PDA

צפייה בגרסה מלאה : זרועות מתלה. ממה לבנות?

8ball
06-12-14, 23:07
סיפור שהיה כך היה.

אחד עם ויצירה ארוכה מהדגם הישן אינו מרוצה מהמשתמשים שיש לו כי הקפיץ מקבל בטן בגלל שהוא מוגבל בזווית המשולש. המטרה היא לבנות משולש חדש. נשאלת השאלה הפשוטה אך חשובה. מאיזה חומר. הטבע אומר צינור בגלל חוזק מבני. השאלה היא איזה ובאיזה קוטר. ועובי דופן. כמובן שבשטח הקפיץ והחיבור לבולגוינט יהיה פלטה. ככל הנראה 4 מיל נירוסטה. רק הצינור לא ברור לי.

תתחילו להפציץ במידע

OFF-RoaD
06-12-14, 23:42
לקח לי קצת זמן לתרגם, אחסוך מכם:
אחד עם ויטרה ארוכה אינו מרוצה מהמשולשים שיש לו.

לא הבנתי מזה "מוגבל בזוית המשולש"

8ball
06-12-14, 23:55
השלמה אוטומטית דווקא. מצטער. המשולש אמור להתיישר מול המגדל של הקפיץ במצב סטטי. ביניהם כלוא הקפיץ. בעמידה ישרה הקפיץ צריך להיות ישר. בגלל שהקיץ ארוך מהמקור הוא מרחיק את המשולש כלפי מטה מה שבעצם מוציא אותו ממרכז אפס. לכן צריך להאריך את המשולש ככה שהוא יתייחס מול המגדל והקיץ יפסיק לקבל בטן

חנן גולומבק
07-12-14, 07:13
לפעמים השואל מתייחס כל כך בזלזול לקוראים שפשוט לא בא לך לענות.

קודם כל תעשה הגהה לשאלות שלך.

asypeer
07-12-14, 09:41
את זה קראת?
http://www.bits4vits.co.uk/B17VTS/hagen.html

Sent from my Ass

8ball
07-12-14, 22:38
חנן הפתעת אותי. הכותב במקרה הזה ממש לא מזלזל בקוראים. הוא רק מצליח להשחיל הצצות פה ושם לפורום דרך הטלפון ולכן נאלץ לסבול את המחלות של כתיבה במקלדת בגודל שתי אצבעות ותיקון אוטומטי שלפעמים מעיק. אם זו רוח הפורום והעזרה בה אני מבקש מהמנהלים לנעול או למחוק את השרשור. אני לכאן כבר לא אחזור למרות שהרגשתי שהיה לי מה לתרום לפחות לגבי ויטרות. לעיונך שרשורים קודמים שגם הם נכתבו מהטלפון בין משמרות

בברכת סבלנות סובלנות ומעט הבנה.

Bernard
07-12-14, 22:46
חנן הפתעת אותי. הכותב במקרה הזה ממש לא מזלזל בקוראים. הוא רק מצליח להשחיל הצצות פה ושם לפורום דרך הטלפון ולכן נאלץ לסבול את המחלות של כתיבה במקלדת בגודל שתי אצבעות ותיקון אוטומטי שלפעמים מעיק. אם זו רוח הפורום והעזרה בה אני מבקש מהמנהלים לנעול או למחוק את השרשור. אני לכאן כבר לא אחזור למרות שהרגשתי שהיה לי מה לתרום לפחות לגבי ויטרות. לעיונך שרשורים קודמים שגם הם נכתבו מהטלפון בין משמרות

בברכת סבלנות סובלנות ומעט הבנה.

איזו רגישות... מה נהיה?
למה ישר ברוגז?

GodsFather
08-12-14, 13:20
חברים בואו נרגיע את הרוחות.

8BALL היקר, אתה, כמו כל גולש אחר, מוערך פה. עם זאת, ראוי שתעשה את המעט ותקרא את ההודעה שלך לפני לחיצה על ה"שלח", במיוחד אם אתה יודע שהבעיות שתוארו כאן אופייניות. גם לי היה קשה בהתחלה להבין מה אתה רוצה לומר וכמוני אני מניח עוד רבים שאולי בחרו לא להגיב.

חנן, אתה, כמו כל גולש אחר, מוערך פה. אנא האר פניך לגולש גם כשזה שוגה וכך כולנו נהנה מאוירה חיובית. בסופו של דבר לא הייתה כאן כוונה רעה.

