PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצעות שיפוץ סרנים הילקס 95

orhaviv
26-11-14, 20:57
שלום בסרנים שלי מתפתחים חופשים רבים והגיע הזמן לרענון כללי,יש לי ניסיון בשיפוץ סרנים של סמוראי יש הבדל בינם לבין סרנים בהילקס מבחינת העבודה?

אני מתכון להחליף את כול המיסבים והמחזירי שמן בתור טיפול מונע ושקט לתקופה אורכה.

איפה אפשר לקנות קיט מושלם לשיפוץ סרנים במחיר הגיוני?...אפילו קישור לאייבי מאוד יכול לעזור.

במידה ואני מחליט להזמין קיט שיפוץ מאייבי של איזה שנים מתאים לי אם הסרנים שלי שנת 95 ?..הבנתי שברץ ובחול יש הבדלים מסוימים (מנוע v6 ומנוע רגיל הסרנים שוניים)

tom 2
26-11-14, 23:11
יש לך קיט שיפוץ מלא של טרייל גיר תוסיף עליו רק את הבוקסות פליז ואתה מסודר
עולה בארץ1400-1500שח

ד ו ר ו ן
26-11-14, 23:36
ומיסבים יותר איכותיים..
אפשר להשיג בארץ מיסבים איכותיים יותר, ואם כבר מבצעים שיפוץ כזה, לדעתי שווה כבר להשקיע עוד קצת, וללכת על מיסבים טובים יותר.

ובוקסה פליז של מרלין,
ומחזשים HD..

ואז באמת אתה מסודר.

tooshey
27-11-14, 07:10
קיט השיפוץ של טרייל גיר לקצוות הסרן הינו רק קצה הקרחון.
בשיפוץ סרן קדמי יש להתייחס גם לדיפרנציאל עצמו - להעלות על השולחן ולבדוק ולכוון פרלואוד במיסבים ובקלאש.
דיסקים וקליפרים - זה הזמן להחליף דיסקים ולרענן את הגומיות של הקליפר (או אפילו להחליף בוכנות פסולות).
צנרת בילום גמישה וקשיחה.
שיפוץ מקיף ללוקרים.
בדיקה מדוקדקת של הפעמונים והציריות.

הקיט של טריילגיר מגיע עם מיסבים סיניים מעפנים של חברת NONAME.
מומלץ להרכיב מיסבים איכותיים.גריז מיסבים איכותי במקומות הנכונים וממולא כראוי קריטי לחיי המיסב.
בוקסה פליז ומחז"ש HD חובה.
נקודה שהרבה מכונאים מפספסים - חלודה ושחיקה במקומות שבהם נוגע גומי בברזל (יש ארבעה מקומות כאלו בכל צד), לשים לב היטב וללטש לפי הצורך.
כיוון פרלואוד למיסבי קינג פין ומיסבי גלגל - קריטי לעבודה בעומס בהמשך.

לגבי סרן אחורי, זה כבר סיפור אחר.
בלי חולץ יעודי ומכבש גדול החלפת המיסב מאד מאד בעייתית.

ביצים אחוריות עובדות הרבה יותר מקדמיות ולכן מתבלות יותר. לפרק מהסרן ולבדוק פרלואוד מיסבים ובקלאש.
שיפוץ כולל למערכת בלמי התוף מאחור הנוטים להסתם ולהתפס מבוץ.

בברכה,טושי

orhaviv
27-11-14, 11:24
תודה על התגובות המהירות, מאיפה אתם קונים את המיסבים בחנויות הרגילות בצלנוב ת"א ?
המידות סטנדרטיות כי אני זוכר מהסמוראי שהיה כמה מידות מידות מיוחדות שרק בחברה מצאתי.

ד ו ר ו ן
27-11-14, 14:08
כתבת שאתה מתכוון לבצע שיפוץ בתור טיפול מונע.
מונע של מה?
אילו חופשים התפתחו?

אם הוא לא נוזל שמן ממש במחז״ש של הפעמון, ואין חופש שמחייב התערבות, לא הייתי משקיע בשיפוץ, אלא אם אתה מגדיר את זה כשעשוע.

ככלל, זה בהחלט משהו שניתן לבצע לבד מבחינת המורכבות.
אם אתה מקפיד, והולך לפי הספר, (ורשימה של טושי..), צפה לכחצי יום עבודה לכל צד לפחות, וזה בלי עיכובים לא צפויים, ותקלות שלא התכוננת להן מבחינת זמינות חלפים, וגם בלי לפתוח את הדיפרנציאל עצמו.

orhaviv
27-11-14, 16:01
בגדול כרגע יש חופש במיסבים בסרן האחורי (מיסבי גלגל), הסרנים עמדו 3-4 שנים אז כרגע אין נזילות אבל אני מאמין שאחרי טיול אחד הם יתחילו אז אני מעדיף להקדים אותם.
אין לי לחץ של זמן לכן אני מעדיף להזמין סט שיפוץ מושלם מאיביי עם המחיר בארץ יקר ,כמה בכלל צריך לעלות סט שיפוץ מושלם בארץֿ/בחול?..
ומאוד יעזור לי קישור לאיביי כבר הלכתי לאיבוד שם.

tooshey
27-11-14, 19:16
אם אני קורא בין השורות אני מבין שהרכבת סרנים של הילקס על סמוראי.
סרנים של הילקס 95 (אתה בטוח ?) מפירוק.
מצב הסרנים לפני הפירוק לא ידוע .
עמדו 3-4 שנים. (אתה בטוח במשך הזמן? באילו תנאים ?)
עדיין לא נסעת עם עם הסרנים האלו אבל יש חופש במיסבי גלגל אחוריים.
עד כאן נתונים יבשים.

