PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימי 97 כח רב לאומי

מלכי
21-07-03, 07:56
סרן אחורי המרה לבלמי דיסק במקום תופים קימיים אולי החלפת כל הסרן למה וממי? כולל פתרון למעצור היד (רגל) תודה לכל התיחסות. :)

נמרוד
21-07-03, 10:45
מה הבעייה?

אריק זמר
21-07-03, 17:30
השאלה לא מובנת כלל, בכל אופן, בלמי התוף מאחור מספיק חזקים ואין שום סיבה הגיונית לשידרוג לדיסקים כולל כוונון מחדש של המערכת וחלוקת עומסי הבלימה.

מלכי
21-07-03, 18:33
הבעיה העיקרית "ספוגיות " בדבשה במיוחד בעבודה מאומצת (חימום) לא סוף העולם
אבל חשבתי שהענין פשוט יחסית ושווה מאמץ.
ברמה העקרונית לפני שעתיים נודע לי כי היצרן מתקין בכלים מודל 98 ומעלה דיסק כסטנדרט מאחור (סונומה חב' חשמל) אקס קומפלט אצל היבואן 27,500 לא כולל, בילתי ראלי בעליל.
מה זאת אומרת כיול מערכת מחדש, שסתומים על הצנרת וכו'?
מה אומר החוק? :?

אריק זמר
21-07-03, 20:02
הרי ישנה חלוקה של הבלימה בין האחוריים לקדמיים כדי שהאחוריים ינעלו קודם...
בכל אופן, יכול להיות שיש לך בעיה במערכת הבלימה...אולי אוויר במערכת ובגלל זה הספוגיות...
זה לא הצד החזק שלי...נחכה לתשובות יותר ממוקדות.
מה גם שאני לדוגמא, לא נתקל בבעית בלימה עם צמיגים גדולים מאד...לא ספוגיות ושום דבר תמוהה אחר...האוטו עוצר, והיטב.

אריק זמר
21-07-03, 20:27
בנוסף,
תקרא כאן:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1186

מלכי
23-07-03, 21:03
אריק2 רב תודות על היחס
הלינק של החברה מקולורדו מצוין כבר בדף הפתיחה מופיע "פרויקט דיסק אחורי ציר עשרה ברגים" של k5 היה לי כלי כזה עודף שגרירות ארה"ב בארץ.החלטתי לבדוק ולשפץ את המערכת הקימת מהתופים ועד משאבה מרכזית שלב אחר שלב.

פרויקט מס' 2 טרנספר nvg 233 שילוב חשמלי בטיול משדה בוקר לאילת מזג אויר חם שלושה ימים כל הזמן 4 hi קטעים קשים 4 low שריפת נתיך חוזרת ונשנת יומים ראשונים יום שלישי אותם מאמצים תפקוד פרפקט לפרק או לא?

אייל
24-07-03, 11:09
. , . , . , . , . , הם לא נועדו לקישוט המקלדת!!!

סליחה על ההערה אבל בבקשה תשתמש בהם כדי שנוכל להבין.

זה נראה כמו הפרסומות החדשות של סלקום... :lol: :lol: :lol: :lol:

אריק זמר
24-07-03, 14:45
אהלן מלכי,
ננסה לעזור אם כי אייל צודק כאשר הוא מכוון לך את סימני הניקוד , ו .
יהיה הרבה יותר קל להבין כך.
שלב ראשון, לפני שאני עוזר תכלס, אני מציע לך לקרוא בקישור הבא על תיבות העברה NP ו NV למיניהם על מנת שנוכל להבין טוב יותר את פעולת והפעלת התיבה אצלך.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1301

אריק זמר
24-07-03, 15:01
עכשיו, למיטב הבנתי, הכפתור שיש לך לשילוב המערכת מפעיל מנוע חשמלי אשר מזיז את התיבה ממצב למצב...
התיבה שלך הינה 231 חשמלית לצורך העניין, ופה נגמרת המכניקה ומתחיל פרק חשמלי...
אין לדעתי קשר לחום ששרר בחוץ אלא לחפש סיבה אחרת. סיבוב הכפתור אמור להפעיל את המנוע החשמלי לצורך זמן קצוב ותו לא.
שריפת נתיך יכולה להיות מכמה סיבות לדעתי.
1. תתחיל בחיפוש חווט המנוע החשמלי וחפש חלקים חשופים בפלוס שמגיע אליו בשלב ראשון.
שלב שני יכול להצביע על כשל במנוע החשמלי עקב סיבות מגוונות, החל מחימום מהיר עקב נסיון שילוב תוך כדי נסיעה למצב LOW, וכלה כשל כלשהו בתיבה עצמה שלא מאפשר שילוב ל4WD וגורם למנוע החשמלי להתחמם עד שריפת נתיך. (במידה וזה אינו מצב קבוע שחוזר על עצמו, אישית הייתי שולל כשל בתיבה)