ברנרד, אתה, כמו כל גולש אחר, מוערך פה. אז למה להדליק את האש?? ;)

ועכשיו, בואו נחזור לצד הטכני של השאלה - 8BALL, למה להמציא משהו שכבר קיים ? תבדוק בקיטים השונים של המשפרים, ראה כיצד הם עשו זאת והשלך על השדרוג שאתה מבצע. ואנא פרט מה בדיוק נעשה עם מספרים, כי מתישהו זה יעזור גם למשפרי הויטרות הבאים (ולא רק).

8ball
08-12-14, 22:46
אני אנסה שוב.

המטרה-בניית זרועות מתלה חדשות על פי מידה שתלקח מהרכב עצמו.

בדקתי את הקיטים המוכנים. לא עונים על הדרישות שלי.

השאלה שנשאלת: מאיזה חומר לבנות. פרופיל איי או צינור. מה מידות העובי הרצויות ולפי אילו מדדים ראוי ורצוי לחשב?

תודה

Bernard
08-12-14, 22:53
סנדקי החביב - לא מבין מה אתה רוצה ממני:(

GodsFather
08-12-14, 22:56
ברנרד, מצוין! עכשיו תעשה חיוך ;)

lizard
08-12-14, 23:10
אתה יכול מצינור ואתה יכול מפלטות בחיתוכי לייזר מתוכננות על ידי תיב"ם. השאלה היא לא מה אפשר אלא מה אתה יודע/יכול לעשות וכמה כסף אתה רוצה להשקיע.

פרופיל I ? לא מתאים למתלים. חוזק צידי מינימאלי, כבד מאוד והמינימום הוא 60 או 80 שזה גדול מידי. כבר עדיף פרופיל מרובע.

8ball
09-12-14, 00:15
כרגע נוציא זמנית את תחום התקציב. מה האופציות מעבר לצינור עגול. לא הבנתי מה בדיוק הכוונה בחיתוך לייזר. דוגמה או הכוונה לכזו לאו דווקא לויטרה יהיו מעולות.

כמו כן המטרה היא גם ללמוד ולהרחיב את הידע. מה שברמת זמינות סבירה - לא דורש תואר בהנדסת חומרים שווה ניסיון מבחינתי

- - - Updated - - -

אסי. בקישור שנתת) ורק עכשיו שמתי לב אליו. מצטער) יש את התמונה האחרונה שבה הקפיץ מקבל קשת במקום להיות ישר כריכה מעל כריכה. זה בדיוק המצב שאותו אני מעוניין למנוע

Bernard
09-12-14, 00:58
אני הייתי הולך על ברזל עגול/מרובע - לא הייתי משקיע בתיכנון וחיתוך וכיפוף וחיזוק פלטות בחיתוך (לייזר או לא)..
הרבה יותר פשוט לתכנן ולבצע...

asypeer
09-12-14, 06:37
אלי, שמת לב שהוא שינה את המיקום של תושבת הקפיץ במשולש על מנת להכניס צמיג גדול יותר ולמנוע את הקשת? זה לא מה שאתה מנסה להשיג?
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/08/a9cf39c4cb4ca76b6607893de3b1bad1.jpg

Sent from my Ass

lizard
09-12-14, 08:38
אתה יכול לתכנן זרועות מפחים שמחוברים ביחד כמו לגו ואחר כך מרותכים.

8ball
09-12-14, 14:26
אסי. קיבלתי. מעניין מאוד. תן לי קצת להתעמק ברעיון ולראות עד כמה ישים ואפשר לעשות את זה. מבטיח לחזור עם תובנות

asypeer
09-12-14, 14:29
אני מכרתי את הרכב..זה יותר בכדי לחסוך לך עבודה. בכלל הבלוג ששלחתי לך מאוד מעשיר לגבי שיפורים לויטארה. ה

Sent from my Ass

8ball
10-12-14, 22:44
טוב הבטחתי לחזור עם תובנות.

העבודה יוצרת שינוי בלתי הפיך ולא ברור בעמידותו במשולש הקדמיים. עם זה אני יכול לשרוד. הבעיה היא בקידוח בשלדה. נראה פזיז וקרוב מאוד לקצה השלדה ברמה מסוכנת. לא שלם עם הרעיון ולכן הכיוון הוא חזרה לבניה מצינור.

המלצות לסוג חומר קוטר ועובי דופן יתקבלו בברכה

תודה

Bernard
10-12-14, 23:08
אני הייתי עושה מצינורות, תוך שימוש בחורים הקיימים ולשחק עם אורך הזרועות והצורה/זויות שלהן, על מנת לשמור על זויות המתלה..

