PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט ויטרה ארוכה

עמודים : [1] 2

GodsFather
28-11-14, 10:44
93479

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=93479&d=1417159730

מידע כללי -

שנת 94

אוטומט

16V

יד ראשונה

מנוע בן שנתיים, כל השאר מקורי עד העצם

------------------

תקלות ידועות שצריכות טיפול -

נזילה מצינור הגה כוח
אין קיקדאון בין הילוך 4 ל3 ובין 3 ל2
צריך להחליף "בוקסות" לכל אורך ורוחב הרכב
לוקר אחד לא פעיל
יש איזה 7 טון חוטי חשמל שצריך להוציא
המזגן לא מקרר (כנראה גז)

------------------

התלבטות ראשונה -

האם להחליף את המים ברדיאטור שכרגע הם מים רגילים או להשאיר את זה ככה עד שהרדיאטור ימות ?

איזו מידת גלגל 235 או 31 לשלב הנוכחי ?

--------------
שיפורים שמחכים על המדף (בהקשר של הצמיגים בין היתר) -

1512 לאחורית
6.54 לטרנספר סמוראי שיחליף את המקורי (עם TWINSTICK)
*תודה לחבר הפורום שנתן לי את הקייס של הטרנטספר.

-----------------

בדרך -

הגבהה (ראשונית) 1.5"-2" מבוססת אוקולונים, ותודה לחבר נוסף שכרגע ישאר בעילום שם.

-----------------

תכנית שדרוג בסיסית (אחרי ההגבהה) -

טמבונים ומגיני סף בהתאם לזמינות התכניות והממון.
גגון בפרופיל נמוך מאד (משקלית וגובהית)
קולר גיר עם יוניט חום

פנים רכב -

כסאות יוחלפו למשהו יותר נוח ואוחז, בכל זאת כסאות בני 20
תכנון מערכת זיווד נשלפת + מדף על הדלת האחורית (ובתקווה רבה לדחוף גם מקרר)

------------------

תכנית שידרוג (מוגזמת) ראשונה - SAS מבוסס סמוראי
תכנית שידרוג (מוגזמת, עוד יותר) שניה - SAS מבוסס טויוטה

-------------

זה הולך להיות פרויקט ארוך מפאת ענייני תקציב וזמן פנוי, אז לא יהיו עדכונים כל שני וחמישי כמו שגיא או IM_RI, אבל אם הכל ילך כמו שצריך, בסוף יהיה פה מעניין.

מעבר להיותו שמיש ביום יום לנסיעות קצרות, אחת המטרות הדחופות שלי היא שהוא יהיה עביר דיו למקרה ויהיה עוד פרויקט חלוקת עיתונים בשלג בירושלים בחורף הנוכחי אחרי שפספסתי כמה כאלה בשנים עברו.

למפגש ג'יפולוג אני לא יודע אם אוכל להכין אותו עבור טיול, אולי לנסיעה מנהלתית בלבד למפגש וחזרה באותו היום... חזון למועד.

ותודה לאישתי שהרשתה לי.

*התמונה אמורה להיות שלמה, אם לא רואים בה רכב שלם, תנו איתות.

Redoren
28-11-14, 10:49
בהצלחה!

נדב ש.
28-11-14, 11:59
מברוק! ושיהיה בהצלחה!
רק דבר אחד-לגבי המים ברדיאטור-אם זה מי ברז תוציא מהר.....וגם תרמוסטט, המלצה שלי....להחליף...ולא יזיק לבדוק גם את הצנרת מים...
המים לא גומרים רק את הרדיאטור אלא גם את המעברים במנוע עצמו...

GodsFather
28-11-14, 13:53
זה המקום לומר תודה רבה שוב לרענן מהפורום ולארנון ממוסך אנדורו שעזרו בבדיקת הרכב לפני מספר חודשים.

לגבי הרדיאטור, אני כנראה אבצע רמונט למערכת במסגרת טיפול ראשון.

סולי
28-11-14, 15:11
תתחדש, שיהיה בהצלחה!

לגבי המים, אל תהייה חאפר.
שטיפה לכל המערכת, החלפת כל צינורות המים והתרמוסתת והחלפת מים לרדיאטור - לא פחות מזה... לא יילך לך הרדיאטור... אתה תטגן את המנוע וחבל.

לגבי הגבהה עם אוקלונים - מיותר לחלוטין.

צמיג - 235 לא יותר לפני חיזוקים ושות'... ותשמר את הג'נט המקורי הקל והצר.

GodsFather
28-11-14, 17:20
תודה אורי.

הגבהה עם אוקולונים מול קיט מלא זה כמה אלפים טובים. אחרת ה235 לא יכנס.

אגב 235 על גנט מקורי לא יגע לי בדפנות בפניות?

סולי
28-11-14, 19:49
אין לי מושג ספיציפית לגבי הויטרה.. מהמר שלא יגע.

אבל תנסה לחשוב שוב לגבי אוקולונים,
נגיד ושמת הגבהה של 1", אתה צריך בולם ארוך יותר, אבל אז אתה צריך להנמיך באמפסטופים.
אולי מבחוץ זה נרא טוב בפועל:
הגבההת רק את השאסי הביצים נשארו נמוכות. והעלת מרכז כובד
הזוויות והבלאי של הפרונט עולות.
מהמהלך מתלה המצחיק מקדימה הפסדת עוד קצת סגירה.
הזווית של הדרייבשאפט האחורי כבר לא כמו במקור. מה שיוביל לבלאי או רעידות.
בעצם מבחינת התנהגות גם קיבלת ויטרה שהמתלים שלה כבר פחות נוחים מהסטנדרט. ואתה מכוון אותה לשטח יותר קשה ממה שהיא תוכננה לנסוע סטנדרט... מה הרווח?

בגלל נושא העלויות וגם בגלל שנראה שמצאת רכב טוב וחבל להרוס מקמצנות...
הדברים הראשונים שהייתי משפר ברוב רכבי השטח-

מיגוני צד - במיוחד ברכב ארוך.
פתרון לאוזני גרירה רציניות, 2קדימה 2 אחורה.
נעילה אחורית.
לד בר על הפגוש (זה לא יקר בימינו..)
גגון איכותי (בעבודה עצמית) ותיק גג איכותי - לפני מגירות ושות'.

לגבי מתלים... לא הייתי עושה בהתחלה שום דבר קיצוני, לא קיט יקר... בולמים רעננים.
אולי סט קפיצי הגבהה משומשים...

כן הייתי דוחף אחרי הטרנספר את המידת גלגל הסופית ומפנה את בית הגלגל שידע לקבל את הצמיג הכי גדול שמערכת הינע תדע לסחוג בנהיגה רגועה ושקולה.

אני מהמר על 31"..
בסוף התהליך אתה תהנה מהתנהגות צפוייה מתלים עם יותר מהלך שיכוך. בלאי נמוך יותר כתוצאה מזוויות לא נכונות. מרכז כובד נמוך יותר... צמיג יותר גדול עם כל המשמעויות של עבירות נוחות וכו..
אבל בפועל 2" הגבהה אמיתית מהנק הכי נמוכה ברכב.

סע בזהירות והשיפור הכבד יהיה כבר צריות מחוזקות... או שתחזיק כמה משומשות.

ishc
28-11-14, 20:07
אמיר תתחדש.
אוקולונים מיותר לחלוטין. תרצה אני אקשר אותך עם חבר לגבי קיט הגבהה בסיסי (קפיצים + בולמים אחורה), בדר"כ הוא מסוגל לתת מחיר מאוד אטרקטיבי.
בכללי לגבי קיט הגבהה אני הייתי דובק ב-2" ולא נכנס לקיט קלמיני, בתור אחד שיש לו כזה הוא לא ממש שווה את העלות.
נעילה אחורית חובה ולגבי טרנספר יש לך קיט של ויטרה שאמור לעשות עבודה מצויינת ולדעתי לא שווה להכנס לסרט של הסבה לטנספר סמוראי. על אוקולונים חבל על הכסף.
מיגוני סף חובה לדעתי כנל גם גחון.
זיווד לתא המטען, אתה מוזמן לבוא לראות איך זה מסודר אצלי, אני חושב שהגתי לפיתרון די נוח.
צמיג 235 הוא מצויין לויטרה ואני חושב שנכנס מצויין אחרי 2" עם הג'אנט המקורי.
הקיצר, בהצלחה

kruvi
28-11-14, 20:19
בהצלחה.
בתור אחד שהתנסה בקיט קלמיני 3" לוקח הרבה זמן וכסף עד שבאמת אפשר להיות מרוצים (בולמים דרק וקפיצים עוד יותר).
בקיצור בהצלחה ונראה שיהיה מעניין.

איתי

Saar
28-11-14, 23:15
תתחדש.
למיטב זכרוני הרעוע, 235 עם 2״ הגבהה וגנט מקורי, הגלגל נגע בכנף במצב קיצון מסויים של ההגה - לא זוכר בדיוק איך ומה, אבל זה לא היה משהו היסטרי.
(עברו 11 שנים מאז, אז תסלח לי על חוסר הזכרון המדוייק...)

GodsFather
29-11-14, 01:27
תודה לכולם.

צחי, 6.54 כבר יש על המדף במחסן עם קייס טרנספר שמחכה שיפתחו אותו. חסר רק המתאם שכרגע תקוע חודש בדואר ויאללה לעבודה. כנל ה1512. ההפחתה שהקיט הזה נותן טובה לי ולאופי הנהיגה שלי יותר מקיטים של ויטרה.

אני לא מתכוון לשים שום קלמיני להגבהה. ואני חושב שאני יודע מי החבר המדובר אבל תרגיש חופשי לשלוח שם בפרטי.

יותר מ2 אינצ לא יהיה במצב הנוכחי. מעל לזה זה רק במעבר לsas וכאמור זה יהיה שיפור קיצוני בהמשך. אולי אני אשקול דרופקיט לפוזה מאחורה אם יפלו לי חלקים לידיים.

הדעות חלוקות בין מידות הגלגל כמו תמיד... אולי ארכיב לנסיון ממישהו מידה כזו ומידה כזו ואבחן התנהגות. בכל מקרה 31 אי אפשר לשים על הגנט המקורי וזה כבר גורם מעכב לעומת היתרון בגודל שהוא נותן. את העומסים שזה מייצר על מערכת ההיגוי אני לוקח בחשבון בדמות חיזוקים של המוטות והזרוע

שגיא S
29-11-14, 12:29
דעה אישית,
מניסיון של חבר עם ויטארה 16V - נוסע מצוין עם 31, ו4.24 בטרנספר. היחס העברה הסופי מאוד קרוב לסמוראי סטנדרטי עם 6.5.

בקשר להגבהה - כמה שאני מאמין בך שאתה באמת מספיק "משוגע" בשביל ללכת על הסבה לסרן חי מקדימה, אני לא חושב שזה יקרה.
לכן אני ממליץ לך להתחיל עם הגבהה 2" של קפיצים בולמים, שתמיד תוכל למכור אחרי זה בהפסד לא גדול מדיי. זה עולה פחות מ3000 שקל ונשמע לי שווה.

235 בויטארה לא דורש שום שינוי פרט ל2" הגבהה או חיתוך של הבתי גלגל.

אבל אם אתה לא הולך לטייל עם האוטו אז למה להרוס אותו עם טרנספר סמוראי וצמיגים גדולים? תשאיר צמיגי כביש סטנדרטיים

אלדר
29-11-14, 13:38
תתחדש, בהצלחה בפרויקט.
גם לדעתי חבל להתקין ספיסרים.
לגבי הצמיגים, 235 על ג'אנט של ג'ימני לא נוגע בכנף.

GodsFather
29-11-14, 16:43
אלדר אתה מדבר מנסיון לגבי הצמיגים? כי זה די משנה לי החלטות...

לגבי האוקולונים, מה ההבדל בין זה לבין קיט הרי בשני המקרים יש השפעה על כל הנספחים. רק שבקיט הכל חדש.

שגיא, אני רוצה לבצע סרן חי אבל אני צריך בשביל זה הזדמנות נדירה יחסית מבחינת חלקים, זה הכל(פספסתי אחת כזו לפני כמה חודשים).
זה לא פרויקט מסובך בכלל, במיוחד אם מסבים לעלים ולא משדרגים לספירלות. ועדיין משיגים יופי של תוצאה.

אני מניח שזה יהיה השלב שאחרי הנעילה הקדמית הנשלטת או השבירה של הסרן הקדמי. כי לעבור לסרן ברזל אני לא אעבור אלא אם אקבל אותו במתנה.

GodsFather
29-11-14, 16:51
עכשיו שמתי לב מה רשמת אלדר. מה ההבדל בין גנט ויטרה לגימני?

שגיא S
29-11-14, 16:57
ג'אנט ג'ימני האו עם אופסט ביחס לויטארה/סמוראי. אם אתה רוצה חבר טוב שלי מוכר 4 כאלו במחיר נמוך....

אני לא יודע איזה חלקים אתה צריך בשביל ההסבה...אבל תגיד וננסה לעזור.

GodsFather
29-11-14, 17:03
שלח לי הפרטים בפרטי. תיארתי לעצמי שזו הסיבה.

Bernard
29-11-14, 17:59
לא מבין מה ההתנגדות העזה לספייסרים - "חבל על הזמן" ועוד כל מיני "חבלים"...

אם המטרה, הראשונית, היא רק להקנות עוד מקום לצמיגים גדולים יותר, מה הבעייה עם זה?
פתרון זול ומהיר וקל, למטרה יעודית.

כל זמן שברור שלא משיגים תוספת מהלך (ולטפל גם בתושבת לבולם (הרלוונטי), אז גם לא מפסידים מהלך) והמטרה ברורה, אני הייתי אומר לך על זה.
כך גם תקבל מושג על גובה הרכב ואם בכלל מתאים לך להשקיע בסט הגבה יקר יותר..

GodsFather
29-11-14, 19:13
בהחלט זו המטרה הראשונית ברנרד.

OFF-RoaD
29-11-14, 19:23
יש לי סט ספייסרים 2" שירד מויטרה 97. אם מתאים לך, הוא שלך.

GodsFather
29-11-14, 19:37
אחלה. שלחתי לך הודעה

אלדר
29-11-14, 19:38
עכשיו שמתי לב מה רשמת אלדר. מה ההבדל בין גנט ויטרה לגימני?

כמו ששגיא כתב.
בזמנו נסעתי עם הגבהה של 2" עם 235 והג'אנט המקורי לא נגע בכנפיים.

סולי
29-11-14, 21:34
יש הבדלים בגנטים.
ויטרה הכי מכנס את הגלגלים פנימה, אחכ גאנט של סמוראי סלילים, אחכ גנט של סמוראי עלים. וגנט של גימיני הכי מבליו החוצה. ההבדלים הם בין 5ממ ל15ממ לגנט.

אגב .. ככל שהגנט בולט החוצה יותר יותר סיכוי לנגיעות של הצמיג בכנף.

לגבי אוקלונים.
בכל מקרה עדיף קפיץ מעט קשיח יותר ובולם איכותי. מאשר הבוקסות האלה... שאתה בהחלט מפסיד מהלך כי אתה שם בולם ארוך יותר. למרות שמהלך הקפיץ זהה ואתה צריך להנמיך באמפסטופ כי הגוף של הבולם האורך יותר ...מן הסתם גדול יותר במצב סגור.
בהחלט מפסידים מהלך מתלה וגם פוגעים בהתנהגות של הרכב.
אין פה באמת יתרון על חיתוך כנפיים בדיוק להפך - איפה שבאמת חשוב, התנהגות, נוחות, ביצועים, אמינות יש רק הפסדים . מלבד שזה פלסטר... קל לשים וקל להוריד אין סיבה לשים אוקולון.

כמו שנאמר פה ל 235 יש מקום גם ככה.

Bernard
29-11-14, 21:57
[

...
לגבי אוקלונים.
בכל מקרה עדיף קפיץ מעט קשיח יותר ובולם איכותי. מאשר הבוקסות האלה... שאתה בהחלט מפסיד מהלך כי אתה שם בולם ארוך יותר. למרות שמהלך הקפיץ זהה ואתה צריך להנמיך באמפסטופ כי הגוף של הבולם האורך יותר ...מן הסתם גדול יותר במצב סגור.
בהחלט מפסידים מהלך מתלה וגם פוגעים בהתנהגות של הרכב.
אין פה באמת יתרון על חיתוך כנפיים בדיוק להפך - איפה שבאמת חשוב, התנהגות, נוחות, ביצועים, אמינות יש רק הפסדים . מלבד שזה פלסטר... קל לשים וקל להוריד אין סיבה לשים אוקולון.

כמו שנאמר פה ל 235 יש מקום גם ככה.

וואללה, אורי.
הצלחת לבלבל אותי - סאחה.

"לשים ספייסר" מבחינתי זה גם להתאים את היתר - אתה שם ספייסר ומשנה בהתאם את חיבור הבולם וגם מתאים את הבאמפסטופ - כל הגישפט הזה אולי מוסיף לך 1/2 שעה עבודה, על "סתם לשים ספייסר וזהו".

איך זה פוגע במהלך (ואני לא משווה להחלפת זרועות A במתלים הקדמיים...) ולמה בנוחות (לעומת הגבהה "רגילה") ובכל יתר הדברים שציינת?

כמו שאמרת "קל לשים וקל להוריד..." אז למה לא (לנסות) בעצם?

בלי לפגוע, אבל נשמע לי יותר כמו סיסמא נבובה של "לא רציני לשים ספייסרים" מאשר טיעון רציני - כל זמן שאתה יודע מה אתה משיג, נראה לי שספיסרים (כמעט לכל סט-אפ של מתלים) הוא התחלה טובה ודרך טוב לקבלת מושג מה זה "מתלה" ומה אפשר וצריך לעשות איתו...

סולי
29-11-14, 22:52
סבבה. נתחיל מההתחלה.
תסכים איתי על כך שעם הספייסר לא תקבל מהלך גדול יותר? הרי יש לנו את אותו קפיץ בדיוק.
תסכים איתי שכדי להחזיר את המהלך פתיחה לכמו שהיה לפני הספייסר תצטרך להתקין בולם ארוך יותר? הרי אנחנן ב2" יותר פתוחים עם הבולם במצב הסטטי שלו.
תסכים איתי שאם תסגור מהלך על הקפיץ ולא על הבאמפסטופ תהרוס את הקפיץ תוך זמן קצר? אז תצטרך להנמיך את הבאמפסטופ בדיוק ב"2.
לבולם ארוך יותר יש בדכ גם גוף ארוך יותר , לא תרצ לסגור מהלך על הבולם...
מה זה אומר שבמקרה הכי טוב קיבלת את אותו מהלך מתלה וזה רק בסרן האחורי שבו אגב הזוית של הפיניון כבר לא אידיאלית , זה גורם לבלאי של הצלבים. רעידות. פחות שמן שמגיע לפיניון... ואולי עוד דברים שאני לא מכיר.
לגבי המתלה הקידמי שזה אחד היתרונות העיקריים בויטרה שעושים אותה לנעימה ונוחה לנהיגה זה כבר ממש רע ואני אסביר.

