PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על הסבה של רתכת

bizuna
23-11-14, 18:12
שלום רב,
ברשותי רתכת MIG מסוג Telwin masterming 200/2.
דף המפרט שלה הוא:
http://www.telwin-slovenia.si/en/products/welders/mig_mag/mig_mag_transformators/telwin_mastermig_2202
האם יש אפשרות להסב את הרתכת הזו לעבודת TIG?

בנוסף, התייעצתי עם מהנדס חשמל, ואמר לי שניתן לחווט אותה מחדש מתלת פאזה לחד פאזה.
יש לי כבר את הסכמה של החיווט החדש. מישהו התנסה בזה פעם?

תודה,
אורי

lizard
23-11-14, 19:50
בשביל מה? זה שמהנדס חשמל אמר, ובכן כמובן שצריך להאמין לכל מה שהוא אומר. אני אישית חושב שאם החברה שייצרה את הרתכת בנתה אותה תלת פאזי אז יש סיבה לזה. אבל ברור שמהנדס חשמל שכנראה לא מבין ברתכות ידע יותר טוב.

אתה רוצה רתכת טיג? תקנה רתכת טיג. יש אחלה רתכות במחיר לא גבוה ואם אתה רוצה, אפשר לחבר רתכת אלקטרונית שתעבוד כמו טיג (במגבלות מסויימות).

bizuna
23-11-14, 20:28
אז מה שאתה אומר בעצם שאם הג'יפ שלך מגיע בלי נעילה אחורית אתה מחליף את הג'יפ?
פתחתי את הנושא בפורום הזה - פורום הבונים על מנת שאנשים בעלי ידע אולי יחוו דעה על הנושא או שמישהו שעשה יגיב.

1. הרתכת כן תעבוד בפאזה אחת, נכון שלא בהספק המקורי שלה - אבל בשביל לרתך פחים ולעשות טלאים ב0.6-0.8 מ"מ, גם פאזה אחת תספיק.
2. כרגע אני בוחן את האפשרות להישאר עם הרתכת הזו, ורוצה לבדוק אופציה להסב אותה לTIG.

תודה

sus
23-11-14, 21:03
שלום רב,
ברשותי רתכת MIG מסוג Telwin masterming 200/2.
דף המפרט שלה הוא:
http://www.telwin-slovenia.si/en/products/welders/mig_mag/mig_mag_transformators/telwin_mastermig_2202
האם יש אפשרות להסב את הרתכת הזו לעבודת TIG?

בנוסף, התייעצתי עם מהנדס חשמל, ואמר לי שניתן לחווט אותה מחדש מתלת פאזה לחד פאזה.
יש לי כבר את הסכמה של החיווט החדש. מישהו התנסה בזה פעם?

תודה,
אורי

תיאוריה:
רתכות מיג הן רתכות מסוג מתח קבוע (Constant Voltage) הכוונה היא שאתה קובע את המתח ע"י הכפתור. הזרם נקבע לפי מהירות הזנת החוט.
רתכות טיג ואלקטרודה הן רתכות מסוג זרם קבוע (Constant Current)- בהן אתה קובע את הזרם ע"י הכפתור. המתח נקבע לפי אורך הקשת (כמה רחוק אתה מחזיק את האלקטרודה מהחומר).
יש גם רתכות CC/CV אבל לא נראה לי שזה המקרה ברתכת הזאת...
תיאורטית - ריתוך ידני (=יד של רתך שולטת על אורך הקשת) ע"י רתכות CV לא מומלץ/לא אפשרי מבחינת איכות הריתוך.

מעשית, תנסה לשאול את תנין מהפורום. אני חושב שהוא ריתך פעם אלקטרודה בעזרת רתכת מיג. אם זה עבד לו בסדר, יכול להיות שגם אתה תצליח לרתך טיג (רתכות טיג ואלקטרודה עובדות על אותו עקרון).

בכל אופן, תיאורטית זה לא מומלץ...

דוד

תנין
25-11-14, 21:06
כרגיל התשובה לשאלה העושקת בכלי עבודה נעוצה בסוג העבודה שבכוונתך לבצע .
יכול להיות שאם תחבר ציוד של טיג ,לספק כח שלך תוכל לבצע ריתוך כלשהו ,אבל תהיה מוגבל מאוד ביכולת הכוונון של הקשת מכיוון שאין לך יכולת לכוון את הזרם . והמתח המכסימלי שלך 38 וולט בעוד ברתכות טיג מתח העבודה גבוהה יותר .
אני מניח שהספק שלך הוא dc ולכן לא יתאים לאלומיניום
המסקנה . לא מומלץ

-->