PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה טכנית עם מילוי דלק בתחנות דלק

AvigdorAharon
18-08-05, 22:37
ערב טוב,
כאשר אני ממלא דלק בתחנות הדלק, פיית התדלוק חייבת להיות במצב המינימלי שלה (זרימה נמוכה מאוד). כמובן שניתן לחיות עם זה, אך הבעיה היא שאף פעם (למעט פעם אחת) לא הצלחתי למלא את המיכל עד הסוף. מהרגע בו המשאבה נעצרת בפעם הראשונה (כאילו המיכל מלא) ניתן להוסיף דלק רק אם לוחצים עם היד לקבלת זרימה מינימלית מאוד מאוד.
בעבר, נהגתי למלא 96 אוקטן וחשבתי שהבעיה היא בגלל שהפיה של ה 96 גדולה מ 95. כיום אני ממלא 95 ועדיין אותה בעיה.
נכון, לא סוף העולם, אך מהפעם היחידה שהצלחתי למלא מיכל מלא עד הסוף, FULL, הבנתי שיש עוד מקום לכ 12 עד 15 ליטרים.
האם הבעיה היא בכל \ רוב ה CJ?
האם בגלל שזרימת הדלק היום בתחנות היא חזקה יותר, קיימת הבעיה שתארתי?
יש למישהו רעיון איך ניתן לפתור את הבעיה?

חשבתי לשים פתח מילוי גדול יותר, של רכב אחר, אך אז צוואר הבקבוק יהיה בכניסה למיכל...

ד"א, גם כאשר אני ממלא מהג'ריקן למיכל, צריך למלא לאט לאט, אחרת נשפך הדלק, לכן לדעתי הסיבה השנייה שציינתי היא לא רלוונטית.

תודה,
אביגדור

חנן-ג'יפולוג
18-08-05, 22:45
למיטב ידיעתי יש חלק עליון במיכל (חלק וירטואלי, לא תא נפרד, שנוצר ע"י קביעת גובה צינור הנשם) שאתה לא אמור למלא, וזה לא רק בסיקס, אלא גם ברכבים אחרים. אפשר למלא אותו אם מתעקשים, אבל הרעיון הוא שלא תעשה את זה כי זה מקטין את כמות אדי הדלק שנפלטים לסביבה.

AvigdorAharon
19-08-05, 07:10
O.K, האם גם אצלך המצב דומה?

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
19-08-05, 08:03
לא יודע. בגלל מה שכתבתי קודם, אני לא מתעקש.

UNIX
19-08-05, 08:51
אם זה כזה יעשה לך טוב אצלי לפעמים (לא בכל התחנות )
המתדלק צריך לעמוד כל התדלוק וללחוץ לאט לאט כל שניה על הברז
כי זה קופץ כל רגע ואז הוא אומר לי "אתה בטוח שזה 96 ? " ומתעצבן בטירוף.

AvigdorAharon
19-08-05, 11:59
כי זה קופץ כל רגע ואז הוא אומר לי "אתה בטוח שזה 96 ? " ומתעצבן בטירוף.
אז גם ב 95 זה קורה, וכנראה שזה לא בגלל קוטר הפיה...

אביגדור

gmb
19-08-05, 12:07
גם אצלי בסופה זה קורה
לא בחריפות כמו שלך, אבל אני צריך למלות לאט לאט, אפשר גם עם המצב ה"אוטומטי" של האקדח מילוי, אבל רק על הקצב האיטי ביותר שיש (זה די מהיר). זה מסתדר ככה עד החצי או אפילו פחות מזה, משם צריך להמשיך ידנית ולאט, כדי שלא יקפוץ....

הבנתי שיכול להיות שבגלל שאנחנו מחכים יותר מדי עד למילוי (התרוקנות כמעט מלאה של המיכל דלק) אז מצטברים שם הרבה אדים או משהו כזה, ובעת המילוי הם נדחקים החוצה וגורמים למערכת האקדח לחשוב שמיכל מלא (הם מקפיצים שם איזה שסתום או מצוף או משהו כזה) ואז האקדח מפסיק את פעולתו...

קרה לי גם פעם שהאקדח עבד טוב עד שהתמלא לגמרי המיכל וגם מעבר לכך... דלק נשפך החוצה (לא הרבה, הייתי שם ליד והפסקתי את זה ישר) ככה שבאקדח הזה מערכת ההפסקה של הזרקת הדלק לא פעלה כנראה כראוי ולכן האקדח מילא בשצף קצף וגם מעבר לכך... :)

רמי

חימושניק
19-08-05, 12:36
מאוד ייתכן שהבעיה שלכם נובעת ממערכת נשמים לא תקינה/מבוטלת - ממליץ לבדוק את העניין.