בעצם אחרי כל השינויים שעשינו סנכ שינינו את המצב הסטטי שבו השלדה נמצאת מעל הקרקע כשהמשולשים והמוטות היגוי בזווית פחות טובה מהמקור ואף יותר חשוב המהלך סגירה (לא משהו במקור) והוא הקריטי לשמירה על נוחות נסיעה סבירה ויכולת לספיגת מהמורות... התקצר בעקבות ההנמכה של הבאמפסטופ.. ואת הפתיחה בכל מקרה לאמתשפר בלי משולשים אחרים.

אז שוב מה הטעם? למה להרוס משהו טוב שעובד סביר ולעשות אותו... יש שיגידו שהכל זניח... פחות מסביר כשהמטרה היא לנסוע בשטח.

אם זה היה לפוזה בכביש הייתי אומר יאללה לך על זה..

אגב לגבי הנוחות וההתנהגות של הרכב אני מקווה שזה ברור עכשיו, תוסיף לעניין שמרכז הכובד עלה גם בגלל מתלים ובתוספת הגלגלים.
האמינות יורדת כי אורך חיים ובלאי של רכיבים עולה.

עדיף לדעתי בלי הגבהה לדחוס פנימה גלגל 31" ולפנות כנפיים.
הכל יעבוד יותר טוב. יותר נוח משמעותית יותר עביר משמעותית משילוב של 2" ו235.

Bernard
30-11-14, 00:02
הו.

אז הסוף, אצלך, הוא למעשה העניין..."עדיף לדעתי בלי הגבהה"
עם זה אני בכלל לא מתכוון להתווכח, ולא בגלל שאני מסכים איתך.. פשוט זה ויכוח סופה-לנדרובר/אייפון-אנדרואיד/ליכוד-מערך... אה, כבר אין מערך... וגם ליכוד זה כבר לא כ"כ:rolleyes:
בקיצור, לא שייך לשירשור הזה - הבחור רוצה להגביה ולא דובר פה על חיתוכי ברזל למיניהם..

נחזור להתחלה..
בגדול, ומבלי להיכנס לפרטים הקטנים - אני לא מסכים איתך.

כפי ששמים ספייסר לקפיץ, שמים ספייסר לתושבת הבולם ולבאמפ-סטופ - כך אתה שומר בדיוק על אותו מהלך (שוב, במגבלות הפיזיקה) ואותה התנהגות (שוב, במגבלות הפיזיקה... ו-"2 זה לא קיצוני).
אני לא רואה הגיון, בקונפיגורציה הנוכחית (של ספייסר) להחליף את הבולם לארוך יותר (עם כל הסיבוך שהזכרת).
הספייסר נועד למטרה ספציפית. הגבהה לטובת גודל גלגל - לא שיפור מהלך ולא שום דבר אחר.
פשוט פיתרון מהיר לשיפור גודל הגלגל - וזה מה שהוא עושה יפה מאוד, בעלות זניחה, בפשטות התקנה(/הסרה) ו(לא פחות חשוב, פה בארה"ב) לקבלת פרופורציות יפות יותר של הרכב.
ס'ה-טו - זה הכל.

אמינות מכלולים, זויות שימון, זויות מתלים, בלאי צלבים, ציריות קידמיות...
כל מה שאתה אומר נכון מאוד, ברמת העיקרון.
די זניח ברמה הפרקטית.
ויכוח ישן נושן, כמו שהזכרתי, אם כדאי ומה המחיר של שינוי רכב מהקופיגורציה המקורית - ודרך אגב... גם לגודל הגלגל יש תגובת שרשרת (זניחה) ברמת מייסבי הגלגל, שחיקת רפידות הבלמים, האנרציה הגדולה יותר, צריכת דלק, הזזת האבנים בשבילים ושינוי מצב הרוח של מנהל הבנק...

אורי - בחייאת..פרופורציות.
כולה "2... חמישה סנטימטרים..
לא זה מה שיגרום להתהפכות, בגלל הגבהת מרכז הכובד... וגם הציריות הקדמיות לא ימותו יותר מידי מהר...

סולי
30-11-14, 00:44
... כלמאחד והניסיון שלו. כשמרכז הכובד נמוך יותר יש יותר בטחון במצבי קיצון . תפרש את זה איך שאתה רוצה....

אני טוען שאם לא הרמת את הנק הכי נמוכה, לא הגבהת, במיוחד ברכבים הקטנים עם גלגלים שנופלים בתוך כל קוליס סביר.

עם 31" ללא הגבהה, לעומת 235 ו2" הגבהה. השאסי יהיה באותו גובה... אבל הביצה תהייה יותר גבוהה והרכב יהיה נוח ועביר יותר תמיד. זאת המשמעות האמיתית להגבהה .

ונגיד ואני מסכים עם כל מה שאמרת בנושא הספייסרים... מה לגבי תצורה של מתלה נפרד.
המשולש הוא מה שמגביל את המהלך מתלה . אז אם הנמכת את הבאמפסטופ ב5סמ... ולא הגדלת את הפתיחה ב5סמ אז הפסדת 5סמ של סגירה... לא יודע למה אתה אומר שזה זניח... זה פשוט המון מהלך סגירה להפסיד ברכב שגם ככה אין לו מהלך משהו...

סולי
30-11-14, 00:51
חוץ מזה שנאמר פה מספר פעמים. ל235 לא צריך להגביה... אז מה התועלת של הספייסר אם הוא יותר פוגע בנוחות ובאורך חיים (גם אם לדעתך זה זניח) של רכיבים?

GodsFather
30-11-14, 00:54
בוא רגע נאמר כזה דבר - 31 זה הכיוון. בין אם בהגבהה של 2 ובין אם רק בחיתוך. 235 תהיה פשרה פיננסית בלבד.

ננסה עם אוקולונים. נראה שטוב טוב. נראה שלא אז נחשוב אם לחתוך. כי אם חותכים אין דרך חזרה.

וכמובן שנשנה את שאר המכלולים הנחוצים.

אגב ברנרד 31 לרכב שנולד עם 27 זה שינוי

Bernard
30-11-14, 01:14
הכל ברור והכל שאלה של שיקול - אני, כעיקרון, נגד חיתוכים ובדיוק מהסיבה שעלתה פה... אין חזרה.
ולעבור ל-31 מ-27 זה... שני אינץ' פחות או יותר...

ואם נכנס הגלגל, אין בכלל שאלה - אם לא צריך, ברור שלא מגביהים. אני לגמרי איתך פה.

ומתלים נפרדים - דיברתי על זה...
יש בעייה עם הגבהות ומתלים נפרדים (ובגלל זה אני לא אוהב אותם) והפשרות גדולות יותר... נכון ועצוב.
ועדיין - "2 זה לא המון וניתן לחיות עם זה... עד הטיפול האמיתי.

לצערי הרב, אני עם מתלים נפרדים בכל הפינות.
ועליתי מגלגל "31 ל-"35.
והגבהתי עם ספייסרים של "3.5 (יותר פשוט עם struts).
ו... הכל עדיין עובד..
"2 זה לא מה שישבור את הויטרה... בטח לא כמשהו זמני לבדיקת היתכנות...

סולי
30-11-14, 01:45
לא את הויטרה אבל את הנוסעים זה כן ישבור.

תשמע ברנרד אנשים בארץ מגביהים ומשנים בלי באמת לעמוד על טיב השינויים... ולפעמים בטוחים ששיפרו כשבפועל הרכב שלהם מתנהג פחות טוב מהמצב המקורי.

תסתכל פעם על וחטרה שעומדת סטטית על הכביש וצראה כמה הבאמפסטופ קרוב במתלה מקדימה תנסה לקצץ מזה 5סמ ותבין שמדובר על משהו מגוחך.

אגב על איזה רכב אתה נוסע?

Bernard
30-11-14, 02:25
שוב.
במתלה נפרד ההגבהות כואבות - אין ספק.
אין לי ויכוח איתך בזה - למרות שהגבהה של "2 במתלה נפרד לא בהכרח שווה הפסד של "2 מהלך...
אבל קח מצב נתון, שהוחלט על הגבהה. לא לכל אחד יש אמצעים להחליף 70% ממכלולי המתלה, על מנת להגביה מתלה נפרד "כמו שצריך". ספייסרים זו פשרה זמינה וזולה וקלה לביצוע ו"מספקת את הסחורה".
יראה כי טוב - יענו נותן מקום ל-"31 וירצה להתחיל לטפל במהלך, אולי ישקיע בקיט של אלפי שקלים ויותר (או שיעבור לסרן חי מלפנים ויתפשר על ... הטסטים).

אני נוסע על פורד אקספדישן... אבל זה לא רלוונטי. אני לא נוסע פה בשטח. וגם השטח שיש וכן נוסע, זה בוץ ושלוליות ענק ו... לא משהו שמאתגר את הזויות של הציריות אחרי ההגבהה.
וגם אם היה פה משהו מאתגר, הדבר הראשון שהיה הולך הוא ה-ball-joint של המשולש העליון...

יונתןמצפה
30-11-14, 09:03
לעבור ל-31 מ-27 זה... שני אינץ' פחות או יותר...

אשמח להסבר למשוואה המתמטית הזו.
בחשבון שאני עשיתי זה יצא 4 אינץ'.
לא פחות. לא יותר.
10 ס"מ (פחות אות יותר).

asafk
30-11-14, 09:04
אמיר, אני מבין שהמטרה היא כלי עירוני שיהיה שימושי לטיולים?
אז 31 במקרה הזה לעניות דעתי יהיה לא מתאים. כמות השינויים היא כזו שתוציא אותו מאיזון לחלוטין.
האמת הכואבת ואתה יודע את זה, היא שאם אתה רוצה 31 אז ויטרה היא לא הפלטפורמה הנכונה (כמובן בהנחה שלא רוצים כלי שיהיה צעצוע אלא כלי שימושי).
לגבי הגובה - חייבים הגבהה קלה ולא רק כדי להכניס 235, אלא בעיקר כדי לשפר את זווית הבטן. תבדוק מה הספייסר הכי גבוה שאפשר לשים בלי לשנות כלום - מהיכרותי עם הויטרה זה יהיה בסביבות 35 מ״מ, ותמשיך משם עם 235. לדעתי זה יהיה בהחלט מספיק לרכב טיולים אמין ושימושי.
....ואחרי שיימאס לך והחיידק יתקוף שוב... אז למה 31? הרבה יותר מתאים 7.50-16 .....

אסף.

גיל אסרף
30-11-14, 09:10
לא פחות. לא יותר.
10 ס"מ (פחות אות יותר).

בגובה הכללי של הרכב את מקבל רק חצי משינוי הקוטר של הגלגל.
אם הגדלת את קוטר הגלגל ב4״
אז הגבהת את הרכב ב2״

דרור ברלי
30-11-14, 10:48
אני לא מבין משהו בסיסי.
בפנטזיה שלך, בסוף ואחרי איזה 50K השקעה, זה יהיה חצי ויטרה, חצי היילקס.

אז עם כל הכבוד לחצי הויטרה וכמובן לכיף שבשיפורים - התכנון והבנייה בפועל, לא שווה להתחיל מראש עם היילקס?............

GodsFather
30-11-14, 12:40
לא דרור, לא עדיף. לא כשאתה נשוי ורוצה לשמור על הסטטוס הזה ככה ומאושר.

לגבי הכסף, זה לא החישוב הנכון. לכשנגיע לגשר הזה אני אפרט את החישוב, שבעיקרו אתה מדבר על לתת "מכה" ואני מדבר על הדרגתיות ארוכת שנים.

אסף, אני לוקח בחשבון את מה שאתה אומר, אם כי אני לא מכיר את המידה והנפיצות של צמיגים במידה שציינת.

הרכב יהיה בשימוש יומיומי קטן מאד מבחינת טווחי נסיעה ואופי נסיעה (עירוני בעיקרו) וזה רכב שני (ואולי אפילו שלישי אם מחשיבים אופנייים חשמליים). לא הפרייבט העיקרי של המשפחה.

גיל, ברנרד מדבר על ההגבהה כמו שאתה ציינת אבל אני יונתן ואורי מדברים על כל העומס והקוטר של הגלגל שהוא גדל ב4 אינצ' ואיתו לא מעט משקל (לפני שדיברנו על שינויים בג'נטים שגם להם יש משקל)

הרכב הזה רחוק מלהיות נוח גם ככה. זה אמנם לא סמוראי באי-נוחיותו, אבל הוא לא נוח כמו גולף או מזדה3 אפילו... אז קצת פרופורציה.

235 יהיה הכי בטוח לשים מבחינת קצה גבול היכולת של המכלולים. 31 זה כבר להתגרות בהם אבל יתן את היתרונות בשטח ולכן ההתלבטות שלי.

הסרן האחורי יחיה עם 31 בלי בעיה. הקדמי הוא הבעייתי נכון לעכשיו, אם כי יש שיטות זולות לחיזוק, כמו ציריות של GV (שמעתי, לא בדקתי עדיין) ועוד כהנה וכהנה אפשרויות זולות ולא מתפשרות.

נתחיל מטיפול יישור קו ונמשיך משם, אני לא רץ לשים את כל השיפורים ביום אחד, שיחכו על המדף, אני לומד בנתיים את הרכב ואת התחום הזה של הויטרות שהיה פחות מוכר בארץ עד השנים האחרונות.

ברנרד, טסטים ? מה זה ?

avikkllk
30-11-14, 12:58
מתי מתחילים???:)

GodsFather
30-11-14, 13:14
אבי, העסק כבר התחיל, ברזלים בדרך מארה"ב. חלק מהדברים כבר על המדף. בגלל שיש דברים שמשפיעים אחד על השני (וגם בגלל שאני צריך לעבוד במהלך היום) אז זה יקח זמן. אבל הדיונים פה בסה"כ מועילים לכולם.

דרור ברלי
30-11-14, 13:19
קפץ לי לראש היילקס כי אחרי שחשבת בקול רם על דברים קיצוניים כמו הסבה לסרן חי מקדימה (.....) ואז עלה לי ניחוש לאן אתה מכוון ולדעתי כל הויה-דולורוזה עד שם קצת מיותרת. לא פשוט יותר להתחיל מראש מפלטפורמה מתאימה יותר?... אני טוען את זה כי הנסיון מלמד שבסוף, אחרי הרבה כסף, יגע ויזע, מגיעים למסקנה הזו.

Redoren
30-11-14, 13:22
ואגב, למה היילקס לא מתאים למשפחה? בגלל המחיר ההתחלתי הגבוה? זה מתקזז עם השיפורים הנדרשים לא?

דרור ברלי
30-11-14, 13:26
היילקס פחות נוח, בעיקר בעיר. אבל יש ארבע דלתות ומזגן והפלטפורמה ליכולות הרבה יותר גבוהות כבר מוכנה והרבה יותר מתאימה. וגם חוקית.

GodsFather
30-11-14, 13:27
אורן, היילקס לא מתאים למשפחה שלי, כי ראש המשפחה כרגע לא אישרה :)

דרור, אני לא צריך את כל הברדק שמסביב להיילקס רק בגלל שאני רוצה 2 סרנים של היילקס (ועם נעילה חשמלית).

זה יהיה יותר זול, זה יהיה יותר נוח. לי.

ובכל מקרה, הויטרה כבר בחניה ואני לא מתכוון לוותר עליה בשלב הזה.

אולי עוד כמה שנים נחליף את הגולף בהיילקס IFS לאישה ;)

avikkllk
30-11-14, 13:48
תסתכל על מה שיש לא על מה שאין חחחח
בכל מקרה מחכה בקוצר רוח לפרוייקט.
עלה והצלח

Bernard
30-11-14, 17:56
לא פחות. לא יותר.
10 ס"מ (פחות אות יותר).

הרסת אותי...
אני דיסלקט ש-2+2 עושה במחשבון... אתה יודע כמה בדקתי אחרי שקיבלתי את הפוסט שלך?
לא יפה, יונתן....

Bernard
30-11-14, 18:17
אני בכלל לא מתכוון לתהות למה אוטו כזה (ויטרה) ולא אחר (היילקס). אני בכלל הייתי הולך על משהו אחר לגמרי (דיסקברי לפני 98.. בנזין) אבל זה מה שהסנדק רוצה ואני.. זורם איתו.

ואני מתכוון בדיוק למה שדיברת עליו.
ההגבהה אחרי החלפת הגלגלים, במידה וה-27 וה-31 אכן נכונים, תהיה בסביבות "2, שזה יפה מאוד.

מה שאני אומר זה שההצהרה שחייבים להחליף/לחזק את יתר המכלולים, רק בגלל החלפת הגלגלים (קוטר, רוחב, כובד.. הכל), היא נכונה באופן תיאורטי אבל לגמרי לא מחוייבת המציאות.

זה כמו המשוואה של הגדלת הספק המנוע=שיפור הבלמים... נכון שזה מה שרצוי אבל מי אומר שאם יש לך עוד 100 כ"ס, זה אומר שתנהג 50 קמ"ש יותר מהר ותבלום 1/2 קמ' מאוחר יותר ובכלל תצטרך מסלול מירוצים...

הכל תלוי באופי הנהיגה ומה אתה עושה.
נכון, הבלאי יהיה גדול יותר, לאורך תקופה, אבל תוספת של איזה 10 קג' לגלגל וכו', לא ישבור את המכלולים אחרי שבוע וגם לא אחרי חודש.. אם תזכור שאכן הגדלת - ואני לא מתכוון שתתחיל לנסוע על "ביצים".
לא נראה לי שמי שקונה ויטארה, כהחלטה משפחתית, יתקין גלגל "31 ומיד יצא לכבוש את תחרות "מלך הגבעה", שהיתה נפוצה באתר הצהוב..

אם יש כסף וזמן וממילא הכל כבר הוזמן, אחלה.
אבל, החלפת מייסבים וציריות ומחברים, רק בגלל שהחלפת גלגל לגדול וכבד יותר (במידות שצויינו)... זה להיות קדוש יותר מהאפיפיור... נחמד ויפה ויתן לך נקודות זכות (מתישהו) אבל לא ממש הכרחי.. בטווח המיידי

- - - Updated - - -

טסטים = טסט.

