PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחבר מתברג למילוי אוויר נטול נהג.

רכס חיים
18-08-05, 05:07
נמאס לי למלא אוויר בגלגל ולהמתין תוך לחיצה אינסופית על הפיה - במיוחד שלא תמיד התנוחה נוחה. לכן ייצרתי מנירוסטה מחבר עם הברגה פנימית המוברגת להברגה החיצונית של הוונטיל , ובהמשכה חרטתי חיבור מהיר לצינור אוויר. כך אני מבריג את המחבר לפיה ועוזב את הצמיג עד שהוא מתמלא מעבר לצורך בהערכה, ורק מוציא אוויר עד למידה הנדרשת.זה מתאים במיוחד לצמיגים גדולים ועוד יותר למשאיות וטרקטורים ששם אתה נצמד לגלגל להרבה זמן.עוד לא מצאתי פתרון למחבר דומה עבור הידיות מילוי שבתחנות דלק , ואני עובד על זה עכשו. בשלב הבא צריך לחבר לזה משהו שניתן לכיוון הלחץ הרצוי, ושינתק את המילוי כאשר הלחץ המוזמן הגיע.בכדי להגיע למחיר סביר ייצרתי 20 יחידות שאני לא יודע כרגע כמה יעלו - כנראה 25 שקל אחד- כשאקבל אותם אעשה ניסוי ואדווח עליו כאן.

איציק - 4X6ZH
18-08-05, 09:13
חיים כך את המחבר האויר הרגיל כזה שאנחנו משתמשים בכל מקום
ותנסה להלביש אותו ישירות על הפומיה של הגנט מגומי זה שיוצא מכל גנט .
זה מתלבש וננעל וזה ממלא אויר הרבה יותר מהר .
איציק

רכס חיים
18-08-05, 12:25
בלי הברגה הוא מועד לעוף לאחור בלחץ גבוה. ממש מסוכן. בינתיים הרכבתי ארבעה כאלה על אחד הטרקטורים שלי וזה ממש נח. לצערי החרט עשה לי אותם מפלדה מגולוונת ולא מנירוסטה.אני חושב שזו מתנה יפה למי שקונה ארגזים.

איציק - 4X6ZH
18-08-05, 13:00
חיים שהשרשור יהיה יותר מענין
איך זה לוחץ על הוינטיל לאחר שהוא מתברג ?
כללית היה רצוי בכלל להוציא את הוינטיל לקבל מהירות שחרור וניפוח אויר ( ולהשאיר רק פקק ) .
וכאשר הוא מורכב על הטרקטור \ על הרכב \ על הגלגלים . איך הוא מחזיק את עצמו
למיקרה שאתה שוקעה ואז החול \ הבוץ \ תולש את הפומית ממקומה ?
פומיות של משאיות \ טרקטורים יש להם הגנה בתוך הגנט מפגיעה של גוף חיצוני כל שהוא .
איציק

רכס חיים
18-08-05, 19:19
ברגע שהמחבר מוברג שום דבר לא לוחץ על זיז הונטיל ואין בעיה לנסוע איתו על רכב איטי . במהירות גבוהה יתכן והוא ישפיע על איזון הגלגל. עם הלבשת צינור האוויר הגלגל מתחיל במילוי בקצב שתלוי בלחץ הקומפרסור. אין כל צורך בדחיפת הזיז לשם מילוי.

חימושניק
18-08-05, 20:36
יש סיכוי לראות תמונות של העסק?

רכס חיים
18-08-05, 23:37
לא חשבתי על זה, אבל זה אפשרי למרות שאין הרבה מה לראות. זה נראה כמו חיבור מהיר רגיל לצינור אוויר אבל יש לו הברגה פנימית שמותאמת להברגה החיצונית של הונטיל, שדווקא אותה קשה לראות בצילום.

arnonshoshani
19-08-05, 05:23
חיים שלום
טריק קטן מעולם הפאנצ'ריות.
ישנו חיבור מהיר זכר רגיל שבחלקו האחורי ישנה הברגה (נדמה לי 1/4) שהיא מתאימה בדיוק לונטילים ואין שום בעיה לנפח איתה פשוט מבריגים ומחברים את הצינור.
בכל הפאנצ'ריות פה באילת משתמשים בחלק כזה והוא ניתן לקנות בחנות לציוד בניין ו/או מוסכים.
דבר נוסף יש לקנות את החלק שאתה חרטת כולל צינור קטן מגומי שבראשו חלק שמתברג לוונטיל והצד השני שלו תחבר מה שאתה רוצה.
ארנון

-->