PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ: מזגן FAMILY LINE שווה משהו? או מה שזול יקר

eysham
23-12-14, 17:17
התפגר לנו מזגן 3.5 כ"ס מפוצל עילי של אלקטרה/ELCO בסלון.
כבתר תוקן פעם אחת ושוב התפגר. ולא בא לי להוציא עוד סכום על תיקון.

יש למישהו נסיו או משהו לאמר על מזגני FAMILY LINE?
על פניו מזגן סיני עם מדחס "מבית טושיבה" אבל לזכותו יאמר שהמחיר משמעותית יותר זול ממקביל של חברה אחרת כמו תדיראן/טורנאדו/אלקטרה.

איל

יואב פולס
23-12-14, 18:01
אני לא יודע לגבי פמילי ליין, אבל אל תקנה מזגנים של LG. יש לי כאלה בכל הבית, שקניתי חדשים, פח אשפה של מזגנים, מלא תקלות, ועכשיו לך תחליף בכל הבית. פשוט נפילה.

itay
23-12-14, 18:41
אני לא יודע לגבי פמילי ליין, אבל אל תקנה מזגנים של LG. יש לי כאלה בכל הבית, שקניתי חדשים, פח אשפה של מזגנים, מלא תקלות, ועכשיו לך תחליף בכל הבית. פשוט נפילה.

לי יש פמילי ליין 3.5 כ"ס בסלון, לא שווה את הקרטון שהגיע בו. לא לגעת!

איתי.

oferziv1
23-12-14, 19:22
המלצה שלי קצת שונה,

סלון (אומנם קטן יחסית) 16 מ"ר, פמילי ליין ביו 2 כ"ס עובד מצוין, הותקן בקיץ האחרון, מקפיא!!

בעיה אחת, מרעיש מאוד.

עופר

יוש
23-12-14, 20:28
מנסיון במזגנים - מהעבודה, דירות שכורות וכו', הכי בטוח לקנות אלקטרה.
לא מאכזב אף פעם.

עירא
23-12-14, 20:49

מה שיואב אמר.
ה- LG אצלי הם זבל עופות

עירא

MR BIG
23-12-14, 21:10
לי יש בדירה 3 מזגני פמילי- ליין . כולם בני 5.

חרא של מזגנים. לא לגעת.

elibaba
23-12-14, 21:12
דווקא אצלי LG קטן עובד בחדר הילדים כמו סוס ללא היסוס.
תכל'ס במזגנים כמעט כולם מיוצרים באותו מפעל (MIDEA בסין) אז תקח מה שיש לו אחריות ושירות טוב.

polar bear
23-12-14, 23:22
לא יודע מה אתם עושים ל LG שלכם, אבל שלי עובד מצוין כבר 7 שנים, בלי תקלות באשמתו .

S.V.
23-12-14, 23:36
בגדול, המזגנים בארץ מתחלקים ל-3:

כל החיקויים הסיניים כמו LG / פמילי / סאגא / האייר / עוד מותג מדבקה "חדש" , שמורכבים בערך מאותם חלקים באותו מפעל בסין, שווים קניה אם הם מיועדים לשימוש במשך שנה אחת. למשל, דירה שכורה (כשאתה הדייר) , או משרד זמני.

"מותגים איכותיים" כמו אלקטרה או טורנדו, אשר מורכבים בחלקם הגדול מאותם חלקים סיניים מפוקפקים, רק עם בקרת איכות קצת יותר גבוהה. טוב לדירה מושכרת (כשאתה הבעלים), משרד שמתוכנן לשמש כמה שנים, או בית מגורי קבע במצב של מחסור בתזרים המזומנים.

יצרנים איכותיים באמת, דוגמת תדיראן, למקרים בהם אתה מתכנן לגור בבית עוד כמה וכמה שנים ורוצה שקט מהכיוון הזה. כמובן שהמחיר קצת יותר גבוה משאר המתחרים.

dice2
24-12-14, 06:36
7 מזגני תדיראן הותקנו לפני 4.5 שנים בין 1-3.5 כ"ס
פשוטים מאוד בבקרה (חיסרון - אין טיימר הדלקה)
הייתה תקלת מתקין וזהו
ממליץ בחום

בועז

avikkllk
24-12-14, 08:18
קודם כל לי היה סאגה מזגן אמלי עבד 24/7 שווה כל שקל לטעמי.
עכשיו רכשתי מזגן 2.5 טורנדו סוס עבודה חדש בניילון עלה לי כ2500 שקל.
שווה כל שקל לטעמי.

