PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחיר של גימני

roi_84
22-12-14, 10:57
היי, בזמן האחרון אני מחפש גימני,
עכשיו הבנתי שיש להם סחירות גבוהה, ומוכרים אותם מעל המחיר המחירון,
אבל השאלה כמה מעל המחירון?
כמה אתם הייתם משלמים בשביל אחד שמור עם ק"מ סביר ויד סבירה,נניח אחד סטוק
האם 10K מעל המחירון זה רלוונטי?
עוד שאלה, יש הפרש גדול בין במחירון של הידני והאוטומט, בהנחה ואני מחפש ידני, יש טעם להתייחס לפאר הזה?
תודה מראש רועי

asafk
22-12-14, 12:14
המחיר של האוטומטיים הישנים יותר נמוך ובצדק ואפילו לא מספיק נמוך.
תשאל מי שיש לו אוטומטי מה הוא יעשה כשילך הגיר. וזה יקרה.
(רמז... זה או פרוייקט הסבה לידני על בסיס סמוראי או למכור לפירוק או לברזל).
בקיצור.. הימור.
והידני הוא לא הימור ולכן מחירו גבוה יותר. יש שיאמרו גבוה מדי אבל למצוא כלי ישן במצב טוב זה נדיר, ועל ההפרש הזה בין הביקוש להיצע, משלמים כמה שהמוכר רוצה.

אסף.

roi_84
22-12-14, 12:21
ישן?
אני כרגע מכוון ל2007+- מבחינת תקציב...

מוטי טויוטה
22-12-14, 13:09
אני מחפש הרבה זמן ידנית גם ב שנתונים שלך,לדעתי מבקשים יותר מידי עבור מה שמקבלים

asafk
22-12-14, 13:46
ישן?
אני כרגע מכוון ל2007+- מבחינת תקציב...
במקרה הזה אל תחשוש מה אוטומטי. יש יותר היצע וגם הביקוש נמוך יותר - והגיר כבר לא נקודת תורפה כל כך קשה.

אסף.

Jim Jim
22-12-14, 14:55
בוא תשמע עדות אמיתית...

אני בתור אחד שהעלתי למכירה לפני שבוע את הג'ימני שלי. 2005 ידני.
שלקח לי לפחות ארבעה חודשים מייגעים כדי להשיג אותה בכלל. ועקב כך גם נדרש עליה 9K מעל המחירון.
להגיד לך שלא הרגשתי נדפק? הרגשתי. אבל זכיתי ברכב עם חוויה שונה לחלוטין מג'ימני אוטומט.
הנקודה היא שאתה צריך לנסוע על אוטומט וידני, לעשות השוואה ולהבין אם בכלל שווה לך להשקיע כל כך הרבה יותר בשביל הידני.
תוכל למצוא אוטומטית שעברה החלפת גיר, שזה יכול להיות אחלה דיל.

בהצלחה בכל מקרה!

asypeer
22-12-14, 18:46
בתור אחד שקנה ג׳ימני 2006 יד ראשונה (סטנדרטי, היסטורית טיפולים מהיום הראשון במוסך מורשה אבל עם ק״מ מעט גבוה מהממוצע..) במחיר נמוך משמעותית מהמחירון.
הטיפים היחידים הוא לחפש רכב מאנשים שלא חיים בסרט שנקרא ״חיית שטח סוזוקי״ ודומיו, ולהכין זכרון דברים וקצת מזומן ולרפרש את יד2 כל כמה שעות.
יש מציאות.

Sent from my Ass

שגיא S
22-12-14, 22:12
אסף צודק - אם מחפשים אוטומט אז אפשר למצוא הרבה רכבים שלא ראו שטח ואפילו כביש בינעירוני, ולהוציא במחיר טוב.
אבל בקשר לידני - זה הרבה יותר קשה, מעט יחסית נמכרו, וקשה מאוד למצוא אותם.
אני את שלי חיפשתי כמה חודשים...ובדקתי 2-3 רכבים לפני.
בסוף קניתי רכב שדרש יישור קו דיי מסיבי, ועם ק"מ גבוה. אבל שהתאים לי לתוכניות ואני נהנה ממנו מאוד.
קח בחשבון שאם אתה קונה ג'ימני סטנדרטי, צריך להשקיע בערך 10 אלף שקל כדי להתאים אותו לטיולים (הגבהה, צמיגים, נעילה, מיגונים).

