PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית מרכב אלומיניום סגור לסופה / CJ פתוחה.

רכס חיים
14-08-05, 14:12
השבוע אנו מתחילים בתיכנון וייצור מרכב סגור מאלומיניום לסופות פתוחות. הרעיון הוא שילוב של מרכב סגור כמו שאנו מכירים מפיברגלס עם הרעיונות הרוסיים והישראלים שאנו מכירים מהוואזים. זה אומר שהמרכב יהיה ניתן לפירוק והרכבה של עשר דקות בשלבים הבאים. שלב ראשון רק מכסה גג שטוח עם שני עמודים בפינות האחוריות. שלב שני- מתווסף חלק אחורי עם חלון קבוע. שלב שלישי מתווספות שתי דלתות קדמיות בחצי גובה. שלב רביעי מתווספים שני חלונות צד אחוריים עם זכוכית קבועה או נפתחת. שלב חמישי מתווספים חלונות קדמיים מעל חצאי הדלתות.המגבלות שהטלנו עלינו הן כדלקמן. המעבר משלב לשלב עד 10 דקות. כל שלב שהנהג יוצא איתו לשטח ,מאפשר שידרוג שטח לשניים הבאים אחריו.לכל ציוד שפורק ,יש מקום איחסון ממוסד שאינו מפריע לנהג.כל חלק יקובע במכסימום 4 ברגים.אנו זקוקים למידות המרכבים של כל הרכבים הפתוחים, היכן ניתן להשיג אותם במקצועיות הנדרשת?

חנן-ג'יפולוג
14-08-05, 14:15
אם זה יעזור לך, חיים, ויש לך דרך לשמור על הג'יפ, אני יכול להשאיר אצלך את הג'יפ במהלך השבוע הזה, לטובת מדידות.

נמרוד
14-08-05, 14:19
חיים, בניגוד לארגזים ומיכלי המים, כאן העיצוב החיצוני הוא הקובע, ולא יעזור לך בית דין. אם זה לא יראה טוב, זה ימכר כמו בשר חזיר במאה-שערים, לא משנה כמה השקעת בזה וכמה שכנעת את כולנו שזה סופר-דופר-פונקציונאלי ומהונדס. אף אחד לא ישים על ג'יפ סגירה מכוערת. טוב, אולי חנן, אבל הוא באמת יחיד מסוגו :lol:

זה אומר - קח מעצב, מעצב רכב, לא בסוף אלא בהתחלה.

וזה אומר גם שלא ברור לי בכלל איך טכנית אתה מיישם את הצורות שאפשר לעשות בפיברגלאס בעבודה עם פחים מהסוג שאתה הצגת עד עכשיו.

רכס חיים
14-08-05, 14:58
חנן -תודה רבה , אך הג'יפ הייעודי מגיע לכאן ליומיים של מדידות. אני גם לא יודע אם יש שינויים במידות מדגם לדגם ומשנה לשנה ,אך אני מקווה שמישהו בפורום יוכל לעזור בזה לפי מספרי השלדות. נמרוד, בנושא העיצוב - אתה צודק אך הנושא מהווה בעיה אמיתית ואני אסביר.היות ואני מגיע מההנדסה ולא מהארכיטקטורה ,מאוד חשוב לי הפונקציונליות של הדברים הרבה לפני העיצוב.אם העיצוב משתלב במעשיות - מה טוב.במקרה הזה מוכתבים המון דברים על-ידי המבנה הקיים ועל ידי הדרישות הורסטיליות של המוצר הסופי. נראה כי בשוליים מעצב יכול לתרום לתוצאה הסופית ויתכן מאוד שגם ללא השקעה נוספת, אך כפי שאתה מבין ,גורם נוסף בוודאי יעכב את התיכנון ויסרבל את הביצוע שלא לדבר שכל התקציב של הבניה לא יכסה את עלות העיצוב.היות ולא מדובר בקו ייצור אלא בבניה בודדת פרטנית , אין לכך הצדקה. עלות של מרכב כזה למזמין צריכה להיות לפחות 10K (לא במקרה הזה) לכן לא יהיו לזה לקוחות. אני עושה את זה הרבה בשביל האתגר והכיף, ובוודאי בפיילוט זה לא יכסה את חצי משעות העבודה. בכל מקרה מעולם לא עמדתי ליד מעצב רכב ולא ידוע לי כלל כיצד הם ניראים ואם קיימים כאלה בארץ. שלא לדבר כמה הם רוצים כדי למסור את שמם. עכשו עזוב את העיצוב והביע דעתך על השלבים של המעטפת המתוכננת, ואם שכחתי משהו.

coas
14-08-05, 15:12
אם הבנתי נכון הכוונה היא לסגירה של המרכב הקיים. אם כך אז אני מקווה שבדקתם אם ישנו ביקוש מספק לכך אם בכלל.
להוסיף על דברי נמרוד, סגירה זוויתית בדומה לזו של תע"ר או דומה לא תעורר התלהבות.

