PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת נורות בכל הרכב ל LED.

Jim Jim
08-11-14, 16:06
שלום לכולם,

אני מעוניין להחליף את נורות הרכב הקדמיות, וינקרים, אחוריים ועוד.
את כולן ללד, למען צריכת חשמל נמוכה ותאורה טובה יותר.

חיפשתי מדריך כזה לג'ימני אך לא מצאתי.
מישהו יכול לתרום לי ידע לגביי כל סוג נורה בחלקי הרכב? לצורך העניין H7 פנסי חזית? או H4?

ועוד משהו קטנטן... ערכת פוליש לפנסי החזית מהפלסטיק. מה עלות השוק היום לערכה טובה? ראיתי הפרשים לא הגיוניים... מעוניין לבצע את הפעולה לבד.

תודה רבה!

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 17:07
בד"כ בספר הנהג מצוינים סוגי הנורות השונים.
לגבי נורות לאור דרך ומעבר, עוד לא שמעתי על תחליף led שבאמת עושה את העבודה. בינתיים מה שראיתי, כולל נורות שקניתי, הצהרות ותוצאות לחוד, מדובר בחרטא. כבר עדיף להדליק נרות על הטמבון.
אשמח להתבדות אם מישהו התנסה אחרת ואשמח לקישור לאתר שמוכר.

asafk
08-11-14, 18:00
לגבי פנסים ראשיים - שכח מזה.
לגבי נורות איתות - אתה חייב להחליף גם את ממסר האיתות. או לשים נגדי הספק אבל אז... אתה לא באמת חוסך אנרגיה.
כל השאר זה פשוט להחליף נורה בנורה.
שים לב שלפנסי הבלימה והחניה האחוריים יש רפלקטור שלא בהכרח כל נורת לד תתאים לו.

לגבי חידוש הפנסים - פרסמתי לפני כשנתיים בפורום איך לבצע יותר טוב ובמחיר של שקלים בודדים.

אסף.

shmulikbg
08-11-14, 18:32
לגבי חידוש הפנסים - פרסמתי לפני כשנתיים בפורום איך לבצע יותר טוב ובמחיר של שקלים בודדים.

אסף.

קישור, אסף?

איל מ
08-11-14, 19:27
כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/42322-%D7%97%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A9-%D7%A4%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%99%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91?p=520132&viewfull=1#post520132).
(תגובה 16)

shmulikbg
08-11-14, 19:37
תודה איל.

ד ו ר ו ן
08-11-14, 20:25
אצלי פנסי האיתות ״לא הסכימו״ לקבל נורת לד.
הצריכה הנמוכה קיבלה פרשנות של נורה שרופה ואיתות מהיר.

נאמר לי שזה מוכר(כמו שכתבו כאן) ושצריך להתקין נגד שיעמיס על המערכת והאיתות יעבוד רגיל, אבל אז מאבדים את היתרון של הלד.

בסוף נשארתי עם לד ללוח שעונים, נורת בלימה ורוורס.

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 20:32
אפשר גם להחליף לאוטומט וינקר אלקטרוני.זה מה שעשיתי באופנוע כשעברתי ללדים.

ד ו ר ו ן
08-11-14, 20:37
אפשר גם להחליף לאוטומט וינקר אלקטרוני.
זה כנראה יהיה הרכיב הטכנולוגי הכי מתקדם בהיילקס..

shmil
08-11-14, 20:46
אצלי פנסי האיתות ״לא הסכימו״ לקבל נורת לד.
הצריכה הנמוכה קיבלה פרשנות של נורה שרופה ואיתות מהיר.
.
כמו שחנן כתב, דורון,זו תופעה של אטומט איתות מיכאני.
מחליפים לאוטומט איתות אלקטרוני, ואין שום בעייה.
החלפתי אוטומט איתות, ואצלי הנורות היחידות שאינן לד הן שתי הראשיות הקדמיות (אור דרך וגבוה).
אני לא יודע איך זה בטויוטה, אבל במותגי ג'יפ קל להבדיל - האוטומטים מהמתכת (חיצונית) הם מיכאניים (דו מתכת), ואילו מהפלסטיק(בצבע כחול/תכלת שקוף), הם אלקטרוניים.

