PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהו, נשברתי, מחפש פרייבט ליום יום חסכוני בדלק אבל גם מרשים.

KOOKE
20-12-14, 11:54
כיום הרנגלר רוביקון שלי משמש אותי גם כרכב יום יומי. אומנם הקילומטרז׳ כולל הטיולים לא ממש גבוה - 20,000 ק״מ בשנה, אבל, עדיין הבהמה שותה לשוכרה בממוצע 5.5 ק״מ לליטר וזהו נשבר לי- רוצה לחסוך.

התאומות שלי יש להן רכב - פיג׳ו 207 שנת 2012 מנוע 1.6 ל׳ אוטומטית. הן ישמחו להחליף איתי (הן כמעט ולא נוסעות) ולנחל לעצמן את הג׳יפ.

לא אוהב את הפיג׳ו ושוקל למכור אותה ולרכוש לעצמי פרייבט אחר.

הדרישות:
חסכוני בדלק. נוסע לבד בדרך כלל. שיהיה מהנה לנהיגה ונוח רצוי ידני. שיהיה מרשים עם אפקט הגעה... ( חלק מדרישות העבודה שלי זה הפוזה... נשמע דבילי ופלצני אבל תכלס זה בהחלט שיקול של לקוחות שבין היתר בוחנים גם באיזה רכב אתה נוהג). תקציב: 70,000₪ עד 80,000₪.
שקלתי כמה אופציות:
סופר מיני חדשה ( פיג׳ו 208 החדשה גיר ידני מנוע 1.2 ל׳ או רנו קליאו המקבילה). נהגתי על הפיג׳ו אהבתי. סחיבה מפתיעה, מנוע חיי ואוהב לטפס בטורים. נוחה ומאד חסכונית. החסרון אין אפקט הגעה. רנו לא נהגתי אבל בצבע המתאים יש לה אפקט הגעה אבל לפי מה שהבנתי לא נוחה כמו הפיג׳ו ולא ממש סוחבת.
וולוו 60s שנת 2010- 2011. נוחה ומפנקת. אפקט הגעה יש. החסרון לא הכי חסכונית שוק חלש כיד שנייה ואמינות מפוקפקת לפי השמועות.
טויוטה פריוס 2009 -2010 נוחה. מאאאד חסכונית. החסרונות אפס הנאה אין אפקט הגעה ואישית לא אוהב יפניות
מרצדס c-200 דיזל מונית לשעבר. היתרונות נוחה. מפנקת. חסכונית. אפקט הגעה. החסרונות - מונית לשעבר - תחזוקה ותקלות יקרות.
אשמח להצעות נוספות.

sgill
20-12-14, 12:20
'אפקט הגעה' וצריכת דלק הן לרוב 2 דרישות שמתנגשות.
אז נכון שרכבי היוקרה החדשים יודעים לצרוך קצת פחות דלק (מנועים היברידיים, נפח קטן עם טורבו וכו) אבל העלות היא הרבה מעבר לתקציב.

בתקציב שציינת, עם נסיון לשמור על צריכת דלק שפויה וגם אפקט הגעה, הייתי מסתכל על הרכבים הבאים:
- מיני קופר
- אאודי A3 / A4
- פאסאט
- סקודה סופרב - אם הגודל הוא יתרון עבורך
-

asypeer
20-12-14, 12:40
מה עם אלפא מיטו?

Sent from my Ass

bizon
20-12-14, 13:04
סקודה סופרב ללא ספק . רכב נוח יוקרתי חסכוני (יחסית) מקדם פוזה רציני (בניגוד לשאר האופציות שעלו על הפרק)

בהצלחה
מור

klam
20-12-14, 13:15
ואם בא לך משהו יותר קטן - סיאט ליאון ידני.

אמיר מ
20-12-14, 13:19
הייתי באותה בעיה. אני נוסע יום יום דרומה. 150 קמ לכל כיוון. בלתי אפשרי עם דיפנדר. לכן, ביום יום מתנהל עם פסאט 2012 1.8 TSI
אפקט הגעה - יש
נוחות - יש ומאוד.
הנאה מהנהיגה - זריז מהיר יושב על הכביש.
חסכוני? מדידה אחרונה ביום חמישי 18 קמ לליטר בנסיעה מתונה. בעבר מדדתי גם יותר. בעיר בסביבות 11 קמ לליטר. בנסיעות מהירות בחוץ - סביב 14-15 קמ לליטר.
אמינות - שנתיים וחצי 130K ללא בעיות מיוחדות. בכל מקרה היה לך דיפנדר וכעת גיפ. לא נראה שאתה מפחד מבעיות.
סחירות - לא נראה לי שמשהו. יתרון בשבילך.

ביום יום אישתי מתניידת עם הדיפנדר. כמה קמ בודדים ביום.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Derish
20-12-14, 13:23
נשמע שתפור עליך אבארט' בן כמה שנים. אלו בד"כ מכוניות שטופלו היטב, נהנות מיבואן שנמצא בליגה אחרת מהנהוג בארץ, כיפיות מאד ועדיין פרקטיות למדי, וגם מפגינות אמינות לא רעה. אם מראה ספורטיבי לא מרתיע אותך, אז יש שם אפקט הגעה בשפע.

KOOKE
20-12-14, 17:01
תודה על התשובות. אבל לא נראה לי שאבארת נכנסת בתקציב והפסאט או הסופרב ייכנסו בתקציב רק בשנתונים ישנים יחסית וידוע על גיר הdsg הבעייתי שלהן. מפחיד לרכוש אותן כשהן כבר מחוץ לאחריות על הגיר.

- - - Updated - - -

בינתיים חשבתי על עוד שתי אופציות מעניינות - מיני one ומזדה מיאטה.

tallevi
20-12-14, 18:06
לדעתי המרצדס שהזכרת היא רעיון מעולה ועונה מצויין על כל הדרישות שהעלית ובעיקר של התקציב.
אחי רכש כזאת בדיוק מונית לשעבר, והוא מבסוט ממנה עד הגג. עד עכשיו שלוש שנים איתה ואפס תקלות, (למעט טיפולים ותחזוקה שוטפת ואין לא מושג מה עושה הפלאג....)

טל.

sgill
20-12-14, 18:13
אם המיאטה באה בחשבון אבל אתה לא אוהב יפניות כמו שכתבת...
תחשוב גם על האופציות הבאות:

- 207CC, גג קשיח נפתח
- אאודי TT ידני (פותר את בעיית ה- DSG) וחסכוני בדלק
- פולקסוואגן EOS 2008. לפני עידן ה- DSG, גג קשיח נפתח ואפשרות לארבעה נוסעים (בלחץ) 2 + ילדים בקלות.

boaz avrahami
20-12-14, 18:35
שלמה, כמה כסף אתה חושב לחסוך בדלק בדיוק.

עכשיו תקזז אותו בירידת הערך של הפריבט.
כמה נשאר?

תשמר לא לרכוש רכב שתראה בו פטתי.
אפקט ההגעה עלול להיות הפוך משרצית ולא אוסיף מעבר...

asypeer
20-12-14, 19:12
אתה מעצב שיער שזה הרושם שאתה רוצה לתת (מיני? מיאטה??) כבר עדיף איזו אלפא ידנית או לנצ׳יה טורבו. תשאיר רק כסף למוניות..

Sent from my Ass

klam
20-12-14, 19:26
הייתי באותו מצב לפני שנה. עברתי לנהוג בגולף המצוין של זוגתי .
זה נמשך חודשיים וחזרתי לג'יפ...

KOOKE
20-12-14, 22:16
בועז, מעריך שהחיסכון השנתי יהיה כ-15,000₪.

