PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור גגון בויטרה בלי לקדוח בגג?

GodsFather
05-12-14, 14:32
מחפש פתרון להתקנת גגון או מוטות רוחב/אורך שעליהם אפשר לשים עריסה. בלי לקדוח ולא החיבור האוניברסלי שיש באוטודיפו והורס את הגומיות של הדלתות.

מה אתם מציעים?

shachar
05-12-14, 16:41
שקלת תיק גג גדול כתחליף לגגון?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

GodsFather
05-12-14, 18:11
זה לא פוסל. הגגון זה לעוד דברים שאי אפשר לשים בתיק.

הנטיה לקדוח פחות קורצת לי...

kruvi
05-12-14, 19:22
למה בלי לקדוח ?
אצלי היה מותקן בויטרה מסילות שמתחברות עם ניטים ועליהם מוטות רוחב (זה בא בתור קיט של רינו ראק)
שעליהם חיברתי עריסה מבנייה עצמית http://www.outback.co.il/?categoryId=57697&itemId=117618
הרכב כבר לא אצלי אבל אם תרצה תמונות אני אחפש.

איתי

GodsFather
05-12-14, 23:24
לא בא לי לקדוח בפח. זה מקור לצרות בעיני. חלודה, התרחבות החור וכד.

תעלה תמונות בשמחה אולי נשתכנע אחרת

אלדר
06-12-14, 10:52
אמיר, תנסה פה http://www.theturtle.co.il/
יש להם גגונים אונברסלים ממש טובים, מנסיון

GodsFather
06-12-14, 19:00
הגגון זה לא העניין אלדר.. זה איך שהוא מתחבר...
האתר שהבאת לא רע בכלל. מחירים סבירים ביותר.
השאלה אם יש להם פתרון אחר לחיבור.

אלדר
06-12-14, 20:06
שווה לבדוק איתם, בזמנו התקנו אצלם גגונים לסוזוקי אלטו.
אחרי שהגגונים האוניברסלים לא החזיקו מעמד

torchak
07-12-14, 23:02
הגגונים של טולה מתחברים בלי קדיחות

GodsFather
08-12-14, 10:14
נועם, לא כל הגגונים ולא לכל רכב.

אם תשים לב, גם באתרים שלהם/המשווקים שלהם, יש את עניין המסילה שאליה אפשר לחבר, ברכבים מסויימים.

kruvi
08-12-14, 15:37
יש גם משהו שנקרא קל-גגון או משהו בסגנון שמתחבר בהדבקה נראה לי

GodsFather
08-12-14, 15:52
עוד יותר גרוע...

נמרוד
08-12-14, 16:17
אם אין מרזבים, אתה לא רוצה לקדוח, ואתה לא רוצה להאחז במסגרת החלונות, אז מה שנשאר זה הדבקה (או ריתוך...). הדבקה של גגון לרכב שטח, שגם יסע בשטח, היא משהו שקשה לבצע כמו שצריך וקשה עוד יותר לדעת שביצעת כמו שצריך. לדעתי מסוכן מדי (והנסיונות של קל גגון מדגימים את זה).

GodsFather
08-12-14, 16:23
יש מרזבים נמרוד, מי אמר שאין ? פשוט יש חשש שהם יסתמו אם לא נעשה את זה כראוי. בעקבות מה שנועם אמר וגם טלפון שקיבלתי מ"הצב", בודקים את האפשרות למתאם לרכב.

הידוק לדלת גם כן צריך להיות איכותי, אחרת נקרעת הגומיה וסט של גומיות עולה כמו גגון ואין סיבה באמת לקנות כזה שוב ושוב.

הדבר היחיד שאני לא רוצה הוא לקדוח (ועכשיו גם להדביק). זה הכל.

idanw
08-12-14, 17:35
מה שהיה מורכב אצל איתי (Kruvi) זה הגגון הזה: http://www.e-shetach.co.il/pl_product~rnogutter~13~36.htm#.VIXEwTGs XUU
מדובר בשתי מסילות אלומיניום, שלהן שני אטמים לכל אורך המסילה בתחתית המסילה. הן מתחברות לגג עם ניטים בקידוח עדין + צבע נגד חלודה.
אם עושים את העבודה כמו שצריך, זה לא מחליד לעולם - בעיקר בזכות האטמים.
את המסילות האלה לא מורידים - משאירים אותם על הגג לנצח - הרגל של הגגון מתחברת אליהן בכל מקום שתרצה לאורך המסילה.