לבעלי סופות: יש יותר מסיכוי קלוש שהבעיה נובעת מחוסר ב-canister. מנסיון, סופות אלו (רוב הסופות הצבאיות והאזרחיות) מביעות התנגדות מסויימת לתדלוק!

AvigdorAharon
19-08-05, 13:38
מאוד ייתכן שהבעיה שלכם נובעת ממערכת נשמים לא תקינה/מבוטלת - ממליץ לבדוק את העניין

פרוט?
דרך פתח המילוי, רואים בעין את הנשם. יש נשם נוסף?
חוץ מלפרק את הצינורות, יש רעיון נוסף?

אביגדור

gmb
19-08-05, 14:05
מאוד ייתכן שהבעיה שלכם נובעת ממערכת נשמים לא תקינה/מבוטלת - ממליץ לבדוק את העניין.

לבעלי סופות: יש יותר מסיכוי קלוש שהבעיה נובעת מחוסר ב-canister. מנסיון, סופות אלו (רוב הסופות הצבאיות והאזרחיות) מביעות התנגדות מסויימת לתדלוק!

מוסיף לשאלות של אביגדור:
מה זה CANISTER?

יש פתרונות לבעיה?

רמי

ערן המסוקס
19-08-05, 14:31
אצלי מיכל הדלק אינו מקורי אלא מנירוסטה. במיכל יש זוג פתחים נוספים שאינם מחוברים לשום מקום בצידו השני של מיכל הדלק בחלקו העליון. פתיחה של הצינורות האלו לאויר בזמן תדלוק מאפשרים תדלוק מהיר וטוב. סגירה שלהם גורמם לפייה לקפוץ לפני הזמן.

נסו לבדוק אם יש פתח נוסף במיכל הדלק שאולי יהיה אפשרי לשים עליו שסתום למען תדלוק מהיר?

atlas
19-08-05, 15:47
פשוט מאוד פתח נשם התידלוק שלך סתום או בכלל לא מחובר מעל לפיה של התדלוק יש עוד חור קטן יותר ממנו הולך צינור למיכל תבדוק שהוא לא סתום או מבוטל ככה בתידלוק נוצר לחץ של גזים במיכל וזה מדמה כאילו המיכל מלא אז מקפיץ לך את האקדח תידלוק

UNIX
20-08-05, 23:23
אצלי כשאני ממלא 95 זה לא קורה

asafk
21-08-05, 01:13
בעיה במערכת הנשמים מזהים כשעם פתיחת המכסה יוצא לחץ (כמעט כמו כשפותחים פחית משקה מוגז).

בעיה שכיחה מאוד בג'יפים קצרים (ובמיוחד מקוצרים) היא צינור לא מתאים מפתח התדלוק למיכל. הרבה פעמים משתמשים בצינור של ג'יפ ארוך, וחותכים אותו. הזוויות שלו לא מתאימות בול, ואז נוצר קיפול בצינור, שלא מאפשר לדלק לזרום חופשי.

אסף.

gmb
21-08-05, 10:40
בעיה במערכת הנשמים מזהים כשעם פתיחת המכסה יוצא לחץ (כמעט כמו כשפותחים פחית משקה מוגז).

בעיה שכיחה מאוד בג'יפים קצרים (ובמיוחד מקוצרים) היא צינור לא מתאים מפתח התדלוק למיכל. הרבה פעמים משתמשים בצינור של ג'יפ ארוך, וחותכים אותו. הזוויות שלו לא מתאימות בול, ואז נוצר קיפול בצינור, שלא מאפשר לדלק לזרום חופשי.

אסף.

אין לי את הלחץ הנ"ל כאשר אני פותח את מיכל הדלק, אבל אכן הג'יפ שברשותי קוצר בעברו...

ייתכן....

רמי

AvigdorAharon
21-08-05, 23:35
בעיה שכיחה מאוד בג'יפים קצרים (ובמיוחד מקוצרים)

לא מתאים לבעיה הנוכחית ברכב הנוכחי...הכתום נולד ארוך וישאר ארוך לנצח.
כמה נשמים יש למיכל? אני מכיר את זה שנראה דרך פתח המילוי. יש עוד אחד?
האם המערכת המחוברת בצד שמאל של הרכב (קשורה לזיהום אוויר, אם אני זוכר נכון) יכולה לגרום לבעיה?

אביגדור

-->