ביקוש גדול יותר יהיה למרכב, "בודי", מאלומיניום.
http://www.jpoffroad.com/replacement/images/CJ8_amimation.gif
http://www.jpoffroad.com/replacement/images/CJ8134w250.jpg

http://www.jpoffroad.com/replacement/

asafk
14-08-05, 18:34
אני גם לא יודע אם יש שינויים במידות מדגם לדגם ומשנה לשנה

יש שינויים מג'יפ לג'יפ. כל אחד שמקצר- חותך מידה אחרת. יש קאנט נמוך וקאנט גבוה. יש עוד טולרנסים על טולרנסים, אבל בשורה התחתונה- כמו שכל מתקיני הפיבר יודעים- אני שני ג'יפים זהים.

אסף.

tayrie
14-08-05, 19:31
כמו שכל מתקיני הפיבר יודעים- אני שני ג'יפים זהים.

אסף.

אני משער שהתכוונת אין שני ג'יפים זהים , ניתן להוסיף שיש גם כמה סוגים של מסגרות חלון שונות...בקיצור החלאות שונות ומשונות .
מחזק את מה שכבר אמרו לגבי הדרישה הגבוהה לסגירה לבודי הישראל(קנט מדרגה נמוך) , בניגוד לבודי האמריקאי.

חיים.

nir4wd
21-08-05, 16:06

אסף.

אני משער שהתכוונת אין שני ג'יפים זהים , ניתן להוסיף שיש גם כמה סוגים של מסגרות חלון שונות...בקיצור החלאות שונות ומשונות .
מחזק את מה שכבר אמרו לגבי הדרישה הגבוהה לסגירה לבודי הישראל(קנט מדרגה נמוך) , בניגוד לבודי האמריקאי.

חיים.

חיים בוא נתחיל שאם לך יש בודי קנט נמוך זה לא אומר שזה רוב הביקוש..
ונמשיך בזה שקנט נמוך יש בסופות 92/3 בלבד.. 94 ומעלה זה קנט גבוהה..

ניר..

tayrie
21-08-05, 17:18

אסף.

חיים.

חיים בוא נתחיל שאם לך יש בודי קנט נמוך זה לא אומר שזה רוב הביקוש..
ונמשיך בזה שקנט נמוך יש בסופות 92/3 בלבד.. 94 ומעלה זה קנט גבוהה..

ניר..

שיט , תפסת אותי!

סתם , האמת שפשוט התכוונתי שלבודי אמריקאי (קנט גבוה) יש אופציות אחרות וטובות (פיבר וסגירות פח) במחירים לא רעים , ולבודי קנט נמוך כמו של CJ וסופות מודלים ישנים לר קיימות כמעט סגירות נורמליות.

חיים.

דרור ברלי
21-08-05, 17:49
חיים, יש הרבה בעיות טכניות בפרויקט כזה, פשוט מפני שכמו שאסף כתב - אין שני ג'יפים זהים. וזה לא רק בגלל השינויים והתוספות שהם עוברים במשך השנים.
רק אחרי שבעמל רב הצלחנו (אבא שלי ואני) להלביש על הסגירה שלי מכסה עליון שירד מסופה אחרת, אני יכול להעיד שהם לא זהים כבר כשהם יוצאים מתע"ר...
הבסיס לכל הסיפור צריך להיות בודי מקורי ארוך או קצר, אמריקאי (קנט גבוה) או ישראלי (קנט נמוך) שלא עבר שינויים/קיצורים. (מצטער חבר'ה - כל מי שקיצר עצמאית, אכל אותה... :lol: )
כל העסק צריך להיות משולב בקשת/כלוב התהפכות אחיד מבחינת הרוחב והגובה, שגם ייתן קשיחות נוספת למרכב בנקודות קריטיות כמו הדפנות שסובלות מחופש/תנועה מוגזמת וגורמות בכך לויברציות, קושי בטריקת הדלתות וכו'.
במקרה של סופה - חלון מקורי ולא אלתורים למיניהם, דלתות מקוריות.

להעמיד לעצמך אתגרים זה סבבה, אבל אין סיבה שזה גם לא ייראה טוב בסוף.
אני לא מעצב רכב מבחינת השכלה פורמלית (חלום ישן שאיכשהו התפספס), אבל אני בהחלט חושב שאני יודע איך ג'יפ צריך להיראות, וכמובן גם להעלות את הרעיונות הללו לכדי סקיצות (ידניות) ברמה מאוד טובה. מעבר לזה - יש לי שני קירות פח מקוריים של סופה סגורה עם בודי אמריקאי (שמאל וימין, של סגירה ארוכה) מפורקים, שאני יכול לתרום לך לצורך מדידות/פיתוח וכו', כל עזרה שתצטרך - אל תתבייש להרים טלפון.

