PDA

צפייה בגרסה מלאה : הילוך רביעי (OD) לא נכנס.

ukiuki
26-11-14, 12:14
הי
פאג'רו 3.5 מודל 94
גיר אלקטרוני
הילוך רביעי לא נכנס,
בסמוך בוצע שיפוץ אטמים עליונים שבמהלכו פורקו חיבורים וחיישנים אבל הכל חובר חזרה. חיישן MAF תקול הוחלף.
ספידומטר תקין
נורת OD עובדת, כפתור OD עובד.
חשד נמוך בממסר OD כיוון שמפעיל את הנורה (אולי רק המגעים ששלוחים את האות לכיוון הגיר לא תקינים?
בגיר הזה אין סלונואידים חיצוניים. יש לו 3 סלונואידים מאחורי הקרטר 1, 2 ו LOCK. לא ברור לי אם קשורים ל OD אבל אני יודע שחייב להיות סלונואיד ל OD.

אם מישהו במקרה מזהה את אופי התקלה מניסיון ויכול לכוון אותי ספציפית זה יהיה מעולה.

האם מומלץ להתחיל בגיר, פירוק הקרטר ועל הדרך ניקוי פילטר הרשת וחידוש שמן הגיר, פירוק הסלונואידים ובדיקת תקינות (חיבור חיצוני של 12V) ואם תקין להמשיך לצלול לאלקטרוניקה. או שאולי המהלך ההפוך הוא המומלץ?

שאלה נוספת היא לגבי נחיצות הפרוטוקול של ה OD. כלומר רק בהתקיים מספר פרמטרים משחרר המחשב OK לOD להתחבר.
אני ראיתי פתרונות שפותחים את הסלונואיד באופן קבוע (קודחים אותו). כך שה OD תמיד נכנס. מה רע בזה? מדוע המגבלה מלכתחילה?
האם זה כדי להגן על נהג או על הגיר?

תודה מראש

ליאור

asafk
26-11-14, 14:47
בהרבה ממסרות יפניות יש הגבלה על שילוב ההילוך העליון כאשר הנוזל קר. שווה לבדוק אם הלוגיקה הזו קיימת אצלך.

אסף.

נדב ש.
26-11-14, 16:32
אם זה אותו הסולונואיד o/d כמו במגנום אוטומט ובעוד רכבים, אז זה קרה לי גם, החלפתי את היחידה קומפלט וניפתרה התקלה, לפני כמה שנים עלה 700 ש"ח בערך מפירוק מקומי....

חנן-ג'יפולוג
26-11-14, 19:20
הי
פאג'רו 3.5 מודל 94
גיר אלקטרוני
הילוך רביעי לא נכנס,
בסמוך בוצע שיפוץ אטמים עליונים שבמהלכו פורקו חיבורים וחיישנים אבל הכל חובר חזרה. חיישן MAF תקול הוחלף.
ספידומטר תקין
נורת OD עובדת, כפתור OD עובד.
חשד נמוך בממסר OD כיוון שמפעיל את הנורה (אולי רק המגעים ששלוחים את האות לכיוון הגיר לא תקינים?
בגיר הזה אין סלונואידים חיצוניים. יש לו 3 סלונואידים מאחורי הקרטר 1, 2 ו LOCK. לא ברור לי אם קשורים ל OD אבל אני יודע שחייב להיות סלונואיד ל OD.

אם מישהו במקרה מזהה את אופי התקלה מניסיון ויכול לכוון אותי ספציפית זה יהיה מעולה.

האם מומלץ להתחיל בגיר, פירוק הקרטר ועל הדרך ניקוי פילטר הרשת וחידוש שמן הגיר, פירוק הסלונואידים ובדיקת תקינות (חיבור חיצוני של 12V) ואם תקין להמשיך לצלול לאלקטרוניקה. או שאולי המהלך ההפוך הוא המומלץ?

שאלה נוספת היא לגבי נחיצות הפרוטוקול של ה OD. כלומר רק בהתקיים מספר פרמטרים משחרר המחשב OK לOD להתחבר.
אני ראיתי פתרונות שפותחים את הסלונואיד באופן קבוע (קודחים אותו). כך שה OD תמיד נכנס. מה רע בזה? מדוע המגבלה מלכתחילה?
האם זה כדי להגן על נהג או על הגיר?

תודה מראש

ליאור
בהסתייגות שאני לא מכיר את הרכב שלך:
בד"כ בתיבות עם ארבעה הילוכים, בהילוך הרביעי אין סולנואיד מיוחד שעובד דווקא בו ולא בהילוך אחר.
הילוך שני עובד עם סולנואידים 2/4 וud והילוך שלישי עם סולנואידים od וud
אם שני ההילוכים האלה עובדים תקין, אז ניתן להסיק שגם ההילוך הרביעי שעובד עם שני סולנואידים 2/4 וod בו זמנית, יהיה תקין.

לכן, כמו אסף, אני מסיק מכך שהמחשב מחליט לא להעביר לרביעי, ולא בגלל שמשהו לא תקין בסולנואידים, בחיווט או במכניקה של המצמדים והבלמים בגיר, אלא בגלל אינפוט אחר שהוא מצפה לו ולא מקבל.

רק לוודא שאנחנו מיושרים בשפה: אתה לא מדבר במקרה על הנעילה של ממיר המומנט? כי אז התשובה שונה בתכלית.

-->