PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוי הגב (ג'ימני חדש נוקשה לא נוח - מה עושים?)

ארול
19-08-05, 09:38
שלום

אז ככה, קניתי ג'מיני חדש 2006 אחרי שהייה לי סמוראי ארוך במשך זמן רב.
הסמוראי הייה נהדר מכל הבחינות, אבל נוצר חלון הזדמנויות והחלטתי להתחדש בג'מיני.
הורכבו צמיגי a.t של דאנלופ, מיגוני גחון + צד וגגון גם.
כל זה נחמד, אלא שכל נסיעה הופכת לסיוט אחריי מרחק קצר מאוד.
כל נמלה או גרגר חצץ שאני עולה עליו מתורגמת לחוליות הגב התחתון כאילו ש Tראקס רוצה להתנכל לי ולגב שלי באופן אישי ( גם לפניי כן הגב לא הייה משהו אבל עכשיו המצב גרוע יותר ).
כפתרון, חשבתי על שתי חלופות:
א. להחליף את מושב הנהג למושב אורטופדי סטייל אספיר ושות', אלא שאז אני פותר את בעיית הגב אבל לא את הגורם לבעייה.
ב. החלפה של הבולמים/קפיצים ואז גם מרוויח הגבהה. (האם זה חוקי?) וע"י כך מטפל בבעייה.

אנא, תגובתכם המלומדת
תודה בשמי ובשם החוליות L-5 S-1 (-:
אורי

(הכותרת נערכה, נא להקפיד על כותרת אינפורמטיבית. תודה, המערכת)

אלון_ק
19-08-05, 14:16
א. זה הדבר הכי יעיל שתצליח לעשות ברכב הזה.
ב. החלפת מערכת למערכת אחרת תעזור, אבל באופן מוגבל. הבעיה שלך היא משקל הרכב הנמוך, את זה שום דבר לא ישנה. תבדיל גם בין מערכת שנועדה להיות רכה או נוחה יותר לבין מערכת שנועדה להגביה, זה לא אותו דבר.

מה שמאוד מסקרן אותי זה איך לעזאזל הסתדרת עם סמוראי, אם אתה מתלונן על הג'ימיני?

חנן-ג'יפולוג
19-08-05, 15:11
הכי חשוב, ולפני כל דבר אחר (בהנחה שעיקר הסבל הוא בשטח) : תוריד אוויר.

ארול
19-08-05, 19:01
תודה על התגובות

אז אם הבנתי נכון את נקסוס, הפתרון שלך הוא יותר בכוון החלפת מושב הנהג?
לגבי הסמוראי, גם לי זה ניראה מוזר שכן הוא הייה עם קפיציי עלים + הגבהות, מה שכן, הוא הייה מהדגם הארוך (1988) וצמד מושבים של ספארקו.

הוויברציות בנסיעה דווקא מורגשות בנסיעת כביש במהירות שיוט (התחושה היא כמו של סחיטה במכונת כביסה). לחץ אוויר בצמיגים 30 psi
המונה מראה 4k ק"מ. יש סיכוי שעם הזמן הנסיעה תהייה רכה יותר או שעכשיו זה הזמן לטפל בבעיה?

תודה
אורי

חנן-ג'יפולוג
19-08-05, 20:01
30 זה לחץ האוויר שהיצרן המליץ?

בדוק אם יש לו המלצות שונות לרכב עמוס/לא עמוס ולך ע"פ הנמוך מביניהם.

אלון_ק
19-08-05, 20:07
30 זה הרבה מאוד, גם לג'ימיני. אני לא זוכר את המספרים המדוייקים, אבל זה יותר קרוב ל20 קדימה ו22 אחורה +- 2 PSI.

לא, הפתרון שלי לנוחות הוא לא רק החלפת מושב הנהג. מערכת מתלים נורמלית תתן תוצאות טובות יותר, אבל זה עולה הרבה יותר ממושב טוב.

נמרוד
21-08-05, 09:41
אני היחיד שנראה לו מוזר ביותר שהיה לך יותר נוח בסמוראי עלים ארוך 1988 מאשר בג'ימני??? (היה לי סמוראי כזה בדיוק שנים, ועם ג'ימני יש לי גם לא מעט נסיון). עולם אחר מבחינת נוחות - לטובת הג'ימני כמובן!

אני מצטרף לקודמי, 30 PSI זה המון לרכבים הקטנים האלו, תרד לכיוון שאלון כתב, בכל מקרה לא יותר מ24-25.

ואם זה לא עוזר, אז אולי הבעייה בכלל בגב שלך :lol:

סוזי המשתוללת
22-08-05, 12:45
גם 24-25 זה גבוה
הוראות יצרן לרכב עמוס הם 23 ולרכב ריק 20 (נדמה לי שבמצב קר ) אם הגעת לתחנת הדלק אחרי נסיעה ארוכה אז 22 במצב חם יהיה המצב הנכון ו25 במצב חם עמוס

eran4x4
22-08-05, 17:35
תצמד בכביש ללחץ אויר שכתוב לך על הקנט של הדלת - 20-23 PSI

אמיר חסידים
24-08-05, 20:26
מוזר... :shock:
חשבת אולי להשוות לג'ימיני אחר ?
או לתת למישהו מסוכנות המכירה להרביצ סיבוב ?
לי ידוע שהרבה חבר'ה עברו לג'ימיני בגלל הנוחות שלו בהשוואה לסמוראי ( ארוך או קצר )
בהצלחה.

ארול
24-08-05, 23:21
רבותיי - צודקים

הורדת לחץ האויר בצמיגים שיפרה את נוחות הנסיעה. אומנם לא לרמת הרנג' אבל סביר.
עכשיו נשאר רק לשכנע את הגברת שהרבה יותר חשוב לעשות הגבהות מאשר להחליף את הסלון.
תודה לכל היועצים
אורי

-->