PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנדרואיד - האם אפשר להתחרט על עדכון גירסה ולחזור לגרסא קודמת?

עמודים : [1] 2

דרור ברלי
22-11-14, 10:14
הרסתי לעצמי את הבוקר של שבת - עשיתי את השטות ועדכנתי מג'לי-בין ללוליפופ 5.0

המכשיר - נקסוס 5.
עד עכשיו הכל היה נפלא.

הגרסה החדשה מעצבנת אותי. הכל בה הפוך ועקום, ניכר עליה שהאידיוט שהגה אותה לא רק שלא חשב על הנדסת אנוש בסיסית (למה לעזאזל צריך לעשות שלוש פעולות שונות כדי לפתוח מכשיר שנמצא בסטנדביי לשימוש?...) אלא כנראה ממש השקיע מחשבה וזמן איך להרוס את כל מה שהיה טוב בגרסא הקודמת.
למה לעזאזל אי אפשר לעדכן מערכת הפעלה בפן הטכני בלבד, בלי לשנות את כל העיצוב והממשק שלה?

ולא, ממש לא בא לי להתרגל לזה.
יש אפשרות להתחרט ולחזור אחורה לג'ליבין? אם כן, איך עושים את זה?

אנא מכם - זה לא דיון על הייטק, מהירות תפיסה, אופי אנושי ופתיחות לשינויים, וגם אל תנסו לשכנע אותי שהגרסא החדשה יותר טובה ושאני אידיוט (זה נכון וגם זה. אין ויכוח) אז רק מי שיודע את התשובה מוזמן. ובבקשה - שלב שלב, ובעברית מובנת, למאותגרי טכנולוגיה כמוני.

Redoren
22-11-14, 10:22
מצטרף לשאלה. למה שיבטלו את היכולת להשתיק את הצלצול??
הוסיפו אופציה להשתקת התראות בכללי, השעון המעורר לא צלצל!!!!
גוגל מתחילה להיות דומה לאפל...

itayt
22-11-14, 10:26
אין שום בעיה לחזור אחורה, למרות שאני לא מבין למה, אבל לא רוצה לפתוח על זה ויכוח. חפש בגוגל nexus factory image . תבחר את הגרסה שאתה רוצה לדגם של הטלפון שלך ותפליש. אל תשכח לכבות מה שאתה צריך כי בניגוד להתקנה דרך ota, בהפלשה זה מוחק הכל.

דרור ברלי
22-11-14, 10:35
עכשיו אכלתי בורקס עם ביצה ועוד כמה דקות אתחיל להפליץ...
אני מזכיר - אני מאותגר טכנולוגית. נוסע בסופה פתוחה. בין האחרונים בארץ שעברו מטלפון חוגה עשוי עץ ואבנים לסמארטפון. מה זה להפליש?....

נימי
22-11-14, 10:38
כמו שאיתי כתב.

http://www.androidpit.com/how-to-downgrade-a-nexus

shyy
22-11-14, 10:43
בשפה שאתה תבין צריך לפרמט ואת המכשיר ולהעלות לו את הגרסה הקודמת. באמצעות חיבור למחשב הביתי
תבדוק פה
http://www.droid-life.com/2013/11/05/how-to-flash-nexus-5-factory-images/

itayt
22-11-14, 11:01
קח מדריך מצולם :
http://youtu.be/SIz9CB7QSjM

erezgur
22-11-14, 11:17
אחלק את ההתייחסות לשני חלקים:

1. אפשר להתקין על נקסוס 5 גרסאות קודמות של אנדרואיד. יש לכך מדריכים, יש כלי עזר / טולקיט שיעשו את כל העבודה בשבילך (למשל Nexus root toolkit) ואם קצת מבינים מה עושים - זה אפילו פשוט. אבל צריך להבין שבתהליך זה אתה עלול לגלות שכל הטלפון נמחק ואתה מתחיל מחדש כמו עם הטלפון ביום שקנית אותו ולכן חשוב לגבות כל מה שחשוב לך (בהנחה שאתה עובד ומסנכרן מול חשבון גוגל, אנשי הקשר, יומן פגישות וכל מה שמסתנכרן - מסודר), לרבות תמונות, מסרונים, הודעות וואסאפ, צלצולים וכל ההגדרות בכל היישומים בהם אתה משתמש. אתה צריך להיות מוכן לכך שכעבור זמן קצר תקבל הודעה שקיים עדכון מערכת וזו תשאר התראה קבועה...

2. בכל שדרוג כזה - ישנה תקופת הסתגלות (אני יודע שעתבת שאינך רוצה להמתין ולהתרגל) - גם במעבר לקיטקט וגם במעבר לג'לי-בין וגם לגרסאות הקודמות. קצת בדיעבד, אבל מומלץ היה להתעדכן מה נותן השדרוג ואולי להמתין מעט ולראות אצל אחרים ולהתחיל להתרגל על חשבונם :)
ישנם הרבה חידושים מעניינים בכרסה ועיצוב נקי שתתרגל לראות בכל הגרסאות החדשות של היישומים - לא תוכל לברוח ממנו :), תמיד תוכל להתקין יישום אשר מספק פונקציונליות שנעלמה עם המעבר לגרסה החדשה.

ארז גור

savyon
22-11-14, 11:22
ברלי,
עזוב שטויות, מתרגלים, לכל חרא מתרגלים בסוף
גם אני עשיתי את השדרוג וקיללתי את חמותי בלי הפסקה
(בעצם זה לא קשור...)

כדי להשתיק משתמשים בלחצני עוצמת הקול...

Saar
22-11-14, 11:54
דרור, למה 3 פעולות שונות?
(אני מסכים שזה נראה פחות טוב מהגרסה הקודמת, אבל עדיין, לא ראיתי הבדל מבחינת מספר הפעולות)

דרור ברלי
22-11-14, 12:06
זה מדהים בכל פעם מחדש, שהשדרוג הוא לא רק בפן הטכני אלא בעיקר שינוי של מה שהמשתמש פוגש בו דבר ראשון - הממשק, העיצוב.
זה לא רק הגלריה שנעלמה ובמקומה קיבלתי משהו אחר שכל התמונות והסרטונים מעורבבים בו בחוסר סדר מוחלט, אלא גם פאק בטיחותי בלתי נתפס כמו מסך נעילה שמשתנה ובמקום לשרטט רק קוד נעילה אני צריך לבצע עוד פעולה - הזזת מנעול. שזה ממש "נפלא" כשאני בנהיגה - ורוצה רק לחייג.... העוד פעולה הזו, שלוקחת רק עוד חצי שנייה של חוסר ריכוז שיכניס אתכם בעמוד או ברכב שלפניכם. וזו רק דוגמה אחת.
זה מדהים. פשוט מדהים כמה הגיקים שעוסקים בטכנולוגיה גבוהה מנותקים לעתים מהוויית החיים האמיתיים של בני אדם נורמליים שהטלפון עבורם הוא רק מכשיר שמשמש אותם ולא תכלית החיים.

אז אני מאוד בעד שדרוגים שיהפכו את המערכת לחכמה יותר, מהירה יותר.
אבל אני נגד שינויים בממשק.
ממשק צריך להישאר משהו שאתה מכיר ושקל ונוח לך איתו (ואני לא מדבר על שינוי בפונט או בצבעי רקע, אלא על דברים מהותיים) תחשבו שמחר "ישדרגו" לכם את האוטו מהגה עגול להגה משולש שלא מסובבים אלא דוחפים ומושכים, ואת 2-3 הדוושות שאתם מכירים, ל-18 דוושות, הפוכות כמובן. ואיך יבוא הגיק הטכנולוגי התורן שאין לו חיים ושבגיל 40 הוא עדיין בתול ויסביר כמה זה חדשני וטוב ועדיף ושכל מה שצריך זה רק להתרגל.

אז אני לא רוצה להתרגל.
נמאס לי להתרגל.

itayt
22-11-14, 12:39
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=301394445319

boaz avrahami
22-11-14, 13:54
אתה רומז שברנרד בתול?

OFF-RoaD
22-11-14, 15:20
דרור, הפתרון לבעיה שלך נקרא launcher. מדובר בתוסף שמתלבש על מערכת ההפעלה, ומאפשר ממשק משתמש אחר לחלוטים מהמקור, תוך שמירה על יכולות הטלפון. קצת כמו ידית דוושה ליד ההגה ברכב נכה, אם תרצה.

חפש ביוטיוב android launcher, תראה סרטוני תדמית של הנפוצים יותר, תראה מה נראה לך הכי טוב ונוח לדרישות שלך, ותוריד. השמיים הם הגבול בתחום הזה. ה כ ל קיים ואפשרי. ההורדה דרך הפליי סטור וההתקנה כמו בכל אפליקציה.

אני השתמשתי, כשהשתמשתי, בנובה לאנצר ובגו לאנצר. הגו כבד קצת ומעיק, הנובה היה מעולה לצרכיי.

נימי
23-11-14, 12:38
דרור, קשה לי להאמין אבל הפעם אני איתך בנושא הזה
אחרי קצת זמן עם הגירסה החדשה עדיין לא נישברתי אבל נראה לי שבקרוב מאוד אני חוזר ל 4.4.4 ה"ישן" והטוב
יותר מידי דברים הרסו לי, יותר מידי פעולות היתוספו בכדי לעשות את אותם הדברים כמו מיקודם, אפילו הורידו לי כמה פיצרים נחמדים שהיו לי שימושיים

נכון, נוספו כמה דברים נחמדים, נראה יותר חביב (היה עוזר אם הייתי ילדה בת 12) אבל בניגוד לגרסאות עד עכשיו שבדרך כלל ישר אהבתי, פה אני די מהר ראיתי שזה לא מתאים לי

נראה לי שאני צריך להתחיל לחפור בכדי לראות אם\איך ניתן לעשות את כל מה שמקודם השתמשתי בו או פשוט לחזור גירסה

Saar
23-11-14, 13:20
באופן די מפתיע, אני אתכם :)
אתמול התקנתי (שניה לפני שראיתי את השרשור הזה...) ואני בהחלט מצטער על כך.

דרור ברלי
23-11-14, 18:48
שינויים וחידושים זה טוב רק אם יש באגים או דברים שלא עובדים טוב.
שינויים וחידושים רק לשם השינוי והחידוש?... זה רע. רע מאוד. ולא רק בטלפונים. במה שעובד טוב אסור לגעת. וזה בדיוק המקרה כאן.

אני מת לשנמך חזרה לג'ליבין/קיטקט, אבל העובדה שצריך לפרמט את הטלפון מרתיעה אותי.
עם כל הגיבויים שאעשה וכו', ברור לי שהוא אף פעם לא יחזור להיות כמו קודם. כל מיני דברים יעופו/ייעלמו/ישתנו.
מין הסתם גם ללוליפופ המחורבן הזה ייצאו עדכונים ושידרוגים שיקלקלו אותו עוד ועוד, הפעם אני לא אתפתה כל כך מהר ובטוח אשאל כאן לפני שאני עושה משהו בלתי הפיך...

אבל מה עושים עם ההודעה המעצבנת על עדכון מערכת שתהבהב לי בלי סוף? איך נפטרים מזה?
הדבר הזה נידנד לי במשך שבועיים עד שהתפתיתי להתקין, רק שיפסיק להציק לי.

Pageup
23-11-14, 19:40
דרור,
כדי שזה לא יציק פשוט תבטל את הבדיקה האוטומטית.
אתה הולך ל:
הגדרות ->
About Device ->
Software update -> ומוריד את הסימון לעדכון אוטומטי.
בפעם הבאה רק שתלחץ על עדכון הוא יבדוק.

דרור ברלי
23-11-14, 20:40
נכנסתי להגדרות
מידע על הטלפון
עדכוני מערכת

ו... אין לי שום סימון כזה ל"עדכון אוטומטי".

Pageup
23-11-14, 21:04
אני אבדוק שוב מחר בבוקר אצל בעל הנקסוס השכן

Tomer Gal
24-11-14, 05:12
תעבור לנובה לאנצר. פשוט להוריד מהפליי.

נמרוד
26-11-14, 10:31
הגיע תורי. נקסוס 4. לעדכן או לחכות? חוץ מברלי...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

דרור ברלי
26-11-14, 11:29
תעדכן. כנראה מזמן לא קיללת קצת.

erezgur
26-11-14, 12:28
הגישה שלי - בסוף כולם (טוב, כמעט) מעדכנים...

הראשונים הם תמיד החלוצים או חובבי הגאג'טים (טוב, אלו כבר הורידו את גרסאות הביטא ובדקו קודם) - קצת מקללים, קצת מתבכיינים, מנתחים מה החידושים הטובים ומה נפגם (מוצאים לעיתים חלופות המשמרות חוויות שימוש שקשה לוותר עליהם) ויודעים לדווח על כך לאחרים.

לאחר זמן מה - כולם כבר יודעים מה צפוי, לומדים מהנסיון של האחרים וההרים הגבוהים הם כבר גבעות נמוכות :), קשה להחזיק מעמד ולא להתקדם.

אז כל אחד צריך להחליט היכן הוא ממוקם על הסקאלה הזו שבין חלוצי הטכנולוגיה / חסרי הסבלנות לבין החוששים / טכנופובים / זהירים / שלמדו מנסיונם של אחרים (כל האפשרויות לגיטימיות ואיני כותב זאת בלשון שלילית כלשהיא).

חודש לאחר יציאת העדכון אתה כנראה תמצא שכל הסובבים אותך, שיכולים לקבל את הגרסה הזו, כבר עברו אליה. אם מתגלות בעיות קריטיות - יוצא מיד תיקון זריז (5.01 למשל ...).

בזמן שאני כותב זאת הנקסוס 4 שלי גומר להתעדכן... נראה אם יהיה לי לכתוב משהו פחות אופטימי בימים הקרובים.

ארז גור

דרור ברלי
26-11-14, 12:35
בסוף גם אני התרגלתי.
לממשק שונה ומעצבן, לסוללה שפתאום, לאחר העדכון, מתרוקנת במהירות שיא ולצורך להסתובב עם מטען צמוד לכל מקום, לכל מיני דברים שעפו לי מהטלפון והייתי צריך להתקין מחדש... מתרגלים. למרות כמה שיפורים מינוריים, בתכל'ס התחושה היא שהלוליפופ 5.0 קצת פחות טוב מהקיטקט הקודם. אבל היי, זה חדש! העיקר החידוש. יחי החידוש.

נימי
26-11-14, 14:47
לא חזרתי ל 4 בסוף\עדיין
ב 5 יש כמה פיצרים מאוד נוחים, בוטלו כמה פיצרים שהיו מאוד נוחים
יש בו באגים שלא היו בקודם
אני מאמין שחלק מהבעיות יתוקנו בעידכונים בהמשך
אם כרגע הייתי עם 4 לא הייתי מעדכן

דרור, לגבי הסוללה, ביום הראשון שעבדתי איתו היא פשוט התרוקנה בקצב מטורף, לא היה לי שום דבר מיוחד שרץ ברקע אבל בכל זאת כיבוי והדלקה של המכשיר פתרה חלקית את הבעיה, עכשיו הסוללה מתרוקנת יותר מהר ממה שהיה עם 4 אבל עדיין המצב כרגע הרבה יותר טוב ממה שהיה ביום הראשון, תנסה, לא יכול להזיק (לא היה צורך לחזור על הפעולה הזאת)

erezgur
26-11-14, 17:26
דרור,

תעלה צילומסך מהגדרות -> סוללה לאחר שהטלפון היה מספר שעות ללא טעינה והסוללה נאכלת, או לחילופין - מי צורך את הסוללה ולא היה אמור להיות ברשימה שם לדעתך?

Saar
26-11-14, 17:31
נמרוד,
לדעתי האישית, לחכות.
אני לא אוהב את הגרסה הזו (הנקסוס שלי עדכן עצמו מיד אחרי ברלי :) )

Pageup
26-11-14, 20:39
אני אבדוק שוב מחר בבוקר אצל בעל הנקסוס השכן

באיחור קל - בדקתי ואכן האופציה נעלמה מהמכשיר. עכשיו זה יציק לדראון עולם.

erezgur
26-11-14, 21:07
לגבי השדרוג - קצת על הדברים החדשיםף החסרים וחלופות לחסר
http://www.themarker.com/technation/1.2495793

elibaba
27-11-14, 00:06
פיצ'ר נחמד שהתווסף - כשהמכשיר בטעינה הוא מראה במסך הנעילה כמה זמן נשאר להטיען עד לסוללה מלאה.
אבל בגדול - שדרוק (מהמילה דרעק). לא יכול להגיד שמשהו טוב יותר משמעותית מהגרסה הקודמת.

Bernard
27-11-14, 05:03
אתה רומז שברנרד בתול?

תראו מה זה.. כמה ימים לא מחובר וכבר מתחילים בלהעליב - אני בכלל בן חמישים, ביולי... ובכלל לא גיק...

תגיד לי דרור, מה אתה כל הזמן מתלונן?
יש לך אנדרואיד - אתה יכול לעשות/להתקין מה שבא לך.
אתה יכול אפילו להתקין לאונצ'ר (יענו ממשק משתמש) שנראה כמו כזה של אייפון, אם ממש בא לך לשנמך את עצמך..
במקום שיבוא איזה סורי אחד (או רוחו, כפי שהיא באה לידי ביטויי בפייגל'ע שהחליף אותו) ויגיד לך מה טוב לך (וגם אם אתה לא מסכים, זהו לך), אתה יכול להחליט מה טוב לך ומה מתאים לך ולהתקין.
ואם אתה לא מבין בזה - לא בושה.
כל חנות/מעבדה/חבר/חבר של הגמד שלך יוכל להתקין לך הכל...
זה העניין עם האנדרואיד - אתה באמת לא צריך להתרגל. אתה יכול פשוט לקבוע.

אבל אם כבר התרגלת... :)

asafk
27-11-14, 09:00
יא אללה.... דרור ברלי מדבר על מערכות הפעלה... מי היה מאמין שהיום הזה יבוא....

אישית, לחובבי האנדרואיד, הייתי ממליץ לעבור תמיד למערכת ההפעלה החדשה ברגע שהיישום השימושי הראשון שכבר יש לכם לא תומך בישנה. זה קורה די מהר אבל בד״כ רק אחרי שהבאגים הבסיסיים תוקנו וכבר יש מספיק טיפוסים טכנולוגיים מסביב שעוזרים להתרגל.

אגב.. כותב שורות אלו שהיה משתמש אנדרואיד שלא הבין איך אפשר אחרת, עבר מבחירה לטלפון עם כפתורים לתקופת מה, וזה נתן קנה מידה חשוב. ההודעה הזו נכתבת מהאייפון 4 העתיק שאפילו לא נרשמתי לחנות האפליקציות שלו ולכן לא מותקן עליו שום דבר מה שמשאיר אותו כמכשיר תקשורת בסיסי ולא יותר.
נסיגה טכנולוגית היא תרופה, לא בעיה.

אסף.

boaz avrahami
27-11-14, 11:42
אסף, האייפון 4 מכשיר נהדר ואמין והוא מתקדם בהרבה מנקסוס 4.

נימי
27-11-14, 12:05
מויקיפדיה
"טרול הטיפוסי עסוק בחרחור ריב ומדון. על פי רוב הוא יעשה זאת על ידי הכנסת תוכן שגוי או תוכן שיעורר אנטגוניזם בקרב הגולשים"

השוואה בין האייפון 4S לנקסוס 4
http://www.phonearena.com/phones/compare/Google-Nexus-4,Apple-iPhone-4s/phones/7531,5257

boaz avrahami
27-11-14, 13:07
תגיד נימי,
למה כל הפוסטים שיש על טלפונים הם על תקלות/ בעיות ושאר שטויות עם אנדרואיד?
ראית פעם כזה פוסט על אייפון??

לעבדך יש ברכב נקסוס 4 דקיבל מינוי של מפעיל וויז ראשי לאחר שניסיתי לעבור מאייפון 4 לנקסוס 4 ובדרך עשה עצירה של כמה חודשים אצל אישתי שגם לא היתה מרוצה ממנו ושדרגתי אותה לנקסוס 5 שגם ממנו היא לא מאוד מרוצה ( מצלמה דפוקה).
אני בסוף שדרגתי מאייפון 4 שעד היום היה הטלפון הטוב ביותר שהיה לי.
תפקד ככלי עבודה 3.5 שנים עם החלפת סוללה פעמיים.
כיום עם אייפון 5s

טרול שכזה אבל עם ניסיון קונקרטי

נמרוד
27-11-14, 13:15
תגיד נימי,
למה כל הפוסטים שיש על טלפונים הם על תקלות/ בעיות ושאר שטויות עם אנדרואיד?
ראית פעם כזה פוסט על אייפון??

אולי כי יש אייפון אחד על כל 8 מכשירי אנדרויד?

zagi
27-11-14, 13:50
אני עם אייפון 4 כבר כמעט 4 שנים , לא רוצה להחליף אותו .
יש לי גם גלקסי אנדרואיד שמשגע אותי על בסיס קבוע .

נמרוד
27-11-14, 14:04
אני עם אייפון 4 כבר כמעט 4 שנים , לא רוצה להחליף אותו .
יש לי גם גלקסי אנדרואיד שמשגע אותי על בסיס קבוע .

סליחה, הנתונים המעודכנים הם אייפון על כל 8.5 אנדרויד....

http://www.idc.com/prodserv/smartphone-ms-img/chart-ww-smartphone-os-market-share.png

ברצינות? ברלי הוא בדיוק, אבל בדיוק, הלקוח שמתאים לו אייפון. בלי סיבוכים, בלי אפשרויות, פשוט, חלק, נקי. לא מבין איך התגלגל בכלל לאנדרויד. דרור למה לא תעשה החלפה על אייפון 5 נניח עם מישהו? יכול להיות עסקה טובה לכולם.

התקנתי את השדרוג אגב אתמול בלילה, רוב השינויים נראים קוסמטיים, לא ברור למה טרחו, אבל אחרי חצי יום מתרגלים. מצב החסכון בסוללה הוא דווקא שוס רציני - עבר כבר חצי יום ואני מעל 80%, ואני לא מרגיש שום מגבלה. למה לא עשו את זה עד היום?

OFF-RoaD
27-11-14, 14:18
בגלקסי 4 שלי מצב חסכון בסוללה קיים כבר שנתיים.
הוא מכבה חלק מהחומרה כדי לחסוך בחשמל, תרגיש הבדל בשימוש עצים במכשיר. נסה לגלול מהר מסכים גדושי ווידגטים, תבין על מה מדובר. בשימוש רגיל, זה שניח.

asafk
27-11-14, 14:38
מטרתי לא היתה להצית ויכוח אייפון או אנדרואיד (כי מהצד שלי זה מקרי. זה היה יכול להיות מכשיר אנדרואיד כזה או אחר באותה מידה) אלא להראות שגם עם טלפון טיפש יחסית ובלי שום אפליקציה אפשר לחיות טוב. כך שכל האפליקציות ומערכות ההפעלה ושאר הדברים הם בחירה. ומי שבחר שזה יהיה חלק מהחיים שלו שלא יתלונן על הצורך בתחזוקה שוטפת של הטכנולוגיה.

אסף.

boaz avrahami
27-11-14, 14:42
אנדרואיד מיוצר על ידי הרבה חברות ולרוב במחיר ריצפה ואייפון רק על ידי אפל.
סטטיסטיקה זה דבר מאוד מבלבל בידיים של מי שמשתמש בה בצורה לא מושכלת.

מעט מכל הקשקשנים פה באמת ניסו את שני הסוגים.
מעניין מה אחוז החדירה של אייפון בקרב בעלי ההכנסות הגבוהות.

