PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קדמית ל Q

dio
07-12-14, 09:45
בוקר טוב חברים!
לאחר קריאת פורומים וכתבות רבות אני מבין שנעילה אוטומטית קידמית זוהי האופציה הטובה והנגישה עבורינו. מצאתי באתר היצרן (lokka) ב 330 $ קולל משלוח לישראל. תלוי במצב רוח במכס באותו היום עלות בטח תנוע בין 0 ל 1000₪. במקרה הכי גרוע מחיר כולל יוצא כ2500. שאלות: האם זה מחיר הוגן? האם זה יעבור מכס בכלל (שזה לא מוגדר כ אביזר בטיחות וכד')? האם ניתן להשיג בארץ במחיר דומה? האם מישהו התנסה בזה כבר ברכבו? אולי יש אופציות נוספות?
תודה מראש

six 4 life
07-12-14, 12:39
תוסיף לחשבון עלות לוקרים ידניים אם אתה רוצה לשמור על הסרן הקדמי שלך.

dio
07-12-14, 13:52
? כאשר סרן מנותק ע"י לוקרים- אין סיכוי שנעילה תפעל לפתע? אחרת אני לא מבין למה לוקרים חובה

opl
07-12-14, 15:07
כשאר הצריות מנותקות מהגלגלים על ידי נועלי הטבור - הלוקרים - הדיפרנציאל לא מסתובב, הנעילה לא תופעל כלל.

dio
07-12-14, 15:21
זה ברור לי. לא ברור לי הקשר בין לוקרים לנעילה אוטומטית

elibaba
07-12-14, 15:27
אם אין לוקרים פחות נוח ונעים ובטוח לנהוג ברכב עם נעילה קדמית אוטומטית בכביש (שים לב שהיא כל הזמן נעולה למעט בסיבוב)

sgill
07-12-14, 15:55
לא הצלחתי להבין מהאתר שלהם לאיזה דגמים של הפאג'רו Q זה מתאים.
בעבר נאמר לי שרק סרן של 2800 אפשר לנעול ושל 2500 אי אפשר. האם זה רלוונטי גם לכאן?

dio
07-12-14, 16:02
תשלח להם מייל- עונים מאוד מהר. לי יש 2800 והוא ננעל בטוח

דרור ברלי
07-12-14, 16:12
אם תנעל מלפנים בנעילה אוטומטית, תצטרך לוותר על אופציית 4X4 לכביש שיש לך בתיבת ההעברה שלך.

נעילה אוטומטית קדמית מתאימה יותר לכלי רכב שנוסעים בכביש בהנעה אחורית 4X2.
יש לך גם מצב כזה בתיבת ההעברה של פאג'רו, רק צריך להיות מודע לזה, כי אם תשלב 4X4, ההיגוי שלך יהיה קשה עד בלתי אפשרי.

cgp
07-12-14, 16:20
קודם כל זה לא כולל משלוח המחיר נקודה.

לוקרים - בלי קשר הצירייה השמאלית קדמית עובד תמיד בפאגרו גם ב 2 4X .
דבר שלישי - ASUME NOTHING זאת אומרת גם אם נדמה לך שיש , שלח אמייל, הם יבקשו מספר VIN תוכל לקבל בכל מורשה
ואז תתקדם.
כבר היינו בסרט הזה

dio
07-12-14, 16:24
ככה זה בפג'רו שלי. אם שילוב ל 4X4 אפילו ב H - הנעילה תופעל?93789

six 4 life
07-12-14, 16:35
(שים לב שהיא כל הזמן נעולה למעט בסיבוב)
טעות.
נעילה אוטומטית נעולה רק כאשר היא מקבלת כח מציר ההנעה (דרייבשאפט) ויש לו התנגדות מהגלגלים (כלומר משולבים).
כאשר אין כח מהדרייבשאפט הקדמי (2X4) הנעילה לא נעולה, אבל כן משולבת ע"י הקפיצים שלה על מנת להחזיק את כל חלקיה במקומם, כתוצאה מכך היא מתקתקת בסיבובים במידה ואין לוקרים (בתנועת הרכב הציריות ממשיכות לסובב את הסרן ללא קשר למנוע ובסיבוב בכביש הפרשי הגלגול בין 2 הגלגלים הקדמיים יגרמו לה לרצ'ט - כלומר תקתוקים).
עם לוקרים אתה מנטרל את כל הסרן הקדמי כולל הנעילה וחוסך בלאי לכל מכלולי ההנעה שלו (ציריות, נעילה, קורונה פיניון, מיסבים).
דרור- אני חולק על מה שאתה אומר לגביי ההיגוי, וזה לא ספציפית אליך אלא להרבה אנשים שטועים בהנחה הזו שנעילה אוטומטית הופכת את ההיגוי לקשה בשטח.
נעילה אוטומטית כאשר נעולה עובדת בדיוק כמו ARB או כל נעילה אחרת כאשר היא נעולה - כלומר אין שום הבדל בהיגוי בין נעילה אוטומטית לנשלטת ברגע שהן נעולות.
אם הטענה היא שבסיבובים צפופים נעילה נשלטת אפשר לשחרר ונעילה אוטומטית לא - זה נכון. בפועל לא נתקלתי מעולם בבעיית היגוי גם בטכני קשה וצפוף מאוד עם נעילה אוטומטית קדמית.
אם כבר נתקלתי במקרים הפוכים, ששותפים לטיול סובלים מאוד עם ARB בסיבובים טכנים מה שמחייב אותם לפתוח אותה ולהפסיד אחיזה. עם אוטומטית לחיצה קלה על הקלאץ' משחררת את ההיגוי ואתה ממשיך הלאה.

dio
07-12-14, 16:35
cgp- זה כולל משלוח- ביררתי מולם. אז לוקרים- כן או לא?

cgp
07-12-14, 16:57
אתה בטוח? כי לפני שנה ששאלתי זה לא כלל משלוח, למרות מה שרשום.

מה היחסי העברה אצלך?
שונה מדגם לדגם וגם באותו דגם משנים אחרות:
לדוג" פאגרו בנזין 3000 שנת 95-96 יחס 4.875
אותו רכב 98-2000 4.636
שוב אני אומר הם יודעים בודאות עי VIN
לוקרים לא חייב כי יש לך 2כפול 4

-->