וואלה חדש לי שמיאטה ומיני משדרות שהנוהגים בהם הם מעצבי שיער..... נו שוין כל יום לומדים משהו חדש.

boaz avrahami
20-12-14, 22:59
זה רק בסעיף דלק.
איפה הביטוחים לרכב החדש ( בטח יעלה יותר מהנוכחי)
מה לגבי נהג צעיר לג׳יפ?
הפרש ירידת ערך בין הפג׳ו של התאומות לרכב החדש

אם תחסוך זה יהיה נס אבל אם הדלק ממש כואב שים גז

KOOKE
20-12-14, 23:47
בועז. כמובן שיילקחו בחשבון גם ההוצאות הנלוות. להערכתי הביטוח יהיה זהה והפרשי ירידת הערך לא משמעותיים.

גז ברנגלר לא בא בחשבון מבחינתי - ראשית עוד לא מכיר התקנת גז בארץ נטולת בעיות ושנית מה שיותר חשוב, מיכל הגז גומר לי את תא המיטען ואת המיטה שיש לי ברכב (ישן ברכב בטיולים).

הערת שאזהר שלא אהיה פטתי - שואל לדעתך ולא למטרת ניגוח באילו רכבים שעלו כאן לדיון זה יהיה פטתי ?

boaz avrahami
21-12-14, 02:49
באופן החברי והאוהב ביותר ובלי חלילה גרם של כוונה רעה-
אדם במעמדך הייתי מצפה לראות נוסע ברכב סולידי או סולידי מהודר.
מיני או מיאטה לעבודה יראו אותך פטתי... לדעתי הבלתי נחשבת בעליל.
אלו רכבים לתפיסתי המרובעת עם תיוג של קבוצות אוכלוסיה מסויימת.

KOOKE
21-12-14, 08:28
בועז, בהחלט מבין את כוונתך ותכלס יש משהו בדברייך ממש כשם שהייתי הולך לעבודה בג׳ינס סקיני, חולצת T וכובע בייסבול עם המצחייה מופניית לעורף.... פתטי לחלוטין בגילי ובמקצועי.

אבל אם נחשוב על זה, גם ג׳יפ רנגלר כמו שלי בעל המראה הקרבי והערסי משהו הוא לא האידאלי לתדמית הבורגנית והמרובעת שאני אמור לשדר ללקוחות....

בסוף, אלך יותר עם הלב ולא עם ההגיון כמו שתמיד אני עושה כשמדובר בבחירת רכב. הרכב שהכי אתחבר אליו ושייתן לי אתתחושת הכיף ושיעמוד בתקציב הוא ייבחר.

grand
21-12-14, 09:30
סיטרואן C5 דור חדש , מחיר בדיחה, אחלה בחירה.
אלפא 159 שם יש סיכוי מה לגיר ידני, אותו הנ"ל.

asafk
21-12-14, 10:26
לא כל ההצעות תואמות את מידותיך הטובות, שלמה...
לדעתי, חפש פולקסווגן gti מתחילת הדור החמישי.
ידנית כמובן.
אם לא תלחץ היא לא תשתה יותר מדי. אם כן... ההנאה מובטחת.

גם לאון הולך אבל התדמית...

עוד אפשרות אם תצליח למצוא אלפא 159 במצב טוב.

ויש עוד המון מכוניות סלון שהיו נהדרות כחדשות לפני כמה שנים והיות עפות במחירי כלום. ובצדק. התחזוקה יקרה והיוקרה המתיישנת לא מרשימה באמת.

אסף.

asypeer
21-12-14, 10:27
בינתיים עם ירידת מחירי הדלק שווה לחכות ולחשב עלויות מחדש..

Sent from my Ass

יואב פולס
21-12-14, 10:30
ומה עם יונדאי וולוסטר?
היא סוג של אנדרוגינוס, לא ממש יותר איכותית או מהירה מכל I35, אבל נהנית מלוק מגניב.

דרור ברלי
21-12-14, 10:51
לנו, פשוטי העם, זה נראה כמו חינטרוש, האוט והנכון להתנהלות בעיר הצפופה הוא קטן, ידני וחסכוני. כל פיקנטו או אלטו זה מספיק. באמת.
אבל האמת היא שזה נכון - עו"ד מכובד ובעל מעמד לא יכול להיראות במכוניות כאלה. זה לא יאה. ואני ממש רציני.

רודסטר פתוחה זה כיף, אבל היא משדרת תדמית של פלייבוי, אני מסופק אם זה מה שאתה רוצה שלמה.

מיני קופר/פיאט 500 אבארט - לא רק שלא כל כך מסתדרות עם מידותיך הטובות (והמגודלות) אלא גם מתוייגות כמכוניות של.... נעזוב את זה (לא ערסים חלילה, בוא ונקרא להם "גברים שעברו למדרכה בצד השני") אני לא המצאתי את זה - רק מציין עובדות כפי שהן נתפסות בעני ההדיוטות, שהם תמיד הרוב.

אם הניראות והתדמית של כעו"ד חשובות - תיאלץ לבחור משהו סלוני וסולידי. וכבר היית בסרט הזה.
זה יחייב אותך להתפשר על הגיר (אוטומטי) ועל אמינות (מפוקפקת) ולהזיע כסף על תחזוקה. כמה כסף תחסוך? לדעתי אפילו לא אגורה.

Derish
21-12-14, 11:36
לא יצא לי להסתובב במעגלים האלה בישראל, אבל נראה לי שהלכת קצת רחוק מדי. בסה"כ רכב מודרני ונקי אמור להספיק, לא? מה כבר מבין עמך ישראל בהבדלים בין מיני קופר לגולף GTI?

בכל אופן, אם באמת זה המצב וה-GTI לא עומדת על הפרק, מה עם אחותה - האאודי A3? נראה לי שהתקציב אמור להספיק לאקזמפלר שמור משנת 2008-9, וכל עוד מקפידים על DSG6 האחזקה לא אמורה להיות יקרה מדי.

דרור ברלי
21-12-14, 12:32
לא יצא לי להסתובב במעגלים האלה בישראל, אבל נראה לי שהלכת קצת רחוק מדי. בסה"כ רכב מודרני ונקי אמור להספיק, לא? מה כבר מבין עמך ישראל בהבדלים בין מיני קופר לגולף GTI?

עמישראל אכן לא מבין יותר מדי את ההבדלים הטכניים (תתפלא, לא רק עמישראל. גם בחו"ל רוב רוכשי הרכב לא מצויים יותר מדי עמוק בפרטים טכניים/דינמיים. אכפת להם איך האוטו נראה, איך הוא מאובזר וכמה הוא עולה. בדיוק כמו כאן. כולנו רק בני אדם בסופו של דבר), אבל למכוניות מסוימות, במיוחד כאלה שהעיצוב הוא חלק חזק מאוד בהן, נדבקות תדמיות מסויימות. בד"כ, מכונית קטנה ומאוד מעוצבת נתפסת כ"נשית" או כ"גיי אייקון" וגברים שנוהגים בה יתוייגו בהתאם ולאף אחד לא יהיה אכפת שמדובר במיני קופר S בגרסת העל JCW (ג'ון קופר וורקס) או ב-500 אבארט מתוגברת (גרסת 180 כ"ס) שהן מפלצות קטנות.
ברור שבשורה התחתונה כל זה שטויות, ואם האוטו טוב ומתאים לצרכיך אז קנה לך אחד כזה ותהנה. אבל לך תתווכח עם דעות קדומות של ההמון.