גיל אסרף
24-12-14, 08:38
פאמילי ביו 1.25 כ״ס עבד אצלי 3 שנים ונמכר לשוכר שהחליף אותי.
עבד ועדיין עובד מעולה.

נמרוד
24-12-14, 09:58
יש לי LG מולטי אינוורטר שעובד 4 שנים מצויין וממזג חמישה חדרים.

אני מסכים עם מי שכתב מעלי - פחות משנה המותג, יותר משנה ממי קונים, מתקין ונותן שירות. שתהיה אחריות וספק שיעמוד מאחוריה.

omri_t
24-12-14, 20:21
וואו כמה דעות ותובנות.

ביחידת הדיור בה גרתי פעם כשהייתי סטודנט התקנתי מזגן פמלי ליין- זה היה לפני כ 10 שנים.
הוא עובד עד היום בסדר גמור.
אבל זה לא אומר כלום, כי קצב התחלופה של הרכיבים והייצרנים מאחורי המדבקה מאוד גבוהה ולכן זה לא אומר כלום.

בגדול, העצות שלי:
1. כמעט כל המזגנים הם אותו זבל סיני.
2. אל תקנה אינוורטר, זו טכנולוגיה שלא טובה לשתמש.
3. אלקטרה, תדיראן וטורנדו נמכרים הרבה בארץ, יש להם שירות.
4. תשווה מפרט של המזגן בצורה מקצועית יותר, ואל תסתפק בקניית "מותג".

אני אישית מעדיף טורנדו, בגלל היכולת לחמם ולקרר בטמפ סביבה מעט קשות יותר.

AvinoamNa
25-12-14, 14:36
בעברי היית מתקין וטכנאי מיזוג, אחלוק את הניסיון שלי.
כפי שכבר נאמר - עולם המיזוג מתחלק למספר קטגוריות:
1. מותגי מדבקה (saga, family וכו').
2. מזגנים סינים עם יבואן מכובד (אלקטרה [כן!!! בחלק גדול המזגנים שלהם מיובאים מהמזרח], LG, טורנדו , מידאה ותאדירן)/
3. ליגת העל- מזגנים יפניים- פו'גיטסו, מיצובישי.

בקטגוריה הראשונה הרוב זבל , יש מספר מותגים שהניסיון איתם היה יחסית מפתיע כגון סגה,
בקטגוריה השנייה- אני אישית ממליץ מביניהם או על תאדירן או על טורנדו/מידאה(אותו יבואן-אותו מזגן אחד לאחד רק עם תקופת אחריות שונה ומחיר שונה).
בקטגוריה השלישית- שניהם מצוינים ושווים את המחיר שלהם אם זה בתקציב, לרוב יש העדפה לפוג'יטסו בגלל המחיר.

לעניין חוסר ההמלצה לאינוורטר- חולק לחלוטין,
כשהמזגן פרופורציונלי לגודל החדר, ומדובר במזגן מוצלח (לדוגמא- היו שנים שבהם הכרטיסי פיקוד באינוורטר אלקטרה הלכו כמו פיצוחים), אז הטכנולוגיה בהחלט מוכיחה את עצה- מזגן שקט יותר, צריכת חשמל נמוכה יותר, תוחלת חיים ארוכה יותר וחימום נעים ולא מייבש בחורף.

סליחה על החפירה , מקווה שהועלתי במשהו.

arnonmg
25-12-14, 22:25
5 מזגני מיצובישי מהקטן עד הגדול (יחידה 80 לשטח של 90מ״ר)
עולים כפול מאלקטרה/תדיראן אבל שווים כל שקל!!!
פעם בשנה יורד אצלנו שלג והמזגנים האלה פשוט עושים את העבודה
בחורף הראשון איתם קצבנו זמן כי חששנו מהוצאות החשמל אבל מאז לא עושים חשבון... הוצאות חימום בחורף בלי חשבון מגיעים למקסימום 2400 ש״ח !!!

בקיץ יש לנו ימים ספורים עם מזגן אבל גם לקרר הם יודעים :)

אם זה לבית שלך (לא דירה שכורה) אז לך על זה - אחת ולתמיד
אשתי אמרה לי פעם שאין לנו כסף לקנות מכונת כביסה כל חמש שנים או תנור מקרר וכו וכו - קונים את הטוב ביותר וסוגרים עניין לעשרים שנה!

