PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיוטה היילקס?

sagi jimny
11-11-14, 15:52
שלום לכולם , אני מתלבט בקנייה טיוטה היילקס עד שנתון 97.
הרכב יהיה מיועד ליום יום ובעיקר לטיולי עבירות , כרגע מתכנן להחזיק את הרכב תקופה ארוכה.
מה היתרונות מול החסרונות? דיזל או משודרג לטורבו דיזל?
צריכת דלק ממוצעת? חלפים זולים ?
החלום כרגע היילקס עם צמיגים 33 , נעול כפול , יחסי העברה מופחתים וקצת גובה.... בור בלי תחתית? או יחסית סביר מבחינת עלות שדרוגים לעומת ג'יפים אחרים?

לקנות משופר או לשפר בעצמי?

לפני שאתם זורקים מודעות מכירה אני מעדיף קצת לדעת פרטים על האוטו.

המלצות לרכב אחר מבחינת עלויות ורמת עבירות תתקבלנה בברכה.
תודה

ד ו ר ו ן
11-11-14, 17:00
לעשות חיפוש,
יש כמה דיונים ארוכים בדיוק בנושא, של אנשים שהתלבטו לגבי הנושא.

tooshey
11-11-14, 19:13
בנוסף להמלצה של דורון לקרא בפורום, אתן לך מספר דגשים מנסיוני הדל.

אתה היצגת שתי דרישות מנוגדות - רכב יומיומי לכביש ורכב עבירות.
ככל שתשפר את הרכב לעבירות קשה כך יהיה פחות נוח לשימוש יומיומי הן מבחינת נוחות נסיעה ושימוש וגם מהיבט משיכת עינים רעות.
כמו כן, כשעושים טיולי עבירות קשה לעיתים נגרמים נזקים שדורשים השבתה של הרכב למספר ימים.
לא נעים לצאת לטיול ולנסוע "על ביצים" מחשש למה יהיה ביום ראשון.

כשבונים רכב טיולים ברמה גבוהה, מחיר הרכב הבסיסי הופך להיות זניח לעומת ההשקעה בשיפורו.
מאה אלף שח להילקס בנוי טוב זה מחיר סביר בהחלט.
אם רוצים מכונת עבירות קיצונית אז כבר מגיעים למאה וחמישים אלף.

לקנות מוכן או לבנות לבד זה כבר תלוי בך - זמן פנוי ויכולת טכנית מול יכולת לשלם לבעל מקצוע שיבנה עבורך.

זכור את הדברים הבאים :
הילקס ישן בתצורה בסיסית זהו רכב זול לקניה ואחזקה שוטפת.
הילקס ישן משופר קלות - עדיין זול לקניה ואחזקה ונותן תמורה מצויינת למחיר בהשוואה לכלים אחרים בשוק, בתנאי שאתה לא מנסה לנסוע מהר בעליות.
הילקס ישן משופר מאד - זה כבר רק פלטפורמה לבניה - השמים הם הגבול מבחינת השיפורים והעלות - ובסופו של יום יתן בראש גם לרנגלרים שעלו פי 4...

מרבית ההילקסים שמוצעים למכירה אלו רכבים בסיסיים או משופרים מעט מאד שעברו התעללות ארוכת טווח ושורדים במצב נסיעה רק בזכות הבניה המופלאה של טויוטה ובזכות אנשים שממשיכים להחיות את המיתוס.
רובם נמכרים במחיר גבוהה יותר ממה שהם באמת שווים.
הילקס ישן הינו הרכב הכי פשוט לתחזוקה שיש בארץ, אבל צריך קצת יותר מ "מברג רוסי" כדי לטפל בו.

רכב שטח קונים לא רק מהראש אלא גם מהלב, אבל עשה לעצמך טובה, קח דף ותרשום מה אתה רוצה וכמה זה עולה, שלא תופתע בהמשך.

בברכה,טושי

sagi jimny
11-11-14, 19:58
מסכים איתך טושי ןתודה רבה על התשובה.
גם הג'יפ שיש לי עכשיו שקניתי אותו לפני 4 שנים שילמתי 34K
על השיפורים שילמתי יותר! הרבה יותר!
לא מחפש נוחות אני נהנה יותר לנסוע על רכב ספרטני מאשר על מאזדה , לי זה עושה את זה גם בכביש...
ואין לי בעיה להשבית תרכב גם לכמה ימים בגלל טיול מהנה.

את השיפורים לא אעשה ביום אחד , לאט לאט עד שהחשבון בבנק יתרוקן.

חיפשתי באינטרנט שרשורים בנושא אבל ברוב המקומות הדיון לא ענה לי על השאלות. מכירים שרשור רלוונטי תוסיפו לי כאן בבקשה.

