PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש לחזור לעולם השטח ולא יודע עם מה...?

idan10
01-12-14, 09:12
שלום לכולם!

אני מושבניק במקור ורכבתי על המון כלים טרקטורונים, אופנועים, טרקטורים והיה לי סמוראי תקופה.
אני רוצה לחזור לעולם השטח עם מפלצת! אני אוהב כח והרבה, תנו לי כל היום לנסוע על טרקטורים :D
בגדול התקציב שלי הוא בלחץ עד 60K הכולל קנייה ושיפורים כגון הגבהות, תוספת כח, טרנספרים ומה שתמליצו...
כמובן שחשובה האמינות לא פוסל אוטומט אבל מעדיף ידני.
הרכב ישמש כרכב שני ויעבור כ40 ק"מ כל יום.
הרכבים שחשבתי עליהם הם:
1. פאגרו עד 2000 (הקינג מומלץ?)- דיזל ובנזין מה ההבדלים ביניהם? ומה עדיף?
2. טויוטה פראדו 2001-2002- כאשר התקציב יימתח קצת אך ורק לקנייה והשיפורים יגיעו בשלב מאוחר יותר (המחיר שלהם בשמיים)
3. דיפנדר - אם אמצא אחד
3. דיסקברי - איזה שנה ודגם מומלץ ואמין נכנס בתקציב?
4. סופה - איך האמינות שלהן? עם איזה מנועים מגיעה? בנזין? דיזל? איך הן בכביש?
5. ויטרה- אפשר להפוך אותה למפלצת? :eek: חוקית כמובן!
אשמח לעוד המלצות, בעיקרון סוג הטיולים שאני אוהב זה פשוט לנסוע להיכנס לשטח ולעבור כל דבר!!! אם זה טכני, או בוץ, או מדברי וכ"ו
יכול להיות שחלק מהרכבים שרשמתי אינו עומד בתקציב אנא כוונו אותי.

אשמח להתייחסות גם למחירי ביטוח חובה+מקיף לשני נהגים מעל 30.

כל טוב לכם.

עידן.

idan10
02-12-14, 11:47
אני מבין שכולם מתפלשים בבוץ??? ;)

אגב קראתי את המדריכים פה הכף די נוטה לכיוון הויטרה עם השקעה משמעותית בשיפור!
אשמח לשמוע פירוט ועלויות שיפור לויטרה 1.6 16V כולל מנוע, הגבהות, נעילות, צמיגים, ג'אנטים, ועוד...
ועד כמה אפשר להגביה את הויטרה לטובת עבירות טכנית על בולדרים כמובן בלי לפגוע יותר מידי ביציבותו?
וכמובן להיענות על הפרטים הנ"ל.

עידן.

שגיא S
02-12-14, 13:10
למען האמת אני בדיוק באמצע תהליך שיפור של ויטארה של חבר לרמה גבוהה כמו שאתה שואף...להלן השיפורים הדרושים לטעמנו:

השלב הראשון - גודל צמיג, אנחנו בחרנו ב31" אבל גם 235.75.15 יכול להספיק לרוב הדברים

בהמשך:
1. סרן ברזל מקדימה
2. נעילת ARB קדמית
3. נעילת לוקרייט אחורית
4. יחסי העברה 4.24 בטרנספר
5. קיט קלמיני 3" עם שיפורים בבנייה עצמית
6. מנוע 16V אם יש - לא לגעת. מנוע אמין וחזק מספיק.
יש עוד כמה שיפורים - אבל מדובר כאן על עלויות שמתקרבות ל25-30 אלף שקל.

תמיד אפשר להוסיף שיפורי יופי ופוזה כמו פנסים, שנורקל, פגושים, כנפונים וכו'.

idan10
02-12-14, 13:29
למען האמת אני בדיוק באמצע תהליך שיפור של ויטארה של חבר לרמה גבוהה כמו שאתה שואף...להלן השיפורים הדרושים לטעמנו:

השלב הראשון - גודל צמיג, אנחנו בחרנו ב31" אבל גם 235.75.15 יכול להספיק לרוב הדברים

בהמשך:
1. סרן ברזל מקדימה סליחה על הבורות, למה הכוונה? יש מתלים נפרדים לא? הכוונה לשים סרן חי?
2. נעילת ARB קדמית
3. נעילת לוקרייט אחורית
4. יחסי העברה 4.24 בטרנספר
5. קיט קלמיני 3" עם שיפורים בבנייה עצמית - מה הכוונה לשיפורים בבנייה עצמית?
6. מנוע 16V אם יש - לא לגעת. מנוע אמין וחזק מספיק.
יש עוד כמה שיפורים - אבל מדובר כאן על עלויות שמתקרבות ל25-30 אלף שקל.

