PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם צריך טיפול כולשהו לאחר מעבר מים ?

Guysdan
02-12-14, 08:52
שלום לכולם,
אתמול עברתי עם הסופה מעבר מים ארוך יחסית, משהו כמו 15 מטר, שהגיע
עד סוף הפנסים לערך, לקראת סוף המעבר כבה הגיפ ( כי לא נתתי מספיק גז ),
אך הניע שוב ב״ה וכך קרה עוד פעמיים , כבה והניע.

השאלה, האם צריך לעשות איזשהו טיפול או ניקוי או בדיקה למשהו בגיפ ?
האם צריך לבדוק אם נכנס מים למנוע ? ואם כן אז איך ?
משהו אמר לי פעם שיכולים להכנס מים לאקסים וצריך להחליף את השמן !?!?
תודה מראש לכל העונים המומחים 🚙⚓️

4x1om-Israel
03-12-14, 08:35
הי גיא
15 מטר נסיעה במים (בתנועה) לא אמור להזיק לרכב באופן מיידי כי אתה בתנועה והרכב יוצא ומתייבש די מהר (תנועת אוויר חום מנוע וכו) במידה ואתה תקוע בתוך מיים לפרק זמן ארוך יש מצב של כניסת מים לסרנים למיסבים של הצירים ובכל מקום שיש תנועה ומכלולים שיש מצב של כניסת מים כגון גיר טרנספר וכן והסרנים. השאלה מה מצב תחזוקת הגיפ אם יש נזילות שמן לרוב גם יכול להיכנס מים, שוב אבל רק בעמידה ממושכת במים לדוגמה אם הרכב שקע במים ולא זז צריך משיכה ועבודות מעץ לרוב הרכב יושב הרבה זמן במים - רצוי להימנע ממצב כזה :-)
לגבי שאלתך כניסת מים לסרנים בסופה מתוחזקת לכל סרן יש נשם אויר. בסרן הקדמי הנשם עולה עד למעלה בגובה העליון של הרדיאטור לרוב בצד שמאל כשאתה מסתכל על המנוע - צינור שמסתיים במין התקן פלסטיק עם מכסה - "נשם" (דאג לכך שיש מכסה והוא זז /מסתובב בקלות כי כשיש לחץ אדי שמן המכסה מתרומם קצת). בסרן האחורי זה יושב בתוך בית הגלגל / הכנף השמאלי (נמוך יותר - שים לב יש שניים אחד שחרור לחץ אדי מיכל דלק שני אדי שמן מהסרן- שוב בדוק שהמכסה הלבן מסתובב בקלות ומשוחרר יש מצב שייתפס מבוץ ולכלוך, בעדינות בנגיעה בצינורות הללו כי התפס שמצמיד לגוף הרכב מפלסטיק הוא יבש ושביר וקשה להשגה ) אם אתה צריך נשם אצל יש ינוביץ בכמה שקלים תחליף.
בנוסף בדוק שהצינורות שמחוברים לסרנים שלמים , אין פגם או קרע בצינור - מקום לצרות וכניסת מים לסרן גם אם הנשם בקצה תקין.

Guysdan
03-12-14, 15:41
ישראל, סחת׳ן על התשובה המפורטת !
תודה !
...במקרה שלי, לקראת סוף המעבר מים, נעמדתי לכמה שניות
כל פעם שהרכב כבה ( 3 פעמים) הגיפ די מתוחזק חוץ מהנזילה הנצחית שלי
מהמחזיר שמן בטרנספר ולאחרונה בחיבור בין הגיר למנוע
אני מקווה שלא נכנסו מים, מה הן הדרכים לבדוק זאת?)
כשבדקתי את הנשם של הסרן הקדמי גיליתי כי הוא מכופף מטה לאזור
הסטרטר לצערי
תזכה למצוות גיא

4x1om-Israel
03-12-14, 18:05
להרגיע אותך כמה שניות כיבוי הדלקה זה לא משמעותי.
לגבי מחזיר שמן אחורי במנוע בין מנוע לגיר אם אתה מעוניין בטיפול - זה לא מסובך לרוב מורידים קרטר והמחזיר בנוי משני חצאים מכניסים חצי שדוחף את המחזיר הישן (חצי עליון) והחצי התחתון החדש מוחלף לפני החזרת הקרטר.
לגבי שמן במנוע תבדוק מדיד שמן לראות שאין תמיסה לבנה או טיפות וכן במכסה שמן איכן שממלאים שמן אם אין קצף לבן לא קרה כלום.
לגבי סרנים אם אתה חושש שנכנס פתח מכסה מילוי בDANA30 מקדימה וראה אם אין מים בשמן.
שוב לדעתי להרגיעך עצירה לכמה שניות לא נראה שנכנס מים.

arimiz
04-12-14, 11:55
הכי פשוט .... פתח את פקק המילוי של כול מכלול ותיבדוק אם יש "טחינה " מים ושמן מעורבבים ניראים כמו טחינה .

-->