PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימני 2015

brianla
21-12-14, 20:05
שלום לכולם,

לפי מירב הבנתי הגימני החדש הישן והטוב בדרך וכנראה שכל רגע יהיה זמין במכשירי תנועה.

מעניין מתי יהיה זמין ? מה יהיה המחיר ?

אני חושב למכור את הגולף ולרכוש גימני מתוך רצון להתחיל לטייל בשטח קל בינוני וקוסם לי הראיון של הגימני הידני.

איפה יהיו החסרונות בשטח עם תיבה ידנית ? בשלב זה אין לי כוונות להיגרר לשטח קשה וקיצוני.

שיפורים של התחלה - מיגונים מתחת לרכב, מיגוני סף מדרגה והגבהה. (הערכה 10 עד 12 אלף ש"ח לשיפורים איכותיים) , אחפור לכם כשיהיה רלוונטי.

שיפורים בהמשך יהיו על בסיס צורך - גגון, נעילות, שיפור פגוש קידמי, תפוח ולא חסר מה לפר ברכב... על כל דבר אעשה דוקטורט בכיף כשיגיע הזמן

תודה,

בריאן

asafk
23-12-14, 15:58
זמינות ומחיר.... לא ממש ברור. המחיר שמדברים עליו גבוה מדי - כ 120 אלף. לדעתי תמחור באזור ה 100 יהפוך אותו ללהיט אבל ב120 כבר יש הרבה מלקוחות הלייפסטייל העירוניים שיבחרו משהו אחר.
ידני בשטח זה מצויין, אבל דווקא בג׳ימני עם יחסי העברה ארוכים ומעט מומנט לאוטומטי יש יתרון. כך או כך שתי הגרסאות נהדרות בשטח, רק הידני דורש תרגול כדי לא לשרוף מצמדים.

אסף.

Tzvika-Pick
26-12-14, 18:28
השיווק אמור להתחיל בתחילת השנה הבאה (2015). אל תתפוס אותי במילה אם זה ינואר או פברואר, משהו באזור הזה.
המחיר צפוי להיות 100 אלף ש"ח לדגם ידני, 120 לאוטומט.

בשביל שטח קל ובינוני אתה לא צריך להוציא 10 אלף ש"ח על שיפורים. כל היופי בג'ימיני זה שהוא מגיע מוכן לשטח ביום שהוא יוצא מהסוכנות. מה שאתה כן צריך זה מיגון טרנספר, עניין של 500-600 ש"ח אם אתה מרכיב לבד או 800 ש"ח אם מרכיבים לך. מיגוני סף, מדרגות, הגבהות - חכה עם זה. וגם אם כן, זה לא אמור לעלות לך 10,000 ש"ח. ג'ימיני זה רכב של תפרנים, יש פתרונות בזול.

asafk
26-12-14, 18:37
100 לידני זה מחיר מעולה. נחכה ונראה.

אסף.

4by4
30-12-14, 10:28
בחצי שנה האחרונה אולי קצת יותר, אני שומע שעוד חודש חודשיים הוא הולך לחזור. הייתה שמועה ממש חזקה כי בספטמבר אוקטובר של השנה הוא יהיה.
כמו שאתה רואה, זה לא קרה.
קיצר, גם מה שאומרים עכשיו על ינואר פברואר הייתי לוקחת בערבון מאוד מוגבל.

idan10
30-12-14, 14:54
ישנם מספר רכבים בארץ שהגיעו לצרכי תקינה!
ככל הנראה השיווק יהיה בתחילת 2015.

Aviram
30-12-14, 16:32
לפי התמונות בפייסבוק יש כבר כמות בנמל אילת.

4by4
31-12-14, 01:09
יש באמת איזה קבוצה/מועדון ג'ימני בפייסבוק? או שזה רק העמוד של מועדון סוזוקי?

savyon
31-12-14, 09:06
יש באמת איזה קבוצה/מועדון ג'ימני בפייסבוק? או שזה רק העמוד של מועדון סוזוקי?
יש לך פה את פורום סוזוקי...

דרור ברלי
31-12-14, 15:25
מקורות יודעי דבר מוסרים:
זה ג'ימני כמו פעם לטוב ולרע, אבל עם נגיעות חשובות במקומות הנכונים. ממתק אמיתי. יש לכם למה לצפות.
המבחן יתפרסם בקרוב.