רכס חיים
21-08-05, 21:53
אהלן ,דרור. קצת נעלמת לי. אלף- תודה על הרצון הטוב - מה שלא כל כך זמין במקומותינו.דבר נוסף- התיכנון של המרכב מסתיים השבוע לאחר הורדת מידות מהרכב. מילא שהמידות לא זהות ברכבים האלה אבל הן גם לא זהות ברכב הספציפי עצמו. מידת הרוחב של האמבטיה מאחור קטנה ב-11 מ'מ מרוחבה ליד הדלת, לדוגמה.בכל מקרה התיכנון נעשה לפי הזמנת הלקוח שבמקרה זה ביקש חלונות מירביים מסביב.המידות השונות בין הרכבים אינן מפריעות לי היות והתיכנון מתבצע בתוכנה מרחבית שיודעת בקלות לשנות מידות מרכב לרכב בלי הרבה טירחה.היות והתיכנון של החלקים נשאר קבוע שינויי המידות הם עינין זניח.הבעיה היא שעלות מרכב אלומינים עומדת על 10K וזה הרבה עבור כלי שמחירו הבסיסי זול למדי.הצלחתי לתכנן שני חלונות צד ענקיים ופריקים,קיר אחורי מתקפל על הגג, דלתות קדמיות בשני מצבים - חצי תחתון לחוד ומעליו מתלבש חצי עליון עם חלון הניתן להזחה לאחור. כל הסיפור ישקול כשישים ק'ג - וזה יתרון רציני על מרכב מפח.אתה מוזמן לחוות דיעה על התכנון. הביצוע זה כבר סיפור חדש שיסתיים רק בעוד חודש.

AvigdorAharon
21-08-05, 23:51
שעלות מרכב אלומינים עומדת על 10K

הכוונה ל"אמבטיה" ולסגירה, ללא חזית? כולל דלתות או לא?
אם התשובה לכל השאלות היא כן, המחיר נשמע סביר.

אביגדור

six 4 life
22-08-05, 01:09
שעלות מרכב אלומינים עומדת על 10K

הכוונה ל"אמבטיה" ולסגירה, ללא חזית? כולל דלתות או לא?
אם התשובה לכל השאלות היא כן, המחיר נשמע סביר.

אביגדור

למי שלא הבין-

חיים מתכנן יצור של סגירת מרכב. לא יצור של מרכב אלומניום.
עלות של מרכב כזה בחו"ל מגיעה ל2950$ לפני מיסים ומשלוח... אז תחשבו לאן תגיעו כאן.

בכל אופן למי שלא הבין- קחו סגירת פיבר לג'יפ- עשות אותה מאלומניום- זה מה שחיים מתכנן.

-ארז 8) -

נמרוד
22-08-05, 09:41
אהלן ,דרור. קצת נעלמת לי. אלף- תודה על הרצון הטוב - מה שלא כל כך זמין במקומותינו.דבר נוסף- התיכנון של המרכב מסתיים השבוע לאחר הורדת מידות מהרכב. מילא שהמידות לא זהות ברכבים האלה אבל הן גם לא זהות ברכב הספציפי עצמו. מידת הרוחב של האמבטיה מאחור קטנה ב-11 מ'מ מרוחבה ליד הדלת, לדוגמה.בכל מקרה התיכנון נעשה לפי הזמנת הלקוח שבמקרה זה ביקש חלונות מירביים מסביב.המידות השונות בין הרכבים אינן מפריעות לי היות והתיכנון מתבצע בתוכנה מרחבית שיודעת בקלות לשנות מידות מרכב לרכב בלי הרבה טירחה.היות והתיכנון של החלקים נשאר קבוע שינויי המידות הם עינין זניח.הבעיה היא שעלות מרכב אלומינים עומדת על 10K וזה הרבה עבור כלי שמחירו הבסיסי זול למדי.הצלחתי לתכנן שני חלונות צד ענקיים ופריקים,קיר אחורי מתקפל על הגג, דלתות קדמיות בשני מצבים - חצי תחתון לחוד ומעליו מתלבש חצי עליון עם חלון הניתן להזחה לאחור. כל הסיפור ישקול כשישים ק'ג - וזה יתרון רציני על מרכב מפח.אתה מוזמן לחוות דיעה על התכנון. הביצוע זה כבר סיפור חדש שיסתיים רק בעוד חודש.

60 ק"ג? וואו! זה כולל החלונות? נו, אנחנו כבר מצפים בדריכות לתוצאות חיים... ואני אומר שוב, אם זה יהיה יפה בנוסף לפונקציונאלי, יש לדעתי שוק לסגירות כאלו. 10K ש"ח עבור משהו שהוא הרבה יותר טוב מפיבר שעולה 6-8K ש"ח - מבחינתי כלקוח בהחלט היה בא בחשבון. אבל אם זה לא נראה טוב - חבל על הזמן.

KOOKE
22-08-05, 11:11
חיים

אני רוצה להדגיש לך את חשיבות הנקודה שהעלה נמרוד.

ברכב להבדיל ממוצרי צריכה רבים אחרים (ובניגוד למה שיוני5 חושב :P ) השיקול הרגשי (הלא רציונאלי ופונקציונאלי) ברכישת הרכב וגם ברכישת אביזרי הרכב, יש לו משקל נכבד אם לא מכריע.

אומנם יש דוגמאות ליצירות מוטוריות בעיקר בתחום השטח שהפונקציונאליות הייתה בראש סדר העדיפיות של המתכננים ולא האסטתיקה ושבכל זאת זכו להצלחה על אף כיעורן. הדוגמא הקלאסית ליצירה שכזו הוא הדיפנדר. במקרה שלו מרוב שהוא מכוער הוא יפה.

אבל אלו המקרים יוצאי הדופן.

קח את הג'יפ של חנן שמתוחזק להפליא מבחינה מיכאנית (כך יש לי הרושם) ומשופצר היטב במיתקונים הנוחים לשטח ותעמיד לידו ג'יפ CJ זהה ללא מיתקונים ורקוב מבפנים אך צבוע ומלוקק עם תוספות ניקל בוישרים וכו' תשים על שניהם שלט למכירה - מי לדעתך יזכה במחיר גבוה יותר ? באיזה רכב יתעניינו יותר קונים ? ...התשובה די ברורה.

