PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ראשון על הרכב החדש, אשמח לעזרה.

רביד4773
20-12-14, 23:47
ערב טוב לכל הג'יפולוגאים.

לפני כשבועיים רכשתי סוזוקי סמוראי 91

אחרי התאקלמות נסיעה בכביש ובשטחים קרובים לבית (עליות, ירידות,חלוקי נחל, בוץ, שילוב הילוכים) אני מעוניין להוציא אותו לעולם הגדול, אין לי עדיין את הידע, לכן אני פונה אליכם, אשמח אם תוכלו לעזור לי להרכיב מסלול אידאלי שיענה על הצרכים שלי.
והם:
טיול של מספר ימים(4-2) שישלב מספר חבלי ארץ (רצוי)
רמת עבירות קלה-בינונית - שיהיה מאתגר
עצירות תצפית לקפה.
אפשרות לשילוב הליכה רגלית (אם המיקום מאפשר הפקרה של הרכב ללא השגחה)
יציאה מחרתיים (22.12)
חשוב לציין שלטיול אצא עם הרכב שלי בלבד לכן כדאי שהמסלולים יהיו מטויילים ככל האפשר וקרובים לכבישים ראשיים - אני לא מפחד לטעות כל עוד זה לא יסכן אותנו.
חשוב לי בטיול להתנסות וללמוד את הרכב, לכן רצוי שהוא ישלב מספר חבלי ארץ הרי שומרון,נחלי צפון,מכתש מדברי,דיונות,שבילי כוכר פשוטים הכל יתקבל בברכה. אם יש מסלולים המוכרים כמסלולים למתחילים אשמח לשמוע עליהם.

חשבתי להיכנס למסלולים של מספר שעות לצאת ולעבור למסלול הבא, עם אופציה לאטרקציה בין לבין בהתאם לאזור.

ברשותי הספר "חפוז בשטח" של אבירם ברקאי אשמח להעזר בו.

תודה רבה מראש

מיכה100
21-12-14, 10:10
לפני שאתה טורף את העולם בביס אחד, תעצור שניה.
כג'יפאי חדש על רכב ישן (מאוד), אני ממליץ לך בחום לא לטייל לבד - הסיכוי להתקעות הוא הכי גרוע שיכול להיות.
יש לך ספר טיולים עדכני, תבחר טיול ראשון קל, תכיר את האמינות של הרכב, תעלה את אורך הטיול ורמת הקושי בהדרגה.
והעיקר תתחדש ותהנה - עכשיו זו תקופה מדהימה לטיולים!

רביד4773
21-12-14, 13:49
אהלן מיכה,
אני מבין את הבעייתיות בירידה לשטח עם רכב בודד, אופי הטיול לא מאפשר לי לצרף רכב נוסף לצערי. השאלה אם יש מסלולים שניתן להיכנס אליהם לבד?
משהו מעבר לרמת השביל, קצת מאתגר אך בטוח.
תודה רבה

de fox
21-12-14, 14:51
מה שמיכה מתכוון זה שהעיניין זה לא יכולת הנהיגה שלך או הכרת המסלולים אלה ההכרות שלך עם הרכב. סמוראי הוא רכב שטח מצויין שישרת אותך נאמנה אבל חשוב להבין שרכב בן 25 שנה לא חף מתקלות ואסור לשכוח שהשאלה היא לא האם תיתקע בשטח אלה מתי זה יקרה. לא כדי לך להיתקע לבד עם רכב שאתה לא מכיר בצורה אינטימית. שלא תבין לא נכון, גם אני הייתי "חוטא" בטיולי מדבר של לילה או שניים לבד אבל זה היה אחרי שהרגשתי שיש לי את היכולת והציוד לעשות אוברול כללי מתחת לעץ בערבה ברוגע. חבל על החוויה הלא נעימה במקרה הטוב (אתה לא רוצה לגלות את המקרה הרע).

מיכה100
21-12-14, 15:08
רביד, אפשר לטייל בכל שביל לבד (ויש די רבים שגם עושים את זה) - השאלה היא איזה סיכון אתה מוכן לקחת, וכמה אתה מאורגן למצב שהסיכון יתממש.
אני לא יכול להמליץ לך איזה סיכון (איזה שביל) מתאים לך.
בכללי תבחר בתור התחלה מהספר מסלול בעבירות קלה ואולי טיפה בינונית, קרוב ככל האפשר לכבישים ולאו דווקא במקום רגיש בטחונית. תחשוב מראש איך אתה מגיב לתקלות (תרגלת כבר החלפת פנצ'ר למשל? הג'ק מרים מספיק גבוה? מפתח האומים מתאים?), והאם אתה בנוי ומצוייד להליכה של כמה קילומטרים טובים במקרה של תקלה משביתה.
ועדיין אני ממליץ שתחשוב פעמיים ותצבור טיפה נסיון לפני שאתה קופץ למים הגועשים.