גם אני בעד גולף GTI. למרות שלטעמי היא פחות ספורטיבית וממוקדת ממה שמקובל לחשוב עליה. אבל היא מכונית מאוד מהנה ומאוזנת והתדמית שלה יוקרתית וחזקה, בוודאי ביחס למתחרות שלה שכולן ספורטיביות ממנה אבל סובלות מעיצוב מוחצן ומתדמית בהתאם.

asypeer
21-12-14, 12:44
הבעיה (או היתרון) בגולף GTI החדשות היא שהיא מאוד דומה לגרסא הרגילה. להבדיל מאימפרזה טורבו לדוגמא.

Sent from my Ass

דרור ברלי
21-12-14, 12:58
זה בדיוק מה שעושה אותה למה שהיא - זאב בעור של כבש.
אמנם הזאב הזה לא בדיוק טורף אימתני (בשביל זה יש גרסאות חזקות יותר כמו הגולף R), אבל עדיין יש לו שיניים. העיקר - היא מכונית מהירה מספיק אבל מאוזנת, שימושית ונעימה גם ביומיום. בא לך ללחוץ? תלחץ ותהנה.

אימפרזה STI להבדיל- מכונת כיף טהורה. מכונית מירוץ חוקית לכביש והלוק בהתאם לייעוד וליכולות. אבל זה אוטו מוחצן, רועש, מאוד לא נוח. יקר בקניה ובאחזקה, גומע אוקטן 98 בקצב מבהיל, מושך עינים ותשומת לב לא חיוביות. אפשר למתן את הרושם אם מוותרים על הכנף הגדולה מאחור ובוחרים בצבע ליסינג/אנמי/חולה כמו לבן או כסוף... ועדיין זו לא בדיוק התדמית המתאימה.

KOOKE
21-12-14, 13:37
אשכרה לא הייתי מודע לעניין ה"גיי איקון"- אולי זו ההזדמנות להרחיב את קהל הלקוחות ? :p

כן שקלתי גם C5 אבל ירדתי ממנה בגלל שאני מחפש גם הנאה מנהיגה ומעדיף ידני ...

בעניין מידותי הטובות גם במכוניות מיני או סופר מיני החדשות אין כל כך בעיה במושב הקדמי לגדולים שבינינו...חוץ מזה, כבוגר דיפנדר אני לא ממש מפונק בעניין הזה....

כשאתכנס לאיזו בחירה אעדכן. תודה על העצות.

boaz avrahami
21-12-14, 13:46
94291

שלמה, אתה מרגיש כלוא בפנים?
רק שלא נשמע עליך בחדשות כמו ההוא מהפועל פתח תקווה...
קנה אוטו עם חלונות כהים [emoji23]

sgill
21-12-14, 14:07
גם אני חושב שה GTI היא בחירה טובה, אבל אפקט ההגעה בה פחות מהגעה ב- A3 / A4. פשוט כי רוב האנשים לא מזהים GTI בגלל שהיא דומה לגולף הרגילה.
לרובן גם גונבים את הסמל מלפנים ומאחור, ואז... מי שלא ממש מצוי ברזי הרכב ויודע ששני אגזוזים מופרדים בצידי הרכב זה GTI ושנים צמודים זה TSI, לא ידע.

A3 ניתן למצוא גם ידנית. A4 הרבה יותר קשה.

מיאטה בישראל ופריוס בארה"ב הם סמלים של... ראה הודעה מעלי ^ (ואני לא אומר שכל הנהגים שלהם כאלה)

לא הייתי פוסל אלפא 159 וגם ה- EOS מהנה לנהיגה, מפשילה גג קשיח ולא משויכת לשום מגזר / מגדר...

asypeer
21-12-14, 14:12
לא יודע למה, אלפא מיטו נשמעת לי כמו שילוב טוב של הכל.
גם מראה יחסית מכובד, גם מהנה לנהיגה, גם ידנית וגם (אם היא בצבע סולידי שהוא לא אדום) מכובדת.
יש דגם עם חבילת ביצועים ושאר פינוקים.
ובתקציב שציינת תמצא מודל גבוה ששם הסיכוי לאלמנט האלמנט פחות יחסית.

Sent from my Ass

Bernard
21-12-14, 19:38
אני הייתי הולך על משהו ישן... מאוד ישן.

ש01
21-12-14, 22:12
לא כל ההצעות תואמות את מידותיך הטובות, שלמה...
לדעתי, חפש פולקסווגן gti מתחילת הדור החמישי.
ידנית כמובן.
אם לא תלחץ היא לא תשתה יותר מדי. אם כן... ההנאה מובטחת.

גם לאון הולך אבל התדמית...

עוד אפשרות אם תצליח למצוא אלפא 159 במצב טוב.

ויש עוד המון מכוניות סלון שהיו נהדרות כחדשות לפני כמה שנים והיות עפות במחירי כלום. ובצדק. התחזוקה יקרה והיוקרה המתיישנת לא מרשימה באמת.

אסף.

159 +++
אצל אשתי זה הצליח,
2011, 31000 ק"מ. דלק - 1:10-11 בכביש 6 (מעבר לחוקי) 1:8.5-9 בעיר. הרבה דלק אבל החיוך מפצה. פוזה - עד אין סוף.

דרור ברלי
21-12-14, 22:20
159 +++
אצל אשתי זה הצליח,
2011, 31000 ק"מ. דלק - 1:10-11 בכביש 6 (מעבר לחוקי) 1:8.5-9 בעיר. הרבה דלק אבל החיוך מפצה. פוזה - עד אין סוף.

כיף של אוטו, עד הטיפול/תיקון הראשון. תחזוקה יקררררה.

התייש
21-12-14, 22:35
לאחר שהבנתי שאתה איש בעל מעמד מכובד , במקומך הייתי יורד מסופרמיני.
במקומך, מכל מה שנזרק פה הייתי בוחר דווקא ב c-5 דור אחרון, עם עדיפות לרמת גימור אקסלוסיב או קומפורט.
המנוע הוא 1.6 טורבו (156 כ"ס) והגיר אייסין 6 הילוכים, מעולה.
נוחות?- נו באמת, זה סיטרואן!
אפקט הגעה?- יש ועוד איך
חיסכון? אפילו יותר טוב מה207.
ולא פחות חשוב- מחירי שוק בריצפה!
כדאי לחשוב שוב

Bernard
21-12-14, 22:37
אצל חבר שלי זה לא כ"כ הצליח, עם האלפא - ימבה בעיות עם המנוע...
עבר לאודי (משהו ספורט - עכשיו הזמין אלי MAF סנסור)- מרוצה עד הגג...

אבל לא נראה לי שלזה אתה מכוון...

wonderd
21-12-14, 22:46
גם אני הייתי בוחר אחת משתיהן (וההבדל בנהיגה די גדול..תלוי מה אתה מחפש..) - או אלפא 159 1.8 ליטר ידנית, או סיטרואן C5 מעל 2011.

בהצלחה.

eysham
21-12-14, 23:07
כבוגר הפקולטה למתנסי אלפא 159...
באמת כיף של אוטו. עד המוסך...
ומה שלא תעשה, למרות הפיתוי בכח מומנט וצריכת דלק לא הגיונית, לא דיזל!

איל

landY
23-12-14, 20:35
מה עם הטיוטה / סובארו ברווז?