בכל מקרה- 10 מעל המחירון לא הייתי משלם לשום רכב סטנדרט.
אני רואה היום ביד ששנייה אנשים מוכרים ג'ימני ידני עם נתונים כמו שלי ואפילו יותר גרועים אבל סטנדרטיים לגמרי ב55 אלף שקל...ואני בהפרש לא גדול הייתי מוכר את שלי וזה נראה לי ממש בזבוז.... אז או שאני צריך לבקש יותר או שהם מבקשים יותר מדיי :)

בכל מקרה בהצלחה ואם תצטרך עזרה אל תתבייש לבקש.

asypeer
22-12-14, 23:17
אסף צודק - אם מחפשים אוטומט אז אפשר למצוא הרבה רכבים שלא ראו שטח ואפילו כביש בינעירוני, ולהוציא במחיר טוב.
אבל בקשר לידני - זה הרבה יותר קשה, מעט יחסית נמכרו, וקשה מאוד למצוא אותם.
אני את שלי חיפשתי כמה חודשים...ובדקתי 2-3 רכבים לפני.
בסוף קניתי רכב שדרש יישור קו דיי מסיבי, ועם ק"מ גבוה. אבל שהתאים לי לתוכניות ואני נהנה ממנו מאוד.
קח בחשבון שאם אתה קונה ג'ימני סטנדרטי, צריך להשקיע בערך 10 אלף שקל כדי להתאים אותו לטיולים (הגבהה, צמיגים, נעילה, מיגונים).

בכל מקרה- 10 מעל המחירון לא הייתי משלם לשום רכב סטנדרט.
אני רואה היום ביד ששנייה אנשים מוכרים ג'ימני ידני עם נתונים כמו שלי ואפילו יותר גרועים אבל סטנדרטיים לגמרי ב55 אלף שקל...ואני בהפרש לא גדול הייתי מוכר את שלי וזה נראה לי ממש בזבוז.... אז או שאני צריך לבקש יותר או שהם מבקשים יותר מדיי :)

בכל מקרה בהצלחה ואם תצטרך עזרה אל תתבייש לבקש.

מה שעצוב זה ששבוע לפני שקניתי את שלי בדקתי אצל אחד המומחים ג׳ימני אוטומט מאותו שנתון, יד 3, רמת גימור נמוכה יותר אבל עם ק״מ נמוך יותר.
רכב מוזנח ודי מסריח וללא כל שיפור. יישור קו מינימלי הוערך ב3000₪ + נזילת מים חשודה. ללא היסטוריית טיפולים מסודרת.
אחרי כל זה הוא עדיין רצה 10,000₪ יותר ממה ששילמתי על שלי.
חיים בסרט כבר אמרנו?

Sent from my Ass

מוטי טויוטה
22-12-14, 23:20
אסף אני מניח שקנית אוטומט. יצא לך לנסוע על ידנית?

asypeer
22-12-14, 23:23
היי מוטי ״רוצה לקנות״ (ככה אתה עדיין מופיע לי בזיכרון של הטלפון) ;)
הספיקו לגב שלי 5 שנים עם גיר ידני. לא יכול יותר בשימוש יומיומי בפקקים. מה שכן נעילה אוטומטית עכשיו באה בחשבון. מחכה לה פה על השולחן..
נראה לי שגם שגיא זכה לראות אותי חצי נשבר לו מול העינים..תשאל אותו לגבי ג׳ימני ידני. לא זכיתי בתענוג (המפוקפק?)

Sent from my Ass

מוטי טויוטה
22-12-14, 23:25
כשרציתי חזרת בך,ועד ששמתי לב שפרסמת שוב, כבר נמכר ;(
מעניין אותי אן ההבדלים כל כך משמעותיים ושווים את ההפרש, על אוטומט לא יצא לי לנהוג

asypeer
22-12-14, 23:26
בויטרה זה מורגש בדלק ובסחיבה בעיקר. אני מת על ידני.