הדבר היפה באייפון הוא שלמרות הטכנולוגיה אתה לא משתעבד לתחזוקת המכשיר כמו באנדרואיד.
זה שהכול פתוח ואפשרי זה לטעמי חסרון כי זה גוזל זמן ממכשיר שאמור לעבוד שקוף

נימי
27-11-14, 15:02
בועז אני אנסה לענות (ואנסה לעשות זאת ללא שגיאות כתיב אני עייף מהרגיל היום)

לאייפון יש ממשק משתמש נוח יותר למשתמש המתחיל
אין ספק שאתה מייצר את החומרה והתוכנה יש לך יתרון, אבל המכשיר עצמו מוגבל יותר מבחינת אפשרויות אז מבחינתי ...
שאתה מייצר תוכנה למגוון מאוד רחב של מכשירים הגיוני שיהיו יותר בעיות
שאתה מאפשר יותר אפשרויות למשתמש ולא מגביל אותו גם כאן אתה יוצר מקום ליותר בעיות
שיש הרבה יותר מכשירי שמריצים אנדרויד כמו שנמרוד כתב גם הגיוני שיהיו\יתגלו יותר בעיות
להשוות את האייפון 4 לנקסוס 4 זה בפרוש לנסות להתסיס, החומרה שם הרבה פחות טובה, יכול להיות שאתה מדבר על גרסת אנדרויד ולא על המכשיר עצמו
אם אתה נהנה מהמכשיר שלך מצויין, אני האחרון אגיד לך להחליף אותו, לאמא שלי יש אייפון 4 ולאבא שלי יש אייפון 4S, שנייהם מרוצים, שאני מתבקש לפעמים לעזור להם אני מאוד מתקשה לעבוד איתו (המוצר הראשון והאחרון של אפל שהיה לי זה האייפד טאץ הדור הראשון) ודברים בסיסיים שאני יכול לעשות לא תמיד ניתן שם,
אני לא אשכח שאמא שלי ביקשה ממני להעביר לה קיצור דרך שיהיה במסך למטה בצד ימין, הסברתי לה בטלפון איך עושים את זה והיא טענה שזה לא עובד לה, חשבתי לעצמי איזה מוגבלת טכנולוגית האישה הזאת ואמרתי לה שבפעם הבאה שאני אגיע אני אעשה את זה, האמת, גם אני לא הצלחתי לעשות את הפעולה הבסיסית הזאת

גם האייפון לא חף מבעיות אבל הזומבים, סליחה, הפריקים של אפל מוכנים לחיות עם זה, אתה לא רואה אותי בכל פעם שמוזכרים מכשירים של אפל רושם כמה שהאנדרוייד מאפשר לי לעשות יותר ממה שאפל מאפשרים ועולה פחות

boaz avrahami
27-11-14, 15:17
ממוצע עלות טלפון ב 2014

93469

lizard
27-11-14, 16:21
זה שזה יקר לא אומר שזה יותר טוב. באפל וגם סמסונג כיום אתה משלם הרבה על הלוגו

דרור ברלי
27-11-14, 17:31
סליחה, הנתונים המעודכנים הם אייפון על כל 8.5 אנדרויד....

http://www.idc.com/prodserv/smartphone-ms-img/chart-ww-smartphone-os-market-share.png

ברצינות? ברלי הוא בדיוק, אבל בדיוק, הלקוח שמתאים לו אייפון. בלי סיבוכים, בלי אפשרויות, פשוט, חלק, נקי. לא מבין איך התגלגל בכלל לאנדרויד. דרור למה לא תעשה החלפה על אייפון 5 נניח עם מישהו? יכול להיות עסקה טובה לכולם.
?

למה לא תציע לי גם להחליף את הג'יפ שלי בלנדרובר?

זה לא יקרה. לא אוהב את אפל. אני לא אשלם מכספי תמורת התפוח הרקוב.
לא אייפון ולא אייפד ולא אייכושילאמאשלו כל קשקוש אחר של היצרן הדורסני הזה.

ומי שחושב שהאייפון הזה, שנשבר כל הזמן, הוא מכשיר אמין יותר מאנדרואידים איכותיים (סמסונג, נקסוס) שעולים כמוהו, תרשו לי רק להגיב במילה אחת במרוקאית מדוברת שהצלחתי ללמוד אחרי 48 שנות מגורים בשכנות לערסים בבאר שבע ובחולון - - חחחחחחחחחח.

boaz avrahami
27-11-14, 17:44
צרות אופקים לחשוב שאפל דורסנית לעומת גוגל.

גוגל אוספת על כולנו כל כך הרבה מידע שאם הייתם מבינים כמה הייתם מנסים להתנתק ממנה הכי מהר שאפשר.
זוכרים את הפרסומות המותאמות אישית?
זה רק קצה הקרחון של מה שגוגל, יצרנית אנדרואיד, יודעת שומרת ומשתמשת.
רק לאחרונה החלו באיחוד הארופי להתחיל להגביל אותה כארגון דורסני.

מי שחושב אחרת רק מפגין בורות גדולה בתחום

itayt
27-11-14, 17:50
הויכוח בין לנדרובר לסופה/ג׳יפ זהה לויכוח על אייפון/אנדרואיד. אני יכול להעיד על עצמי, (שממש אין לי פחד מטכנולוגיה, אפילו ההפך ואני עוסק בזה גם למחייתי) שאחרי כמה שנים עם אייפון עברתי לכמה מכשירי אנדרואיד ואחרי כשנה חזרתי חזרה לאייפון. לכל אחד יש דרישות שונות ממכשיר סלולרי (וגם מרכב שטח) והויכוח מיותר ולא מוביל לכלום

boaz avrahami
27-11-14, 18:29
זה שזה יקר לא אומר שזה יותר טוב. באפל וגם סמסונג כיום אתה משלם הרבה על הלוגו

לא יחסתי עלות למחיר.
נמרוד טען שאייפון נמכרעל כל 8 אנדרואידים וטענת הנגד שלי שהוא נפוץ כי גוגל מאפשרת להתקין אותו על מגוון מכשירים גדול חלקם זולים במיוחד לעומת אפל שמוכרת בעצמה רק מכשירים שעולים פי 3.
לכן ההשוואה לא רצינית בכלל.

ולך דרור, לטעון שאייפון נשבר כל הזמן ואנדרואיד לא סו טענה מצחיקה.
בכל מקרה, בדוק כמה יעלה להחליף מסך במכשיר שלך לעומת אייפון 4 או אפילו 5 מאותן שנים.
אני מהמר שבאייפון המחיר יהיה רבע ויתקנו אותו בעוד שבנקסוס שלך לא יהיה שווה להשקיע בתיקון.

lizard
27-11-14, 18:35
זה התחיל מזה שאמרת שכל הזמן שומעים על מכשירי אנדרואיד תקולים. כתבו לך שיש פי שמונה מכשירים ועכשיו אתה אומר שזה בגלל שהם מכשירים זולים.
אתה מבין את הבעיה בטיעון שלך?

דרור ברלי
27-11-14, 18:46
הציעו לי אפל. הסברתי למה לא.
היו לי מחשבי מקינטוש בעבר. עושים צרות ממש כמו כל PC אחר אבל יקרים ולא שווים את פער המחיר.
ולא - אני לא אוהב את אפל.

אני לא אוהב מכשיר שנשבר כשמתעטשים עליו או כששמים אותו בכיס.
אני לא אוהב מטען מיוחד, ואוזניה מיוחדת ומערכת הפעלה מיוחדת.
אני לא חובב גאדג'טים, וממש לא מכור לטלפון שלי, אז אני רוצה אותו נפוץ וסטנדרטי.
כמו שמי שלא אוהב מכוניות וצריך אוטו רק כדי להגיע מא' ל-ב' יעדיף קורולה משעממת ולא איזו אלפא קפריזית.

אם אני מאבד מטען, אני קונה מטען פשוט בכל חנות בפינת רחוב וזה מתאים לי, לא צריך את המטען המיוחד של אפל מאיידיגיטל שעולה תועפות. וזו רק דוגמה אחת למה אנדרואיד ולא אפל, ולמה אנדרואיד מחזיק 85% מהשוק. תגידו לי בעצמכם - 85% ממחזיקי הסמרטפונים בעולם הם גיקים של טכנולוגיה?........ בדיוק ההיפך! הרוב ממש לא מתעניין בשטויות האלה. רוצה מכשיר שעובד ושיהיה אמין ויציב.

ואני יודע טוב מאוד איך גוגל שולטת לנו בחיים. אבל עיצבן אותי שאפל תובעים כל יצרן טלפונים בעולם כמעט, על ש"העתיק מהם את צורת המלבן", או את עיצוב הממשק וסידור האייקונים במסך... למה מי הם בכלל?... מחר הם אולי יתבעו גם אותך שאתה נושם דרך נחיריים את האוויר שפעם נשם סטיב ג'ובס ועכשיו נושם המנכ"ל הגיי שלהם שיש לו שם של זין?....

וכן, עד היום האנדרואיד היה פשוט וטוב. ופתאום הוא "השתפר" ונהיה קקה.
זה הפריע לי. כרגיל, לא תהיה ברירה ונתרגל גם לזה, וכשתצא גירסה 6, נקלל שוב ונתגעגע ל-5....

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

לא יחסתי עלות למחיר.
נמרוד טען שאייפון נמכרעל כל 8 אנדרואידים וטענת הנגד שלי שהוא נפוץ כי גוגל מאפשרת להתקין אותו על מגוון מכשירים גדול חלקם זולים במיוחד לעומת אפל שמוכרת בעצמה רק מכשירים שעולים פי 3.
לכן ההשוואה לא רצינית בכלל.

ולך דרור, לטעון שאייפון נשבר כל הזמן ואנדרואיד לא סו טענה מצחיקה.
בכל מקרה, בדוק כמה יעלה להחליף מסך במכשיר שלך לעומת אייפון 4 או אפילו 5 מאותן שנים.
אני מהמר שבאייפון המחיר יהיה רבע ויתקנו אותו בעוד שבנקסוס שלך לא יהיה שווה להשקיע בתיקון.

אני מכיר מכשיר אייפון שנשבר כבר איזה ארבע פעמים, ולא סובל אפילו עשירית מהגהינום והנפילות והאבק והבוץ שהסמסונג גלקסי והנקסוס 5 אכלו אצלי.

אני מכיר אייפון שכשאני משוחח עם האמא שלו, אי אפשר להבין אף מילה. נדמה שהיא נמצאת בתוך צוללת.
כדי שזה שמשוחח איתה יצליח להבין משהו היא צריכה לעבור לבזק. או לאנדרואיד.
המכשיר שלה עבר אין ספור תיקונים. מה את רוצה גברת, אמרו לה. הוא תקין.
ואז הוא הוחלף באייפון חדש. אותן צרות בדיוק.

זה מה אני מכיר מאייפון.

ולגבי תיקונים:
ברור. כשפעם היית צריך למכור כיליה כדי לתקן אייפון, נוצר הביקוש ובכל פינה צצה "מעבדת אייפונים". לפעמים נדמה שאפילו בתחנה המרכזית ובחצרות אחוריות של שוק הכרמל יש מעבדות כאלה. יתקנו ויחליפו לך כל מה שתרצה תוך שעה בגרוש ורבע. כי יש ביקוש ויש תחרות. האייפונים נשברים ולתקן אותם "בחברה" עדיין עולה הון.

boaz avrahami
27-11-14, 22:36
אתה כל כך טועה שאי אפשר לבלבל אותך עם עובדות.
זה כבר גדול על פוסט באינטרנט....

asafk
27-11-14, 22:39
דרור... כמו הויכוח העתיק דיפנדר או סופה....
אתה חי משמועות.
ואני, בשני הויכוחים הדביליים האלה, חויתי ממקור ראשון את שתי האופציות ורק יכול לומר שזה אותו דרעק עם סמל אחר.

אסף.

OFF-RoaD
27-11-14, 23:54
בתקופה האחרונה יש באתר יותר דיוני אנדרואיד/אפל מדיוני ג'יפ לנדרובר. אנחנו מתעסקים בחרטה.

Bernard
28-11-14, 00:01
עכשיו אני.. בהפסקה מעריכת הפוסט לחיים באמריקה.. צריך קצת בידור, לא?

בועז.
חבל לי לשמעו בחור, שנשמע דווקא אינטיליגנטי, מקשקש שטויות.

אייפון אכן נמכר במחיר גבוה פי 3 (ולכן גם לא יהיה נפוץ כמו האחרים) אבל זה לא בגלל האיכות או התיחכום - יש ברשת מספיק בחינות כמה עולים הרכיבים של כל מכשיר (בחיי. האייפון "עולה" הרבה פחות מסמסונג.. רכיבים פחותטובים אבל נייר העטיפה... בונבוניירה) - האייפון במקום טוב באמצע ועדיין יקר לקנייה יותר מכל היתר - אפל גאוני RP ושיווק. עם זה אין ויכוח.
זה גם נכון שהוא בד"כ עובד די בסדר משום שהוא.. בינוני, במקרה הטוב.
מערכת ההפעלה (הדי בסיסית, חייבים לומר - ממשק משתמש טוב אבל מערכת בסיסית) לא מתחילה לאתגר את החומרה.. לדוגמא מולטי פרוססניג/טאסקינג..
אז אל תתחיל לבלבל את המוח עם זה שהוא לא נתקע - אין אפשרויות לשנות וכל פעם משימה אחת - אין בעיות.

אין תקלות?
תריץ חיפוש בגוגל על "תקלות באייפון".. רצוי באנגלית... ותתחיל להתעדכן..

אני יודע שלכנות אותך טרול זה מעליב אבל ההגדרה מדברת בעד עצמה, כמו שכתבו לך...

לאנדרואיד (שזו בכלל מערכת הפעלה.. להזכירך) אין תקלות יותר מאשר ל-IOS. ממש לא - יש שם פשוט יותר אפשרויות למישחק ושינויי ויותר אנשים שעושים את זה ויותר פעמים שמגיעים למגבלות.. כן, כן. משהו שבאפל לא מאפשרים לך, שחו"ח לא תאתגר את המערכת שלהם.

הגיע הזמן שתפסיקו (כולכם!!) לקשקש ש"עם האנדרואיד צריך כל הזמן לשחק" - לא צריך!!
מי שמסתפק החבילה המקורית (ושוב, ההכללה הזו, שהרי כמעט לכל יצרן יש ממשק שמתלבש על האנדרואיד), כמו כל בעלי האייפון, לא צריך לעשות כלום וגם לא חייב לשדרג ולא לשנות.
מוזר לי לשמוע מכל מיני בעלי אייפונים טענות על חוסר היציבות של האנדרואיד אחרי שינויים... אתם בכלל לא יכולים לשנות ולכן לא חווים את זה (אלא אם מעדכנים ל-8 או 8.1 והכל קורס ו.. אין מה לעשות..) ושוב.. לא חייבים ולא צריכים לשנות. אפשר אם רוצים.. לא חייב.

דרור לקח את נושא הדגל של גוגל, שמשמש פלטפורמה לניסויי והצגת שינויים ועידכונים ומקבל הכל ראשון ומיד... לא הבחירה הטובה ביותר עבור מישהו שלא רוצה שינויים ולוקח לו זמן להתרגל.
אממה. הנקסוס, מלבד היותו פלטפורמה, הוא דיל מצויין של טלפון איכותי (ששם בכיס הקטן את האייפון 5 "המהולל") ובאמת קשה לא להתפתות.

גוגל (אנדרואיד) דורסנים. נכון. הרי אף אחד לא באמת נכנס לעסק הזה, שלא על מנת להרוויח.
אבל הם עדיין מאפשרים לך לבחור:

לא רוצה ג'מייל - לא חייב.
לא רוצה שיעקבו אחרי המיקום שלך - לא חייב.
לא רוצה איחסון ענן אצלם - לא צריך.
לא רוצה פרסומות - אחלה.
רוצה גיבויי במחשב שלך או בכל מקום אחר - לא חייב להשתמש בגוגל.
רוצה מטען סיני - בבקשה (אבל אל תבוא בטענות אם ישרף המכשיר - העניין הוא שלא תקבל הודעה "המטען לא מאושר על ידי...").
רוצה תוספת זיכרון עם כרטיס - ים של אפשרויות לבחור.
וכו' וכו'...

נכון. אם אתה מוותר על כל מיני "מעקבים" שכאלה, אתה גם מוותר על כל מיני שירותים שהם מספקים או בניסוח יפה יותר - מוותר על חוויית השימוש שהם מאפשרים - אבל אתה יכול לוותר!

ג'קה (SHMBO) לא יכולה לגבות את המכשיר(6) אם לא תקנה עוד שטח זיכרון באיידרייב שלהם - למה? ככה.
לא יכולה לטעון סרטים לטיסות אלא אם מסבה אותם לפורמט של אפל (יותר זיכרון מכל פורמט אחר ו.. אין מקום, אז... נכון תקנה באיידרייב)
לא יכולה לחבר סוללה חיצונית (שלא לדבר על להחליף סוללה) משום שאפל חסמו ב-IOS7.

יאללה..
תפסיק לעשות אידאליזציה של המכשיר.
מכשיר בינוני לגמרי שלא מצליח להדביק את הסטנדרט בשוק אבל מוכר מצויין בגלל... טאמבלים כמוך, שאוכלים את הקישקושים של אפל (המגה פיקסלים לא חשובים, הממשק כן... עאלק) ומוכנים לשלם פי 3 עבור טלפון שבמקרה הטוב הוא חצי דור אחורה...

פעם היה להם המסך הכי טוב... עכשיו גם את זה הם לא מצליחים להשיג (מישהו חשב למה האייקונים של אפל כ"כ גדולים ולא ניתנים לשינויי). לפני כמה זמן יצאו בהודעה משמחת ופורצת דרך... ניתן יהיה לשנות ולהתקין מקלדת אחרת... יו-פי-דו... כאילו... וואללה!!! איך לא חשבו על זה קודם.. גאונים... רגע. זה לא היה כבר, לפני כמה וכמה שנים????

בעל של חברה של SHMBO, שגר במהנטן, אוהב "להציק" לי עם כל מיני כתבות שסמסונג בקשיים ואפל צומחת בבורסה..
הגולם לא מבין שכחברה, אפל כ"כ מצליחה בגלל גלמים כמוהו, שמשלמים הון על טלפון שעולה לאפל 2/3 מהאחרים... תקנה מניות של אפל.. תשאיר לטמבלים לקנות את המכשירים של אפל..

ולי יש נסיון(תיפעול ותיקון, לצערי) עם שני הסוגים... בעצם יותר - פתחתי ותיקנתי גלקסי 2, גלקסי 3, LG 2X, נקסוס 5, אייפון 4S, אייפון 5, גלקסי נוט 8 ואייפד דור ראשון...
ככל שאתה מתרחק משנת הייצור, מחיר החלפים יורד.
האייפון 5 הראשון שהחלפתי לו מסך עלה $75 לתקן, השני $60 והשלישי כבר עלה $24. אייפון 4 (מסך) עלה לי $12 - זה גם מראה לך מה האיכות..

חברה שלנו עברה, לפני שבועיים, מאייפון 5 (אחרי כמעט שנתיים) לגלקסי נוט 4... רוצה לדבר איתה?

Bernard
28-11-14, 00:10
אתה כל כך טועה שאי אפשר לבלבל אותך עם עובדות.
זה כבר גדול על פוסט באינטרנט....

ולשמוע את זה ממך, זה כבר חצי גשש...:rolleyes:

- - - Updated - - -

ואני בכלל לא גיק ולא מדגדג 1/3 מהאפשרויות של אנדרואיד...

Bernard
28-11-14, 00:19
ועוד משהו, דרור.

אם הסוללה נאכלת לך בקצב כ"כ לא סביר מבחינתך (גם אני הבנתי שסוכריה על מקל יותר יעילה וחסכונית בסוללה, כמו שנמרוד ציין), כנראה שמשהו פועל לך שם ברקע.
זה די אופייני למי שלא רגיל "להתעסק" בטלפון, שלא לדעת מה רץ ברקע ("לא שיניתי כלום, באמאש'לי... אה,זה? כן. לא שמתי לב.." - חבר שלי, זה שנחת אצלי בדרך ממקסיקו, כל פעם כשמגיע לוקח לי את הטלפון ומתחיל להעיף לי דברים ש"לא צריך אותם ולמה בכלל אתה מתקין בכלל" תוך כמה דקות אני לא מכיר את הטלפון (ומחזיר הכל אחרי שהוא טס..)) וטוחן סוללה ומעבד.
מתקינים כל מיני דברים בלי לדעת מה בדיוק הם עושים ופתאום הסוללה נגמרת..

קפוץ לאיזה חבר או חנות והם מגלים את הזללן בשניות (באנדרואיד הכל שקוף ואם לא, יש אפליקציות חינמיות שישר מגלות את הגנבים) ומעיפים/סוגרים אותו.. אם אתה רוצה..

Bernard
28-11-14, 00:48
בתקופה האחרונה יש באתר יותר דיוני אנדרואיד/אפל מדיוני ג'יפ לנדרובר. אנחנו מתעסקים בחרטה.

עם איך שעולם השטח נסגר לנו בארץ... זה יהיה הדבר האמיתי להתעסק בו..:(

boaz avrahami
28-11-14, 00:49
אני בטיול ואין לי סבלנות למגילות אבל כפי שסיפרתי יש לי נסיון אישי עם נקסוס 4,5 ואייפון 3/4/5s.
מבחינתי האייפון יותר נח לעבודה מבחינת הממשק.
באף אחד מהטלפונים שהזכרתי לא נתקלתי בתקלות חומרה ואף אחד מהם לא התרסק או נשבר.
אני לא זקוק למולטי טסקינג או מעבד חזק במיוחד כי המכשיר משמש אותי למיילים, צילום, גלישה באינטרנט ומעט ניווט.
הממשק של האייפון הוא מודל מאוד מוצלח שכולם מנסים לחקות.
אני חסיד של הפשטות והאינטואיטיביות שלו.
זה בסדר שאתה מעדיף לנדרובר ואנדרואיד אבל מכאן ועד למסקנה שזה יותר טוב הדרך ארוכה.

אגב, מדוע אישתך עם אייפון 6 הנחות?

אגב, אתה מודע לזה שגם באייפון אפשר לשנות הכול בניגוד לדעתה של אפל?
שמעת במקרה על סידיה??

Bernard
28-11-14, 03:51
רק משום שאתה בטיול (בטח שטח..) ופה אין ממש (ולא, מגרשי משחקי בוץ, זה לא טיול.. ותודה למי ששלח לי) לאן לטייל - מגיע לך שארד עליך..

מדוע אישתי עם אייפון 6? זה מה שמפריע לך, בועז?
היא נשואה לי, ואתה תוהה על הבחירה שלה באייפון 6?
כאילו... לא הבנת שהבחירות שלה הן... לא "משהו"?
ורק שתדע, היא גם קיבלה 0בנוסף ל-6) אייפון 5S מהעבודה (החדשה..) ומשניהם היא לא ממש מרוצה... לפחות ה-5S היה בחינם..

אני חושב שלקנות טלפון ברמה של ה-6 במחיר הזה (כמעט $700 ל-16GB) זה טימטום אבל... להתחתן איתי זה לא?

לעניין.
יש הבדל בין "זה מספיק לי" לבין "זה (הכי?) טוב" ובוודאי שיש הבדל בין השניים לבין "שווה את המחיר".. האייפון כבר מזמן לא "(הכי)טוב" ובטח לא "שווה את המחיר"... מזמן.
השאלה הבסיסית, אחרי שקבעת מה אתה רוצה להשיג מהמכשיר, היא מה אתה מקבל לעומת מה שאתה משלם - "מישהו" אמר פה שכל מכשיר של אפל עולה פי 3 מהמקבילים... אתה חושב שאתה מקבל פי 3 עבור הפי 3 שאתה משלם?.

הממשק של אייפון היה מוצלח וכולם ניסו לחקות.. נכון מאוד. הכל בזמן עבר...
כבר מזמן אייפון מנסה להדביק את הפער ולא להוביל משהו.. כולל סנסור הט.א , שנדמה לי שהועתק ממוטורולה (בטלפונים). כמו גם החומרה..

וכן, אני מעדיף לנדרובר אבל לא אהבל מספיק (??) כדי להגיד שהוא "הכי טוב"...

וכן. אני מכיר סיידה.
לא דומה ולא ברמה של החנות הרשמית של האנדרואיד ובפליי סטור אתה גם לא מעבד את "זכותך לקבל עידכוני תוכנה", כעונש על הפריצה..
ואם לא שמעת, לפני כמה שנים אפל איימה שתתבע את מי שיתקין משהו "לא מורשה" בטלפונים שלה (שלה ?!?!?). הקישקוש הזה נעצר בצינורות המשפטיים אבל אם תשים לב שאפל חותרים לאט לאט, למתוח את גבולות "זכויות היוצרים" לכיוונה... תיזהר ותישמר. עוד יתבעו אותך בעתיד על התקנת מקלדת באייפון 3..

