PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגינות במסחר בכלל והגינות בין חברי האתר בפרט

yes1952
22-12-14, 09:52
נתקלתי במודעה שמפרסמת פנס-המפרסם הינו מורשה פרסום מסחרי אך הוא גם חבר פורום
ככלל היבואנים אמורים למכור בחנות שלהם לפי איזה מחיר מחירון שממנו נגזר רווח מסויים לבעל החנות
כאשר יבואן שומט את השטיח מתחת לבעלי החנויות ,לאורך זמן הוא פשוט מאבד לקוחות,אך זו כמובן זכותו של כל
אחד לעשות בהון שלו ככל העולה על רוחו,
אך כאן בהיותנו מאוגדים בצורה חברית באתר על הפורומים השונים בו וכאשר היושרה והחברותא הם אחד הערכים עליהם מושתת נושא
הרעות,אני אישית רואה טעם לפגם בהתנהלות שכזו של חבר באתר שדורס ברגל גסה את חבריו לפורום,
אין מדובר על ויכוח עם בעל מקצוע או עם חבר או מי שנחשב חבר
מדובר לדעתי על הגינות מסחרית
אי לכך מאחר ויש לי במלאי מעט מאוד פנסים כפי שפרסמתי ,בצעד של מחאה הם ימכרו בהפסד רק על מנת להפטר מכל הסחורה שנשארה לי שנרכשה מאותו יבואן
ואם לא אחסם אז אני מתחייב בזאת שכל מוצר שיפרסם הנ"ל וישאר לי מוצר שכזה שנרכש ממנו על המדף הוא ימכר במחיר הפסד
יום טוב לכולם

נמרוד
22-12-14, 10:23
יוסי - מה שלא הוגן במה שאתה עושה הוא שהבחור שאתה מתחרה בו הוא מורשה פרסום מסחרי (כלומר משלם על הזכות לפרסם הצעות לגולשים בפורום) ואתה לא. על כך אתה צריך להחסם, אלא אם כן אתה מעוניין להסדיר את העניין ואתה יודע את הכתובת לכך.

yes1952
22-12-14, 10:34
אתה מוזמן לחסום אותי
למחוק את תגובותי
ו/או להעיף אותי מהפורום
ואז הפורום הזה או האתר הזה יהפך לאתר ככל האתרים המסחריים והצהובים או הירוקים או כל צבע אחר
ולדעתי זה כן הוגן ביותר
תשלום עבור פרסום .?
גם פרסום אמור להיות הוגן ובטח כאן
ולא לדרוס עסקים ברגל בוטה

נמרוד
22-12-14, 10:47
יוסי אין כעס ואין עצבים. אתה רואה גם שאף אחד לא ממהר למחוק, לחסום, או "להעיף" אותך - חס וחלילה.

תשלום עבור פרסום? - כן, כמובן!

אחרת בוקר אחד לא יהיה יותר ג'יפולוג. לא יהיה כסף לממן את השרת ושירותי האחסון, ובהתקפת ההאקרים הבאה - האתר לא יקום יותר.

מי שמשלם, יכול לפרסם, בבאנר, או בפורום המסחרי, להציע את מרכולתו במחיר ובתנאים שהוא מחליט עליהם ולמכור, או לא למכור.

אם אתה רוצה לפרסם כאן בפורום - אנא, צור קשר בדרך הידועה לך וקנה את המוצר של אתר ג'יפולוג - הזכות לפרסם.

savyon
22-12-14, 10:52
יוסי,
אני מחקתי את הודעת הפרסום שלך ואת התגובה שלך בהודעה של אקסטרים גיר.
לא יאה, לא מכובד ויותר מהכל, זה פוגע בג'יפולוג.

yes1952
22-12-14, 11:04
סביון ידידי
אתה יכול לחסום אותי
מבחינתי הפורום זה או האתר הזה נכנס לשורה של אתרים מטעם
אין ספק שצריך מפרסמים
אין ספק שלא כל פרסום הוא ראוי כאשר הוא פוגע ולא רק בחבר אחד
השאלה הינה מה המחיר היקר יותר,או היכן ההפסד גדול יותר
אותי הפסדתם ובטח כמפרסם פוטנציאלי
חג שמח לכם

נמרוד
22-12-14, 11:11
יוסי, אתה לא תחסם ולא תמחק וההחלטה אם להיות פעיל בפורום, כמורשה פרסום מסחרי או חבר מן המניין, היא שלך.

zagi
22-12-14, 11:44
יוסי , אני כ"כ מבין אותך .
פעם היינו קונים תנורים מיבואן אחד בהנחה שאותה ההיינו מעבירים ללקוח תמורת זה שאנחנו עושים את ההתקנה , בדיעבד התברר כי הוא היה מוכר ללקוחות פרטיים בהנחה יותר גדולה ....( ואנחנו היינו לוקחים כמות גדולה של תנורים כל חודש ).

