PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות לשיפור תאורה ראשית

Orang
02-12-14, 20:33
שלום רב,

ברשותי פראדו ארוך מבציר 1999, ואחד הדברים שמציקים לי ביותר היא התאורה הראשית העלובה.
ביצעתי כיוון אורות ולא עזר, החלפתי נורות איכותיות ולא עזר, שמתי נורות חזקות יותר ולא עזר, הפנסים הראשיים הם מהדגם עם הזכוכית, ולבסוף התייאשתי והחלפתי את שניהם בחדשים, אמנם לא מקוריים, אבל חליפיים מאיכות טובה, וגם שם זה עדיין לא זה.
עליתי לרכב של חבר עם פנסי הפלסטיק שמגיעים במודלים 2001 ומעלה ושם כבר יש הבדל מהותי, סוף סוף תאורה ברורה.
מישהו נתקל בתופעה אותה תיארתי ?
האם זה מציק לעוד מישהו חוץ ממני ?
אני פשוט אובד עצות, ובכל פעם שאני נוהג בשעות החשיכה אני מתבאס.
מיותר לומר שהאישה לא מבינה על מה אני מדבר, ומבחינתה הכל מעולה...
לא מחפש תאורת קסנון של BMW יוקרתית, סתם תאורה ברורה וטובה שתספק אותי...

הצילו...

OFF-RoaD
02-12-14, 20:55
נסה לתת + ישר מהמצבר, וראה אם האור מתחזק. או שתמדוד מתח במנורה. אולי יש לך מפל מתח איפשהו לאורך הדרך.

רפי לין
02-12-14, 21:21
מפלי מתח אל הפנסים הראשיים - זאת ניתן לבדוק בקלות בהעמדת הרכב מול קיר כשאורות הרכב דולקים ואז לחבר חוט במגע רגעי, מהמצבר (+) אל חוט האור הדולק ולראות בעין אם יש עלייה משמעותית בעוצמת האור (אם כן אז יש מפל מתח גדול על קו המתח לנורה הראשית).
פתרון יעיל, טוב ולא יקר לכך הנו התקנת תיבת ממסרים הנקראת "מגבר אורות" ומדובר בתיבה שכוללת 2 ממסרים עם 2 נתיכי הגנה בתוכה.
בברכה - רפי לין

zerez
03-12-14, 09:42
מפלי מתח בודקים עם מד מתח ולא מול שום קיר.
תמדוד עם מד מתח שהמתח על הפנסים הוא מעל 11 וולט כשהרכב לא מונע ותמדוד גם את מתח המצבר שצריך להיות 12 וולט

Orang
03-12-14, 23:08
חברים,
תודה על התגובות, אך אין שום בעיית מתח, נבדק עם מד מתח ונמצא תקין.
נמשך קו ישיר מהמצבר ואין שום שינוי.
האם ניתן להחליף את הפנסים מזכוכית לפנסי הפלסטיק של דגמי 2001 ומעלה ?

תודה, אורן

zerez
04-12-14, 00:52
בדקת מתח על הפנס עצמו? יכול להיות שיש מפל מתח בין הפנס למינוס?

ishc
04-12-14, 08:23
בסמוראי הייתה גם תאורה עלובה (רפלקטורים חדשים, מתח תקין בפנס). החלפתי לנורות נייט ברייקר של אוסרם ששיפרו באופן משמעותי.
אם גם זה לא עוזר תוסיף זוג פנסי ערפל וסגור עניין

idan10
04-12-14, 11:36
בסמוראי הייתה גם תאורה עלובה (רפלקטורים חדשים, מתח תקין בפנס). החלפתי לנורות נייט ברייקר של אוסרם ששיפרו באופן משמעותי.
אם גם זה לא עוזר תוסיף זוג פנסי ערפל וסגור עניין

מצטרף להמלצה על נורות נייט ברייקר של אוסרם.

dice2
04-12-14, 13:38
http://www.ebay.com/itm/OSRAM-OFF-ROAD-RALLY-BIRNEN-HIGH-WATTAGE-HIGH-POWER-AVAILABLE-in-H1-H4-H7-BIRNEN-/301008431497?pt=Autopflege_Wartung&var=&hash=item4615802989

מחייב מגבר אורות
נראית נורה רגילה לחלוטין
ללא כל החוטים והקופסה של הקסנון

Orang
05-12-14, 00:16
תודה על ההמלצות על האוסרם נייט ברייקר, אני אאמץ אותן בשמחה.
לגבי האוסרם OFF ROAD, ראיתי שההספק שלהם הוא W100\80 , זה לא נראה לי חוקי, אני צודק ?
זה לא יגרור הורדה מהכביש ?

בברכה, אורן

dice2
05-12-14, 06:20
אורן אתה צודק לחלוטין
ואין בפוסט הזה שום הדחה לדבר עבירה. אתה ילד גדול שמבין בחוק ויש לך את היכולת להמשיך ולשמור על החוק באופן חופשי

ולעניין הקישור
תסתכל איך נראית הנורה, האם יש שוני בינה ובין כל נורה אחרת שאתה מכיר?
ראית פעם בוחן שפרק פנס כדי לבדוק הספק נורה?
כמו שכתבתי קודם אין שום חוטים או קופסאות שמחשידים כמו בנורות קסנון

-->