opl
08-11-14, 21:44
החלפתי אצלי בפאגרו את כל הנורות לא כולל אור ראשי ווינקרים ללדים.
אורות המעבר בפאגרו הם T10 שזה כמו בדש בורד - משמע בדיחה, עם הלדים הראות הרבה יותר טובה.
אם אתה מחליף ללדים (בעיקר אורות מעבר) ולא רוצה להסתבך עם החוק קנה אור בגוון warm white שנותן גוון זהה לנורה רגילה.
רכבים חדישם לפעמים לא אוהבים את המעבר ללדים ויכולים להציג אזהרות וכו, לא נראה לי שאמורה להיות בעיה ברכב שלך.

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 21:47
T10
לא יכול לשמש כאור מעבר. מן הסתם התכוונת לאור חנייה.

shmulikbg
08-11-14, 21:49
אורות המעבר בפאגרו הם T10 שזה כמו בדש בורד

אלירן, מי אלו אורות המעבר כמו בדשבורד?

opl
08-11-14, 21:53
אני כנראה מתבלבל... סימנתי בתמונה.
92856

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 21:54
אור חנייה.

shmulikbg
08-11-14, 21:58
פיספסתי את התגובה הקודמת שלך.

opl
08-11-14, 22:04
תתקנו לי קצת את ההבנה בבקשה, אור חנייה זה הפנס שסימנתי, אור דרך זה הפנס הראשי? - משמע קליק אחד קדימה בידית אחרי אור חנייה? או שזה אור מעבר ואור דרך זה בעצם אור גבוה? בחיי שאני מבולבל...

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 22:05
אור דרך זה אור גבוה. זה שמסנוור.

אור מעבר זה אור נמוך. זה שנוסעים איתו מול תנועה נגדית.

ואור חנייה, שסימנת, שנדלק בחצי סיבוב ידית.

opl
08-11-14, 22:07
אשרייך

גלעד .ג.
08-11-14, 23:34
דורון האם במעבר לנורות לד בתאורת רוורס הרגשת שינוי בעוצמת ההארה?

ד ו ר ו ן
08-11-14, 23:45
דורון האם במעבר לנורות לד בתאורת רוורס הרגשת שינוי בעוצמת ההארה?
משמעותי.
והרפלקטור אצלי תקין.

גיל אסרף
09-11-14, 08:55
אתם כנראה לא מעודכנים, יש היום נורות לד עם עוצמת תאורה כמו של קסנון. והם יקרות , כ80$ לזוג.

נותנות כ 3000lm לעומת 1800-2200 לנורת H4 הלוגן.

ועדיין זוג נורות צורך כמו נורת הלוגן אחת.

חנן-ג'יפולוג
09-11-14, 08:56
קישור?

asafk
09-11-14, 09:03
אז מה אם יש מוצר. זה לא חוקי ולא יהיה חוקי ובצדק.
פנס הלוגן צריך לעבוד עם נורת הלוגן בלבד.

אסף.

גיל אסרף
09-11-14, 09:13
על סמך מה אתה טוען שזה לא חוקי?

http://www.aliexpress.com/item/H4-Auto-LED-Lamps-Hi-Low-Beam-LED-Headlights-12v-30W-3000-lm-Car-LED-Headlamps/2001098408.html?tracelog=ae-app-ios-sharefor-shkmail

שים לב שהן מתוכננות לעבוד עם רפלקטור

asafk
09-11-14, 09:33
על סמך החוק.
הפנס עבר תקינה עם קומבינציה של נורה עדשה ורפלקטור.
כל סטיב מהקומבינציה הזו מבטלת את התקינה. לכן אסור להרכיב נורות קסנון בתוך פנסי הלוגן. אותו דבר לגבי לד.

אסף.