עם כל זאת , צריך להפריד בין בעיות מוסריות עם היבואן לבין התנהלות באתר ...

בכל אופן , רק בגלל שאני כ"כ מבין את הפגיעה שלך מהיבואן תשמור לי פנס אחד , לא במחיר שאתה פרסמת אלה במחיר הגבוהה יותר של היבואן ( לא רוצה שתפסיד ! ) , תודה מראש .

yes1952
22-12-14, 12:07
שגיא תודה
בשעה הזו ההזויה נשאר אחד והוא שלך

OFF-RoaD
22-12-14, 12:11
יוסי, אתה מצפה מג'יפולוג לברור את המפרסים בו לפי השקפת העולם הקפילטליסטית שלהם? מה אשמתם שהיבואן זבל ושובר את השוק של עצמו?
אני מבין את הבעיה שבהתנהלות הזו שלהם, מולך כבעל חנות, אבל זה משרת נהדר את האינטרס של האתר. גם מכניס לו כסף לאחסקה שוטפת לו הוא זקוק כאויר לנשימה, וגם מפנק את הגולשים במוצר טוב במחיר מעולה.

לא מצליח להבין את ההתעקשות שלך לבוא לחפש פה אשמים, ולפתוח במלחמה מול צד שלישי שאין לו דבר בעניין שמקפיץ לך את הוריד של העצבים.

boaz avrahami
22-12-14, 12:18
יוסי, לא באת למפגש וחסר לך תשומת לב?

מסכים איתך שמפיץ שלא שומר על המשווקים שלו נוהג בטיפשות אבל מה לזה ולאתר?

אם יש לך הסכם איתו שאסור לו להתחרות בך או למשווק אחר לפרסם זול ממך אז תיכנס בהם ( כנראה שאין לך כי זה קרטל וזה מנוגד לחוק)...

בעידן האינטרנט וזאפ זה קורה כל יום בכל המגזרים.
זכותך להפסיק ליבוד איתם וגם למכור בהפסד אבל בוודאי רבים מלקוחותיך אינם חברי האתר ולא מודעים למחיר המוזל כך שקרוב לוודאי שרק לך יגרם נזק...

בריאות אושר ועושר
חברך, בועז

yes1952
22-12-14, 12:49
אכן הסעיף עלה לי לראש -בלשון העם שאני נמנה עליו
אין ספק שהאתר חייב מפרסמים-כל עסק שקינו וולנטרי חייב
אבל
כאשר בשוק החופשי מתנהלת תחרות-אין בעיה
כאשר יש היום תחרות אכזרית וכמעט קיומית מול אתרי האינטרנט הענקיים להתקל בכזה מפרסם כאן באתר זה מרתיח,
וזו לא הפעם הראשונה
אך אני לא בעלים ולא מנהל כאן ואם התגובות שלי למה שנראה בעיני עוולות לא מוצאות חן בעיני המנהלים כאן -יש להם את כל הכלים להתמודד עם שכמוני
ויסיק כל אחד את מסקנותיו
לגבי המפגש?כבר כתבתי לך כמדומני ששלומי ומצבי חשוב לי יותר ממפגש שמבחינתי הנזק בו יכול להיות גדול מההנאה
ולאיש השבילים-אתה צודק אך זה אני ואני תמיד שואף לשלמות
(דון קיחוטה)

Tourist
22-12-14, 13:00
ליד המכולת הותיקה של משה נפתח סניף ענק של רשת מזון ידועה

בכניסה שלט- ״גבינה צהובה ב-10.90״

מיד תלה משה שלט מול המכולת - ״גבינה צהובה ב-9.90״

משראה בעל הסופרמרקט כך, שינה ושיפר ל״גבינה צהובה ב-8.90״

ומשה בהתאמה פירסם ב-7.90....

כשהתארך המאבק והמחיר אצל משה עמד כבר על 4.75, שבר מנהל הסופרמרקט את הכלים וניגש לשוחח עם משה...

״משה ! איך 4.75 ? שנינו מפסידים מהסיפור הזה כבר !״ הטעים המנהל.