רביד4773
21-12-14, 18:01
אני לא גיבור גדול ואין ספק שיש לי עוד הרבה ללמוד אבל כל עוד לא אתקע עם הסמוראי בצורה שתסכן אותי (למשל בזוית צד עם סיכון להיתהפכות, מצב שכבר קרה לי אך קרוב לבית) אני לא מפחד, מטרת הטיול היא בעיקר למידה, אני מאמין שהדרך הטובה ביותר ללמוד היא להתמודד עם המצב בזמן אמת.

katsirz
21-12-14, 18:12
כאשר אתה מטייל לבד, קח בחשבון שאתה עשוי להישאר מנותק גם מתקשורת. איזורי הטיול לא בהכרח מכוסים על ידי רשתות הטלפון. לבד ברכב, וללא רכב נוסף, אלה טיולים שרק אנשים מאד מאד מנוסים יכולים לצאת אליהם. לפי השאלות שלך, אני לא משוכנע שאתה מודע למגבלות כניסה לשטחי אש. אנחנו לא מכירים את רמת הניווט שלך. אני חושב שכל מי שימליץ לך כאן על מסלול בתנאים שהצגת - מסכן אותך מאד. צא מהרעיון ההרפתקני שלך ולך לכיוון מציאותי. תקרא כאן מה קרא לאדם שיצא לטייל בשביל מסומן לבד ויצא ללא פגע בנס.

KOOKE
21-12-14, 18:14
מצטרף להמלצות לא לטייל לבד כרגע.

כן שמעתי על שיטת לימוד השחייה לפיה זורקים ישר למיים העמוקים.... בתיאוריה זה עשוי להצליח בפועל הרוב טובעים כשלומדים שחייה בשיטה הזו....

de fox
21-12-14, 18:37
אני מאוד מתחבר למקום שאתה בא ממנו אבל בכל זאת שמע סיפור, יצאתי לטיול בסמוראי שלי לאיזור הנחלים הגדולים בדרום, 2 לילות בשטח שאני מכיר טוב. היה אחלה טיול ואפילו הגעתי הביתה בשלום. כשהגעתי הביתה לחצר, דוממתי מנוע, פרקתי ציוד והתכוונתי להעביר את הרכב לחניה, מנסה להניע- לא מניע.... הלך הכויל (סליל ההצתה).עכשיו תבין... לא משנה איזה מוסכניק מוכשר אני ואיזה כישורי אילתור יש לי, אם זה היה קורה לי בכל שלב במהלך הטיול הייתי מחכה שעות לחילוץ מאלוהים יודע מי ומשלם על זה בהתאם. אז אחרי שאמרתי הגומל לאלוהי התזמון והמיקריות- הוספתי סליל הצתה לרשימת הציוד חובה לשטח ורשמתי לעצמי עוד שיעור בג'יפאות בחינם שהרווחתי. בקיצור, עזוב אותך ללמוד בדרך הקשה, אפשר ללמוד בדרך הכיפית ואפשר ללמוד מניסיון של אחרים, הרי עם הייתי נתקע בשטח עם חבר זו חוויה, אם הייתי לבד זה היה סיוט ברור. את ההרפתקאות תדחה טיפה לזמן שתהיה קצת יותר עם גריז על הידיים ואחרי שגזרת (וחילצת) איזה בורג או שניים, במיוחד כשמדובר בסמרואי בן 25.

אמיר ב.א
21-12-14, 19:05
בנוסף למה שנאמר ,

אני אישית לא מבין את המשפט הבא :

"
לכן רצוי שהוא ישלב מספר חבלי ארץ הרי שומרון,נחלי צפון,מכתש מדברי,דיונות,שבילי כוכר "

אתה רוצה לעשות את חוצה ישראל במספר ימים ? זה יותר בכיוון של ראלי ,
ולא טיול להנות ממנו ןבטח לא טיול ראשון.

מה הבעיה עם טיול שהוא רק בצפון , או רק בדרום ?

קח את הזמן שלך , לאט לאט ,
יש לך רכב שטח חדש ואתה רוצה לבלוע את כל העולם בבת אחת , אבל ...

שלא תופיע כאן בהודעות של ג'יפים לחילוץ כבר בטיול הראשון שלך :)

לא כתבת מאיפה אתה בארץ ,
אבל בכל מקרה , בעונה הזו רמת מנשה היא מקום מאוד מומלץ , יש שם המון מסלולים , יחסית קרובים לציויליזציה,
גם פריחה , גם ירוק ...וגם הרבה בוץ!

רביד4773
22-12-14, 00:03
אהלן אמיר, אני מצור יגאל סמוך לכפר סבא\משולש.
הכוונה שלי היא שלא אכפת לי כל כך באיזה אזור בארץ לטייל, זה לא מדד בטיול, העיקר שיתאים למתחיל כמוני, בטח בירידה לשטח לבד. אם אפשר להתנסות על כמה תוואים ולראות נופים שונים -מה טוב.
הטיול הוא "פרידה" מחבר שמתגייס, אנחנו מטיילים בימי חול ובהתראה קצרה, לכן האמנתי שירידה לבד היא האופציה היחידה, העיקר לטייל.

gmike
22-12-14, 00:24
רביד, אני איתך! כבר בחפש"ש שלי, לפני 8 שנים קניתי את הרכב והג'יפ הראשון שלי, סמוראי מודל 1990 שאיתי עד היום. חצי שנה חרשתי את כל הצפון, עם עוד חבר טוב שבדיוק השתחרר. אמצע שבוע, וגם סופשי"ם, לבד, בלי ידע מוקדם במכונאות, למדתי הכל לאט לאט. אף פעם לא נתקעתי או חזרתי על גרר.
אז אין לך מה לפחד, צא לטייל, מה שכן-לא הייתי יוצא לטיולים ארוכים או מסעות כשאתה עוד לא מכיר את הרכב ובלי ניסיון, טיולים חד יומיים עדיף בהתחלה..

מיכאל.

-->