יואב פולס
24-12-14, 08:54
יש לי, יש לי, יש לי...
תצא רגע מהקופסא שבה אתה חושב ותקנה...לנדקרוזר קצר. (2004-2006) אתה יכול שחור עם ערכת ניקלים אם זה קהל הלקוחות שלך, ואתה יכול לבן/שמפניה סולידיים.
אתה תיראה באוטו הכי מתאים בעולם. מינימום תקלות. מינימום אחזקה. יעשה לך 1:9. יש המון קצרים וקל למצוא אחד שמור עם ק"מ נמוך. זה יהיה גם מכובד, גם אוטו נעים לנסיעה, גם לא מושך תשומת לב.

asypeer
24-12-14, 08:55
יש לי, יש לי, יש לי...
תצא רגע מהקופסא שבה אתה חושב ותקנה...לנדקרוזר קצר. (2004-2006) אתה יכול שחור עם ערכת ניקלים אם זה קהל הלקוחות שלך, ואתה יכול לבן/שמפניה סולידיים.
אתה תיראה באוטו הכי מתאים בעולם. מינימום תקלות. מינימום אחזקה. יעשה לך 1:9. יש המון קצרים וקל למצוא אחד שמור עם ק"מ נמוך. זה יהיה גם מכובד, גם אוטו נעים לנסיעה, גם לא מושך תשומת לב.

ציניות על הבוקר..

Sent from my Ass

GodsFather
24-12-14, 09:12
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/89284-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A1%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%91%D7%9F-%D7%A9%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%98

הסבה לגז ביתרת הכסף ושיהיה בהצלחה

יואב פולס
24-12-14, 09:28
ציניות על הבוקר..

Sent from my Ass

אני לא הייתי ציני. הייתי רציני.
שלמה אינו בחור שניתן להמעיט בגודלו. להציע לו לקנות פיקנטו זה בתנאי שהוא מוריד את המושב של הנהג ונוהג כשהוא יושב במושב האחורי...('הייטאואר' בסרט תרגיל לשוטרים מתחילים אי שם בשנות ה 80' ). הצעות כמו פיאט 500 בגירסת 'הלו קיטי' או אבארט' מהצד השני לא מתאימות.
דווקא קרוזר קצר, סטנדרטי, בלי הגבהות, בלי צמיגי שטח, בלי מיגונים - הכי 'סטוק' שבעולם - יתן לו בדיק מה שהוא רוצה - נוח, מרווח, מקדם פוזה, אמין, שימושי. יש לי רק חשש שהבנות שלו יאמצו את הקרוזר והוא שוב ימצאת עצמו עם הרנגלר.

asypeer
24-12-14, 09:32
אני לא הייתי ציני. הייתי רציני.
שלמה אינו בחור שניתן להמעיט בגודלו. להציע לו לקנות פיקנטו זה בתנאי שהוא מוריד את המושב של הנהג ונוהג כשהוא יושב במושב האחורי...('הייטאואר' בסרט תרגיל לשוטרים מתחילים אי שם בשנות ה 80' ). הצעות כמו פיאט 500 בגירסת 'הלו קיטי' או אבארט' מהצד השני לא מתאימות.
דווקא קרוזר קצר, סטנדרטי, בלי הגבהות, בלי צמיגי שטח, בלי מיגונים - הכי 'סטוק' שבעולם - יתן לו בדיק מה שהוא רוצה - נוח, מרווח, מקדם פוזה, אמין, שימושי. יש לי רק חשש שהבנות שלו יאמצו את הקרוזר והוא שוב ימצאת עצמו עם הרנגלר.

חשבתי שאתה ציני כי למצוא לנדקרוזר קצר עם מעט ק״מ במחיר נורמלי שקול ללמצוא פוליטקאי הגון..אבל אולי אני טועה.
האחזקה לא יקרה בהרבה מהרכבים הפרטיים שהוצעו פה?

Sent from my Ass

Saar
24-12-14, 09:33
יואב (ושלמה),
אם אתה מסתכל על רכבים כאלו, אז קינג קצר הרבה יותר מתאים מטויוטה לדרישות מכמה סיבות:
1. מחיר זול משמעותית (רכב חדש יותר באוטו הכסף)
2. לפי מה שנאמר לי, לא מנסיון אישי - נסיעת כביש הרבה יותר טובה (אמרו לי את זה מספר בעלי טויוטה שהיה ברשותם גם קינג בעבר)

אני לא חושב שכדאי לו SUV - בהתחשב בדרישותיו שאינן כוללות שטח כלל, סביר מאוד להניח שהוצאות האחזקה תהיינה גבוהות מכל פרייבט מוכר...

יואב פולס
24-12-14, 09:41
סער - אני מקבל את מה שאתה אומר, למעט עניין האחזקה. אני לא בטוח שאחזקה של קינג קצר (שחור עם ערכת ניקלים) תהיה שקולה לאחזקה של טויוטה (שחורה עם ערכת ניקלים).

לגבי הוצאות אחזקה כלליות - אני חושב שרכב כזה שלא יראה שטח יעלה אולי 1000 שקל יותר מרכב 'פשוט' בשנה באחזקה. (למעט עניין ההוצאות הקבועות)

Saar
24-12-14, 13:31
יואב,

אף פעם לא החזקתי טויוטה.
כמו שאתה יודע, גם הקינג (ארוך, בלי ניקלים - טוב כמעט בלי ניקלים :) ) אצלי פחות משנה כך שאני לא יכול לחוות דיעה לגבי אחזקתו.
ההימור שלי שבתקציב של 70-80K, תקבל פגרו חדש ב 2-3 שנים לעומת הטויוטה וסביר שאפשר יהיה למצוא אפילו כזה ש"לא ראה שטח".
אני לא מאמין שהתחזוקה של הטויוטה עד כדי כך זולה יותר.

KOOKE
24-12-14, 14:17
מוקיר תודה על כי הנכם מעריכים את ״מידותיי הטובות״ ואכן טובות הן 187ס״מ לאורך ולרוחב לא הרבה פחות מזה.

יואב, כבר כתבתי שבמכוניות המיני או אולי הסופר מיני (כבר מתבלבל מרוב תתי הקטגוריות) המודרניות המרווח במושבים הקדמיים טוב גם למידות גדולות. מעת לעת יוצא לי לנהוד בשברולט ספארק הידנית של אשתי - אין לי שם שום בעיה של מקום או תנוחת נהיגה. מה שכתבת בהחלט נכון למכוניות המיני של פעם ולי היה חבר הזהה לי במידותיו ואולי קצת יותר גבוה שממש פירק את המושב הקדמי ושם אותו מאחור במקום המושב האחורי באוטביאנקי אבארט שהייתה לו... אך איזה רכב... היו זמנים...

לגבי ההצעה של לנר קרוזר או קינג קצרים... בתקציב שיש לי אני מתרחק מדיי אחורה בשנתונים והם גם לא ממש חסכוניים כך שעלות הדלק והתחזוקה בסופו של יום לא תביא לחיסכון משמעותי לעומת המצב היום.

אני מתכונן לצריכת דלק ממוצעת של 12 ק״מ לליטר ומעלה אחרת כל הבלאגן לא שווה את זה.

מצאתי משהו שיכול ויענה על צרכיי ולמרות שהוא יפאני אהבתי את עיצוב הפנים והחוץ שלו. כוונתי היא לטויוטה אוריס ההיברידית שנת 2011 בערך בתקציב שלי. אעשה נסיעת מבחן על רכב כזה כדי חבדוק אם אכן מתחבר אליו ולנהיגה בו.

דרור ברלי
24-12-14, 18:34
אוריס לא תתאים לך.
הרי אתה אוהב מכוניות ואוהב לנהוג.

האוריס (כמו כמעט כל טויוטה-עממית) ובוודאי ההיברידית, היא מכונית לאנשים שבמקרה הטוב מכוניות ונהיגה לא מעניינים אותם. במקרה הרע הם שונאים מכוניות ושונאים לנהוג. אלה רוב הלקוחות. נתוני המסירות לא משקרים.

לצד החיוב - היא מאוד חסכונית, ו.... חסכונית.... וכנראה גם אמינה וחסכונית.
חסכונית כבר אמרתי?
פריוס אחד לאחד, רק פחות מכוערת.
לצד השלילה - תנוחת נהיגה שלא מתאימה לגובה שלך, הגה איום ונורא (מתוגבר מדי וחסר תחושה), ניתוק מוחלט מהכביש.