Redoren
31-12-14, 15:30
מקורות יודעי דבר מוסרים:
זה ג'ימני כמו פעם לטוב ולרע, אבל עם נגיעות חשובות במקומות הנכונים. ממתק אמיתי. יש לכם למה לצפות.
המבחן יתפרסם בקרוב.

דרור, אני מקווה שאתה יודע את מי לקחת למבחן...
(זוכר את המעלה בקורס צילום של אבנר?, ואת הטיול במערת המכפלה?)

4by4
31-12-14, 17:08
מקורות יודעי דבר מוסרים:
זה ג'ימני כמו פעם לטוב ולרע.

הרעידות....הפאקינג רעידות :(

דרור ברלי
01-01-15, 08:12
דרור, אני מקווה שאתה יודע את מי לקחת למבחן...
(זוכר את המעלה בקורס צילום של אבנר?, ואת הטיול במערת המכפלה?)

פספסת קצת.... אולי חבל שלא ידעתי שאתה זמין להעביר ככה סתם יום בשטח. היה נותן עוד פרופורציה ממישהו בעל נסיון על המכונת כביסה הזו....

ואין שום רעידות. רק הטילטולים הרגילים של אוטו קטן וקל עם בסיס גלגלים קצרצר. כמה שסופה הרבה יותר נוחה מהדבר הזה.... הגב שלי עוד כואב.....

יואב פולס
01-01-15, 10:15
והמחירים?

tamir128
06-01-15, 13:56
דרור, קודם מפרסמים אצל מי שמשלם?
ככה יפה?

יאללה, פרסם גם כאן...!

דרור ברלי
06-01-15, 15:43
קודם מפרסמים אצל מי שהיחצ"נים רודפים אחריו ומקבל תמיד ראשון את כל המכוניות. אבל שם המקום מוגבל וגם הקהל שונה.
כאן יש מקום ואפשר לרדת לעומק הטכני, להתלהב וגם ללהג להנאתי.

סבלנות. מחר.

amitaikl
06-01-15, 15:58
סבלנות. מחר.

בניו זילנד כבר מחר :mad:

דרור ברלי
06-01-15, 16:01
גם בצבא, אם אתה רוצה לחם טרי מהיום, תבוא מחר.

roadmonkey
19-01-15, 18:54
שלום חברים,

אני שוקל לקנות ג׳ימני חדש. המחירים של הדגם הידני בשוק המשומשים מרגישים לי קצת גבוהים מדי, ואני ממש לא אוהב לנהוג ברכב אוטומטי. קראתי הרבה בפורום והידע שנצבר פה הוא נהדר - תודה!
אני רווק עם כלב, כך שמבחינת הגודל אין בעייה. הרכב ישמש אותי כרכב יום-יום, ולהרבה טיולים של כמה ימים בשטח, עבור תחביב שאני עוסק בו. אין לי משיכה לשטח טכני במיוחד, וגם לא את הידע הנדרש, אך מצד שני אני רוצה רכב שאדע שלא אתקע איתו, והג׳ימני עונה על הקריטריונים שלי. בכל זאת יש לי כמה לבטים, ואשמח אם תוכלו לתרום לי מנסיונכם:

1. אמינות - בשיחה עם חבר שרכש ג׳ימני חדש לפני כמה שנים ומכר אותו בינתיים, נאמר לי שהקוילים הולכים די הרבה, שצריך להחליף צלחות דיסק כל 20 אלף ק״מ, ושיש רעידות בהגה. לדעתו הרכב היה לא אמין ובחמישים ומשהו אלף ק״מ שהוא החזיק אותו היו יותר מדי בעיות. מה נסיונכם בעניין?

2. קראתי שב- 2017 יוצג דגם מעודכן (http://www.topgear.com/uk/car-news/suzuki-jimny-update-2014-11-26). מה אתם צופים שייקרה לשוק שלו לאחר העדכון?
איך השפיעה כניסת מנוע ה-vvt על השוק והמחירון של הדגמים הקודמים? אם זה רלוונטי ומישהו עוד זוכר, מה עשה הג׳ימני למחירון של הסמוראי?

3. השקעה לשטח - לפי מה שקראתי, בולמים והגבהה משפרים את איכות הנסיעה ואת העבירות בשטח, מיגון טרנספר וצמיגי שטח הם הכרחיים. נאמר לי שנעילת דיפ׳ היא לא הכרחית ברכב קל כזה. האם זה נכון?
איזו הוצאה כספית תהיה עבור מיגון הטרנספר והבולמים/הגבהה כולל העבודה?