Arnonmg

tmal1
26-12-14, 12:08
מעניין שחברה פה ממליצים על טורנדו ותאדירן... יצא לכם לראות כרטיס אלקטרוני של המזגנים האלה ? לאיזה מצב הפלסטיקה מגיעה לאחר כמה שנים ? שלא נדבר על העניין שתוך 3-5 שנים אין חלקי חילוף...
לתאדירן עדיין נשאר השם של "פעם" כשעוד היו מייצרים הכל בארץ והמוצרים היו סוסי עבודה, היום כמעט כל המוצרים מסין ואפילו חלק גדול מהמיני מרכזיים ושלא לדבר על האינוורטרים שלהם שאפילו החברה עצמה בקושי יודעת לתקן.
מנסיוני מכל המזגנים ה"זולים" שיש בשוק אני הייתי ממליץ רק על אלקטרה, בגלל השירות, האמינות והעובדה שהם החברה היחידה שעדיין מייצרת בארץ את רוב המוצרים שלה - יחידות חיצוניות מ2.5 כ"ס ומעלה, וכל המיני מרכזיים למיניהם וכן גם האינוורטר בניגוד לשאר המתחרים.
אם זה בית שאתה גר בו ויש אפשרות כספית הייתי הולך על אינוורטר של אלקטרה ואם יש לך קצת יותר יכולת אז בוודאי על מיצובישי למרות המחיר הכפול.
אינוורטר הרבה יותר נעים, שקט וחסכוני באמת בחשמל. במזגנים של מיצובישי יש גם את עניין האמינות שאף אחד לא יכול להסביר פשוט לא מתקלקל.
ומשהו קטן לסיום, איכות ההתקנה חשובה לא פחות מאיכות המוצר ועל זה אסור להתפשר!

*אני עובד בתחום אבל אין לי שום עניין שיווקי או כספי מאף אחת מהחברות הנ"ל והכל כתוב מנסיון ודעה אישית.

MMR
26-12-14, 12:35
דווקא מניסיון של פרויקטים של מאות דירות מנסיוני תדיראן נותנים מוצר מעולה, מחיר סביר עם שירות טוב בדר'כ. כמעט כל המזגנים שמספקים מיוצרים כאן בארץ. לא מכיר בעיית חלפים.
אינוורטרים אלקטרה- לא להתקרב, למרות השירות המצויין שלהם.

nirs
26-12-14, 15:23
+1 תדיראן

MMR
26-12-14, 15:36
אגב, רוב התקלות בהן אני נתקל נובעות ממתקין חפיפניק אז מומלץ שלא לחסוך גם בסעיף הזה ולהימנע מהתקנה אם ניתן ב'תקופה הלוהטת'....

arnonmg
09-01-15, 00:17
אגב, כבר כמה ימים שהטמפ אצלנו צונחת לכיוון 2-3 מעלות והמיצובישי עובד כמו גיבור!!!
הלילה צפוי לרדת עוד קצת אבל זה ממש לא מטריד כשיש מזגן גיבור...

Arnonmg

boaz avrahami
09-01-15, 00:38
אשמח לדעת מהי התקנה גרועה לעומת טובה.
על מה צריך להקפיד?

tmal1
10-01-15, 14:32
MMR, "האינוורטרים של אלקטרה" אתה כמובן מתכוון לדגמים של ה12 17 שהיו איתם בעיות בכרטיסים, כבר בערך שנתיים שיש דגם אחר שאיתו אין בעיה בכלל, בנוסף אלקטרה נותנים 7 שנים אחריות על הכרטיס! וכמו שגם אמרת, השירות שלהם מצויין.
בקשר לתדיראן שמייצרים את רוב המוצרים בארץ ? אתה טועה, תפתח קטלוג ותראה את הדגמים הבודדים שמיוצרים בארץ...
ARNONMG, המיצובישים אמורים לחמם גם כשיש בחוץ טמפרטורות של מינוס 15-20.
התקנה איכותית זה בגדול לסמוך על מתקין עם המלצות, בד"כ דברים שלקוח רגיל לא יכול לבקר, בגדול- פלארים כמו שצריך, צנרת נחושת ולא קיט זול של צנרת אלומניום (במיוחד לא בגדולים) סגירת האומים במומנט הנכון!!! פילוס נכון של היחידה הפנימית, קידוח החוצה בשיפוע כלפי חוץ שזה בכלל סינית להרבה מתקינים וזה עדיין לא נגמר...

-->