טסט שנתי - רישויי שנתי.
ויטארה גבוהה עם גלגלים גדולים וסרן חי מלפנים... היא לא מחזה נפוץ בארץ...:rolleyes:

אלדר
30-11-14, 22:19
אמיר, הכי קל להכניס צמיג 31 יהיה עם בודי ליפט.
דעתי ומנסיון אפשר לנסוע עם 31, קח בחשבון שיהיו שבירות ותצטרך בכל שבירה להחילף לחלק משופר!
מכיר ויטרה שנסע תקופה ארוכה עם 32" נכון היו חבלי לידה לתהליך עד שהרכב הגיע לאיזון.

יונתןמצפה
30-11-14, 23:23
הרסת אותי...
אני דיסלקט ש-2+2 עושה במחשבון... אתה יודע כמה בדקתי אחרי שקיבלתי את הפוסט שלך?
לא יפה, יונתן....

צטערת. לא התכוונתי.
נראה לי שהיתה אי הבנה וגיל אסרף תיקן אותי.
כמובן שאם הגדלת את הגלגל ב- X אז הרכב כולו גבה ב- 0.5X.

Bernard
01-12-14, 00:25
אין מה להתנצל.. אני רגיל.
חוץ מזה הנזק כבר נעשה: בדקתי עם SHMBO, רק כדי להיות בטוח שאני לא טעיתי בחישוב והיא ישר הסתכלה בי במבט הזה של "עוד פעם אתה רב עם החבר'ה שלך בג'יפים? כאילו.. כבר אין עלים בחצר והקירות יצבעו את עצמם ו..."

GodsFather
08-12-14, 11:33
עדכון -

הוחלפו ג'נטים לכאלה של ג'ימני. תמונה מיותרת בשלב הזה

GodsFather
12-12-14, 23:30
קצת עדכונים -

הגיע לידי קרטון מלא כל טוב חלקי חילוף וצנרות על מנת שאוכל להתחיל ביישור הקו. יש גם כל מיני בושינגים וירקות אחרות שאצטרך עבורם PRESS, אבל עם מה שאוכל להתחיל, אתחיל. בין היתר קיבלתי זוג בולמים קדמיים מתוצרת שקר-כלשהו-סיני-משולב-יפני.

חסר לי צלחות רפידות לקדימה ודראמים וסנדלים לאחורה שכנראה אאלץ לרכוש מקורי מהחברה במחיר מופקע במידה ולא אוכל למצוא תחליפי סביר.

כמו כן, פינוק חדש הגיע בדואר מבית גד-ג'יפ (www.gadjeep.co.il)
וזאת בזכות ההטבה שיש לנו, אזרחי ג'יפולוג אצלהם שמאפשרת כפל הנחות. אני חייב לציין כאן ששמם הטוב מורגש גם בשירות, בשיחה שהייתה איתם. עם זאת, לא חושב שהייתי מרשה לעצמי כזה פינוק אילולא המבצע הכפול. בכל זאת 20 אחוזי הנחה בקירוב.

קניתי ארגונית למושב אחורי (http://www.gadjeep.co.il/products/705968/%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%A0%D7%99%D7% AA-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%92%D7%91-%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%91-%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99)

הגיע תוך ימים ספורים מערד והורכב/ה היום בקלילות רבה, כמתחייב.

על הדרך, שלפתי מהמחסן את רשת התליה של טריפנט שהייתה לי מימי הסמוראי, עוד מאובקת עם אבק המדבר של הטיול האחרון שלי איתו מסוף 2009, דמעה זולגת לי אבל לא ברור לי אם זה בגלל שנכנס לי משהו לעין או מגעגוע למכונת הכביסה ההיא שנגרטה לה....

לא טרחתי לפנות את הג'יפה מתא המטען או להצניע סרחים מהרשת אבל הנה תמונה, שכמובן במציאות נראה הרבה יותר טוב. חייב לציין שהמוצר ובדגש על הבד מרגיש מאד איכותי.

94025

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=94025&d=1418415604

עכשיו נותר לי לתלות את התיקים של טריפנט שצריכים חיזוק בתפרים אחרי כמה שנות תליה ואחסנה והנה לנו מערכת זיווד טובה וקלילה מאד שתשאר ברכב ותכיל את כלי העבודה הבסיסיים, כבלי הצתה, רצועות ואביזרי חילוץ ועוד כמה שמונצס, בעוד שאת הדברים הכבדים וציוד הטיולים אוכל לשים בארגזים נשלפים, וזו התכנית הבאה לזיווד - פלטת עץ לשיטוח הרצפה ואליה לחבר מערכת מגירות שתשא למעשה ארגזי פלסטיק איכותיים ועמידים שיחוברו בהברגה מהירה (פרפר או פטנט אחר) וישלפו החוצה כשלא מטיילים. אם יש לאנשים רעיונות ומקורות מידע על אלמנטים לפרויקט, אני אשמח.

אלדר
13-12-14, 01:00
דרמים תצטרך לקנות מקוריים, אין תחליפיים

GodsFather
13-12-14, 01:02
אתה לא מפחיד אותי :)

סולי
13-12-14, 11:06
במחיר של 500 לאחד... ואם כל התכנונים לגלגל יותר לא יהיה ראוי יותר כבר להסב לסרן צף וברקס דיסק?...

GodsFather
13-12-14, 16:21
אורי, אם יש לך קיט מושלם לזה אני מוכן לשקול ברצינות. 500 שח לדראם זה גרושים, אני זוכר ששילמתי 800 לסמוראי בזמנו במכשירי תנועה אחרי הנחה.

אחרת, אני נשאר עם המקור. בהמשך יבואו ציריות מחוזקות. בהמשך הרחוק

אלדר
13-12-14, 16:27
יש קיט הסבה ב lowrange

GodsFather
13-12-14, 17:16
לא מצאתי. תן לינק

אלדר
13-12-14, 17:32
לא מצאתי. תן לינק

http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/sidekick-tracker-x90/brakes/trail-tough-disk-brake-kit.html

GodsFather
13-12-14, 17:45
תודה!
נראה אטרקטיבי מאד אבל חסר לי מידע.

למשל בלם יד.

ציריות.

צריך לברר...

אלדר
13-12-14, 17:47
בכיף.
בזמנו רציתי לעשות הסבה לויטרה, הבעיה הייתה עם בלם היד.

GodsFather
13-12-14, 17:49
מה עם הציריות?

בלם יד זה לא בעיה אם יש לי טרנספר סמוראי עם בלם יד עליו.

סולי
15-12-14, 16:15
אני לא דיברתי על הסבה של דיסקים רק... לסרן צף יש המון יתרונות: בבקשה... תקרא ואולי הפרויקט הזה יהיה אפילו יותר מעניין.
http://www.zanfi.it/modules.php?name=catalog&file=product_info&cPath=62_171&products_id=59

http://www.auszookers.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=38240&hilit=Vitara+based+full+float

GodsFather
15-12-14, 16:27
אורי, אני יודע מה היתרונות של סרן צף.

רק שאין קיט הסבה לזה מושלם, לויטרה.

יש הסבה של בלמי דיסק. אבל אף אחד, כולל האיטלקים האלה, לא יודע לומר לי מה לעשות עם הציריות, המיסבים, המחז"שים וכד'.

סולי
15-12-14, 22:48
אני רגע יורה באפלה ומקווה שאחד המומחים שיתקן אותי.

מבחינת חלקים קודם כל צריך לאסוף:
נאבות קידמיות- לדעתי יש עדיפות לשל הסמוראי הישן אם שני מייסבים ואפשרות הידוק, אם תבחר בשל הויטרה אומנם המיסב מעטגיבור יותר אבל ברגע שיש קצת חופש אין אפשרות הידוק וצריך להחליף מיסב.
יד סרן קידמית תואמת.
קליפרים (לא צריך קיט... יש כבר תושבת עם היד סרן) - אני אישית הייתי משקיע ומודד קליפרים אחוריים (עם מנגנון בלם יד) מרכבים מודרנים ומקווה ליפול על מרחק וקוטר ברגים זהה לשל הסמוראי. (שווה לבדוק מאזדה3 ושות'..)
למה בעצם? זמינות גבוהה, עלויות נמוכות, פשטות ואמינות תחוקה קלה ונוחה.

ציריות, בימינו לא ניתן להזמין אצל היצרנים הגדולים ברשת ציריות כרומולי/300M לפי אורך ומספר שיניים במחיר סביר?
הכוונה היא לא למשהו מיוחד מידי קוטר אחיד, אורך נתון ומס' שיניים תואם לויטרה.

לסוזוקי אגב יש לדעתי מק"ט למכסה צירייה, אז גם את זה ניתן לקנות איכשהו , איפשהו מבלי לייצר.

בעצם חוץ מהצירייה האתגר היחידי הוא בייצור ותכנון המתאם הבא:

http://www.zanfi.it/modules/catalog/images/semiassi_post_solo_traenti_2

לגבי המחזיר שמן, מחזיר שמן קידמי אורגינלי.. שום דבר מיוחד.
http://www.zanfi.it/modules/catalog/images/semiassi_post_solo_traenti_1

כמו שאתה רואה זו היד סרן כבר מגיעה עם תושבת לקליפר.

http://www.zanfi.it/modules/catalog/images/foto_semiassiposttraenti_02.JPG

http://www.zanfi.it/modules/catalog/images/foto_semiassiposttraenti_03.JPG

http://www.zanfi.it/modules/catalog/images/foto_semiassiposttraenti_05.JPG

http://www.zanfi.it/modules/catalog/images/foto_semiassiposttraenti_06.JPG

http://www.zanfi.it/modules/catalog/images/foto_semiassiposttraenti_08.JPG

אגב להסבה הזו יש יתרונות נוספים מלבד חוזק ובטיחות (אם תשבר הציריה הגלגל לא יברח איתה מהאוטו..)
רוחב של 2.5 ס"מ בכל צד.
בלמים משודרגים.
יכולת להדק מיסבים.
החלפת צירייה בקלילות בשטח.

GodsFather
16-12-14, 02:28
תודה אורי.

מבחינת קליפרים - אין בעיה עם סמוראי קדמי וזהו. בלם יד יש על הטרנספר. צריך אבל מתאם לחץ proportion valve ואת זה קונים בנפרד.

הקיט שאתה מציג פה מהאתר האיטלקי קיים כמדומני גם בגרסה אמריקאית בLROR, בסופו של דבר - קיט הסבה לבלמי דיסק. אני טועה ?

לגבי המתאם - העליתי שאלה בפורום שצירפת, נראה מה יגידו. הם גם מפנים שם ליצרן של ציריות שהם ייצרו אצלו את הציריות 300M בפרויקט שלהם. 550 דולר לסט + משלוח, לא סיפור יקר בהנחה ויודעים מה עושים. החשש הגדול הוא כמובן בדיוק של מידות הייצור. 26 שיניים אבל באורכים שונים ממה שהם מציגים כי אני לא רוצה לחתוך את הצינור כמו שהוא חתך. על פניו, 35 מ"מ הפרש לצד (סה"כ 70 מ"מ) יותר רחב ממה שיצא לו.

נתון שאני שם ומגלה לאחרונה מכמה מקורות - סרן היילקס וסרן אחורי ויטרה כמעט זהים ברוחבם (הפרשים זעומים ממש), מה שנותן את אותו הרוחב ועם יותר קלירנס לטובת הויטרה, בנוסף ליחס העברה נמוך יותר בויטרה 5.12. כיף.
זה הופך את ההסבה לSAS מבוסס סרן סמוראי (מחוזק) ליותר רלוונטית וריאלית מהחלפה קומפלט של סרני היילקס.

GodsFather
22-12-14, 16:37
התווסף לו גגון השבוע.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/88873-%D7%97%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%92%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%97-%D7%91%D7%92%D7%92/page3?p=612259#post612259

opl
22-12-14, 19:02
"הכותרת תיערך עם התפתחות הפרויקט"

הגיע הזמן לא?

GodsFather
22-12-14, 22:27
עוד טיפה, כשיהיה משהו יותר משמעותי

GodsFather
01-01-15, 17:59
עדכונים כי יש לי כמה דקות פנויות -

בתחום הקוסמטי (?), החלפתי את כל הגומיות במשקופי הדלתות לחדש (תחליפי). מסתבר שאיזה אדיוט שהחליף לבעלים הקודם את הגומיות, שם גומי שמתאים לתא מטען ולא לדלתות. (בעגה המקצועית - קדר דלתות גומי צד אל מול קדר בגאז'). רואים את הרווחים בדלתות וכיצד הגומי החדש נכנס בול למקום.

עכשיו נותר לחכות לגשם שיבוא ולהבין אם הצלחתי להתגבר על הטפטופים שהגגון החדש יצר או שעדיין צריך ללכת למתקין שיסדר את מה שאפשר... זה מעכב אותי מלהביא עריסה שתתלבש על הגגון הקיים.

הזמנתי קיט 2LOW מאמריקה, יגיע בסוף החודש ויצטרף לטרנספר סמוראי שמחכה על המדף להתקנה. זה אמנם פחות מגניב במראה מTWINSTICK, אבל הביקורות ברחבי הרשת על הTWINSTICK אומרות שהידיות קופצות מידי פעם תחת עומס, בעוד ש2LOW נשאר ללא שום בעיה. מעדיף שרידות על פני מגניבות במקרה הזה, להתקע באמצע מכשול ללא יכולת לשלב זה רע.

ההתלבטות בין 29 ל31 הולכת וגוברת נוכח העליה בגודל ההפחתה שתהיה עם הקיט של הטרנספר (קצת מספרים - כ60 אחוז בHI ויותר מ200 אחוז בLOW לפני ההורדה של מידות הצמיג)... יש מצב שארוץ עם 29 לתקופה עד שאמצא לי דיל טוב ל31 עם ג'נטים 7" או לחילופין, אתקין את הטרנספר במצבו המקורי ללא ההפחתה, וכך אקבל הפחתה טובה גם כן אבל יותר שפויה (40 אחוז בHI וכנ"ל גם בLOW, עיגלתי מספרים פה), עד שאגיע לשלב ההגבהה של הרכב וההסבה לSAS שידרבנו אותי גם כן לעלות במידת הצמיג, אני עדיין אוסף חומרים בנושא.

דיברתי עם יצרן איטלקי שמכין בימים אלה קיט סרן צף אחורי לויטרה, טוען שהקיט יהיה מוכן לקראת סוף החודש ורק אז יעלה על המדף למכירה... נחיה ונראה. לא מתאים לי להיות שפן נסיונות, אבל זה גם ככה המצב כרגע.
יש יצרן אנגלי שעושה את זה כבר, אבל האתר שלהם וההתקשרות איתם כל כך לוקה בחסר שאני לא סומך עליהם. האיטלקי מגיב מהר ולעניין (אפילו שהבחנתי שהתכתבות בינינו מבוססת תרגום של גוגל מצידו ולא אנגלית רהוטה).

מבחינת הגבהה - מאחורה אני מנסה להבין את ההבדלים בין 3 ל4 לינק כדי לחשוב על הסבה כזו. לחילופין, לקחת קיט 3 או 4 אינצ' מוכן של קלמיני ללא בולמים וקפיצים (כלומר רק זרועות ותושבות) ולהתקין בארץ עם בולמים וקפיצים בהתאמה אישית.
אופציה זולה יותר - מישמש של קיטים וחלקים מרכבים קיימים בארץ בתוספת ספייסרים. תלוי מה יפול לי לידיים ובאיזה מחיר.

*ערכתי את הכותרת לבקשת הקהל.

אשמח לאינפוטים

lizard
01-01-15, 18:04
מה זאת אומרת ההבדלים בין 3 לינק ל4 לינק? בכללי או ספציפית לרכב שלך? 4 לינק לא מצריך פנהרד ואילו 3 לינק חייב בפנהרד.

GodsFather
01-01-15, 18:10
בכללי וגם לרכב שלי.

כרגע ברכב שלי, ממה שקראתי והבנתי, יש 3 לינק אבל במקום מיסב יש תפוח, שזה חתיכת חרא של דבר שדופק את כל היכולת לשפר זוויות בפתיחה של הסרן.

אחד הדברים המובהקים בכל הקיטים הגדולים הוא החלפה של הזרוע בזרוע עם מיסב.

לא הבחנתי במוט פנהרד ברכב... אולי אני מפספס משהו.

lizard
01-01-15, 18:35
ממה שאני רואה בגוגל בוויטרה יש משולש עליון שהתפוח זה הקודקוד שלו על הסרן. אפשר בקלות לבנות משולש חדש או לשנות את הקיים למיסב.

Bernard
01-01-15, 20:17
אותו סט-אפ כמו בדיפדנדר ובדיסקברי עד 1998 - ובשניהם יש תפוח ואי אפשר להגיד שיש להם בעיית מהלך...

GodsFather
01-01-15, 21:13
אני אומר לך ברנרד שיש בעיה בויטרה. מה שעושים כשמגביהים זה מגביהים עם ספייסר את התושבת או מחליפים למיסב

Bernard
01-01-15, 21:57
אותו הדבר בשני אלה שהזכרתי - יש קיט, לא להגבהת התושבת על הסרן אלא הנמכת התושבת על הזרוע אבלזה אותו עיקרון.
אני רק אומר שזו לא בעייה בתפוח - אפשר להחליף למייסב קצה אבל אז יש את הבעיות הרגילות של מייסבי קצה, שכושלים ודופקים הרבה יותר מהר מאשר התפוחים..

אלדר
01-01-15, 21:59
ממה שזכור לי, התפוח לא מתפרק מהמשלוש, זה יחדה אחת

Bernard
01-01-15, 22:25
ממה שזכור לי, התפוח לא מתפרק מהמשלוש, זה יחדה אחת

בבקשה - פרוייקט לשיפור.

GodsFather
01-01-15, 22:45
אבל כבר יש שיפור - החלפת המשולש בכזה עם מיסב

Bernard
01-01-15, 23:31
כן אבל למיסב יש בעיות ידועות...
במקום לחכות לזרוע שתגיע, אפשר אולי לנסות להתקין ספייסר עם אפשרות להחלפת התפוח..

GodsFather
01-01-15, 23:44
מה זה בעיות ידועות? כל העולם משתמש במיסבים, במיוחד כשמשדרגים למערכות משופרות... מה לא בסדר?

התפוח מחובר ביציקה. אי אפשר להחליף. אפשר כן לעבוד עם ספייסר.

Bernard
02-01-15, 00:06
המייסבים, מייסבי הקצה, נשחקים ומקבלים חופשים (דופקים) מהר יותר מ"תפוחים" או בושינגים. ובמיוחד אלה, שהם לא ברמות המחיר העליונות.

אם יש אפשרות זמינה אז אני דווקא בעד המייסבים האלה, רק שיש לקחת בחשבון את הבלאי שלהם - זה כמו מה שאסף אמר על מייסבי הקצה בבולמי מירוץ.