8ball
10-12-14, 23:39
זה הכיוון בדיוק. השאלה היא איזה צינור?

גיל אסרף
11-12-14, 09:27
אתה יודע להגיד מה העומס שהמשולש המקורי יכול להחזיק?
איפה המאמץ הכי גדול מתרכז?

יש לך הרבה יותר בעיות מאשר איזה סוג של צינור.

קודם קח משולש מקורי ותחקור אותו.
אחר כך תוכל לבד כבר לדעת מה אתה צריך.

lizard
11-12-14, 09:32
הבעיה בזה ברנרד היא שלפחות התאוריה אתה צריך לשנות את התושבות על היד סרן. יש יחסים ברורים בין מיקום המשולש על בשלדה לאורך שלו ולנקודות הבול גויינט על היד סרן. אני חושב שלפני שעושים שינוי שכזה צריך לבדוק את הנושא. אחרת יכול להיות שהחווית נסיעה תורע.

lizard
11-12-14, 09:34
רצוי צינור הולובאר או st52, עובי דופן 3.2 ממ לפחות קוטר חיצוני של 42 ממ לפחות.

Bernard
11-12-14, 15:06
אני מבין את זה מיכה.
אבל הבחור אמר שהוא רוצה "רק" לתקן את הזויות אחרי מה שהוא לא עשה עם המתלה - אני מהמהר על הגבהה ששינתה את המקביליות של הזרועות.
לכן אני הייתי מציע לשמור על המידות הקיימות של הזרועות ורק לעשות מניפולציה לזוית בין הזרועות = לפצות על ההגבהה ע"י שינוי "מוצא" הזרועות. ואם לא רוצים לקדוח נקודות חדשות, פשוט לייצר זרועות עם זוית "שתיישר" את הזרוע, בגובה חדש, תוך שימוש בחור הקיים, לחיבור הזרוע לשילדה.

אני מקווה שהצלחתי להסביר למה אני מתכוון, בלי ציור...

lizard
11-12-14, 15:32
אוקי, אבל איך בעצם ההגבהה יכולה לשנות את המקביליות? אם הנקודות על היד סרן ועל השלדה לא השתנו וזו רק הגבהה, אז איך משהו השתנה? חוץ מזה, הגבהה רק משנה את המצב הגובה של הרכב על חשבון מהלך כניסה/פתיחה. אני חשבתי שהוא על המקסימום פתיחה או משהו כזה והוא רוצה לשנות ככה שתהיה לו עוד פתיחה.

OFF-RoaD
11-12-14, 16:15
תקראו מה הוא כותב, ועל מה אתם עונים....

lizard
11-12-14, 16:52
הוא כותב שהוא רוצה משולש חדש. לא ברור אם ארוך יותר או בגודל מקורי ורק להזיז את מיקום הקפיץ. בכל מקרה זה לא פשוט. אם משולש בגודל מקורי אז צריך לראות שיש לאן להזיז את הקפיץ ואם ארוך יותר אז כמו שכתבתי, יש בעיה עם שינוי של רק אלמנט אחד המערכת. שלא לדבר על ציריה ארוכה יותר וצנורות בלם ובולמים. בכל מקרה לא פשוט

Bernard
11-12-14, 19:14
מיכה.
אם ההגבהה היא "בתוך" המשולשים (ז"א, בין המשולשים) היא משנה את המקביליות שלהם...

lizard
11-12-14, 21:16
לא ברור לי איך זה יכול להיות. הרי המשולשים מחוברים לשלדה בצד אחד וליד סרן בצד השני. זה לא שהם יכולים לזוז לאיזה מקום. או שאני טועה (תרשים יעזור)

asypeer
11-12-14, 21:36
ככה זה נראה במקור:
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/11/385064e9902be9f076550eecf2a00318.jpg

ככה זה נראה אחרי שינוי מיקום תושבת הקפיץ והחיבור לשילדה במשולש המקורי (על מנת להכניס צמיג 31 בלי לחתוך את הפח מבפנים)
והגדלת המקום לקפיץ ארוך יותר..)
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/11/46547371a8ae5ec161712f05d4d8a294.jpg

ויש גם משולש של קלמיני על המדף:
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/11/f1fd11ba82b699243d27054c2007659b.jpg

ללכת ולייצר אחד מ-0? בהצלחה!

Sent from my Ass

asypeer
11-12-14, 21:41
חשוב לציין שהתמונות מהרשת, את הבחור מהתמונה השניה אני מכיר ויצא לי לרכוש ממנו מספר פריטים. שווה להחכים ממנו כי להבדיל מהרבה, אין לו בעיה להראות גם כשזה לא מצליח ונשברים דברים..