״מה אכפת לי״, ענה משה, ״אני בכלל לא מחזיק גבינה צהובה במכולת !״

yes1952
22-12-14, 13:24
תייר יקר
הסיפור מדהים
אך במציאות אני עדיין מחזיק במוצרים שנקנו בכסף רב אצל אותו מפרסם
למזלי לא הרבה
אין ספק שאני לא אעבוד איתו וביום שאחליט על ייבוא אפור של אותם מוצרים (כמו שהבנתי שכבר עושים זאת) אפרסם זאת במקומות הרלוונטיים

tamir128
22-12-14, 13:25
זה טוב לבדיחה, במציאות הם כולם מתאמים מחירים לפני שבכלל עושים משהו.
כולם למדו במבוא לכלכלה שתחרות מחירים רעה לכולם.

השיא מבחינת הרגולטור היה לטפל בקרטל הסלולרי.
בקרטל הבנקים אף אחד לא יטפל, כי מי שינסה יסדרו לו איזה 'הטרדה מינית' מלפני 20 שנה ויעיפו אותו הביתה.
סליחה על ההתפרצות :cool:

Tourist
22-12-14, 13:37
אני מה׳כפת לי אני...

סתם הזמנות לשלוח לכם סיפורים מהעיירה היהודית....

אופה אחד בכפר קטן נהג לקנות משכנו האיכר את החמאה שהיה זקוק לה לאפיה.

ביום מן הימים התחיל לחשוד שגושי החמאה האמורים לשקול קילו אחד, לא ממש שוקלים קילו שלם, אלא פחות.
התחיל האופה לנהל מעקב: מדי יום שקל את גוש החמאה ורשם את התוצאה, ואכן, הסתבר לו כי תמיד שקל הגוש פחות מקילו אחד.

רגז האופה מאד על ששכנו גונב אותו, והחליט לתבוע אותו לדין.
בשעת המשפט שאל השופט את האיכר:
אני מניח שיש לך משקל שעליו אתה שוקל את החמאה, הלא כן?
לא, כבודו, אין לי משקל, ענה האיכר

כיצד אם כן אתה יודע את משקל החמאה שאתה מוכר לשכנך האופה?
אני יכול להסביר בקלות, אדוני השופט, ענה האיכר:
יש לי מין מאזני משקולת כאלה. בצד אחד שמים משקולת במשקל ידוע, ובצד השני אני שם חמאה שתאזן את זה.
במקרה של האופה, אני תמיד משתמש כמשקולת בכיכר לחם של קילו אחד שאני קונה ממנו באותו יום, ושם לו חמאה כמשקל בדיוק הלחם....

לגבי אותו סוחר שיוסי מדבר עליו....
יש לי מנהג, אני ממתין שבוע אחרי הפירסום.
אז נכון, לפעמים אני מפסיד מוצר.
אבל במקרה דנן, מהתגובות בשירשור הפירסום ההוא, אני מבין שהשיטה שלי עבדה....

yes1952
22-12-14, 14:03
תמיר אתה לא צריך לבקש סליחה מאף אחד
יש הבדל בין קרטל שהוא מספר סוחרים או חברות המתאמים מחירים-לבין ספק אשר מוכר במחיר X לחנויות ובאותו המחיר גם ללקוח פרטי או מזדמן,
ולגבי תגובות המנהלים?
זה בסדר,תמשיכו כך וכאשר בתחומים נוספים ייפגעו חברים נוספים אני תפילה שלא יקרה שתישארו רק עם המפרסמים
יש כאן עוד מפרסם מסחרי מורשה שלפני שהוא יוצא במבצע הוא מעדכן את הלקוחות שלו,אפילו שהם קטנים כמוני
זו תרבות מסחר וכך נהוג להתנהל

asafk
22-12-14, 14:17
יוסי, ברצינות, אתה מצפה שכל פירסום באתר יוגש לאישור הגולשים כדי לברר אם מישהו נפגע מסחרית ממנו?
ההתנהלות שלך, לא כאדם פרטי אלא כבעל עסק, מול הספקים שלך - היא עניין שלך. אתה מתעקש להכניס אותנו לסיפור וזה לא לעניין.
אנחנו לא מגנים על זה או אחר, אלא מנסים לא להתערב בשיקולים המסחריים של המפרסמים....פרט לזה שמנסים לשכנע אותם שכדאי לפרסם בג׳יפולוג.
וכל עוד לא מדובר בפורנו, הימורים או שירותי מין - זה באמת כדאי.