4x1om-Israel
28-11-14, 08:33
מה בסך הכל שאל הבחור האם יש דרך לחזור גרסה אחת אוחרה או לבטל את השידרוג שבוצע
וואללה איזה ויכוח נוצר פה זה מזכיר "למה לא עושים ילדים במרפסת"

Bernard
28-11-14, 18:46
מה בסך הכל שאל הבחור האם יש דרך לחזור גרסה אחת אוחרה או לבטל את השידרוג שבוצע
וואללה איזה ויכוח נוצר פה זה מזכיר "למה לא עושים ילדים במרפסת"

חייב להרוס את הכייף????

התשובה היא - כן. אפשר. גם וגם.

נכון שזה פחות מעניין?

asafk
28-11-14, 19:27
וגם ילדים במרפסת אפשר... אם כבר...

אסף.

gp1
28-11-14, 19:47
אייפון זה בחלקו סמסונג .

http://www.economist.com/blogs/dailychart/2011/08/apple-and-samsungs-symbiotic-relationship

http://online.wsj.com/articles/SB10001424127887324682204578513882349940 500

http://www.technobuffalo.com/2014/11/26/apple-said-to-rely-more-on-samsung-for-iphone-6-apple-watch/

Bernard
28-11-14, 20:10
ברור.
אין הרבה חברות (איכותיות) לייצור חלקים. כולם קונים חומרה מאותן חברות. בגלל זה גם קשה "לעבוד" על כולם - האיכות והמחיר ידועים לכולם. יש חברות, שמיד עם השקת/יציאת מכשיר חדש לשוק, מפרקים אותו לגורמים (פירוק משני בעליל!!) ומפרסמים ממה בדיוק הוא בנוי/מורכב וכמה כל רכיב עולה ומה הוא "שווה". המידע פומבי לגמרי.

למי שלא יודע, גם מסכי טלוויזיה ומחשב, מיוצרים (ברובם...) על ידי 3-4 חברות בלבד, כשסמסונג אחת הגדולות בהן (אם לא הגדולה ביותר)..

boaz avrahami
28-11-14, 21:06
זה נכון לגבי רכיבים אבל גם לחברות הרכיבים יש דרגות איכות למוצרים ועוד לא דיברנו על הנדסת המוצר ואיכות חומרי היצור

דרור ברלי
29-11-14, 20:28
אתמול בערב איזה ילדון גאון בן 16 התעסק קצת במכשיר כדי לגלות מה אוכל את הסוללה.
שלא במפתיע - שום דבר מיוחד. למעט העובדה שאני אוהב את המסך שלי בבהירות מקסימלית ושאם אעמעם אותו אחסוך בסוללה... אבל ככה הוא היה גם קודם. נקודת המפנה בצריכת המיץ מהסוללה היתה המעבר ללוליפופ.
באחת הכתבות שמנתחות את המערכת החדשה המליצו לעשות למכשיר ריסטרט. כלומר לכבות ולהדליק. עשיתי. עכשיו אני נזכר שעשיתי כבר אחרי ההתקנה ואז זה לא שינה כלום.
אחרי הריסטרט השני המצב השתפר במשהו, הסוללה מחזיקה קצת יותר, ועדיין היא נסחטת מהר יותר מאשר בימי הקיטקט.

ולגבי אפל מול כל השאר.... בועז, ברנרד שמבין "קצת" יותר ממני בזה, ענה לך לעניין?.... אפל זה עיצוב, זה אופנה, זה יח"צ, זה תקשורת שבונה הילה סביב מותג.
700 דולר למכשיר עם 16 מ"ב?.... אם זה לא היה עצוב הייתי צוחק. הנקסוס 5 עלה פחות משליש... אז עם כל הכבוד ויש כבוד... אייפון? תודה אבל לא.

boaz avrahami
29-11-14, 20:44
דרור, אתה ממשיך להפגין חוסר ידע מוחלט.
נקסוס נמכר במחיר מסובסד בגירסאות 4/5.
גירסה 6 נמכרת ב 649 דולר למיטב זכרוני.
כולנו צורכים מותגים ואל תתחסד.
מה שאתה עושה זה צורך מותג אחר ועושה למתחרה דמוניזציה עם תכונות שליליות שנמצאות דווקא במותג שאותו רכשת.

בקיצור עיניים להם ולא יראו אוזניים

Bernard
29-11-14, 20:46
דרור.
הצעה ידידותית... אם אפשר וזה בכלל רלוונטי.
תפסיק לבדוק מה אורך החיים של הסוללות - אני כבר מזמן הפסקתי. בכל הזדמנות (ברכב או בבית/משרד או כל מקום אחר), הטלפון מחובר למטען.. שיהיה.
גם אצלי (נוט 3) המסך בבהירות מלאה (אחרת בשביל מה צריך מסך כזה טוב..) ואני לא מפעיל שום "מצב חיסכון" - אני רוצה את הטלפון עם מסך מצויין וביצועי שיא... כל הזמן.
אני יודע שבטווח הרחוק זה מקצר, באי-אילו אחוזונים את אורך חיי הסוללה אבל... שיהיה. נדאג לזה בעוד שנה או שנתיים (וכן, גם אצלך ניתן להחליף סוללה.. בעוד שנה-שנתיים) - בנתיים שיהיה טלפון בהיר וברור ומהיר ו..זהו.

חבר שלי קנה מטען נייד (יענו סוללה חיצונית POWERBANK כזה) של 12K מילי בפחות מעשרים דולר - מספיק לטעון כמה טלפונים כמו שלך... כמה פעמים.
אם ממש צריך לשעת חירום.
כמו שאמרתי, אני מטעין בכל הזדמנות...

ובקשר לאפל...
תאמינו לי. עברו לי הרבה מתחת לידיים - לפני שבועיים שלחתי 5S לבן של אחותי ובשבוע הבא שולח 6 (64GB בשמונה מאות דולר!!!! הזוי!!!) לבת של חבר (קצינה, מצטיינת הרמטכ"ל... גיבורה!! תקבל כל מה שהיא רוצה, גם אם זה אייפון!)..
מכשירים טובים (לא מצויינים!), אני מודה, אבל המחיר... אדיוס!!!!

boaz avrahami
29-11-14, 20:52
ברנרד, אלו מחירי המכשירים של כל הקו הראשון של הסמארטפונים.
למה אתה מדליק סתם את אלו שלא מבינים

Bernard
29-11-14, 20:54
דרור, אתה ממשיך להפגין חוסר ידע מוחלט.
נקסוס נמכר במחיר מסובסד בגירסאות 4/5.
גירסה 6 נמכרת ב 649 דולר למיטב זכרוני.
כולנו צורכים מותגים ואל תתחסד.
מה שאתה עושה זה צורך מותג אחר ועושה למתחרה דמוניזציה עם תכונות שליליות שנמצאות דווקא במותג שאותו רכשת.

בקיצור עיניים להם ולא יראו אוזניים

לא הוא לא, בועז.
כתבתי על זה בפוסט אחר, בשירשור אחר.
הנקסוס לא מסובסד - הוא עולה בדיוק כמה שהוא שווה, לייצר (+ קצת). וזאת משום שהוא היה "פלטפורמה".

נכון - הדבר השתנה בנקסוס 6. זה כבר מכשיר שמכוון לפלח שוק גבוה יותר וכבר לא כדאי מבחינת מחיר-תמורה, כמו הקודמים (שבהם קיבלת הרבה יותר עבור המחיר).
עכשיו הוא צריך להתמודד מול קבוצת המחיר החדשה ושם, כך אני מהמר, הוא לא יהיה להיט כמו קודמיו (אלא אם יחליטו שקפצו מעל הפופיק ויתמחרו נמוך יותר) - אבל עדיין הוא מציע יותר ממה שיש לאייפון, ובמחיר נמוך יותר!!!

וזה מה שחשוב לנו, הצרכנים הנבונים (:rolleyes:) - מה אנחנו מקבלים עבור מה שמשלמים ואיפה הדיל הטוב ביותר.
כשנכנס הלוגו למשוואה, אין לי ספק שאפל מנצחים בתמורה למחיר ובצדק - הם אשפים ב... לעשות רוח וצילצולים ולהסתיר את העובדה שאתה משלם בעיקר עבור ה"שם" במקום עבור הטכנולוגיה והחומרה והביצועים והנוחות ו...כל היתר.

boaz avrahami
29-11-14, 21:06
כן, ברור שאצל רובנו המכשיר נמצא ביוטיליזישן של מעל 20-30 אחוז....
בחיאת, שפר את הטיעונים שלך.

לגבי הסבסוד, הרבה אתרים שסקרו את המכשיר ציינו שהו מסובסד
93526

http://www.phonearena.com/news/Google-could-be-subsidizing-almost-400-of-the-Nexus-4-cost_id36305

Bernard
29-11-14, 21:28
בועז.
עזוב אותך מכמה אנחנו מנצלים את יכולות המכשיר... ברור שרובינו (כולל אני) לא מגרדים את היכולות שלו. אבל אני רוצה את המכסימום עבור השקל שלי. אני החלפתי מחשב נייד (קניתי משומש, לפני כמה שנים) רק בגלל שלא שמתי לב שקניתי דגם בלי בלוטוט'...
נתתי אותו לחבר (שיש לו קצת יותר שכל ממני והיה ברור לו שלא צריך את הפיצ'ר) וקניתי לי את אותו דגם רק... עם בלוטוט'... ברור שמעולם לא השתמשתי בבלוטוט'.. אבל יש לי את האופציה...:).
שלא תחשוב שאני איזה עשיר/פזרן - מדובר על לנובו X61 משומש (וקניתי לפני יותר מארבע שנים) ושני המחשבים עלו אותו מחיר (אני מתבייש לספר כמה אבל היה עודף מ-$170, כולל הדוקינג).
העניין הוא שבאותו מחיר, רציתי גם את הפיצ'ר הנוסף (והמיותר לי ולרובינו)..

לעניין הסיבסוד.
אל תיגרר אחרי הפופוליזם.
תראה כמה עולה לייצר את המכשירים - יש אתרים שמפרקים ומפרסמים הכל (לדוגמא, את הגלקסי 5 עולה לייצר קצת פחות משלוש מאות דולר.. את האייפון המקביל.. פחות).
גוגל פשוט לא מוכרים את הטלפון הזה כדי להרוויח ולכן יכולים לתמחר אותו בהתאם אבל תאמין לי... הם לא מפסידים עליו.
נכון שטלפון בעל נתונים שכאלה עולה לצרכן, בד"כ, הרבה יותר אבל אין פה עניין של סיבסוד, במובן הרגיל של המושג.
ה"סיבסוד" במאמר נועד רק כדי להבהיר שהוא כדאי לקנייה.

ברור שאתה יכול להתחכם ולכלול עלויות הפצה ופרסום ופיתוח ו... כל היתר - אבל זה נכלל אצלם בהוצאות פרסום ופיתוח וכו' ולכן הם לא ממש מסבסדים - הם מוכרים במחיר זול ולא מפסידים עליו (שוב, עד הנקסוס 6... נראה לי שאיתו הם כבר יתקעו...יקר מידי ו"התחרות" מציעה יותר פיצ'רים, במיוחד הנוט 4)

- - - Updated - - -

ודרך אגב... אחרי קריאה של המאמר שצרפת בלינק, למטה.

זה לא שאני גאון - זה בדיוק מה שנאמר שם... כמעט מילה במילה, כמו שכתבתי..

Bernard
29-11-14, 21:47
ברנרד, אלו מחירי המכשירים של כל הקו הראשון של הסמארטפונים.
למה אתה מדליק סתם את אלו שלא מבינים

וואללה!!! רק עכשיו ראיתי. לא מבין איך פיספסתי את זה...

אתה צודק לחלוטין - אלה המחירים של כל הקו הראשון של הטלפונים - העניין שהאייפון הוא לא הקו הראשון והוא עולה יותר!.
ואני לא "מדליק סתם".

ראבק!! על מה אתה מדבר?!?!?!
אייפון 6 עם 64GB זיכרון עולה בדיוק כמו נוט 4 - עכשיו לך תשווה בין השניים...
רק המסך (לא הגודל... עזוב את הגודל) - לנוט 4 יש מסך QHD... באותו מחיר!! קולט? מסך!
רוצה להשוות את המעבד?
את יכולת העיבוד הגראפי (נסה לעבוד עם שני מסכים באייפון...).
על מה אתה מדבר בכלל?
מתחרה, במחיר, מול הקוו הראשון של הסמארטפונים אבל הטכנולוגויה והחומרה... אפילו לא בקו השני - זה כל העניין. על מה בדיוק אתה משלם $800(שמונה מ-א-ו-ת!!!!!)????

boaz avrahami
29-11-14, 21:50
הנקסוס שש זה סופסוף מכשיר ביצור עצמי של גוגל ( מוטורולה לשעבר)
כשחברה צד ג מייצרת לך וזה לא בדוחות שלך מותר לך גם לא לרצות להרוויח על זה.

מכשירי קו ראשון אלו המכשירים הכי נחשקים ולאו דווקא המכשירים עם החומרה המתקדמת ביותר.
לחלקנו המועט חשוב נפל המנוע יותר והאבזור הפנימי.
אתה להוט אחרי נפח מנוע ורובנו אחרי האקססוריז.

זוכר את הימים שבהם שילמנו הרבה על מכשיר שיהיה הקטן ביותר?
הם היו נחותים טכנית אבל היו הכי נחשקים.
ככה עובד העולם הטכנולוגי והתמחור.
לא לפי העלות אלא לפי צורת השיווק ומידת הנחשקות

lizard
29-11-14, 23:23
בועז אני לא מבין אותך, עד שכבר אולי יש לך טיעון אתה רק מצדיק את מה שברנרד כותב.

boaz avrahami
29-11-14, 23:51
מיכה,
אני מוסיף על הטיעןנים הטכניים שנתתי שהתמחור במוצר נחשק/ נדרש אינו נגזרת של עלות המרכיבים אלא של מיצוי הרווח האפשרי, עלויות המו״פ, עלויות שיווק ועוד כל מיני עלויות.

כולנו שמענו על מחירי תרופות עם פטנט ( קופקסון למשל)
אפילו מחירי הטיסות לא מתומחרים לפי עלות הטיסה לחברה.
עכשיו קח את כל אלו והנה לך ההסבר למה הטיעונים של ברנרד לא אוחזים מים.

רוב המשתמשים בטלפון בכלל מתלוננים על ממשק, סוללה, מצלמה, זיכרון , מסך, כמעט אף פעם לא על ביצועים גרפיים או על כמות הליבות במעבד. הם לא זוכים לנצל את זה בכלל.

אגב, מבחינתי האייפון החדש( שש) איבד את תכונתו החשובה ביותר שהיא גודל מסך שנכנס היטב בכיס ומאפשר הפעלה נוחה ביד אחת.

Bernard
30-11-14, 00:40
יו-או-או!!!

איזה רצף קישקושים סותרים... זה את זה..

מסך נחות, מנוע נחות, נוחות נחותה, מצלמה נחותה.... מה עוד אתה רוצה.. להשוות?
לא מחזיק מים?
הטיעונים שלך דווקא מחזיקים מים... אלה בדיוק הטיעונים שלי אבל הם שקופים למשתמש הרגיל - זה שאתה מנסה לבלבל עם הסיפורים שלך, שלא צריך מנוע/מעבד וכו'...

כל אחד שמשתמש בטלפון להפעיל ווייז ופתאום מקבל SMS ואז רוצה להוציא שיחה (דרך הדיבורית, כמובן) ובדיוק שלחו לו הודעה בוואטס- אפ ורוצה, מהר מהר לצלם את הנבלה שבדיוק חתך אותו בכביש...
כל אלה צריכים מעבד חזק.
ואני רק מתחיל לגרד את הצורך בחומרה חזקה, בימים אלה...
או מולטי פרוססניג - אתה בוואטס-אפ עם חבר/ה ורוצה להריץ חיפוש לאיזה לינק ששלחו לך...
או שאתה בדיוק צופה ביוטיוב (בסירטון האחרון של הטיול הלפני אחרון) ו"מדבר" עליו (תוך כדי) בוואטס-אפ.
או שאתה גולש באינטרנט (לחפש משהו שעכשיו צריך) ונכנסת לך שיחה...
או שאתה רוצה לדסקס עם מישהו בסקייפ/הנגאאוט על איזה מסמך וורד/PDF שאתה שולף מהזיכרון של המכשיר...
או שאתה (או הגמד שלך) רוצה לשחק במשחק 3D..
או ש...
קולט, בועז, למה צריך מעבד כפול/משולש/מרובע/מתומן ליבות?
ולמה צריך 3GB זיכרון (עבודה) במקום אחד מסכן שיש לאייפון?
ולמה מתחילים להגדיל את הטלפונים?
ולמה לא רלוונטי הקישקוש הזה של "להפעיל ביד אחת" משום שכבר מזמן לא מפעילים ביד אחת... יד אחת מחזיקים ויד שנייה מקלידים והגמדים, בכלל עושים הכל במקביל, עם שתי ידיים...

ובכל היתר אתה צודק:) - נחשקות.
ובזה אין לאפל מתחרים... אפילו שגם מתחילים להבין שזה לא מספיק (כמו שהזכרת.. הגודל והמולטי פרוססניג ו..התוכנות צד 3 ו... כל היתר שהזכרתי...) ומנסים "ליישר קו"...

ותודה למיכה על התמיכה ה(בלתי??)מסוייגת:rolleyes:

Bernard
30-11-14, 00:51
ןמחקר ופיתוח... אעלק..
כמה לקח להם לחקור את פיתוח המלבן, שניסו לרשום עליו פטנט.
ולמה המחקר והפיתוח של LG, למלבן "קצת אחרת", עולה פחות?
ולמה כל זה צריך לעניין אותי, כשאותו מוצר (כולל מחקר ופיתוח ומה שאתה רוצה) רק קצת יותר טוב, עולה פחות?
ובכלל, אמרתי לך, תתעלם מהגודל של הנוט 4 - יש לו פאקינג QHD של מסך - למה האייפון עולה יותר? לפתח את המסך הפחות טוב שלו, עלה יותר?

ומטוורולה, עד כמה שאני יודע, כבר מזמן לא של גוגל... כך ש(גם)הטיעון הזה, שלך, נופל...

- - - Updated - - -

ובנוט 3/4 וביתר ה"גדולים" יש אופציה של הפעלה ביד אחת... אם לא ידעת...:rolleyes:

עידו לוריה
30-11-14, 08:29
הרי כול אחד שנכנס לסופר ורואה שתי ערמות של תפוחים אחת עם נגיסה שעולה יותר ואחת בלי שעולה פחות , כמובן יקנה את אלו עם ה ....

אני מעדיף אחד בלי נגיסה במחיר נמוך .

עידו

asafk
30-11-14, 08:34
ברנרד. עד כאן. המלבן שאני אוחז ביד - עם הזכוכית המיותרת בשני הצדדים - עיצוב מושלם. אייקוני. הכל חוץ מזה ככל הנראה נכון ואין לי שום כלים להבין רבע ממה שכתבתם. אבל לא להפחית מגדולתו של העיצוב.

אסף.

boaz avrahami
30-11-14, 09:02
ברנרד,

מה שברור שלשנינו צרכים ודרישות שונים מהמכשיר.

אני מחפש כלי עבודה קטן יעיל ומעוצב ואתה מחפש טלפון משולב וידאו ומשחקי וידאו ורצוי שיהיה בגודל של בלטה...

גם אצלך בבית וכנראה ברוב העולם, מי שמחפש כלי עבודה קטן ויעיל או מי שאכפת לו מעיצוב ומיתוג יקח אייפון.

וזה בלי להזכיר את ההתמסרות הטוטלית לגוגל הדורסנית שאוספת עליכם כל פרט אפשרי ובשלב זה כבר ממסחרת את החיים הפרטיים שלכם לא פחות ממשטרים חשוכים.

מי שחושב שהוא עשה עיסקה טובה עם אנדרואיד שיבושם לו... הוא כנראה לא עם עיניים פקוחות

eysham
30-11-14, 09:08
אם כבר מדברים... מה עדיף... לנדרובר או ג'יפ?

boaz avrahami
30-11-14, 09:09
IJEEP

Bernard
30-11-14, 18:53
אסף.
אתה מתפרץ לדלת פתוחה - העיצוב של אפל יפיפה. אפילו אני, עם מודעות אפסית לאסטטיקה, מודה בזה, בפה מלא.
וה-6 אפילו יותר יפה מהקודמים..

בועז.
אתה טועה ומטעה ונוקט במניפולציות זולות להסיט נגדי, על מנת להסתיר את הבעיתיות המובנית בטיעונים שלך:

אני בכלל לא משחק משחקי וידאו/מחשב/טלפון ואצלי אין אפילו ציפור רעבה אחת בטלפון.
הטלפון שלי קטן יותר מבלטה (20X20 התכוונת, כן?) והוא אפילו קטן יותר מהאייפון 6+ החדש שיצא (כן. של אפל, שמנסים ליישר קוו - וד"א.. המכשיר קטן יותר והמסך גדול יותר משל האפל..).
הטלפון שלך הוא לא כלי עבודה - ומוזר שאתה אומר את זה דווקא כנגד הנוט, שיש קונצנזוס עולמי שהוא מכונת העבודה המושלמת.. ביחס לטלפונים.
אתה מקשקש שטויות, לגבי "הצרכים שלך" אבל משתמש בטלפון אחד לשיחות וטלפון נוסף לניווט ו"דיבורית"(?) ובטח יש לך גם איזה אייפד/טאבלט ולאפטופ... לכל צורך יש לך מכשיר... הרעיון הוא לחסוך במכשירים, כמה שאפשר (ולא, לא כולם חייבים מסך של יותר מחמישה אינץ' אבל זו לא הנקודה...).
ובהמשך לסעיף הקודם, מכשיר באותו גודל כמו האייפון 5 שלך, שיריץ גם ניווט וגם שיחות וגם יקבל מייל וגם יריץ את האפליקיצה הזו, שכותבת בפורומים... יש לך התנגדות עקרונית לגביו? כאילו... הוא גם יהיה זול יותר מהאייפון שלך - כלי עבודה.
והקישקוש הזה, על דורסנות גוגל... יאלללללה!!!

יש הבדל בין דורסנות (שזה למעשה אפל) לבין איסוף/מעקב (שזה גוגל)...
ובמקרה של אפל - זה "גם וגם".

אין בכלל ויכוח שגוגל עוקבת ומנטרת ואוספת ושומרת מידע על כל פלוץ שנפלט לנו...
חבר שלי, שביקר פה לפני 4 שבועות או משהו כזה, חיטט לי בטלפון ו.."מה?!?!! אתה לא מפעיל את הגוגל +???" וישר הפעיל לי אותו...
תוך שניות ראיתי על המסך את כל מקומות החנייה שחניתי בהם באותו יום, מה היה מזג האויר בכל חנות שביקרנו בה (זה היה היום שנסענו לדלאוור - אין מיסים), מה זמן ההגעה הביתה (איך ידע שאנחנו בדרך חזרה?) ומה יהיה מצב הרוח של SHMBO, כשתגלה שגמרנו לה את היין...
הכל ידעו עלי.
אבל האופציה הזו לא היתה מופעלת אצלי בטלפון... משום שלא רציתי.
לא רוצה - לא צריך. מה דורסני?
אני (גוגל) מספק שירותים... אם אתה רוצה, תן מידע. לא רוצה, לא נורא - עדיין תוכל להתשמש בטלפון שמריץ אנדרואיד...

אפל עושה את כל זה (פחות ביעילות) ונחייבת אותך - רוצה אייפון... תן לי את כל המידע.

ובכלל.
מה הנאיביות הזו?
היום, מי שרוצה להשתמש ולהינות ממגוון השירותים המוצעים בעולם הוירטואלי (והאמיתי), מקריב את הפרטיות שלו...
לפני כמה שנים (לפני כמה שנים!!!) כתבתי פה על וויז (WAZE) - נכנסתי לאתר שלהם, לברר משהו, ומיד כשעשיתי LOGIN, ראיתי את כל המסלולים בהם נסעתי בחודשים האחרונים... מצויירים על מפת ישראל וגם היתה אופציה למשהו כתוב...
קולט? וויז עקב אחרי בכל נסיעה ותעד כל מסלול שלי ומזל ש-SHMBO לא מנהלת רישום על הסיפורים שאני מספר לה, כשאני בעצם אצל רמי מתקן את הריינג' (ואולי היא בעצם יודעת הכל ויום הדין מתקרב..).