Sent from my Ass

חן דן
22-12-14, 23:26
תקופת הגמיני הסטנדרטי מעל המחירון הסתימה.
למה?
כי אחרי 5 שנות גלות הגמיני חוזר להמכר שוב בישראל

asypeer
22-12-14, 23:27
תקופת הגמיני הסטנדרטי מעל המחירון הסתימה.
למה?
כי אחרי 5 שנות גלות הגמיני חוזר להמכר שוב בישראל

לדעתי מי שיושפע זה המודלים האחרונים 2010-2009. כמה כבר יכול לרדת רכב של 30-35 אלף..

Sent from my Ass

GodsFather
23-12-14, 15:47
לדעתי מי שיושפע זה המודלים האחרונים 2010-2009. כמה כבר יכול לרדת רכב של 30-35 אלף..

Sent from my Ass

להבדיל מהרכבים המסוקסים, לג'ימני יש מספיק חלקים שיתקלקלו/יוזנחו שאפשר יהיה להוריד עליהם במחיר. וכמובן ששוק היד2 יוצף בכל מיני כוסיות שאבא שלהן יקנה להן ג'יפון של סוזוקי.

יאללה שרק יגיע כבר לאולמות.

מוטי טויוטה
23-12-14, 15:51
לפחות שנה עד שיצאו יד שניה למכירה לדעתי

OFF-RoaD
23-12-14, 20:53
להבדיל מהרכבים המסוקסים, לג'ימני יש מספיק חלקים שיתקלקלו/יוזנחו שאפשר יהיה להוריד עליהם במחיר. וכמובן ששוק היד2 יוצף בכל מיני כוסיות שאבא שלהן יקנה להן ג'יפון של סוזוקי.

יאללה שרק יגיע כבר לאולמות.
למה? לא חסרים קרוסאוברים מפנקים בהרבה, עם הרבה יותר פוזה, בניגוד לתקופה הקודמת שלו במחוזותינו...

asypeer
23-12-14, 21:18
ג׳ימני חדש ב120 אלף ש״ח זו עסקה די גרועה לרכב מדרכות

Sent from my Ass

GodsFather
23-12-14, 22:24
לא חושב שזה רכב מדרכות. אולי לא הולכים לכבוש את משלט 21 ישר מרחוב המסגר, אבל אפשר לעשות איתו לא מעט.

הESP יעזור לו.

ואני לא מכיר ג'יפון אחר בשוק במחיר כזה חדש מהניילונים. אז אשמח לשמוע מכם.

OFF-RoaD
24-12-14, 09:15
אני חושב שאסי התכוון לרכב שמיועד לטפס מדרכות בידי "הכוסיות שאבא יקנה להן"

Tzvika-Pick
24-12-14, 20:43
חמשת הסנט שלי, בתור אחד שקנה ג'ימיני אוטומטי לא מזמן -

הגיר האוטומטי קצת מבאס, זה נכון. מרגישים ממש שהוא "אוכל" כוח מהמנוע שגם ככה חסר ממנו. אבל הידני נדיר מאוד ולכן יקר מאוד. מצחיק שכחדש הידני זול ב-20 אלף ש"ח מהאוטומט אבל כמשומש המצב ממש מתהפך.
בכל מקרה, אני קניתי את הג'ימיני האוטומטי שלי מתחת למחיר המחירון ותתפלאו לשמוע - הוא אפילו די תקין. ברור לי שהגיר האוטומטי אצלי הוא סיכון, שנגיע לגשר נעבור אותו. בינתיים יש קולר גיר שהתקין אחד מהבעלים הקודמים וכשילך הגיר - נתמודד. תמיד אפשר להתאים גיר מג'ימיני חדש יותר, להסב לידני או סתם להתקין גיר אחר מפירוק. בערך אחת לחודש מתפרסמות תמונות של עוד ג'ימיני שירד מהכביש בגלל תאונה, חלפים כנראה לא יחסרו בקרוב.