קח מעצב רכב, קח אפילו סטודנט לעיצוב המוצר בשנות הלימוד המתקדמות קבל מהם עיצות וטיפים.

לפעמים שינוי של כמה מעלות או כמה מ"מ בודדים בנקודה כזו או אחרת במרכב עושים את כל ההבדל. עין מיומנת של מעצב תזהה זאת ותזהה כאלו שינויים שמתכנן המתמקד בפונקציונאליות של המוצר בכלל לא חשב עליהם.

חבל שמוצר כזה מוצלח לא יזכה להצלחה מסחרית בגלל שהוא יהיה מכוער מדי ואף אחד לא ירצה לשים אותו על הרכב שלו למרות כל יתרונותיו הפונקציונאליים.

שלמה

erezjack
22-08-05, 13:00
חיים,
אני מעצב תעשייתי, מתעסק בעיצוב פרויקטים עם מרכיבים טכניים. יש לי סופה סגורה ,רועדת, מקרקשת ונוזלת. אני שובר את הראש הרבה זמן איך לשפר, לחזק ולהקשיח את הבלגן. יש לי הרבה רעיונות עוד לא הגעתי למשהו קונקרטי אבל ברור לי שראשית צריך להקשיח את המרכב המקורי. אני דווקא חושב שהגישה הנכונה היא , ראשית, להוסיף חיזוקים מפח מכופף, בדומה לטכניקה שמשתמשים בייצור רכב, לאמבטיה ולאחר מכן להמשיך למעטפת. גם את החיפויים העליונים הייתי מייצר בשיטה דומה. דופן כפולה עם צלעות חיזוק סביב האמבטיה יכולה להיות פתרון נוסף ואז אפשר לנצל את החלל לבידוד, הולכת כבלי חשמל ואפילו תעלות מזוג אויר.
מעצבי רכב קלאסיים הם מה שקוראים בתחום "סטייליסטים" ז"א עוסקים ב"סטיילינג" טיפול צורני בחלקה החיצוני או הפנימי של המכונית מבחינת שפה עיצובית, אופנתיות, סגנון וכד' בלי להתעסק כמעט בהיבטים טכנולוגיים או הנדסיים שמתקבלים ממחלקת מו"פ.
אשמח לעזור בפרויקט ביעוץ ובתכנון אף כי נדמה לי שרשימת הדרישות ( מה שקוראים אצלנו "פרוגרמה") מורכבת ומסובכת למימוש .

ארז

gmb
22-08-05, 14:54
60 ק"ג? וואו! זה כולל החלונות? נו, אנחנו כבר מצפים בדריכות לתוצאות חיים... ואני אומר שוב, אם זה יהיה יפה בנוסף לפונקציונאלי, יש לדעתי שוק לסגירות כאלו. 10K ש"ח עבור משהו שהוא הרבה יותר טוב מפיבר שעולה 6-8K ש"ח - מבחינתי כלקוח בהחלט היה בא בחשבון. אבל אם זה לא נראה טוב - חבל על הזמן.

רק לידיעה כללית
כמה בערך שוקלת סגירת פח?
כמה לעומתה שוקלת סגירת פיבר?
האם מרכב האלומיניום יהיה מספיק חזק על מנת לעמוד בעומסים השונים? מה גם שלעיתים יש צורך בגגון או משא כבד על הגג... האם גם לזאת הוא מתאים?
האם מתאים גם להתחממות הפח (האלומיניום) בקיץ ולמשקעים שונים שיש באוויר שיורדים עם הגשם בחורף? האם הוא מוגן מחלודה ושאר מריעין?

רמי

רכס חיים
22-08-05, 15:32
אז ככה - זה ממש לא פשוט לתכנן מרכב כזה. אני מקווה שתוך יום יומיים אוכל לשים את הפתרון באתר. נושא העיצוב נשמע יפה אך בין דרישות/בקשות המזמין ,הנתונים הפיזיים של הכלה, ואפשרויות הביצוע של המכונות והאנשים ,אין מרווח גדול לעיצובים במובן של מכונית קונצפט.אם אני אצליח לייצר מעטפת אלומיניום שכל חלקיה יתחברו טוב אחד לשני, ואם לא אטעה בבחירת החומרים ובמיקום החיזוקים, ואם לאחר ההרכבה המערכת לא תקרקש , תיסדק, תתעקם, או תקבל עיוותים הנובעים מהכוחות הדינמיים - אני אהיה בהחלט מסופק. כשיגיע לקוח עם פרפרים בראש אוכל לתת לו תשובה טובה יותר על בסיס הנסיון העכשוי.אני לא מתכוון ליותר ממרכב טוב שדומה למה שעושים בפח ופיבר אך מאלומיניום שזה התחום שלי. הצעתי כאן חלונות עגולים , ומיד קיבלתי תשובות בנוסח ' מה זו צוללת???'.לנושא השאלות . מרכב פח שוקל כ-250 ק'ג ומשקל פיבר עד 100 ק'ג.החוזק של המרכב תלוי מאוד בשיטת החיבור בין החלקים ,בעיקרון שימוש בברגים רבים יעלה את החוזק משמעותית. במקרה שלנו אני מתעתד לעבוד באמצעות הדבקה ולא הכל בברגים. השיטה הזו מתבצעת במטוסים -במיוחד בצלעות הכנפיים ואנו משתמשים בשיטה זו למרכב שלנו. בכדי להימנע מסיבוכים תיכנוניים אנו נבצע את המרכב ללא דלתות ולאחר הרכבה מוצלחת נוריד מידות ונייצר דלתות המתחלקות לחצי ולשלם. בתוך הגג מבפנים מעל השימשה הקדמית נרכיב מדף לכל רוחב בג'יפ לצורך התקנת שעונים נוספים, כפתורי הפעלה, מערכת שמע, רמקולים וכו'.