אסף.

yes1952
22-12-14, 15:11
אסף אתה צודק ולא צודק
אני לא מצפה שתגיש לי או למישהו אחר מהגולשים אפשרות לאשר או לא
בזה אתה צודק
ההתנהלות שלי היא כפולה-הן כבעל עסק והן כחבר באתר
כבעל עסק נפגעתי מאותה חברה ביום שהיא עשתה עסקה אתכם עוד בהיותי מורשה פרסום מסחרי וחתכה לי מחירים בצורה הכי לא הוגנת שיש
ולכן גם הפסקתי לתמוך באתר כמורשה פרסום,
חבר נוסף שהוא גם מפרסם כאן ניתק את קשריו המסחריים עם אותו גורם,
אזי תגובתי היתה כפי שהיתה ואינני מצר עליה-זה בנושא היותי בעל חנות
בנושא החרתי?הרי אנו ממליצים כאן חדשות לבקרים על בעלי מקצוע או חנויות מחד ומאידך מזהירים כאשר בעל עסק זה או אחר או בעל מקצוע אינו נוהג בהגינותכלפי לקוחותיו-אי כלךהעלתי קריאה זו על מנתשידעו החברים שלי מול מי אנו עומדים,
אין ספק שכדאי לפרסם בג'יפולוג-הרי אני בעצמי עשיתי זאת
אך שיש פרסום שמרע עם חבר אף כי אותו מפרסם כבר קיבל מכתב ממני על כך-כאן דרך ההודעות הפרטיות-אתה יכול לבדוק זאת--
ובמקרה הפעם זה הייתי אני הרי שזה כן חשוב
אני אלחם עם ר.ד.ע בדרכים הוגנות בלבד אפילו אם אפסיד כמה גרושים,
ואני מבטיח לך ולכל המנהלים שמהיום כל פרסום שלו יבדק ב 7 עיניים ואפרסם באם אמצע את אותם מוצרים במחיר זול יותר
ואתה יודע מה אסף?
אחת מהבעיות של ויש לי כמה.כשאני כבר מבטיח,אני מקיים לטוב ולרע
סגרנו את הנושא?

savyon
22-12-14, 16:16
אני רק אזכיר לך יוסי, שכבעל עסק מסחרי, שאינו מורשה פרסום מסחרי, הפרסום עבורך אסור.
אני לא יודע מה אתה מנסה להשיג, אבל שכרך יוצא בהפסדך, בענק. אתה לא משיג שום דבר חיובי, אלא רק נגדך, כי בצורה זו אתה פוגע באתר שהרבה מאוד אוהבים, ואם בשל התנהלותך תדיר מפרסמים מהאתר, לא פגעת ב-ר.ד.ע תמרי, אלא פגעת בכל הגולשים כי לא יהיה אתר, ג'יפולוג- הבית של הג'יפאים.
תקדיש שעה למחשבה, תגלה שאתה טועה.
מודה ועוזב, ירוחם.

boaz avrahami
22-12-14, 16:57
יוסי, לו אני במקומך הייתי נלחם בר.ד.ע בתוך פלטפורמת ג׳יפולוג.

אני בטוח שלמוצרים שלהם יש מתחרים ראויים בשוק ושבכישוריך המסחריים תוכל להביא אותם לגולשים במחיר תחרותי ובכך להיטיב עם הגולשים, האתר ועם עצמך באופן האבה יותר חכם מאשר הברוגז הזה שכפי שסביון רמז לך לא מוציא אותך כל כך טוב.
תן פייט כמו גבר ותפסיק להתבכיין.
החברים כבר ידעו לפרגן לך...

התייש
22-12-14, 18:15
או יוסי יוסי...
תמיד אהבתי אותך אבל עכשיו אני אוהב גם אותך וגם את בועז :)
עסקאות גדולות נעשות בחדרים קטנים.

yes1952
22-12-14, 18:16
שני דברים סביון
א אני לא טועה
ב האם רק עליו מושתת הפרסום?
ג-אני צריך לשים לנגד עיני את טובת האתר?על חשבוני?
לא יהיה ר.ד.ע?יבוא אחר
אם התשובה כן-אין לי בעיה-כנס ונמשיך את הסכם הפרסום שהיה לנו מחד-ואני אמשיך בדרכי שלי-לא אתן שיפגעו בי ובחברים-
ובנוסף
אני לא הדרתי עד היום אף אחד גם לא עכשיו וגם לא בעתיד
ובאשר למפרסם המפורסם?הוא לא סופר אותי ממטר וסביון כשלא יהיה לו נוח הוא גם לא יספור אותך
והטענה הזו היא ממש מצחיקה אותי-אך נניח לזה
מבחינה נוספת של הדברים-אולי כדאי שבכדי שחלילה אני לא אפגע במפרסמים פשוט אצמצם את נוכחותי כאן לאפס?
הרי עדיף כל קהל הגולשים מאשר גולש אחד הזוי לא?
בועז
ברוגז זה לילדים --אין כאן ברוגז יש כאן מלחמת הישרדות גרידא-ושמירה עלינו כבני אנוש
וממש לא מעניין אותי איך אתה רואה את דבריו של סביון-אין כאן אגו יש הגינות
ובנימה אופטימית זו בשלב זה אניח לכם להינות מהפורומים השונים וממבצעי הפרסום הטובים(באמת טובים)
אני בשלב זה אפסיק לבזבז את זמני היקר כאן ואשתדל לבוא לבקר מפני שיש לי כאן כמה חברים טובים
חג אורים שמח