עידן

momi-r
08-12-14, 18:16
יש חורים בגג מקוריים כלשהם ?
אם כן אפשר לייצר פלאח קטן ועליו לחבר את המוטות רוחב.. משם הכל פתוח....

משהו כזה :
93823

נמרוד
08-12-14, 18:29
אם יש מרזבים תתחבר אליהם, זה הכי קל, הכי חזק, עובד ומוכח, אם חלודה לטווח הארוך מטרידה אותך אז עדיף במרזבים מאשר חורים בגג. למה להמציא את הגלגל?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

יובל48
08-12-14, 18:50
לא מבין למה אתה מתלבט,יש מרזבים,זה הפתרון האידאלי.
93824

GodsFather
08-12-14, 22:26
המחיר הזה מטורף. ואני יודע שזה לא אתה עידן.

ב2500 שקל אני מביא פועל זר שירוץ אחרי האוטו עם הציוד

opl
08-12-14, 22:33
לך לצב, 1300 כולל עריסה וזה לא הדגם הכי זול שלהם, לגגון מרזב כמובן.

GodsFather
08-12-14, 22:46
יובל, התפיסה הזו לא הורסת לך את גומיות הדלתות ? לא פוצעת את הפח ?

לחבר שלי זה עשה את זה, חבר פורום - חן צברי.

דיברתי עם הצב, נתן לי הצעה לגגון עצמו (לפני עריסה) במחיר טוב, רק השאלה אם אכן זה לא יזיק. אני מחכה לתשובה קונקרטית ממנו בנושא.

כמו כן, חיבור למרזב צריך להיעשות כך שהוא לא סותם את המרזב, כי אז המים ילכו לחלונות...

opl
08-12-14, 22:49
אני לא מכיר גגון מרזב שלא סותם את המרזב, ומה יקרה אם המרזב ייסתם והמים יגיעו לחלונות?

GodsFather
08-12-14, 22:55
אז אי אפשר לפתוח אותם כשיורד גשם... :)

עד שהתאמצו לתכנן מערכת ניקוז, נבוא נסתום אותה בגלל תכנון לא נכון ?

הייתי בסרט הזה בג'יפ הקודם שלי. טפטף לי ישר לכתף גם אחרי מגיני גשם... מעצבן.

יובל48
08-12-14, 23:44
יובל, התפיסה הזו לא הורסת לך את גומיות הדלתות ? לא פוצעת את הפח ?

לחבר שלי זה עשה את זה, חבר פורום - חן צברי.

דיברתי עם הצב, נתן לי הצעה לגגון עצמו (לפני עריסה) במחיר טוב, רק השאלה אם אכן זה לא יזיק. אני מחכה לתשובה קונקרטית ממנו בנושא.

כמו כן, חיבור למרזב צריך להיעשות כך שהוא לא סותם את המרזב, כי אז המים ילכו לחלונות...

הרכב נימכר מזמן,לא שמעתי תלונות מהקונה...דוקא שמח שיש גגון.

regevzuki
09-12-14, 09:24
אני חיברתי עם בנדים ממתכת , מחזיק מצויין. בלי חורים ובלי חלודה...93861

OFF-RoaD
09-12-14, 10:13
בויטרה הישנה לא קיימים מוטות אורך כמו בגרנד. אם היו, לא הייתה שאלה בכלל

GodsFather
09-12-14, 11:00
קיבלתי תשובה מ"הצב" שהם יכולים להכין משהו ייעודי עבורי (ועבור ויטרות נוספות, אם מישהו ירצה להצטרף לקבוצתית) שיתהדק מבלי לעשות חורים, התחייבות שלא תהיה פגיעה בפח או בגומיות הרכב.

משקל נשיאה לגגון עצמו - 100 ק"ג, בהמלצה שלהם להעמיס לא יותר מ70 אם נוסעים בשטח.

אם יש אנשים שרוצים להצטרף, אני אשמח לרכז את זה ואז לחזור אליהם עם בקשה למחיר קבוצתית, מה גם שהמחיר הנוכחי זול מאד.

OFF-RoaD
09-12-14, 11:01
קיבלתי תשובה מ"הצב" שהם יכולים להכין משהו ייעודי עבורי (ועבור ויטרות נוספות, אם מישהו ירצה להצטרף לקבוצתית) שיתהדק מבלי לעשות חורים, התחייבות שלא תהיה פגיעה בפח או בגומיות הרכב.

משקל נשיאה לגגון עצמו - 100 ק"ג, בהמלצה שלהם להעמיס לא יותר מ70 אם נוסעים בשטח.