Sent from my Ass

lizard
11-12-14, 22:07
ככה זה נראה אחרי שינוי מיקום תושבת הקפיץ והחיבור לשילדה במשולש המקורי (על מנת להכניס צמיג 31 בלי לחתוך את הפח מבפנים)
והגדלת המקום לקפיץ ארוך יותר..)

אז כן שינו את התושבות בשלדה! זה כל הפואנטה שלי. שצריך לשנות את המיקום של התושבות בשלדה (לאולי אפילו ביד הסרן) אם מחליפים למשולש אחר לא מקורי (במידות). אז בעצם מה שעשו פה, אם הבנתי נכון מהתיאור (התמונות עולות מקוטעות) השתמשו במשולש מקורי אבל שינו את המיקום על השלדה. בכל מקרה אני מבין שהבעיה היא לא במתלה כשלעצמו אלא בקפיץ וצריך לשנות את מיקום החיבור של הקפיץ במשולש. אז לצורך העניין, בהנחה שלא פספסתי משהו (שוב, התמונות לא עולות) אז צריך לפרק משולש מקורי, להוריד ממנו מידות ואפילו לבנות ג'יג ועם זה לייצר משולש חדש עם מיקום קפיץ שונה. בתאוריה לא עושה רושם של עבודה כל כך מסובכת, אם יודעים לעבוד במדוייק.

asypeer
11-12-14, 22:09
אותי יותר מדאיג למה לא נפתחות התמונות..
שינו את מיקום החיבור של המשולש לשילדה וגם את המיקום של הבליטה שמחזיקה את הקפיץ במשולש כדי שיישאר בניצב ולא באלכסון ביחס לקרקע

Sent from my Ass

lizard
11-12-14, 22:10
בנייד הן כן עולות..משונה.

בכל מקרה, עשיתי טעות פאטלית והנחתי שמאחד ומדובר על רכב שטח אז המתלה הוא מתלה דאבל A ARM ולא מקפירסון. טעות שלי. אני מבין למה נהרסה המקביליות וגם למה בעצם אפשר לשנות את המשולש ללא בעיות מיוחדות.

בכל מקרה, לא חושב שזו בעיה גדולה לבנות כזו זרוע, אולי ידרשו כמה נסיונות אבל לא משהו יקר במיוחד או מסובך במיוחד.

GodsFather
11-12-14, 23:37
מיכה תגדיר לא יקר ומסובך

8ball
12-12-14, 00:09
חברים. קראתי בעיון. הרעיון הוא לשנות את המשולש כך שהקפיץ ישב יישר ומאונך לקרקע. על פי ראייתי הדרך היא להאריך את זרועות המשולש כך שהתושבת "תצא" כלפי חוץ ותתישר מול התושבת העליונה. מה ההשלכות של זה כלפי המומנט שיופעל? לדעתי זניח. מדובר בשלושה סנטים הארכה ובנייה בחומר חזק בהרבה. כרגע המשולש הוא מפח 2 מילימטר

נמרוד
12-12-14, 01:07
לא מכיר את הרכב הזה בכלל, אבל כן מבין דבר או שניים בהנדסת רכב...

אם הדרישה שלך היא בסך הכל ליישר את הקפיץ, הייתי מנסה קודם להזיז את התושבת העליונה של הקפיץ החוצה, הרבה לפני שאני נוגע בחלקי המתלה עצמם.

Bernard
12-12-14, 01:33
אז תהיה לו בעיה עם מרחק הקפיץ מהבולם.. נראה לי בפתיחה..

אני חוזר על ההתאה הראשונית שלי - לבנות תושבת תחתונה עם זוית, שתדמה הנמכה של נקודת החיבור, תוך שימוש בחורים הקיימים...
כשאחזור הביתה אנסה לצייר משהו

lizard
12-12-14, 07:29
לא יקר ולא מסובך זה בדיוק כמו שזה נשמע. אתה רוצה? תביא את האוטו ןתהיה מוכן להעמיד אותו לשבוע ו לעזור לי. עבודה עלי. חומרים עליך

OFF-RoaD
12-12-14, 10:21
אתם מבינים למה אסור להחליף פה מנורה בלי אישור?
לא מכיר אישית את פותח השרשור, או את מיכה, ולא יודע מה יכולותיהם המקצועיות והבנתם בהנדסת רכב. אבל מה שאתם מתכננים, לבנות משולש מתלה באלתור על האוטו, כי זה "לא מסובך"? פחד אלוהים. מחר האוטו הזה יסע לידי בכביש 6. ולא נראה לי שההנדסה של דבר כזה היא פשוטה, וההשלכות לא יהיו רק על מהלך המתלה....
בחייאת רבאק, אתה מתעסק פה בחיים של כולנו. אל תעשה ניסוי וטעייה.

