PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג׳יפולוג יודעים הכל: המלצה על מצלמה

amit6009
20-11-14, 21:06
מפרסם בשביל חברה
בשלבים אלה הדיון הוא תיאורתי בלבד, כלומר המחיר לא משמש פה קריטיון חשוב, כשנציב מטרה נחסוך את הכסף
השאיפה היא לדעת אילו מצלמות טובות קיימות בשוק בטווחי מחירים שונים:
700-2000 ש״ח
2000-4000 ש״ח
4000-7000 ש״ח
תכונות חשובות למצלמה:
ידידותית למשתמש
מצלמה שאפשר להחליף לה עדשות (רציתי לכתוב מצלמה עם שוק שיפורים, היא קראה לי טיפש:rolleyes:)
אם יש תכונות מסויימות שמקלות על החיים כמו התחברות לוייפיי והעברת תמונות מהירה למחשב או הצגה בטלויזיה.. מה טוב
אם יש לכם שאלות ממקדות שיקלו על החיים- נשמח
תודה מראש:)

GodsFather
20-11-14, 22:32
מצלמה חדשה בלבד ?

עם מראה או בלי ?

האם יש העדפה ליצרן מסוים ?

zerez
20-11-14, 23:33
יש מצלמות DSLR ויש מצלמות "חסרות מראה". לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות.
ב DSLR יש קרופ ופול פריים.
הכי קלות וקטנות אלו חסרות המראה, ביצועים טובים תקבל מהפול פריים על חשבון משקל.

תתחיל בזה שתגדיר צרכים, מה אתה מצלם?

amit6009
20-11-14, 23:45
המצלמה לא חייבת להיות חדשה
עדיף בלי מראה אבל זה לא סעיף פוסל בכלל
אין העדפה לשום יצרן
אשמח לקבל עוד קצת מידע, מתומצת ככל שיהיה, על הסוגים השונים של מצלמות שקיימות בשוק.. אפילו כמה מילים או משפט אחד על כל סוג, הסברים טכניים אני כבר ימצא באינטרנט
העיקרון המנחה הוא שהיא עוד לא מצלמת היום, אין לה סגנון מסויים או דברים ספציפיים שהיא אוהבת לצלם, היא מחפשת מצלמה להתחיל איתה ולהיכנס לתחביב בעזרתה, ושתהיה מספיק טובה מבלי שתרגיש צורך להחליף אותה אחרי שנה-שנתיים-שלוש

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

zerez
21-11-14, 02:05
לא מכיר את היצרנים של חסרות המראה.
ב DSLR יש שני יצרנים עיקריים ושולטים, קנון וניקון.
אין הבדל גדול בין צלמים וג'יפאים, כל אחד בטוח ששלו יותר טוב.
יש כמה ביקורות ברשת שמראות יתרון קל לניקון אבל התוצאה הסופית היא זהה, שום עין לא תרגיש בעוד חצי ביט של רגישות.

מציע לה להחזיק קנון וניקון ביד ולשחק עם הממשק ולבחור את המצלמה שמרגישה לה הכי טוב, בכל מקרה שתלך על משהו ברמת כניסה אבל לא הכי בסיסית.

היצרנים של חסרות המראה שאני מכיר הם סוני, אולימפוס, פוג'י.
אישית אני לא אוהב את המוצרים של סוני כי שום דבר שם, כולל כרטיס הזיכרון, הוא לא סטנדרטי ואם הם לא שינו תפיסה בשנה האחרונה ועברו לדברים סטנדרטיים לא הייתי נוגע.

ד ו ר ו ן
21-11-14, 08:34
לא מכיר את היצרנים של חסרות המראה.

אחד מהם, יצרן ״קטן״, מינורי וכזה שבלע לתוכו את מינולטה, שכל האחרים העתיקו מהם בשלב זה או אחר את הפיתוחים.
מה לא סטנדרטי?
כרטיסי הזיכרון אוניברסליים סטנדרטיים לגמרי.

לכל מותג יש את הדברים שמתאימים רק לו, יש לך דוגמא אחרת?

סוני מוציאים היום מוצרים חסרי תחרות מבחינת עלות/תועלת.
האבזור שהם מציאים והתוצאה, עולים בהרבה על המתחרים באותה קטגוריית מחיר, לעשות קצת קריאת מבחנים ותראה את החו״ד.
הדגמים של סוני ניצחו בהרבה מבחנים ההשוואתיים,

להשאר נאמן למותג כיום, זה רק עניין של מיצוי הקיים, כלומר עדשות, שהן החלק היקר באמת בדברים האלו, אם אתה מתכוון להתפתח.

יש לך עדשות קודמות?
כלכלית, עדיף לך להמשיך עם מותג.
אם אין לך עדשות, הכל פתוח, ללכת לשחק עם הממשק משתמש ולראות מה מדבר אליך בקטגוריית מחיר, וכמובן תוצאות מבחנים שלא בחרת דגם לימון.

nirs
21-11-14, 14:41
ממליץ להסתכל באתר dpreview. תקבל שם הרבה רעיונות...

amit6009
23-11-14, 15:56
תודה רבה על התשובות! בג׳יפולוג באמת יודעים הכל..

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

ש01
24-11-14, 15:35
עוד מס' דברים בקטנה:
עדשות עולות יותר ממצלמה. האם יש לך עדשות?
קנון מקפידים לאורך שנים על אותו ממשק חיבור בין העדשות.
מהירות תגובה ללחיצה - לי מאוד הפריע ההשהיה מלחיצה עד צילום. מצאתי לכך פתרון.
גודל פיזי של המצלמה - מצלמות איכותיות, כאלו שיש להן גם רפלקס, לרוב יחסית גדולות וקצת מסרבלות. (יוצא מהכלל הקטנות המעולות של סוני).

אני קניתי לפני כשנה וחצי קנון EOS1100. -400$ בדיוטי. עושה עבודה מצויינת. כולל עדשה בת למעלה מעשור שהתחברה והפונקציות החשמליות שלה עובדות גם כאן.

GodsFather
24-11-14, 15:41
ניקון מקפידים. קנון שינו לפני 20 שנה את שלהם.

יש לי עדשות בנות יותר מ20 גם של זה וגם של זה, קנון אבודות במקרה הזה בעוד שהניקון שיש לי תופסות גם על הגופים החדשים ביותר.

ד ו ר ו ן
24-11-14, 21:08
גם סוני, שימרו את המחבר של עדשות מינולטה.

-->