PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה ב"תרגום" גרסאות CJ ישראליות לחו"ל.

lizard
22-08-05, 21:35
אני מחפש מידע על CJ8 באתרים בחו"ל.
עד כמה שהבנתי, הספרה 8 זאת המצאה ישראלית פחות או יותר.
בעוד שCJ5,6 ו7 קיימים בחו"ל, על 8 לא מצאתי התייחסות.

השאלה שלי היא מה לבחור בחו"ל. האם מדובר על רנגלר? או על CJ6 רגיל?

אני מנסה להבין את הסיבוכיות והאפשרויות שבהתאמת גיר TH350 לCJ8.

תודה
מיכה

שחר 9
22-08-05, 22:43
נסה סקרמבלר נדמה לי שזה הסיקס שלהם.

Bulldog
22-08-05, 23:14
אין גירסה אמריקאית לסיקס הישראלי.
הרחק סרנים הוא בערך סקרמבלר, המפתן דלת לא דומה לשום דבר שיש להם, אורכים שונים ומה לא.

lizard
22-08-05, 23:14
עד כמה שהבנתי יש ככה:

49-79
80-86
87-2004
ורנגלר.

אני לא מוצא את האתר שבו ראיתי את הקטגוריות הללו.

lizard
22-08-05, 23:26
הרעיון הוא בגדול להתאים את ה TH700R4 לCJ8.
לפי הבנתי הCJ8 מספיק ארוך בשביל להכיל כזה גיר. כמובן שאני אצטרך להשיג דרייבשאפט מתאים.
מה שמעניין אותי יותר זה גרסאות ה BELLHOUSING מהצד של המנוע ושל הטרנספר.
המנוע מן הסתם יהיה AMC258. השאלה היא האם הוא תואם למנועים שיש בחו:ל או שמדובר על משהו "ישראלי". אני מניח שהוא תואם אבל על מניח משלמים הרבה כסף.

בנובאק המתאמים עולים ביחד ללא משלוח בסביבות ה800 דולר, באדוונס אדפטרס לא מצאתי משהו שאני בטוח שמתאים אז שלחתי להם הודעה.
קראתי כמה וכמה כתבות בנושא. הבנתי שיש כמה בעיות שצריך להתגבר עליהן כשבסופו של דבר אחת הבעיות הרציניות ביותר זה שחובה להקשיח את מערכת הבלמים.

הסיבה שאני שואל לפני שיש לי ג'יפ בכלל היא שכנראה שבעוד כמה חודשים ספורים יכנס לי סכום כסף יחסית גדול שיאפשר לי להתחיל ליישר קו (את הג'יפ אני מקווה לקנות תוך חודש וחצי/חודשיים).

הגעתי למסקנה שאני שונא, אבל ממש שונא, נהיגה בגיר רגיל.
מה גם שאני לא מרגיש בטח עם גיר שכזה (אני יודע, זו רק תחושה).

AvigdorAharon
22-08-05, 23:51
לפי הבנתי הCJ8 מספיק ארוך בשביל להכיל כזה גיר.

CJ8 ו CJ6 הם בעלי מרחק סרנים זהה, כך שאם זה מתאים ל CJ8, אזי זה יתאים גם ל CJ6.
המרכב ב CJ8 ארוך בכ 40 ס"מ מאשר ב CJ6, חוץ מזה, הם זהים לחלוטין.

אביגדור

lizard
22-08-05, 23:53
נחזור לשאלה המקורית שלי, אם נתון לי בקטלוג רק השנה ולא הדגם.
באיזו שנה אני צריך לבחור? מדובר על CJ8 מודל 89-90

Bulldog
23-08-05, 00:01
הדבר היחיד שקרוב לבסיס גלגלים הישראלי זה הסקרמבלר, הייצור שלו הופסק באזור 84-86 אם אני לא טועה.
בכל מקרה גיר קשה לי להאמין שתמצא גיר אוטומטי תוצרת GM שמתאים לבלוק מנוע של ה258

lizard
23-08-05, 00:36
בשביל זה יש מתאמים לא.
בכל מקרה, תודה.

Bulldog
23-08-05, 00:59
קנה בלייזר וזהו.
מבטיח לך שתקבל מנוע V8 וגיר אוטומט.

lizard
23-08-05, 01:04
מי רוצה V8 בכלל 8) ?

יש מישהו מג'יפטריפ שעושה משהו דמה לסופה כמדומני.
אני אתייעץ איתו בקשר למתאמים ועלות הבאתם לארץ.

moriseven
23-08-05, 08:19
זה מג'יפטריפ קוראים לו טל רותם והם עדיין לא סיימו עם האוטו שלו כולם מחכים כבר לתוצאה.

נמרוד
23-08-05, 09:18
קודם כל, ג'יפ CJ8 זה לא המצאה ישראלית.

הוא קיים ונמכר בארה"ב עד 86, נדמה לי שמשנת 81. בסך הכל נמכרו שם 26,000 יחידות בלבד של ג'יפ CJ8 סקרמבלר, ולכן הוא נחשב נחשק מאד ומבוקש, יחסית לCJ7 שנפוץ פי עשרות.