4. ההצעה שנתנו לי בסוכנות היא של 101,600 ש״ח כולל מע״מ, אגרת רישוי וקודן. אני יודע שניתן להתמקח, שיש הנחות לכל מיני מועדוני צרכנות, מועדון חבר וכד׳. האם יש לכם המלצות איך לגרד כמה אלפים מהמחיר?

תודה מראש,
עומר

Tzvika-Pick
20-01-15, 12:53
1. לא מכיר בעיה בקויילים, אולי זה משהו שקיים בדגמים החדשים יותר עם ה-VVT.
רעידות בהגה זאת בעיה ידועה בג'ימיני, אבל היום כבר יודעים לפתור אותה או שפשוט לומדים לחיות עם זה ולא נוסעים 70-80 קמ"ש.
החלפת ברקסים כל 20 אלף קילומטרים נשמעת לי כמו השחלה של מוסך או נהג חוראני ולא בעיה ידועה ברכב.

2. עדיין מוקדם לקבוע אבל אני אישית צופה שזה רק יחזק את השוק של הג'ימני.
כמו שאנחנו מכירים את סוזוקי הדגם החדש יהיה יותר רכב כביש ופחות רכב שטח, בדיוק כמו שקרה עם המעבר בין הסמוראי לג'ימני ובין הדורות השונים של הויטרה/גרנד ויטרה. זה אומר שמי שמחפש רכב שטח אמיתי יעדיף דווקא את הדגם הישן, כמו שגם היום יש לא מעט אנשים שמעדיפים סמוראי עלים כי הוא טוב יותר בשטח מסמוראי סלילים או ג'ימני.

3. שום דבר לא הכרחי. הג'ימני מגיע מוכן לשטח כמו שהוא יוצא מהמפעל, לא צריך שיגועים.
מיגון טרנספר עולה 560 ש"ח אצל אספיר או 800-900 ש"ח אצל הגורואים.
צמיגי שטח - אתה מקבל אחלה צמיגים עם הרכב במקור, צמיגים שיספיקו לך לפחות לשנה אם לא לשנתיים. כשהם ישחקו, תחשוב על להחליף ועד אז כבר תהיה לך דיעה די מוצקה לגבי סוג הצמיג שאתה צריך.
נעילת דיפרנציאל זה נחמד אבל אל תתקין לפני שאתה מטייל עם הרכב ורואה אם היא בכלל חסרה לך.
הגבהה אפשר לעשות ב-1500 ש"ח ואפשר גם ב-5000 ש"ח, תלוי איזו הגבהה אתה רוצה וכמה גובה ואצל איזה גורו וכו'. שוב, אל תעשה כלום לפני שתכיר קצת את הרכב ותראה אם אתה בכלל צריך הגבהה. אם אתה לא מחפש טיולי שבירות, אולי יספיק לך הגובה המקורי. שוב, ג'ימני במצבו הסטנדרטי הוא רכב עם עבירות טובה.

4. לחכות. כרגע זאת תקופת ההשקה, היבואן משקיע המון כסף בפרסום והולך על מסות. לא יתנו לך הנחות משמעותיות כרגע. תחכה קצת עד שיגיע מבצע חבר הבא (בהנחה ויש לך קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם מועדון חבר, אחרת זה לא תופס), עד למבצעי סוף שנה וכו'. מי יודע, אולי לקראת סוף השנה תראה שמכשירי תנועה נתקעו עם 5-10-20 יחידות של ג'ימני ידני ועושים מכירות חיסול כדי להיפתר מהסחורה לפני שהיא "תפוג תוקף"?

roadmonkey
23-01-15, 10:24
תודה רבה על התשובה המפורטת!
אתמול ירדתי לסוכנות והתחדשתי בג׳ימני ידני :)

לא הצלחתי לקבל שום הנחה. אפילו מיגון טרנספר בשביל ההרגשה הטובה לא הסכימו לתת. לבסוף הם הסכימו להחליף לי את הקודן וחיישני החנייה במיגון טרנספר. קודן אני אקבל מחברת הביטוח וחיישני חניה זה סתם מציק.

עברתי אח״כ בצמיגייה, והם מוכנים למכור עבורי את הצמיגים המקוריים בתנאי שאגיע ישירות אליהם מהסוכנות. שאלתי היא האם כדאי להחליף צמיגים ולאיזה סוג?
המקוריים הם מסוג ברידג׳סטון דוולר 684 II

קראתי הרבה בפורום על הנושא, אך עדיין נותרו לי כמה שאלות פתוחות. האם צמיגים גדולים יותר יפגעו באחריות?
האם גם עבור 205/75/15 יש צורך לשינוי ברישיון?