אני לא בקיא במבנה של הזרוע בויטרה - יותר מכיר את הלנדרובר, שם ניתן להחליף את כל תושבת המייסב/תפוח וגם להתקין ספייסר... ברגים - אבל האם לא זול ומהיר יותר לחתוך את תושבת התפוח ולרתך מבנה שיקבל לתוכו תושבת תפוח, שניתן להחליף בבוא היום?
אם כן, אפשר, מראש, לתכנן את התושבת לגובה/הגבהה הרצויים.

- - - Updated - - -

תאמין לי - אני מכיר את כל היתרונות של מייסבי הקצה, למיניהם. בריינג' שלי, מלבד בבולמי הזעזועים, יש כמה זוגות כאלה... שאני מחליף (החלפתי..) על בסיס די קבוע.
זה יותר בלאי ויותר תחזוקה ויותר גמישות ויותר מהלך ויותר רעש ויותר נקישות.
אםיודעים ומקבלים את כל זאת - מצויין.

lizard
02-01-15, 02:18
ברנרד בנושא הזה אני לא מסכים איתך, מיסב, ולו הפשוט ביותר, טוב יותר לדעתי מתפוח. הרבה פחות חופשים והרבה פחות תחזוקה. תפוחים צריך לגרז כל הזמן ולפקח עליהם. מיסב איכותי יחזיק המון זמן. חוץ מזה, אני מדבר על יוניבול של 1" של FK, לדעתי לא פחות.
אמיר, אתה יודע שאתה בכל מקרה צריך לבוא נכון? יש לי משולש שבניתי לבאגי, אפשר להשתמש בחלקים שלו לבנות לך משולש לרכב שלך, רק צריך לקחת מידות. (אם יש לך תמונות של משהו קיים אשמח לראות) מיסבי קצה ג'וני ג'ויינט של קורי אנטרפרייז ויוניבול של FK 1". משולש גיבור.

Bernard
02-01-15, 03:53
טוב. אלה כבר לא מייסבים פשוטים...
נשמע טוב.

GodsFather
04-01-15, 14:52
קצת עבודה בסופ"ש

החלפתי בולמים ק'+א' לחדשים מאיזה יצרן סיני. הישנים במחסן וכבר יש עליהם קורי עכביש מהרכב. הנסיעה מרגישה נעימה יותר יחסית.

נראה שההחלפה של הגומיות בדלתות עזרה לבלום את הגשם, אם כי רואים בפירוש את המים בנקודות הנושקות את תושבות הגגון. נראה מה יקרה עם התחזקות הגשם.

לצערי את הברגים הסוררים של הלוקרים לא הצלחתי לפתוח עם חולצים ייעודיים, עכשיו אאלץ לגשת לאופציות אלימות יותר.

מה שאומר שגם את השלג השנה אני אפספס...

avikkllk
05-01-15, 01:00
עזוב שטויות.
תראה תמונות:)

GodsFather
05-01-15, 01:07
זו ויטרה רגילה בנתיים... אבל מחר אני מקווה לתמונה חביבה

GodsFather
05-01-15, 14:36
הבעלים הקודם (יד1) הוא גרמני אמיתי ולכן שמר תיעוד די מרשים של היסטורית הרכב. בין היתר את טופס ההזמנה המקורי ממכשירי תנועה משנת 1994. שכמובן יש בו טעות כי הרכב הוא אוטומט ולא ידני.

האילתי הזה אשכרה עלה לת"א כדי לבצע הזמנה לויטרה, חזר לאילת ואח"כ עלה שוב בשביל לאסוף אותה מהסוכנות ולהביא אותה בנסיעה לאילת...

94838

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=94838&d=1420457574

מחיר הרכישה - 75 אלף שקל. הלוואי היום על מחירים כאלה...

GodsFather
20-02-15, 17:12
עדכון קל מהנעשה עד כה - שיפוץ לוקרים שהיו תקועים ומלאי ג'יפה. עכשיו הכל מנגן יפה וחלק.

סט מגבי סיליקון.
מפצל שקע מצית עם usb שקיבלתי מתנה ;)

זהו בערך...

חצי שנה אצלי ובסהכ עושה מה שמצופה ממנו.
הגגון עבר שימוש ועמד בציפיות.

הגומיות שהוחלפו במשקופי הרכב הוכיחו עצמן נהדר בסופות האחרונות ואוטמות מים ורוח.

חודש הבא טסט, אני מתכוון לסיים את יישור הקו שעוד לא התחלתי אפיחו ולהעביר אותו רגיל מכיוון שהוא מקורי עד העצם, כנראה אזדקק רק לציגים רעננים יותר כי שלי בני 5.

אחרי זה נתחיל להטמיע את השדרוגים.

ronen7k
20-02-15, 20:26
חזק הקטע עם היד ראשונה.

מה עם המדף? :rolleyes:

סופ״ש הבא אהיה במרכז , אתה מוזמן ..

GodsFather
20-02-15, 22:45
המדף (ים) בתכנון אבל אשמח להפגש.

GodsFather
27-02-15, 22:45
96295

אלמנט נוסף למדף

OFF-RoaD
27-02-15, 23:48
פרטים? מעניין מ א ו ד

GodsFather
28-02-15, 00:33
http://www.trailtough.com/index.php?page=shop.product_details&category_id=12&flypage=flypage.tpl&product_id=258&option=com_virtuemart&Itemid=53

GodsFather
28-02-15, 00:34
מאפשר מעבר ל2low .

קיט עדיף על הtwinstick אחרי שקראתי ביקורות שלפעמים הידית שם קופצת

GodsFather
03-03-15, 21:08
משהו קטן משוודיה -

https://www.youtube.com/watch?v=2AVNus4K7dM

דרור ברלי
04-03-15, 19:49
מגניבבבבב

אבל ברקע רואים כמה אקזמפלרים של הדבר האמיתי - וולבו TGB/C303....

asypeer
04-03-15, 20:18
משהו קטן משוודיה -

איזו מפלצת..

Sent from my Ass

GodsFather
05-03-15, 11:41
וזה עם קצר. תחשוב איזה מגניב זה היה עם ארוך.

בעצם, תראה בעצמך :)

https://www.youtube.com/watch?v=AdyO5Vby2rI

https://www.youtube.com/watch?v=AdyO5Vby2rI

kruvi
05-03-15, 11:56
חלום

GodsFather
05-03-15, 12:28
האמת, נראה קצת סיוט... לא בניה איכותית משהו. אבל הכוונה טובה.

סולי
06-03-15, 12:56
ארוכה על 33x10.5, סרן קידמי היברידי (סרן אחורי ויטרה עם קצוות של סמוראי), קוילאוברים בארבע פינות, עוד לא גמור, טוען להנמיך אותו ב-1.5-2".

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/image.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/72520256-23EC-4E91-8412-381B03F5F838.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/BDE79853-F803-45C4-A8DB-5B3D9903812A.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/54A0C347-566A-4373-9151-612946E5F026.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/96CC7BCB-631E-43B3-BF91-62BC9330199A.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/0EEE716D-9E69-4B5A-8D0A-B55A17C4CB81.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/5A4C4D14-77B9-4C78-B2E8-DC22DDEB0856.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/0237AD2E-6D9E-45D1-B64A-5F478FBAF756.jpg

GodsFather
06-03-15, 13:04
מתבקש להזיז קצת את האחורי אחורה לפי התמונה.

GodsFather
15-03-15, 10:33
10 דקות פנויות לפני שבת, מברגה, מדף עץ מהמזנון הישן, חתיכת מיתר, וו וזוג צירים והנה לנו מדף מתקפל על דלת הרכב בשביל קפה ועוגה או פריסה של כלי עבודה. (ואם אישתי תבקש אז זה גם יכול לשמש כעמדת החתלה)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=96650&d=1426404396

נסיעת מבחן - אין קרקושים או רעשים.
מבחן עומס - מחזיק לפחות 10 ק"ג לפי כמו הציוד שהעמסתי (לא רציתי למתוח את הגבול, זה מספיק לשקשוקה ואו קפה).

אפשר להחליף את המיתר באחד יותר חסון ואו במיתר ברזל.

ועכשיו שאלה - מישהו יודע איפה אני קונה את הפינים האלה ? הם מחזיקים את הציפוי של הדלת ומכיוון שהם בני 20 חלקם נשברו בהליך הפירוק שלהם. (למעט מכשירי תנועה)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=96651&d=1426404396

תודה,

asypeer
15-03-15, 15:53
יש לי, סיפור של כמה דולרים באיביי.

Sent from my Ass

GodsFather
15-03-15, 18:44
עדכון בנעשה ברכב -
חצי שנה (כמעט) שהרכב אצלי. השבוע עבר טסט חוקי (!)

סהכ נוסע מעל המצופה. פה ושם קצת דברים מציקים שאפשר לחיות איתם.

עבר טיפול גדול שכלל החלפת נוזלים ומוצרי גומי מקצה לקצה. פלוס תיקון נזילה מצינור משאבת הגה.

הגיע הזמן להתחיל לטייל.

GodsFather
21-03-15, 18:42
במסגרת השיטוטים שלי ברשת בחיפוש אחר רעיונות לטמבונים ומדרגות, נתקלתי באלבום הזה בפוטו-באקט.

איכות תמונות טובה ויופי של עבודה ורעיונות.

http://s34.photobucket.com/user/suzukiboyoz/media/Suzuki%20Vitara%204WD/bumper2.jpg.html

http://i34.photobucket.com/albums/d136/suzukiboyoz/Suzuki%20Vitara%204WD/bumper2.jpg

מעניין כמה טמבון כזה יעלה לייצור בארץ בתנאים חובבניים (ואולי עם תוספת מתקן לגלגל, ג'ריקן והייליפט)

והנה מדרגות צד, לדעתי יש שם לא מעט ברזל מיותר...

http://i34.photobucket.com/albums/d136/suzukiboyoz/Suzuki%20Vitara%204WD/sliders1.jpg

דרור ברלי
21-03-15, 21:33
מה לדעתך מיותר במדרגות הללו?
נראה נקי, יפה, חזק ויעיל.

GodsFather
21-03-15, 22:46
המוט המקשר הפנימי נראה לי מיותר ואיתו החיבור הקטן לצלע המרכזית

דרור ברלי
22-03-15, 01:25
אני לא מכיר עד כדי כך ויטארה ואיך היא בנויה מלמטה (יש לי דגם די מדויק של ויטארה דור ראשון קצרה בקנ"מ 1:24, אולי אסתכל שם) אבל משום מה נראה לי כמו מדרגה שבנויה טוב ומגינה טוב מאוד לא רק על המפתן אלא גם על הריצפה

GodsFather
22-03-15, 01:27
אולי אתה צודק... למרות שזה עלול גם לעכב

GodsFather
25-03-15, 23:55
עוד פרויקט יפה

http://jip.co.id/read/2015/01/02/336004/220/16/Suzuki-Vitara-1994-Vitaroid

GodsFather
08-04-15, 13:07
הגיעו הכפתורים/פינים מBANG-GOOD. תודה רבה ל-asypeer על הלינק, אני ממש מבסוט מהתיקונים הקטנים הללו שלרוב מעצבנים מאד לטיפול.

כפי שציינתי בשרשור אחר, התווסף לרכב תיק גג, מקווה לנסות אותו בימים הקרובים בשטח.

טמבון קדמי מברזל עם זוג פנסים נוסף הצטרף גם כן לרכב ופתח כמעט לחלוטין את הגישה לגלגלים הקדמיים, התמונות בקרוב. מדהים כמה פלסטיקה יש בין הגלגלים ועד הסלע הראשון, זוית הגישה השתפרה פלאים.

הצעד הבא - מדרגות צד.

חייב למצוא סט צמיגים במחיר שפוי, אפילו במידה המקורית, אני כרגע עם צמיגי כבישביל ישנים וזה מציק לי מאד...

אלדר
08-04-15, 13:34
תמונות תמונות

ishc
08-04-15, 16:23
אמיר איזה תיק קנית ואם אפשר לינק.
וכמו שאלדר כתב כבר... תמונות תמונות תמונות

GodsFather
10-04-15, 00:08
התיק מהשרשור הזה.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=83414

זה לינק לרכישת התיק -

http://www.s-free.co.il/items/336323-%D7%AA%D7%99%D7%A7-%D7%9C%D7%92%D7%92-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91#item_content_ti tle

GodsFather
12-04-15, 16:56
טמבון -

97518

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=97518&d=1428843253
97519

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=97519&d=1428843287

הכיווץ של התמונה קצת מחרבן את האיכות שלה, אבל אני בטוח שהמסר ברור.

מבחן סלעים קצר מאד השבוע הוכיח שהטמבון עושה יופי של עבודה. עכשיו נותר לעבוד על חיבור נקודות חילוץ לשלדה.

GodsFather
19-04-15, 16:26
אחרי סופש מעניין, הרכב הוגבה בכ-2 אינצ' מבוססי אוקולון + סט הארכת תושבת בולמים אחורית ותיקון זווית קמבר לפרונט מבית BIT4VIT.

3 שעות עבודה במצטבר מתחת לבית (שעה אחורה, שעתיים קדימה), צמוד לכתבה פה באתר ועם כמה תובנות אישיות, כי לא הכל מדויק.
*(אלוהים יודע איך הם הצליחו לדחוס קפיץ עוד יותר ארוך ממה שלי יש מבלי לפרק את המשולש ובלי להשתמש במכווץ קפיצים...)

ברשימת הTO-DO כתוצאה מההגבהה - החלפת צנרת ברקס, הנמכת פרונטאקס על ידי תושבת ייעודית והחלפת/הגבהת זרוע A אחורית והארכת נשם בקאקס.

למה זה רק בTO-DO ולא MUST לעכשיו ? כי הרכב מתפקד בסדר עכשיו ולנסיעות מנהלתיות, אבל זה לא משהו שיעשה לו טוב בטווח הארוך או בנסיעה קשה בשטח. רואים את זה היטב בזמן ההתקנה.

תמונות בהמשך, יחד עם תמונות התיק-גג והמידות שלו.

תודה לצחי מדהלה שהביא לי את חלקי האוקולון (מי אמר שאין תימנים נדיבים??) ול-ירון ב.ד. שעזר לי בהתקנה.

GodsFather
19-04-15, 16:35
תובנות נוספות, קצת פחות מקצועיות -

קפיצים קדמיים של GV דור 3 (מתלים נפרדים קדימה ואחורה) ארוכים בכמעט 3 אינצ' מקפיצים מקוריים קדמיים של ויטרה דור ראשון. יותר כריכות, יותר עבה/ות, קוטר זהה.

קפיצים אחוריים של GV דור 3 - לא מתאימים לויטרה דור ראשון - קוטר הקפיץ גדול בהרבה. לצורך ההמחשה - קפיץ של דור-1 נכנס לתוך קפיץ של דור-3 ויש עוד מקום...

ויתרתי על מדידה עם מטר אחרי שראיתי את המצב בעין.

avikkllk
19-04-15, 23:53
חביבי אנחנו רוצים תמונות

GodsFather
25-05-15, 15:53
אם יש סיבה לגרום לחבר לנסוע עם מזוודה גדולה גם לנסיעה של יומיים ללונדון -

98664

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=98664&d=1432554776

מי יודע/ת מה זה ? :)

asypeer
25-05-15, 15:54
קיט הנמכה לפרונטאקס
ועוד ממתקים של vit mods

Sent from my Ass

GodsFather
25-05-15, 16:08
VIT MODS וממתקים זה נכון, אבל תדייק :)

חצי תשובה נכונה.

OFF-RoaD
25-05-15, 20:32
המשולש הזה מחליף את המשולש בסרן האחורי, ואולי מיישר אותו מול הטרנספר?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

GodsFather
25-05-15, 20:37
אכן. מאפשר גם זויות עבודה טובות יותר ומהלכי מתלה טובים ייתר מאשר התפוח המקורי, גם חסון יותר וגם מאפשר להגביה את הרכב כראוי, במיוחד מעל 2 אינצ.

כמובן שמעל 2 אינצ צריך גם להחליף את הזרועות בצדדים, אבל את זה כנראה אעשה בייצור מקומי.

GodsFather
17-07-15, 17:37
הזרוע

99914

99915

ועוד משהו ששונה ברכב...מי מזהה?

99916

OFF-RoaD
17-07-15, 18:47
תתחדש על הנעליים....

GodsFather
17-07-15, 19:16
תודה

lizard
17-07-15, 21:16
נחמד, מי בנה לך?

אלדר
17-07-15, 21:54
נחמד, מי בנה לך?

מוצר מדף באנגליה

GodsFather
17-07-15, 22:06
מיכה, תגלול דף אחורה, יש הסבר.

ותודה!

raanan
18-07-15, 07:07
אמיר,

ה V-BAR עובד בעומסים גבוהים !
כמה עובי הפלך בכול צד ? (היכן שהתושבת בצורת "ח" (הפוך) מורכבת לסרן)
בנוסף, איזה אלמנט (רצוי שתצלם) מחליף את התפוח המקורי לצורך פיתול בהצלבה ?

רענן

GodsFather
18-07-15, 07:59
רענן, תן מבט בתמונה מעמוד קודם, צילמתי את האלמנטים לפני ההרכבה. אפשר לראות את החלק שאחראי על הפיתול/זויות.

ה"ח" עבה מאד, יותר מ10 ממ לדעתי אבל אמדוד אם זה קריטי לך.

מה הכוונה בעומסים כבדים?

lizard
18-07-15, 08:06
קנית קיט מוכן. חשבתי שזה ייצור מקומי

GodsFather
18-07-15, 08:09
אגב, אני מחפש צינור בלם אחורי בלוי כדי שאוכל לקחת כדוגמה לייצר אחד ארוך יותר. אם יש למישהו זרוק, אני אשמח.

לגבי המהלך, אני מוגבל כרגע בגלל הצינור הנל וכן בגלל אורך הבולמים -55 סמ פתיחה. אז אני בחיפושים אחרי בולם שיתאים...

raanan
18-07-15, 09:55
התמונה קטנה מידיי, נסה להעלות שוב אם אפשר רק של הציר עם המיסב או מה שלא יהיה מותקן שם.

קלמיני בתחילה ייצרו בעובי 8 ממ' , לאחר תקופה הם ביצעו ריקול ושלחו לכול בעלי הקיט המקורי
תושבת בעובי 10 ממ'.
אני ברוב כשרוני גזרתי גם את ה 10 ממ' (כנראה כתוצאה של נזק מתמשך (סדק) מנסיעות אגרסיביות בשטח)
בסיבוב חד ומהיר (כמה מטרים לפני הבית).
זה מה זה לא נעים כשהסרן "בורח" לך בסיבוב ....
עוד בעיה זה המיסב שהיה בקלמיני, נגזר גם כן בבת אחת "ולוקח" איתו על הדרך את הבולמים, צינור בלמים, והצלב בדרייבשאפט.
נדמה לי שנדב42 (רכש ממני את הויטארה) פתח שרשור בעבר של מציאת מיסב תחליפי עמיד יותר.