רוצה ליישר את הקפיץ? תזיז את התושבות, או שתקנה משולש שהוכיח את עצמו כבר בניסויים ובעבודה. זה לא פגוש או מיכל מים.

8ball
12-12-14, 12:05
תרשה לי לנחש שמידת הצמיגים שלך לא 195/70/15. לכן גם אתה עם שינוי מבני. הרעיון הוא להבין מול מה אני מתמודד ולכן שאלתי כאן. אגב, פגושים הורגים הרבה יותר ממתלים והגבהות. להולך רגל אין שום סיכוי נגד פגוש בנוי.

OFF-RoaD
12-12-14, 12:20
אתה צודק לחלוטין, בכל מה שאמרת. זה לא משנה את העובדה שיש הבדל מאוד משמעותי בהבנה ההנדסית הדרושה בין הגדלת מידת צמיגים, עד רמה מסוימת, לבין בניית חלקי מתלה עיקריים מאפס ברכב שנוסע על הכביש.

ד ו ר ו ן
12-12-14, 12:31
תרשה לי לנחש שמידת הצמיגים שלך לא 195/70/15. לכן גם אתה עם שינוי מבני. הרעיון הוא להבין מול מה אני מתמודד ולכן שאלתי כאן. אגב, פגושים הורגים הרבה יותר ממתלים והגבהות. להולך רגל אין שום סיכוי נגד פגוש בנוי.
לפרושים יש תקן, תסכים או לא, יש לו גיבוי.
לאלתור שלך, אין.
ויותר מזה, אין לך אישית את הידע וההכשרה לבנות מתלה כזה.
שחיי. בהתכתבות על חשבון כולם..

מידת צמיג בארץ זה הרבה עניין של תקינה של היבואן, אם זה לא הבדל קיצוני, זה בכלל לא בר השוואה למה שאתה מתכנן לעשות.

ד ו ר ו ן
12-12-14, 13:33
פרושים=פגושים כמובן.

Bernard
12-12-14, 14:13
לקחתם את זה קשה מידי...

אין פה שום מדע טילים...
כל זמן שלא מחפפים, כמו בכל בנייה של חלק ברכב שאנחנו (פה) רגילים להחליף, מה הבעייה.
ממילא ברוב הפעמים החברים פה בונים עם ספציפיקציות של "אובר-קיל"...
מה שונה בניית משולש ובניית זרוע מתלה אחרת?
תפסיקו להפחיד אותו.
(כמעט) כל אחד פה החליף ובנה חלקים במתלים ולפעמים הרבה יותר מסובכים ממשולש.
לדעתי, אם משקל לא משחק תפקיד אצלך, סקדיול 40 יהיה הרבה יותר חזק ממה שאתה צריך ורק צריך לתכנן טוב את המבנה (משולש) עם חיזוקים וזהו..
אני עם מיכה - לא בעייה ולא יקר.

לחלופין.
רעיון אחר, להתקין ספייסרים בחורים הקיימים בשילדה ולחבר את המשולש (החלק הרחב) נמוך יותר (ואני הייתי מוסיף "טיפל'ה" החוצה) וכך ליישר את המשטח עליו יושב החלק התחתון של הקפיץ - פרקטיקה מקובלת במתלים קדמיים נפרדים פה - לייצר ספייסר אחד, שישמש את שני צידי המתלה הקדמי ו.. זהו.
תחליט אתה מה יותר מסובך לך לעשות.

ד ו ר ו ן
12-12-14, 15:12
לקחתם את זה קשה מידי...

אין פה שום מדע טילים...
כל זמן שלא מחפפים, כמו בכל בנייה של חלק ברכב שאנחנו (פה) רגילים להחליף, מה הבעייה..
תקרא את השאלות שלו ותראה שהוא לגמרי לא במגרש של לבנות מכלול כזה.

ללכת לסדנא עם מישהו מומחה שזה המקצוע שלו, זה משהו אחד,
ללמוד לבנות מתלה בהתכתבות?
על רכב שהולך לנסוע על הכביש?
ברכב שכבר יש לו בעיות מבניות, והזרוע אמורה לתקן בעיה קיימת במתלה?

