PDA

צפייה בגרסה מלאה : דחוף! דרוש פתיון זבובים יעיל!

polar bear
28-11-14, 14:54
לא יודע איך, נהיו לנו בבית המוני זבובים. שמתי מלכודות { בקבוק ליטר וחצי חתוך וכו' } . שמתי בפנים שלל חומרים - סתם מים מלוכלכים , מיץ, מטרנה, שוקולית, קראתי באיזשהו מקום לשים שמרים - לא עוזר. פתיון יעיל או כל פתרון אחר יתקבל בשמחה.

שבת שלום . עודד.

opl
28-11-14, 16:20
זבובים בוגרים או זבובונים קטנים?

erezgur
28-11-14, 16:52
למה "דחוף!"?

כדאי לשמור הגדרות אלו באמת למצבי חירום כאשר מישהו בסכנת חיים או משהו קרוב לכך, אחרת כל אחד שיש לו שאלה יפתח שרשור דחוף וכאשר באמת מישבו יהיה זקוק לסיוע דחוף אולי לא כולם יבחינו בכך

opl
28-11-14, 17:52
ארז אתה מגזים... הוא כתב פתיון זבובים, ולא רק "דחוף"

אם זבובונים - בהצלחה, ספר לי כשתמצא משהו...
אם זבובים רגילים - בשר - לייתר דיוק חזה עוף - חתיכה רקובה, ככה טיהרתי את הגן הציבורי שמול הבית שלי.

אבל, עכשיו חורף הם דיי נעלמו מעצמם.

itayhi
28-11-14, 19:15
תמצא חופן תערובת עופות (לא עופות קצוצים. תערובת דגנים להאכלת עופות!)
שים במים.
חכה 48-72 שעות.
הפתעה!!!

אם אתה בסביבתי (הוד השרון), מוזמן לקבל שלושה חופנים על חשבון הבית.

איתי

scheinery
29-11-14, 07:16
מומלץ להוסיף למים עם התערובת עופות קצת שמרים שמתסיסים את העסק. אזהרה- יוצר ריח חזק אבל מאוד יעיל

opl
29-11-14, 08:11
השמרים שמייצרים CO2 בעיקר משמשים למשוך יתושים.

ד ו ר ו ן
29-11-14, 11:09
תמצא חופן תערובת עופות (לא עופות קצוצים. תערובת דגנים להאכלת עופות!)
שים במים.
איתי
השתמשנו בשיטה הזו כדי להשיג הטלת ביצי זבובים וגידול רימות להזנת אפרוחים, אף זבוב מבוגר לא נלכד.
איך זה לוכד זבובים? אתה מציף את התערובת?

itayhi
29-11-14, 12:49
ממלא כ-ליטר מים לכל חופן תערובת.
תסיסת תערובת הדגניים כעבור יומיים שלושה כבר מייצרת לבד את הריח המתאים.

איתי

polar bear
29-11-14, 19:27
תודה. אני מבין שאין חומר שמושך אותם מידית. בנתיים הדבר היחיד שמצליח זה המטרנה, אז יכול להיות שהם תינוקות? { קיצור - לא יודע בני כמה הם } שמרים שמתי. לא הראה יעילות. יש לי אחד עם חתיכת דג. אולי עדיין לא נרקבה מספיק.
לגבי התערובת - ממה זה מורכב? איפה משיגים כזה?

מה עם הצורה של המלכודת? כרגע מה שיש לי זה בקבוק חתוך כאשר החלק העליון הפוך לתוכו. ממה שראיתי מלכודות זבובים בנויות בצורת קונוס פתוח מלמטה. משנה? "ליצר" כזאת?

תודה.

opl
29-11-14, 19:46
מה שעשית זה בסדר גמור.

תן קצת זמן לעסק להירקב...

boaz avrahami
29-11-14, 19:55
יש פתיונות באבקה מוכנה שמערבבים עם מיים.
יש בזה לפי הריח קמח דגים.

בכל מקרה, גילינו שזבובים לא סובלים וודקה. מרססים קצת והם עפים לכל הרוחות.

scheinery
29-11-14, 20:24
בעבר היינו מכינים מלכודות זבובים מדליי 15 ליטר גדולים עם קונוסים של מלכודת מורכבים בתוך חורים שנקדחו, היום אנחנו עוברים לאט לאט לבנות מלכודות ממיכלי (מלכודת לכיסוי שטח מאוד גדול רווי בזבובים)
פעם היינו משתמשים בקמח דגים והיום כשקצת יותר מסובך להשיג משתמשים בתערובת עופות, מערבבים עם מים, מוסיפים שמרים, קצת בוחשים וכעבור כמה ימים מתחיל לתסוס ולעשות עבודה יפה.
נאמר לי שגם כדאי לצבוע את המלכודת בצהוב ואם לא צהוב אז לבן ושזה מושך אותם. עוד לא יצא לי לבחון לעומק עם יש הבדלים בין המלכודות בצבעים שונים.