הדגם החדש אכן צפוי להגיע לאולמות תצוגה בקרוב, רכבים ראשונים כבר עלו לכביש לתקינה. אבל עם מחיר של 120 אלף ש"ח לדגם האוטומטי קשה לי להאמין שהוא יהיה הצלחה גדולה. בשנת 1999 או 2002 לא היו הרבה ג'יפים קטנים עם הגה כוח וכריות אוויר, אז הג'ימיני היה אלטרנטיבה מגניבה לכל בחור צעיר עם קצת כסף בכיס. היום, ב-2015, ב-120 אלף ש"ח אתה קונה מיצובישי אאוטלנדר. או סוזוקי קרוסאובר אוטומטי. או ניסאן ג'וק. או דאצ'יה דאסטר דיזל ידני ברמת אבזור גבוהה (יחסית לדאצ'יה, כן?). יש אלטרנטיבות, ורובן מספיק ג'יפ בשביל 99 אחוז מהאנשים שקונים ג'ימיני חדש.

asypeer
24-12-14, 20:46
חמשת הסנט שלי, בתור אחד שקנה ג'ימיני אוטומטי לא מזמן -

הגיר האוטומטי קצת מבאס, זה נכון. מרגישים ממש שהוא "אוכל" כוח מהמנוע שגם ככה חסר ממנו. אבל הידני נדיר מאוד ולכן יקר מאוד. מצחיק שכחדש הידני זול ב-20 אלף ש"ח מהאוטומט אבל כמשומש המצב ממש מתהפך.
בכל מקרה, אני קניתי את הג'ימיני האוטומטי שלי מתחת למחיר המחירון ותתפלאו לשמוע - הוא אפילו די תקין. ברור לי שהגיר האוטומטי אצלי הוא סיכון, שנגיע לגשר נעבור אותו. בינתיים יש קולר גיר שהתקין אחד מהבעלים הקודמים וכשילך הגיר - נתמודד. תמיד אפשר להתאים גיר מג'ימיני חדש יותר, להסב לידני או סתם להתקין גיר אחר מפירוק. בערך אחת לחודש מתפרסמות תמונות של עוד ג'ימיני שירד מהכביש בגלל תאונה, חלפים כנראה לא יחסרו בקרוב.

הדגם החדש אכן צפוי להגיע לאולמות תצוגה בקרוב, רכבים ראשונים כבר עלו לכביש לתקינה. אבל עם מחיר של 120 אלף ש"ח לדגם האוטומטי קשה לי להאמין שהוא יהיה הצלחה גדולה. בשנת 1999 או 2002 לא היו הרבה ג'יפים קטנים עם הגה כוח וכריות אוויר, אז הג'ימיני היה אלטרנטיבה מגניבה לכל בחור צעיר עם קצת כסף בכיס. היום, ב-2015, ב-120 אלף ש"ח אתה קונה מיצובישי אאוטלנדר. או סוזוקי קרוסאובר אוטומטי. או ניסאן ג'וק. או דאצ'יה דאסטר דיזל ידני ברמת אבזור גבוהה (יחסית לדאצ'יה, כן?). יש אלטרנטיבות, ורובן מספיק ג'יפ בשביל 99 אחוז מהאנשים שקונים ג'ימיני חדש.

זה לא חוכמה לקנות דגם לא vvt אוטומט מתחת למחירון. הגיר הוא הימור.

Sent from my Ass

מוטי טויוטה
24-12-14, 20:54
גם אוטומטvvt ניתן למצוא מתחת ל מחירון
אגב,מישהו הסב אוטומט לידני vvt ויכול לשתף?

שגיא S
25-12-14, 13:14
גם אוטומטvvt ניתן למצוא מתחת ל מחירון
אגב,מישהו הסב אוטומט לידני vvt ויכול לשתף?

הסבות כאלו הן נדירות כי אתה צריך רכב שלם כתורם..וכאמור הידניים מאוד נדירים בטח ובטח לחלקים.

אבל הסבות כאלו לא עולות פחות מההפרשים בין ג'ימני אוטומט לידני שאתה קונה כיד 2...כלכלי זה בטוח לא. ולרוב זה גם פחות אמין.

רוצה ויויטי ידני? תשלם...אין מה לעשות. אם זה השוק זה מה יש...
כמו שאנשים משלמים מחירים "הזויים" על פראדו ישנים.

מוני אורבך
25-12-14, 14:29
בתור אחד שהיה לו גימיני אוטומט (VVT) אני ממש לא מבין מה ההתעקשות הזו על ידני.
אז נכון, הידני סוחב קצת יותר טוב בכביש.
אבל זה לא הופך את הגימיני למטוס, ממש לא !
אין מה לעשות, זה רכב חסר כוח נקודה.
ידני הוא קצת יותר טוב, דגש על הקצת !
אבל בשטח האוטומט הרבה יותר נוח ועביר מכל הבחינות.
רכב חסר כוח כמו הגימיני דורש הרבה העברות הילוכים בידני.
אפשר בקלות לאבד מומנט ואז לידני קשה להתחיל בעליה (עד כדי שריפת קלץ לחסרי ניסיון)
לאוטומט החיים הרבה יותר קלים, בגלל ממיר המומנט.
בכלל אוטומט בשטח יותר נוח ועביר מידני (מלבד בירידות כמובן)
אפשר לשכוח מעירבוב ההילוכים ולהתרכז במעבר מכשולים..
אפשר להגיע למכשול לאט יותר ומבוקר יותר.