המלצה שלי, תמדוד את טווחי הפיתול (ללא הבולמים כמובן) של המיסב, תפחית כמה מעלות,
תגדיר זאת כטווח עבודה מכסימילי ע"י הוספת רצועות מגבילות (עדיף מאשר הבולמים משמשים כגובלי טווח).

נ.ב - אני דווקא חושב ששיטת התפוח ב V-BAR המקורי עדיפה.
בזמנו חשבתי על אפשרות של לבצע שינוי ולהנמיך רק את תושבת התפוח מה V-BAR
(כך להחזיר לו את זויות התנועה הכמעט מקוריות שנפגעות עקב ההגבהה).

בהצלחה
רענן

GodsFather
18-07-15, 14:58
המיסב הוא בר החלפה כמובן. על פניו נראה שכל הסיפור בריא מאד. אני מכיר את היצרן ומשיחה איתו הוא למד היטב את מה שקלמיני מייצרים ושידרג את זה. בכל מקרה נשים לב וניקח לתשומת ליבי את ההמלצות.

GodsFather
18-07-15, 14:59
אגב, הבולמים אצלי מחוברים בשונה מהמקור, עם מאריכים שמשנים את זוית החיבור

raanan
18-07-15, 16:46
השרשור בנושא המיסב :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/49802-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2-%D7%91%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A7%D7%A6%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%98-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%A1%D7%A8%D7%9F-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%91%D7%95%D7%99%D7%98%D7%90%D7%A8%D7% 94

אם תצטרך מידע מה מורכב כיום ואיך זה ביחס למקורי של קלמיני,
אל תתבייש לשאול ....

רענן

GodsFather
18-07-15, 16:58
חייב לציין שזה - http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28625&d=1289380759

בערך בחצי העובי ממה שיש אצלי... ואולי זה מסביר גם למה זה נראה תלוש...

raanan
18-07-15, 17:03
חחח , זה תמונה שאני צילמתי אחרי שהסרן "ברח" לי בסיבוב ....
זה ממש 10 ממ' ברזל עם ריתוכים בריאים, פלוס צביעת אפוקסי איכותית.
ובכול זאת זה קרס !
אבל בזמנו הייתי מאתגר הויטארה כאילו הייתה סופה ....

רענן

lizard
18-07-15, 19:08
רענן לא ברור מה קרס אצלך. יש לך עוד תמונות של הנזק? או תמונות של הלפני?

אלדר
18-07-15, 20:01
רענן, מהתמונה נראה שאלך לא היה מותק ספייסר (קובייה) ?
היום קלמיני מספקים את הקיט בתוספת הספייסר

GodsFather
18-07-15, 20:05
אין ספק שהצבע אפוקסי היה אמור להחזיק את זה... ;)

raanan
18-07-15, 20:12
מה לא ברור ?
אתה לא רואה איך "ח" באוויר כאשר היא נגזרה ויש חלק שנשאר מהודק לביצה עם זוג ברגים בכול צד ?

100004

רענן

אלדר
18-07-15, 20:19
לא ברור אם יש ספייסר.
בכל מקרה הגבהה של 3" ומעלה מחייבת בנוסף למשולש המשופר גם ספייסר

raanan
18-07-15, 20:47
לא ברור אם יש ספייסר.
בכל מקרה הגבהה של 3" ומעלה מחייבת בנוסף למשולש המשופר גם ספייסר
על איזה ספייסר אתם מדברים ?

רענן

talw
18-07-15, 22:03
אני לא מכיר את הקיטים הנ"ל,אבל אני מאמין שהכוונה לספייסר "בריא" שמותקן מתחת ל"ח" הדבילי הזה בכדי לקצר את אורך ה"ח" ובכך להקטין את המומנט על ריתוכיו.
אגב ,אני לא מבין למה לא ייצרו חלק שמשתמש גם בברגים של מעגל הדיפרנציאל בכדי להוריד עומס צידי מהתושבת הזו,לגבי מייסב הקצה לא הייתי יורד מתחת למוט הברגה כרומולי בקוטר "7/8.

lizard
18-07-15, 22:22
על פניו נראה שהתושבת לא הייתה בנויה נכון אבל אני לא יכול לחוות דעה מושכלת מבלי לראות את החלק בעצמי.

אלדר
18-07-15, 22:31
זה הספייסר
http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/sidekick-tracker-x90/suspension-parts/suzuki-sidekick-geo-tracker-x90-rear-upper-control-arm-drop-bracket.html

raanan
18-07-15, 22:36
זה הספייסר
http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/sidekick-tracker-x90/suspension-parts/suzuki-sidekick-geo-tracker-x90-rear-upper-control-arm-drop-bracket.html

זה ספייסר כאשר מגביהים הויטארה ומשתמשים ב V-BAR המקורי של הרכב.
הסט של קלמיני לוקח בחשבון את הצורך בפיצוי של הרחקת הסרן מה V-BAR ,
לכן ב V-BAR שלהם יש את התושבת "ח" הפוכה .

בקיצור, בסט של קלמיני אין ולא נדרש להתקין ספייסר בין הביצה ל V-BAR שלהם.

רענן

אלדר
18-07-15, 23:35
רענן,כנראה שאתה צודק, 3הויטרות שגזרו את ח ההפוכה הוסיפו ספייסר לקפיץ
היום עם ספייסר הקובייה הם נוסעים ללא בעיה.

GodsFather
18-07-15, 23:41
בגללכם אני צריך ללכת לצלם ולמדוד את הזרוע והתושבת המורכבים על הרכב כדי שיהיה רפרנס לנושא עם מספרים...

תמשיכו! :)

אלדר
19-07-15, 16:45
אמיר,בכל מקרה אם ההגבה תעבור את 3״ תצטרך ספייסר

GodsFather
19-07-15, 17:13
הגבהה או מהלך ?

raanan
19-07-15, 18:58
הגבהה או מהלך ?

הגבהה ! אבל ביחס ל V-BAR המקורי !
אצלך זה נראה עם תכן דומה לקלמיני ככה שאתה לא צריך ספייסר,
גם רואים זאת מהזוית של ה V-BAR בתמונה שהעלית .
האם אתה יכול להעריך כמה הגבהה יש לך ?

אני חושב שמעל 3" עלולים לפגוע בטרנספר והציריות הקידמיות במצב עבודה קשה
אם לא הונמך הפרונטאקס והוחלפו המשלושים .
בקיצור, סט הגבהה מלא של קלמיני (או החיקוי התורכי) פחות או יותר פותר את מירב
התוצאות השליליות של הגבהה של 3" .

רענן

GodsFather
19-07-15, 21:04
כרגע אני עם אוקולונים 2 אינצ בלבד.

התכנית היא ליותר מכך.

יש לי גם סט הנמכה לפרונט על המדף. אני מחכה לזרועות ומשולשים כדי להשלים את החבילה ואז אגביה מעל 2 אינצ.

הטרנספר ישתנה לאחר ולכן גם זוויותיו

אלדר
19-07-15, 22:16
אמיר מאיפה אתה מביא זרועות ומשולשים?

GodsFather
19-07-15, 23:12
אני מתלבט כרגע בין 2 אפשרויות -
1. הטורקי
2. איטלקי

אם לאנגלי היה אז הייתי לוקח ממנו בלי ספק. אבל אין לו.

אלדר
20-07-15, 00:06
המלצה שלי קלמיני
תחפש בEBay מדי פעם צצים שם משולשים קלמיני

GodsFather
20-07-15, 00:18
בשביל איביי, אני צריך משלוחן בסטנד ביי עם מזוודה.

בשביל הספקים שציינתי, אני רק צריך לקבוע תאריך.

אבל תודה על הטיפ!

eyal1979
20-07-15, 04:59
היי אמיר.
דיברת איתי כבר בעבר בפרטי.
אתה קונה חלקים שונים בנפרד לתקן בעיות שונות שיוצרת הגבהה של 3" ברכב נתון.

הפעם גם מחפש משולשים קידמיים בנוסף להנמכה לפרונטאקס(מנמיך רק ב1" ולא כמו בקיטים כ2") שכבר קנית ולא הרכבת עדיין.
בסך הכל בזבזת זמן והתעסקויות,
ומוכן להתערב שגם ייצא לך יקר יותר כולל כל הרכישות והמשלוחים שביצעת בנפרד, מול קיט שלם.
מציע לך לעצור כאן, ולחשוב על רכישת קיט שלם מאחד היצרנים( כי אתה עושה את זה בלי לשים לב רק בשלבים).
סע כבר משודרג ותהנה, כולל קפיצים מתאימים, כולל מכלולים טובים נוספים.
אני מבטיח לך שגם אם מחר תרצה לתכנן תוכניות אחרות עם הרכב, אנשים ישמחו לקנות ממך חלקים מהקיט.

GodsFather
20-07-15, 10:16
תודה אייל, בגדול אתה צודק, בין היתר כי אתה חושב מיינסטרים, כמובן שמתבסס גם על הנסיון הרב שיש לך.
הולכים, קונים מוצר מדף, גומרים עניין. ואתה יודע מה, כנראה שגם בעניין הכלכלי יש פה צדק, למרות שזה לא מסתדר לי עם העלויות של הקיטים בישראל ויש לי הנחה מסוימת פה ושם שאין לכל אחד, אפילו כשהוא "אח". ואולי זה גם אחד הדברים שמניעים אותי להמשיך בדרך שלי.

אני נהנה בין היתר מהמשחק הזה, לקנות חלקים, לבחון מה בסדר ומה לא, לשמוע ולקרוא חוו"ד מאחרים, להרכיב, לפרק, לתקן.

אני משתף את הפורום ושמח על כל תגובה, גם כשאני טועה בעיני אנשים ואומרים לי את זה. וטוב מאד שכך. אני גם מאלה שמוכנים להודות כשהם טועים ולפרסם את זה בפומבי... והנה להמחשה - אם יש טעות אחת שעשיתי וחזרה על עצמה, הייתה שמכרתי את הג'יפים הקודמים שלי :)

*אני גם אשמח לקנות חלקים מקיטים של אחרים בהקשר זה. אם אתה יודע על אחד שמוכר (ולא במחיר של משקלם בזהב), אני אשמח לקשר.

eyal1979
20-07-15, 12:18
תודה אייל, בגדול אתה צודק, בין היתר כי אתה חושב מיינסטרים, כמובן שמתבסס גם על הנסיון הרב שיש לך.
הולכים, קונים מוצר מדף, גומרים עניין.

אני נהנה בין היתר מהמשחק הזה, לקנות חלקים, לבחון מה בסדר ומה לא, לשמוע ולקרוא חוו"ד מאחרים, להרכיב, לפרק, לתקן.

אני משתף את הפורום ושמח על כל תגובה, גם כשאני טועה בעיני אנשים ואומרים לי את זה. וטוב מאד שכך. אני גם מאלה שמוכנים להודות כשהם טועים ולפרסם את זה בפומבי...
.

אז זהו שלא, אני לא חושב מיינסטרים..חושב מחוץ לקופסה.
התאמתי ושיפרתי עוד הרבה בקיט מבחינת שיפורים ומהלכי מתלה, שיתאימו יותר לצרכים ורמת העבירות שאני עושה.

דוגמה קטנה בסיסית להגדלת מהלך מאחור:
100033

לקנות קיט כמוצר מדף זה לא נגמר כאן.
אל דאגה, יש ויהיו לך הרבה משחקים גם עם קיט שלם ושום דבר לא מושלם גם שם.
לרוב האנשים הוא מספיק, לי לא.

והייתי בסרט הזה של לקנות שיפורים נקודתיים מאתרים אנגליים,קנדיים וכו'..בסוף אתה מגיע במקרה הטוב לאותה תוצאה, ביותר כסף.
ועדיין יחסרו לך חלקים כמו קפיצים באורך המתאים,צינור ברקס שמחפש, משולשים, או בולמים באורך המתאים שעובדים נכון יחד.
תחשוב שוב לפני שממשיך..

GodsFather
20-07-15, 12:46
לקחתי לתשומת ליבי. בשביל זה הפורום הזה פה.

צנרת ברקס במקרה הזה היא לא אתגר אמיתי, אני פשוט לא רוצה להשבית את שלי, אחרת זה היה מאחוריי. כבעבר.

המשולשים למעשה זה האתגר הגדול ביותר כי זה הדבר שהכי קשה לייצור ולכן אני צריך ללכת לכאלה שכבר מייצרים מאסות ובעלי נסיון. באותו הקשר גם מגבלת הבולמים הקדמיים שמחייבים אותי בשלב זה ללכת על מוצר ייעודי של אחד הקיטים, כי לא מצאתי משהו גנרי. כמובן שהכל במגבלת מהלך הציריה.

כל השאר זה ייצור שאפשר אפילו פה בארץ לעשות ובזול יחסית. יש פה כמה אנשים מאד מוכשרים שיכולים לבנות לי זרועות רדיוס מעולות ובמחיר שפוי.

קפיצים גם כן ובולמים אחוריים, יש שוק שלם.

דרייבשאפטים בונים כראוי ולא רק בשימוש על ידי ספייסרים ושלום על ישראל עד השיפור הבא.

קיט 3"-4" אינצ' קומפלט לא יורד מעשיריה בארצנו. 7 במקרה ובאמת הישגתי את ההנחה ושילמתי במזומן. זו עלות לא פחות ממטורפת, אפילו שמדובר ברווח שבעיני הוא מוצדק ליבואן בהתחשב בכל הליך הבירוקרטיה שיש בדרך. עלות הקיט בחו"ל היא חצי מזה לפני משלוח.

בכל מקרה, אני הגבלתי את עצמי בהוצאה והמשחקים עם הרכב בתצורת הסרנים הנוכחית כי היא בעצמה מוגבלת מאד, כאמור בגלל הציריות מקדימה. משלב מסוים אני פשוט אעבור לסרן חי, עוד מעט אני סוגר שנה עם הרכב, שנה שבה אני לומד יותר ויותר על האפשרויות ליישום הפרויקט הזה על מחירו.

raanan
20-07-15, 17:59
אמיר,

למיטב זכרוני בתחילת הרומן עם הויטארה הצבת מטרות גבוהות כגון זוג סרנים "חיים" .
האם זה עדיין רלוונטי ? אם כן,
לא חבל על כול העבודה ובעיקר הכסף בשדרוג מערכת המתלים הקיימת ?

אם זנחת את פנטזיית (גם אני לקתי בה בשלב מסוים) הסרנים "החיים",
אז בראש רשימת השידרוגים רצוי פרונטאקס מברזל !

בכול מקרה, אני חושש שצדקתי גם בשרשור הזה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/79961-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94-%D7%A2%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7% AA-%28%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%A7%D7%98%D7%A2-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9%29-%D7%A7%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%95-%D7%A7%D7%99%D7%98-2-%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-%D7%93%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%A0%D7%99-5-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA?p=539806&viewfull=1#post539806
שאין הגיון כלכלי בשידרוג ויטארה כשאפשר לרכוש SUV ישן בעל יכולות גבוהות יותר במקור.

רענן

GodsFather
20-07-15, 18:08
רענן, כמו שכתבתי למעלה - המטרה היא כן 2 סרנים חיים, כאשר הקדמי מבוסס בשלב הראשון על סרן של סמוראי והאחורי מקורי. ולא ללכת על הפתרון הקלאסי של שני סרני טויוטה.

עלות של פרויקט כזה יוצאת די זהה לעלות של הסבת לסרן ברזל, נוכח המחירים של המוצר הזה בישראל. ותודה לפייסבוק והסוחרים השונים על כך...

לגבי ההגיון, כבר דיברנו על זה -

א. אין הגיון
ב. את הויטרה קניתי משתי סיבות, האחת כפרויקט כיפי וקל לעבודה עליו (סוזוקי לא משוכלל) והסיבה השניה, עלות הרכישה הייתה טובה מאד.

סולי
20-07-15, 23:45
אמיר..... התעדכנת ?
סרן קידמי היברידי.. גלגלים 33X10.5 ... קויל אוברים בארבע פינות...
http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/EE5F1DD6-8693-4017-8453-1334F7E97D95.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/2015-07/3F495477-41A9-4E13-BAFE-A7E9238C1062.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/CD358522-E2F1-427D-BFD4-A3712B58578E.jpg

http://i696.photobucket.com/albums/vv330/jimmy95gq/Mobile%20Uploads/873B0C0D-7223-401A-931D-FF98FD0C4C6C.jpg

GodsFather
21-07-15, 08:41
והמחיר....

- - - Updated - - -

אגב, מהתמונות פה, לא התרשמתי שהוא עשה משהו מיוחד.

זוג סרני היילקס עם קפיצי עלים(!) יכולים לשאת 33 נהדר על הגוף הקליל של הויטרה ולהראות גמישות שלא נופלת ממה שרואים פה בתמונות. אז להשקיע בקוילים וסרן היברידי ? נראה מיותר במקרה הזה אלא אם הוא מתחרה או קופץ על הסלעים.

GodsFather
11-08-15, 11:06
חמשוש אחרון המשפחה והרכב עברו כמה חוויות.

תחילה תמונה של תיק הגג שרכשתי בעבר (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/88724-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%94?p=629985&viewfull=1#post629985) ומתפקד מצוין, לבקשת הקהל.

100431

100432

100433

התיק בתמונה מחזיק 2 עגלות תינוק + תיק ספורט גדול ויש עוד המון מקום. קשור לגגון עם 4 רצועות מקוריות של התיק וחיזקתי ליתר בטחון עם ראצ'ט, שלא היה נחוץ באמת.

הרכב על יושביו נסע לכיוון מעלה החמישה. אחה"צ חם מאד של אוגוסט, פקקים של העליות של שער הגיא. עד אמצע העליה, קצת לפני שורש, הכל טוב ויפה, כולל עקיפות מידי פעם.
פתאום במהלך הזחילה בפקק, המחוג של החום טס למעלה, עקבתי אחריו כל הדרך ולכן הצלחתי לעצור הרבה לפני שהגיע לאדום ולהציל את המצב. כניסה לחניית חירום בצד הדרך, בדיקה של המערכת - הוונטה החשמלית המשמשת כתיגבור (וגם עובדת עם המזגן וגם מקררת את הקולר גיר) הפסיקה לעבוד והפאן קלאצ' לא מספיק טוב להתמודדות עם הסיטואציה (חום של 38 מעלות, עליות איטיות מאד מאד, גיר אוטומט עם רכב עמוס ב4 נפשות על ציודן וצמיגי 235 כבדים).

מה עושים ?