תמיד אפשר להוסיף שיפורי יופי ופוזה כמו פנסים, שנורקל, פגושים, כנפונים וכו'.

איזו ויטרה יש לו? ידני? אוטומט?
היכן אתם מבצעים זאת?
זה פחות או יותר הפרוייקט שחשבתי עליו.
לאחר כל זה אפשר להגיע לעלות של 50K כולל קנייה! האם כדאי? או שיש חלופות אחרות?

שגיא S
02-12-14, 13:35
סרן ברזל מקדימה - עדיין משולשים, פשוט מחליפים את הקייס של הסרן והאיבר השלישי לחלקים מברזל שעמידים יותר ולא ישברו בעומס, דבר שידוע כנקודת תורפה של הויטארה.

שיפורים בבנייה עצמית - כל מניי דברים...לא רכב שלי אז אני מנוע מלהגיד.

בנוגע לעלויות - כאן ספציפית מדובר בויטארה 16V שנקנתה עם נעילה אחורית מותקנת והגבהה קטנה שאותה ימכרו כדי לצמצם הפסדים
להגיע ל50 אלף כולל הקניה אפשרי - אתה רק צריך לקנות בבערך 15K שקל את הרכב אלא אם אתה מתכנן לעשות הכל לבד בבית.

ספציפית הפרויקט הנ"ל יתנהל בעבודה עצמית של החבר....
אך יש כמה סדנאות בארץ שמספיק מוכשרות בשביל להוציא פרויקט כזה לפועל

omri_t
02-12-14, 14:23
כתבת שאתה רוצה מפלצת עם כוח.
זה לא סוזוקי. סוזוקי הוא רכב אנמי מבחינת מנוע.

גם הלנדרוברים הם לא מפלצות מבחינת מנוע.

סופה כן.

אבל:
זולל בנזין
גניב
לא פרקטי ביומיום לאנשים נורמאליים

asafk
02-12-14, 15:34
כתבת מפלצת. כתבת עבירות.
העבירות היא קודם כל קוטר גלגל. ברוב האפשרויות שציינת, מידת הגלגל שממנה אתה מתחיל, היא שיפור קיצוני וכמעט המקסימום שאפשר להגיע אליו עם ויטרה.
לכן אני קצת מתקשה להבין את הכיוון שלך.

אסף.

idan10
02-12-14, 16:33
כתבת שאתה רוצה מפלצת עם כוח.
זה לא סוזוקי. סוזוקי הוא רכב אנמי מבחינת מנוע.

גם הלנדרוברים הם לא מפלצות מבחינת מנוע.

סופה כן.

אבל:
זולל בנזין
גניב
לא פרקטי ביומיום לאנשים נורמאליים

אני מסכים לכן כנראה שארד מעיניין הסופה.

כתבת מפלצת. כתבת עבירות.
העבירות היא קודם כל קוטר גלגל. ברוב האפשרויות שציינת, מידת הגלגל שממנה אתה מתחיל, היא שיפור קיצוני וכמעט המקסימום שאפשר להגיע אליו עם ויטרה.
לכן אני קצת מתקשה להבין את הכיוון שלך.

אסף.

מודה באשמה שרק אחרי שכתבתי את בקשותיי התפנה לי זמן וקראתי חלק מהמדריכים פה לקנייה.
לכן האפשרויות כרגע הן:
ויטרה משופרת
פאג'רו Q כנראה דיזל ידני קצר 2.5
פראדו 99-2002
קוראנדו???
אולי היילקס? מה לגביי הזווית נטישה שלו? בעייתית?
לגביי העבירות אני לא מצפה לאיזה מאנסטר-דוג פשוט רוצה לצלוח בהצלחה את כל המעלות, נסחפתי קצת עם הבולדרים הענקיים.
כמובן שיש לקחת בחשבון את התמורה למחיר זה החלק החשוב בעיניי.

erezgur
02-12-14, 17:06
בדוק גם את זה - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/88598-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A7%D7%A6%D7%A8-2001

אחד הטרופרים המשופרים יותר

idan10
02-12-14, 22:40
בדוק גם את זה - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/88598-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A7%D7%A6%D7%A8-2001

אחד הטרופרים המשופרים יותר

הטרופר לא רע, איזה מנוע מומלץ? ואיך שוק החלפים שלו כולל שיפורים? האם מנוע הבנזין בנוי להסבה לגז בצורה אמינה?