בועז.
תפסיק למסך בעשן מניפולטיבי את הטיעונים שלך..

כולם עוקבים אחריך - אפל מכריחה אותך.
כולם "פה" בשביל להרוויח - אפל מרוויחה יותר ונותנת פחות.
כולם נותנים X וגובים X+1 - אפל נותנת (יאללה, נגיד) X אבל גובה X+3.
כולם ממציאים וגונבים מאחרים - אפל עושה אותו הדבר אבל תובעת את כולם ומתחילה מעגל שסוחף את כל היתר... ואנחנו, הצרכנים, מפסידים.
כולם מתקדמים ומשתנים לקראת הצרכן - אפל מנסה לשנות את הצרכן.
כולם מייצרים בסין - אצל אפל מתאבדים העובדים... שלא יתבעו אותם על... משהו

טוב.. האחרון הוא לא דוגמא טובה... אולי הוא היה "מעורער" לפני ואפל עשו לו טובה והעסיקו אותו למרות זאת... סיני מסכן..

והשורה התחתונה...
עיצוב 10..
אם זה מספיק לך - למה לנסות לייפות את כל היתר?

- - - Updated - - -

אם כבר מדברים... מה עדיף... לנדרובר או ג'יפ?

הו!

יפה ששאלת.

תקשיב...:rolleyes:

boaz avrahami
30-11-14, 19:45
יש לך כישורים מניפולטיביים כשל תובע משטרתי [emoji12]

ברור לכל שהמכשיר הבא שלך יהיה אייפון 7

Bernard
30-11-14, 20:47
אני?!?!?
מניפולטיבי?!?!?!?
אני תמים וצח כשלג... סתם מנסה לשרוד:rolleyes:.

שמע סיפור...
כבר סיפרתי פה איפשהו שהשאלנו לחברה את האייפון 5 (במקום אייפון 5 שהחזירה לעבודה - שימש אותה הרבה זמן), ששימש את הגמדה הקטנה כאייפוד למשחקים.
בהתחלה בכתה שרוצה את האייפון חזרה אבל אז נתנו לה את ה-LG OPTIMUS 2X הישן של הגמד (מכשיר שיצא כחודשיים לפני הגלקסי 2). שתי דקות אחרי שקיבלה אותו אמרה שהחברה יכולה להשאיר את האייפון 5 אצלה...
לפני כשבועיים החברה קנתה את הגלקסי נוט 4 (מאושרת עד הגג) והחזירה את האייפון 5.
הגמדה הקטנה שלי לא רוצה את האייפון 5 - אומרת שזה "סתם טלפון ושלה (ה-LG בן הארבע!! - י.ב.) הוא "MUCH BETTER"...
והיא רק בת 6 - העיצוב והלוגו לא מדברים אליה... פשטות הפעלה, משחקים (דומים, יש להודות) ומהירות התחברות לרשת... (DADY.. עוד פם אין לי אינארנט - וזו לא טעות בכתיבה..)...

- - - Updated - - -

ותובע משטרתי - זה ללפלאפים...
לא מצריך מניפולציה בכלל, בכלל..

Bernard
30-11-14, 20:55
ואייפון 7...

אני... יש לי הצעה בשבילך.. בועז, ידידי.
רק בגלל שאני אוהב אותך ומוכן ללכת את המטר הנוסף, על מנת להוציא אותך מהחושך,,, שתראה שיש בעולם גם... צבעים:).

עכשיו, בגלל שיווק דבילי והתפרסות על פני יותר מידי דגמים, מחירי הגלקסי 5 ממש... אטרקטיביים.
אם אתה קונה גלקסי 5 (אני אקנה ותחזיר לי אח"כ) ומתחייב להשתמש בו (ורק בו, בלי לרמות) במשך 4 חודשים, במקום בנרתיק הסיגריות המעוצב שלך, אני מתחייב להעביר לך אותו.. לא תשלם מכס ולא הובלה/משלוח ולא כלום - ארבע מאות דולר וקצת ויש לך מכשיר אצלך.
אחרי 4 חודשים, אם לא תרצה, תמכור ואפילו תרוויח כמה גרושים..

boaz avrahami
30-11-14, 21:04
מסקנה- אנדרואיד זה לילדות?

את הגלקסי 5 לא ניסיתי אבל וואללה, אני מבסוט מהאייפון עד הגג.
הוא מכיר אותי כל כך טוב ועושה מה שאני מבקש בלי להתווכח והכי חשוב- הוא קטן.
וויתרתי על השש בגלל שאפל נשברו והגדילו אותו.

תודה מעומק הלב על ההצעה הנדיבה.
בלי צחוק, מרגש!

Bernard
30-11-14, 21:08
סליחה. תיקון.
הדגם שמתאים לדור 4 בארץ עולה בערך 530 דולר...

לחילופין...
קניתי שלשום לחבר LG G3, שמתאים לישראל, ב-$400

- - - Updated - - -

מסקנה- אנדרואיד זה לילדות?

את הגלקסי 5 לא ניסיתי אבל וואללה, אני מבסוט מהאייפון עד הגג.
הוא מכיר אותי כל כך טוב ועושה מה שאני מבקש בלי להתווכח והכי חשוב- הוא קטן.
וויתרתי על השש בגלל שאפל נשברו והגדילו אותו.

תודה מעומק הלב על ההצעה הנדיבה.
בלי צחוק, מרגש!

אתה בטוח שאתה בפורום הנכון?
מה בדיוק הוא עושה לך ואיז חלק הוא מכיר? סירי עושה לך נעים ב..גב?
בטח רצית לפרסם את הפוסט באיזה אתר פורנו...:rolleyes:

lizard
30-11-14, 21:25
גלאקסי 5 בארץ עולה 2800 שח בחנות. 2400 אם בא לך לקנות דרך זאפ.
נקסוס 5 עם 32 גיגה עולה 2100 בחנות ובין 1900 ל2100 דרך זאפ.
קניתי נקסוס 5.

cgp
30-11-14, 22:10
אני מצטט מהכתבה:
"לבסוף, גוגל הוסיפה אלמנט של "כפתור פעולה". הכפתור מרחף בצד ימין למטה של אפליקציות שונות - קרוב לבוהן, ומאפשר לבצע את הפעולה המרכזית בכל יישום: ביומן - יצירת פגישה; במסנג'ר - יצירת הודעה חדשה; וכדומה."

אני מבין עכשיו למה קשה להתרגל להפעיל ברגל

Bernard
30-11-14, 22:38
מיכה.
סתם נתתי דוגמא של הסמסונג... יש הרבה אנדרואידים ששמים בכיס את האייפון.. הלכתי על ה"מיינסטרים"...

cgp.
מאיזו כתבה?

בועז.
סיפור במיוחד בשבילך... צרפתי גם לינק, שלא תגיד שאני מעוות/עושה מניפולציה..:)

Bernard
30-11-14, 22:44
<tbody>
משל המערה / אפלטון <input value="113" type="hidden">

משל המערה היא אחת המטאפורות הידועות ביותר מאת הפילוסוף הנודע, ואשר נועדה לדמות מציאות של בערות בה אנשים נותרים חשוכים אם אינם זוכים לגילוי זיו אורה של החוכמה.

המשל:
תארי לעצמך אנשים שחיים במערה מתחת לפני האדמה. הם יושבים בגבם אל פתח המערה, וידיהם ורגליהם קשורות כך שאינם יכולים לראות אלא את הקיר הפנימי של המערה. מאחוריהם יש חומה, ומאחוריה עוברים יצורים דמויי אדם הזוקפים מעל שפתה צורות מצורות שונות. מאחורי האנשים בוערת מדורה, ובאורה מטילות הצורות השונות צללים על קיר המערה. שוכני המערה רואים איפוא רק את תיאטרון הצללים הזה. כיוון שהם יושבים כך מרגע שנולדו, הם מאמינים שהצללים האלה זה כל מה שיש.

תארי לעצמך עכשיו שאחד משוכני המערה הצליח להשתחרר מכבליו. הדבר הראשון שהוא שואל את עצמו זה מאיפה באים הצללים האלה שהוא רואה על קיר המערה. מה את חושבת יקרה ברגע שיסובב את ראשו ויראה את הצורות השונות המציצות מעל לשפת החומה? ראשית כל האור החזק מסנוור אותו, והבהירות של הצורות מסמאות את עיניו, שהרי עד כה לא ראה אלא את הצללים שהטילו. אם יצליח לטפס על החומה ולעבור את המדורה אל העולם שבחוץ, יסתנוור עוד יותר. אבל אחרי שישפשף את עיניו יתחיל לראות כמה יפים הדברים. בפעם הראשונה בחייו הוא רואה צבעים וצורות ברורים. הוא יראה את בעלי החיים והפרחים כפי שהם באמת, ולא כפי שראה עד כה, רק בבואות חיוורות שלהם. ועכשיו יתחיל לתמוה וישאל את עצמו מנין באים כל הפרחים ובעלי החיים האלה. ואז יראה את השמש בשמים, ויבין שהיא המפיחה חיים בפרחים ובבעלי החיים, בדיוק כפי שאש המדורה יצרה את הצללים.

שוכן המערה בר המזל יכול עכשיו להמשיך לפזז ולכרכר באחו ולהתענג על החירות שנפלה בחלקו. אבל תחת זאת הוא נזכר בכל האחרים שיושבים עדיין במערה. הוא חוזר אליהם. הוא מנסה לשכנע אותם שהצללים שהם רואים על קיר המערה אינם אלא בבואות מהבהבות של דברים "ממשיים". אבל הם לא מאמינים לו. הם מצביעים על קיר המערה ואומרים שהם רואים כל מה שיש לראות. לבסוף הם הורגים אותו.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%9C_%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7 %A8%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%90%D7%A4%D7%9 C%D7%98%D7%95%D7%9F

ולמתקדמים...
http://tomerpersico.com/2008/11/18/platos-allegory-of-the-cave/

</tbody>

Bernard
30-11-14, 22:54
ודרך אגב... שני דברים.

מיכה.
הגלקסי 5 שאני מדבר עליו, הוא זה בעל המעבד המתקדם יותר, שלא נמכר בד"כ בארץ.
כבר קניתי כמה כאלה לחברים. כולם מרוצים מאוד.. (למרות שגם הגלקסי 4 יהיה עדיף על האייפון 5S והוא בא בכלל במחיר מצחיק - גם כאלה קניתי לחברים. הדיל הכי טוב היום מחיר/תמורה)

ובקשר למשל המערה..
מי שהסב את תשומת ליבי למשל ולהקשר הרלוונטי הוא חבר ששלחתי לו נקסוס 5, שהחליף אצלו את האייפון 4, ששימש אותו בנאמנות במשך כמה שנים!!!

boaz avrahami
30-11-14, 22:56
אתה רוצה להמשיך לנסות לשכנע שהאנדרואיד יותר טוב?
חשבתי שכבר הפנמת את העניין אבל לא נעים לך להודות.

תנסה אייפון לשבוע כפי שאני ניסיתי נקסוס 4 ו 5 עוד כשהיה לי אייפון 4.
אתה לא תיגע באנדרואיד יותר לעולם

Bernard
01-12-14, 00:19
איך זה הולך אצל הגויים "סלח להם אבי, משום שהם לא מבינים את אשר הם עושים..."

ובועז... ידידי היקר.
אל תעלב.
אבל יש כאלה שלוקח להם קצת יותר זמן להבין ולהפנים ולהתרגל... היית צריך לנסות את הנקסוסים קצת יותר משבוע..:cool:

אני, דרך אגב לא כ"כ אוהב את הממשק "הנקי" של גוגל.. וגם לא כ"כ את הפטנטים החדשים שסמסונג הכניסו...

אבל יש גם פיתרון בשבילך וכל יתר "המקובעים" בקיר ממול...
יש כמה חבר'ה מאוד מוכשרים, שפיתחו ממשק כמעט זהה ל-IOS (כולל האייקונים) שרץ על פלטפורמות של אנדרואיד.
ובניגוד לאפל, ניתן להתקין אותו (כמעט) על כל מכשיר אנדרואיד - כך אתה יכול להינות ממשק שאתה רגיל אליו אבל גם להינות מכל אותה טכנולוגיה וחומרה עדיפה...
תפור עליך!

נדמה לי שקוראים לרום הזה MAWI או משהו כזה - אני בטוח שארז מבין ובקיא בזה יותר ממני ויוכל לעזור.

boaz avrahami
01-12-14, 01:01
ואז מה יהיה לי?

מכשיר גדול ומגושם מפלסטיק שמתחפש לאייפון אבל לעולם לא יגיע קרוב מדי למקור כי אפל תתבע אותם על הפרת זכויות.
לא נראה לי, תודה...

אני יכול ברוך השם לבקשות לעצמי נקסוס 4 כמכשיר ניווט עם מסך גדול וברור ברכב ולהסתובב עם המקור הנהדר.
אני נגד קונסולידצית מכשירים ומאמין שלכל משימה המכשיר המתאים ביותר
למזלי ספר טלפונים ומיילים מסונכרנים דרך שרת הדוא״ל הארגוני.
ואגב, אולי לא הזכרתי קודם אבל אני מתפרנס מהתחום הטכנולוגי כך שאין לי בעיה לאמץ טכנולוגיות מוצלחות.
אתה יודע מה, יש לי אי אלו לקוחות סטרטאפ שרוב עבודתם על הקוד הפתוח.
לא יודע אם שמעת את השמות האלו אבל santos redhat אלו אזורי המחיה שלהם.
מה שהכי הפתיע אותי הוא שכמעט כל דרג הביניים ומעלה אצלם נושא אייפון...
והם השפיץ של הטכנולוגיה בארץ...

Bernard
01-12-14, 01:26
בחיים לא שמעתי על זה - אמרתי, אני לא גיק.

אבל היתר הוא די מתאים ולא מפתיע - שהם משתמשים באייפונים (ובטח ביתר המוצרים של אפל) - אפל הצליחה ברוב כישרון, למצב את עצמה כאילו שימוש במוצרים שלה יהפכו את החנונים ואלה שהאצבעות שלהם רכות ונעימות וחוש ההומור שלהם חד (בעיני עצמם) - כל ה"שפיצים" האלה, ל"מבינים" ו"הייפים" ו"גנובים" ו"שונים"...
מובן לחלוטין...

אבל איך עליך, אפל הצליחו לעבוד?? גאונים!

דרור ברלי
01-12-14, 02:29
שאני אספר לך על מחלקה מסוימת במקום עבודה מסויים, היכן שרוב החבר'ה הם מעצבים צעירים, תל אביבים שמדברים בתל-אביבית מדוברת עם מבטא, היפסטרים כאלה, כמובן חצי מהם גייז, אתה מוכרח אייפון ואייפד ואייבוק ואייפלוץ ולהשתחוות חמש פעמים ביום לתפוח נגוס רקוב ולתמונה של סטיב ג'ובס. רצוי גם מדי פעם לנסוע לניו יורק במיוחד כדי להידחף בתור של המטומטמים בפתח האפל-סטור בפיפט-אווניו בכל פעם שאפל משחררת דגם חדש.... כי אם לא, אתה פשוט לא עונה לדרישות היסוד ממעצב תלאביבי מאגניב.

רק לי הם סולחים שאני מסתובב עם אנדרואיד, שהאצבעות שלי לא לבנות ורכות ושאני אוהב נשים - אולי כי אני כבר זקן ופז"מניק.

Bernard
01-12-14, 03:03
ואולי משום שהם עדיין לא התייאשו ומפנטזים עליך... איפה הציור/דיוקן ההוא שלך... אני יכול להבין שהדימויי ההוא יכול לקרוץ למישהו..:)

אתה צריך להראות מה הולך בניו יורק (בשכונה "גנובה" בברוקלין), בבתי הקפה "הנחשבים"..
יושבים צעירים וצעירות ולכל אחד מהם(לא צוחק - לכל אחד יש, מה שנקרא "סרייה שלמה" -"פול-האוס") מק-בוק (אייר) + אייפד (אייר) + אייפון (אחרון שיצא) וכל המכשירים מתקשרים זה עם זה בכזו... "מגניבות"
ואני נכנס עם הסמסונג שלי והלנובו הישן בתיק ו... אשכרה מתבייש(מפחד??) להוציא אותו מהכיס... לפחות עד שיגישו לי את הלאטה שלי...

אבל זה כל העניין.
ובזה אין על אפל - פשוט אין.
לא יעזרו העובדות והמחיר ומבחני הביצועים והשימושיות... גאונות..
בסוף אולי גם אני אשבר, כמו שבועז אמר... לא יודע לגבי האייפון 7 (עדיין יש לי כוח רצון מינימלי) אבל ... לך תדע

shachar
01-12-14, 03:30
Android: Be together. Not the same

אצלנו בבית יש חלוקה ברורה.
בנות אייפון.
בנים אנדרואיד.

boaz avrahami
01-12-14, 09:30
נראה לי שקלטתי אותכם.
אפל מאימת על הגבריות שלכם ומפעילה חישנים הומופוביים...

ברנרד, הבעיה שלך בבית קפה היא הלנובו בכלל.
תחליף לדל או מק ותראה כמו כולם.

דרור, כגרפיקאי אתה עמוק בחרא וחשוד כגיי או לפחות בי.
זה שאתה גרוש רק מחזק את הטיעונים.
אייפון כבר לא ישנה את המצב הרבה אבל אם תשים כיסוי מושב וורוד נדע סופית

boaz avrahami
01-12-14, 10:31
בעניין המחשבים, נזכרתי בפרסומת הנהדרת של המק בוק אייר והפרודיה הנפלאה של לנובו.
קצת מיושן אבל עדיין מעלה חיוך
תרשו לי לשתף כאן-

http://youtu.be/E98Eyl5Et0w

http://youtu.be/KRWHOmWdqrY

boaz avrahami
01-12-14, 10:52
וזה מסביר את הבעיה שלכם עם ה ASS

http://youtu.be/T74siGF8EMo

דרור ברלי
01-12-14, 11:34
ואולי משום שהם עדיין לא התייאשו ומפנטזים עליך... איפה הציור/דיוקן ההוא שלך... אני יכול להבין שהדימויי ההוא יכול לקרוץ למישהו..:)

אתה צריך להראות מה הולך בניו יורק (בשכונה "גנובה" בברוקלין), בבתי הקפה "הנחשבים"..
יושבים צעירים וצעירות ולכל אחד מהם(לא צוחק - לכל אחד יש, מה שנקרא "סרייה שלמה" -"פול-האוס") מק-בוק (אייר) + אייפד (אייר) + אייפון (אחרון שיצא) וכל המכשירים מתקשרים זה עם זה בכזו... "מגניבות"
ואני נכנס עם הסמסונג שלי והלנובו הישן בתיק ו... אשכרה מתבייש(מפחד??) להוציא אותו מהכיס... לפחות עד שיגישו לי את הלאטה שלי...

93650

הגייז התלאביבים המאגניבים האלה מפנטזים על ניאנדרטל כמוני?.... שאוכל בשר של חיות שנרצחו, מזהם את האוויר ומשחית את הטבע בג'יפ שלו, בעל דעות פוליטיות ימניות והכי גרוע - עם אנדרואיד בכיס?...

הצלחתי לשרוד 20 שנה איתם בעיתון. אני כבר מחוסן. בתלאביב הם כבר 30 אחוז מהאוכלוסיה, במגזרים ספציפיים כמו תקשורת, אמנות, תיאטרון וכו' יש מצב שהם חצי ויותר ואולי אפילו רוב. אחלה אנשים, אבל... לפעמים אתה מרגיש שאתה צריך לרדת למחתרת כדי לשרוד...:) מסקירה מהירה של אבזרי הפולחן שלהם, קל להגיע למסקנה שאם יש לך אנדרואיד זה משהו שעוזר להם להבין שאתה לא בעניין.

אבל אני שמח שבועז ידידי חי בשלום עם הגבריות שלו.

המאגניבים עם תצוגת אפל על השולחן... אהה. תמצא אותם עם המקבוק והאיירבוק והאייפון והאייפד והאייפלוץ והמקפוק והכל בבת אחת על השולחן, בין הלאטה לסלט הבריאות המעוצב והקיש-בטטה עם נגיעות קינואה, גם בתלאביב. בעיקר בתלאביב. טונות על טונות מהם. אלה האנשים המאגניבים שמשוחחים זה עם זה בסלולרי למרות שבאותו רגע ממש הם בכלל באותו בית קפה ויושבים ליד אותו שולחן.

אז לפעמים אני תוהה... פונדמנטליזם דתי זה עניין אקטואלי, נכון?... קיצוניות של מוסלמים ויהודים?....
מישהו שם לב לפולחן הדתי-מיסטי שסביב התפוח הנגוס הזה?... תגידו לי בעצמכם - זה לא דת? אלה לא מאמינים שוטים שזז להם משהו בקופסא?....

Bernard
01-12-14, 15:17
וזה מסביר את הבעיה שלכם עם ה ASS

http://youtu.be/T74siGF8EMo

גדול, כל הסירטונים האלה... וכמה נכון.
במיוחד האחרון - כ"כ אופייני למשתמשי אפל.
המון סיסמאות וצילומי חיוכים ואמירות מתוחכמות (אעלק) ובלי אף עובדה ... אפילו לא אחת...
ואת זה אתה מביא כ"מכה הניצחת"...
פאטטי.

ודרך אגב.
לנובו יצאו עם מחשבים דווקא נחמדים מאוד... הקודם של SHMBO (עכשיו קיבלה מהעבודה איזו מפלצת "14 ששוקלת כמו מקבוק-אייר), היוגה 2 או משהו כזה (שתכף עובר אלי.. מיד כשה-X61S ימות) הוא דקיק ויפה וורסטילי ומריץ הכל מהקופסה... בלי "ממשקי תירגום"...
יש רק בעייה אחת - אין לו תפוח נגוס מואר מאחור... וגם לא יהיה...

elibaba
01-12-14, 15:37
אתה יודע מה, יש לי אי אלו לקוחות סטרטאפ שרוב עבודתם על הקוד הפתוח.
לא יודע אם שמעת את השמות האלו אבל santos redhat אלו אזורי המחיה שלהם.
מה שהכי הפתיע אותי הוא שכמעט כל דרג הביניים ומעלה אצלם נושא אייפון...
והם השפיץ של הטכנולוגיה בארץ...

נו.. מה אמרת בעצם ? שהדאווינרים עם אייפון והטכנולוגים עם אנדרואיד ?
אני אכן לא מכיר אף טכנולוג אמיתי שיקח מכשיר iOS, אין את הכיף של להתעסק איתו.
ולרום דמוי אייפון קוראים MIUI

boaz avrahami
01-12-14, 15:40
מעניין, אנשי האנדרואיד מבינים הכול הפוך.
עכשיו שמש בחוץ!

Bernard
01-12-14, 15:51
מעניין, אנשי האנדרואיד מבינים הכול הפוך.
עכשיו שמש בחוץ!

עכשיו, תחשוב שוב על המשפט הזה, שלך....

נמרוד
01-12-14, 15:53
דרור קשה להם לא לפנטז על הנבוט הזה עם הזיזים מסביב... :rolleyes:

boaz avrahami
01-12-14, 16:14
עכשיו, תחשוב שוב על המשפט הזה, שלך....

שער בנפשך שהוא נכתב בשביל זה

asafk
01-12-14, 19:05
שמעו..... זה אחלה קומדיה... תמשיכו. רק יש איזה טוויסט בעלילה בהמשך? או שהגענו לישורת?
(כותב מישהו שהדרישות היחידות שלו ממכשיר תקשורת אישי נייד היא שהוא יהיה בחינם. ושייכנס לכיס).

אסף.

Bernard
01-12-14, 19:36
אסף.
אתה איש של חיקויי אייפון - אותם ביצועים, אותו מראה, חצי מחיר.
מזכיר לי את המערכון ההוא של החמישיה הקאמרית. זה עם הדולנצ'ים וה"לאדיו" - כמו רדיו, אותו דבר, בלי כפתורים, חצי מחיר...