יש כמובן את ענין האמינות, וכאן הידני זוכה, ללא ספק.
אבל גימיני VVT גיר אוטומט ידוע באמינות הטובה שלו.
מעבר לכך יש הרבה חילופים, לא עולה הרבה להחליף גיר אוטומטי.
לידני.. לא בטוח שבכלל אפשר למצוא גיר ידני. אם הלך הגיר, בעיה.

כמו שאמרתי, יש כאן תופעת עדר שכולם רצים לידני "כי אומרים שהוא יותר טוב"

asypeer
25-12-14, 14:31
אוטומט גם חי בשלום עם נעילה אוטומטי ביומיום וידני פחות. מייקר את הנעילה בכמה אלפים.

Sent from my Ass

אביעד פ.
25-12-14, 15:43
כמו שאמרתי, יש כאן תופעת עדר שכולם רצים לידני "כי אומרים שהוא יותר טוב"

סיכמת את זה במשפט אחד הכי טוב שאפשר.
הקהל של הג'ימני, ברובו, הוא עדר. חד משמעי.
אחד חותך פגוש, כולם חותכים . אחד עושה חלונות כהים, וכולם אחריו.
"כי אומרים שהוא יותר טוב...." זה הלך העניינים.
העדר אגב, המובל ע"י "מנהיגי" פייסבוק המתחלפים מידי כמה שבועות הוא זה שמכתיב את מחירי השוק ואת הטרנדים.
אומרים שאוטומט לא טוב? בום המחיר יורד.
אחר מכריז:
"ג'ימני ידני אמין, הרכב שטח הכי טוב שיש בארץ, משפיל רוביקונים בדיונות"
ובום, הידני נמכר ב-10 מעל המחירון.

אם תכנס לכל קבוצות הפייסבוק ותטפטף "רעל" על הג'ימני הידני, בליווי של מספר הסברים הנדסיים לא מבוססים, ותהיה מספיק עקשן ועקבי,
אתה יכול לגרום באופן ישיר לירידה במחיר הסחר של ג'ימני כזה או אחר.

GodsFather
25-12-14, 15:58
אולי כדאי לפתוח קבוצה כזו בפייסבוק על לנד רובר או טויוטה :)

tamir128
25-12-14, 16:35
אם תכנס לכל קבוצות הפייסבוק ותטפטף "רעל" על הג'ימני הידני, בליווי של מספר הסברים הנדסיים לא מבוססים, ותהיה מספיק עקשן ועקבי,

נשמע מעניין.
אם תעשה את זה בבורסה, אתה צפוי להעצר ולהחקר על הרצת מניות... :cool:

גם אני עם VVT אוטומאט.
מהפחד שמפיצים אני מנטר את הטמפ' באופן קבוע.

tamir128
26-12-14, 13:49
לא חושב שזה רכב מדרכות. אולי לא הולכים לכבוש את משלט 21 ישר מרחוב המסגר, אבל אפשר לעשות איתו לא מעט.

הESP יעזור לו.

אם בדגם החדש ה ESP אכן עושה את מה שמצפים ממנו, כלומר מדמה נעילות ק+א, לא נראה לי שתהיה בעיה לכבוש את משלט 21 ישר מרחוב המסגר.

asypeer
26-12-14, 14:35
נשמע מעניין.
אם תעשה את זה בבורסה, אתה צפוי להעצר ולהחקר על הרצת מניות... :cool:

גם אני עם VVT אוטומאט.
מהפחד שמפיצים אני מנטר את הטמפ' באופן קבוע.

איך?