וכל זה בהתכתבות?

לדעתי לא.

Bernard
12-12-14, 15:33
לא קשור לשאלות ולא לנסיון - כולם התחילו בשאלות ובלי נסיון.
עד כמה שאני מבי,ן מחברות של כמה וכמה שנים פה, באתר, למיכה יש נסיון ובכל זאת שללתם..

כל בורג שמישהו פה "משפר" עלול "לפגוש" אותנו על הכביש ובכל זאת (כמעט) כולם "משפרים"...

כל מה שאני אומר.. תפסיקו להפחיד, כאילו זה לערבב דשנים ומים ולפוצץ את העולם... עושים ומנסים ולומדים .. כמו כולם.
אני לא אומר להתפרע ולהגזים - עובדה שהבחור שואל ומתייעץ ומייעצים לו ומציעים לו עזרה (בעלי הנסיון)... תרגיעו.

ד ו ר ו ן
12-12-14, 15:57
לא שולל את מיכה- תקרא מה כתבתי על ההבדל בין מישהו שמבין למישהו שמנסה ללמוד בהתכתבות..

וכן,
עם השנים הפרופורציות משתנות, ולא כל דבר שפעם חשבנו שאפשר, נתפס אותו דבר.

גיל אסרף
12-12-14, 16:03
ברנרד, עם כל הכבוד לבחור, למיכה, ולך. אתם לא יודעים אפילו מאיפה להתחיל.
מדובר פה בחלק שנושא כרבע ממשקל הרכב עליו.
ובנוסף לגאומטריה שלו יש השפעה ישירה על התנהגות הרכב.

יש ניסויים שלא עושים.
אם היה לך רקע הנדסי, ידע בתוכנות CAD, סימולציות מאמצים וכו׳, הייתי פחות שמרני .
אבל באמת, אל תעשה ניסוי כזה.
חבל על החיים שלך, וחבל על החיים שלנו.

8ball
12-12-14, 16:58
חברים. נראה לי שכדאי שנעצור. חלק מהשאלה כאן הייתה כדי לראות מה ההיתכנות לבנייה כזו. הניסיון שלי הוא לא המרכז כאן. השאלה הועלתה כדי ללמוד ולהבין אם בכלל להכניס את הראש למים כל כך עמוקים בין אם בליווי סדנה ובין אם לבד. שום דבר לא נבנה עדיין ולא עומד להבנות. להגנתי תקראו את התשובה לגבי קידוח בשלדה. לא הייתי שלם מבחינה בטיחותית ולמרות שזה הפתרון הקל והזול עבורי ויתרתי

גיל אסרף
12-12-14, 17:01
קידוח בשלדה דווקא הרבה יותר בטוח מבניית משולש מתלה.

בקיצור, אם אתה באמת רוצה להיכנס לזה, רצוי שתיעזר במהנדס לשלב התיכנון.

Bernard
12-12-14, 17:20
לקחתי הכל בחשבון ועדיין תשובתי זהה..

אני, דרך אגב, לא חושב כמוך, גיל - לא נראה לי יותר בטוח לעשות חורים חדשים בשילדה.. בטח לא אחרי שקראתי מה הבחור אמר על זה.

בכלל.
מלבד מקרה אחד, בסופה (בניית תושבות שונות לבולמים האחוריים... אני חושב), אם אני זוכר נכון, מעולם לא קדחתי חורים אחרים לתושבות כלשהן בשילדה...

אני נגד לקדוח חורים חדשים ועשיתי שינויים די משמעותיים במתלים, בכלי הרכב שלי..

גיל אסרף
12-12-14, 17:26
יום ראשון כשאהיה בעבודה אריץ סימולציה על קדח בקורה עמוסה ואעלה לפה תמונות ותראה בעצמך.

אני מבטיח לך שמה שאמרתי לגבי הקדחים מבוסס על עקרונות הנדסיים שלמדתי ולא על דעתי.

Bernard
12-12-14, 18:33
תראה. אני אעלה איזו סכמה פרימיטיבית של מה שהתכוונתי... משהו פשוט ב-PAINT של הלאפטופ...

- - - Updated - - -

94002רואים משהו בכלל? אפילו עכבר אין לי פה..

גיל אסרף
12-12-14, 21:52
תשמע אתה גאון, איך אני לא חשבתי על זה?!?