1. נרגעים ושותים מים.
2. לוקחים כמה דקות שהרכב ירגע גם.
3. פותחים מכסה מנוע ומבינים מה הבעיה, בוחנים אופציה למעקף של היוניט וחיבור ישיר של הוונטה, כדי לבדוק אם היא מתה לגמרי.
4. רגע... עוד לא הספקתי להתחיל את העבודה על שלב 3 והגיע ה"מלאך" התורן....

הוא (בשטף של הנחיות ושאלות, במהירות רבה ולעיתים צעקות): "מה קרה ???? התחמם האוטו ??? בוא תפתח נראה! תשים סוויצ'! הוונטה עובדת רק עם המזגן, רואה! אני אגיד לך מה צריך לעשות! אתה רואה שם (מצביע על הבית טרמוסטט), הוא נתפס לך!! צריך לפתוח להוציא! אתה רוצה שאני אוציא לך אותו ??"

אני: "כן, מכיר את התרמוסטט, אתה יודע מה..אני אפרק אותו, צודק אולי זה יכול לעזור" (שלב 4 נחשף)

הוא: "אתה מבין בזה ???"

אני: "אני מכיר את התהליך"

הוא: "אה...אהמם.... ויש לך כלים??? כי לי יש הכל פה ברכב" (סוזוקי בלנו חבוטה)

אני: "כן, יש לי כלים" (פה ההתלהבות שלו ירדה מאד כשהוא הבין שהבוננזה שלו נמצאת כנראה במקום אחר)

הוא: "אה...אהמם... ויש לך דבק מיוחד ?? כי צריך פה דבק מיוחד כשסוגרים את זה!" (הכוונה לסיליקון)

אני: "אתה מתכוון לסיליקון ? לא, אין לי אבל נראה מה...."(דברי נקטעים פה)

הוא: "יש לי את הדבק הזה, תביא 100 שקל ונסגור עניין, טווווב??!"

אני: "תודה, אבל אני אנסה לחיות בלי זה, מקסימום יטפטף קצת"

הוא: נעלם תוך שלוש שניות מרגע שסיימתי את המשפט, לאחד השבילים הצדדיים.

מלאך, כבר אמרתי ?

בשיחה עם גיסי, שהייתה לו תחנת דלק בירושלים, אמר לי שהיו יושבים אצלו בתחנה כמה נשמות טובות כאלה שהיו יוצאים לסיבובים וחוזרים עם כיסים מנופחים בגלל סיטואציות כאלה.

אבל, חסך לי את הנסיון של חיבור מעקף הוונטה ואכן פירקתי את התרמוסטט שהיה תקין לחלוטין ופתוח לגמרי כראוי אבל כאמור זה לא הספיק להתמודדות עם המצב, לא היה גם צורך בסיליקון אבל רשמתי לי לשים שפורפרת אחת ברכב לעתיד.
החום של הרכב חזר למעלות הרצויות והמשכנו הלאה עד התקלה הבאה...
----------------------------

ההתנהגות של הרכב הביאה אותי למסקנה שהעומסים על הרכב והגיר לא טובים ליחס ההעברה הנוכחי. ידעתי שיהיו לי עם זה בעיות אבל לא חשבתי עד כדי כך ומכאן הצעדים הבאים -

1. אפשרות שליטה בוונטה על ידי מתג מתא הנהג. עניין של כמה דקות ובטיפול בהקדם.
2. התקנת טרנספר סמוראי שלו יש הפחתה גם בHIGH - פתחתי על זה שרשור נפרד בחיפוש אחר בעל מקצוע שיעזור לי.
3. הפרדה של הקולר גיר מהרדיאטור הרגיל. (אני עוד מתנדנד עם ההחלטה הזו)

תודה שקראתם עד כה.

asypeer
11-08-15, 11:09
בן כמה הרדיאטור? משאבת המים? הפאן? לפני שאתה מתחיל מעקפים ועניינים תבדוק שהסטנדרט שלך תקין. ויטרה תקינה לא אמורה להתחמם.

Sent from my Ass

GodsFather
11-08-15, 11:24
הויטרה מעולם לא התחממה קודם לכן, ואין סיבה גם שתתחמם, המערכות שלה תקינות גם אם בנות בערך 3-4 שנים. והיא לא סטנדרטית.

תיארתי סיטואציה קיצונית, שעבורה צריך פתרונות עוקפים בהישג יד.

1. מתג לוונטה חשמלית. זה משהו די פשוט ומתווסף לפעולה הטבעית של הוונטה.

2. מעקף של הקולר גיר - במקור אין קולר גיר, אני הוספתי אחד כזה כדי לשמר את הגיר, יש מצב שאפילו זה מה שמנע מהגיר למות במהלך העליה הזו. אין לי מד חום לגיר בשביל לבדוק אבל גם זה יגיע מתישהו.

3. אני עם צמיגי 235 כבדים יחסית, יותר כבדים מה205/195 המקוריים בוודאות. זה מקשה על הסחיבה של הרכב...

4. הייתי עמוס עם לא מעט ציוד ואנשים ביום חם מאד ועליה איטית מאד. מסוג הדברים הצפויים שיקרו.

asypeer
11-08-15, 11:31
מערכות תקינות זה מושג גמיש. רדיאטור חצי סתום יכול להיות יעיל רוב הזמן (מלבד עליות עם ציוד..) 3-4 שנים זה לא מעט זמן.
ממליץ לך לפרק ולנקות ועל הדרך תגלה חתיכות ממשאבת המים במערכת.., כמובן שעל הדרך תחליף נוזל קירור, שעה עבודה בלחץ..
הגיר אייסין שיש לך לא ימות בקלות (עם קולר או בלעדיו) - הלוואי בג׳ימני כזה גיר עמיד.

Sent from my Ass

GodsFather
11-08-15, 11:49
מקבל את ההמלצה.

המים אגב הוחלפו לפני כחצי שנה לחדשים ולא היו שם שבבים כלשהם. מאידך, לא בוצע ניקוי בטיפול ההוא כפי שאתה מציע.

raanan
11-08-15, 11:52
לפי מה שתארת,
לדעתי הרדיאטור צריך שטיפה חיצונית ופנימית,
הפאן קלאץ שווה בדיקה.
עדיין בסיטואציה כזאת קיצונית הויטארה מתחממת.
גם לי זה קרה בעבר עם נתונים דומים למעט צמיגים 215/75/15

הפרדת הקולר מהרדיאטור תשפר מאד את טמפ' המנוע. מאידך,
אם אין לך קולר גדול, הגיר יסבול !
והגיר שיש בויטארה הוא בכמה סדרי גודל חזק יותר ממה שלמנוע סטנדרטי יש להציע
(תוכן גיר כזה מותקן עד ה XL-7 ובקיה ספורטאז דור ראשון)

רענן

OFF-RoaD
11-08-15, 12:26
אפשר לתאר את תהליך הניקוי לפרטים? אעשה גם.

asypeer
11-08-15, 12:40
רדיאטור סתום למדי - צריך להעביר חוטר אצל בעל מקצוע., אם רואים סימני התפוררות בדודים לדעתי חבל על הזמן ועדיף לקנות חדש (600 ש"ח תחליפי).
אם ניקוי מינור - אני שמתי כמה כפות של קלגון עם מים רגילים, נתתי לעסק לעבוד כמה שעות ואז רוקנתי את המים והרצתי עוד פעמיים של מים רגילים כדי להוציא שאריות, אחרי זה מילוי של נוזל קירור יעודי. לא אידיאלי אבל הוציא לכלוך.

GodsFather
11-08-15, 12:41
לפי מה שתארת,
לדעתי הרדיאטור צריך שטיפה חיצונית ופנימית,
הפאן קלאץ שווה בדיקה.
עדיין בסיטואציה כזאת קיצונית הויטארה מתחממת.
גם לי זה קרה בעבר עם נתונים דומים למעט צמיגים 215/75/15

הפרדת הקולר מהרדיאטור תשפר מאד את טמפ' המנוע. מאידך,
אם אין לך קולר גדול, הגיר יסבול !
והגיר שיש בויטארה הוא בכמה סדרי גודל חזק יותר ממה שלמנוע סטנדרטי יש להציע
(תוכן גיר כזה מותקן עד ה XL-7 ובקיה ספורטאז דור ראשון)

רענן

יש לי קולר גדול יחסית. יותר גדול מהסטנדרט שמתקינים בג'ימני למשל. על הקולר הזה אמורה לעבודה וונטה החשמלית שלא עבדה ומכאן שהיה עוד מכשול באמצעי הקירור של הרכב. שילוב של זה + החום של הגיר ויש לנו מתכון טוב להקפצת הטמפרטורות.

מבחינת שטיפה של הרדיאטור פנימית - פשוט לרוץ עם צינור מים בזרם טוב ? או שכבר נפרק לגמרי ונשלח לניקוי מקצועי (שעושה אותו הדבר?)

raanan
11-08-15, 14:14
יש לי קולר גדול יחסית. יותר גדול מהסטנדרט שמתקינים בג'ימני למשל.
יצרן ודגם יש ?
אם לא, מה מידות הרשת ?
קולר נחשוני או עמודים ?

מבחינת שטיפה של הרדיאטור פנימית -
פשוט לרוץ עם צינור מים בזרם טוב ? או שכבר נפרק לגמרי ונשלח לניקוי מקצועי (שעושה אותו הדבר?)
שטיפה עם צינור בלחץ שווה בזבוז זמן ונוזל קירור (אתה לא מצליח לנתק אבנית/משקעים תפוסים).
רק העברת חוטר אצל מתקין רדיאטורים .
אם הדודים מפלסטיק, אל תעשה דבר ושקול בהתאם למזומנים החלפת רדיאטור.
אם תרצה, אני אחפש עבורך דגם רדיאטור כול מתכת דאבל שורות HD .

רענן

GodsFather
11-08-15, 14:18
רדיאטור סתום למדי - צריך להעביר חוטר אצל בעל מקצוע., אם רואים סימני התפוררות בדודים לדעתי חבל על הזמן ועדיף לקנות חדש (600 ש"ח תחליפי).
אם ניקוי מינור - אני שמתי כמה כפות של קלגון עם מים רגילים, נתתי לעסק לעבוד כמה שעות ואז רוקנתי את המים והרצתי עוד פעמיים של מים רגילים כדי להוציא שאריות, אחרי זה מילוי של נוזל קירור יעודי. לא אידיאלי אבל הוציא לכלוך.
נתת לעסק לעבוד כמה שעות ??

Saar
11-08-15, 14:45
בויטרה הדודים מפלסטיק.
חבל על הזמן והכסף של ניקוי רדיאטור.
אני הייתי מחליף לחדש.

asypeer
11-08-15, 15:06
נתת לעסק לעבוד כמה שעות ??

נסעתי עם האוטו לעבודה וחזרה כמה ימים

Sent from my Ass

GodsFather
11-08-15, 15:34
כרגע אין לי שום צורך בהחלפת הרדיאטור. הוא מתפקד בצורה מספקת ומגובה בשני מאווררים, אחד חשמלי ואחד מכני.

במקרה קיצון כמו שהיה, אני מוציא את התרמוסטט ושלום על ישראל.

אני אוסיף שליטה ידנית על המאוורר החשמלי לצורך גיבוי נוסף.

המערכת עובדת על בסיס מים אדומים ייעודיים לרדיאטור ולא מי ברז מזה כחצי שנה לערך. מנסיון העבר, בהחלפות כאלה, במידה והיה נגרם נזק ממי הברז, הדבר היה מתגלה מיד עם ההחלפה למים האדומים/ירוקים או בסמוך לה. הם היו מסירים את האבנית והחורים שנסתמו על ידי האבנית היו נחשפים ומטפטפים את המים ואו היו פוגמים במשאבת המים. זה לא קרה.

אולי אשקול ניקוי של הרדיאטור בשיטת הקלגון שהוצעה פה.

הקיץ בימים האחרונים... אני פחות מודאג מזה ויש כאמור עוד פעולות בדרך.

asypeer
11-08-15, 15:53
אתה יכול להעלות תמונה של הרדיאטור עם המאוררים? מעניין.

GodsFather
11-08-15, 16:28
מקווה שתוכל לראות מהתמונות, מאד צפוף שם עם 3 רדיאטורים.

הנוצץ מכולם הוא החדש של הגיר. זה גם עונה לשאלה של רענן לגבי הסוג והגודל, פחות או יותר, מבלי שארד עם מטר למדוד.

100462
100461
100460
100459
100458
100457
100456
100455
100454

asypeer
11-08-15, 21:24
זה נראה שהקולר גיר שלך חוסם שטח גדול מפני הרדיאטור או שנדמה לי?

Sent from my Ass

GodsFather
12-08-15, 01:54
והמעבה של המזגן לפניו כך שגם הוא חוסם, אבל בפועל האויר עובר דרך...

raanan
12-08-15, 09:36
והמעבה של המזגן לפניו כך שגם הוא חוסם, אבל בפועל האויר עובר דרך...
אין בעיה עם זה העיקר שלא יהיה מגע ישיר בינהם, מספיק מרווח של סמ' , סמ' וחצי.
אם אתה רוצה לשפר את יעילות הקירור שלו, תאטום את ההיקף ע"י ספוג עמיד בחום בינו למעבה
(כך השאיבה מהמאוורר המכני תהיה חזקה יותר דרכו).

רענן

GodsFather
12-08-15, 17:57
יש מגע... מי שהתקין את הקולר גיר התקין אותו בכוונה בלחץ כדי שלא יזוזו.. אני מבין מדבריך שזה לא טוב?

raanan
12-08-15, 18:13
יש מגע... מי שהתקין את הקולר גיר התקין אותו בכוונה בלחץ כדי שלא יזוזו.. אני מבין מדבריך שזה לא טוב?
רע מאד !
מספר סיבות :
א. הולכת חום מיטבית בינהם - מוריד יעילות המיזוג ומוריד יעילות קירור הגיר.
ב. חיכוך שעלול לגרום נזק.
ג. במידה ואחד מהם לא אלומניום, מתבצע ריתוך ואיכול מתכת עקב תנועת אלקטרונים.

תבדוק טוב, אני מאמין שהמתקין הוסיף משטחי גומי דקים שמונעים הצמדה מלאה בינהם.

רענן

GodsFather
02-09-15, 18:05
כמה עדכונים -

1. לגבי הקולר גיר - הוא מופרד עם ספייסרים כפי שרענן אמר. אני רגוע יותר.

2. הרכב קיבל 3 פינוקים קטנים

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=101036

ו101050

101051

העריסה שמורכבת על הרכב נרכשה מחבר הפורום שחר-סופה. עריסה בסגנון "גגוני אריה" של המוניות, מאד מאד קל/ה, בצבע שחור. חבוקה במספר נקודות למוטות הרוחב שהתקנתי בזמנו דרך "הצב". שילוב טוב מאד של חוסן עם משקל קל מאד. תודה שחר!

לינק לפנסים מאליאקספרס (http://www.aliexpress.com/item/2pcs-4-18W-Cree-LED-Work-Light-Bar-Lamp-Tractor-Boat-Off-Road-4WD-4x4-12v/923059971.html)

קניתי אותם לפני כמעט שנה ב11.11 במסגרת המבצעים שלהם, במחיר הרבה יותר נמוך ממה שמופיע כרגע (36 דולר כיום), שווה לחכות למבצעים האלה.

תמונה שלהם בלילה תגיע בהמשך. אני רק יכול לומר שהם מאירים מעולה ומשלימים נהדר את האור הגבוה וזוג פנסים נוסף שיש על הטמבון המכוונים לצדדים (שהם מהפשוטים שרואים בדר"כ במשאיות/טרקטורים).
הרכש הבא בתחום יהיה להחליף את אלה בטמבון לכאלה שמאירים למרחק, כנראה גם כן ב11.11 :) ולהזיז את הנוכחים להאיר אחורה או בשליפה עם מגנט.

אני צריך למצוא פתרון לחלודה שמסביב לחלון הקדמי... אשמח להצעות שפויות

GodsFather
24-09-15, 17:52
התלבטות - צמיג 31" על ג'נט 8. לעלות או לא לעלות ? הסבר קצת ארוך אז אם אתם רוצים לענות פשוט כן/לא זה גם בסדר.

כרגע אני עם 235 ( 29"~ ) על ג'נט 5.5/6 (ג'ימני). אין בליטות, הרכב נוסע סביר, עוד לא הטמעתי הפחתה בטרנספר. לא יכול לומר שאני נהנה בעליות בכביש. בשטח בסה"כ בסדר אבל לא זחלתי עוד בסלעים קשים אלא רק שטח רגוע עם קצת עליות פה ושם כי אני עדיין לומד את המגרעות של הרכב ומשדרג לאט לאט לאט.

חי עם זה בטוב אבל יודע שאפשר אחרת.

בקרוב אטמיע הפחתה של כ40 אחוז בHIGH, קרי עם העליה ל235, אני אהיה על כ28%.

אם אני עולה ל31 אני עם 23% - יותר קרוב לטווח הסל"ד הסביר ועדיין הסחיבה תהיה טובה. הכל כמובן נתוני מעבדה, מן הסתם למשקלים יש השפעה נוספת ולכן אין לי חשש מבחינת עניין הביצועים של הרכב, למרות הרבה (מאד) התנגדויות מצד חברים לגבי טווח הסל"ד והרעש שהרכב יעשה בגלל המעבר לטרנספר סמוראי.
מבחינת גובה - או שאעלה בעוד אינצ'/שניים או שאגלח את הכנפיים, זה פחות מדאיג אותי כרגע.

החשש עומד על הנקודה של הציריות ק/א, רגישות הסרן הקדמי ופגיעה במערכת ההיגוי.

שידרוג ציריות הוא משהו שיקח לי הרבה יותר זמן, וכמובן לא מעט כסף אבל זה משהו שתכננתי לעשות.

בסרן הקדמי אני בכלל לא רוצה להשקיע אלא לחכות שימות ואז להחליף אותו קומפלט. את מערכת ההיגוי כרגע אני לא יודע איך לשדרג למעט תושבת מחוזקת של התיבה שאם אבין במה היא תורמת אזמין לי אחת.

קראתם עד פה, יופי.

אז מה אומרים ?

שגיא S
24-09-15, 18:12
בקרוב אטמיע הפחתה של כ40 אחוז בHIGH, קרי עם העליה ל235, אני אהיה על כ28%.

