PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לפני קנייה

ram
20-11-14, 17:45
אחרי הרבה שנים של היעדרות מהג'אנר החלטתי שאי אפשר עוד, חייב לחזור לשטח ויפה שעה אחת קודם, אבל לצערי עם תקציב ממש דל.
מחפש ג'יפ שישרת אותי גם ביומיום וגם לטיולי שטח, לא אקסטרים.
מפאת תקציב בעיקר אני מתלבט על איסוזו דיזל (קצר) 2001-2004, או פג'ארו בשנתון נמוך יותר.

קראתי המון על האיסוזו ועל הבעיות שלה, את הפוסטים המשבחים וגם את אלו שפחות.
אני אוהב את האוטו הזה, ומעדיף לבחור אותו ולא פג'רו, או איך לומר, בא לי מאוד על הג'יפ הזה אבל אני קצת חושש אך עדין מוכן לקחת סיכון מחושב.
אין לי מוסך בבית אבל יש לי קצת נסיון טכני (לא עם איסוזו יותר עם סופה) ורציתי לשאול אתכם:
נניח שארכוש איסוזו ללא היסטורית טיפולים, אבצע החלפה של של השרוולים ואטמים ואקפיד שוב על הנ"ל כל 50K, האם יש עוד תחומים בחזקת "ריקול" לטעמכם ומנסיונכם ?

אני מוכן להתמודד עם בעיות, אבל לא עם כאלו שעלולות לצוץ פתאום בלי שום התראה מוקדמת.
שוב, מפאת תקציב אני מתכוון לבצע את כל מה שאפשרי - לבד, גם כי אני אוהב את זה אבל בעיקר כי אין לי תקציב למוסך וזו הדרך היחידה שלי לחזור לשטח.

אני מקווה שהסברתי את עצמי נכון, אשמח מאוד לשמוע מה דעתכם?.

תודה,
רם.

נדב ש.
20-11-14, 18:26
שלום...
תראה, הכל טוב ויפה אבל..... להגיד על רכב(במיוחד ג'יפ) שהוא לא יפתיע אותך באיזה תקלה זאת טעות, גם על הטרופר וגם אם יהיה הכי מטופל והיסטוריית טיפולים ועל אחת כמה וכמה על אחד שבלי.
לעצם העיניין, הטרופר לא מפחיד כמו שכולם עושים אותו, אבל אם התקציב דל, ואני מניח שאתה מתפשר על איזה אחד ללכת גם, קח בחשבון יישור קו גדול מאוד, וזה כולל הכל מהכל, אלא אם כן ידוע לך על הרכב משהו אחר.
רכב שלא מטופל ייתקע, ומטופל זה אומר לא רק החלפת שמנים(לשמנים המומלצים=סינטטי מלא) והחלפת אטמי שרוולים, זה אומר מצברים, טעינה=אלטרנטור תקין, סטארטר תקין-כל אלה חשובים להנעה תקינה בבוקר ועוד כשקר בחוץ.
נעבור לחיישנים-חיישן מסילה, ווסת לחץ שמן, אם לא תקינים ייגרמו בעיות, אם לא ידוע היסטוריה עליהם קח בחשבון-חיישן מסילה=1000 שח, החלפה בערך כל 100 אלף ק"מ.
זה ככה על קצה המזלג לגבי מנוע, לגבי השאר כמו גיר, סרנים וחופשים אני מניח שאתה יודע על מה מדובר אם היתה לך סופה.
אצלי למשל הטרופר נוסע יום יום, ועד לא מזמן היה הרכב היחיד בבית, אז גם יש תקלה היא ניפתרה באותו היום או למחרת אחרת זה נסיעות במונית.... קח בחשבון.
אם יש לך ידיים הכל יהיה לך יותר פשוט ויותר זול בהרבה, תקפיד על חלקים מקוריים במנוע, טיפולים בזמן, ותהנה מאחלה כלי.

ram
20-11-14, 21:31
תודה רבה נדב,
אז אתה בעצם אומר שלמעט נושא אטמי המזרקים או חיישן מסילה, כל שאר התקלות ברכב הן תקלות בלאי כמו בכל רכב אחר?
בלאי סביר של מצברים \ סטרטר \ אלטרנטור מרכב וכ"ו הם דברים שאני יכול לבדוק, זה לא מה שמפחיד אותי, מה שמפחיד אותי יותר הם הכשלים התכנוניים, כאלו שבאמת קשה לצפות מראש.

נדב ש.
21-11-14, 17:42
בדיוק ככה.
וסתם לידע כללי-חיישן לחץ מסילה קיים בכל רכב מודרני עם מסילה משותפת....
נושא המזרקים במנוע הזה רגיש- לכן כדאי לוודא שהשתמשו בשמן סינטטי מלא 5w40 , וכמובן להמשיך להשתמש רק בו, טיפולים בזמן ופילטרים מקוריים וככה תאריך את חיי המנוע והמזרקים,, פעם ב......................הולך מזרק אין מה לעשות, כמו בכל דיזל, ניתן להשיג מפירוק או חדש, לא צריך להחליף סט, רק את התקול.
ועוד כמה דברים-תבדוק מתי עשו טיימינג אם לא אז תוסיף לרשימה, רצועה ומותחן בערך 300 ש"ח לסט יפני, ומשאבת מים(לא קשורה לטיימינג) אם לא החליפו בערך ב 300 אלף נוזלת, עולה 700 ש"ח יפנית.
תבדוק שילוב תקין של 4x4, וכל שאר המכלולים.

-->