PDA

צפייה בגרסה מלאה : יצירת מסלול GPX/ KML/ TWL

six 4 life
06-12-14, 23:35
אהלן.
אני משתמש בתוכנות ניווט עמוד ענן באופן כללי (טיולי ג'יפים) ולאחרונה בadvriderWD (רכיבות אופנועים) שעושה עבודה לא רעה בכלל.
עם עמוד ענן אני נאלץ לחפש מסלולים מוכנים ברחבי הרשת ולהתפשר (אם חלק מהמסלול לא מתאים לי אני אצטרך להמשיך בדרכי ללא מסלול מוגדר אלא לפי המפה לכיוון שאליו אני רוצה למשוך וכו').
עם advrider המצב דומה.

בסופו של דבר דיי נמאס לי וכבר לא בא לי להתפשר ולנחש, אני רוצה להכין מסלולים עצמאית.

אני חדש בנושא בניית המסלולים אבל ניסיתי את מזלי ב GPSies.com, שברתי קצת את הראש והצלחתי להרכיב מסלול KML אם אינני טועה.
הבעיות:
הראשונה והעיקרית - אין סמ"ש חוץ מדרכים ראשיות ביותר וקשה לתכנן מסלול בלי לדעת אם השביל מתאים לרכיבה/ נהיגה או צר מדי (רגלי), או אפילו אם קיים שם שביל בכלל. רק אחרי שעוברים ללוויין אפשר לראות באופן מעורפל אם יש או אין שביל וגם אז אי אפשר לדעת איזה שביל זה.
בעיה שניה היא שכשהעלתי את המסלול על עמוד ענן (אחרי המרה לGPX) יש סטיות גדולות מאוד בין המסלול שהכנתי ב GPSies לבין המפה של עמוד ענן עד לרמה שפשוט אי אפשר להשתמש בו.
בעיה כמעט זהה יש עם תוכנת הניווט השניה (שם יש בעיות נוספות של זיהוי המסלול אבל זה לא קשור כרגע).

אז שאלות בסיסיות של מתחיל -
1. איך ואיפה (על איזו פלטפורמה ברשת) אפשר וניתן לבנות מסלול מתאים? קיימת אופציה כזו לבניית מסלולים שיתאימו למפות עמוד ענן (סמ"ש)?
2. אם אין, יש דרך אחרת לזהות את טיבם של שבילים בלי סמ"ש, ללא היכרות מוקדמת בשטח איתם?
3. ככל שידוע לי המרת קובץ לא אמורה לפגוע בו אבל שואל בכל מקרה - האם בגלל ההמרה יכולות להיות הסטיות שדיברתי עליהן?

כל טיפ בנושא יתקבל בברכה.

תודה.

zerez
07-12-14, 01:24
אני מתכנן על עמוד ענן.
יש אפשרות לתכנן מסלול באתר ולשמור אותו על המחשב המקומי. עובד טוב ונוח, היתרון הגדול שאפשר לראות את המסלול על המפה וגם על תצלום אוויר.
החסרון שהמסלול נבנה על המפה המכוונת והלא מלאה.

מעבר לזה ניסיתי פעם את גרסת הניסיון של טונאב ולא אהבתי, לטעמי עמוד ענן יותר נוח אבל זה עניין של טעם.

עדיין לא מצאתי תוכנה שממש נוח לתכנן איתה.

erezgur
07-12-14, 08:42
1. מכיון שאתה משתמש לדבריך בתוכנת עמוד ענן בעת הטיול עצמו, יהיה מאד נח לייצר את המסלול באתר עמוד ענן, וודא שאתה מתחבר עם אותו חשבון בשניהם ותוכל למצוא את כל המסלולים שאתה מתכנן גם בתוכנה בעת הנסיעה - באתר יש אפשרויות של בניית מסלול חדש ועריכת מסלול קיים. כמו שציין ארז קודם - ישנו חסרון של עבודה על המפה החינמית ולא על מפת סמ"ש מלאה.

2. עריכת מסלול אפשרית גם בעזרת מגוון תוכנות אחרות, אפילו גוגל-ארץ (שמירת קובץ KML) אבל כאן בהחלט ייתכנו סטיות קלות בין התמונה בגוגל ארץ, אם לכך התכוונת, אבל זה ידרוש לימוד נוסף ולעיתים גם תשלום כספי כדי להשתמש בכל האפשרויות ו/או לעבוד על מפה קנויה.