אני לא מקל ראש באמינות וחסכון בדלק. בתכל'ס, אלה הפרטרים החשובים לכולנו.
אם רק זה מה שצריך, זה כנראה אוטו מושלם.

אבל אם חשובה לך גם הנהיגה....

sgill
24-12-14, 19:42
והיא לא ידנית...
ואין בה שם 'אפקט הגעה', כמו כל משפחתומטית...

boaz avrahami
24-12-14, 19:51
אם זה כבר עלה אז שאלה שמסקרנת אותי לדבי ההיברידיות-
לכמה שנים הסוללה מיועדת ומה עלות ההחלפה של הסוללה.
אני משער שזה משהו שלא נעים שנופל במשמרת שלך

KOOKE
24-12-14, 21:00
יחסית למשפחתומטיות יש לאוריס עיצוב נועז ונאה יחסית. בעיניי בכל אופן. גם תא הנוסעים גם אם קודר משהו לא ממש משעמם וההגה מבחינה עיצובית שמנמן מצופה עור ואפילו קטום בתחתיתו. אבל כל ההתרשמות שלי הייתה רק סטאטית. מדאיגה אותי איכות הנסיעה ומדד ההנאה והיא אכן לא ידנית.

לגבי המצבר יש אחריות יצרן לחמש או שבע שנים כך שבחלק גדול מהמשמרת שלי אם אכן תהיה כזו אהיה מכוסה.

דיעה סופית אגבש אחרי נסיעה ונראה לי שאתאכזב לאור דעתם של מנוסים ממני.

sgill
24-12-14, 21:43
אם תבדוק את האוריס תחת הפרמטרים שהצבת, היא לא עומדת ב-3 מתוך הארבע, לפחות:

הנאה מנהיגה - אין
אפקט הגעה - אין
ידנית - לא
חסכונית - כנראה שכן.

עכשיו, אם אתה עובד לפי מספרים ולא לפי הרגש, תחליט כמה חשוב לך כל פרמטר באחוזים. תן דירוג לכל אחת מהמכוניות שהוצעו לך ואתה שוקל. כמה מ 0-5 היא עומדת בפרמטר.
בסוף, תכפיל את הציון שנתת באחוזים ששוה הפרמטר, תחבר את כל התוצאות ותקבל את המכונית שהכי מתאימה לך - על הנייר כמובן.

בסוף - לך לפי הרגש וקנה מה שבא לך.

Derish
25-12-14, 03:26
רגע לפני שסוקלים אותי באבנים, אציע בכ"ז לעשות סיבוב התרשמות על טויוטה פריוס.

נכון שהדור הראשון נראה כמו מקרר, אבל בדור השני (2009 ומעלה) המצב השתפר משמעותית, במיוחד בצבעים מסויימים שאינם לבן. יש מדי פעם אקזמפלרים מוצלחים עם היסטוריית ליסינג אשר בפועל היו בידיים פרטיות מראשית חייהם וטופלו היטב. אפקט ההגעה ישנו, ההדיוטות יודעים לזהות רכב היברידי וזה גם משדר משהו על הנהג - התחשבות בסביבה, חדשנות ועוד כמה תכונות חיוביות.

למה אני מתעקש ששווה לעשות סיבוב? משום שלא מזמן ביליתי איתה שבועיים בארה"ב בנסיעות של 600 ק"מ ביום, וזה שינה קצת את תפיסתי לגבי הדגם. קודם כל היא מאד מרווחת, והבנתי שזה חשוב במקרה דנן. דבר שני - האינטריור שלה נראה כמו שום דבר אחר על הכביש. בהתחלה זה כמו לנהוג בחללית, אח"כ מתרגלים וקולטים שהיפנים עשו שם אחלה עבודה בקטע הארגונומי, אפילו תא המטען בנוי בצורה נוחה מהרגיל. בסה"כ העיצוב, השקט, היכולת לנוע על סוללה בלבד כשאתה תקוע בפקקים - כל אלו הם גם חלק מחוויית הנהיגה, לא הכל מסתכם בגיר ידני והגה מתקשר.

אני לא אומר שזה מושלם או אפילו מתאים, אבל לדעתי אל תמהר לפסול. שווה לעשות סיבוב ולמדוד אותה, יכול להיות שתופתע כמוני.

https://lh6.googleusercontent.com/-PyGrFCv4hh0/U7gDK-VAbwI/AAAAAAAADj4/tMhmrf_-ZNA/w412-h549-no/20140309_133529.jpg

השבדי
25-12-14, 06:48
אני שנתיים עם פריוס , האחריות על המצבר היא ל 7 שנים ומתום האחריות ניתן להאריך לשנה נוספת ב 300 ש"ח , כך שגם אם המצבר מת ויש אחריות בתשלום הנזק לא כזה נורא וזה מסיר את הדאגה הזו.
מבחינת חסכון - חסכון אדיר ומורגש מדוד 1:20.8 שזה יפה מאד , טין התלבטות האם נוסעים או לא - פשוט נוסעים.
אמינות - הרכב שנת 2007 ואצלי כשנתיים וחצי - 0 תקלות.
אז נכון , היא לא מטוס וגם לא ציפור מהירה אבל מאד מרווחת והיתרון המשמעותי של רכב עובד וחסכוני מחפה על החסרונות.
כשאני רוצה קצת אקשן אני מבקש יפה את הגראנד מאישתי לשישי...
לירן.

דרור ברלי
25-12-14, 08:59
לטויוטות ההיברידיות אין שום חסרון פרקטי. רק יתרונות. הן מרווחות, חסכוניות ואמינות.
כרכב משפחתי/יחיד וכו' - הן כנראה מושלמות.

מצד שני - הן מתוכננות מלכתחילה להיות לא מרגשות לנהיגה.
בכוונה אני אומר "מתוכננות" כי במרוצת השנים למדתי שבטויוטה בד"כ אין טעויות או גליצ'ים. הכל מתוכנן. גם מה שנראה לנו כבאג רציני, הוא פיצ'ר.

תנוחת נהיגה איומה? פיצ'ר. זה אוטו יפני. המתכננים הם אנשים קטנים עם רגליים קצרות יחסית. האוטו יכול להיות גדול ומרווח עד מחרתיים, אבל אין מקום לראש במושב האחורי והפרופורציה בין מושב הנהג, הדוושות וההגה לנצח תהיה בעייתית אם הגובה שלך מעל 185 ס"מ.

היגוי איום ונורא? קל מדי? מתוגבר מדי? חסר כל תחושה? שילדה מנותקת? מתלים שמתבלבלים מכל כביש שלא סלול היטב? התנהגות סתמית שמסתפקת רק בלהיות לא מסוכנת? - פיצ'ר רבותי, פיצ'ר. ההתייחסות לנהיגה כאן היא במושגים של "קלות נהיגה" ולא "הנאה מנהיגה". זה אוטו עם ייעוד מוגדר - משוב מהכביש זה רע במכונית שרוב לקוחותיה מעדיפים את הניתוק. במכונית שמוכרת אג'נדה שלמה, רצינית וכבדה של שמירה על הסביבה, לא משתובבים או נוסעים מהר ובכלל לא נוהגים כדי להינות, כי זה נתפס כהתנהגות אנטי סביבתית ואפילו ילדותית. וגם יפגע בצריכת הדלק.