Sent from my Ass

שגיא S
26-12-14, 14:44
סיכמת את זה במשפט אחד הכי טוב שאפשר.
הקהל של הג'ימני, ברובו, הוא עדר. חד משמעי.
אחד חותך פגוש, כולם חותכים . אחד עושה חלונות כהים, וכולם אחריו.
"כי אומרים שהוא יותר טוב...." זה הלך העניינים.
העדר אגב, המובל ע"י "מנהיגי" פייסבוק המתחלפים מידי כמה שבועות הוא זה שמכתיב את מחירי השוק ואת הטרנדים.
אומרים שאוטומט לא טוב? בום המחיר יורד.
אחר מכריז:
"ג'ימני ידני אמין, הרכב שטח הכי טוב שיש בארץ, משפיל רוביקונים בדיונות"
ובום, הידני נמכר ב-10 מעל המחירון.

עובדתית - הג'ימני הידני יותר זריז ומרגיש יותר חי מהאוטומט. גם הגיר הידני פחות מסוכן כלכלית מהגיר האוטומט.
עד כאן אין ויכוח, היות וזה עובדות.

אני חושב שאתם צודקים בכל הנוגע לתופעת העדר, אך במקרה של הג'ימני הידני קצת פספסתם..

דווקא רוב העדר הולך על האוטומט...פשוט כי הרוב עצלנים לנהוג בידני.
אני לא טוען שהידני יותר טוב מהאוטומט, ואפילו להפך, כמו שמוני טוען - הידני יותר קשה להתנהלות במיוחד בשטח טכני, בעקבות המחסור במומנט מה"מנוע" הקטן שיש לג'ימני.

מה שכן - בגרסא הידנית את הסיכון של הגיר האוטומט, וזו לא שאלה של האם יידרש תיקון לגיר אלא מתי.
בנוגע למחיר המאמיר של הגרסא הידנית - גם אני חושב שהוא מוגזם, ואף ייעצתי לחבר לא לקנות רכב מסוים במחיר שגבוה משמעותית מהמחירון בטענה שזה פשוט לא שווה.

אז אל ישר תקפצו ותגידו העדר טועה וזו תופעת העדר.
אין עדר בנוגע לידני, יש שוק שדורש כמות מסוימת של ג'ימני ידניים, ויש כמות מסוימת גדולה יותר של מתעניינים.
הבעיה היא שרוב הג'ימנים הידניים הם יוצאי השכרה או משהו בסגנון ועם ק"מ גבוה מאוד, ולכן ג'ימנים ידניים טובים הם מצרך נדיר.

אביעד פ.
26-12-14, 19:15
אז אל ישר תקפצו ותגידו העדר טועה וזו תופעת העדר.

אח יקר,
דבר ראשון, אף אחד לא אומר שהעדר טועה. אבל בהחלט יש פה תופעת עדר, ובמילים שלך, "עד כאן אין ויכוח, היות וזה עובדות".

ועם כל שאר הדברים שאמרת, אני מסכים.
הבחור שאל למה המחיר גבוה, ואנחנו מנסים להסביר.

אתה יודע כמה סבלנות צריך כדי למצוא משהו טוב, וצריך גם להיות מאוד זריז על ההדק כדי לקנות ידני לפני שהוא נמחק מהלוחות השונים.

GodsFather
26-12-14, 21:55
ממש כמו למצוא אישה טובה

אביעד פ.
27-12-14, 10:43
כן, אבל להיות מהיר על ההדק עם אשה, אני לא בטוח שזה הדבר הנכון לעשות. :cool:

tamir128
27-12-14, 20:59
איך?

Sent from my Ass

עם ה ODB2 ותוכנה בסלולר.
נכון שזה לא כמו החיישן שמחברים ישירות למתכת, אבל זה מה יש...

Tomeryefet88
15-04-15, 21:09
אני חייב לשאול:
למה כולם מזכירים פה את משלט 21 כאימת הג׳ימני?
אני יכול בטוח ש׳ימני יכול לדלג את המשלט גם סטנדרטי .
אולי לא בהצלבות הכי קשות ומהצד של הבולדרים אבל שם גם טויוטות משופרות יכולות להיתקע.
אני עברתי עם דיהטסו פרוזה עם צמיגי כביש וגובה רגיל את המשלט בלי לעקוף על השבילים משמאל לעליה.
לג׳ימני יש כמה וכמה יתרונות על הדיהטסו....

GodsFather
15-04-15, 21:26
למה כולם? רק ילדים...

-->