שגיא S
02-12-14, 22:47
אני גם אגיד שאם אתה מתכנן על ויטארה עם 31 אז עדיף לך להתחיל עם רכב אחר.
אולי דיפנדר שכסטנדרטי יש לו יכולות שטח מאוד גבוהות, אך האמינות היא הנקודת תורפה שלו.

אולי היילקס עד שנתון 97 - שאמנם יקר מאוד, אבל גם בעל עבירות גבוהה מאוד. ויחסית חסכוני לאחזקה, כל עוד הוא אצלך ולא גונבים לך אותו.

אולי ג'ימני או סמוראי יספיקו לך...אין כח מנוע אבל יש יכולת שטח.

מוטי טויוטה
02-12-14, 23:39
מה לגבי פוראנר?

idan10
03-12-14, 07:32
אני גם אגיד שאם אתה מתכנן על ויטארה עם 31 אז עדיף לך להתחיל עם רכב אחר.
אולי דיפנדר שכסטנדרטי יש לו יכולות שטח מאוד גבוהות, אך האמינות היא הנקודת תורפה שלו.

אולי היילקס עד שנתון 97 - שאמנם יקר מאוד, אבל גם בעל עבירות גבוהה מאוד. ויחסית חסכוני לאחזקה, כל עוד הוא אצלך ולא גונבים לך אותו.

אולי ג'ימני או סמוראי יספיקו לך...אין כח מנוע אבל יש יכולת שטח.

בוקר טוב,
למה אתה מתכוון שאתחיל עם משהו אחר מאשר ויטרה עם 31? מה הסיבה?
ג'ימיני או סמוראי בהחלט מספיקים לשטח, אבל לא בשבילי, כבר היה לי סמוראי סלילים עם שיפורים בעבר, נהנתי מאוד, אבל בכביש זה לא זה.

asafk
03-12-14, 07:42
הכוונה היא בדיוק כמו הסמוראי המשופר שאתה מכיר - ויטרה עם 31 זה רכב משופר בקיצוניות, שלא יתנהג כראוי בכביש ולא יהיה אמין. כל אחד מהכלים האחוריים מתחיל מ31, זה הסטנדרט ולא שיפור.
תתחיל להסתכל על דיפנדרים קצרים. לרוב האנשים הקצר לא מתאים. לך דווקא נראה לי שזה יהיה אחלה רכב.

אסף.

מוני אורבך
03-12-14, 08:40
דיפנדר קצר מצוין בשטח, על הכביש סיפור אחר לגמרי.
רועש מאוד, לא נוח ארגונומית וגם הנהיגה לא משהו.
המנוע אנמי לחלוטין (אולי יותר טוב בהשוואה לסמוראי, אבל אפילו לא מדגדג סופה)
הארוך הרבה יותר גרוע בכביש (אבל בשטח שווה ועוד איך)
אני אישית מכרתי את הדיפנדר רק בגלל הקלץ !!
אחרי שהתחלתי לקבל כאב שרירים קבוע ברגל שמאל, הבנתי שליום יום דפנדר לא מתאים לי..

מכל הרכבים שתארת הרכב שבאמת מתאים הוא הפראדו 2001 - 2002
צורך אחד ל 9 מנוע ללקק את האצבעות (שווה ערך לסופה אפילו שהרכב אוטומט)
נוח מאוד עביר מאוד, ואפילו אמין מאוד. נעילה אחורית במקור..
מכל הרכבים שהיו לי זהוא הרכב הכי מתאים גם ליום יום וגם לטיולי שטח (ואפילו בעבירות קשה).
העבירות שלו הרבה יותר טובה מכל SUV אחר. הוא נותן קרב לא רע לסופה.
מבחינת עבירות החיסרון היחיד שלו הוא מקפירסון מקדימה.
אם היה לו סרן חי, ללא ספק זה היה רכב השטח המושלם.
אבל גם כך הוא טוב מאוד.

גלעד .ג.
03-12-14, 13:09
היילקס עד שנת 97, באזור ה50k אתה יכול למצוא כלים משופרים יחסית.
לא להתרגש מקילומטראז גבוהה, אם הרכב מטופל היטב זה לא בעייתי.
רכב שמגיע גבוהה כבר במקור, צמיג 31 זה אופציה ריאלית (רוב ההיילקסים נוסעים כך) , נעילה אחורית מקורית ואמינה מאוד ולשתול אחת מקדימה זו לא עבודה מסובכת או יקרה.
שיפורי אפטרמרקט מכל הסוגים המינים והמחירים.

המינוס- רכב גניב שצריך לשמור עליו עם הרבה ברזלים...