ניר ל
22-08-05, 16:00
יש לי רעיון יותר טוב -
לייצר גג אלומיניום לדיסקברי !
העתק של גג הפח הקיים, רק שלא יחליד מסביב לחלונות - תוכל למכור הרבה יותר כאלה !

regev
22-08-05, 19:17
אני תפרן בן תפרן, אבל מצליח להחזיק סופה בארצנו.

חיים, מרכב כמו שאתה מתאר, עם יכולת להיכנס בין חלקיו עם חומרים שינטרלו קרקושים ויתרון אדיר במשקל גם באחוזים וגם בקילוגרמים, נשמע לי כמו משהו שיצליח לעבור אפילו את משוכת המנהלת שלי. אני ממתין בדריכות להמשך הפרשיה,ומאחל הצלחה רבה.
מתוך היכרות עם מודולריות במבנים ורכבים, זו מזמן שאיפה שלי לאתר מוצר שכזה. מאחל הצלחה שלמה.

ולא מעניין אותנו בכלל איך זה נראה.
אפילו לא קצת.

KOOKE
22-08-05, 22:29
חייים

לא הסברת למה אתה מעדיף להשתמש בהדבקה במקום בברגים - למרות שהרבה ברגים לדברייך יוסיפו חוסן למרכב.

שוב, סליחה על ההתעלקות בנושא העיצוב אבל בעיני - דווקא שימוש בברגים יותר יפה ומעניין מבחינה עיצובית (שוב ע"ע דיפנדר) אז למה לא ברגים ???

עוד נקודה שלא לגמרי ברורה לי - האם העלות המשוערת של כ- 10,000 ש"ח כוללת גם את החלונות והדלתות ???

בכל על פי התיאורים ובמחיר המשוער הנ"ל זה פצצה של מוצר.

שלמה

אריה פאהן
22-08-05, 22:55
מאיזה בחינה מוצר אלומיניום עדיף על פיברגלס ?

tayrie
22-08-05, 23:01
מאיזה בחינה מוצר אלומיניום עדיף על פיברגלס ?

פיבר פולט חום.

רכס חיים
23-08-05, 13:46
השימוש בהדבקה מוזיל את הייצור היות ועבודות הניקוב מתבטלות כמעט לחלוטין וזה חוסך הרבה מאוד שעות ציוד. עלות הברגים מנירוסטה מאוד יקרה בנוסף לזמן הרכבה בערך כפול. ולבסוף הברגים עלולים להחדיר מים בגלל הניקובים וגם בגלל המרווחים בין שני חלקים מחוברים.בנוסף הדבקה משככת את הויברציות בין החלקים ומסוגלת לשכך רעידות שמפרקות את המרכב וסודקות אותו במקומות רגישים.נושא ההדבקה מחייב ביצוע ברמת משמעת מאוד גבוהה עקב תהליך מדויק של יישום בכדי להגיע לתוצאות טובות.כיום השימוש בדבקים נעשה כבר בבנינים רבי-קומות לצורך קיבוע לוחות זכוכית ענקיים עם כוחות רוח גדולים מאוד ,והתוצאות מצדיקות את השימוש בטכנולוגיה הזו. לגבי הפיברגלס - זה פתרון טוב וכלכלי והוא בוודאי ימשך עוד זמן רב, במיוחד בחלקים שחוזרים על עצמם פעמים רבות ,לעומת השימוש באלומיניום שמאפשר שינויים והתאמות לכל רכב בניפרד כשהעלויות דומות. נראה גם שאורך החיים של האלומיניום יהיה ארוך יותר , אבל בכל מקרה מדובר בהרבה שנים בשני המקרים.

רכס חיים
23-08-05, 13:56
המרכב ללא ברגים הינו ענין של טעם מבחינה עיצובית ולי אישית אין דיעה מגובשת לכאן או לכאן , לפחות עד שאראה אותו גמור.לא ניראה לי שזה אסון עיצובי לעומת היתרונות שהצבעתי עליהם. המחיר שציינתי כולל את החלונות והדלתות אך לא כולל את ריפוד הגג או התקנת תאורות וכו'. זה גם לא כולל את המדף הקדמי שמעל השמשה הקדמית לצורכי איחסון ומערכות חשמליות נוספות. את המדף הזה ניתן לרכוש גם לרכבים שיש להם מרכב רגיל בנפרד מהזמנת המרכב הכולל. אני מקווה להכנים היום לאתר את הפתרון שמוצע על-ידינו לאתר לשם חוות דעתכם.