אם יש אנשים שרוצים להצטרף, אני אשמח לרכז את זה ואז לחזור אליהם עם בקשה למחיר קבוצתית, מה גם שהמחיר הנוכחי זול מאד.
על איזה סד"ג מחיר מדובר? ועל איזה סוג של גגון?

GodsFather
09-12-14, 11:01
אגב, אני אשמח לעריסת מוניות שהיא קלה מאד, אבל המחירים של הדברים האלה זה כאילו אתה מסיע אנשים מנתב"ג לב"ש

GodsFather
09-12-14, 11:12
גגון - מוטות רוחב+המחברים כמובן, הרכבה אצלהם בעסק (נמצאים באזור).

כרגע ההצעה עומדת על 500 ש"ח.

זה ללא עריסה.

opl
09-12-14, 20:58
עדיין לא הבנתי מה הופך וויטרות לשונות מכל רכב אחר עם מרזב, הצעה סבירה, זה מגלוון? כי המנשאים הפשוטים שלהם נוטים להחליד.
ועוד משהו, זה כבר הגגון השני שלי אצלהם ואני מרוצה, אבל, לעבור טוב טוב על הברגים אחרי ההרכבה, יש להם נטייה לשכוח להדק כמה מהם.

אלדר
09-12-14, 22:18
עדיין לא הבנתי מה הופך וויטרות לשונות מכל רכב אחר עם מרזב, הצעה סבירה, זה מגלוון? כי המנשאים הפשוטים שלהם נוטים להחליד.
ועוד משהו, זה כבר הגגון השני שלי אצלהם ואני מרוצה, אבל, לעבור טוב טוב על הברגים אחרי ההרכבה, יש להם נטייה לשכוח להדק כמה מהם.

ממה שזכור לי יש אפשר לבחור בין מגולוון ללא מגולוון,
מניסיון שלי עם המגולוון של יותר משנתיים אין סימני חלודה

יקיר גרין
10-12-14, 04:56
לי היו קורות רוחב של טולה, עם עריסה מעל, נתפס למסגרת של הדלת, 4 שנים לא עשה נזק לגומיות. אם אתה שם גומי דק על החיבור של הזרוע אז זה גם לא שורט. החסרון היחיד שמצאתי היה שזה היה יקר (1200 ש"ח משומש, לפני כמעט 15 שנה ...)

ronen7k
11-12-14, 10:51
93925

אני הרכבתי אצל אריה גגונים לפני 8 שנים כזה (http://www.gagon.co.il/pl_product~40106~11~0.htm)

מאוד מרוצה ממנו , הוא יושב בתוך המסילה עם חיבורים לתוך המשקוף של הדלת מבפנים עם בורג אחד בכל רלס.

בזמנו עלה לי 700 ₪

GodsFather
11-12-14, 11:10
בורג בפח של הרכב ? חיבור למשקוף בהידוק או בקדיחה ?

ronen7k
11-12-14, 11:51
בבקשה
93926

93927

GodsFather
11-12-14, 12:32
רעיון לא רע.

אבדוק גם מול אריה. זכרתי שהוא לא זול...

GodsFather
22-12-14, 15:36
עדכון -

נרכש גגון ללא עריסה אצל גגוני "הצב".

מחיר למודל המגלוון היה 590 ש"ח כולל מע"מ והרכבה.

בסה"כ עושה רושם של מוצר חזק וכמעט לא רועש במהירות של 100 קמ"ש. שריקה ממש מינורית שאפשר בהחלט לא להבחין בה, בטח אם שומעים רדיו.

לגבי חווית הרכישה והרעיון לקבוצת רכישה, אני פה בתחושת דיסונאנס קלה בעניין הזה נוכח התפתחות הדברים כשהייתי אצלהם להרכבה ומתלבט כיצד לספר על החוויה...אנסה בכל זאת -

נתחיל מזה שאת ההבדל במחיר בין 500 ל590 לא ידעתי עד רגע ההרכבה עצמו כשפתאום צצה האפשרות של "מגלוון". ואני שואל - מי ירצה לקנות מוצר נחות שיצבור חלודה במרוצת השנים ולמה לא לומר את זה לפני כן? זה לא שאני מתבקש לבחור פה בין ריפודי עור לריפודי בד... ניחא, ספגתי. (אם היה עושה לי את תרגיל המע"מ, כנראה שלא הייתי סופג, לפחות בקטע הזה הוא היה ישר)