לדעתי, כל סרן מפירוק הינו בגדר חשוד.
סרנים שעומדים מחלידים מבפנים. מאד.
זה בדיוק הזמן לפרק את הסרן לגורמים ולשפץ אותו שיפוץ יסודי ומעמיק כולל הדיפרנציאל והבלמים.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
27-11-14, 19:38
הסרנים עמדו 3-4 שנים אז כרגע אין נזילות.
נתון קטן אך משמעותי..
לא נוזל, בדקת שיש בכלל שמן בפנים?
שהגריז בפעמונים לא עבר למצב צבירה מוצק?
אני יכול להניח שכל הגומיות והמחזשים שם יבשים למדי.
אם זה המצב, לא הייתי בכלל נוסע איתם לפני פרוק ובדיקה.

בשביל המושג,
אצלי הסרן האחורי התחיל להראות סימני חופש במיסבי גלגל בפעם הראשונה היה אחרי 450K קמ (מיסבים המקוריים של הרכב).
אז תאר לעצמך מה סדר גודל הבלאי אם קנית אותם עם חופש כבר עכשיו+עמידה בחצר של מישהו.

orhaviv
27-11-14, 23:42
אם אני קורא בין השורות אני מבין שהרכבת סרנים של הילקס על סמוראי.
סרנים של הילקס 95 (אתה בטוח ?) מפירוק.
מצב הסרנים לפני הפירוק לא ידוע .
עמדו 3-4 שנים. (אתה בטוח במשך הזמן? באילו תנאים ?)
עדיין לא נסעת עם עם הסרנים האלו אבל יש חופש במיסבי גלגל אחוריים.
עד כאן נתונים יבשים.

לדעתי, כל סרן מפירוק הינו בגדר חשוד.
סרנים שעומדים מחלידים מבפנים. מאד.
זה בדיוק הזמן לפרק את הסרן לגורמים ולשפץ אותו שיפוץ יסודי ומעמיק כולל הדיפרנציאל והבלמים.

בברכה,טושי

אז כן בערך הבנתה נכון.
קניתי סמוראי עם סרנים של הילקס הרכב כולו עמד 3-4 שנים,אחרי רענון כללי של כול השמנים במנוע סרנים וכו....הרכב הניע כמו פנתר,סיבוב קטן במשק וחזר למוסך לבדיקה כללית.
לערכתי החופש שכרגע קיים רק במיסבי גלגל האחוריים נובע מזה שהביצה נעולה (זיקה).ונועל צמיגים במידה 35.
לא אני לא בטוח שהסרנים שנת 95 זה מה שנאמר לי יש כרך לאמת את זה?..

גלעד .ג.
28-11-14, 00:31
תפתח תחליף מיסבים שגמורים וסע לשלום...

Sent from my iPhone using Tapatalk

six 4 life
28-11-14, 00:51
ממה שאתה מתאר זה לא רכב עבודה, רכב עם משקל עצמי קל מאוד ביחס למקור של הסרנים, רכב שלא ישא משקל עליו פרט לרכוביו, ורכב שלא יגמע הרבה קילומטרים.
הייתי פותח את הדיפ' כדי לעשות בדיקה כללית ונקיון ליתר ביטחון, אם הכל שלם ומהודק כראוי שים מיסבי ציריות חדשים וסע.

tooshey
28-11-14, 08:07
ממה שאתה מתאר זה לא רכב עבודה, רכב עם משקל עצמי קל מאוד ביחס למקור של הסרנים, רכב שלא ישא משקל עליו פרט לרכוביו, ורכב שלא יגמע הרבה קילומטרים.
הייתי פותח את הדיפ' כדי לעשות בדיקה כללית ונקיון ליתר ביטחון, אם הכל שלם ומהודק כראוי שים מיסבי ציריות חדשים וסע.

לאור הגילויים החדשים, תומך בדעתו של ארז.

בברכה,טושי

orhaviv
28-11-14, 12:04
אז כן לאט לאט התמונה כולה מתבהרת,הרכב הוא רכב עבירות קשה וכולו שוקל טון +- בעל שלדה ובודי של סמוראי ,סרנים הילקס ומנוע......בקיצור קומפוט נעלים .

אקשיב לעצתכם ,נתחיל במיסבים אחוריים ונראה לאן נושבת הרווח.

תודר רבה לכולם ,כיף לדעת שיש עוד פרום תומך חוץ מסוזוקי.

-->