PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל אמציה

24-11-14, 11:01
אני נוסע מחר בבוקר לאילת (ג'יפ בודד).
מעבר לכך שלא נכנסים לשטח לבד...
מישהו יודע להגיד אם נחל אמציה עביר גם בימי גשם?

גיל בר
24-11-14, 11:34
לא רק שעביר...
אפילו זיף זיף מהודק.
מה שכן... אם יש זרימת נחלים הייתי נזהר.

24-11-14, 12:43
גיל תודה רבה!
יש אפשרות לצפות זרימת נחלים בצורה יותר מדוייקת או רק האזהרה הכללית "יתכנו שטפונות בנחלי בדרום"?

sam1g
24-11-14, 12:53
קצת מקומם (אותי) שכל תחזית על גשם צפוי מביאה באופן אוטומטי אזהרה על סכנת שיטפונות בכל מקום אפשרי.
פעם, היו מזהירים מפני שיטפונות רק כשבאמת הייתה סכנה כזו ולא על כל ענן מתקרב.

וכן, אני יודע שמסוכן להימצא בערוצי נחלים בעת שיטפון
וכן, ברור לי שהיו כאלה ששילמו מחיר יקר על רשלנותם או חוסר ידיעתם

ובכל זאת...

שלמי
24-11-14, 13:04
האזהרה הכללית הזו היא סוג של כסת"ח, שאכן לא שווה הרבה, אם כבר להיפך - זה סוג של זאב זאב
אם אתה רוצה לצפות זרימת נחלים תציץ במכ"מ גשם של השירות המטאורולוגי, ותבין את אגן הניקוז של הנחל בו אתה נמצא (זה כמובן לא ממש מדויק אבל יכול לעזור)
בכל מקרה ציד שטפונות זה מסוג הדברים שלא כדאי לנסות פעם ראשונה לבד, ולא להסתכן, אפילו לא בנחל אמציה שהערוץ שלו נרחב למדי ואגן הניקוז שלו מצומצם וקרוב יחסית (באזור שמצפון לעיר אובות)
זה לא אמור להיות מסובך למצוא מישהו להצטרף אליו למרפסת של הצין למשל, שנמצאת באזור הרלוונטי לגביך. אם יהיה מצב לשטפונות סביר שתראה ג'יפים בכיוון
מי שכבר יש לו קצת ניסיון גם מכיר את המזג אוויר הזה של לפני שיטפון בנגב, הצבע של העננים, החשמל הסטאטי והשקט עד ש...

sam1g
24-11-14, 15:04
[QUOTE=שלמי;607038]האזהרה הכללית הזו היא סוג של כסת"ח,

ברורררררר !!

ד ו ר ו ן
24-11-14, 21:16
לא הייתי נכנס לבד לשטח בפוטנציאל לשטפון.

תקיעה יכולה להיות בגלל משהו מכני, שיתקע אותך בלב האזור המיועד לשטפון, ואכלת אותה בגדול, אם אין מי שיוכל לסייע לך לשלוף את הרכב למקום בטוח.

מרפי מאד אוהב את הקומבינציות האלו.

איל מ
24-11-14, 21:39
כל מה שאמרו לך נכון.
עם זאת....
נחל אמציהו הוא נחל רחב מאד שבו כמעט בכל. מקום תוכל לברוח משטפון.
במקרה הכי גרוע תתקע באיזשהו מקום עד יעבור זעם.

ד ו ר ו ן
24-11-14, 21:45
ממש לא נכון לחלק הפנימי, שם הרוחב צר למדי, ואין לאן לעלות.
אתה לכוד בין קירות, אם הזרימה מגיעה למלא גדות, או שנתמזל מזלך להתקע דוקא בערוץ הפעיל..

ראיתי את הנחל הזה זורם גם לכל הרוחב.

-->