PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה ע"י ספסרים ושקלים

יובל48
14-11-14, 18:11
הרכב הוא האנטר 2011, 85K ק"מ.הגבהה ע"י החלפת קפיצים ובולמים עולה
בסדרי גודל של 5000-8000 ש"ח.
קיט כמו בקישור עולה כ1600 ש"ח ללא בולמים שעדיין אינני בטוח שזקוקים להחלפה.
http://shop.snakeracing.com.au/mn-mitsubishi-triton-50mm-econo-lift-kit/
הבעייה העיקרית בטנדרים היא לא מהלך מתלה (הוא לא משמעותי מלכתחילה)
אלא זויות כניסה ונטישה ומרווח גחון ואת זה אני אקבל מהקיט הזה, אומנם רק 2" אבל שיפור.

מבקש את דעתכם המלומדת-חסרונות , בעיות שיווצרו או אולי עיסקה משתלמת .

גיל אסרף
14-11-14, 18:51
הבולמים המקוריים יצאו מנקודת האיזון שלהם וילכו די מהר.ואז תצטרך בולמים מתאימים ותגיע לאותו סכום.
מה גם שהאוטו יהיה הרבה פחות נוח.

5000 לסט בולמים קפיצים זה לא הרבה.

זה ישפר לך גם את הנוחות, גם את מהלך המתלה (בקצת)
וגם את זוויות המרכב.

בהצלחה

ד ו ר ו ן
14-11-14, 22:28
הבולמים המקוריים יצאו מנקודת האיזון שלהם וילכו די מהר
לבולמים רגילים בלי דרגות שיכוך אקטיביות לאורך מהלך התנועה אין נקודת איזון, הם לא יודעים אם הם עובדים בתחילת המהלך או בסופו.
במקרה הטוב, הם יודעים להגיב לתאוצות שונות.

מה שצריך בעיקר לעניין זה האם תוספת ההגבהה של השאקלים לא תגרום לבולמים להוות גובל מהלך בפתיחה, ואז יש אפשרות סבירה שדי מהר תגמור אותם.

בנוסף, בסגירת מהלך, יש מצב שהקפיץ עלה האחורי יכנס לקשת הפוכה שתגרום לבלאי מואץ שלו.
הפתרון הוא הנמכת הבאמפסטופ האחורי באותו שיעור הגבהה.

כנ״ל לגבי הקדימה.

עוד דבר,
הגבהה מוגזמת עם נדנדות גורמת להקשחת המתלה, בגלל זוית נדנדה לא טובה, שגורמת לנעילת הקפיץ בתחילת התנועה.

כדי לקבל הגבהה של 2אינצ עם נדנדות מאורכות ביחס למקורי, הנדנדות האלו צריכות להיות כ-3 אינצ יותר ארוכות מהנדנדות המקוריות, וזה הרבה.

קח פלח מתכת באורך קרוב, ותציב ליד תושבת הקפיץ בשילדה, ותראה שאתה לא מגיע למצב בו הנדנדה כמעט אנכית.

יובל48
15-11-14, 09:02
עכשיו,לאחר שנכנסתי לערוץ היוטיוב שלהם וראיתי את המצגת לקיט הזה,הבנתי
שהקיט מתאים לרכב ללא ארגז או משקל נוסף מקדימה.
מכיוון שאני עם ארגז וציוד מאחור נראה לי שארד מהקיט הזה ואחזור להגבהה המקובלת והיקרה יותר.
https://www.youtube.com/watch?v=MPjz_uC_qPc

tooshey
15-11-14, 09:23
בולמים מקוריים שעברו 85 אלף קמ מקומם בפח האשפה.
הקפיצים לעומת זאת, כנראה במצב סביר.
אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב עוד זמן מה, נוסע עליו בעצמך ורוצה גם להנות מאיכות הנסיעה, קנה את הקיט המלא של הביוקר.
אם אתה בקטע חסכוני, אפשר להרכיב ספפיסר של אינץ מלפנים ושאקל ארוך ב 40 ממ מאחור, עם בולמים חדשים ותואמים בארבע הפינות.
כך תמשוך עוד שנתיים שלוש ובהחלפה הבאה תקנה קיט מלא - קפיצי עלה אחוריים, קפיצי סליל קדמיים ובולמים לכל הפינות.

לא הייתי טורח לייבא קיט מאוסטרליה, יש בארץ קיטים מצויינים במחיר סביר.

בברכה,טושי

-->