PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול לירדן

rbeny
14-08-05, 16:31
מעוניין לגבש או להצטרף לקבוצת ג'יפאים, המתכננת טיול
לירדן, בחופשת סוכות.

איך עושים זאת? : :?:

upstream
04-09-07, 01:00
מעוניין לגבש או להצטרף לקבוצת ג'יפאים, המתכננת טיול
לירדן, בחופשת סוכות.

איך עושים זאת? : :?:
שלום לך.
אני ועוד כמה חבר'ה מתכננים טיול לירדן בפעם הראשונה עם הרכבים שלנו
אנחנו בני 29+ ובנתיים יש שני ג'יפים
נשמח לעוד רכב

נמרוד
04-09-07, 09:03
כתבה שתעניין אותכם:

טיול ג'יפים עצמאי בירדן (http://www.jeepolog.com/246.html)

גיא
04-09-07, 18:53
אחלה כתבה שבעולם.

מכיווון שאני כבר כמה זמן חושב על זה. יש לי כמה שאלות, אשמח אם מישהו (אריק2? ) יוכל להרחיב.

1. לגבי להשאיר את הרכב לבד... אין שם גנשים ?
2. האם יש שוטר ירדני שמצטרף כמו לטיולים המאורגנים ? או שזה לבד ... ממש לבד ?
3. סדרי גודל של מחירים לטיול כזה. ( לא על השקל וברור שזה היה מזמן .. אבל בגדול כזה .. )
4. איזה אישורים צריך להביא מראש למעברי הגבול ?
5. מה לגבי סולר שם ? שמיש או שלוקחים בג'ריקנים מפה ?

תודה !

מידבר
04-09-07, 20:24
1.שוטר מחוייב בכל מצב בו נכנסים מעל שני גיפים. נשמע ניג'וס וגם אפשר לעקוף את זה ע'י כניסה מדורגת. בפועל השוטרים מאוד נחמדים ומהווים תעודת ביטוח להסתבכויות שיכולות להתחיל ממכשולים פשוטים כגון אי הבנת השפה, התרבות וכו'. כ'כ מקלים על כל מיני פרוצדורות ובירוקרטיות. כמובן שצריך להאכיל אותם ,להשקות ואם יש נשים אז סביר שיתקעו מבטים...משימת השוטר מבחינת השלטונות הירדנים הינה כפולה-גם לאבטח הישראלים וגם לפקח עליהם.
2.סולר-בירדן הסולר מלוכלך ועשוי ליצור בעיה לאורך זמן. כמובן שניתן לנקות אח'כ עם תוספים שונים אבל אם אפשר ,בהתחשב באורך הטיול ,להביא סולר מהבית אז עדיף. עלותו הינה כחצי מעלות סולר בארץ. לא להתפתות !
3.מעברי הגבול-למיטב ידיעתי מספיקים רשיון רכב, דרכון בתוקף ורשיון נהיגה. הישראלי תופס בירדן בתנאי שכתוב עליו באנגלית, לא צריך לתרגם לערבית.
4.לא להכניס מכשירי קשר ! כבר היו מקרים שמכשירים הוחרמו ואף נפתחו תיקים כנגד בעליהם בחשד שהיו אמורים לשמש לדברים לא כשרים. היתה מלחמת עולם על החזרת המכשירים, לא זוכר האם הוחזרו לבסוף אם לאו.
5.בטחונית-לשמור על פרופיל נמוך. להמנע מכניסה למחנות הפליטים. אם נכנסים מגשר נהר הירדן עדיף לנוע דרומה דרך הבקעה ולא דרך אירביד. ניתן להתחבר לכביש הראשי דרומה דרך עדסיה או אף דרמה משם, דרך כרכ.
6.התנהגותית-מכנסים קצרים וגופיות (גם לגברים) נחשבים כלא צנועים. לא להסתובב עם שתיה חריפה בפרהסיה. לא לצעוק במקומות ציבוריים. לא להשתין בצד הדרך. להפגין רגישות ,מחשבה ונימוס.
7.נראה ,אולי גם אני אוכל להצטרף... :D

מידבר
04-09-07, 20:28
אה, דבר נוסף.
לגבי גנשים, ככלל המצב בירדן הרבה יותר טוב מבחינה זו מאשר בארץ. עוד יתרון אם מצטרף שוטר, תמיד אפשר להשאירו לשמור.

eran4x4
04-09-07, 21:06
מעל 6 אנשים או מעל 2 אנשים (מספיק אחד מהם) אתה מחויב בשוטר ומדריך ירדני, עלות המדריך כ 100-140 דולר ליום.

itaizvi
05-09-07, 16:30
חברים יש תאריכים? מסלול?

איתי

גיא
05-09-07, 19:10
מעל 6 אנשים או מעל 2 אנשים (מספיק אחד מהם) אתה מחויב בשוטר ומדריך ירדני, עלות המדריך כ 100-140 דולר ליום.

ערן, אתה מתכוון 6 אנשים ו/או 2 רכבים ?

eran4x4
05-09-07, 20:03
3 רכבים אם 3 אנשים מחויב בשוטר ומדריך

רכב אחד עם 7 אנשים מחויב בשוטר

בקיצור אם יש לך מעל 2 רכבים או מעל 6 אנשים אתה מחויב במדריך ושוטר

avif
07-09-07, 20:01
שלום לך.
אני ועוד כמה חבר'ה מתכננים טיול לירדן בפעם הראשונה עם הרכבים שלנו
אנחנו בני 29+ ובנתיים יש שני ג'יפים
נשמח לעוד רכב