8ball
13-12-14, 00:00
גיל. הרעיון לשאול כאן הוא בדיוק כדי שיבוא אחד כמוך, בעל ניסיון וידע, ויגיד לי שאני כל כך דביל שאני אפילו לא מבין שאני דביל. אשמח לקבל הסבר או כיוון ממנו להתחיל להבין את ההשפעות על ההיגוי ויציבות. לכן אני מתייעץ. לרתך ולחתוך אני יודע. לחשב עומסים וכוחות פועלים בתנועה, זה לא.

אשמח לקבל ממך הערות והארות. כרגע הפרויקט הוא בעיקר בשלב התיאורייה ולמידה. כך התחילו כל הפרויקטים שלי. להבין מה אני יכול ומה לא

גיל אסרף
13-12-14, 00:26
זה שאתה יודע מה אתה לא יודע, זה הכי חשוב!
מי שלא יודע שהוא לא יודע לעולם לא ילמד.

לצערי, עדיין לא הגעתי לרמה של תכנון מתלים.
אני בטוח שיש פה כמה כאלה שכן.

אלדר
13-12-14, 13:42
8ball כמה מוגבהת הויטרה?

אלון_ק
13-12-14, 23:28
הרבה מאוד אנשים מסוגלים לתכנן ולבנות מתלה שיעבוד לא רע בבאגי. רוב הסדנאות בארץ גם יכולות. אפילו סטודנטים במגוון אוניברסיטאות יכולים.
אף אחד מהנ"ל לא מסוגל לבנות מתלה (סביר) לרכב שנוסע יותר מבאגי, שזה מעט מאוד נסיעה. דוגמאות מוכרות: זיבאר של עידו כהן, קרקל של פלסן. שניהם רכבים נוסעים, שניהם מוצלחים, שניהם תוכננו ובוצעו ע"י אנשים מוערכים ומובילים, שניהם בתקציבים ותהליכי פיתוח שאנחנו יכולים לחלום עליהם.

ושניהם נכשלו באופן אומלל בהתחלה. אף אחד לא היה מופתע.

מתלה הוא תהליך פיתוח, תמיד. אם אתה תבנה אחד, די בטוח שהוא יעבוד. גם בטוח שהוא ייכשל. שאלה של זמן, זה הכל. אם אתה מבין את זה ואתה מבין שאחד הכשלים שסביר שאתה תתקל בהם הוא שבר מוחלט, שיקרה בבת אחת, אחרי המון זמן שהכל נראה בסדר וללא התרעה מוקדמת - לך על זה!

8ball
14-12-14, 00:37
אלון נראה לי שכשל מוחלט בכיוון שתארת הוא לא משהו שאני יכול לקחת בחשבון. הרכב משמש לנסיעות ולא מתחשק לי לאבד מתלה במהירות כביש מלאה. להבנתי ממה שאתה אומר עדיף לרדת מזה לחלוטין.

הכיוון שלי היה לבנות משולש בצורה מאוד דומה לסט של קלמיני, שלא מורכב מדי או בנוי מחומר מיוחד. רק עם אורך שונה בשני סנטימטר. המומנט הזה הוא זה שיגרום לכזו קריסה.? יש את אותו סיכון במשולש של קלמיני שבנוי מצינורות?

GodsFather
14-12-14, 09:06
תגיד 8 (וסליחה אבל לא יודע מה השם שלך), אמנם אנחנו דוגלים פה בבניה ויצירות מופת, אבל אתה בסה"כ רוצה לייצר משהו קיים שאנשים מצאו לו כבר פתרון, אז למה לא ללכת על בטוח ?

יודע מה, יקר לך לייבא ? תפוס פה איזה חבר פורום עם ויטרה מוגבהת 3" שיש לה את הקיט הזה, שלם לו בעוגיות וקפה או מקסימום ויסקי קטן (תערבב, זה מצוין) ותוריד דוגמא של המתלה המשודרג בזמן שההוא יושב ועושה פווו על הקפה שלו.

כל זה יהיה זול ועדיין יותר בטוח.

אלון_ק
14-12-14, 12:46
גם אם היית מעתיק את המבנה המקורי היה מקום לבעיות. כשאתה מתמודד עם מאות אלפי - ויותר - מחזורי עבודה, במערכת מורכבת שקשה להגדיר לה אופיין פעולה מדוייק, החיים הופכים להיות מורכבים. בגלל זה חברות רכב מוציאות ניסויי דרך של אלפי קילומטרים.