מה דעתכם על הBFG KO 50/50 215?

אני מבין שהצמיגים זה נושא רגיש מכל מיני בחינות, אז אשמח מאוד אם מישהו מוכן לסייע גם בטלפון, וכמובן גם לתשובות נוספות כאן.

שוב תודה!

tamir128
23-01-15, 13:11
לדעתי תחליף למאקסיס 8060. עושים את העבודה. אני מרוצה מהם.
לחילופין שקול לקבל את העיצה של להישאר עם המקוריים עד שישחקו. אני מניח שלא תתחרע על רכב חדש כבר מהרגע הראשון, והצמיגים שאתה מקבל יספיקו לך לכל צורך בשנתיים הראשונות. אני עליתי את מעלה יאיר עם רכב מהסוכנות, צמיגים מקוריים וללא שיפורים (עם מיגון טרנספר ומיגוני סף).

עניין האחריות הוא נושא פתוח לדעתי ותלוי בשיקול דעת. אם תמצא חלודה בתא הכפפות, אף אחד לא יטען שזה בגלל צמיגים גדולים יותר, אבל כל בעיה בשרשרת ההינע כולל מנוע או משהו בשילדה, היבואן יוכל לטעון שזה בגלל צמיגים גדולים שפגעו ביחס ההעברה הסופי וכיוצ"ב, ואז תצטרך לתבוע ולא בטוח שתזכה.
במקרה שתאלץ להגיע ליבואן, תחליף צמיגים חזרה לפני, וגם אל תפרסם שאתה מחליף מידה באינטרנט :cool:.

כל מידה שלא מופיעה ברשיון וגם באוטודטה אסורה.

לגבי הAT BFG, לי אין נסיון איתם, אבל בפורום סמוך קראתי עליהם הרבה ביקורת שלילית.

אני מצטרף לעיצה הקבועה שרוכשי הג'ימני מקבלים כאן: סע לטייל, בהתחלה בשטח יותר קל, הכר את הרכב ושמור את הארנק שלך בכיס לפחות בשנה הראשונה.
אם ממש בוער לך להוציא כסף, קנה ערכת עזרה ראשונה, ארגן ערכת קפה, רצועות ושאקלים ואולי גם את ספר החילוצים של ברקאי, ואל תשכח מצלמה ולכתוב כאן חוויות + תמונות.

בהצלחה :cool:

Tzvika-Pick
23-01-15, 19:17
עברתי אח״כ בצמיגייה, והם מוכנים למכור עבורי את הצמיגים המקוריים בתנאי שאגיע ישירות אליהם מהסוכנות. שאלתי היא האם כדאי להחליף צמיגים ולאיזה סוג?המקוריים הם מסוג ברידג׳סטון דוולר 684 IIאני חוזר וכותב - תישאר עם הצמיג המקורי. עד שהוא יגמר אתה כבר תדע מה אופי הנסיעות שלך ברכב ואם אתה צריך צמיג שטח מלא או צמיג 50/50 או שאולי צמיג 70/30 כמו שמגיע על הרכב במקור מספיק לך. הצמיגים המומלצים על ידי רוב נהגי הג'ימני הם הצמיגים של מקסיס, זולים ובדרך כלל גם זמינים. 771 זה הצמיג 50/50, 8060 זה הדגם של הצמיג שטח מלא. סדר גודל של 1400 ש"ח לרביעיית 771, קצת יותר ל-8060. אני עם ה-771 כבר חודשיים, מרוצה מהם מאוד.
קראתי הרבה בפורום על הנושא, אך עדיין נותרו לי כמה שאלות פתוחות. האם צמיגים גדולים יותר יפגעו באחריות? האם גם עבור 205/75/15 יש צורך לשינוי ברישיון?הרכב מגיע במקור עם צמיג 205/70/15 ואי אפשר לאשר ברישון בצורה חוקית צמיגים במידה גדולה יותר, כך שהשאלה שלך לא ממש רלוונטית. אתה באמת רוצה להסתבך עם עניינים של חוקית והורדה בכביש בשביל צמיג טיפ טיפה שונה? אם כבר אתה עובר על החוק לפחות תשדרג לצמיג 215, בשביל חתך טיפה יותר גבוה לא הייתי מסתכן.

-->