כשטויוטה רוצים, הם יודעים לעשות מכוניות נפלאות שעושות חיוכים לנהג. ההסטוריה שלהם מלאה בכאלה - סליקה, סופרה, MR2, GT86, AE86, ועוד כמה (וכמובן ליין שלם של רכבי שטח נהדרים). גם בהווה יש להם כמה מכוניות שמציעות עוד משהו מעבר לאמינות וסחירות/שמירת ערך גבוהה.
חבל רק שהן לא מיובאות לפה. מישהו ביוניון כנראה חושש שזה יבהיל את הלקוחות המזדקנים שהפרמטר היחיד שלהם למדידת מכוניות הוא מחירון לוי יצחק.

KOOKE
25-12-14, 09:10
הפריוס ממבחינתי נפסלה על הסף.... היא פשוט מכוערת מדיי לטעמי.

אבל אי אפשר לסמוך או להכליל לגבי טעמי האישי שכן לטעמי הדיפנדר הוא יפה.... לך תבין....

grand
25-12-14, 09:40
תוסיף קצת ולך על אופל אינסיגניה

sgill
25-12-14, 10:02
האינסגניה בשנתונים הראשונים, זאת עם המנוע 2 ליטר טורבו לא חסכונית בכלל.
היא אמנם חזקה יותר מהדור הנוכחי אבל חסכונית היא לא.

boaz avrahami
25-12-14, 10:49
רוצה גם בזול גם מרשים וגם חסכוני.

תבחר שניים

OFF-RoaD
25-12-14, 11:07
שני גלגלים B-)

sgill
25-12-14, 12:40
דווקא שלושה !!

לך על הקטנוע MP3 החדש.

זול יחסית לרכב, יש לו אפקט הגעה בגלל הצורה המיוחדת, חסכוני בדלק, אבל גיר רציף ולא ידני....

http://www.scootermoped.net/wp-content/uploads/piaggio-mp3.jpg

OFF-RoaD
25-12-14, 13:06
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=552555

מה עם זה? (אין לי שום קשר אליו, פרט לכך שראיתי את המודעה וחשבתי עליך)

asypeer
25-12-14, 13:09
אפקט הגעה של מונית שירות..

Sent from my Ass

Redoren
25-12-14, 14:01
[QUOT E=asypeer;612675]אפקט הגעה של מונית שירות..

Sent from my Ass[/QUOTE]
לא יפה אסי..
אוקטביה זה לפחות מונית ספיישל...

מידבר
25-12-14, 15:29
רנו פלואנס. נוחות-יש, חסכון בדלק-אני על 16 ק"מ לליטר, אפקט הגעה-בעיני המתבונן.

Bernard
25-12-14, 19:03

כן... שמעתי שיש חשמליות בזיל הזול..

מידבר
25-12-14, 20:38
חשמליות:)? דיזל ידני. אחלה אוטו.

Redoren
25-12-14, 21:16
חשמליות:)? דיזל ידני. אחלה אוטו.

אפקט הגעה של סולל בונה.
רעש חיצוני של טרקטור מיושן.

אמיר מ
25-12-14, 21:43
סקודה סופרב דיזל בשנים שאתה מחפש הגיעה עם DSG 6 הילוכים. מדובר בתיבה אמינה וללא בעיות. בשנת 2012 דיגמי הבנזין הגיעו עם גיר 6 הילוכים פלנטרי. ניתן למצוא סביב ה 100 אלף שח.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

boaz avrahami
25-12-14, 22:48

אני עם פלואנס דיזל.
חסכונית 1:19
אני עם רכב חדש פעם שניה פלואנס דיזל בגלל 50-60 אלף קמ נסועה שנתית.
נוחיות בינונית מינוס.
הדגם החדש כבר מאובזר היטב אבל הקודם זוועה.
אמינות של הדגם הקודם שהחלפתי אחרי שנה ועשר נהדרת.
מנוע וגיר מוצלחים מאוד.
מרווח.
אפקט הגעה כמו כל משפחתומטית אבל הרכב גדול וארוך שזה מקשה על חניה בעיר הצפופה.
כאמור, בסעיף החסכוניות ואחזקה האוטו סוף הדרך- נותן בראש להיברידיות אבל המנוע נשמע היטב בעמידה אבל אני לא בטוח שהוא בתקציב זול

ד ו ר ו ן
26-12-14, 08:44
במכונית שמוכרת אג'נדה שלמה, רצינית וכבדה של שמירה על הסביבה
בהתייחס לפריוס,
לכל יצרן רכב יש ממוצע צריכת דלק משולבת של כל הרכבים שמיוצרים על ידו, שצריך לעמוד בתקן מסויים, בייחוד בארה״ב, השוק של הפריוס.

חש הרשת פרסומים שבדקו את מחיר הרכב לצרכן והגיעו למסקנה שהן נמכרות בהפסד, וההסבר ההגיוני הוא שהרכב מיועד לאזן את חוב הפחמן של החברה, ולעבות את מספר הדגמים החסכוניים כדי שיוכלו להמשיך למכור ברווח רכבים לא פוליטיקלי-קורקט בעולם השלישי.

הדגם של הונדה למשל, עונה על תנאי המינימום לקבל את התואר היברידי.

נמרוד
26-12-14, 20:27
עצוב, עצוב... איך השם של BMW כל כך הרוס, רמוס ונמוך בארץ שהס מלהזכיר את המותג בהקשר כלשהו.

ואולי בכל זאת זה אפקט הגעה שדווקא עבורך שלמה יכול להתאים?

מידבר
27-12-14, 08:55
אני עם פלואנס דיזל.
חסכונית 1:19

אולי תגלה לי איך אתה עושה את זה? אני נוהג רגוע, לא עובר את ה 2500 סל"ד ורוב הזמן סביב ה 2000, מחליף הילוכים גם סביב סל"ד זה. לא מצליח לרדת מ6.2 ליטר ל100 ק"מ.

דרור ברלי
27-12-14, 22:37
עצוב, עצוב... איך השם של BMW כל כך הרוס, רמוס ונמוך בארץ שהס מלהזכיר את המותג בהקשר כלשהו.

ואולי בכל זאת זה אפקט הגעה שדווקא עבורך שלמה יכול להתאים?

מילא התדמית.
מילא שכמעט לא הגיעו ידניות לישראל (כאן אוטו יקר של ערסים זה רק אוטומט)

זו האחזקה היקרה.
כל כניסה למוסך משחררת אותך מכמה אלפים טובים, ואלה לא מכוניות לתחזוקה עצמית.

זה למה עוד אין לי 325 E36 קופה ידנית.

boaz avrahami
27-12-14, 23:00
אולי תגלה לי איך אתה עושה את זה? אני נוהג רגוע, לא עובר את ה 2500 סל"ד ורוב הזמן סביב ה 2000, מחליף הילוכים גם סביב סל"ד זה. לא מצליח לרדת מ6.2 ליטר ל100 ק"מ.

אני ממש לא מנסה לחסוך בדלק.
אפילו די לוחץ אבל 60 אחוז מהנסועה שלי היא אוטוסטרדה.
לא מסתכל על מחשב הרכב, מחלק מרחק בין תדלוקים בליטרים שתידלקתי פעם בכמה זמן רק בשביל להתפעל מהפלא הזה...
וזה כאמור רכב שני עם תוצאות דומות כך שזה לא מקרי

ניר ל
28-12-14, 19:47
מה עם פיז׳ו 508 ? 2011 ללא ק״מ ואפילו 2012 נכנס בתקציב , אפקט הגעה חבל״ז ומנוע 1600 טורבו ?

landY
28-12-14, 19:51
אני רק שאלה.... כמה ק"מ אתה עושה בשנה כדי להפוך רכב נוסף לכדאי?