3. טיפ נוסף - בעת העבודה על אתר עמוד ענן, כאשר אתה טוען מסלולים מעניינים שהעלו אחרים (כמו למשל מסלולי הטיול המפורסמים כאן באתר), אתה יכול לסמן את האפשרות שהמסלול יצורף למסלולים הפרטיים שלך ואז תוכל לראותו תמיד גם בתוכנה בטלפון.

4. ככל שלומדים "לקרוא" את המפה הטופוגרפית, אפשר "לראות" כיצד נראה המסלול בשטח גם מתוך עיון במפה עצמה - זה עניין של מעט לימוד והרבה תרגול :).

ארז גור

גימל4
07-12-14, 11:19
ZEREZ,
גרסת הנסיון/החינמית של TwoNav מאפשרת לנווט, אך לא ממש לתכנן.
התכנון אפשרי בשלוש אפשרויות:
1. תכנת TwoNav המלאה שעולה כעשרים ש"ח בחנויות של גוגל/אפל. נתמכים כל הפורמטים, ניתן לתכנן נתיב route או מסלול track
2. תכנת CompeGPS Land ("אחות" של TwoNav המיועדת לתכנון במחשב ביתי) החינמית מאפשרת לתכנן נתיב route כולל תמיכה ב GPX
3. תכנת CompeGPS Land המלאה/בתשלום שהיא תכנה למקצוענים בתחום התכנון

Six 4 life, לשאלתך לגבי האפשרות לתכנן עם מפות סימון שבילים:
שלושת האפשרויות שהזכרתי למעלה מאפשרות לתכנן, ומגיעות עם מפות חינמיות בחיבור לאינטרנט כגון גוגל, OSM
ניתן לרכוש עבורן מפות עם סימון שבילים. שתי הבהרות למקרה זה:
1. הרשיון מאפשר התקנה בכל הפלטפורמות (חלונות, אנדרואיד, iOS ועוד). כלומר תוכל לתכנן בעזרת המפות במחשב ביתי, וגם לנווט איתן בסמרטפון/טאבלט/מכשיר מוקשח.
2. מפות שבילנט הן המומלצות והמועדפות על מרבית לקוחותינו מאחר והן הרבה יותר מעודכנות ומפורטות

six 4 life
07-12-14, 11:37
תודה על התשובות.
עשיתי נסיון על עמוד ענן וערכתי מסלול קיים למסלול שאני רוצה, שמרתי ופתחתי אותו גם בעמוד ענן בטלפון וגם בתוכנה השניה - הכל עובד מצויין - תודה!
בעיה אחת שנתקלתי בה היא שלא מצאתי אפשרות לייצר מסלול מ0 אלא רק לערוך מסלול קיים, מישהו יכול להאיר על זה?
בעיה נוספת ושולית היא שהמסלול שערכתי למעשה נבנה הפוך מהכיוון אותו אני רוצה לעשות והתוכנות מתחילות אותו מהסוף (כמו שהוא נבנה בהתחלה) - האם יש דרך לשנות את נקודת ההתחלה לסוף ולהיפך?

תודה.

zerez
07-12-14, 13:22
גימל4 אתה צודק, השתמשתי בגירסת הנסיון של compeGPS

יש אפשרות לייצר מסלול חדש, אני לא ליד מחשב ולא זוכר איך, נדמה לי שיש אייקון למסלול חדש.

erezgur
07-12-14, 15:17
באתר עמוד ענן יש אייקון של עיפרון - משמש הן לעריכה והן ליצירת מסלול חדש.
פשוט "דוקרים" את המפה, נקודה אחר נקודה ולסיום המסלול - לחיצה ימנית. לאחר מכן - לא לשכוח לשמור (ציון הדיסקט...).

המפה החופשית של עמוד ענן אכן מבוססת על מפות israel-hiking עם ערכת צבעים / כללי ציור שונים במקצת. הבדל מהותי נוסף - עמוד ענן לא מעדכן את המפה, מתוך OSM בתדירות גבוהה (וזאת בלשון המעטה).

ארז גור

-->