רכס חיים
23-08-05, 17:11
הנה התכנית המתוכננת של המרכב:

http://rehasim.co.il/cases/test/sufa.jpg

Bulldog
23-08-05, 17:51
חיים, איך אתה מבצע את הכיפוף של החלקים העגולים של הגג, קרי הירידה מהגג על הדפנות?
יש אפשרות לבצע אצלך רק גג לפי מידה, ללא דופן?
עומר

דרור ברלי
23-08-05, 19:26
סגירת פח מקורית לסופה ארוכה (ללא דלתות וללא חלונות, דווקא הזכוכיות שוקלות לא מעט) רחוקה מלשקול 250 ק"ג... אם אני ובועז הרמנו אותה מהארגז של האיסוזו שלו ולקחנו בידיים בערך 20-30 מטר לחצר של חבר, אז היא שוקלת אולי, אולי, קצת יותר מחצי מזה.

מקור כל הקרקושים הוא באמבטיה, בדפנות, בסמוך לדלתות הקדמיות. החיזוק צריך להיות שם, ולדעתי צריך לבנות קודם כל קשת התהפכות/כלוב, שיישב כמו שצריך ויעניק קשיחות למרכב הג'יפ (האמבטיה).
לא צריך להיות מהנדס כדי להבין שכל הצרות במרכב הפח של סופה נובעות מתכנון לא נכון (כבר בחו"ל, החלקים מגיעים מבחוץ, לא מיוצרים בתע"ר) שכל תכליתו כנראה לחסוך כמה סנטים בעלויות הייצור. ריבוי חלקי הפח שמחוברים זה לזה (ריתוך/הלחמה/ברגים, עם גומיית בידוד או בלי), מזמין חלודה/התרופפות/נזילות.
לדוגמה - משטח הגג בסופה בנוי משני לוחות שמחוברים זה לזה ב"תפר" לרוחב, שם מתחילה החלודה ומתפשטת לכל עבר. תורידו פעם את הריפוד הפנימי ותסתכלו קצת על הגג מבפנים: שפת הגג ההיקפית, מבפנים, בנויה כמו תעלה, אבל ללא חורי ניקוז. היא אוגרת לחות ורטיבות שנשארת שם, מתחילה לחדור לתוך המתכת ולא מפסיקה עד שהכל נרקב ומתפורר. עוד משהו מעניין - החלודה בסופות היא תמיד אך ורק במכסה העליון של הגג. הקירות תמיד נשארים נקיים מחלודה.

דרור ברלי
23-08-05, 19:33
שלוימל'ה - לחורר את המרכב ולמלא אותו בניטים, זה בוודאי לא אסטטי, ותהרוג אותי למה האנגלים השיכורים מתעקשים לעשות את זה עד היום. פאק על המסורת המז...ת שלהם - דיפנדר גם ככה זו קוביה מכוערת, בשביל מה הוא צריך את כל החצ'קונים האלה?

חיים, מהשרטוט שלך אני מבין שיש לך יכולת מוכחת לייצר חלקים מכופפים ברדיוסים שונים. אם זה ככה, אז ממש לא צריכה להיות לך בעייה להוציא מוצר שיהיה גם אסטטי, בנוסף לפונקציונלי. אני אצייר משהו ואשלח לך.

רכס חיים
24-08-05, 06:13
דרור שלום. בתיכנון המרכב חשוב מאוד לקבוע את עובי הדופן של החומר. אם תעשה אותו דק תקבל יתרון במשקל אך בעיה בקורוזיה ובחוזק קונסטרוקטיבי ,ואם תעשה אותו עבה תקבל מרכב כבד ועלות גבוהה.זו הסיבה שיש ביננו גם הפרשי משקל , היות ואתה הרמת מרכב ואני הערכתי את עובי הדופן.זו הסיבה המדויקת שיש חשיבות לבחירת החומרים.כאשר המרכב מאלומיניום - יש רק חיסרון אחד והוא משמעותי - עלות ייצור גבוהה.שאר התכונות הן ממש מעולות. עמידה מוחלטת לקורוזיה,קלות מרכב שחוסכת דלק המשלם בבוא היום את ההפרש הכספי,גמישות תיכנון וייצור עקב ידידותיות החומר, חסכון בצביעה שזה לבד אלפי שקלים,ואולי שכחתי עוד משהו.היות והמרכבים האלה מיועדים לייצור אישי בכל פעם בנפרד אין לנו בעיה שהמחיר יותר גבוה ממרכבי פיבר כי המזמין יודע שההפרש מוצדק ואם יש לו את התקציב הוא ישלם ברצון.לתכנן ארכיטקטורה של המוצר מחייבת לדעת את מגבלות הייצור של המכונות ואת מגבלות חומר הגלם מבחינת מידות הלוחות , רדיוסים מותרים, ומיקום נקודות מוחלשות כגון ניקובים וחיתוכים. התיכנון מחייב הבלעה של פסי חיזוק סמויים הנוצרים לצורך ייצוב המבנה אך לא מובלטים לעיני המתבונן. יש מספיק צרות מקצועיות שלא מאפשרות למי שלא עוסק בזה ביום יום להכניס את רגלו לביצה.