KOOKE
29-12-14, 08:56
אני נוסע בשנה כ- 20,000 ק״מ כולל טיולים. לא מדובר על רכב נוסף אלא שינוי בהרכב הרכבים המשפחתי. יש לנו כבר במשפחה רכב שלישי שהבנות הצעירות עושות בו שימוש. הן כמעט ולא נוסעות אלא רק כמה ק״מ בודדים ביום. כרגע יש לבנות פיג׳ו 207 שנת 2012 אטומטית 1.6 ל׳. הרעיון הוא לתת לבנות את הרוביקון לשימוש יום יומי ולהחליף את הרכב שלהן למשהו אחר בשבילי. כמובן שהרוביקון יוחרם מהן אחת לשבועיים שלושה לטובת טיול.
על פי החישובים שלי כולל התחשבות בהפרשי עלויות הביטוח אם אקח לעצמי רכב עם צריכת דלק ממוצעת של למעלה מ- 12 ק״מ לליטר אחסוך בשנה כ- 15,000₪.

לא אוהב את הפיג׳ו של הבנות ומחפש משהו אחר שאתחבר אליו יותר. דרך אגב הפיג׳ו הזו לא כזו חסכונית ואם לוחצים (צריך ללחוץ כי הגיר האוטומטי שם דיי מסורס) היא צורכת כ9 ק״מ לליטר ואף פחות.

sgill
29-12-14, 09:05
תבדוק כמה עולה ביטוח נהג חדש/צעיר (אם הן כאלו) לרוביקון.

KOOKE
29-12-14, 10:37
בדקתי. לרוביקון מקיף + חובה 8,000 ש"ח. לפיג'ו מקיף + חובה 7,000 ש"ח.

פער של 1,000 ש"ח לרעת הרוביקון. עדיין יתקזז לעומת החיסכון השנתי בדלק.

ד ו ר ו ן
29-12-14, 19:01
בדקתי. לרוביקון מקיף + חובה 8,000 ש"ח. לפיג'ו מקיף + חובה 7,000 ש"ח.

פער של 1,000 ש"ח לרעת הרוביקון. עדיין יתקזז לעומת החיסכון השנתי בדלק.
אתה צריך לשקלל את עלות רכישת הרכב הנוסף כדי לדעת בדיוק כמה ומתי בכלל אתה מתחיל לחסוך.
לא רוצה להשביז, אבל יש סיכוי שזב בין כמה שנים לבין לא קורה.

KOOKE
29-12-14, 20:49
דורון, אכן נקודה שלא לקחתי בחשבון. אבל, התכנון הוא להוסיף כ- 15,000₪ מקסימום על החלפת הרכב. כך שעל פי התחשיב שלי החיסכון יתחיל מהשנה השנייה.

landY
29-12-14, 21:11
אם אתה מחפש רכב כייפי, בתור התחלה, תוריד את כל ההיברידיות מהרשימה. תבדוק את הלקסוס is250, כמשומשת רכב מאוד מהנה ובמחיר סביר. במוו סדרה 1 יש אפילו בידני.

דרור ברלי
29-12-14, 22:04
הלקסוס IS250 אכן מצויינת, מפוארת, נראית ספורטיבית וייצוגית כראוי לפרקליט מכובד - וגם אמינה.
רק אל תצפה ממנה להיות דינמית כמו ב.מ.וו סדרה 3 המקבילה, כי היא לא.

yoni_0000
29-12-14, 22:21
פולו שנתון 12-13
ידני 1.4 יען חסכוני...
יותר יפה מהגולף לטעמי.
אמינה, נוחה, מפנקת ומהנה....

אתה אפילו נשאר עם עודף של עשיריה בממוצע

sgill
29-12-14, 22:23
+1 לסדרה אחת של במוו (עדיפות לידנית).
אפקט הגעה - יש
הנאה מנהיגה - יש
חסכון בדלק - יש
ידנית- יש

גם אשתך תשמח
הרכב מתאים לגיל למעמד למגזר ולמגדר....

לדעתי פולקסוואגן EOS היא אלטרנטיבה נחמדה אם אתה רוצה יכולת להשיל את הגג ומוותר על תיבה אוטומטית.

ד ו ר ו ן
29-12-14, 22:41
דורון, אכן נקודה שלא לקחתי בחשבון. אבל, התכנון הוא להוסיף כ- 15,000₪ מקסימום על החלפת הרכב. כך שעל פי התחשיב שלי החיסכון יתחיל מהשנה השנייה.
בטוח?
המספרים נראים לי מאד אופטימיים.
כשבדקתי אפשרות להעמיד את ההיילקס, ולרכוש פרייבט קטן בעלות של כ-5000ש"ח, מהבית לרכבת+נסיעה בינעירונית פעם-פעמיים בשבוע, הגעתי לסיכום שנתי של אחזקת 2 הרכבים (קנייה, אחזקה ודלק) עם הפרש זניח לחיוב בין לנסוע כל יום עם ההיילקס כ-90 ק"מ.
כ"כ זניח שברור לי שזה בסוף ייצא לרעתי..
חסכון של 15K בשנה נראה לי מאד אופטימי, אפילו מידי.

הכנסת עלויות טיפול?
הערכת תיקונים לא צפויים שצפוי שיקרו?
את הטיפולים של הרנגלר?

KOOKE
30-12-14, 01:45
דורון, אתה מפספס כאן איזו שהיא נקודה. כיום יש כבר שלושה רכבים במשפחה. רוביקון לי, ספארק ידנית לזוגתי ופיג׳ו 207 לתאומות בנות ה-18.

הנסועה של התאומות שואפת לאפס. הנסועה שלי כ- 20,000 ק״מ בשנה. הרעיון הוא לתת לתאומות את הרוביקון ולהחליף את הפיג׳ו 207 במשהו אחר שיהיה לטעמי ושיהפוך לרכב היום יומי שלי. אין כוונה להוסיף רכב מעבר למה שיש אלא להחליף רכבים ומשתמשים.

הלקסוס והב.אמ.וו. בהחלט קוסמות אבל בתקציב שיש לי אני מאד מתרחק אחורה בשנתונים משמע עלויות תחזוקה ותיקונים גבוהות ומן הסתם יקרות יותר. התקציב הוא בסביבות 80,000₪ ועדיף פחות.

לאחר קריאת מבחני דרכים מתכנס לכיוון הסיטרואן c5 שנתון 2011 והלאה. מנוע 1.6 גיר אוטו׳ אומנם אך בעל שישה הילוכים ומפתיעה לטובה בנתוני צריכת הדלק.

דרור ברלי
30-12-14, 02:55
אל תעשה את זה.

boaz avrahami
30-12-14, 07:47
אין ספק שסיטרואן הוא הרכב שיחסוך לך כסף [emoji1]

אתה יכול גם להתקין לו גז...

יואב פולס
30-12-14, 08:39
השם יקום דמך.
זול וזוגלובק - שניהם מתחילים ב ז' ובשניהם אתה מקבל נקניק.

landY
30-12-14, 08:40
אל תעשה את זה.
+1x2

דרור ברלי
30-12-14, 09:45
מכוניות סיטרואן באופן מסורתי מצטיינות במבחני דרכים. נוחות, התנהגות כביש וכו' - תמיד בצמרת.
חבל רק שרמת איכות הייצור/הרכבה של המכוניות הללו לא תואמת את איכות ההנדסה שלהן.

המכוניות הפשוטות של סיטרואן הן מצוינות.
אבל הסיטרואן המפוארות/מאובזרות/משוכללות - ממש לא.
בנוסף לפוטנציאל התקלות הרגיל, גם למנוע ה-1.6 טורבו THP יצא שם רע.

asafk
30-12-14, 10:27
ואיך המנוע 1.6 THP של ב.מ.וו ? יותר טוב?

אסף.