עבודת ההרכבה עצמה לקחה שעה תמימה מתוך שעה ועשרים שהייתי במקום, זאת נוכח מצבו הבריאותי של המתקין, שבאמת אני מאחל לו בריאות והחלמה טובה ומהירה (ברזלים בתוך הרגל, צליעה, בקושי זז המסכן, שלא לומר להרים דברים לגובה גג הרכב ועבודות נוספות להתאמה), אני כמובן נתתי יד היכן שנתבקשתי והכל ברוח טובה אך עם זאת, הבעלים/מנהל של המקום אמר לי שלאחרים שיבואו אחריי להתקין הוא יגבה יותר, לכיוון ה700 ש"ח בגלל משך העבודה... פה כבר הבנתי שלהמליץ על המקום אני פחות אמליץ נוכח ההתנהגות וההתבטאות שלו בנושא.
לא אני ולא אף אחד מהלקוחות צריכים לספוג משך עבודה ארוך משמעותית מהרגיל בגלל מצב בריאותי לא תקין של הפועלים במקום. לי זה לא היה מפריע אילולא היה מציין זאת מפורשות, זו פשוט ראיה שגויה בעיני - "השקענו עליך שעה וחצי כאן, אם היית בא עם טויוטה או מזדה, חמש דקות והיית בחוץ". יש לי הערכה גדולה מאד לבעלי מקצוע ואני מעריך כל דקת עבודה של אחד כזה, גם אני בסופו של דבר נמדד באיכות ומהירות עבודתי, אבל כשאני חולה והתפקוד שלי איטי יותר, אני עוצר את המונה בהתאם...

כנראה שגם לא חסרה לו הפרנסה אם הוא לא רואה את הפוטנציאל כשאני אומר לו שיש לפחות 2 נוספים שמעוניינים ואפילו יותר מהם, בהתאם להצלחת ההתקנה אצלי והמחיר שהוא ציין לי, אבל עכשיו אני לא חושב שזה משתלם - ב700 שקל אני לא הייתי מגיע אליו. הוא פספס את המונח "קניה קבוצתית" או "כוח קניה".

לעצור אותי (בנימוס) מלצאת מהעסק שלו כדי לצלם את הרכב הוא דאג יפה מאד, אגב.

מדובר בגגון מחומר איכותי אבל שיטת התקנה פשוטה מאד ולא משהו משמיים, אין שום בעיה להתקין זאת לבד בבית עם 2 ידיים ועין עדינה.
תושבת פח פשוטה מכופפת עם גומי תואם חתוך בסכין יפני ואיזולירבנד עוטף אותה וגם פה קצת צבע מתקלף בגלל הכיפופים (אפשר היה לצבוע שוב אבל זה עיכוב של עוד חצי שעה שבחרתי לא לחכות).

שמעתי הרבה דברים טובים על "הצב" וגם בזמן שאני הייתי שם, היו עוד כמה לקוחות מרוצים שהשכיבו שם לא מעט כסף (ואולי פה קבור הכלב) וגם אופיים של האנשים היה "הייטקסטי", אבל לא נפלתי מהרגליים מהמקום.

תהנו.

מצ"ב תמונות. צריך לנקות את האוטו, עוד לא הגעתי לזה.

94376943779437894379

opl
22-12-14, 18:01
תרגיל המגלוון נשמע מוכר, אמנם אני לא חייותי אותו אבל ההפחדה על החלודה זה משהו שהוא עושה לכל אחד.
גם אצלי עבד אותו בחור וותיק ולכן המלצתי לך לבדוק אחריו את העבודה. וגם אצלי הוא עבד הרבה זמן על הרכב אבל הבעלים בעיקר התנצל ולא דיבר על קושי בגלל סוג הרכב וכו..

תעשיית רוכבי האופניים היא הפרנסה העיקרית שלו ואכן 590 שקל זה יחסית כסף קטן בשבילו לדעתי. במיוחד כשמדובר במוצר שהוא מייצר להבדיל ממנשא אופניים של טולה שעולה אלפים ומותקן בשניות לוו גרירה.

קיבלת פקק ספייר? יופי, תשמור עליו טוב או שתפרק את הפקקים ותדביק אותם חזרה.

GodsFather
25-12-14, 14:52
עדכון קל - בעקבות הגשם העז שתקף אותנו באחד הימים השבוע, גיליתי טפטופים בכל אחד מהמקומות בהם הגגון מתחבר.. איזה כיף.

דיברתי עם "הצב", ביקש שאבוא לבדיקה בנושא.

עם זאת, אני בוחן גם חידוש של הגומיות בדלתות, אם יש למישהו לינק, זה יהיה נחמד.

-->