גיל אסרף
09-11-14, 10:01
לגבי קסנון, אני מסכים איתך.
לגבי לד, שאלת לפני חודש בזמן שעשיתי טסט לרכב, את הרב בחון לגבי הנורות האלה.
הראיתי לו את הקישור והוא אמר שאין איתן שום בעיה כל עוד:

1. הן בצבע לבן או צהוב
2. הן מאירות למרחק המינימלי שרשום בתקנות התעבורה (מצורפות למטה, הוא גם הראה לי אותן בזמן שהוא הסביר לי)
3. הן לא מסנוורות. זאת אומרת, מכוונות כמו שצריך.

בפירוש הוא אמר וגם הראה לי בתקנות, שאין שום משמעות לסוג הנורה.

334. פנסי חזית (תיקון: תשכ"א, תש"ל, תשמ"ה, תשמ"ו, תשנ"א, תשס"ח)

(א) ברכב מנועי שאינו רכב איטי, אשר רחבו הכולל עולה על מטר אחד, למעט אופנוע (http://www.fridmanwork.com/X4218.html), יותקנו שני פנסי חזית שכל אחד מהם יאיר באור דרך (האור הגדול) ובאור נמוך (האור הקטן), או יותקנו ארבעה פנסי חזית אשר לפחות אחד מכל צד יאיר באור דרך ואחד בלבד מכל צד יאיר באור נמוך.

(ב) אור גבוה יאיר אור לבן או אור צהוב בהיר (להלן - צהוב) ויאיר את הדרך לפני הרכב בלילה ובמזג אוויר נאה למרחק של לא פחות מ-100 מטר.

(ג) אור המעבר יהיה אור לבן או אור צהוב ויאיר את הדרך לפני הרכב בלילה ובמזג אוויר נאה למרחק של לא פחות מ-30 מטר ועצמתו לא תעלה על לוקס אחד בשעה שהיא נמדדת על גבי משטח המוצב על פני הדרך במרחק 25 מטר מן הפנס האמור - מגובה מרכז הפנס ולמעלה ממנו.

המודגש באדום זה בעצם התקנה לגבי סינוור.

גיל.

Jim Jim
09-11-14, 14:15
למען האמת לא מצאתי את ספר הרכב בצורה מובנת...

יש מישהו שהתנסה עם העניין? אני רוצה להזמין מהאינטרנט את כל סוגי הנורות ולהרכיב לבד/ עם בעל מקצוע פה בארץ.

חוץ מאורות המעבר והווינקרים, יש עוד נורות שעלולות להתריע למחשב הרכב על בעיה?

סולי
15-11-14, 23:38
חוקי או לא, מהביקורות שקראתי ברשת זה לא באמת נותן יותר אור, זורק משמעותית אור על הכביש שגורם לסנוור הנהגים ממול.
זה גם מאוד מסוכן כי אין סיכוי שהמאוורר והצלעות קירור המועטות יצליחו לקרר 35וואט ובנוסף הרפלקטור אטום והחום נבנה בפנים..
משהו לא טוב בטוח קורה עם הלדים הללו.

אלו הפתרונות היחידים שבאמת נותנים ביצועים ולא רק פוזה:
http://www.fourwheeler.com/how-to/electrical/129-1212-high-output-led-headlight-test/

וגם הם לא חוקיים...

חנן-ג'יפולוג
16-11-14, 01:35
אורי, צלעות הקירור יושבות מאחור, מחוץ לפנס.

סולי
16-11-14, 08:27
עדיין נבנה חום בפנים, החלל סגור.

גיל אסרף
16-11-14, 08:53
איזה חלל חבר?
כל הרעיון בHeat sink זה להוליך את החום החוצה. ברור שבתוך בפנס עדיין יהיה חום אבל הרבה פחות.
מעבר לזה, הרפלקטורים בנויים לעבוד עם נורות הלוגן 55 וואט, שלהן אין שום מוליך חום או מאוורר ואצלן כל החום באמת נמצא בפנים ושום דבר לא קורה.
אז איך עם 30 דווקא יקרה משהו?

ולא יודע איזה ביקורות אתה ראית, אני ראית את הנורות האלה עובדות בלייב אצל חבר והן הרבה יותר טובות מכל הלוגן, פיזור האור שלהן אחיד, והן לא מסנוורות בכלל.