אם אני עולה ל31 אני עם 23% - יותר קרוב לטווח הסל"ד הסביר ועדיין הסחיבה תהיה טובה. הכל כמובן נתוני מעבדה, מן הסתם למשקלים יש השפעה נוספת ולכן אין לי חשש מבחינת עניין הביצועים של הרכב, למרות הרבה (מאד) התנגדויות מצד חברים לגבי טווח הסל"ד והרעש שהרכב יעשה בגלל המעבר לטרנספר סמוראי שים לב שעם קיט 6.5 אתה עולה ב70% בהיי, מ1:1 ל-1:69...וזה כבר מאוד משמעותי (תצטרך צמיגי 44 כדי לקזז את היחס הנמוך)

מבחינת גובה - או שאעלה בעוד אינצ'/שניים או שאגלח את הכנפיים, זה פחות מדאיג אותי כרגע.
אני הייתי שומר על הרכב נמוך כמה שיותר - כמה שפחות בודיליפט וכו...גם ככה המהלך מקדימה כמעט ולא קיים. הייתי חותך את הכנפיים, במיוחד שאתה לא עושה עבירות בכלל עם הרכב. ישמור עליו יציב יותר בשבילים ונגיש יותר למשפחה
החשש עומד על הנקודה של הציריות ק/א, רגישות הסרן הקדמי ופגיעה במערכת ההיגוי.

שידרוג ציריות הוא משהו שיקח לי הרבה יותר זמן, וכמובן לא מעט כסף אבל זה משהו שתכננתי לעשות.

בסרן הקדמי אני בכלל לא רוצה להשקיע אלא לחכות שימות ואז להחליף אותו קומפלט. את מערכת ההיגוי כרגע אני לא יודע איך לשדרג למעט תושבת מחוזקת של התיבה שאם אבין במה היא תורמת אזמין לי אחת.

פה אני קצת פחות בקיא...אני יודע שאתה מתכנן סרן חי - הגיע הזמן להתחיל לחשוב על זה ברצינות. עם סרן אלומיניום זה רק עניין של זמן, ובסוף אתה תיתקע עם רכב בלי סרן קדמי ולא תרצה להשקיע בסרן "מת" כי חבל על הכסף, ומצד שני עד שיהיה סרן חי ייקח הרבה זמן ותתקע עם הרכב...פה זה לגמרי שיקול שלך. סך הכל זה שיקול כספי נטו

קראתם עד פה, יופי.

אז מה אומרים ?

עניתי באדום...יאללה הפועל! קודם תעלה מידה...אחרי זה תחשוב איך זה משפיע על הרכב.
אגב - ראיתי כבר אנשים שנוסעים על 31 עם 5.5. לא אידיאלי אבל גם נראה לא רע בכלל לדעתי.

GodsFather
24-09-15, 19:56
שגיא - אני לא עולה ל6.54 אלא לסמוראי מקורי שנותן 1.4 הפחתה בHIGH ו2.68 / 2.86 בLOW. הפחתה של 40% מאשר במקור בשני המצבים.

- - - Updated - - -

בודיליפט לא יהיה לעולם.

שגיא S
24-09-15, 20:12
שגיא - אני לא עולה ל6.54 אלא לסמוראי מקורי שנותן 1.4 הפחתה בHIGH ו2.68 / 2.86 בLOW. הפחתה של 40% מאשר במקור בשני המצבים.
.

אם ככה אז אני בכלל לא מבין את העניין הזה...
מכל הסיבות הקיימות עדיף לך לשים 4.24 של ויטארה ולא את הטרנספר סמוראי.
לגבי הסחיבה עם 31 - בידני אני יודע שסוחב סבבה לגמרי. אוטומט תמיד יהיה יותר עגלה...אין מה לעשות על נוחות צריך לשלם.

*תנסה לחשוב על כיוון של שדרוג הטורק אצלך...אני יודע שבטרופרים עושים את זה, ואם אני לא טועה התיבת הילוכים אצלך זה AW4 שנפוצה מאוד מאוד אצל האמריקאים...תחפש שם פתרונות

אני שמעתי על כמה ויטארות שהתקינו יחסי העברה בסרנים לתיקון של הגדלת צמיגים...אולי שווה לך לשקול לשם.
את הטרנספר סמוראי שלך אני מוכן לקנות ;) ואפילו אפשר לארגן עסקת ברטר על קיט 4.24

עדיאל
24-09-15, 20:47
התלבטות - צמיג 31" על ג'נט 8. לעלות או לא לעלות ?
כרגע אני עם 235 ( 29"~ ) על ג'נט 5.5/6 (ג'ימני). אין בליטות, הרכב נוסע סביר, עוד לא הטמעתי הפחתה בטרנספר. לא יכול לומר שאני נהנה בעליות בכביש. בשטח בסה"כ בסדר אבל לא זחלתיעוד בסלעים קשים אלא רק שטח רגוע עם קצת עליות פה ושם כי אני עדיין לומד את המגרעות של הרכב ומשדרג לאט לאט לאט.

אז מה אומרים ?

עוד לא נכנסת לסלעים וכבר לעלות ל31??
למה?

חוץ מלהצטלם יפה איזה עוד יתרון זה יתן לך .. אני רואה רק חיסרונות . היגוי חוסן סחיבה וכו וכו וכו ?

GodsFather
24-09-15, 21:36
תודה לכם,

אני לא טוחן סלעים כל שבוע כמו חלק מהחברים במועדוני סוזוקי. אני נוסע פעם בחודש ולפעמים אפילו שלושה חודשים וכשאני עושה את זה אז אני לא רוצה להיות מוגבל. טיול מתוכנן ומכובד שכולל מכל טוב. בין לבין נסיעות מנהלתיות ושדרגת נפוצה.

העליה במידה טומנת בחובה גם יתרונות בדמות יכולת תיקול מכשולים טובה יותר עם פחות הסתערות על הגז. זחילה, ספיגת מהמורות ואו כניסה לבורות טובה יותר והמשך.

4.24 לויטרה יגיע כנראה לקראת סוף נובמבר ואז יתחיל פרויקט דבלר.

המצב הנוכחי של העומס על הגיר לא עושה לו טוב בסופו של יום ואני לא מתכוון לשחק עם הטורק. מעדיף לעבוד על הטרנספר. גם בביצים של הרכב לא אגע אלא רק בשל עצמי.

השידרוג הוא הדרגתי כי כבר הייתי בעולמות האלה ואני לא מחפש לסמן וי על מעלה זה או אחר אלא מחפש שהרכב יהיה מוכן לטיולים כשצריך. בגרות מסוימת שבאה עם הגיל והנסיון והמגבלות המשפחתיות.

אמר לי חבר שהבעיה היא בעיקר בשבריריות הסרן הקדמי יותר מהכל וקצת הוריד אותי מזה. ואז חשבתי על האופציה של שני סטים... אחד 235 ואחד 31 כשאני יודע שאני יורד לשטח "חזק"...
אדע כנראה רק אחרי שאעבור לטרנס סמוראי ואראה אם הביצועים סבילים...

אלדר
25-09-15, 12:02
אמיר, לך אני דווקא כן ממליץ לעלות לצמיג 31"
יש לך ניסיון אתה יודע במה כרוך השדרוג.
קח בחשבון שתיבת הגה אפשר למצוא משודרגת מוט מקשר יש מחוזק.
**החלק הכי חשוב זה איזה סרן אתה רוצה לשים קדימה? חי? או מת ברזל.
ושם להתקדם בבניית הרכב.

raanan
25-09-15, 13:19
אמר לי חבר שהבעיה היא בעיקר בשבריריות הסרן הקדמי יותר מהכל וקצת הוריד אותי מזה.
ואז חשבתי על האופציה של שני סטים... אחד 235 ואחד 31 כשאני יודע שאני יורד לשטח "חזק"...
אדע כנראה רק אחרי שאעבור לטרנס סמוראי ואראה אם הביצועים סבילים...
מה זה נותן ?
הפרונטאקס לא נסדק/מתפוצץ בנסיעות מנהלתיות בכביש, 99.999999% בשטח !
אז אתה רוצה לדדות החוצה מהשטח ב 2X4 עם 31" ....

אם הפנטזיה לסרן "חי" (קידמי) עדיין רלוונטי, אז עד אז ממליץ לך להישאר עם 235 .
אם הפנטזיה נשארת בגדר הפנטזיה .... אז תחליף לפרונטאקס מברזל ואח"כ 31" יהיה הגיוני יותר.

בהצלחה
רענן

GodsFather
26-09-15, 23:49
תודה שוב. לא אקח סיכונים כרגע. עד הסרן החי אשאר עם 29.
תהליך איסוף הברזלים והתכנון בעיצומו. מתלבט בין עלים לסלילים אגב... פשטות ההתקנה וזמינות חלקים אל מול יכולות טובות יותר לכאורה בסלילים...

אלדר
27-09-15, 21:49
לדעתי לך על סלילים

raanan
27-09-15, 22:09
תודה שוב. לא אקח סיכונים כרגע. עד הסרן החי אשאר עם 29.
תהליך איסוף הברזלים והתכנון בעיצומו. מתלבט בין עלים לסלילים אגב... פשטות ההתקנה וזמינות חלקים אל מול יכולות טובות יותר לכאורה בסלילים...
אם אתה רציני .... אז זה מה שאתה צריך :
https://www.calmini.com/detail.php?b=2&m=5&t=1&p=1198&n=66
סרן של סמוראי זה לא סיפור להשיג בארץ .
פרק את הקיט למזוודות ל 2 עד 3 חברה ואתה מסודר.

זה צריך להיות השידרוג !
איך תגיע עם ויטארה כזאת לשטח, זה כבר סאגה אחרת.

בהצלחה
רענן

GodsFather
28-09-15, 17:59
מקלמיני אני לא קונה כלום אם אני יכול למצוא במקום אחר. גם אם זה יצריך התאמות אחרות.

מעבר לכך - 2000 דולר זה מחיר גבוה בעיני למוצר הספציפי. במחיר כזה עושים בארץ פלאים.

שגיא S
28-09-15, 18:13
מעבר לכך - 2000 דולר זה מחיר גבוה בעיני למוצר הספציפי. במחיר כזה עושים בארץ פלאים.

8000 שקל? אתה תתפלא לגלות כמה זה לא מספיק לחצי מהשיפור שאתה מתכנן בארץ...כמובן אם אתה מצפה לעבודה באיכות גבוהה אצל בעל מקצוע.
וגם אני שמעתי דברים לא טובים על קלמיני...בטח לשאר המשווקים המומחים של סוזוקי גם יש קיטים

GodsFather
28-09-15, 20:37
שגיא זה יותר לכיוון ה10000 אבל ניחא.

וכאמור, כשמפרקים את זה לפרקים נכונים ותכנון נכון (וגם חלק עבודה עצמית), זה יצא יותר טוב באותו מחיר.

raanan
29-09-15, 09:12
מקלמיני אני לא קונה כלום אם אני יכול למצוא במקום אחר. גם אם זה יצריך התאמות אחרות.
צודק !
עדיף את הדבר האמיתי מטריילטאף :
https://www.trailtough.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=168&category_id=47&option=com_virtuemart&Itemid=53

הצחקתני ....

וכאמור, כשמפרקים את זה לפרקים נכונים ותכנון נכון (וגם חלק עבודה עצמית), זה יצא יותר טוב באותו מחיר.
תכנון נכון ?
אתה בטוח שיש לך את המשאבים (זמן, יכולת הנדסית, כסף והרבה !, יכולת השבתה ממושכת של הויטארה)
לתכנון עצמי ?
זול יותר בסדנה בארץ, בוודאות לא !
זול יותר רק אם יש לך קיט כזה ביד להורדת שרטוטי ייצור.
גם אז לא בטוח שתחסוך בייצור קפדני בארץ.

בכול מקרה, אשמח להיות נוכח בהשקה.

בהצלחה
רענן

GodsFather
29-09-15, 11:48
האמת שכן, טריילטאף הרבה יותר טוב. ועדיין מחיר גבוה.
אגב, הסט מכוון לסרני טויוטה ולא שילוב של סרן סמוראי מקדימה בלבד, דבר שהופך את הקיט הזה לפחות רלוונטי. אני לא מכוון לגלגלים 33 ומעלה. לא בעשור הקרוב של הרכב, בהסתייגות של "אם יפלו לי לידיים".

הקפיצים, בולמים, ספייסרים, צנרות, ברי הסרה מהקיט וברי ייצור/רכישה בארץ ובפרקים, אבל המחיר של הקיט ללא אלה עדיין גבוה.
כל השאר מהקיט הוא ברזלים נטו ובר ייצור בארץ גם כן, ברמה טובה מאד(!), עם קסטום יותר נכון לי ובחלקים.

*מיסבי קצה כמו בקיט, זו עוד דוגמה למשהו שאני לא רוצה. אני מעדיף בושינגים בחיבורי הזרועות - יותר בריא ונעים, פחות מווברץ, יותר טוב לרכב שנוסע גם בכביש ולנוסעיו.

תכנון עם אנשים מקצועיים, יש פה בשפע בקהילה חברים מוסמכים שיכולים לעזור ולייעץ במחיר שווה לכל נפש/קיבה.

החלקים/פרקים היקרים באמת הם חיתוכי וריתוכי התושבות כי יש צורך במפעל (לייזר, שרטוטים וכד') ובעל מקצוע אמיתי (רתך-אומן וכד'), כל השאר בוטנים.

השבתה של הרכב לימים/שבועות? יש לי אפשרות אם צריך. בתכנון נכון זה יכול להצטמצם מאד עד לרמה של סופ"ש או שבוע.

השד לא נורא כשמסתכלים עליו במשקפיים ורודות/ים. משתלם או לא, זה כבר סיפור אחר, אבל מההתחלה הכרזתי שאין כאן את השיקול הזה כי האלטרנטיבה לא קיימת עבורי. כמאמר החכמים - זה מה יש ועם זה ננצח!

חייב להגיד שיש כמה דברים שקורצים לי בתור פרויקטי צעצוע על הרכב אחרי שראיתי אותם אצל האמריקאים , אבל הם באמת בגדר פנטזיה -

1. סאן רוף :)
2. דלתות שליפות :)

כמובן שזה לא יקרה כל עוד הרכב עם רישוי כביש. ואני מקווה להחזיק את הרישוי הזה עד יומו/יומי האחרון...

GodsFather
30-09-15, 16:33
יומני היקר,

שדרוגון קטן שרכשתי משכן ליישוב, בתחום הזיווד -

101940
101941
101942
101943
הוספתי ידיות אחיזה כך שהמגירות נשלפות כסט וכל מגירה קיבלה ידית בנפרד (לא צילמתי עדיין).

יש לשוניות בצדי המגירות למניעת פתיחה לא רצויה. מה גם שהשפה התחתונה של המשקוף של הרכב מונעת פתיחה בזוית, צריך להרים טיפה את המגירה בשביל לפתוח.

התוכן הנוכחי במגירה להמחשה בלבד :)

התיבה יצרה שני אתגרים -

1. צריך למצוא פיתרון לצינור/מיכל המים שהיה מאחורי המושב האחורי וכעת נאלץ לעלות לגג... אז יש מקלחת אבל גם משקל לא רצוי בנקודה הגבוהה ביותר... זה כמובן גם נראה מכוער מאד, אבל זה לא שאני נוסע בריינג'...

2. מערכת הכיסים של גד-ג'יפ עלתה גבוה על מנת לאפשר גישה לכל הכיסים. אני צריך למצוא דרך לקבע אותה מחדש, כרגע זה סוג של אילתור שתלוי על רשת ההפרדה. סביל אבל לא יעיל. אני לא רוצה לתלות אותה על הדלת כפי שראיתי שאחדים עשו, מה גם שעל הדלת יש מדף כרגע...

בנישה שנוצרה בצד הימני של הרכב (צד נוסע), אני מתכוון להתקין את הקומפרסור עם חיבור מהיר לחשמל ובהמשך, כשאמצא מישהו שיכול לעזור לי בנושא (רמז לקוראים עם הכישרון הטכני), אחבר גם מיכל אויר מבוסס מטף כיבוי ישן וריק.

GodsFather
18-11-15, 12:32
קצת עדכונים -

1. הקומפרסור הותקן בנישה האמורה, תמונות בהמשך. כרגע בלי מיכל אגירה, אבל עם חיבור מהיר וכבר הוכיח עצמו כיעיל. מיכל אגירה יותקן לכשאמצא זמן וסיוע בהבנת איך הדברים האלה עובדים (פרססוסטט וכד').

2. נוספו מדרגות צד בריאות לרכב מבית היוצר של עומרי בן יהודה T-OMRI (למי ששאל מה זה T - TURBO). יאמר לזכותו שהוא קסם של בחור, היה מאד סבלני ואדיב והמחיר גם כן אטרקטיבי מאד.

3. הבוקר הגיר שלי החזיר נשמתו לבונה עולם, אחרי 21 שנה של עבודה וכמעט 285K ק"מ.

4. חבילה הגיעה מחו"ל עם נעילה וקיט 4.24. ויש טרנספר סמוראי על המדף שעבר שיפוץ ומחכה להתקנה.
לצערי, נוכח סעיף 3, כל הפרויקט הזה יחכה כמה חודשים כדי להתאושש מהמכה הכלכלית...

5. אני צריך צמיגים חדשים/משומשים במצב טוב במידה 235... גם כן בהמתנה כרגע עד אחרי שהגיר יתוקן.

103555
103556103557
103558
103559103560103561

אלדר
21-11-15, 11:30
המדרגות נראות טוב.
אצל מי אתה משפץ את הגיר?
תעקוב בקבוצות השונות מידי פעם עולה פרסום על ויטרה לפרוק.

Bernard
21-11-15, 19:57
אין תמיכה/ריתוך מחזק (משולש) בין זרוע המדרגה לתושבת שעוטפת את השילדה?

אביעד פ.
22-11-15, 05:06
גם אני תהיתי בעניין,
אפשר לראות באחת התמונות שדווקא יש משולש קטן.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=103558&d=1447838904

GodsFather
13-12-15, 23:37
משום מה בטאפטוק אני לא מקבל עדכונים על שרשורים ובין היתר גם על שלי...

כמו שאביעד ציין, יש תמיכה.

הגיר חזר לאחר שיפוץ לפני כשבועיים. ההבדל בביצועים של הרכב שמיים וארץ. מאיץ יותר טוב כולל קיק-דאון כשצריך. העברת הילוכים חלקה, כולל שילוב R בלי מכה, תאוצה/זינוק בעליה ללא השהיות. בקיצור, כמו שצריך להיות.

אני כרגע לא מפרסם את המכון כי מדובר בסה"כ בעבודה בת שבועיים אז אל לי לברך בטרם עת. עוד חצי שנה ויותר, נדע אם השיפוץ החזיק ואז נדע אם לשבח או לא. אני יכול לומר שבסה"כ הוא עשה רושם מאד מקצועי, כולל הסברים לעומקם של פרטים טכנים, הגעתי אליו עם המלצות מכמה חברים ובעלי מקצוע.

הבאסה במהלך הזה היא שזו מכה די קשה לכיס ולכן חלק מהפרויקט שלי הוקפא (אך לא בוטל!). כך שכל צעד שרציתי לעשות יקח קצת יותר זמן ועליו נוספו צרכים נוספים כמו צמיגים חדשים/משומשים וכנראה גם קיט 2" לפחות כי הקפיצים שלי מראים סימני עייפות ויצא לי כבר לסגור במפסטופ כמה פעמים בשבילים מהירים.

