PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש דרך ביתית לכופף צינור מתכת.

יוסי בר צבי
21-12-14, 17:47
לקראת פורים חבורת המתנדבים שלנו רוצה להכין קונסטרוקציה שתישא "איש מרחף"- floating man.
ליצירת הקונסטרוקציה צריך לכופף צינור מתכת מגולוון שקוטרו חצי צול או שלושת רבעי צול ואורכו כ- 1.5 מטר (לא צינור מים) 3 פעמים.
כל כיפוף צריך להיות 90 מעלות ומינימלי בקוטרו .
חשבתי לקנות קשתות ריתוך אבל ככל שניסיתי לא הצלחתי למצוא בקטרים האלו.
חשבתי להזמין כיפוף במפעל "כל כיפוף" בפתח תקווה אבל ראיתי שאחרים בפורום קיבלו מהם הצעות מחיר גבוהות ואנחנו מכינים את זה בהתנדבות לשמח ילדים מוכי גורל לקראת פורים ואמצעינו דלים.
יש איזו דרך ביתית פשוטה וישימה לכופף צינורות באמצעים ביתיים ומבלי לגרום לשבירתם ? שימוש בברנר יכול להועיל ?
תודה מראש,
יוסי

bizon
21-12-14, 17:54
תנסה למלא את הצינור בחול ים יבש ולכופף בחימום ... (לא מנסיון פשוט מסתדר לי בהגיון ) אני הייתי מסביר למפעל שמדובר בפעילות לטובת ילדים ואני בטוח שהם לא יגבו תשלום. סך הכל לא מדובר במשהו מסובך ואתה מגיע מראש עם החומר גלם.
בהצלחה :)
מור

boaz avrahami
21-12-14, 18:02
שים את הצינור על העורף ועם שתי הידים תכופף אותו.
אפשרות נוספת
החזק את הצינור בשתי ידים , הרם רגל ימין והבא את הברך אל מרכז הכיפוף. מתח את הידים אחורה ואת הברך קדימה והקפד לשמור על שיווי משקל עד שהגעת לזווית הרצויה.
חזור על הפעולה עד שתסיים את כל הצינורות.

אם הצינור יותר חזק ממך, גש לכל מסגריה ובקש שיכופפו לך עם מכופפת צינורות הדראולית שיש בכל מסגרייה.

אבל האמת, לפי איך שאני מכיר את השרשורים שלך מהעבר יש לי חשד שאתה מחפש מישהו שיתנדב לעשות לך את זה בחינם.
אז למה לא תשאל ישר מי מוכן לעבוד בשבילך בהתנדבות?

ועוד דבר קטן-
אתה צריך מהנדס בטיחות שיחתום לך שהמתקן בטיחותי.
זה לא כמו להנדס לעצמך את החשמל בבית, פה אתה מסכן ילדים של אחרים בהתנדבות

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

lizard
21-12-14, 18:09
צינור אחד שלושה כיפופים או שלושה צינורות כל אחד 90 מעלות?
בעיה לכופף כזה קצר 3 פעמים. אני יכול לכופף צינור סקדיואל בקוטר 33ממ. לא בטוח שיהיה מטר וחצי, כנראה יותר אם מדובר על 3 כיפופים על צינור אחד.

אמיר ב.א
21-12-14, 20:23
https://www.youtube.com/watch?v=QjybH5jJqTY

יוסי בר צבי
22-12-14, 15:32
מיכה ואמיר תודה.
ביניים אילתרנו איזה פתרון בדמות צינור חצי צול ישר שלתוכו השחלנו במקומות שבהם נדרש כיפוף, ברזל עגול 16 מ"מ מכופף....אחלה פתרון לצרכים שלנו.
חג חנוכה שמח, יוסי

-->