ושוב תודה לעונים!

sagi jimny
09-12-14, 20:35
יכול להיות שאני קצת מערבב בשר עם חלב.

בגלל הקושי למצוא היילקס במצב שאני רוצה או במחיר שפוי שמתאים לי , נכנס רכב נוסף לשיקול , גרנד צ'ירוקי דיזל שנתונים 2000 - 2004.

מזכיר הרצון הוא: צמיגים 33 , נעול כפול , יחסי העברה מופחתים.

מי יכול לשפוך קצת אור על הנושא , בהתייחס להשוואה בין שני הרכבים.

הבדלי תחזוקה בין שני הרכבים : אמינות , מכלולים , עלות שיפורים , תוצאה סופית בשטח , דלק (מהירות מופרזת ונוחות נסיעה לא כל כך חשובים לי ).

תודה רבה!

ד ו ר ו ן
09-12-14, 21:55
ניתן לך סיכום הוצאות על היילקס 97 של השנה החולפת:
רכב עם צמיגי 31, שוקל קבוע 200 ק"ג יותר מהמקורי בגלל דיגומים שונים (נשקל במדויק, לא הערכה)
23K ק"מ בתקופה הנ"ל.
9.3 ק"מ/ליטר תצרוכת דלק ממוצעת בתקופה הנ"ל (1/3 עירוני+2/3 בינעירוני וטיולים) , יש ימים של 1:10 והרוב כמו הממוצע.
בטיולים, עם רכב עמוס מאד, נע בין 1:8 ל-1:7.5.

אחזקה: השנה תיעדתי כל שקל- סה"כ לתקופה (מינואר 14 עד היום), טיפולים+חלפים שהגיע זמנם: 4567 ש"ח (כולל 1200ש"ח חישוב יחסי של עלות צמיגים לשנה לפי ניסיון עבר כמה הם מחזיקים אצלי).
בלי פחת צמיגים- 3367ש"ח.

עכשיו רק נקווה שלא פתחתי עין לעצמי..

sagi jimny
09-12-14, 22:18
(555)
תודה רבה דורון , מידע מועיל!!

אתה מוגבה? דיזל או טורבו?

?כמה יעלה קיט הגבהה 4 אינץ להיילקס

ד ו ר ו ן
09-12-14, 22:33
מנוע אטמוספרי עתיר ק״מ..
קפיצי אולדמן.
בולמי בילשטיין 7100
נעול כפול
4.7

שגיא S
09-12-14, 22:33
שגיא - אל תתבלבל. אתה צריך היילקס.
אתה מחפש עבירות קשה, סלעים וטכני בעלות מינימלית - הגראנד צ'רוקי לא ייתן לך את זה.

לך על היילקס. הרכבים יקרים כי יש הרבה אנשים שמחפשים מה שאתה מחפש.

והיילקס לא צריך 4" הגבהה - זה לא ג'ימני. הוא מגיע מאוד גבוה.
מציע לך להתחיל ללכת לראות רכבים שתראה אם מתאים לך בכלל כל המעבר - הרכב הזה שונה מאוד מג'ימני בהרגשה שלו.

sagi jimny
09-12-14, 22:49
א. תודה על התגובות

ב. אין כמעט היצע של רכבים בזמן האחרון , אותם רכבים בכל הלוחות... הייאוש עשה את שלו.
ג. שגיא אתה מוזמן לקחת את השנורקל "המדהים" שלך בחזרה , יש לי פיק ברכיים כל פעם שאני חושב להרכיב אותו

גלעד .ג.
10-12-14, 19:07
דווקא בזמן האחרון יצאו מספר רכבים טובים לשוק, לא תמיד מגיעים ללוחות מודעות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

גלעד .ג.
10-12-14, 19:08
אל תתייאש, חיפשתי חצי שנה ואף יותר עד שמצאתי את הפרזנטור הנוכחי...

cgp
10-12-14, 19:17
סליחה אבל התגובה על ההוצאות זה נתון לא קבוע ובמילים אחרות בולשיט!

אני עם רכב אחר מטופל ושופר מעבר לרמת הבורג גם בפנים וגם בחוץ הוצאתי השנה 1500 שח
לעומת זאת חבר עם אותו רכב הוציא 16 אלף השנה אז מה זה אומר?
ב2 היילקסים אחרים שאני מכיר אנשים שפחו בערך 20000 כל אחד בשנה אז מה?