KOOKE
24-08-05, 12:06
חיים

זה יחסוך צביעה רק לאותם הלקוחות שיעדיפו את סגירת המרכב ללא צבע כמות שהיא. אני לא בטוח שכל הלקוחות אכן ירצו בכך. לעניות דעתי חלק גדול מרוכשי המוצר יבקשו לצבוע אותו בצבע שתואם לרכבם.

למיטב הבנתי, צביעה של אלומיניום מסובכת יותר ויקרה יותר מצביעה של פח רגיל או של פיברגלאס ??

לגבי שירטוט הדגם שפירסמת יש לי הערה קטנה. לדעתי צריך לתכנן דלת אחורית (תא מטען) אחת ולא שתי דלתות נפרדות - אחת לסגירה שנפתחת כלפי מעלה ואחת מקורית של הרכב בחלק התחתון. המקרה של שתי דלתות כל פתיחה של תא המטען הופכת למבצע מסורבל יותר. עוד נקודה בעניין זה. המיקום ואופן הפתיחה של הדלת של הסגירה שנפתחת כלפי מעלה צריכים להתחשב במיקום ו/או במיתקן של גלגל רזרבי - אחרת לא ניתן לפתוח את הדלת.

כשם שאתה מתכנן דלתות קדמיות שלמות לסגירה תנסה לתכנן גם דלת אחורית אחת אחודה.

שלמה

KOOKE
24-08-05, 12:13
עוד נקודה שנזכרתי בה.

לא החנתי בשרטוט במרזבים.

איני יודע אם יש צורך במרזבים. אבל יש צורך בתושבות ו/או נקודות עיגון לאלו שרוצים להתקין גגון על הרכב.

בתיכנון העומסים שבהם אמורה לעמוד הסגירה יש לקחת בחשבון גם אפשרות של גגון + מטען על הגג במשקל XX שאתה תגדיר אותו מראש.

שלמה

KOOKE
24-08-05, 12:28
מנצל שאני נזכר בדברים בהמשכים. להבא אשתדל לרכז הכל בהודעה אחת.

חיים. אולי, על הדרך, תתכנן כאופציה בתשלום נוסף, גגון מאלומיניום שיתחבר לסגירה עם תושבות שניתנות לפירוק וחיבור מהיר. שוב כאופציות בתשלום ניתן לתכנן לגגון ו/או כמיתקנים נפרדים כל מיני מיתקונים ייעודיים לשטח - מנשא להייליפט, מנשא לגלגל ספייר נוסף, מיכל מיים, תא כלים וכו' כיד הדמיון הטובה עלייך.

כן, אני יודע שישנם רבים וטובים שאינם אוהבים להטעין משקל כבד על הגג (מטעמים מובנים) אבל ישנם גם רבים וטובים שתמיד חסר להם מקום מטען במיועד ברכבים עם המרכב הקצר.

שלמה

רכס חיים
24-08-05, 20:45
אין במרכב מרזבים היות והם שוברים את רציפות הקשתות. על הגג ניתן להרכיב את הגגונים שלנו בלי בעיה וכן ניתן לפרק אותם במידת הצורך. המטען הכולל על הגג אינו יכול לעבור את ה-75 ק'ג.לצורך פתיחת הדלת של המרכב העולה באמצעות טלסקופים פניאומטיים יש לפתוח את מנשא הגלגל הרזרבי אבל לא את הדלת התחתונה.צביעת המרכב אינה חובה אך ניתן לצביעה בפוליסטר רגיל למתכת.

רכס חיים
12-09-05, 02:07
אתמול בערב הרכבנו את החלקים של הסופה והיא נסגרה מכל הצדדים. היום נעשה לה מעט השלמות כך שבסוף היום היא תלך לצבע.בינתיים נוריד את המידות לדלתות וכשהיא תחזור מהצבע נעשה לה שמשות כהות לבקשת המזמין.מיד לאחר השלמת הייצור יורכבו הדלתות והעסק נגמר. אולי יהיו היום תמונות בפורום של ההרכבה.המבנה יצא חזק באופן מיוחד אולי בגלל הפחד מפני כשלון . להבא ניתן להוריד את העובי ב-0.5 מ"מ.

tayrie
12-09-05, 23:22
נו כבר תמונות! :lol:

רכס חיים
14-09-05, 02:00
אני ממש מתנצל ,אבל התמונות עדיין במצלמה - בשלב של ללא שמשות ודלתות קדמיות- אך המתכנת שלנו עסוק מעל הראש ולא התפנה להורדה.אני לא יודע איך עושים את זה ואשתדל היום להכניס את זה לפורום. עוד פעם התנצלותי.

tayrie
17-09-05, 19:53
רק אני מת לראות כבר תמונות?!

נמרוד
17-09-05, 20:03
כן, רק אתה מת.

חוץ מזה, גם אני הייתי רוצה לראות את התמונות כבר... :lol:

רכס חיים
17-09-05, 20:11
אתמול הג'יפ צולם עם זכוכיות כהות לאחר שנצבע בגוון שחור.הורדתי את המידות לדלתות שיורכבו ביום שישי הבא. הדלתות תחולקנה לשני חלקים - עליונה ותחתונה ויהיה בינהן חיבור בברגים- כן שתוכל להחליט אם לנסוע עם דלת שלמה או רק עם חצי דלת. החלון יהיה קבוע לצערי -לפי בקשת המזמין. עוד פעם מתנצל על חוסר התמונות עדיין ,אבל המתכנת קורס, ועובד לפי סדר עדיפויות לייצור , לאתר שלנו, ולכל השאר אחר-כך.