לרמה הביתית ראיתי כבר כמה פעמים שהמלכודות שקית הצהובות שקונים, מוסיפים מים ותולים עושות עבודה לא רעה בכלל.

S.V.
02-12-14, 00:43
הזבובים נכנסים לך לתוך הבית כי בחוץ (היה) גשם ובפנים חמים ונעים.
הפתרון הכי מהיר זה לפתוח את כל פתחי הבית ולהאוורר היטב. חלקם יברחו, חלקם ישבו לנוח.
כשתסגור, תוכל לפרוק את עודפי העצבים שלך באמצעות הרג זבובים רדומים.

אין חיה כזו זבוב צעיר. ילד של זבוב זו רימה. היא נראית כמו זחל ולא יודעת לעופף.

טווח הצבעים צהוב - כתום - חום-אדמדם - חום-בהיר נחשב הכי אטרקטיבי לזבובים.
שחור -לבן הם הכי פחות אטרקטיביים.
נחשו למה הזברה צבועה כמו שהיא צבועה?
בשיא הרצינות, נעשו מחקרים על זה.

בעניין הפיתיונות כבר אמרו דברים טובים מעליי.
עזוב את הדג, זה יסריח בטירוף.
בשר זה מעולה, אבל גם מסריח. הוא הכרחי לזבובי בשר בלבד (בינוניים בצבע ירוק). זבובי הבית (בינוניים בצבע שחור) וזבובי שחמט (גדולים בצבע שחור עם כתמים לבנים) מחפשים בנוסף לנבלות גם חרא ופירות נרקבים.
הפיתיון שנמכר כאבקה לערבוב, אמנם מסריח הכי פחות מכל מה שצויין מעלה, אבל עדיין מסריח למרחק של כמה מטרים. יכול להיות בעייתי כשמדובר בבית.
מלכודות שנמכרות בהומסנטר אמנם הכי פחות יעילות, אבל נראות לי הכי מתאימות לבית סגור...

Nissim Koresh
03-12-14, 01:35
עצה שלי
אם עדיין אקטואלי
קנה בהום סנטר "אנטי פליי"
בקבוק שחור ספריי
רסס ופתרת את הבעייה.
קרא את ההוראות לשימוש

polar bear
03-12-14, 20:37
תודה על כל העצות. אחרי יומיים נרשמו תוצאות יפות, ובנתיים יש כמות יפה של זבובים במלכודות , כמו כן - אנחנו מנצלים את שעת הסאטלה שלהם לסיכולים ממוקדים.

אגב, באופן מוזר - הסירחון לא מתפשט בבית.

ד ו ר ו ן
03-12-14, 20:46
אם יש ילד עם מוטיבציה באזור- שואב אבק עם נחיר דק..

opl
03-12-14, 23:51
להוצאת עצבים יש את המחבט החשמלי. יש בהוסנטר אחד ב20 שקל או משהו כזה ואפילו עם עם אחריות, אני משתמש בו כבר 4 חודשים, תענוג.

boaz avrahami
04-12-14, 08:13
תודה על כל העצות. אחרי יומיים נרשמו תוצאות יפות, ובנתיים יש כמות יפה של זבובים במלכודות , כמו כן - אנחנו מנצלים את שעת הסאטלה שלהם לסיכולים ממוקדים.

אגב, באופן מוזר - הסירחון לא מתפשט בבית.

במה בחרת בסוף?

scheinery
05-12-14, 08:06
ואם כבר בנושא- מישהו יודע איפה ניתן לרכוש קמח דגים?

boaz avrahami
05-12-14, 11:54
פעם זה היה מקובל כתוסף לתערובת בעלי חיים

scheinery
05-12-14, 11:56
פעם היה לנו ספק שסיפק קמח דגים בדליים 10 ל׳. הוא הפסיק ומאז אנחנו מחפשים ספק חדש

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
05-12-14, 13:38
למספוא?
נסה אולי בקופולק

polar bear
06-12-14, 23:15
לא בחרתי, ברגע שהבנתי שהעיקרון הוא לחכות יומיים-שלושה עד שהעסק מתחיל לעבוד, פשוט השארתי את כולן. יש אחת עם מטרנה בחוץ - תופס יפה מאד, שמתי שלוש ליד החלון במטבח, אחת עם דג ומיים אחת עם שוקולית ואחת סתם מיים מלוכלכים - כולן בתוספת שמרים , תופסות בסדר, זאת עם המיים המלוכלכים תופסת הכי טוב מהשלוש. יש אחת עם חמין בחוץ , באופן מפתיע לא תופס.