באסה נוספת שאני נתקל בה כרגע היא מציאת סדנה פשוטה שתוכל לעזור לי עם ההתקנה של הטרנספר של הסמוראי. עכשיו גם חלק מהסדנאות הרגילות לא מוכנות לקחת על עצמן עבודה שכזו מפאת חשש מפקחים וכד'.

יש שני קנדידטים עדיין על הפרק, האחד עובד בימים לא ימים ושעות לא שעות והשני נמצא מאד רחוק ממני בשביל לתאם ביקור כל פעם, נראה מה נעשה... אני מניח שזה רק עניין של MIND-SET שלי עד שאחליט לעשות את הצעד.
המטרה בסופו של דבר היא שהטרנספר יישב על תושבת שתתחבר לחיבורי השלדה המקוריים ולא לרתך תושבות חדשות לשלדה או חביקה אחרת שתמשוך את העין ואו תגרום להשבתה של הרכב במידה ואצטרך לחזור אחורה, בנוסף להימנע מלחתוך את הפח של הרכב כשצריך להתאים את ידית ההעברה.
פלאג-אנד-פליי.

זהו, כתבתי עוד קצת. שנה ושבועיים אחרי שרכשתי את הרכב, שפכתי עליו לא מעט אבל אני מבסוט מאד מהתוצאה עד כה, מקווה להצליח להגיע למפגש ג'יפולוג השנה.

GodsFather
09-01-16, 17:20
עוד קצת עדכונים -

אחרי תקופה לא מבוטלת על המדף, הורכבו נעילה אחורית וקיט 4.24 בטרנספר. על הדרך הנמכתי קצת את הדיפ' הקדמי. נעזרתי בשירותיו של טל צופי להרכבות הנ"ל. נראה לי שמצאתי בית טיפולים חדש לויטרה.

בנוסף, כפי שרשמתי בשרשור נפרד, סט צמיגי hifly שטח מלא חדשים הורכבו גם כן.

התחושה לא פחות מעילאית. הבטחון ביציאה לשטח ותיקול מכשולים ומעברי בוץ ומעלות מסולעים חזר להיות כשהיה בימי הסמוראי לפני 6 שנים. החיוך חזר לפרצוף וממאן לרדת.

עד כאן פרק א' של הרכב. שדרוגים בסיסיים בסהכ.

פרק ב' מכיל את הנושאים היותר מורכבים -

1. מציאת פתרון לטרנספר סמוראי. מסתבר שעניין בניית התושבות אינו פשוט כלל וכלל אם אני מתעקש לא לגעת בשילדה. מחשבות מחשבות ותכנונים לרוב...

2. מציאת ההגבהה הנכונה שתחליף את האקולונים הנוכחיים. לא סגור עדיין שאני אוהב את מה שיש בשוק כרגע להציע... אצטרך להתייעץ עם קפיצאים בנושא. מדובר בשלב מקדים להסבת הסרן הקדמי שכן זה פרויקט מורכב ויקר מאד וספק אם יקרה ב2016. עד אז אני רוצה לנסוע עם מערכת מתלים טובה מהנוכחית המקורית.

3. במידה וסעיף 1. מושלם בהצלחה, מתחיל פרויקט דבלר. חזון למועד.

עוד שבת עברה לה. הגיע הזמן להתחיל להסדיר נוהל טיולים.

GodsFather
09-01-16, 17:23
אגב, במסגרת השיפוץ של הגיר גיליתי שכפתור הpower בגיר עובד. סוג של גליק כזה שמושך את ההילוך ונותן לי עוד גמישות בנסיעה... נחמד

אלדר
09-01-16, 17:51
תתחדש על השדרוגים
תן כמה תמונות מהשטח!!

GodsFather
09-01-16, 23:51
ברגע שאסיים ללמד את הבן שלי בן ה3 לנהוג ולצלם, יהיו תמונות :)

GodsFather
09-01-16, 23:51
טוב לדעת שיש מישהו שקורא את השרשור הזה... מרגיש קצת כמו יומני הנעל האדומה

OFF-RoaD
10-01-16, 02:03
קוראים בשקיקה.

ronen7k
10-01-16, 12:53
עוקב כל הזמן .

שתגיע למדף תעדכן..

GodsFather
10-01-16, 14:16
עוקב כל הזמן .

שתגיע למדף תעדכן..
1:0

שגיא S
10-01-16, 17:08
ראיתי את האוטו אצל טל בשבוע שעבר..חשבתי לצלם ולצחוק עליך...לא נורא. פספוס.

שמח שאתה מבסוט מהרכב. אני ממליץ לך כבר לרדת מהרעיון של הדאבלר ולהשקיע את הכסף בהגבהה נורמלית או שדרוגים אחרים שראויים הרבה יותר.
אתמול בדיוק חזרתי מטיול מדברי עם 2 ויטארות עם 4.24...לא נראה שהיה חסר להן זחילה בכלל. הדאלבר מרגיש לי מיותר במיוחד שאתה יודע שאתה לא הולך לטייל בכמריר עם הרכב...

GodsFather
10-01-16, 20:01
הסיבה לטרנספר סמוראי, בין אם סולו ובין אם דבלר היא בגלל ההפחתה בhi. כפי שהסברתי פעמים רבות. כל שכן ברכב כבד יותר ואוטומט מאשר הקצרות עם הגיר הרגיל. אין פה בכלל מקום להשוות. העומסים על הרכב מורגשים והגיר לא אוהב את זה אפילו כשהוא משופץ.

אתה מוזמן לבוא ולצלם לי את הרכב בכל יום ולצחוק, העיקר שתהיה מבסוט ולא תחוש פספוס...

יש לך המלצות לקיט שאינו טורקי / קלמיני? או מקור לחלקים מסוימים כמו משולשים קדמיים וזרועות רדיוס משודרגים?

אלדר
10-01-16, 21:41
משולשים כן, הייתי הולך על קלמיני.

GodsFather
11-01-16, 00:23
למה?

עדיאל
27-01-16, 05:21
https://www.youtube.com/watch?v=3ELmDhAcP1oאם כבר אתה מחליף משולשים
הייתי הולך על הקיט של קלמיני עם התוספת של המשולש העליון
המתלה עובד הרבה יותר נכון וטוב
וגם תוכל להכנס בולם רגיל
https://www.youtube.com/watch?v=3ELmDhAcP1o

ros
27-01-16, 13:50
ניראה מפחיד הקלירנס בין הצמיג לזרוע המקשרת בין הנאקל למשולש העליון. שלא נדבר על להוריד לחץ אויר.

שגיא S
27-01-16, 15:08
זה נפתר בקלות על ידי ג'אנט עם אופסט או ספייסר קטן של חצי אינץ'

GodsFather
27-01-16, 22:59
זה נפתר בקלות על ידי ג'אנט עם אופסט או ספייסר קטן של חצי אינץ'
אתה מכיר מישהו בארץ עם כזה קיט?

שגיא S
28-01-16, 10:42
אתה מכיר מישהו בארץ עם כזה קיט?

ESDS? לא חושב שיש רכב כזה נוסע בארץ...חבר חשב להביא והתחרט בסוף מסיבות כלכליות.

אבל אם אתה מעביר לסרן חי אז זה מיותר בשבילך

GodsFather
28-01-16, 14:39
חזון למועד. מקסימום דו שלבי.

GodsFather
18-05-16, 23:44
כמעט חצי שנה עברה מהעדכון האחרון, ננסה לעורר את השרשור -

1. צמיגי hifly עליהם דיברתי ארוכות התגלו כרכישה מאד מוצלחת.

2. פרויקט הדבלר נדחה למועד מאוחר יותר מפאת חוסר בבעלי מקצוע בארץ שמסוגלים לבצע עבודת מסגרות טובה על הרכב מבלי לפגוע בשלדה. אני רוצה פתרון בולט-און כדי שאוכל להתחרט תיאורתית בכל רגע נתון ולחזור למקור, זה מצריך חשיבה יצירתית מידי כנראה... אין לי טענה לאיש כמובן מלבד לעצמי. אין ספק אבל שהרכב צריך הפחתה גם בhigh ואת זה ניתן להשיג רק על ידי טרנספר של סמוראי/גימני.

3. אחרי קצת עבודת מחקר ברשת הזרה ובהתחשב בהיצע הקפיצים בארץ, החלפתי את הקפיצים האחוריים המקוריים עם הספייסר 4סמ לקפיצי איירון מן של גרנד ויטרה ארוכה. הדבר הצריך התאמה קלה בשל קוטר פנימי קטן יותר בקפיץ של איירון מן אבל התוצאה נהדרת.
הרכב מחזיק גובה גם כשעמוס והרווחתי עוד הגבהה מאחורה של 2 סמ מעבר למה שהיה עם הספייסרים. (גובה כנף היה 80 ועכשיו 82). במפ סטופ הונמך בהתאם. נעזרתי בטל צופי במקרה זה לעבודה כי לא היו לי הכלים או הזמן לצערי/שמחתי.
דבר נוסף שלמדתי הוא שזרועות אחוריות של קלמיני למשל שמיועדות לקיט הגבהה של גרנד ויטרה, הן קצרות יותר מהזרועות המקוריות של הויטרה שלי...
בחלק הקדמי לא נגעתי כי הגובה שיש לי מספק (ספייסר 4סמ), ואין תוספת משקל על החלק הזה. מבדיקה שעשיתי בין האופציות בקטלוגים, נראה שאכן כך גם בקרב המשקלים/קבועי קפיץ אצל היצרנים השונים.

4. הותקנו מפצלי שקע מצת + usb + מד טעינה באיזור ידית ההילוכים וגם באחורי הרכב. כתבה בעניין תעלה בקרוב עם כל הפרטים והתמונות. חייב לומר שזה אחד השיפורים היותר מגניבים שהוספתי לרכב הזה עד היום. טעינה מהירה למספר מכשירים אלקטרונים, מד טעינה, חיבור אביזרים גם מאחורה אם נחוץ... תענוג אמיתי.

5. בולמים אחוריים של פראדו/לק יורכבו בקרוב כדי להחליף את הבולמים המקוריים סיניים שיש כרגע. זה אמור להוסיף יכולת פתיחה של עוד כמה ס"מ וכמובן כושר ספיגת זעזוע טוב יותר... ננסה ונעדכן. היצרן סיני, לא מותג מוכר, לפחות עד שאסיים את הניסויים.

השלב הבא כנראה יהיה לתכנן טמבון אחורי עם מתקן גלגל, הייליפט, מים, נקודות גרירה ופנסים. יש לי כמה רעיונות בראש...

תוהה אם להחליף מושבים קדמיים ברכב למשהו יותר חובק ונוח... אם יפול לי לידיים.

תמונה מטיול לאיזור המרסבה מפסח האחרון... היינו 12 כלים, כולם בעלות של מעל 100 אשח ואפילו מעל 300 אשח וכמובן הויטרה שמחירה לא יסולא בפז.
כל השכלולים שלהם מבוססי הפלסטיקה לעומת האלגנטיות של הברזל של הויטרה הראו יפה מאד בכל מכשול את היתרונות שלה על פניהם, היחיד עם צמיגי שטח מלא שלא פרפר או העלה אבק בשום מכשול פודרתי ככל שיהיה, מעבר איטי ומבוקר בשל קיט הפחתה ונעילה אחורית.
משל הייתה דוד אל מול גוליית.(עפתי על עצמי קצת...)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/ff8069b89140ab74ed755b592cba3920.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/a59953d6954ad65a163e6c5ea8bba94b.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/9c33cf90c56fe65a07413edae2684bc8.jpg

אמשיך לעדכן בהתפתחויות.

שגיא S
19-05-16, 16:51
אתמול חזיתי אישית בהתקנה וביצוע של קיט דאבלר על סמוראי אמנם...אבל הבניה של הקיט כבר עשו בארץ. ההתאמה לרכב זה משהו אחר.

אולי הייתי פונה לכיוון של טויוטה - יש מספיק מתאמים מגיר של ויטארה לטרנספר היילקס וכו'.

חוצמזה- הרכב נראה טוב! סחטיין

GodsFather
19-05-16, 21:35
מכיר את המתאמים להיילקס. אצל צחי מדהלה יש אחד כזה שהותקן לא מזמן. אבל זה אומר שגם צריך טרנספר היילקס = התאמות שוב ומשקל גדול יותר.
כמו שאמרתי - דבלר סמוראי/גימני יהיה מצוין בשבילי, רק צריך איש ברזל שידע לבצע את ההתאמה לרכב בצורה פריקה.

יותר מזה, אני מוכן לוותר על טרנספר ויטרה לחלוטין לטובת התקנה ראויה של טרנספר סמוראי/גימני באופן הזה. ההפחתות המקוריות מספקות או קיט 4.16 במקרה ולא.

תודה על המחמאות.

דקל מ
19-05-16, 22:47
מכיר את המתאמים להיילקס. אצל צחי מדהלה יש אחד כזה שהותקן לא מזמן. אבל זה אומר שגם צריך טרנספר היילקס = התאמות שוב ומשקל גדול יותר.
כמו שאמרתי - דבלר סמוראי/גימני יהיה מצוין בשבילי, רק צריך איש ברזל שידע לבצע את ההתאמה לרכב בצורה פריקה.

יותר מזה, אני מוכן לוותר על טרנספר ויטרה לחלוטין לטובת התקנה ראויה של טרנספר סמוראי/גימני באופן הזה. ההפחתות המקוריות מספקות או קיט 4.16 במקרה ולא.

תודה על המחמאות.
אמיר בתור אחד שנוסע על המתאם ישי לצחי
וכבר נברתי בכל האופציות לגבי איזה טראנספר עדיף אין מה להשוות ברמת החוזק בין היילקס לשאר והבדלי המשקל זניחים עד לא קיימים ברמת עד 3 קילו יותר להערכתי וגם לא בטוח
ולגבי הבנייה אצלך בויטרה זה די קל כי הגשר גיר פריק כך שפשוט בונים אחד חדש עם תושבת טרנספר של היילקס

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

אלדר
19-05-16, 23:09
דוגמנית הויטרה!!
איזה אורך בולמים אתה מתקין מאחור?
לגבי הטמבון האחורי, הטמבון של טל ממש יפה יכול להיות בסיס להתאמה לויטרה

GodsFather
19-05-16, 23:29
דקל, יש לך מישהו שבונה? אני אשמח לדבר.

אלדר, טל לא בונה טמבונים, אין לו הזמן לזה. אני כנראה אלך לעומרי שבנה לי את מגיני הצד המשובחים.

אורך הבולמים אמור להיות באיזור ה56 סמ פתיחה. כ12 סמ יותר מהנוכחי. אמדוד בחנות.

אגב בתמונה זה לפני האיירון מן. וגם את המיכל מים העפתי מהגג כי הוא פשוט לא נכון לרכב כזה.

אלדר
19-05-16, 23:32
לדעתי 56 ס"מ פתיחה מלא לא תגיע לפתיחה מקסימלית.

GodsFather
19-05-16, 23:43
למה אלדר? בגלל הזרועות?

אגב, יש לי מתאם לדרייבשאפט מרכזי סמוראי שנכנס לגיר של ויטרה אז עוד סיבה להשאר בעולם הגימני/סמוראי.

אלדר
19-05-16, 23:46
הרכב מוגבה 2.5"-3" ?
בקיט הגבהה הבולם מגיע באורך 58-59ס"מ בפתיחה מלאה

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

GodsFather
20-05-16, 00:35
בערך 2.5

GodsFather
20-05-16, 00:41
אני יכול תמיד למצוא בולם אחר ארוך יותר. אבדוק המידות של הפראדו וגם פתיחה/סגירה של הרכב ללא בולמים ונראה מה יצא.
קיט 3 מגיע גם עם זרועות מוארכות, מה שאצלי עדיין לא הותקן...עדיין...

GodsFather
22-05-16, 22:55
עדכון מידות -

בולם אחורי מקורי ויטרה - פתיחה 49-50 סמ.
סוג בולם- עין-בורג.

אפתח שרשור שבו אנסה לייצר ריכוז רשימת מידות מסוגי רכב שונים.

שגיא S
22-05-16, 23:57
עדכון מידות -

בולם אחורי מקורי ויטרה - פתיחה 49-50 סמ.
סוג בולם- עין-בורג.

אפתח שרשור שבו אנסה לייצר ריכוז רשימת מידות מסוגי רכב שונים.

מידות בסגירה לא פחות חשובות

GodsFather
23-05-16, 00:03
צודק - 40 סמ.

סולי
23-05-16, 08:25
10סמ מהלך מתלה? נשמע לי מעט מדי..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

GodsFather
23-05-16, 09:46
אני מדבר על בולמים שאמורים להיות תואמים למקור. זה הגיוני בסהכ.

GodsFather
23-05-16, 09:47
בסמוראי היה לי בולם עם פתיחה של 65 סמ... ימים יגידו אם אגיע לזה גם בויטרה

אלדר
23-05-16, 09:57
אמיר, קשה מאוד להגיע לפתיחה כזו בויטרה

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

eyal1979
23-05-16, 11:24
כמה שטויות, יש רכבים יש להם פתיחה גם 70 גם, אבל בסגירה הם על 55-60. נו אז מה?
65 ס"מ פתיחה לבולם בסמוראי בלי נתון של סגירה, לא רלוונטי כל מה שרשמת.
זה לא אומר טוב יותר, זה פשוט לא אומר כלום.

ולעניין,
בולם אחורי של קלמיני סגור 36 פתוח 61 - מהלך של כמעט 10"(אינץ').
בולם מקורי של ויטארה בחיים לא יכול להיות 40 סמ' כמו שרשמת.
אחרת תסגור על הבולם כי הקפיץ המקורי גם קצר יותר,
והיצרן לא תכנן כך את הרכב.
מידות מקוריות יותר כמו סגור 33-34.

מעניין אותי איך אתה בדיוק מודד בולמים - ראיתי כבר הרבה שמודדים לא נכון.
דבר אחרון..אתה מנסה לעשות R&D, עשו הכל כבר לפניך ואתה מנסה להמציא את הגלגל.

נדב42
23-05-16, 13:26
בסמוראי היה לי בולם עם פתיחה של 65 סמ... ימים יגידו אם אגיע לזה גם בויטרה

רק עכשיו ראיתי את השרשור הזה... בהצלחה אמיר :)

אפשר להגיע לזה בקלות ובזול, ראה (מתוך מודעת המכירה של הויטארה שלי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%90%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C-94-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%AA-%D7%95%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%A6%D7% A8%D7%AA?p=688986&viewfull=1#post688986) ...):

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=106941&d=1458850855

-->