רכס חיים
19-09-05, 19:04
למי שמעוניין לינק לתמונות:

http://www.rehasim.co.il/cases/temp2.html

http://www.rehasim.co.il/cases/pics/case341.jpg

http://www.rehasim.co.il/cases/pics/case346.jpg

http://www.rehasim.co.il/cases/pics/case344.jpg

חימושניק
19-09-05, 19:15
נראה יפה מאוד יחסית לנסיון ראשון! כל הכבוד!

עוד קצת ליטוש מבחינת העיצוב ויש לך מוצר מנצח ביד. יש לציין שגם ככה זה בכלל לא מכוער!

קבל ח.ח !

barak4*4
19-09-05, 19:43
מכובד מאוד!
יש כבר נתונים לגבי המשקל המדוייק של הסגירה?

רכס חיים
19-09-05, 21:25
משקל המערכת כולה כ-50 ק'ג. הדלתות טרם יוצרו ובשבוע הבא תורחב הגלריה שתיכלול אותן.

ד ו ר ו ן
19-09-05, 21:31
נראה יפה מאד!
יש תמונות נוספות של החלק האחורי?

tayrie
19-09-05, 21:43
תותח!
יש מה לשפר , אבל הראת חתיכת יכולות...

מה שהכי הפריע לי בעין זה החלק האחורי ,לא יודע למה זה טוב אבל לדעתי חייב להיות בטיפה באלכסון (כמו הסגירות מברזל ופיבר) , הייתי גם מוותר על המצחיה - אבל זה כבר טעם אישי.

אגב , מחכים לשמוע עלויות.

רכס חיים
19-09-05, 23:38
ברכב הבא החלק האחורי ישופע פנימה לפי הפתרון של הצ'ירוקי הקצר.המצחיה תישאר כי היא מהווה פתרון מורכב של חיבור למסגרת העליונה עם איטום היקפי כנגד רוח בחזית. {טרם הורכב}עלות של מרכב הכולל שתי דלתות עם חלונות בנפרד מדלת תחתונה ,שני חלונות ענק צדדיים ועוד חלון אחורי באותו גודל סה'כ 3 חלונות 50X100 ס'מ. קיר אחורי נפתח על-צירים למעלה ,כל הנעילות מנירוסטה עם מנעול ברמה גבוהה סה'כ 4 מנעולים. מחיר מושלם בגוון אלומיניום טבעי -2240$ . מועד אספקה בערך חודש - עקב לחץ הזמנות רגילות.

six 4 life
20-09-05, 00:30
חיים- נראה פצצה
המחיר פחות
אבל אלו כבר כמובן משיקולייך אתה.

אבל תגיד
של מי הסופה הקוזינה הזו... :twisted: ?

-ארז 8) -

נמרוד
20-09-05, 09:21
חיים, שוב פעם מגיע לך הורדת כובע. בתור נסיון ראשון, זה עוד יותר מדהים. אני בטוח שמכל היבט פונקציונאלי והנדסי זו הולכת להיות סגירת הג'יפ האולטימטיבית, גם ביחס למחיר, ואולי אפילו יש לך מוצר יצוא ביד? למה לא? אבל... אני חוזר על דעתי - יש צורך ביד של מעצב מקצועי.

רכס חיים
20-09-05, 20:26
ברור שנצטרך ליטוש עיצובי , אבל מתי יש זמן לכל? היפה בכל הסיפור שההרכבה שלו נעשית בשעה - שעתיים כייצור ראשון, ובטח פחות בהמשך. מבחינת המחיר אולי זה יירד בעתיד אם יהיה לי אומץ מקצועי לצמצם את עובי הדופן של האלומיניום, מה שנראה לי כעת כעובי הנכון.אבל יותר חשוב שמחירי המתכת יתייצבו כי רק החודש היתה התיקרות של 12%. לא נראה שניתן לייצא את זה כי כל רכב בנוי מעט אחרת או התעקם במהלך השנים -מה שמחייב התאמה אישית. למרות שזה רכב ראשון - התפאלנו מאוד בעת ההרכבה מהבטחון שלנו כי זה יצליח ,וחשנו שעשינו זאת כבר פעמים רבות בעבר.לצערי עקב עומס בהתחיבויות רבות אין לנו אפשרות לקבל הזמנות חדשות לפחות חודשיים.

erezjack
21-09-05, 09:54
אני מצטרף לתשבחות.

אשמח לעזור בעיצוב. אם תשלח לי את הקובץ, אפילו בparasolid ,אוכל להציע הצעות.
לדעתי, הבעיה העיצובית העיקרית היא הפינה האחורית העליונה. אפשר לנסות לשלב פלח מכדור (נדמה לי ששמינית כדור) מאלומיניום בלחצנות.
האם הסגירה מחייבת כלוב התהפכות ?

ארז

טל רותם
21-09-05, 11:25
חיים אפשר לראות תמונות גם מבפנים?
נראה יפה מאד...
טל.

-->