Sent from my iPhone using Tapatalk

idan10
03-12-14, 14:42
ההיילקס בהחלט אופצייה, תמיד הייתה לי אהבה לטנדר הזה. אבדוק זאת.
ראיתי בודדות שקיצרו להן את הארגז, זה חוקי?
מישהו יודע מחירי ביטוח חובה+מקיף להיילקס? פראדו? דיפנדר? גיל 30 ואילך שני נהגים. באתרי ההשוואות ביטוחים כדוגמת WOBI לא מופיע.

מוני אורבך
03-12-14, 15:07
הייליקס הוא אופציה מעולה אם אתה ספרטני ואין לך בעיה עם חוסר נוחות, קרי קפיצות ואורגונומיה גרועה.
הבעיה הכי גדולה בהייליקס היא המנוע, או החוסר במנוע.
מנוע אטמוספרי הוא ממש גהנום, עד כדי כך שלפעמים בעליות תלולות בכביש מורידים ל LOW
מנוע טורבו קצת יותר טוב אבל עדיין המצב די גרוע

ד ו ר ו ן
03-12-14, 17:36
הייליקס הוא אופציה מעולה אם אתה ספרטני ואין לך בעיה עם חוסר נוחות, קרי קפיצות ואורגונומיה גרועה.
הבעיה הכי גדולה בהייליקס היא המנוע, או החוסר במנוע.
מנוע אטמוספרי הוא ממש גהנום, עד כדי כך שלפעמים בעליות תלולות בכביש מורידים ל LOW
מנוע טורבו קצת יותר טוב אבל עדיין המצב די גרוע
לא הגזמת בכלל..
ארגונומיה כמיטב שנות ה-90, לא שונה מכל פרייבט יפני של אותן שנים.
אם נסעת פעם בקורולה של אותן שנים, די זהה- ונחשב דווקא מאורגן טוב.
אין מתגים מפוזרים במקומות לא הגיוניים.
תנוחת הישיבה אחרת מרוב רכבי השטח, בעצם יושבים על רצפת הרכב, בניגוד לישובה מאד זקופה באחרים= סגייה של העדפה אישית.

נוחות זה פונקציה של השקעה, אפשר להגיע לתוצאות טובות מאד, דורש השקעה.

מנוע?
לא יודע על איזה מנוע נבלה נפלת, אבל אני נוסע עם אחד אטמוספרי מעל 13 שנים, נכון, אין תאוצה אמיתית (משאיות חלוקה בורחות ממך ברמזור..), אבל אין בעיה לשמור קצב תנועה כמו כל התנועה החוקית סביבך, גם בכביש 6.

עליות תלולות זה אכן נקודה חלשה, ויורדים להילוכים נמוכים יחסית, אבל אף פעם לא ירדתי בכביש לתחום נמוך (LOW), בשביל הפרופורציה, העליות התלולות יותר לירושלים=הילוך שלישי ולא עובר את 70 קמ"ש, העליות מים המלח לערד/דימונה, יורדים גם להילוך שני בחלק מהדרך.
אבל אף פעם לא הגעתי למצב של LOW בכביש, גם לא עם רכב עמוס.

גלעד .ג.
03-12-14, 18:05
מצטרף לדורון, מנוע אטמוספרי שבחיים לא ירד לlow גם בעליות קשות (מתגורר בירושלים)...
מבחינת נוחות אני יכול להבטיח לך שההיילקס שלי נוח לא פחות מג׳יפים אחרים בזכות קפיצים שנבנו במיוחד ובולמים ששודכו להם, בנוסף קיים כיסא אספיר (שמונע את הישיבה על הריצפה שדורון הזכיר) וצמיגי 33 עם לחץ אוויר מתאים.
אפשר להגיד שההיילקס שלי נוח בגלל הוצאה כספית על נוחות שכללה את הקפיצים הבולמים וכו...אבל גם ככה ציינת שאתה רוצה לבנות רכב משופר.

yoni_0000
03-12-14, 18:30
מה עם גרנד צ'ירוקי..? עם הסבה לגז?

idan10
03-12-14, 20:18
מצטרף לדורון, מנוע אטמוספרי שבחיים לא ירד לlow גם בעליות קשות (מתגורר בירושלים)...
מבחינת נוחות אני יכול להבטיח לך שההיילקס שלי נוח לא פחות מג׳יפים אחרים בזכות קפיצים שנבנו במיוחד ובולמים ששודכו להם, בנוסף קיים כיסא אספיר (שמונע את הישיבה על הריצפה שדורון הזכיר) וצמיגי 33 עם לחץ אוויר מתאים.
אפשר להגיד שההיילקס שלי נוח בגלל הוצאה כספית על נוחות שכללה את הקפיצים הבולמים וכו...אבל גם ככה ציינת שאתה רוצה לבנות רכב משופר.