ואם תשלם עוד 1/2 שקל, ישימו לך גם מדבקה של תפוח מאחור ואז גם בועז יתבלבל...

asafk
01-12-14, 19:41
ברנרד. לא הבנת. חיקויי אייפון עולים כסף.
אני לוקח רק מה שכבר מישהו אחר שילם עליו. הגעתי למסקנה שזה הכי משתלם. ולא משנה איזה ציור יש על זה.

אסף.

Bernard
01-12-14, 19:42
ואני לא רואה את "המצחיק" בזה...
יושב בן אדם, שכמו שאמרתי, נראה ונשמע אינטיליגנטי וחביב למדי, ו... קונה אייפון?!?!?!?
כאילו, מה נהיה לו?

כל מיני כאלה "שרוצים להיות" או "שרוצים להראות" או "שמסתירים נטייות" או "שמחצינים נטיות", אני עוד יכול להבין... יאללה, עושים על עצמם רושם עם התפוח...
אבל הוא... יש לו ג'יפ בשביל כל הדברים האלה, שהזכרתי (שהרי ברור שאם לא היה לו הצורך ההוא מהשורה שלמעלה, היה נוסע בדבר האמיתי/מקורי.. זה שמתחיל ב-"ל", אבל אני לא רוצה לעורר מהומות עכשיו...).
יש לו ג'יפ, שמכסה על כל החוסרים האלה ובכל זאת הוא עם אייפון...

לך תבין אנשים..

boaz avrahami
01-12-14, 19:45
אתה מתכוון לדולאצ׳ים, רין-רן...?
עוד באירופה הוא היה סקפטי.

שוב אתה טועה בניתוח ברנרד.
אתה לא מצליח להבין שיקולים אחרים משלך בבחירת מכשיר טלפון.

אגב, בדיוק יצאו אצלנו במבצע לאנשי מכירות עם פרסים שיגרמו להם למכור הרבה.
מעניין, כל הפרסים של אפל ואפילו לא אחד אנדרואיד.
כנראה ידעו שבשביל אנדרואיד אף איש מכירות לא יוציא את האצבע מהתחת.

מכיר אותך ויודע שאתה סקפטי מלידה-

93655

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Bernard
01-12-14, 20:47
נו, תראה איזו הצטרפות מקרים... ואתה עדיין לא מבין...

בועז - הם מקבלים את מוצרי אפל במחירי שחיטה, כך שיכולים לתת את זה כפרס, בלי להוציא יותר מידי ואנשי מכירות (גם כן דוגמא לחוכמה..) בטוחים שתפסו את אלוהים.. שמה למטה...

כ"כ אופייני לאנשי ה"אפל" לצייר הכל בצבעי וורודים...לא יותר זול ציפרלקס?

ותודה על המחמאה אבל אתה מייחס לי יותר מידי "עומק".
אני.. אין לי שיקולים בטלפון... רק שיהיה הכי חזק והכי מהיר והכי.. טוב... ואז אני מחכה כמה שנים, שירד המחיר ואז, במקום לקנות, מחכה... לדגם הבא..
אני עכשיו עם הסמרטפון השני שלי - הקודם היה גלקסי 2 ועכשיו נוט 3... וכנראה שהבא יהיה נוט 6... או שנחכה ל-7.. לא. ל-8..בעצם למה למהר...

- - - Updated - - -

ברנרד. לא הבנת. חיקויי אייפון עולים כסף.
אני לוקח רק מה שכבר מישהו אחר שילם עליו. הגעתי למסקנה שזה הכי משתלם. ולא משנה איזה ציור יש על זה.

אסף.

ככה בדיוק הגיעו לידי שלושה אייפון 5 ואחד 4 ולא מבין מה היא רצה לקנות את ה-6 הזה... לך תבין נשים..
שדרך אגב, בועז, מתגלה כאכזבה לא קטנה...

boaz avrahami
01-12-14, 20:49
רק שיהיה הכי חזק והכי מהיר והכי.. טוב...

אצלנו כשלקוח מבקש כמוך אומרים לו ״ בחר שניים ״.
(רק שלרוב זה ״מהיר,טוב,זול״)

אגב, משלמים על האפלים מחיר רגיל כמו שכל הריטייל קונים ביבוא רשמי, וזה מעל מה שעולה אצלכם...
אבל שים לב שבחרו מוזהב זה אומר הרבה...

נימי
01-12-14, 22:10
איזה שירשור הזוי זה נהפף משאלה כל כך פשוטה, (לפי דעתי כדאי אולי לפצל את השירשור לתשובות לשאלה שנשאלה ולשאר)

בועז, אני לא מיתוכח איתך, מה שטוב לך זה מצויין, רק מזכיר בקטנה שגם האייפון 5 גדל מה 4 , אחד הדברים שמאוד אהבתי באפל (ובאמת אין הרבה) זה שחשבתי שלא מעניין אותם מה רוצים הם ישארו עם מסך 3.7 אינץ, שזהו גודל לפי דעתי מצויין, לצערי כבר שנים אין אפשרות לרכוש מכשיר עם חומרה חזקה בגדלים האילו

ואם כבר התחלנו עם סירטונים, זה ישן אבל חזק, על האייפון 5 https://www.youtube.com/watch?v=XNBP18nrRdw

asafk
01-12-14, 22:11
יש מכשיר מעולה של סוני עם מסך 4״.

אסף.

Bernard
02-12-14, 03:57
אצלנו כשלקוח מבקש כמוך אומרים לו ״ בחר שניים ״.
(רק שלרוב זה ״מהיר,טוב,זול״)

אגב, משלמים על האפלים מחיר רגיל כמו שכל הריטייל קונים ביבוא רשמי, וזה מעל מה שעולה אצלכם...
אבל שים לב שבחרו מוזהב זה אומר הרבה...
כשלקוח מבקש כמוני?!?!?!?
כמוני אין למכירה!!

וכן. מוזהב אומר הרבה - אני מסכים... גם לז'וז'ו חלאסטרה היה מוזהב.
ואם משלמים מחיר מלא... מה אני יכול להגיד. כנראה המכירות של אותה חברה באמת במצב קשה... וסוכני המכירות לא משהו, אם "כזה" ועוד מוזהב, זה מה שיפתה אותם להתאמץ...

יש מכשיר מעולה של סוני עם מסך 4״.

אסף.
אסף.
מכשירים מעולים יש כמה וכמה... אייפון הוא לא אחד מהם..
אבל הרי לא עושים אותו כדי שיהיה מעולה. גם לא עושים אותו עבור אנשים שיודעים להעריך "מעולה"..
עושים אותו למי שמוכן לשלם המון על... ובכן, לא כ"כ ברור על מה אבל עובדה שהם מוכרים..

- - - Updated - - -

איזה שירשור הזוי זה נהפף משאלה כל כך פשוטה, (לפי דעתי כדאי אולי לפצל את השירשור לתשובות לשאלה שנשאלה ולשאר)

...

וואללה, נימי.

השאלה כבר נענתה מין-זאמאן...
לוליפופ יותר עדיף ודרור צריך להקפיד לעדכן גם את כל האפליקציות, על מנת שיעבוד טוב...
לוליפופ כ"כ טובה, עד שדרור, עם כל האנטי, התרגל אליה די מהר...

עכשיו אנחנו ב- TRASH TIME... כמו תמיד:rolleyes:

boaz avrahami
02-12-14, 18:26
טוב, ברנרד-
ניגש לסיכומים?

בוא נבחן את נתח השוק של האייפון מול האנדרואיד היחידי שקורא תיגר על משבצת מחיר דומה?
( גלקסי s5 )

חוכמת ההמונים?

נמרוד
02-12-14, 18:29
טראש טיים לא נגמר עד שחוק גודווין בגרסה הג'יפולוגית שלו מופעל. מפתיע, אבל 123 הודעות וזה עוד לא קרה, אז תמשיכו.

איל מ
02-12-14, 19:12
אודה שאת חמשת העמודים האחרונים שלא קשורים אפילו קצת לנושא השרשור התייאשתי מלקרוא (בואו רק נרמוז שכל מי שנוסע בבוץ צריך ברכב או את בועז או את ברנרד ;)).
עם זאת לא יכולתי להתעלם מההערה של ברנרד ש "מה חשוב זמן סוללה".
אז תתפלא,
יש אנשים שעובדים בחוץ, ולא ברכב, וצריכים זמן סוללה ארוך. להסחב עם מטענים שונים ומשונים בכיסים מחמיץ את המטרה של טלפון נייד.
צריך שיחזיק מעמד, שתהיה קליטה ושתהיה אופציה להריץ אפליקציות שמקום העבודה שלך מכריח אותך להיות זמין בהן.
אה,
והכי חשוב - gps עם תכנת מפות ראויה.

ולסיכום,
אפשר להגיד שמה שאפל/סמסונג/מוטורולה/גוגל/LG/השם יודע מי... עושים זה כמו שעשו הנאצים במלה"ע ה-II.
;););)

asafk
02-12-14, 19:16
לנו יש גרסה אחרת של חוק גודווין. שידועה רק לקומץ נבחר. וככה זה יישאר אלא אם כן לנמרוד יהיו עוד עבירות בטחון שדה...

אסף.

Bernard
02-12-14, 20:16
אני אתעלם (בבגרות מרשימה) מכל מיני מניפולטורים ואגש ישר לרלוונטי (??)

טוב, ברנרד-
ניגש לסיכומים?

בוא נבחן את נתח השוק של האייפון מול האנדרואיד היחידי שקורא תיגר על משבצת מחיר דומה?
( גלקסי s5 )

חוכמת ההמונים?

להמונים אין חוכמה - יש כאלה שמבינים ויש כאלה ש... קונים אפל.
הרוב לא תמיד צודק אבל זו פוליטיקה פשוטה וזמינה ושאינה מצריכה מחשבה יתרה, להשתמש בטיעון "הרוב", להבהיר נקודה, שבטעות יסודה..
זה ידוע ומובן ונסלח, שהרי אם היו לך טיעונים "רציניים" אני סמוך ובטוח שהיית משתמש בהם...

ועדיין, ההשוואה (אעלק) שעשית היא די עלבון לאינטיליגנציה שלך...
ממתי נתח שוק מצביע על איכות/יעילות/פשרה/וכו' - ראה טויוטה קורולה ותשכנע שהיא "הכי הטובה"...
אנשים מסכנים, רובם קשי-יום (או סוכני מכירות כושלים) הולכים שולל אחר סיסמאות ריקות ומשקיעים את מיטב כספם במוצר נחות ומעוצב ואתה משתמש בטעותם, בציניות חסרת רחמים, על מנת להצביע על מגמה...

שפל... מעשה שפל..

boaz avrahami
02-12-14, 20:50
טראש טיים לא נגמר עד שחוק גודווין בגרסה הג'יפולוגית שלו מופעל. מפתיע, אבל 123 הודעות וזה עוד לא קרה, אז תמשיכו.

הופעל פעמיים.
נשברתי...

Bernard
02-12-14, 20:54
הופעל פעמיים( כולל אותך).
נשברתי...
נמושות האפל... כוח רצון אפסי... ישתמשו בכל תירוץ על מנת שלא יתפסו במערומי האפל...
את זה לא קראת?

לנו יש גרסה אחרת של חוק גודווין. שידועה רק לקומץ נבחר. וככה זה יישאר אלא אם כן לנמרוד יהיו עוד עבירות בטחון שדה...

אסף.

asafk
02-12-14, 21:21
אני יכול להזכיר רק את הפרסומת המבריקה של אפל למקינטוש, משנת 1984. הם אמרו "1984 לא תהיה כמו "1984" " ורמזו איך ההמונים המהופנטים משועבדים למותג אוד בודד (אז זה היה ה PC של IBM.. זוכרים שהיה כזה דבר פעם? ) והאינדיבידואליזם מיוצג על ידי המק...
כשחשבים על זה, בהקשר של 1984 המקורי (מי שלא קרא, שיקרא בבקשה), היום, 2014, שתי חברות אמריקאיות (אפל וגוגל) יכולות לתת לממשל (אוקיי. נותנות לממשל) לעקוב אחרי רוב תושבי העולם, בעזרת מכשיר שמונח להם בכיס, והם משועבדים לו.
בהקשר של פריצת ההשתעבדות, ברנרד טוען שאפל מייצג את הקונפורמיזם וההשתעבדות לתפוח מבריק אחד, ואילו אנדרואיד מייצג את רוח האינדיבידואליות. אבל בעצם מה אינדיבידואליסטי באנדרואיד שרוב תושבי העולם משתמשים בו בדיוק כמוך?
בועז טוען שאפל נותנים ביטוי אמיתי לזה שלא לכל אחד יש אותם שיקולים ואותן בחירות, ובעצם זה לא שיעבוד אלא חופש לא להתעסק עם המכשיר שבכיס, אלא פשוט להשתמש בו. וזה האינדיבידואליזם שאפל משווקים - החופש ליצור ולשתף - לא להתעסק במכשיר אלא בעיקר. אבל מה אינביבידואליסטי בשימוש במכשיר טלפון שזהה למליוני מכשירים אחרים?
ואני מזכיר את הנקודות האלו רק בהקשר של הפרסומת המבריקה ההיא.

כי בשורה התחתונה, תחשבו על זה... הזונות אותן זונות, רק המיטה שונה.

ואם כבר וידאו מדליק, ועשוי מדהים, קבלו את זה (אני חושב שפורסם עם יציאת האייפון 5, אבל זה נכון לכולם ללא יוצא מהכלל) :

http://vimeo.com/79695097

אסף.

Bernard
02-12-14, 21:30
טוב.
האמת שהטיח עדיין לא התייבש לגמרי ואני לא יכול להתחיל לצבוע, אז יש לי עוד כמה דקות להתעלל בנביאי השקר האלה...

זוכרים שאיזשהו אחד, בועז שמו אם אני לא טועה, אמר שרק על אינדרואיד/סמסונג מתלוננים?
טוב, ברור לגמרי שהבחור מנסה להטעות ובונה על העצלות שלנו...
הנה תוצאות חיפוש שטחי לחלוטין שהרצתי בדקה האחרונה (כשאני בוהה בטיח מתייבש..):

תלכו ישר לסעיף/סיבה 28 - http://www.who-sucks.com/tech/15-reasons-why-apples-iphone-sucks
מכשיר עבודה, אעלק... פיסקה שלישית מטפלת בזה... ישר על ההתחלה - http://www.forbes.com/sites/jennifercohen/2012/04/17/5-reasons-that-i-hate-my-iphone/
מישהו דיבר על סוללה? וזה לא הדבר הכי גרוע - http://www.huffingtonpost.com/2013/09/24/worst-ios-7-features_n_3983244.html
עוד 3 סיבות ושם האתר מדבר בעד עצמו - http://www.iphonessuck.com/
הבחור הזה מצחיק... מסכן - https://interconnectit.com/blog/2008/03/10/10-reasons-i-hate-my-iphone/
ולמי שהתעלם (בועז) וחשב שאין מה לעשות וצריך ללמוד לחיות עם.."זה" (בועז?), הנה כמה פתרונות ל"אין בכלל בעיות באייפון" - http://www.gottabemobile.com/2014/11/10/iphone-5s-problems-fixes/
ועוד כמה (חלק זהים - לא להיות קטנוניים) - http://fanappic.com/10-most-annoying-iphone-problems-and-how-to-solve-them/
מה אפל לא רוצה שתדעו. בועז, לך ישר לסעיף 6 (מתוך 11), כל היתר זה בקטנה.. - http://www.eweek.com/c/a/Mobile-and-Wireless/10-iPhone-4S-Issues-Apple-Doesnt-Want-You-to-Know-About-350668/

עכשיו, תארו לכם שאני עושה תיקוני צבע רק במטבח...לא היה לי הרבה זמן לחפש...

boaz avrahami
02-12-14, 21:32
ברנרד,
לפני שיסקלו אותנו באבנים ויגלגלו בזפת ונוצות, למיטב הבנתי, החוק בגרסת האתר הוא צורת ההתערבות של נמרוד ואסף.
נראה לי שחלק מהאנשים לא הבינו את ההומור שלנו.

אחתום בפרק ממונטי פיטון שהכי הזכיר לי את הנסיון הכושל שלך לשכנע שאנדרואיד טוב יותר...

http://youtu.be/dhRUe-gz690

Bernard
02-12-14, 21:51
אני יכול להזכיר רק את הפרסומת המבריקה של אפל למקינטוש, משנת 1984. הם אמרו "1984 לא תהיה כמו "1984" " ורמזו איך ההמונים המהופנטים משועבדים למותג אוד בודד (אז זה היה ה PC של IBM.. זוכרים שהיה כזה דבר פעם? ) והאינדיבידואליזם מיוצג על ידי המק...
כשחשבים על זה, בהקשר של 1984 המקורי (מי שלא קרא, שיקרא בבקשה), היום, 2014, שתי חברות אמריקאיות (אפל וגוגל) יכולות לתת לממשל (אוקיי. נותנות לממשל) לעקוב אחרי רוב תושבי העולם, בעזרת מכשיר שמונח להם בכיס, והם משועבדים לו.
בהקשר של פריצת ההשתעבדות, ברנרד טוען שאפל מייצג את הקונפורמיזם וההשתעבדות לתפוח מבריק אחד, ואילו אנדרואיד מייצג את רוח האינדיבידואליות. אבל בעצם מה אינדיבידואליסטי באנדרואיד שרוב תושבי העולם משתמשים בו בדיוק כמוך?
בועז טוען שאפל נותנים ביטוי אמיתי לזה שלא לכל אחד יש אותם שיקולים ואותן בחירות, ובעצם זה לא שיעבוד אלא חופש לא להתעסק עם המכשיר שבכיס, אלא פשוט להשתמש בו. וזה האינדיבידואליזם שאפל משווקים - החופש ליצור ולשתף - לא להתעסק במכשיר אלא בעיקר. אבל מה אינביבידואליסטי בשימוש במכשיר טלפון שזהה למליוני מכשירים אחרים?
ואני מזכיר את הנקודות האלו רק בהקשר של הפרסומת המבריקה ההיא.

כי בשורה התחתונה, תחשבו על זה... הזונות אותן זונות, רק המיטה שונה.

ואם כבר וידאו מדליק, ועשוי מדהים, קבלו את זה (אני חושב שפורסם עם יציאת האייפון 5, אבל זה נכון לכולם ללא יוצא מהכלל) :

אסף.

נהדר!!
וכמה נכון!!
SHMBO היתה מוכנה להישבע (וגם חברה שלה שבאה לבקר) שממש לפני יציאת האייפון 6, האייפון 5 שלה התחיל לקרטע... נשבע לכם.

ואסף.
אני לא טענתי לרגע שאנדרואיד=אינדיבידואל. ממש לא.
אני לא מאלה - אני (אולי בגלל העבודה/פנסיה) בעד להיטמע בציבור...:rolleyes:.
נכון (ועל זה אני מקווה שאין ויכוח, בועז..) שבאנדרואיד, היכולת שלך לשנות ולהתאים בדיוק לצרכים ולרצונות ולטעם שלך, הרבה יותר גדולים מאשר באפל (כאילו, שם אתה יכול לבחור את הצבע של המכשיר ו..זהו, בערך... וגם, רק מתוך 3 צבעים) אבל האינדיבידואליזם כבר מזמן לא איתנו...

אני, בעוונותי, מעדיף נוחות וקלות וזמינות על העצמאות המוחלטת.
לא איכפת לי שגוגל(או אפל, לצורך העניין) ידעו איפה אני ושלחו לי פרסומת מותאמת-מקום, העיקר שאני אמצא איפה חניתי את האוטו.
שלא איכפת לי כ"כ שוויז ידעו לאן אני נוסע (בכל פעם!!) וישמרו את המסלול אצלם, העיקר להימנע מפקקי התנועה.
ושיזכרו שפעם (לפני שנים.. נשבע) חיפשתי משהו שהכיל את השורש פ.ר.נ., העיקר שהיום אוכל להריץ חיפוש ומיד למצוא איפה יש דילים טובים לשוחלן ריתוך...

1984 מזמן כאן (נרצה או לא) ואין לי שום בעייה עם זה, אבל למה לשלם כ"כ הרבה כשיש אלטרנטיבות טובות וזולות יותר ולמה, בשם אלוהים, לטעון שזה "הכי הטוב שיש"...

- - - Updated - - -

ברנרד,
לפני שיסקלו אותנו באבנים ויגלגלו בזפת ונוצות, למיטב הבנתי, החוק בגרסת האתר הוא צורת ההתערבות של נמרוד ואסף.
נראה לי שחלק מהאנשים לא הבינו את ההומור שלנו.

אחתום בפרק ממונטי פיטון שהכי הזכיר לי את הנסיון הכושל שלך לשכנע שאנדרואיד טוב יותר...

גדול...

דרור ברלי
03-12-14, 01:01

http://vimeo.com/79695097

אסף.

אוי, זה ענק.

ולא אחד, שניים או אלף התלוננו שהאייפון שעד אתמול טס, פתאום הולך לאט, לגמרי במקרה לפני יציאת דגם חדש.
זה נבדק בארה"ב במחקר ספציפי (באוניברסיטה נידחת, שולית ולא נחשבת, הרווארד משהו) וגילו שזה נכון - באנדרואידים המתיישנים הירידה בביצועים הדרגתית וללא קשר להופעת גרסאות ודגמים חדשים, ובאייפונים ירידת הביצועים מוחשית, ממש לפני שדגם חדש מופיע בשוק.
כאילו.... זה בשביל לשכנע את המכורים שהאייפון הישן (זה שרק לפני שנה וחצי הם עמדו יומיים בתור בקור כדי לשים יד עליו) כבר גרוטאה והגיע הזמן להחליף אותו לחדש?.... מה פתאום. לא יכול להיות שאפל משתלטת על המכשירים מרחוק....

זה לא דמיון שלי. זה כתוב.
שחור על גבי רשת: http://www.mako.co.il/nexter-cellular/Article-b65b5ec26041241006.htm
וגם: http://www.themarker.com/wallstreet/1.2392144
וגם: http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=13650773

ועוד ועוד. חפשו בעברית "אפל מאיטה" ותקבלו רשימה ארוכה של פרסומים.
בארה"ב בטח יש פי 100 פרסומים כאלה. ומעניין, משום מה אפל עוד לא תבעה אותם.

ברנרד , כשאתה ממתין לצבע שיתייבש, תריץ חיפוש.

boaz avrahami
03-12-14, 01:59
http://youtu.be/zrzMhU_4m-g

Bernard
03-12-14, 03:31
כן מאיטים, לא מאיטים... העובדות לא חשובות...מסתבר.

ולצבע אני לא מחכה, שיתייבש... יש הסעות של גמדים... אני מקווה שיתייבש גם כשאני לא מסתכל, למה הטיח הזה... לרגע היה לי נדמה שמנסה להשתמט...

asafk
03-12-14, 21:53
תראו מה זה... אולי בתל אביב, כמו שדרור טוען, מדירים מי שאין לו אייפון.
אבל מתברר שיש בית ספר אחד לפחות שבו זרקו את התלמידים מהלימודים כי "לאביהם יש אייפון".
סוף סוף מישהו מקשיב לדרור וברנרד:

http://www.mako.co.il/news-israel/education-q4_2014/Article-919e82bee4f0a41004.htm?Partner=rss

אסף.

Bernard
03-12-14, 22:42
אני לא עד כדי כך נאיבי, שאחשוב שמישהו בכלל מקשיב לי אבל...

ראיתם מה זה?
אייפון... מוכרים לכל אחד...:rolleyes:

דרור ברלי
04-12-14, 12:29
זרקו אותם מבית הספר כי הם מזרחיים....
ואצל המטורללים האלה כל סמרטפון נקרא "אייפון".

הם גם פונים לציבור שלהם לתת את ה"אייפונים" שלו להשמדה, אבל בתכל'ס הם מוכרים אותם....

93727

אם היה אלוהים, הוא היה רואה מה המטורפים מכל הדתות עושים בשמו, והיה מכה בהם ללא רחמים....

Bernard
04-12-14, 16:30
אדיר!!!!
איך עלית על זה?
אין על היהודים.. פשוט אין.

tamir128
04-12-14, 17:51
ברנרד, עד כה לא עשית רושם של תמים...
אין על יהודים, זה ברור, אבל לגבי 'איך עלית על זה', כנראה שלא תקבל תשובה מספקת. זה נראה מפוברק (לפחות הפתק השני. אני מניח שגם לדרור אין את המקור).

