PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש עצה לדילמה בין שתי הרכבים

dio
16-12-14, 08:51
שלום חברים!
המצב הוא כזה- יש במשפחתינו שתי מכוניות: הונדה סיוויק סוף 2013 ו פג'רו 2000 שהושקע בו לא מעט. בתקופה הקרובה אשתי עוברת לעבוד ממש קרוב לבית, כך שאין יותר צורך להגיע לעבודה ברכב. ז"א שאחד מהם רוב השבוע יעמוד בחנייה (כמובן ביטוח, בלאי טבעי וכו'). ככל הנראה אאלץ למכור אחד מהם- חבל שיעמוד סתם. וכאן הדילמה- מצד אחד רכב חדש שעדיין באחריות, מצד שני רכב שטח שאני ממש אוהב אותו (מי שמבין יבין) וכמו שאמרתי- השקעתי בו כמעט מחיר קניה. אני ממש לא יודע מה לעשות.
אם אני מוכר ג'פ- אני מוותר על טיולי שטח ופנאי שאני אוהב. אם אני מוכר את הפרייבט- אני נשאר אם רכב א' בן 15 שנה.
עצה בבקשה, איך הייתם נוהגים בסיטואציה דומה?
תודה

Saar
16-12-14, 09:11
אם הפגרו יכול לשמש כרב עיקרי, כנראה שהייתי מוכר את ההונדה.
אבל זה אני...

יואב פולס
16-12-14, 09:16
אף אחד מהם, או את שניהם וקונה לנדקרוזר 2008-2009.

ukiuki
16-12-14, 10:52
תשאיר את ההונדה כרכב ואת הגיפ כתחביב.

הטעות שלך מתחילה בהגדרת הבעיה.
תפסיק לראות את הפאג'רו כרכב ותתחיל לראות אותו כתחביב. ומה לעשות בתחביב משקיעים.
אתה יודע כמה עולה להשקיע ולתחזק ציוד דייג או טיסנים למשל?
מצד שני עם הגיפ הרי תוכלו לצאת לטייל בשטח וזה אלטרנטיבית הרבה יותר זול (ומהנה) מטיול משפחתי במלון. כך שבעצם הגיפ חוסך לך כסף.
ללא התחביב הזה שאני מתרשם שאתה מאוד אוהב לא תשחרר לחצים ולא תירכוש רוגע. ואז תאמין לי שהפסיכולוג או הטיפולים התרופתיים יעלו לך הרבה יותר.

dio
16-12-14, 13:08
בחיי שאני אראה את הפוסט הזה לאשתי. :D חשבתי גם על אופציה כזאת. אתה כ״כ צודק לגבי שחרור לחצים- עבודה שלי זה סטרס יום יומי. למרות זאת מקווה שלא אגיע לטיפול תרופתי בזמן הקרוב.
עניין הוא אולי לא של חיסכון אפילו- יותר של בלאי של רכב העומד. הרי כולנו יודעים שאוטו צריך לזוז

Saar
16-12-14, 13:27
..... ואז תאמין לי שהפסיכולוג או הטיפולים התרופתיים יעלו לך הרבה יותר.
אני גם אמרתי את זה הרבה זמן.
כשחישבתי גיליתי שיותר זול פסיכולוג :D
(לפחות עם האלפא זה היה ככה :) )

sgill
16-12-14, 13:46
תשאר עם הפאג'רו - בשביל הטיולים ובשביל הנשמה
תשנמך את ההונדה אם זה OVERKILL למה שאתה צריך ותעבור לרכב זול יותר, פחות ביטוח ודלק.

לכשתצטרך, יהיה לך הרבה יותר קל למצוא שוב הונדה סיוויק 2013 או משהו מקביל, מאשר פאג'רו ישן שאתה יודע מה עבר עליו ועבר שידרוגים שמתאימים בדיוק עבורך.

-->