טושי נתן את התגובה הכי "משקפת " לדעתי.
קח בחשבון שאתה יכול לקנות רכב בית שימוש שגם דורשים עליו גבוה.
לכן כמו שאמרו תריץ חיפושים יש מלא פוסטים ואז תבין יותר בדגם של סוגדי האלילים.
דעתי האישית--- חוץ מעבירות אחרי שיפורים כל היתר חרא.

גלעד .ג.
10-12-14, 19:52
Cgp תגובה לגמרי לא לעניין...
דורון כתב את סיכום ההוצאות שלו ולא מעבר.
ודרך אגב הרוב לא חרא, רכב בעל עבירות גבוהה גם במצבו המקורי, נוח יחסית לרכבים ספרטניים אחרים...
אתה טועה , מטעה ומבלבל את פותח השירשור...

cgp
10-12-14, 20:38
להפך הוצאות של בן אדם אחד ברכב בן 20 בערך לא משקפות שום מדד לגבי הרכבים האלה.
על עבירות לאחר שיפורים אין ויכוח, שיפרתם כל כך הרבה ששכתם אפילו את המידה המקורית 205-16 .
לאחר שמחליפים כל דבר האוטו -- וזה כרוך בהוצאה לא קטנה -- מקבלים משהו אחר.
אבל עדיין כל ההילקסים מהשנים האלה עבדו קשה מאד, זה לא כמו SUV שהיו קונים פעם רק לשבת גבוה, מה שהיום בכל מקרה הוחלף עי הגיפונים
ועל זה אין ויכוח.
לפלטפורמה לרכב עבירות אין ספק שמקבלים טנדר עביר מאד וזהו...
וכמו שאמרתי זו דעתי האישית , זה לא נתוני יצרן על רכב חדש, זה מוצר במובן שמה שלנו חשוב רק השם היילקס שם.

ד ו ר ו ן
11-12-14, 00:17
להפך הוצאות של בן אדם אחד ברכב בן 20 בערך לא משקפות שום מדד לגבי הרכבים האלה..
קצת פרופורציה וקצת עובדות:
הרכב אצלי 14 שנה, יד שנייה.
השנה לא היתה חריגה לטובה מבחינת ההוצאות ביחס לשנים אחרות, ההבדל הוא שהשנה רשמתי את העלויות כדי לראות מספר.
היו שנים עם הוצאות נמוכות יותר.

השנה עם העלויות הגבוהות ביותר, שלא היו גחמות שיפורים ושפצורים היתה כשבוצע שיפוץ סרן קדמי, כי דיסק קדמי נחרץ, ובג׳ננה של הרגע, החלטתי לפתוח ולעבוד על כל הסרן, כי בא לי-נהנתי מכל רגע.

נכון שיש שנים שמחליפים קלאצ או טיימינג, והעלויות גבוהות יותר, אבל מצד שני, אצלי לפחות, הקלאצ החזיק כ- 400K לפני שהוחלף. אז עלות היחסית למי שמתכוון להחזיק את הרכב שנים קדימה היא עדיין מאד נמוכה.
ושוב,
סיכום העלויות הנ״ל משקף מבחינתי את הממוצע.
טושי יכול להעיד שגישת הטיפול שלי מחמירה.
אני משתמש באופן עקבי בחלפים מקוריים למשל.

מי שהוציא 16K על תיקונים ברכב בשנה, קנה נבלה מארץ הנבלות, ומה שהוא חשב שחסך בקנייה, נושך אותו בתחת כעת.

שילמתי לא מעט מעל המחירון לפני 14 שנה, כשקניתי את הרכב, וזה החזיר את עצמו עשרות מונים לאורך השנים.

תסתכל על הסכומים שמוזכרים, וזה מאד קרוב/זהה להוצאות אחזקה של פרייבט משפחתי בו 3-4.

ששכתם אפילו את המידה המקורית 205-16 .
לא שכחנו ואתה טועה.
הרכב נמכר עם 31, ומידות מקבילות אחרות בקוטר, רק לא כאן.
כולל מנועים חזקים בהרבה, כך ששולי העומס גבוהים בהרבה ביחס להספק האנמי של המנוע האטמוספרי, ומכלולי ההנעה מאסיבים יותר מאשר ברכבים ששוקלים כמעט 100%יותר, עם הספק מנוע כפול.

idan10
11-12-14, 07:57
סליחה אבל התגובה על ההוצאות זה נתון לא קבוע ובמילים אחרות בולשיט!

אני עם רכב אחר מטופל ושופר מעבר לרמת הבורג גם בפנים וגם בחוץ הוצאתי השנה 1500 שח
לעומת זאת חבר עם אותו רכב הוציא 16 אלף השנה אז מה זה אומר?
ב2 היילקסים אחרים שאני מכיר אנשים שפחו בערך 20000 כל אחד בשנה אז מה?