דרור ברלי
04-12-14, 22:29
מי צריך את המקור?
זה רץ בווטסאפ כבר חודשים.
אתה מאמין להם שהם באמת שוברים את המכשירים לשם שמיים?.....
אתה מאמין לאנשים האלה?
גם אם אשאל אותם מה השעה לא אאמין להם.

חוץ מזה אייפון יודע להישבר בעצמו ודי בקלות, עם כל הזכוכיות שלו. לא צריך את עזרתם.

boaz avrahami
04-12-14, 22:45
אמר אחד שבחיים לא היה לו אייפון

tamir128
04-12-14, 22:54
מי צריך את המקור?
זה רץ בווטסאפ כבר חודשים.
אתה מאמין להם שהם באמת שוברים את המכשירים לשם שמיים?.....
אתה מאמין לאנשים האלה?
גם אם אשאל אותם מה השעה לא אאמין להם.

חוץ מזה אייפון יודע להישבר בעצמו ודי בקלות, עם כל הזכוכיות שלו. לא צריך את עזרתם.

רץ בווטסאפ זה לא ראיה לכלום... ;)

האם אני מאמין ל"אנשים האלה"?
חלקם רמאים, חלקם שרלטנים וחלקם באמת עושים דברים לשם שמיים.
אני מאמין גם לחברי הפורום שמצהירים שאפילו בדל סיגריה לא נזרק אצלהם בשטח, ושמצהירים שהם לא דורסים חלקות חקלאיות אע"פ שהם מעלים תמונות שמראות להיפך :rolleyes:.
בקיצור, ה"אנשים האלה" הם אנשים כמו כולנו.
אני יודע שיהיה לך קשה עם הקביעה הזו, אז בוא נחזור לנושא המקורי של השרשור: מה עדיף, אנדרואיד כמובן או תפוח רקוב.

אה, בעצם, מה עדיף, לוליפופ או קיטקט.... :cool:

דרור ברלי
05-12-14, 02:43
הנושא המקורי היה אם אפשר לחזור אחורה.
מתברר שאפשר, אבל צריך לפרמט את הטלפון.
לא בא לי.

אז מה יהיה? נתרגל. מתרגלים. התרגלתי. לא מת על זה, אבל בסדר בסה"כ.

boaz avrahami
05-12-14, 02:45
תחליף כבר לאייפון [emoji1]

Bernard
05-12-14, 03:06
תחליף כבר לאייפון [emoji1]
ברור. כך לא תצטרך לדאוג לכלום. יחליטו בשבילך ודרך אגב.. לחזור לאחור לא תוכל, בכל מקרה...

דרור.
את תיהיה כ"כ מסכן - שלא ירפו את ידיך.
ניתן לשחזר הכל אבל הכל.
האפליקציות משוחזרות באופן אוטומטי וכך גם ספר הטלפונים.
שיחות, הודעות SMS, וואטס-אפ... הכל הכל הכל, אפשר לגבות ולשחזר אח"כ.
כל העסק לוקח אולי חצי שעה, כולל פירמוט (כמו שאתה קורא לו) והתקנה מחדש ושיחזור הכל..
אם אתה רוצה - אפשר גם אפשר.

נמרוד
05-12-14, 08:45
לשינויים העיצוביים בלוליפופ מתרגלים.
זמן הסוללה לעומת זאת, לתחושתי לפחות, השתפר מהותית.
האפליקציה היחידה שהייתי צריך להתקין מחדש היתה של בנק לאומי.
למי שעוד מוטרד - אין סיבה לחשוש.
נכתב לגבי נקסוס 4. לאשתי נקסוס 5 ולא שמעתי אפילו פיפס. אבל היא באמת סבלנית ומתרגלת להכל, אשתי כאמור...

דרור ברלי
05-12-14, 09:05
ברור. כך לא תצטרך לדאוג לכלום. יחליטו בשבילך ודרך אגב.. לחזור לאחור לא תוכל, בכל מקרה...

דרור.
את תיהיה כ"כ מסכן - שלא ירפו את ידיך.
ניתן לשחזר הכל אבל הכל.
האפליקציות משוחזרות באופן אוטומטי וכך גם ספר הטלפונים.
שיחות, הודעות SMS, וואטס-אפ... הכל הכל הכל, אפשר לגבות ולשחזר אח"כ.
כל העסק לוקח אולי חצי שעה, כולל פירמוט (כמו שאתה קורא לו) והתקנה מחדש ושיחזור הכל..
אם אתה רוצה - אפשר גם אפשר.

אפשר, והכל מגובה.
אבל בכל זאת לא הכל משתחזר ב-100%.

בכל מעבר שכזה - החלפת מכשיר, עדכון תוכנה וכו', תמיד עפים החוצה כמה מספרי טלפון למשל. לא הרבה, אבל פתאום כל מיני שיחות ממספרים לא מוכרים, שמאחוריהם נמצאים חברים טובים שכמעט נעלבים שאני לא מזהה אותם...
אז נישאר ככה.

לגבי זמן סוללה - לא מדדתי זמנים, אבל לתחושתי זה מסתדר. לאט לאט. עכשיו היא מחזיקה כמעט כמו פעם. בדגש על כמעט.

tamir128
05-12-14, 14:20
אם "עפים" לך מספרי טלפון, זה כנראה אומר שהם לא נמצאים על חשבון הגוגל שלך אלא במקום אחר, וכך הם לא משתחזרים.
תן למבוגר אחראי להעיף מבט ולהעביר אותם לאן שצריך.

צ'מע, רציתי מזמן להגיד לך שאתה כישרון מבוזבז.
רק אתה מסוגל להרים שירשור כזה ענק בגלל שהלוליפופ לא מוצא חן בעינייך (כשבסוף אתה אומר, נכון שאפשר לחזור אחורה אבל יאללה, שישאר, כבר התרגלתי), או שירשור לא פחות גדול בכמה מילים (חובבי השלט רחוק התפקדו) וכיוצ"ב.

יש לך את זה, עכשיו אתה רק צריך לברר איך עושים מזה כסף.
(רמז: הבחירות מתקרבות :cool:).

Bernard
05-12-14, 14:23
קפץ דף, אז העתקתי, שישמר ההקשר..

אם "עפים" לך מספרי טלפון, זה כנראה אומר שהם לא נמצאים על חשבון הגוגל שלך אלא במקום אחר, וכך הם לא משתחזרים.
תן למבוגר אחראי להעיף מבט ולהעביר אותם לאן שצריך.

צ'מע, רציתי מזמן להגיד לך שאתה כישרון מבוזבז.
רק אתה מסוגל להרים שירשור כזה ענק בגלל שהלוליפופ לא מוצא חן בעינייך (כשבסוף אתה אומר, נכון שאפשר לחזור אחורה אבל יאללה, שישאר, כבר התרגלתי), או שירשור לא פחות גדול בכמה מילים (חובבי השלט רחוק התפקדו) וכיוצ"ב.

יש לך את זה, עכשיו אתה רק צריך לברר איך עושים מזה כסף.
(רמז: הבחירות מתקרבות :cool:).

אם אתה רץ, אני מגיע במיוחד להצביע...

tamir128
05-12-14, 14:38
אני?! אני לא רץ לשום מקום, יש לי ג'יפ. אבל לקראת בחירות אנחנו שופכים המון כסף על טוקבקיסטים ושאר יודעי מקלדת (אנחנו: משלמי המיסים).
ואז תמורת הסכום המתאים, גם דרור ישנה את החתימה שלו, יעשה חשבון בפייס וירוויח על כל מילה.
בחירות זה טוב למשרדי פרסום, יחסי ציבור ושאר ירקות.

Bernard
05-12-14, 15:04
נו, תמיר...

בלי לפגוע, באמת... התכוונתי לדרור...
אני מאמץ את הרעיון שלך, עם דרור רץ - אני מגיע להצביע..

tamir128
05-12-14, 15:14
פוגע? נהפוך הוא.
ואת זה כבר מזמן כתבתי, אם דרור רץ, אני מצביע לו, אבל שיתחייב שיהיה מותר להגיע עד למים בחופים שוממים עם הג'יפ!

Bernard
05-12-14, 15:29
חופים שוממים... מתי הפכת לנאיבי?

בעצם, קראתי ב-YNET שבונים חומת הפרדה בחיפה... אז באמת יהיה שם שומם..

Bernard
06-12-14, 00:43
כרגע הגיע אלי עוד טלפון שהזמנתי עבור חבר - LG G3.

נראה לי שהטלפון הזה יהיה מקובל עליך כראוי להיות חבר בקבוצת מכשירי הפרימיום, הזכאים למחיר פרימיום..

נראה יפהפה, מסך QHD, מעבד 2.5GHZ, סוללה 3000MHA, הרחבת זיכרון עד ל-128GB, ייצוב לייזר למצלמה מצויינת ועוד ועוד... סה"כ (כולל משלוח.. חינם) $400.

עכשיו תסביר לי בועז, למה לשלם על אייפון 6, שכל הנתונים שלו עלובים יחסית למה שציינתי, שלוש מאות דולר יותר ($300!!!!! ובכוונה אני מציין מחירים של ארה"ב. במחיר ישראל זה עוד יותר מפחיד..) כמעט חמישים אחוז יותר? מה אתה מקבל ששווה כפול? או יותר נכון, מה אתה מקבל ששווה לך לשלם עליו כפול?

- - - Updated - - -

ולמי שעלול להטיל ספק במהימנות שלי (לא ברור לי למה שמישהו יעשה את זה לנשמה עדינה שכמותי) -
http://www.ebay.com/itm/281503074715?_trksid=p2059210.m2749.l264 9&var=580534721877&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

- - - Updated - - -

ואם יש שינויי כשנכנסים דרך IP ישראלי..93765

boaz avrahami
06-12-14, 01:48
במקרה ישבתי אתמול ליד קולגה, אחרי ערב חברה בלילה למרגלות המצדה.
לבחור היתה מצלמה בדיוק כמו שהצגת.
מסך יוצא מהכלל חד וגדול, צילומי לילה ששמים מאחור את האייפון שלי...
בחיי התרשמתי ולרגע גם רציתי כזה עד שקמנו וראיתי כמה קשה לו למצוא כיס שיכיל את הגורילה הזו 5 נקודה משהו (7?) אינץ׳ המסך.
אז זה ממש ענק, לא ניתן לתפעל ביד אחת וגם רץ על אנדרואיד שאני לא סובל.
אגב, גם אייפון 6 לא אקנה בגלל המסך הגדול מדי.

אני אוהב טלפון קומפקטי עם מערכת הפעלה יציבה.
אני לא מחפש הכי חדש מהיר או משוכלל אלא מכשיר איכותי שנעים לי להפעיל ושלא עושה בעיות.
האחרון היה האייפון 4 הגיבור שעבד בשבילי 3.5 שנים.
אני מוכן לשלם יותר בשבילו כמו ברוב העולם.
כן, ידוע שהעדר טועה ואתה צודק... גם את זה כבר למדתי.

תגיד, עם כזה טלפון גדול, למה אתה בכלל גולש מהמחשב הביתי?
אני גולש בעיקר מהאייפון.

Bernard
06-12-14, 03:48
איזה מכנסיים היו לו סקיני-ג'ינס.

אחרי שכתבת, מדדתי לעומת הנוט 3 שלי - הנוט יותר גדול (גם המסך יותר גדול וגם המכשיר יותר גדול - משום שבאייפון 6+ המסך יותר קטן והמכשיר יותר גדול... לך תבין)..
כמו שאמרתי, הנוט שלי גדול יותר ואני תמיד הולך איתו בכיס (לא ג'ינס - לא מתחבר לג'ינסים).. תמיד.
גם בחדר הכושר (המקום ההוא, שיש בו הרבה בחורות בבגדי ... נגיד , בגדי ספורט) הנוט בכיס (שהוא קטן יותר ממכנסיים רגילות) ואין שום בעייה.
אגדה אורבנית, הגודל הזה.. שהוא גדול מידי... אגדה של גברים.

ואני גולש מהמחשב, משום שקל לי יותר להקליד במחשב.. אני מיושן כזה..

בסופו של דבר, כמו שניתן להבין מדבריך, זה עניין של הרגל.
בזמנו אכן האייפון היה חדשני ומיוחד וגם היה הכי טוב - אין בכלל ספק ואין ויכוח.
אתה קנית ו.. התרגלת..
אני יכול להבין את זה ואפילו להתחבר לזה.. גם אני די כך, דוגל באימרה "כלב זקן לא מלמדים טריקים חדשים"...

אבל...
אני לא יודע כמה זוכרים פה את הפרסומת הזו של קפה טורקי. זו עם ה"וא-קום" וההאימרה המופרסמת "מי שלא הולך קדימה... הולך אחורה!", במבטא אשכנזי כבד..
אני אחפש ברשת.. אולי יש שם..

boaz avrahami
06-12-14, 08:53
על מה הוויכוח עכשיו,על זה שלך נוח מכשיר גדול ולי קטן?
אגב את האייפון 6 והפלוס גם אחזתי והעיצוב שלהם גם לא מרשים בעיני וגם מרגיש שכל רגע זה עומד לעוף מהיד.
במיוחד אם אתה מתפתה להגיע עם האצבע לצד השני של המסך.
נפילה של הדבר הזה היא יקרה וכואבת.
כזה לא יהיה לי.

בהחלט מזדהה עם
You cant teach an old dog new tricks...

טיעונים למערכת ההפעלה כבר העלנו ומיצינו, לא?

הטלפון הבא שלי בעוד כמה שנים יהיה כנראה עם מסך גמיש שניתן לקפל או בגלל שאני כבר מתחיל להזדקק למשקפי קריאה אז איזה לבנה בסגנון שאתה מעריץ כי עדיף טלפון גדול בכיס מזוג משקפי קריאה...

tamir128
06-12-14, 19:25
השירשור הזה מתקרר, או שרק נדמה לי? :)

כלכליסט מיום חמישי האחרון:
"המשפט של משתמשי האייפוד נגד אפל נמשך ובמהלכו חשפו התובעים את השיטה שבה מנעה אפל מאנשים לרכוש מוזיקה משירותים אחרים. כאשר המכשיר היה מזהה שיש בו קבצים שלא נרכשו מאפל, הא היה מציגה הודעת שגיאה. כאשר המשתמש היה מנסה לברר מה קרה, הוא היה מקבל הנחיה להחזיר את המכשיר למצב factory setting. אם הוא היה עושה את זה, המוזיקה שהוא הוריד משירותים אחרים היתה נמחקת (http://blogs.wsj.com/digits/2014/12/03/apple-deleted-rivals-songs-from-users-ipods/). אפל הנחתה את המערכת לא להסביר מה הבעיה; עד מטעם החברה טען שהמטרה היתה "למנוע בלבול מהמשתמשים" ו"הגנה על האייפד מהאקינג". בפועל, אם כן, אפל מכרה למשתמשים נגן מוזיקה כשהיא מעלימה מהם את העובדה שהם לא יוכלו לנגן עליו שירים שעליהם לא שילמו לה."

מקור:
http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3646690,00.html (http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3646690,00.html)

והפרסומת המדוברת של אפל (נגד מיקרוסופט, 1984 סטייל)
https://www.youtube.com/watch?v=qIUcNLTsyYo

(לא שגוגל יותר טובים במשהו - דונט בי איבל אלק)

דרור ברלי
06-12-14, 22:07
המכשירים הגדולים זה תענוג.
במיוחד כשהראייה מזדקנת....

Bernard
06-12-14, 22:23
השירשור הזה מתקרר, או שרק נדמה לי? :)

...

(לא שגוגל יותר טובים במשהו - דונט בי איבל אלק)

לא מתקרר.
פשוט לחסידי אפל נגמר האויר, בדיוק כשמתחילים להשוות..
בועז, את נושא ההשוואה בין מערכות ההפעלה גמרנו בערך הם אנדרואיד 2.3.6 או משהו כזה..
אני לא מעריץ של מכשירים גדולים, אני שוט מעדיף אותם. בדיוק בגלל הסיבות שאתה ודרור העליתם.
חוץ מזה, אין כמו לצפות ב..הכל במסך גדול יותר ועדיין כזה שנכנס לכיס..
ואני לא מבין למה אתה צריך להגיע עם האצבע "לצד השני".. כאילו מה, אתגר כזה? אבל גם עם זה, אני לא מבין למה צריך לעשות את התרגיל הזה עם מכשיר שיש לו מערכת הפעלה נחותה וחומרה נחותה ומחיר... "גדול" - אל תיקח "5.5. קח "4 אבל למה לשלם כ"כ הרבה - זה כל מה שאני אומר..

ולמה ככה סתם ללכלך, תמיר?
אפילו רק לעניין שהעלית פה.
בכל מכשיר אנדרואיד (=גוגל), אתה יכול לשים איזה פורמט שאתה רוצה מאיזה מקור שאתה רוצה ולנגן באיזה נגן שאתה רוצה... ולא תקפוץ לך הודעת שגיאה, שלא תבלבל אותך...
כבר "במשהו" יותר טוב ממה שציינת, לא?

boaz avrahami
07-12-14, 18:58
תראה ברנרד, אפל כנראה קוראים את הפוסט הזה ומגיבים ללקוחות די מהר

93799

ועוד פיסקה מעניינת מכתבה שסוקרת את מכירות בלק פרידיי.
מה שלא תהיה התשובה היא לא מחמיאה לאנדרואיד...

93800

Bernard
07-12-14, 19:14
וואללה, הנאיביות הבלתי נידלת שלך... אני רק יכול לקנא... אני כבר זקן מידי לנאיביות/אופטימיות הזו וזה חבל לי...

הוציאה טלפון יקר ולא מצליחה לעמוד ביעדים. ועזוב אותי ממכירות החודש/חודשיים הראשונים-לפני שהקונים מבינים ש(שוב)עבדו עליהם..

טלפון יקר ולא עונה על הציפיות - מה עושים? מורידים מחירים.
נותנים עוד אופציות לצררכן שרוצה את הלוגו אבל לא מוכן לשלם כ"כ הרבה.
ואז, איך מתרצים את זה - פחות בילבול ללקוחות... אה, סליחה. זה היה התירוץ לגבי האיסור להכניס חומר לא "מאושר"..
ננסה שוב: ואיך מתרצים - נותנים ללקוחות טלפון שאפשר להפעיל ביד אחת...

איזה קישקוש...
תראה לי מי מפעיל ביד אחת - ולא. לענות לשיחות ולהפעיל חיוג מקוצר, זה לא "להפעיל ביד אחת". את זה אפשר לעשות, בלי שום בעייה גם ב-6+ הענק, בלי שום פרופורציות...

בקיצור.
אפל אומרים - אוף... גם את "זה" הם לא "אכלו"... בה ננסה שוב את תרגיל ה- 5C.. אולי הפעם זה יעבוד..
ולמי שלא זוכר/בקיא, האייפון 5C היתה התשובה למי שרוצה טלפון שניתן להפעיל ביד אחת, בניגוד ל-5S.. או שאז לא היה תירוץ של יד אחת.. סתם עשו טלפון מפלסטיק, משום שאת היוקרתי "שעובד" לא כ"כ קנו, כמו שחשבו...

יאללה, בועז... בחייאת!!!

boaz avrahami
07-12-14, 19:16
אתה שולף מהר מדי.
תערוך ותגיב מחדש....
ובחייך, תאתגר אותי, אתה מתחיל למחזר תאוריות עלובות שמעליבות את האינטיליגנציה.

אתה יכול לנתח את המציאות כאוות הפשך אבל אל תסלף עובדות.
אפל עברה את התחזיות לשנת 2014

shachar
07-12-14, 19:26
בועז, איך קשורה הדוגמנית של ויקטוריה סיקרט?
יש לה אייפון שהיא מפעילה ביד אחת :-)

ולגבי סטטיסטיקת הקניות ביום שישי השחור,
זו נחשבת אמירה חיובית? או הצטרפות לעדר?
יצא לי להיות ב ny במועדים האלו.
המבצעים היו בחמישי שישי שבת וראשון ואחר כך המשיכו ב Monday cyber.
ביום שישי היו בחנויות הרבה יותר תורים, מה זה אומר על מי שנדחק?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

boaz avrahami
07-12-14, 19:33
לא הבנתי את הטענה שלך שחר.
מדובר על קניות מקוונות בטווח זמן ספציפי.
תן הסבר לפי ראות עינך מדוע בוצעו פי 4 עיסקאות ממכשירי אפל בהשוואה לאנדרואיד.
אתה לא חייב לשקלל את זה שיש הרבה יותר אנדרואיד בשטח.

לטעמי זה מצביע היטב מי השוק העיקרי של האנדרואיד ותכלס נתןני התפוצה שלו מעוותים

Bernard
07-12-14, 19:37
טוב.
אני אתעלם, בבגרות מרשימה מהעלבות, ואתן עוד טיעון... למרות שיש לי איזה חבר (אני לא רוצה להעליב אותך ולהגיד "כמוך"... אתה נשמע יותר אינטיליגנטי) שיש לו טיעונים דומים לשלך - חסרי כל תוכן ובסיס אמיתיים.

אם מקלפים את התירוצים הפטטיים של אפל (טלפון שאפשר להפעיל ביד אחת... אעלק - מה אתה, אחד מההוביטים, עם אצבעות של סנטימטר אחד? הגמדה הקטנה שלי, בת 6, מפעילה את 6 ביד אחת... כולל הקלדה, כשהיא דוחפת סופגניה לפה... אחרת היא עם שתי ידיים, גם ב-4) מוצאים שיקול קר של התפרסות על כמה פלחי שוק..

הרי הם תמיד דגלו במוצר אחד ששולט על השוק.. בלי מתחרים..
כך הם מיצבו את עצמם וכך הם שיכנעו את כולם וכך זה עבד עד.. שאנשים הבינו שהם לא מספקים את הסחורה של "הכי הטוב".
לכן הם מנסים את השיטה של הקוראנים (סמסונג דווקא מתחילה להיתכנס, אחרי שהבינה שהיא מבזבזת משאבים על מוצרים שלה, שמתחרים זה בזה..) - בו נציף את השוק בהרבה אופציות וככה, אולי, נצליח למכור יותר בסך הכל..

הם ניסו את זה עם ה-4S, שנמכר במקביל ל-4 (אבל אז הם נתנו אופציה יקרה/יוקרתית יותר) וזה לא כ"כ הלך.
הם ניסו את זה עם ה-5C, שנועד להיות אלטרנטיבה זולה ל-5S - ובכתבה ב-YNET, שמדברת על השקת אייפונים חדשים, מסופר בדיוק מה קרה עם הרעיון הזה.
ועכשיו הם מנסים את זה בקשר ל-6.. עוד כמה אופציות, לכאלה שכבר לא מוכנים לשלם כ"כ הרבה עבור טלפון ששווה כ"כ פחות.

ד"א.
באותה כתבה מדברים גם על "חידושים" בדמות יותר רזולוציה של מצלמה ושימוש ש"ינצל בצורה טובה יותר את השטח הרב שיש משני צדדי כפתור הבית" - אחרי ששנים הם מדברים על זה שלא צריך יותר פיקסלים ולא יותר מכפתור אחד...
וואללה - איזה המצאות/חידושים... שיחקו אותה!!

זה קצת יותר טוב?
תן פידבאק חיובי... אני מתאמץ פה..

boaz avrahami
07-12-14, 19:47
מת עליך [emoji3] ( איך הפידבק?)

אז מה שאתה בעצם טוען הוא שבעלי האייפון טפשים/ תמימים ומוכרים להם מוצר נחות במחיר יקר.
הבנתי אותך נכון?

אם כך הדבר תתחיל להזיע ולמצוא נתונים על פילוח האוכלוסיה שמחזיקה אנדרואיד ואייפון.

אני טוען שבקרב חתך סוציואקונומי בינוני ומעלה האייפון נפוץ יותר.
אני בטוח שאם היו מסווגים לפי IQ הנתונים היו הרבה יותר טובים לאפל אבל לצערי אין על כך נתונים.

קדימה, תתחיל למצוא נתונים שיתנו תוקף לניתוחים
שלך

לא רציתי להעליב אבל אתה לא משאיר ברירה

93802

http://www.businessinsider.com/android-is-for-poor-people-maps-2014-4

shachar
07-12-14, 19:57
מה שניסיתי לומר,
שאולי הפילוח מוכוון לאוכלוסיה שיותר מתפתה לקניות, אופנה, טרנדיות וקניות איפולסביות וכו
אולי לא, אבל לא אני פירסמתי את הנתון כאילו מדובר, חתך אוכלוסיה כזה או אחר.