ובנימה אופטימית זו

אביעד פ.
22-12-14, 20:02
יוסי,
אתה כנראה לא מבין כמה אנשים אוהבים ומעריכים את הכתיבה שלך פה בפורום.
המלחמה שלך מובנת, אבל לקחת אותה למקום לא טוב.

הפורום הזה איבד לא מעט אנשים יקרים, מעניינים ומיוחדים רק בגלל שהיו קשי עורף (כמעט כמוך).
גם הם אגב, נשארו כצללים וקוראים בפורום ללא לכתוב.
חבל וכואב לראות עוד אחד כזה.
מה גם שיהיה לך קשה מאוד לקרוא פה בלי לתת את נקודת השקפתך המעניינת (אתה יודע למה אני מתכוון).

במקום זה, תלחם ב"תאגיד המרושע" פה מעל דפי האתר, כל מה שהוא מוכר, תציע גם למכירה.
אני מבטיח לך שכל מוצר שימצא חן בעיני אני אקנה ישירות ממך ולא ממנו גם במחיר כפול.

Derish
22-12-14, 20:47
אינני בקיא בהיסטוריית הפורום, אבל לא ממש הבנתי היכן הבעיה. אני מניח שהצטברה אצל היבואן כמות מסויימת של הפנסים האלה והוא החליט למכור אותם במחיר סיטונאי בשביל לפנות מדפים לטובת סחורה אחרת. ממה שראיתי עד כה באתר, המבצעים האלה לא נמשכים הרבה זמן והמלאי בד"כ אוזל תוך מספר ימים. לאחר מכן הכל ישוב לסדרו ואנשים שיחפצו בפנס יחזרו אל הקמעונאים ויקנו אותו במחיר מלא. בסה"כ השיקול אם למכור במחיר הפסד/עלות/רווח הוא זכותו של כל בעל עסק בהתאם למצב המלאי ותזרים המזומנים שלו. כל עוד מדובר בקד"מ נקודתי וזה לא הופך למצב קבוע, אינני רואה כיצד נפגעים מכך המתחרים או המפיצים בטווח הרחוק.

פספסתי משהו?

גלעד .ג.
22-12-14, 21:37
לא מבין למה מנהלי וגולשי האתר המדהים הזה מתחננים לבן אדם להישאר חבר באתר.
לא רוצה להיות חלק בג׳יפולוג - לא צריך ולא חייב!
לא מכל דבר צריך לעשות רעש וצלצולים, יש לך בעייה עם המפרסם אז תפתור מולו, עד אז אנחנו נהנים מהמחירים.

בברכה,

Sent from my iPhone using Tapatalk

snirjeepdreamer
22-12-14, 22:36
מצד אחד אני יכול להבין את כעסו של יוסי, על אחת כמה וכמה שהוא עסק קטן שכל מכירה חשובה לו.
מאידך לא ברור לי למה זה שונה ממה שקורה בסופר או בפארמים.
שופרסל \ סופרפארם הוציא מותג פרטי שנוגס בלקוחות שלו נתח שוק, מצמצם להם שטח מדף
וכמובן מוכר במחיר נמוך יותר סחורה זהה שלעיתים אף מיוצרת ע"י אותו יצרן שלו צומצם שטח המדף (כך או כך הוא מפסיד מהמצב המקורי)

אז למה המקרה הזה שונה ??

Derish
23-12-14, 00:22
לא מבין למה מנהלי וגולשי האתר המדהים הזה מתחננים לבן אדם להישאר חבר באתר.
לא רוצה להיות חלק בג׳יפולוג - לא צריך ולא חייב!
לכולנו יש ימים גרועים מדי פעם, אפשר לגלות קצת אמפתיה.

אני אמנם חדש פה, אבל מקווה שבעוד ארבע שנים וקרוב לאלפיים הודעות אוכל לבנות על יחס דומה מהקהילה.

-->