לגבי סיכול ממוקד - אני מוריד את חלקם עם שפריצר ידני { מים רגילים } , זה כמו אפליקציה לפלאפון אבל אמיתי.

kd2
17-11-17, 11:49
מקפיץ במקום לפתוח חדש....
האם יש עידכונים כלשהם ?
אני מנסה להגן על חצר של עסק, סביבה די גדולה.

מלכודות צ.ר.צ.ר/FlyBuster הצהובות הגדולות עם החומר הירוק עובדות יפה אך דואכות מהר (יומיים ככה), והחומר שלהם לא זול ( האמת שאני מקבל אותו ממדביר ולא בבקבוק המקורי, אז אולי פה הבעיה).

השקיות של זבובן / צ.ר.צ.ר / רימי - טובות אך לא זולות כשאתה צריך להחליף איזה 6 כל שבוע ( או דואכות או מפוצצות, או "לא מתניעות" יפה שזה קורה לאיזה 20% מהם).

האם יש פיתרון פשוט וזול יותר ?

תודה ושבת שלום.

amitaikl
17-11-17, 12:48
עוקב.
בשנה האחרונה מכת הזבובים אצלנו נהייתה זוועה. אפילו בחורף!

polar bear
17-11-17, 14:41
בסופו של דבר קניתי מלכודת צהובה , אני משתמש בפתיון גרגירי שמגיע בצנצנת פלסטיק ( התווית נמחקה לא יודע של מי זה ) . מערבבים עם מים לפי ההוראות וזה עובד

גיליתי שמיקום המלכודת מאד קריטי להצלחתה , חייב להיות חלל גדול ופנוי על מנת שהזבובים יגיעו בגישה הנכונה. החבל שעליו היתה תלוי המלכוגת נקרע ושמתי אותה במקום שמתחתיה יש גדר, עבד חלש מאד. העברתי למקום אחר והשינוי מורגש מאד.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

nitzan
18-11-17, 11:04
תרסס בחומר שנקרא דיינו פליי מחולל פלאים לא רעיל. קרא את ההוראות תוסיף יותר סוכר מהמומלץ.
אצלי עשה נפלאות ויש לי עופות, דיר קרוב וכו.
בהצלחה.

Gilad
18-11-17, 19:16
מה עושים עם דבורים/צרעות (לא דבורי דבש)?

בקיץ הן מגיעות שתי דקות אחרי שאנחנו מוציאים אוכל לגינה והופכות את האכילה בחוץ למאד לא נעימה

kd2
18-11-17, 22:09
מכיר את דינו פליי, אבל אני ממעדיף פיתרון שיעבוד ברקע ושלא דורש התעסקות ברעלים.

Dan Mil
19-11-17, 15:40
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-flowerpot&db137782=4304247

יוסיבR
19-11-17, 16:13
מניסיון של כמה שנים המלכודת שנקראת "טורפת הזבובים" (ראה בזאפ ) עושה עבודה מעולה אם כי מדי פעם ניתן להריחה ממרחק של כמה מטרים

kd2
19-11-17, 20:48
השקיות של זבובן וצרצר גם עושות עבודה מעולה אבל הן עולות לא מעט כסף (כשיש לך הרבה שטח והרבה זבובים) ביחס למלכודות רב פעמיות.
אני מחפש חומר טוב למלכודות הרב פעמיות כדי לשפר את העלות/תועלת.
אני לא חושב שהחומר ה"רשמי" כזה "מיוחד", הרי הזבובים האלו באים לנו בשטח לכל שטות, ולכן שאלתי שוב אם מישהו כבר עלה על הנושא המנצחת.

polar bear
20-11-17, 20:31
אם אני מבין נכון אתה מחפש משהו שהוא פסולת שיש לך בכל מקרה. אז פשוט תנסה. אנחנו { אני בכל אופן } לא יכולים לנחש איזה פסולת יש לך. למשל - אני הוספתי לפתיון אריזת נילון של בשר. אבל אני לא יודע אם יש לך כזה. הנחתי חתיכת דג כדי למשוך אותם למלכודת בזמן שהיתה מונחת במיקום לא טוב - אחרי יום וחצי נשאר רק עור.

היתי מציע להניח גרבים מסריחות , אבל אני לא יודע איזה עבודה אתם עושים ואם בכלל יש לכם גרביים.... :)

kd2
20-11-17, 22:35
לא בהכרח פסולת, סתם פיתרון שהוא קל וזול ליישום, ושאני מניח שיש אותו גם בלי החומר הייעודי של היצרן.

לדוג' - קמח דגים, תערובת עופות, תירס משימורי, חתיכות בשר, תוספת שמרים ושאר האופציות שהציעו פה.
משהו בסגנון

-->