טושי נתן את התגובה הכי "משקפת " לדעתי.
קח בחשבון שאתה יכול לקנות רכב בית שימוש שגם דורשים עליו גבוה.
לכן כמו שאמרו תריץ חיפושים יש מלא פוסטים ואז תבין יותר בדגם של סוגדי האלילים.
דעתי האישית--- חוץ מעבירות אחרי שיפורים כל היתר חרא.

כל רכב מקרה לגופו,
אתה מוכיח את הטענה של דורון באמירתך ולא שמת לב אפילו, הרכב שלך שמור ומתוקתק לדבריך ולכן זו הסיבה להוצאתך השנה!
וכך גם דורון אמר.
אני לא יודע לגבי חברייך...אבל בעיקרון עם הרכב שמור ומטופל מבחינה מכנית לכל ההיסטוריה שלו אין סיבה שיחזיר את נשמתו לבורא.
רכב צריך לתחזק, במיוחד רכב שעובד קשה, מספיק שיד קודמת עיגלה פינות פה ושם ההוצאה על העיגול פינות תגיע בהמשך.

גיל אסרף
11-12-14, 09:17
במציאות של מדינת ישראל בשוק הרכב נדיר למצוא רכב באמת שמור ומטופל.

בייחוד רכבי שטח.
בסופו של דבר הכל פונקציה של מחיר.
אם קנית נבלה ביודעין, וגם שילמת בהתאם ואז עשית יישור קו ברמה גבוהה, רוב הסיכויים שבהמשך, ההוצאות שלך יהיו כמו של דורון.

כנ״ל אם מצאת רכב באמת שמור ומטופל ושילמת בהתאם.

במקרה שלי למשל, קניתי את הקורנדו במצב מאוד מוזנח ובחצי מהמחיר שוק שלו. כשאני יודע בדיוק מה הבעיות שלו.
יישור קו מקיף, שלקח הרבה זמן (הייתי סטודנט) והיום הרכב מחזיר לי באמינות יתרה. (טפו טפו טפו שמן שום בצל ושאר ירקות).
מבחינת הכסף, יישור קו ועלות הרכב עלו קצת פחות ממחיר השוק שלו.

לאחר כל החפירה הזאת, מה שאני בא להגיד, זה שאל תפחד לקנות רכב קצת מוזנח כל זמן שאתה משלם עליו בהתאם.
בהנחה שאתה מוכן נפשית להיכנס ליישור קו מקיף .

cgp
11-12-14, 11:29
קצת פרופורציה וקצת עובדות:
שילמתי לא מעט מעל המחירון לפני 14 שנה, כשקניתי את הרכב, וזה החזיר את עצמו עשרות מונים לאורך השנים.
לא שכחנו ואתה טועה.
הרכב נמכר עם 31, ומידות מקבילות אחרות בקוטר, רק לא כאן.
.

גם אני שילמתי הרבה מעל המחירון על רכב עם נתונים מוכחים מעולים וזה הוכיח את עצמו בגדול, ולכן אני אומר ברכב של 20 שנה הנתון הזה
יכול להשתנות מקצה לקצה.
מה שנמכר בחול לא רלוונטי -- אנחנו כאן ואלה היילקסינו.
אגב הייתה לאחי ולי היילקס יפייפיה שגרנו בארהב שנת 89 בשנת 93 , לא הבנו כלום אז אבל בהחלט היו עליה צמיגים מגודלים.
2800$ רכב של 4 שנים אחורה ללא שריטה , לא נסע בחיים בשטח.

ד ו ר ו ן
11-12-14, 12:06
גם אני שילמתי הרבה מעל המחירון על רכב עם נתונים מוכחים מעולים וזה הוכיח את עצמו בגדול, ולכן אני אומר ברכב של 20 שנה הנתון הזה
יכול להשתנות מקצה לקצה.
אתה רק מוכיח יותר את הנקודה ששוב להשקיע ברכב מושקע..

מה שנמכר בחול לא רלוונטי -- אנחנו כאן ואלה היילקסינו.
מאד רלוונטי ברגע שהתייחסת לזה כשינוי, ואם זה דיגום שהיבואן פסח, עליו, אבל קיים כמקורי, זה לא שינוי מבחינת הרכב.

בנוסף,
ההיילקס בדיגום אוסטרלי/אפריקאי מעולם לא שווק בארה״ב.
מה שקיבלת כאן זה סוג של גרסאות HD ביחס למה שנמכר שם.
בדגמים שלנו הדגש הוא על עמידות ושרידות, בדגמים של צפון אמריקה, הדגש הוא יותר על דיגום ונוחות.

-->