היילקס עד 97 מגיעה עם קפיצי עלים לא? מה כוונה נבנו במיוחד אפשר פירוט? על אילו בולמים ההיילקס שלך יושבת?

גלעד .ג.
03-12-14, 23:41
קיט שנבנה אצל קפיצאי ביהוד (ארוכים מאוד), בולמים ארוכים מותאמים...

קפיצי עלים

ד ו ר ו ן
03-12-14, 23:48
קיט שנבנה אצל קפיצאי ביהוד (ארוכים מאוד), בולמים ארוכים מותאמים...
קפיצי עלים
שינוי תושבות?

גלעד .ג.
03-12-14, 23:51
דורון נמשיך בוואצאפ או בפרטי..

idan10
04-12-14, 11:22
מה לגביי ההיילקס 98-2002 מה השינוי חוץ מביטול סרן חי קדמי וסלילים?
מנוע הגיע עם טורבו?
האם הדגם הזה מומלץ ואפשר להפיק ממנו את המיטב או שכדאי להתמקד באלו שהגיעו עד 97 כולל?

*אגב אפשר לדעת מה טווח מחירי הביטוח על ההיילקס?

תודה.

ד ו ר ו ן
04-12-14, 15:45
לשלב בין השנתונים, דגם ישן עם סרן חי מקדימה עם מנוע טורבו.

idan10
04-12-14, 16:22
לשלב בין השנתונים, דגם ישן עם סרן חי מקדימה עם מנוע טורבו.

אז בגדול, צריך למצוא איזשהו נבלה, ולהשתיל לו מנוע טורבו, זה חוקי? המנוע טורבו מגיע מהשנתונים היותר מתקדמים?
מהם דגמי המנוע שניתן לשתול בהיילקס עם שתי סרנים חיים, קראתי פה איזשהו פרוייקט שבוצע אצל טושי שהושתל מנוע 3l או 2l ,לא זוכר בדיוק....

שגיא S
04-12-14, 16:41
ממליץ לך להסתכל בשרשורים קודמים שלי...
יש כמה, כל אחד מהם עם המון תגובות מועילות. אני מרגיש שמה שאני חיפשתי דומה למה שאתה מחפש...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83608-%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%AA%D7%99-%D7%A9%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%9B%D7%9C-%D7%9C%D7%94%D7%A1%D7%AA%D7%93%D7%A8-%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%90%D7%96-%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%AA%D7%99

תתחיל מזה, ואז תפשפש בהיסטוריה שלי עוד קצת.

אני לצערך, ולשמחתי הרבה, אבלה את הסופ"ש שלי במדבר...אבל אם עד שאחזור לא תסתדר אני אשלח לך סיכומים שעשיתי פעם, כולל אקסלים עם עלויות אחזקה שנתיות משוערות!! של כל מניי רכבים שעשיתי לפני הקניה.

idan10
04-12-14, 20:50
אז ככה שגיא, קודם כל תבלה בנעימים במדבר, תפסת לך אחלה סופ"ש.
דבר שני אצלי גם הלב וגם המוח אומרים היילקס, בגדול הייתי רוצה פראדו אבל יקרה מידיי, תמיד רציתי היילקס ואולי הגיע הזמן כבר, רק צריך הכוונה לאיזה כלים לבדוק?
מהיכן להתחיל? דורון הציע להשתיל מנוע עם טורבו בדגם עד 97, נראה לי שאקח את זה כפרוייקט...
אני צריך הערכת מחיר לביטוח חובה+מקיף, אולי מישהו יכול לומר לי?

gruyon
05-12-14, 15:28
אני גם בעד הפרדו .
קח בחשבון שהביטוח מאוד יקר כי הרכב הזה מאוד גניב.
אחת הסיבות שאני נשאר עם הסוזוקי.

ד ו ר ו ן
05-12-14, 18:58
עד השנה הייתי מבטח גם מקיף.
השנה, לא הצלחתי למצוא מי שהסכים לבטח מקיף לשנתון 97.
לא בגלל דגם הרכב (עד השנה לא היתה בעיה, והמחירים לא היו גבוהים ביחס לרכבים אחרים), אלא נאמר לי שזה בגלל השנתון והשווי הרשמי לפי המחירון, שהוא כמעט 20k פחות ממה שנמכרים רכבים מדוגמים.

-->