אגב,
אחי הוא איש היי טק, לא מתחום הסלולר. אני יכול להתחנף שיכתוב לי אפליקציה (משהו בניווט) זה יבוצע, יותקן ויופץ לחברים.
ביקשתי פעם משהו שירוץ על איפון.
התגובה הייתה: עזוב אותי, אני לא פותח אצלהם חשבון מפתח, משלם ומבקש אישורם להעלות את האפליקציה לחנות.
ולפרוץ את האייפון לא בא בחשבון.

Bernard
07-12-14, 20:05
טריק זול ומצביע על מצוקה אמיתית... וחבל. אתה יכול בלי זה...
להעלות דברים ולערוך הודעות ולהוסיף נתונים (לא רלוונטיים ככל שיהיו.. כרגיל) אחרי שכבר עניתי..
נמוך, נמוך... אבל אופייני לכאלה עם הגב לקיר... מובן ונסלח:cool:

וואללה!!!
סופסוף הבנת שאני אומר שאתה משלם יותר ומקבל פחות...
כבר התקדמות.

ומה כל הסטטיסטיקות האלה מראות?
שמי שיש לו כסף קונה אייפון יותר ממי שאין לו כסף?
שמי שיש לו אייפון בזבזן יותר ונוהה אחר הסיסמא (הריקה בד"כ) של בלאק פריידיי ורץ לקנות שטויות כשאומרים לו?

רמז לך, בעדינות, שחר.
בלאק פריידי זו סיסמא. ה"מכירות" מתחילות בערך חודש לפני ומסתיימות.... לקראת הבלאק פריידי הבא.. תאמין לי. מי שיש לו שכל, בכלל מחכה לאחרי חג המולד...
(כמעט) רק מפגרים, שמוצאים לנכון לגור באוהל בשדירה החמישית, כשבוע לפני מכירת אייפונים, ומשתינים לתוך בקבוקים ואני לא רוצה לספר לך איפה הם מח#$%ם רק על מנת לשמור מקום.. רצים לתוך החנויות ורומסים/נרמסים וקונים כל דבר שרק מופיע על מסך הטלפון, בבלאק-פריידיי...

ולא.
לא העלבת אותי... אבל יאללה תנסה שוב. אבל למען כבודך שלך... תשקיע קצת..

boaz avrahami
07-12-14, 20:09
הפרשנות פשוטה וברורה כשמש.
מי שיכול להרשות לעצמו קונה אייפון.

אנדרואיד קונה מי שלא מצליח להגיע לאייפון או מי שלא מבין.
אבל לך תסביר למי שחושב שהוא ישר והעולם עקום וההמונים בעצם טפשים.
שני קווים מקבילים ני קגדה יפגשו.

שחר-
הסיבה לכך נותנת לאייפון אפליקציות יותר יציבות.

shachar
07-12-14, 20:35
רמז לך, בעדינות, שחר.
בלאק פריידי זו סיסמא...

היית צריך לראות את הפרצופים בבית שמהמזוודה יצאו בעיקר כלי עבודה :eek:
כשהדמיונות שלהן... הפליגו על הסיסמא שהזכרת :confused:
הבן שלי ידע להזמין מראש, בדואר, למלון, לכן לא הופתע. :)

Bernard
07-12-14, 20:35
איזה שטויות..

ואיך ניסית, בלי שנרגיש, לדחוף לאמירה נכונה ועוד אחת שיכולה להיות נכונה, גם עובדה שטותית ומצוצה מהאצבע..
"מי שיכול להרשות לעצמו קונה אייפון. אנדרואיד קונה מי שלא מצליח להגיע לאייפון או מי שלא מבין".

ברור לגמרי שמי שלא יכול להרשות לעצמו אייפון, לא קונה אייפון וקונה משהו שהוא כן יכול להרשות לעצמו - אנדרואיד.
פה אתה מדבר על הגולם התורן שרוצה מוצר נחות במחיר גבוה אבל לא יכול להרשות לעצמו.
גם ברור שהגולם שיש לו אייפון, כנראה שיכל להרשות לעצמו לשלם את המחיר המופרז.
מה הקשר בין אלה לבין "מי שלא מבין" קונה אנדרואיד?
זו אמריה חסרת כל בסיס או הגיון שמתאימה לסוג הראשון והשני של הקונים שציינת...

ואיך אתה הופך את זה לפרשנות "ברורה כשמש"... אופייני.
להשתמש בכסות, שאין עליה ויכוח (שמש:cool:) על מנת לנסות למכור שטויות חסרות כל בסיס...

איזה קישקוש.
מה יותר יציב בזה שהם מכריחים מפתחים לשלם להם?
ולמה הכללים הנוקשים (רק כלי פיתוח של אפל, שכמובן עולה כסף) - למה לא כללי יציבות?
אותה סיסמא נבובה כמו לא ניתן לפורמט שונה מ-MP4 (ששוקל יותר ומכניס יותר כסף בקניית מקום בענן האפל) להיכנס למכשירים שלנו - על מנת לא לבלבל את הלקוחות...

ומדהים שאנשים אינטילגנטיים משננים וממחזרים את הסיסמאות האלה - מזכיר לי את "יתנו - יקבלו. לא יתנו - לא יקבלו" של איזה גאון סיסמאות אחר...
נתנו לנו.. בהחלט נתנו... וגם קיבלו... ועוד איך קיבלו... וחוזר חלילה...

boaz avrahami
07-12-14, 20:50
יאללה, תתחיל להביא אסמכתאות/ גרפים לטענות שלך
( ושתדע לך שאני בהלם שדילגת על הפלאש/ג׳אווה)

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

lizard
07-12-14, 20:58
עזבו שטויות, תעברו לחלונות 10

Bernard
07-12-14, 22:14
מצטער על הדיליי - הסעות גמדים וכו'..

בועז.
עצוב לי לראות מישהו מביא אויזשהי אסמכתא ומתעלם ממה שלא נוח לו בה.
ככה, ריפרפתי לי בלינק שצרפת (כנראה שאת הג'אווה פיספסתי אבל תאיר לי..) - לדוגמא, תראה למה מעצבים, כך נאמר שם במאמר המגמתי רצוף הגרפים ועוגיות החיתוך הסותרות את התוכן, לא אוהבים לעצב/לעבוד עם אנדרואיד, ציטוט לא מדוייק: "רובם לא משלמים על האפפים ואין להם חבילת גלישה סלולארית ובכלל, אי אפשר להבין אותם ולהוציא מהם רווחים"...
או במילים אחרות - בעלי האייפונים הם בזבזנים, מותיאים כספים סתם, הם רדודים ולא מתוחכמים כך שניתן "להבין אותם" וקל לעשות עליהם מניפולציות/רווחים"...

כאילו... דההה...
וזו אמורה להיות מחמאה, שהרי המאמר הוא אנטי אנדרואיד...
עכשיו, כבן אדם אינטליגנטי ואינדיבידואליסט (עד כמה שניתן בימינו אלה..) ובעל ג'יפ שבטח יש לו שיפורים/שינויים לעומת המקור (חופש, טבע, רצון חופשי ותפירה של הדברים לצרכים/דרישות) - לאיזו קבוצה (מהשתיים) הייתה רוצה להשתייך:cool:... ולאיזו קבוצה אתה שייך:confused:

ואני חייב להעיר על הג'אווה.
ירידה לפרטי הפרטים והפצצה בגרפים ונתונים (רלוונטיים ולא) ובדיקה דווקנית ושמחה על כל פיפס שמצאת לטובת הטענה שלך (והרי יותר מפיפס לא תימצא ממלא ולכן, בעצם השמחה מובנת) והסתמכות על מחקרים/מאמרים מגמתיים ולא רציניים (שהתוכן סותר את הכותרת)... באה לנסות לכסות על משהו.
ואני חושד שהמשהו הזה הוא הכרה שתיפסת גבוה ועל העץ הלא נכון ולא ברורה לך הדרך למטה - הייתי מציע לך את שירות הכבאים האמיצים של וורהיס אבל אחרי הצפייה בקליפ מפלזנטוויל... אני לא בטוח שהם התשובה בשבילך..

עיצה ידידותית... תעבור לאנדרואיד איכותי... תיגמור עם זה כבר... יכאב פחות מאשר למשוף את זה עוד ועוד...

boaz avrahami
07-12-14, 22:36
תמונה אחת שווה אלף מילים.

מי שאין לו תמונה מנסה לכתוב יותר מאלף מילים ומאמין שזה יציל אותו?

קדימה, צא מאזור הנוחות ותתחיל להזיע עד שהגמדים יצעקו שהם רוצים ארוחת ערב

gp1
07-12-14, 22:41
זה מ - 2012

http://www.feeder.co.il/article-eric-schmidt-admits-google-was-late-to-enter-the-tablets-market-1000783080

boaz avrahami
07-12-14, 23:04
לא היית בשעורים האחרונים.
הראינו שיש המון אנדרואידים בגלל שהם מותקנים על מכשירי זבל בשקל ועשרים.
מה שמעניין אותנו זה מכשירי הפרימיום של אפל ואנדרואיד.
מהי פלח האוכלוסיה שמחזיק בהם ומי מהם נחשק יותר על ידי רוב האוכלוסיה.
אגב, במונחי הייטק, שנתיים הם נצח.
חפש:״חוק מור״

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Bernard
07-12-14, 23:15
תמונה אחת שווה אלף מילים.

מי שאין לו תמונה מנסה לכתוב יותר מאלף מילים ומאמין שזה יציל אותו?

קדימה, צא מאזור הנוחות ותתחיל להזיע עד שהגמדים יצעקו שהם רוצים ארוחת ערב

די נו.
זה כמו גמד שמגיע לשלב של ה-"למה?"... כאילו, שאלה שלכאורה נראית לגיטימית אבל בעצם, אין לה תשובה... שהרי כל תשובה מעלה את השאלה .."למה?"..
כשילד בגיל שלך (אני מתאר לעצמי שאיפשהו יותר משלושים) עושה את זה, זה לא כזה חמוד...

ההסברים לא עברו את מסך הברזל שלך? עכשיו אתה רוצה תמונה? מה אח"כ, סרט ואוסקר?
הנה.
תמונה שהיתה לי תחת היד. הבחור רוצה/רצה אייפון אבל הסבירו לו מה זה בדיוק:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=93818&d=1417982085&thumb=1 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=93818&d=1417982085)

gp1
07-12-14, 23:26
זה גם מ-סוף 2013
http://247wallst.com/consumer-electronics/2013/11/06/samsung-smartphone-smothers-apple-iphone-in-global-sales/

boaz avrahami
07-12-14, 23:30
טוב, ככה לא תהיה הכרעה.
צריך חבר מושבעים מבעלי נוקיה או מודו

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Saar
07-12-14, 23:32
בועז,

יש לי את 2 המשפחות :)
יש לי אייפוד טאצ׳ (זרוק במגירה), אייפד (בו אני כותב עכשיו) ונקסוסים: 3,5,7
(ואם נחשיב גם את הילדים, אז גם 2 thl100 )
יש לי גם חשבונות מפתח באנדרואידים ואפל (כן, אני משלם ל****** האלו 99$ לשנה לעומת 25$ חד פעמיים לגוגל)
אני יכול לומר בלב שלם, אתה לא מקבל אפליקציות יותר איכותיות באייפון, אתה מקבל אפליקציות שלמפתח הייתה מספיק סבלנות לחכות שבועיים לאישור האפליקציה שהועלתה.

סתם דוגמא מהחיים, לפני חודש ומשהו פירסמתי כאן את המשחק החדש שלי לאייפון/אייפד, באחד הפידבקים כתבו לי שהלינק לשיתוף מוביל לאפליקציה אחרת- תסכים איתי שזה באג די חמור... מסתבר שהמפתח שלי העלה בטעות גירסת פיתוח לחנות והיא אושרה. לקח לנו שבועיים לאשר את הגירסה התקינה.... כלומר באפל גם תיקון באגים לוקח שבועיים - באנדרואידים זה כמובן מיידי.

עוד משהו שלי מאוד הפריע בתהליך הפיתוח של אפליקציות לאפל, אתה בודק גרסה מסויימת, אבל, לשלוח לחנות אתה מחויב לשלוח גרסה שבנויה אחרת ואין לך איך לבדוק את הקובץ הספציפי שאתה שולח - זה מתכון לתקלות!

בקיצור, אפליקציות אייפון ממש לא איכותיות יותר (מספיק לפתוח את ווינט בספארי אחרי סליפ, באופן קבוע הוא נתקע...)

gp1
07-12-14, 23:33
אפל תנצח .עם זה: http://tech.walla.co.il/item/2807492

אפל קיבלה אישור לפטנט שישמור על האייפון שלכם מנפילה

Samsung Dominates LTE Smartphone Market in Q2

Samsung Electronics dominated the global LTE smartphone market with a 32.2 percent share in the second quarter of this year by selling 28.6 million phones, Strategy Analytics said on Sunday. Apple ranked second with a 31.9 percent share, falling from its top spot last quarter with a 40.5 percent share. Apple sold 32.7 million units in the January to March period.

LG Electronics ranked third with 5.2 percent of the market. The three firms combined accounted for almost 70 percent of the market.

Since the release of the Galaxy S5 in April, Samsung has seen sales of its LTE smartphones rise.

Sales of Apple devices rose in the first quarter following the launch of the iPhone in China. Sales then dipped in the second quarter as customers have postponed purchases in anticipation for the release of the new iPhone in September.

[email protected] / Aug. 25, 2014 09:58 KST

Bernard
07-12-14, 23:36
בועז,

...
(מספיק לפתוח את ווינט בספארי אחרי סליפ, באופן קבוע הוא נתקע...)

עד הקטע הזה, דווקא נשמע לי משכנע מאוד ואמיתי לגמרי.
את הקטע הזה לא לגמרי הבנתי אבל עם הרקע שלי ברמלה, לא תוכל לעבוד עלי יותר מידי... אני מכיר את הנוסח - למה לסיים בקללות, סער?
לא לעניין.

Bernard
07-12-14, 23:49
אפל תנצח .עם זה: http://tech.walla.co.il/item/2807492

אפל קיבלה אישור לפטנט שישמור על האייפון שלכם מנפילה

Samsung Dominates LTE Smartphone Market in Q2

Samsung Electronics dominated the global LTE smartphone market with a 32.2 percent share in the second quarter of this year by selling 28.6 million phones, Strategy Analytics said on Sunday. Apple ranked second with a 31.9 percent share, falling from its top spot last quarter with a 40.5 percent share. Apple sold 32.7 million units in the January to March period.

LG Electronics ranked third with 5.2 percent of the market. The three firms combined accounted for almost 70 percent of the market.

Since the release of the Galaxy S5 in April, Samsung has seen sales of its LTE smartphones rise.

Sales of Apple devices rose in the first quarter following the launch of the iPhone in China. Sales then dipped in the second quarter as customers have postponed purchases in anticipation for the release of the new iPhone in September.

[email protected] / Aug. 25, 2014 09:58 KST

אתה קולט את הפוטנציאל?
עכשיו אפל תתבע לא רק כל מי שמצייר מלבן אלא גם תדרוש לבדוק כל טלפון שנפל ולא נשבר, שמה הוא מכיל משהו שמפר את הפטנט שלה...

- - - Updated - - -

ואיך יצא הציטוט ההוא פתאום?

בועז... רואה? תמונה.

- - - Updated - - -

וברצינות..

עם עוד טפח שנחשף, על מדיניות המחירים של אפל, לא פלא שהחברה כ"כ מרוויחה..
ומה זה אומר עלינו, ככלל, הצרכנים...
ויש עוד כאלה שבוכים על מחיר המילקי ופסק זמן ובמבה והדלק... וקונים אייפון..לך תבין אנשים

Saar
07-12-14, 23:54
ברנרד,
תרגום: אחרי שאני גולש ל ynet, מעביר את האייפד למצב sleep ואז מדליק אותו שוב ונכנס לדפדפן, הדפדפן נתקע וצריך לסגור אותו ולהפעילו מחדש.
בקיצור , תיאור של באג שקיים באפליקציה ראשית באייפד- הדפדפן שלהם.

ללא קשר למה שתיארתי לפני כן.

עוד נק׳ לדורסנות אפל, להעלות אפליקציה ל AppStore ניתן רק ממחשב אפל!
כלומר, גם אם פיתחת את האפליקציה שלך על מחשב אחר, כדי להעלות את האפליקציה, תצטרך לרכוש מחשב שלהם (כמובן שמדובר בפעולה פשוטה של העלאת קובץ, לא משהו שבאמת דורש מחשב מיוחד- אבל ככה הם רוצים)
לכן יש לי Mac air ששוכב במגירה ללא שימוש למעט אחת למספר חודשים.... כמובן שהוא מאוד יפה ו....יקר.

boaz avrahami
08-12-14, 00:26
סער,
למה לא דרך האפליקציה של Ynet?

אפל הכי גרועים לדעתכם אבל בקטגורית הפרימיום הם השחקן המרכזי כרגע.
זה לא בגלל הטכנולוגיה אלא בגלל העיצוב והחוייה והמיתוג.
אלו התכונות שכנראה עובדות יותר.

אנשים לרוב רוכשים מתוך אמוציה ותחושה של שייכות וחוויה ואפל יודעים לעשות את זה יותר טוב מאחרים.

גם מיצוב המחיר תורם להם להיות נחשקים כנראה.

את האמת, יש סיכוי יותר מסביר שאנדרואיד יחזירו בעוד שנה שנתיים את אפל למימדי הגודל שהם רגילים מתחום הפי סי אם הם לא ימציאו את עצמם מחדש כפי שעשו עם האייפון.

Bernard
08-12-14, 05:15
הכל נכון בועז.
רק לא ברור לי לאן נעלמה הטענה העקרונית והנחרצת והנעלבת שלך על דורסנות של גוגל...
נראה לי שהסיפורון של סער, זו דוגמה קלאסית לדורסנות...

Bernard
08-12-14, 05:25
ולמה לא דרך אפליקציה של YNET?
סער, בחייאת - תן לי לענות...

אז ככה, בועז - תתכונן - זה משהו שיפתיע אותך.

סער,
למה לא דרך האפליקציה של Ynet?

...

למה?
ככה!
משום שככה הוא רוצה. שלא יחליטו בשבילו מה לעשות ואיך ועם מה.
ככה הוא רוצה לפתוח את YNET וככה הוא רוצה להשכיב לישון את האייפאד וככה הוא רוצה לפתוח מחדש... כי ככה "בראש שלו" באותו רגע.
ככה הוא רוצה, בלי שהסורי או הפייגל'ה או הכושילאמאמש'להם יגידו לו מה לעשות אצלו בבית עם המכשיר שהוא שילם בשבילו..
ככה הוא רוצה - קאפיש?

אני יודע שכבעל אייפון וחסיד של אפל, יהיה לך קשה להבין למה מישהו ירצה לרצות לעשות מה שהוא רוצה... אבל תעצום עיניים ותנסה לדמיין מצב היפותטי שכזה..

boaz avrahami
08-12-14, 07:40
אפל וגוגל הן שתי יברות כוחניות עם תפיסת עולם מעט שונה.
מבין שתיהן גוגל לדעתי המנוולת יותר ואני אסביר למה.

אפל אומרת בקול רם וצלול - הכול בדרכי ואני אנק ק אותכם בחשבון.

גוגל מחיכת להמונים במתיקות שפתיים ואומרת הכול חינם לכאורה או מאוד בזול וגם ממש תחרותי.
את הכסף מהיכן היא עושה?
מזה שהיא אוספת עליך כל כך הרבה מידע שהמשתמשים אוגרים אצלה.
את המידע הזה היא מוכרת לפרסומות ועוד שימושים.
היא יודעת מה חיפשת באינטרנט כך שהיא יכולה לחזות מה תעשה בקרוב.
היא יודעת איך אתה נראה ( פיקסה גוגל פלוס).
היא יודעת היכן אתה לאן נסעת ולאן תיסע ( גוגל ארץ, מאפ וויז).
היא מחזיקה את המיילים והקבצים שלך.
בהכול היא משקיעה כסף גדול ונותנת להמונים חינם.
אתה מגיע מה״מערכת״.
אין צורך להכביר במילים בשביל שתבין מה כוחה של המערכת מול האזרח ומה הסכנה עם עודף הכוח ואתה גם יודע מה נעשה עם זה על ידי גופי הביטחון בוודאי...
אני חשוף כיום לטכנולוגיה אזרחית ואני מבוהל למשל מאיך שמצליבים ברגע את המידע שאתה משאיר ברשת יחד עם מצלמות הביטחון הפזורות ברחבי העיר.
אפילו להפליץ אתה לא יכול באלמוניות.
גוגל היא האשמה העיקרית באובדן האלמוניות שלנו

boaz avrahami
08-12-14, 07:49
אצלי וואינט רץ על ספארי בשלושה מכשירים שונים עם גרסאות שונות כולל החדשה ביותר ואין בעיה.
אני חושב שהבעיה ספציפית במכשיר שלך.
מותר אפילו באפל לפתוח וואינט בשתי הדרכים למרות שזה עיתון של השמאל.
ממליץ לך על חדשות 0404 יתקע פחות ויעזור לך עם הדעות הפוליסטיות קצת

Saar
08-12-14, 08:08
ברנרד, הוצאת לי את המילים מהמקלדת...

בועז,
חיכיתי לפוליטיקה ;)
אולי זה בגלל שאני גם צמחוני....
איך ספציפי לאייפד שלי? הרי המערכת אחידה ולא ניתנת להתאמה אישית :)
(ד״א, בזמנו, כשהייתי בתחום התוכנה, תמיד אמרתי לחברי הצוות שלי, אם זה קורה על המחשב שלי, זה כנראה קורה לעוד אנשים)

boaz avrahami
08-12-14, 08:29
אתה רוצה להיכנס לצימחונות? תפאדל....
פה שום תוכנה לא תציל אותך. אפילו לא אנדרואיד [emoji12]

אם זה קורה לאחרים אז מתיעצים העולם ומנצלים את חוכמת ההמונים

http://www.htmobile.co.il/vt180232.Ipad-2-%D7%A1%D7%90%D7%A4%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%AA%D7%A7%D7%A2-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9F-%D7%A4%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%9D.html

עידו לוריה
08-12-14, 09:12
אולי אני יצליח לחדד לכם את התמונה , שתי החברות זה אותו זבל , כול המכשירים זה פחות או יותר אותו זבל , הגישה של רוב העם כנראה זה לקנות את אחד הזבלים כמה יותר בזול / ביוקר , שתי החברות רוצות שתאמינו שיש הבדל , כמו שאתם בנאמנות מדהימה מציגים , מצטער לקלקל לכם את פלח השוק :p

עידו

tamir128
08-12-14, 12:59
אפל וגוגל הן שתי יברות כוחניות עם תפיסת עולם מעט שונה.
מבין שתיהן גוגל לדעתי המנוולת יותר ואני אסביר למה.

אפל אומרת בקול רם וצלול - הכול בדרכי ואני אנק ק אותכם בחשבון.

גוגל מחיכת להמונים במתיקות שפתיים ואומרת הכול חינם לכאורה או מאוד בזול וגם ממש תחרותי.
את הכסף מהיכן היא עושה?
מזה שהיא אוספת עליך כל כך הרבה מידע שהמשתמשים אוגרים אצלה.
את המידע הזה היא מוכרת לפרסומות ועוד שימושים.
היא יודעת מה חיפשת באינטרנט כך שהיא יכולה לחזות מה תעשה בקרוב.
היא יודעת איך אתה נראה ( פיקסה גוגל פלוס).
היא יודעת היכן אתה לאן נסעת ולאן תיסע ( גוגל ארץ, מאפ וויז).
היא מחזיקה את המיילים והקבצים שלך.
בהכול היא משקיעה כסף גדול ונותנת להמונים חינם.
אתה מגיע מה״מערכת״.
אין צורך להכביר במילים בשביל שתבין מה כוחה של המערכת מול האזרח ומה הסכנה עם עודף הכוח ואתה גם יודע מה נעשה עם זה על ידי גופי הביטחון בוודאי...
אני חשוף כיום לטכנולוגיה אזרחית ואני מבוהל למשל מאיך שמצליבים ברגע את המידע שאתה משאיר ברשת יחד עם מצלמות הביטחון הפזורות ברחבי העיר.
אפילו להפליץ אתה לא יכול באלמוניות.
גוגל היא האשמה העיקרית באובדן האלמוניות שלנו

הכל נכון, רק שאפל עושה בדיוק את אותו הדבר עם הנתונים שיש לה עליך...!

boaz avrahami
08-12-14, 13:24
אבל לאפל יש הרבה הרבה פחות נתונים עליך

נמרוד
08-12-14, 13:54
תקשיב בועז, ויכוח עם ברנרד זה מלחמת התשה, הוא זה שבפנסיה עם עודף זמן פנוי ובלי טרדות קיומיות, הסיכוי לנצח אותו מראש קלוש, אפילו בויכוחי לנדרובר בהם ברור שהוא טועה.