Derish
30-12-14, 12:28
מצטרף לדיס-המלצה של דרור. עם ה-C5 יתכן שתיפול על אקזמפלר אמין יותר או פחות, אבל סביר להניח שתתקשה למכור אותו בבוא היום ותספוג אובדן ערך משמעותי יותר מזה שתרוויח בקניה.

הפז'ו 508 יכולה להיות רעיון טוב יותר אם נכנסת לתקציב. ואם כבר הוזכרה הפולו - גם לה הייתה גרסת GTI שאולי שווה בדיקה.

grand
30-12-14, 13:38
הסיטרואן 1.6 זהה לפזו 508 כמעט בכל למעט עיצוב, בדגם הזה אין גם את המערכת הפינומאטית של כריות האויר, אישית לא הייתי חושש מתקלות יותר מכל רכב מנהלים אחר, רכבי VAG משומשים לדעתי יאכילו אותך מרורים בכפית, אלהי המכוניות יחזיר לך בריבית את כל מה שלא חווית עם הלנד רוברים שהיו לך.
מנוע ה THP 1.6 של ה C5 זה בדיוק אותו מנוע של BMW, ויתקנו אותי המומחים..
הרכבים האלה זולים, קנה במחיר שחיטה ומכור בזול בבוא היום, מי שהפסיד הם הבעלים הראשונים.

דרור ברלי
30-12-14, 13:58
ואם המנוע הזה נמצא גם בב.מ.וו, זה עושה אותו מוצלח או אמין יותר?
לב.מ.וו לא היו פלופים?

אתה רוצה עלויות אחזקה של ב.מ.וו? לך על האורגינל. קנה ב.מ.וו. לפחות תקבל הנעה אחורית, הנאה מנהיגה ואיכות גימור.

מנועי טורבו קטנים עם הספק גבוה ברכב משומש שכבר לא באחריות זה פתח לצרות. ושלא יגידו אחר כך שלא הזהרתי.

nirs
31-12-14, 09:03
לא עברתי על כל השרשור, אז מקווה שלא חוזר על המלצה, אבל אם אני הייתי צריך לבחור בפרייבט שגם נותן פוזה וגם מהנה לנהיגה אז מיאטה היתה ככל הנראה הבחירה הראשונה.

Bernard
31-12-14, 19:00
לא עברתי על כל השרשור, אז מקווה שלא חוזר על המלצה, אבל אם אני הייתי צריך לבחור בפרייבט שגם נותן פוזה וגם מהנה לנהיגה אז מיאטה היתה ככל הנראה הבחירה הראשונה.
איך יוצאות פה כל הפנטזיות הילדותיות שלנו, הגברים, לגבי מה ש"מרשים" ושיש לו "נוכחות"...

אם הולכים בכיוון כזה, אני מצביע על פורד אנגליה, עם מנוע 1.6L - היתה החלום שלי (במקום זה היו לי פרינץ 1000, סימקה 1000 וכמה מיני (הכי חמודה היתה החצי אוטומטית) וכמובן הגילבוע, שעליה "למדתי" מכונאות)..

יובל48
31-12-14, 19:40
פורד אנגליה....הברקסים עם השטנגות לא משהו.
בחלום שלי לשעבר היתה אופל מנטה.

Gilad
31-12-14, 19:48
אלפה גולייטה

מכרתי אחת לפני שנה בת 3 בפחות מ80000 שח

אחלה פוזה, נעימה לנהיגה, חזקה וחסכונית (1 ל12 בנגיעה סבירה, הרבה יותר מזה בנסיעה רגילה)

אצלי הייתה אמינה מאד ובמשך כמעט 100k קמ לא ראתה מוסך מעבר לטיפולים שוטפים

Bernard
31-12-14, 19:54
פורד אנגליה....הברקסים עם השטנגות לא משהו.
בחלום שלי לשעבר היתה אופל מנטה.

נו, הלכת הרבה יותר גבוה ממה שהתכוונתי.
הרכב האולטימטיבי "שלי" היה אופל GT. עד לפני כמה שנים אפילו חיפשתי אחד...

shachar
31-12-14, 20:01
נו, הלכת הרבה יותר גבוה ממה שהתכוונתי.
הרכב האולטימטיבי "שלי" היה אופל GT. עד לפני כמה שנים אפילו חיפשתי אחד...

בילדותי חנתה כזו אדומה בקצה הרחוב.
הייתי מרייר עליה כל יום בדרך לבית הספר היסודי.

sgill
31-12-14, 22:08
בילדותי חנתה פיאט X1/9 כחולה בקצה הרחוב.
הייתי מרייר עליה כל יום בדרך לבית הספר התיכון.

KOOKE
01-01-15, 00:43
המיאטה חלפה בראשי אבל נפסלה. משתי סיבות. האחת האמירה הנכונה של בועז על כך שבגילי ועם מידותי רכב כזה עבורי זה מחזה קצת פטתי. הסיבה השנייה שמנסיעת מבחן קצרה שזכורה לי מהמיאטה, הישיבה הנמוכה שם והחלל הדיי צר עבור הנהג לא ממש היו נוחים לגובה ולכרס שלי.

אם מדברים על רכב שהעלה בי ריר שנים רבות זו הפיאט קופה שכונתה מיני פרארי או פרארי לעניים. כמה בודדות שרדו בארץ עד היום. אחת מהן עד לפני כמה שנים הייתה חונה דרך קבע ברחוב שלי.....

כרגע אין קופצים על הפיג׳ו 207. רק לאחר שתמכר העסק יצא לפועל.

ייתכן שבסופו של דבר אוותר כליל על אפקט ההגעה לטובת ההנאה והחשק.... נראה מה יהיה רלבנטי ומצוי בלוחות בעת שהפיז׳ו תמכר.

boaz avrahami
01-01-15, 04:34
לא מבין איך לא חשבתי על זה קודם אבל מה דעתך על ה 911?

sgill
01-01-15, 09:28
אם פיאט קופה עשתה לך את זה, אולי תסתכל גם על האלפא GT.
ב- 80K אפשר למצוא אקזמפלר טוב.
הרכב מהנה לנהיגה, יש לו אפקט הגעה, יש לא מעט ידניות בארץ.
רוצה 'להשתולל', לך על גרסת ה- 3.2 ולא ה 2.0 (בכל מקרה שתיהן מאוד מהנות לנהיגה).
הפשרה היחידה היא אמינות שמשפיעה על עלויות אחזקה (אישית אני לא יודע פרטים כך שעדיף לבדוק אם זה צד חלש של הרכב).

http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200511/2004-alpha-romeo-gt-16_600x0w.jpg

שנה טובה

יואב פולס
01-01-15, 10:21
כרגע אין קופצים על הפיג׳ו 207. רק לאחר שתמכר העסק יצא לפועל.

ייתכן שבסופו של דבר אוותר כליל על אפקט ההגעה לטובת ההנאה והחשק.... נראה מה יהיה רלבנטי ומצוי בלוחות בעת שהפיז׳ו תמכר.

אז למה אתה משגע פורום שלם? דבר איתנו ב 2016 כשהפיג'ו תימכר...

נמרוד
01-01-15, 10:25
או תימסר...

דרור ברלי
01-01-15, 13:14
אל תדאג, יש מספיק קונים פראיירים לסופרמיני אוטומטית...

KOOKE
01-01-15, 13:25
יואב כדבריה של נעמי כפיות בפרסומת האחרונה להוט - לכל סיר יש את הכפית שלו....

Bernard
01-01-15, 18:23
יואב כדבריה של נעמי כפיות בפרסומת האחרונה להוט - לכל סיר יש את הכפית שלו....

לא ראיתי את הפרסומת אבל רק שלא יתברר שאתה והפיז'ו הם הסיר והכפית המתאימים ו... זהו:rolleyes:

-->