תתחיל בחיפוש קרעים בחוט הפלוס המגיע למנוע החשמלי, ההגיון אומר שזו הבעיה...ומשהו מתקצר שם עם השלדה.
עדכן.

polar bear
24-07-03, 20:01
מצד שני יכול להיות שמשהו מפריע לחלק שאמור לזוז, ואז המנוע החשמלי מתאמץ יותר, דורש - ומקבל - יותר זרם. ופוף { או קנק או טיק } נישרף נתיך.

מלכי
25-07-03, 04:07
בקשר לסימני פיסוק יעשה מאמץ למרות חוסר הידע, קבלו התנצלותי.
הטרנספר 233 בודאות, שלושה מצבים לחיץ חשמלי בדש בורד.
השבוע יבדוקו יסודית חיבורי החשמל, במבט כללי ישנו שקע רב חיבורי אליו מגיע צמת חוטים, החיבור למנוע לא ניראה מבחוץ ואני משער שהוא בתוך ההוסינג של התיבה,המנוע סגור ופרוקו מחייב פרוק חלק מהתיבה.
בעקבות מס' כשלים בשלוב הדפ' הקדמי החלפתי את "יונית" הווקום בטרנספר,הישנה יצאה משם חלודה ותפוסה חלקית מכוון שזו אותה פקודה האם יתכן קשר :oops: ?

אריק זמר
27-07-03, 16:14
את האמת, הרבה מה לענות אין לי...
המערכת שלך מורכבת משני תהליכים, האחד הלוקרים והשני המנוע המסיט את הטרנספר ממצב למצב.
המקום היחיד שמצאתי התיחסות אליו כרגע הינו בפורום של הפיראטים ואם אתה מסתדר עם אנגלית, תוכל להבין את מה שאני הבנתי:
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?s=&threadid=74639&highlig ht=233
לחברת סומיט, www.summit.com יש קיט שמחליף את שילוב הלוקרים האלקטרוני \ וואקום בכבל שעושה זאת ידנית.
ניתן להחליף את הטרנספר כולו, לדגם np231c כאשר c מסמן שברולט, אולם פה בארץ אני בספק אם תוכל למצוא כזה, וגם אם כן, המחיר יהיה פי כמה מטרנספר של סופה שהינו כמעט ומקביל חוץ מהמתאם לגיר (טרנספר סופה סביב ה2500 ש"ח).
המנוע החשמלי נמצא מחוץ לטרנספר, לא נמצא תיעוד שמישהו ניסה, אולם על פניו נראה שהחלפה בין מנוע זה לבין השילוב הידני תדרוש קצת עבודת קוסמטיקה והתקנות פנימיות אך אפשרית ותביא אותך למצב של שילוב ידני.

כתובת נוספת בה תוכל לחפש את מזלך הינה : www.s10-4x4.org
אריק.

מלכי
28-07-03, 03:16
אריק 2 שוב תודה רבה בגדול

קישורים מצוינים שתוקפים את הבעיה בצורה מסודרת וברורה,אחרי עיון מעמיק אני הולך לבדוק את כל הקטע החשמלי מתחת לדש בורד ולהגיע עד למנוע בטרנספר.
מסתבר שיש איזה יחידת מחשב "שמנהלת" את ההיתחברות נבדוק ניראה ונדווח.
בענין הבלמים - נראה לי שהדרך הנכונה לבצע היא להחליף את הבלוק ההידראולי הראשי לדגם 98 ואז דיסקים וקליפרים של אותו מודל בהנחה שהסרן זהה.
למיטב הבנתי הבעיה המרכזית חלוקת עומסי בלימה קדימה /אחורה שוב מסקנות סופיות בהקדם. :idea:

-->