PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספרי זפת קר - איפה ואיך

leprecon
17-08-05, 17:48
שלום לכולם,
רק היום נפתרתי סופית מכל הבוץ שהבעלים הקודם של הסמוראי דאג לטבול
אותו בו ביסודיות... (התבלבל בין סמוראי להיפופוטם כנראה... :shock: )
קראתי פה בפורום על שימוש בספריי זפת כדי לשמור על כל החלק התחתון מחלודות מעצבנות ויש לי כמה שאלות:
על אילו חלקים שמתחת לאוטו כדאי לרסס את החומר? על אילו בשום אופן לא?
מה עושים עם השכבה של החלודה (שכבה עדינה) שכבר יש על חלקים שונים ורבים
מתחת לאוטו ? (דרייבשאפט למשל...)
ואחרונה חביבה, כמה מיכלים כדאי לקנות? (לא בא לי ליסוע הלוך ושוב - כבר עשיתי את זה כמה פעמים החודש... :evil: )

(אגב, אם מישהו מחפש חנות טובה לכלי עבודה בדרום - נראה לי שאחרי שביקרתי כמעט בכולן אני יכול לתת כמה המלצות חמות...)
ארז.

יוני5
18-08-05, 08:59
זפת מיישמים על חלקי גוף (בודי) ושלדה (שאסי). לא על חלקים נעים או חמים וכיו"ב.

מכיוון שאני לא עשיתי זאת, אני לא יכול לומר בוודאות, אבל האם שקלת שימוש ביישום עם מברשת ולא בספריי?

שנית, שים לב שאתה מנקה טוב טוב את האזורים שאתה מתכוון ליישם עליהם מבוץ, שמן גריז וכיו"ב וכמובן, חלודה.

בהצלחה,
יוני5

leprecon
18-08-05, 14:45
נראה לי שבשביל לעבוד עם מברשת אני צריך זפת חם ולא זפת קר, ואז זה כבר סיפור אחר לגמרי.
בכל מקרה, לגבי החלודות חשבתי פשוט למרוח ממיר חלודה על הכל מכיוון שמדובר בשכבה עדינה ולא בחלודות לעומק.
האם ב"בודי" כדאי גם לכלול את החלק הפנימי שמעל הגלגלים? (נראה לי שזה החלק שמקבל הכי הרבה מים כמעט תמיד...)

חנן-ג'יפולוג
18-08-05, 15:05
אין בעייה ליישם זפת קר עם מברשת. אני עשיתי את זה על מסגרת הברזל של הDECK אצלי.

לקח לכלבים חצי שנה עד שהחרא הזה ירד מהם, תיקח בחשבון סט בגדים שהולך לפח .

חנן-ג'יפולוג
18-08-05, 15:06
מיכל של 16 או 20 ליטר של החומר המחורבן עולה כמה עשרות שקלים.

אלון_ק
18-08-05, 15:12
קיצורי דרך עם חלודה יעלו לך ביוקר. אל תשחק בקקי, תעשה את זה כמו שצריך: גרד אותה עד להופעת שכבת מתכת מבריקה, צבע 2 שכבות צבע יסוד ומעליהן שים זפת (קרה, חמה, לא כזה משנה אחרי הטיפול הקודם).

leprecon
18-08-05, 18:49
לא ידעתי שיש אפשרות לקנות במיכל ולא בספרי, תודה חנן.

לגבי החלודה, אני מדבר על שכבה עדינה של חלודה שיש על השלדה, על הדרייבשאפטים ועל עוד כמה חלקים נבחרים (אל תדאג, אני לא מתכוון לזפת את הדרייבשאפטים...). אגב, דווקא על הבודי אין כמעט חלודה.

מכיוון שלשייף כמות כזאת של משטחים יקח לי יום-יומיים עבודה, אני אשמח לדעת מה רע כל כך בממיר חלודה? ובמיוחד באזורים שיהיו אח"כ מצופים בזפת ולכן לא חשופים לחימצון.
פרפקציוניזם זה טוב, אבל האם באמת יכול להיווצר מצב בו החלודה עושה לי חור בשלדה או בדרייבשאפט?

חנן-ג'יפולוג
18-08-05, 18:58
בדרייבשאפט אולי לא, אבל בשילדה..או הו.

כנס לפורום CJ ותראה שם לפחות שלושה מקרים שאנשים החליפו או שיפצו שילדה עקב רקבון כזה שהתושבות של הקפיצים יצאו ממקומן.

לא שבהכרח הטיפול החיצוני היה עוזר לזה. יתכן שהעסק נרקב מבפנים החוצה.

leprecon
18-08-05, 19:33
אוקי, הבנתי את הרעיון הכללי לגבי טיפול בחלודות...
אבל עדיין לא הבנתי למה במקרה הספציפי שלי ממיר חלודה לא עונה על הצורך. :?

(אתם יכולים לחשוב שאני עצלן, אבל בזכות העצלנות ממציאים דברים כמו ממיר חלודה... :wink: )

vito11
18-08-05, 20:20
נראה לי שאתה מנסה בכל מחיר למצוא קיצור דרך,התוצאות יכולות להופיע מהר או לאט אבל הן יגיעו.
ממיר החלודה הופך למעשה את החלודה למשטח שניתן לצביעה ועושה זאת די טוב בחלק שבו הוא נוגע,אם לא תוריד הכל תישאר חלודה והיא תתקוף פנימה,כמו שקודמי ,נדמה לי חנן אמר.
חלודה היא דבר חמקמק מתקרצץ ומעצבן,תזכור את זה ואל תתעצל,אתה תשלם את המחיר אח"כ,לא זה שיתן לך את התשובה שרצית לשמוע
רוני

vito11
18-08-05, 20:31
אגב....כמעט ששכחתי,יש היום חומרים הרבה יותר מתקדמים וידידותיים למשתמש מהזפת המסורתי,ניתן להשיג ע"י בעלי מקצוע בלבד מענף צבעי הרכב
אשמח לעזור ולהזמין למי שמעונין
רוני

רפי א.
21-08-05, 22:27
אגב, האם זפת קר נשאר מוצק ויבש גם בטמפרטורות גבוהות?

סמוראי 92
16-12-05, 02:51
שאלה לויטו 11

כתבת בתגובתך, שיש חומרים מתקדמים לאיטום נגד חלודה. יותר טובים מזפת. אל אלו חומרים מדובר ? כמה הם עולים איפה קונים אותם ? אם אפשר לקבל הסבר קטן זה יעזור להרבה אנשים.

-->