אתה יכול לבנות לבד. אני גם בעד בניה עצמית, כמעט תמיד. יחד עם זאת, כדאי לצמצם סיכונים לרמה סבירה: תכנון מלא, רצוי מועתק ממשהו שעובד. אנליזה טובה, לא בהכרח ממוחשבת, שתתן לך כיוון איפה להתמקד בחיפוש כשלים. ייצור ברמה גבוהה, שזה אומר בין היתר עבודה עם רתך ולא עם מסגר. מעל הכל, בדיקה מדוקדקת של כל נקודות הכשל הצפויות על בסיס תדיר וקבוע, חלקם עם צבע חודר (פחית אחת תספיק לך להרבה זמן, אז זה לא יקר).

Bernard
14-12-14, 18:41
לא יודע... אולי אני נאיבי מידי.. אחרי כמה וכמה שנים של נסיון מעשי.

מי מדבר פה על לתכנן ולבנות מתלה מאפס?
יש מבנה מוכן וצריך לשנות את הזוית, שתהיה מקבילה יותר לקרקע, על מנת "ליישר" את תושבת הקפיץ (ואני לא מבין איך תוספת של 2 סמ', תעשה את זה) ואתם קופצים פה, כאילו שבונים פצצת זמן..

אני בטוח שיש לכם גם מה להגיד כמה שהספייסרים שהבחור בלינק התקין וכמה זה יכול לגרום לתאונת שרשרת אויומה, בגלל השינויי בזויות והעומס המוגבר על המקפרסון והמיסב הכדורי הראשי...

כל שינוי... משנה -אין על זה ויכוח.
קצת פרופורציות.

וגיל.
קודם כל תודה על המחמאה.
שנית- איך באמת לא חשבת על זה ולמה זה כ"כ נורא ואם זה כ"כ נורא?
ומה עם לבנות ולהתקין ספייסר לרוחב הסר, שינמיך את נקודות החיבור של הזרוע?
ואיך כל הפתרונות האלה יגרמו, בהכרח, לכשל קטסטרופלי בעבודת המתלה?

8ball
14-12-14, 23:36
סנדק יקר. נתחיל בזה שאני אביא נעים מאוד.
לייבא לא פותר את הבעיה שלי. הבנייה דווקא כן מבוססת על הסט של קלמיני. כרגע אני מנסה להבין מה עלולות להיות נקודות הכשל בבניה ובשימוש.
לשאלה איך שני סנטימטרים משנים את הזווית. כמו בלינק עם מיקום התשובות רק שכל המשולש יוצא החוצה קומפלט

Bernard
15-12-14, 02:07
לא הבנתי...
אם כל המשולש "יוצא החוצה", הבנתי שלכיון ההפוך ממרכז הרכב, הרי שהקפיץ יקבל זוית עוד יותר גרועה..
אלא אם אתה מתכוון דווקא לקרב את נקודות החיבור, למרכז המשולש ואת הקצה "החד" להאריך = להזיז את מיקום תושבת הקפיץ, על המשולש, קרוב יותר לחיבור לשילדה...
הבנתי נכון?

אם כן, הרי ממילא תעשה משולש חדש ואם כבר הייתי, שוב, מציע מה שציירתי בגסות למעלה - כך תפתור לא רק את זוית הקפיץ אלא גם את זויות העבודה הקיצוניות של המיסב הכדורי - אצלי למשל, בפורד, זו נקודת הכשל העיקרית/הידועה בהגבהות...

- - - Updated - - -

דרך אגב.
אם אתה רוצה לחסוך את כל הגישעפט הזה, של "העמידה על המצפון שלך" והטענות שכל שינויי, מעבר למה שביצעת כבר, מצריך התערבות מחשב על לבדיקת היתכנויות והסתברויות וחוזק חומרים וריתוכים... הייתי מציע לך פשוט לקנות STRUTS, שזה שילוב של קפיץ/בולם ופתרת את כל הדילמות...

GodsFather
15-12-14, 12:18
הכל טוב ויפה אבל יהיה יותר קל להבין אם יהיו פה קצת שרטוטים/ציורים.

אבי(א?) האם תוכל לשרטט משהו לאתר ?

ברנרד, השגת עכבר ?

Bernard
15-12-14, 14:38
כן עכבר או לא עכבר, מה לא ברור ב"ציור" שהעלתי?

ולגבי הספייסר התחתון, התכוונתי למשהו בסיגנון הזה

http://www.code4x4.com/images/suspension/IMG_3564-fabtech-install.jpg

8ball
15-12-14, 21:07
אליאב. התיקון האוטומטי הורג אותי.

אני לא נגיש למחשב אולי מחר בערב אני אצליח. בכל מקרה מודה על היחס לשאלות

-->