על אחת כמה וכמה קשה לנצח אותו כשהוא... צודק :)

tamir128
08-12-14, 13:54
נכון, כי אין לי אייפון.
אבל לך יש... :rolleyes:

boaz avrahami
08-12-14, 15:17
תקשיב בועז, ויכוח עם ברנרד זה מלחמת התשה, הוא זה שבפנסיה עם עודף זמן פנוי ובלי טרדות קיומיות, הסיכוי לנצח אותו מראש קלוש, אפילו בויכוחי לנדרובר בהם ברור שהוא טועה.

על אחת כמה וכמה קשה לנצח אותו כשהוא... צודק :)

הגם אתה ברוטוס?

Bernard
08-12-14, 15:24
נמרוד...
חכה שתצא לפנסייה - חושב שזה קל? טעות גדולה.
מזמן הייתי חוזר לעבוד אם לא הייתי כ"כ משקיע ומושקע ב...פנסייה שלי:).

בועז.
אתה מגלה הבנה מצויינת באיך "המערכת של גוגל" פועלת (ודרך אגב, המערכות ה"לא אזרחיות" לא היו צריכים את עזרת גוגל על מנת לדעת עליך, למרות שטוב שיש עוד מקורות... וגוגל ואפל גם לא המציאו כלום, רק שיכללו את יכולת הפקת הכסף, מהפקת המידע ולקחו את זה צעד קדימה) ועדיין נאיבי מספיק לחשוב שאפל עושה את זה אחרת...

ההבדל בין שתי החברות, כמו שאני חוזר ואומר ואתה חוזר ומתעלם, שבגוגל זה עניין של בחירה - רוצה את השירותים, תסכים למידע. אצל אפל הבחירה מצומצמת הרבה יותר - רוצה מוצר שלי, ניקח ממך את המידע גם בלי שתסכים..
גוגל משתמשת/מוכרת את המידע על מנת לתת לך שירותים - אפל משתמשת במידע על מנת לצמצם את אפשרויות הבחירה שלך עוד יותר (כשהיא לומדת איך אתה משתמש במוצרים אחרים ו"סוגרת" את הפרצות - לדוגמא מטענים) ועל מנת לגבות עוד כסף.

ועידו.
כל החברות הן "זבל" - קח לדוגמא את חברות כרטיסי האשראי וכמה מידע יש להן עליך, עוד לפני עידן הסלולאר..יש ל
י חבר או שניים, שבמסגרת העבודה שלהם היו צריכים "להתעסק" רק במזומן, על מנת שלא להשאיר עקבות ולא למשוך תשומת לב - היום (מזמן, מזמן) אם אתה לא משלם בכרטיס אשראי, אתה מושך תשומת לב... הרבה תשומת לב..
אל תשלה את עצמך - אתה רוצה לחיות בנוחיות המאה העשרים ואחת... יש לזה מחיר..
השאלה איפה משלמים פחות ומקבלים יותר... והתשובה היא לא אפל..

lizard
08-12-14, 15:41
היו ימים בהם אפל טענה שמיקרוסופט זו חברה דורסנית שמגבילה את המשתמשים שלה....איך הגלגל מתהפך לו...

boaz avrahami
08-12-14, 17:48
מיכה,
מיקרוסופט נשארה אותה מיקרוסופט.
כולנו קמים בבוקר ע"מ להרוויח כסף (כמעט כולנו - ברנרד נח על זרי הדפנה ושולח את אישתו עם האייפון לעבוד).
טבעי הדבר שכל חברה תמקסם את היכולות שלה ע"מ להגדיל נתח שוק ולחבר את לקוחותיה רק אליה.

למה למשל אין כיום מעבדי תמלילים או גליונות אלקטרוניים שמסוגלים להתחרות במיקרוסופט?
איפה פרוייקט הקוד הפתוח שמדינות הבטיחו לתחזק?
למה גופים ממשלתיים סביב העולם קונים מיקרוסופט?
הסיבה היא סטנדרטיזציה שהכניסה מיקרוסופט ויעלה יותר לשבור אותה.
זו פעולה לגיטימית לדעתי מצד חברה מסחרית

Bernard
08-12-14, 18:12
נכון.
לא החלק שאני שולח וכו'... אבל בגדול אתה צודק.

אמממה....
אין הרבה חברות ששותלות שירים במערכת ההפעלה ולא מאפשרות למחוק.
או שמחייבות להשתמש בפורמט אחד לקבצים (אפילו במחשבי "מיקרוסופט" אתה יכול להתקין ולשמור ולשמוע כל קובץ, גם כאלה שלא היא "מחזיקה".
ולא כל חברה תובעת את כולם על כל פיפס (מלבן מעוגל פינות).
ולא כל חברה מכריחה אותך להשתמש רק במטען "יעודי" -ואני לא מדבר על שינוי המחבר..
ו...
הבנת את הרעיון..
כולם פה בשביל להרוויח כסף אבל רק מעטות עושות את זה בצורה כזו "מתחסדת"...
בד"כ, אם אתה רוצה, אתה יודע (כמעט) בדיוק מה אתה משלם ומה אתה מקבל.
באפל אתה לא בדיוק יודע מה אתה מקבל (שהרי דוחפים לך כל מיני דברים שאתה לא בדיוק רוצה לקבל).. לפחות אתה יודע כמה אתה משלם (בכסף, לפחות)... הרבה.

boaz avrahami
08-12-14, 18:24
טוב, אני רואה שאני הלוחם היחיד של אייפון (כל השאר עובדים?) מול עדר רובוטים של אנדרואיד.
נשברתי.
ברנרד, שלח לי איזה סמסונג להמרת הדת ונגמור את הסבל הזה סופסוף לפני שאנחנו מבריחים את כל הקוראים מהאתר.

היית מת.
לא מוותר על האייפון שלי.

Bernard
08-12-14, 18:52
...

היית מת.
לא מוותר על האייפון שלי.

חכה, עדיין לא גמרנו..איתך.
תקרא שוב מה שנמרוד כתב.. את הכל:cool::cool:.

ואל תדאג לחברים באתר.
לרגע נבהלתי מה"איום" שלך ובדקתי - לפי מספר הצפיות בשירשור הוא דווקא פופולארי.. אני בטוח שרצים הימורים כמה עוד תחזיק מעמד...:rolleyes:

ושלא תיפול רוחך... Good things come to those who wait
בסוף, תאמין לי שתהיה מבסוט עד הגג - לא תבין למה בזבזת כ"כ הרבה זמן על .. שטויות.

גיל בר
08-12-14, 19:00
ישבתי עכשיו וקראתי את כל ה14 (!) עמודים פה...
הרבה מילים, מלאנתלפים של מילים.
מה שכל הזמן קפץ לי לראש זה הסרטון הזה על שני מהדורותיו.
http://epic.makingithappen.co.uk/

מציע בחום לראות את הגרסה הראשונה שנוצרה ואחכ את השניה שעודכנה למציאות שקרתה בפועל.
שני הסרטונים מדברים על איך גוגל תשתלט על העולם...

וכן... יש לי אנדרואיד וגוגל שולטים בכל פיסת מידע שלי, אבל זו בחירה שלי אני מניח :p

Bernard
08-12-14, 19:31
מאלף.

וזה לוקח אותי לספר מופת של דר' סוס Horton Hears a Who, שעובד לסרט מצוייר חביב מאוד.

או הגירסה ל"גדולים" - המאטריקס...

- - - Updated - - -

וארבעה עשר עמודים ... 14!!!

יאללה.. מספיק.
אחרי שבוע בבית (מטונן, על כדורים) הגיע הזמן לצאת למשש קצת ספרים אמיתיים - מי שיחפש אותי, אני ב- Barnes & Noble

boaz avrahami
08-12-14, 19:33
אני מזהיר אותך שזו הודעת כניעה!

גיל בר
08-12-14, 20:26
הילדה שלי... בת חמש ואח שלה שבן שמונה לפעמים סוגרים ויכוחים יותר מהר ממכם...

Saar
08-12-14, 21:12
אתה רוצה להיכנס לצימחונות? תפאדל....
פה שום תוכנה לא תציל אותך. אפילו לא אנדרואיד [emoji12]

אם זה קורה לאחרים אז מתיעצים העולם ומנצלים את חוכמת ההמונים

http://www.htmobile.co.il/vt180232.Ipad-2-%D7%A1%D7%90%D7%A4%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%AA%D7%A7%D7%A2-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9F-%D7%A4%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%9D.html

been there, done that....
ולא, האייפד שלי לא פרוץ (זה רכוש החברה, הכל חייב להיות חוקי)
ברנרד הקדים אותי בנושא איסוף המידע, הרי גם לאפל יש מערכת פירסום מותאמת אישית שרצה באפליקציות (iAd) - הם שואבים את הנתונים מאיפהשהו כמו שאתה בטח מנחש :)
זה נבלה וזו טריפה. עדיף מה שזול ועונה על הצרכים.

ד"א, אם אתה כל כך חרד ממעקב אחריך, היית צריך להיות דווקא עם אנדרואיד. ככה רק חברה אחת הייתה עוקבת אחריך, כעת 2 עוקבות (אתה לא חושב שגוגל לא אוספת מידע ממי שלא משתמש באנדרואיד.... :D )

asafk
08-12-14, 21:54
מאלף.

וזה לוקח אותי לספר מופת של דר' סוס Horton Hears a Who, שעובד לסרט מצוייר חביב מאוד.

או הגירסה ל"גדולים" - המאטריקס...

- - - Updated - - -

וארבעה עשר עמודים ... 14!!!

יאללה.. מספיק.
אחרי שבוע בבית (מטונן, על כדורים) הגיע הזמן לצאת למשש קצת ספרים אמיתיים - מי שיחפש אותי, אני ב- Barnes & Noble

מעניין שאתה מזכיר את הורטון.
מכר די קרוב שראה את הסרט ״גילה״ את אלוהים והתחיל ל״התחזק״ בעקבותיו. מדובר באדם שלא היה טיפוס רוחני קודם.
לכן ההקבלה הזו בין ענקי הטכנולוגיה ובין הכל יכול - כשבתווך נמצא הורטון הסרט והספר - אני מוצא אותה מאוד מעניינת.

אסף.

Bernard
09-12-14, 04:10
אני מזהיר אותך שזו הודעת כניעה!
נו... איבדת כל קשר עם המציאות... אבל לגמרי..

מעניין שאתה מזכיר את הורטון.
מכר די קרוב שראה את הסרט ״גילה״ את אלוהים והתחיל ל״התחזק״ בעקבותיו. מדובר באדם שלא היה טיפוס רוחני קודם.
לכן ההקבלה הזו בין ענקי הטכנולוגיה ובין הכל יכול - כשבתווך נמצא הורטון הסרט והספר - אני מוצא אותה מאוד מעניינת.

אסף.

מזמן אמרתי, 1984 זה לילדים.
הסיפורים האמיתיים הם של.. ילדים!!

asafk
09-12-14, 08:54
בנימה חיובית זו, ואם כבר גלשנו לכאן, חישבו על שיר הילדים ״עוגה עוגה״. הוא בכלל לא על עוגה. אלא על האדם שכל החיים מסתובב יושב וקם לפי הוראות בלתי נשמעות מלמעלה. וכל מה שהוא רוצה זה קצת לשבת בשקט. אבל לא.
זה כבר שיר ילדים עמוק.

אסף.

נמרוד
09-12-14, 09:11
זו היתה פינתו השבועית של א. קציר. בשבוע הבא - סוציאליזם ושברו: פלוטו כלבלב מקיבוץ מגידו.

boaz avrahami
09-12-14, 11:11
השארו עמנו...
יש למה לחכות

עידו לוריה
09-12-14, 13:56
זו היתה פינתו השבועית של א. קציר. בשבוע הבא - סוציאליזם ושברו: פלוטו כלבלב מקיבוץ מגידו.

או לחלופין "מערכת הבחירות בארץ " דרך כיפה אדומה והזאב .

עידו

shachar
09-12-14, 14:11
או לחלופין "מערכת הבחירות בארץ " דרך כיפה אדומה והזאב .
עידו

זו חידה?
כיפת הסלע וזאב אלקין?

shachar
09-12-14, 14:24
מכלכליסט
נוסעים לארצות הברית? שימו עין על הסמארטפון שלכם
לפי נתוני נציבות התקשורת הפדרלית במדינה, הטלפון החכם הוא המוצר הכי נגנב בניו יורק ובסן פרנסיסקו - בה כ-60% ממקרי הגניבה כללו סמארטפון. לבעלי האייפון יש סיבה מופחתת לדאגה: הגנבים מתמקדים במכשירי אנדרואיד

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3646939,00.html

מה זה אומר?

Bernard
09-12-14, 15:23
זה אומר שגם הגנבים המקצועיים מפחדים להסתבך עם אפל - אולי כדאי לי לחשוב ע כל השירשור הזה...

או אולי - הם יודעים מה הם עושים ולא מתעסקים בשטויות...

boaz avrahami
09-12-14, 15:29
אם השאלה רצינית ( בניגוד לרוב מה שהיה פה עד כה), אז אייפון לא כל כך סחיר כגניב וזה בגלל הגנות יחסית יעילות נגד גניבה

shachar
09-12-14, 15:47
נושא ההגנה מוזכר בכתבה, עם זאת יש גם שוק לחלפים

Redoren
09-12-14, 16:03
סוטה לשניה מהנושא, מכיוון שמדובר בשרשור המרכז את כל מומחי הסלולר בפורום (ואת ברלי):
אני רוצה להזמין סוללה חלופית לאייפון 4s.
ממה שראיתי יש עם
1430mAh
2680mAh
3080mAh
((אני מקווה שזה יצא טוב עם האנגלית והמספרים. ))
האם ההבדל הוא משמעותי? האם האייפון יתמוך בכל אחד מהסוגים?
מה האמפר שעה של הסוללה מקורית?
כמוכן יש סוללות שמסומנות gold וצבועות בזהב. האם יש להן יתרון משמעותי לעומת הרגילות?

תודה!!

Bernard
09-12-14, 16:30
אם השאלה רצינית ( בניגוד לרוב מה שהיה פה עד כה), אז אייפון לא כל כך סחיר כגניב וזה בגלל הגנות יחסית יעילות נגד גניבה

ועל זה נאמר: פחחחחח.
כל טלפון של היום ניתן לנעול. כל טלפון. אנדרואיד או אייפון או מה שלא יהיה.

גם כל טלפון ניתן לפרןץ/לפתוח ולשנות את "מספר הברזל" שלו... בהצלחה כזו או אחרת.

לא צריך להקשיב לכל שטות שממחזר העיתונאי מברושור שקיבל...

הסיבה פשוטה לגמרי.
לא גונבים אייפונים בגלל שמי שקונה אייפון מחפש את "חויית הקנייה" וה"אירוע" של לעשות רושם על עצמו (ולעמוד בתור יומיים) שיש לו "את זה"... חדש!
אם היה מחפש באמת כלי שימושי, הרי ממלא לא היה קונה אייפון = מי שקונה משומש (גנוב) מחפש משהו שיעבוד באמת ולא יהיה לרושם בלבד, שאם לא קנית חדש... "הלך הרושם".

boaz avrahami
09-12-14, 16:43
עניתי ברצינות לשם שינוי

gp1
09-12-14, 19:30
https://www.youtube.com/watch?v=rofgMueCOqo

https://www.youtube.com/watch?v=EzZ060NGIxs

https://www.youtube.com/watch?v=XQJDSkUz6jo

Redoren
09-12-14, 19:58
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/09/a1f810744b384ea38ca8c686b73a7d8f.jpg
עכשיו רק נשאר שמישהו ירים את הכפפה ויעשה גרסא עם רכבי שטח..

lizard
09-12-14, 21:11
טופ גיר עשו לא?

lizard
10-12-14, 09:10
קבלתי אתמול את הנקסוס 5. שדרגתי לגרסה 5.0 את ה אנדרואיד ואני חייב לציין שהבעיות הסתגלות שיש לי נובעות בעיקר מזה שאני רגיל לממשק של סמסונג יותר מאשר ההבדל בין הגרסאות אנדרואיד. אבל מתרגלים. דרור מה הסיפור עם הנעילת מסך? לי הוא נפתח בתנועה אחת. אבל אני בלי נעילה.

lizard
10-12-14, 09:10
הכוונה בלי קוד או משהו כזה

erezgur
10-12-14, 09:47
אתה רציני? אתה באמת מתייחס לכותרת השרשור וההודעות הראשונות בו ולא למלחמת העולם השלישית בין אייפון לאנדרואיד? :) :)

lizard
10-12-14, 10:33
ברנרד סיכם את הנושא בצורה מעולה:-) אין לי מה להוסיף

עידו לוריה
10-12-14, 20:51
זה לא סיכם זה דחקות בין שניים על 16 עמודים וכול השאר חושבים שזה מלחמה .

עידו

boaz avrahami
10-12-14, 21:35
לוריה אני אמדר אותך!

asafk
10-12-14, 21:36
לא... מה... באמת...???

אסף.

עידו לוריה
10-12-14, 22:14
לוריה אני אמדר אותך!

אין לך אפשרות כזו באייפון למה אפל חושבת שאני אפלקציה טובה :p

עידו

Bernard
10-12-14, 23:00
איזה אנשים...
רק לסכסך... רק דם רוצים...

בועז.
תהיה רגוע.. אל תשים אליהם לב... סתם רעים...
לא היתה מלחמה ולא בטיח...

מלחמה זה כשיש "כוחות".
פה זה באמת היה דאחקות...

boaz avrahami
10-12-14, 23:09
ולחשוב שמיכה קנה נקסוס רק בגללך ....

יש לי הרגשה שאתה רוצה להתחיל הכול מהתחלה

Bernard
11-12-14, 00:06
אולי בגלל שמיכה חושב לעשות מה "שנכון" במקום לעשות "דווקא", במקום לעשות מה שנכון...

וזה בכלל לא חשוב אם זה נקסוס או סמסונג או LG (על סוני אני לא ממליץ - מנסים להיות "שונים. ראיתם את המטען שלהם? גירסה מסובכת של אפל)...
תמורה למחיר - זה מה שחשוב.

boaz avrahami
11-12-14, 00:35
עשה טובה,
אישתי מיללת על הנקסוס 5 שלה. היללות התגברו עם השדרוג לגירסה 5.
הסוללה נגמרת בצ׳יק, המצלמה מחורבנת, הטלפון מתקשר על דעת עצמו לכל מיני אנשים, אפליקציות נפתחות ונסגרות מעצמן ועוד כל מיני תלונות יש לה.
עשית עלי רושם עז שתוכל לשכנע אותה שהיא מחזיקה טלפון על ואין טוב ממנו בכל הארץ...
דבר איתה, תהיה בנאדם...
התקמצנתי עליה וקניתי לה נקסוס 4 ואז נאלצתי לקנות אלרי חצי שנה נקסוס 5 כי היא לא היתה מרוצה.
בסוף עלה כמו אחד אייפון ( קמצן משלם פעמיים) והיא עדיין לא מרוצה.

Bernard
11-12-14, 01:17
שטויות, בועז.
הטלפון שלה בסדר גמור.
היא פשוט לא רוצה שתרגיש טוב, עם עצמך, שקנית לה משהו טוב...
טכניקה ידועה..
הכל בסדר, תרגיע.

boaz avrahami
11-12-14, 09:00
צודק.
גם דרור בעצם מרוצה מהמכשיר.
אני לא הבנתי, כנראה שככה אתם מרוצים בעצם מכל הפיצ׳רים שלא עובדים כמו שצריך ושכל כמה חודשים הופכים לכם את הממשק הלא בשל.

elibaba
11-12-14, 09:14
יש לנו 6 מכשירי נקסוס שונים במשפחה, אין בעיות כאלה. תקול או usererror

lizard
11-12-14, 09:46
מיכה קנה נקסוס כי זה מכשיר טוב ביחס למחיר

נמרוד
11-12-14, 14:01
עשה טובה,
אישתי מיללת על הנקסוס 5 שלה. היללות התגברו עם השדרוג לגירסה 5.

הן תמיד מתלוננות על משהו. תתקן את זה, יהיה את הדבר הבא - תחליף לה טלפון היא תעבור להתלונן על הרכב וזה עלול להיות הרבה יותר יקר. עדיף להתמודד כמה שיותר זמן עם תלונה ידועה.

lizard
11-12-14, 14:36
בינתיים כמה ימים עם הנקסוס ו הסוללה סבבה

boaz avrahami
11-12-14, 14:41
הן תמיד מתלוננות על משהו. תתקן את זה, יהיה את הדבר הבא - תחליף לה טלפון היא תעבור להתלונן על הרכב וזה עלול להיות הרבה יותר יקר. עדיף להתמודד כמה שיותר זמן עם תלונה ידועה.

שלי בד״כ לא מתלוננת...
מצידי שתתלונן על האוטו, ממילא הוא ליסינג

shachar
11-12-14, 15:14
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/11/a46eafb74dfe7f98eb7e290e7e30c418.jpg

Bernard
11-12-14, 16:01
שחר... ממצה בדיוק..
היה נחמד מאוד על הבוקר, אחרי הבלגן של לשלוח את הגמדות לביה"ס...
עם הגמד אין אף פעם בלגן.. רק עם הבנות...

בועז.
חשבתי על משהו, אחרי ששלחתי אבל לא רציתי לעלות... עכשיו, כשאתה לא מפסיק...
חשבת על זה, שבדיוק להיפך מהאינסטינקט הראשוני שלי לפרשנות, אישתך (שתחייה) בעצם מפרגנת לך?
היא רואה שאתה כ"כ "בתוך" עניין האפל , שלא רוצה (גם היא) להרוס לך ולשבור את רוחך... היא מקריבה את עצמה ומתלוננת על הנקסוס, שבעצם מזה מוצא-חן בעיניה.
כל הכבוד לה - אני מעריך אותה מאוד...

היא כנראה מאוד אוהבת אותך - זכית!

עכשיו אתה יכול "לגדול", להפסיק עם השטויות ולעבור לנוט אדג' - טיפל'ה קטן יותר מהנוט 4 אבל עם אותם פיצ'רים וגם נראה יוקרתי ועם גאדג'ט שידהים את בעלי האייפונים - לחבר שלי יש והוא מאושר.. במיוחד מתשומת הלב שהוא מושך מהבחורות בניו יורק... אפילו בבתי הקפה של "אפל"...
תפור עליך.

- - - Updated - - -

בינתיים כמה ימים עם הנקסוס ו הסוללה סבבה

קראתי על זה (האמת, בהתחלה בכלכליסט אבל אח"כ ברשת, באנגלית:rolleyes:), על צריכת סוללה מוגברת, כשדווקא הרוב מדווחים על חיסכון ניכר בסוללה.
בכל המקומות אומרים ,שבנוסף לסייקל חדש של איפוס סוללה, יש לעדכן את כל האפליקציות לגירסה החדשה ביותר, שתומכת בסוכריה ולמי שלא יצא עדיין עידכון, לנטר את צריכת הסוללה כשהאפפ מופעל או מנוטרל...

- - - Updated - - -

ודרך אגב.
הנקסוס הוא כבר לא הדיל הטוב ביותר.
הזכרתי קודם - קניתי לחבר LG G3 (חדש לגמרי, דגם "לישראל") ב- $400 כולל הכל - זה , ללא כל ספק, הדיל הטוב ביותר של עלות-תמורה.

-->