במקום לקרוא ביקורות , תראה סרטונים של אנשים ותמונות לפני ואחרי ואז תגיד אם הן נותנות יותר אור או לא.

ולגבי מה שפרסמת, הם לא חוקיים כי אין להם תקן אירופאי.
הונדה אקורד קופה דגם אמריקאי הייתה אסורה לייבוא בגלל הסיבה הזאת בדיוק. עד שהחליפו לה לרפלקטורים בעלי תקינה ארופית.
הבעיה היא ברפלקטור! לא בסוג הנורה שבתוכו.

Jim Jim
16-11-14, 14:03
פתחתי את השרשור במטרה לקבל החלטה והכוונה לקניית נורות הלד, במקום זה רק התבלבלתי מהדעות :confused:

אשמח להפנייה לבעל מקצוע באיזור השפלה/ מרכז. שמתמחה בעניין, לצורך החלפת הנורות.

zerez
28-03-15, 23:24
מעלה את השירשור מהאוב.
אני רוצה להחליף את נורות הברקס והחניה ברכב שלי ושל האישה לנורות לד בצבע לבן,
האם זה חוקי או שכל בוחן שיראה את הרכב בלילה יוריד אותו מהכביש?
יש ספק מומלץ (בארץ או לקניה מהאינטרנט) לנורות במחיר סביר?

ד ו ר ו ן
28-03-15, 23:44
לנורת ברקס אתה צריך לד אדום, אחרת הגוון שתקבל לא יהיה אדום.
במצב הזה, יהיה ברור לכל מי שמסתכל על הרכב מאחור שמשהו לא תקין שם, ובצדק כי הגוון לא אדום.

אם אתה שם לד אדום, למה שמישהו יציק לך?

zerez
29-03-15, 00:27
בפולו של האישה אור הברקס והחניה זה אותה נורה, היום יש שם נורה לבנה והפלסטיק אדום.
למה בלד צריך צבע אחר?
לא ראיתי באיביי נורות לד לרכב צבע אדום.

shmil
29-03-15, 08:19
ראשית - יש נורות לד בצבע אדום, גם באיביי, ואפילו יש לי כאלו.
שנית - בגלל הגוון הבהיר יותר והעוצמה החזקה יותר, הלד "חודר" דרך הפלסטיק האדום אך נראה לבן. גם זה מנסיון.
חבל שתקנה, תרכיב ותקבל הורדה. מיותר.

אגב, הלדים הכי טובים כ"פנסים", מנסיון עם הרבה סוגים, הם אילו: http://www.aliexpress.com/item/10pcs-3W-High-Power-drl-LED-23mm-Ultra-thin-car-led-Eagle-Eye-Tail-light-Parking/32239097546.html
אמנם לא בולט און, אבל הרבה יותר טובות מהבולט און. לבן משמש אותי כ-DRL קדמי ורברס אחורי, כתום משמש כנורות וינקר קדמי ואחורי ואדום, עם שתי דיודות ונגד - משמש כאור אחורי ואור ברקס.

erezgur
29-03-15, 09:16
שמיל,

לגבי ה-DRL - האם השתמשת בנורה בודד בכל צד או במספר נורות (וכמה)?

shmil
29-03-15, 10:21
ל-DRL אחת בכל צד.
לרברס - שתיים בכל צד.

zerez
29-03-15, 16:42
מצאתי אדומות באיביי, אני מבין שזה חוקי כמו הגבהה :-)
לגבי DRL, נדמה לי שהיה כאן פעם שירשור על זה והמסקנה הייתה שהחוק בישראל דורש להשתמש באורות דרך ולכן DRL לא נחשב כאור.

ד ו ר ו ן
29-03-15, 20:13
יש שפה משותפת שהגדירה שאורות הסימון האחוריים והבלימה של רכבים הם בצבע אדום.

אם תשים לד לבן, תקבל צבע אחר, ובצדק לא תעבור טסט.

בכל מקרה אחר, למה אתה חושב שמעניין מישהו איזו נורה או חבורת גחליליות מאולפות יוצרות לך אור אדום תקני?

-->