הCJ8 שלנו שהמשיך יצור עד 1991 שונה מבחינת הבודי שלו, ורק הבודי (נו טוב, בעיקר הבודי). המידות הן אותו דבר, בסיס הגלגלים הוא 104 אינץ' כמו הCJ8 האמריקאי, האורך הכללי זהה, אבל האמבטיה שונה מבחינת הקאנט, הגימורים, הצינורות שלתוכם נכנסות קשתות ההתפכות הצבאיות, וכהנה וכהנה.

מבחינה מכאנית, מכל בחינה שקשורה לשאלה הנוכחית שלך ליזרד, המידע שנכון לגבי CJ8 וCJ7 אמריקאים שנת 86, נכון לגבי CJ8 ישראלי עד שנת 1991!

המנוע הוא אותו מנוע 258. ההבדלים במנוע הם במערכות הדלק ובקרת זיהום אויר, לא רלוונטי.
הגיר הוא T176. בארה"ב היו גם אופציות אחרות, אבל זו בהחלט אחת מהן גם שם.
הטרנספר הוא דנה 300.

בשביל להכניס לשם גיר אוטומטי של GM, אתה אכן צריך אדפטורים. שני קיטים, אחד להתאים את הגיר קדימה למנוע, ושני להתאים אחורה לטרנספר. יש אדפטורים מנובאק וגם מאדבנס אדפטרס. המחירים הם בערך מה שכתבת. בכל מקרה נדרשת גם החלפה של דרישפטים, לדרישפטים לפי מידה, זה נכון גם בארה"ב וגם בישראל.

האדפטורים הם כסף גדול שהופך את הסיפור לבעייתי.

ג'ו tzagi מטקסס שכותב כאן הוא הכתובת שלך, הוא שם, והוא מתעסק בדיוק בCJ8 אמריקאים. הוא כבר כתב את דעתו לא מזמן בדיון של מוריס וטל - שאומרת, למה לך? למה לשתול גוף זר (GM) בין שני מכלולים של ג'יפ? יש דברים הרבה יותר הגיוניים. אחד זה לחפש גיר מתאים של קרייזלר, קצת קשה יותר בארץ מאשר בארה"ב... או להחליף מנוע+גיר של GM, מנוע וורטק מסונומה או ספארי הוא מנוע טוב לג'יפ, יחד עם הגיר שלו, ואז אתה צריך רק קיט מתאמים אחד, בין הגיר לטרנספר.

ואפשר להמשיך ידה-ידה-ידה...

אבל - אם אתה החלטת משום מה שאתה רוצה גיר אוטומטי, ועוד לא קנית רכב... תעשה טובה ותקנה רכב אוטומטי!!! אתה רוצה CJ כי הוא זול, כי אין לך כסף. הוא זול כי הוא פשוט, כי יש חלקים זמינים... ברגע שתתחיך להפוך אותו למוטציה, הוא כבר לא יהיה זול (זה במקרה הטוב, במקרה של בולדוג הוא גם לא יהיה נוסע :twisted: ). אתה חייב רכב עם גיר אוטומטי? חפש סופה 92-93 אוטומטית. בוודאות יעלה לך פחות מאשר לקנות CJ ולהסב אותו לאוטומט.

-----

הגעתי למסקנה שאני שונא, אבל ממש שונא, נהיגה בגיר רגיל.
מה גם שאני לא מרגיש בטח עם גיר שכזה (אני יודע, זו רק תחושה).

אני עונה בגסות במקום ארז - "קח את התחושות שלך ודחוף אותן לתחת"! אתה לא מרגיש בטוח עם גיר רגיל?! ואללה שמעתי הרבה דעות בויכוח העתיק אוטומטי VS ידני, אבל זו טענה חדשה... :lol:

Bulldog
23-08-05, 09:24
נימרוד, יש לי הפתעות בשבילך :twisted:
מה גם שבתור קישוט הוא נראה יותר טוב משלך.
וזה עוד לפני שהינעתי אותו על הבוקר.

lizard
23-08-05, 10:02
אם הייתי רוצה סופה, הייתי הולך על סופה.
אני לא רוצה להחליף מנוע, אבל אם יהיה צורך אז נראה כבר.

וכן, אני מרגיש הרבה יותר בטוח עם גיר אוטומטי.
יותר נוח לי לנהוג ברכב עם גיר אוטומט, גם בשטח וגם בכביש ונוחות, לפי דעתי לפחות, = בטיחות.

moriseven
23-08-05, 13:13
תראה לי יש CJ7 אוטומט ואני לא כל כך בטוח שבגלל שהוא אוטומט הוא יותר בטוח ואני אסביר, CJ גם ככה קשה לעצור אותו כמו שהרבה פה יעידו ובמיוחד שהוא אוטומט ובלימת המנוע שלו לא משהו בגלל זה נראה לי שם הילוכים יותר קל לעצור אותו בעזרת גם בלימת המנוע שלו (ע"י הורדת ההילוכים).
בשטח אם כבר זה משהו אחר אני חושב שזה יותר טוב אוטומט כי אז אתה מרוכז יותר בטוואי השטח.

אני בכביש תמיד מעדיף הילוכים (פחות משעמם :twisted: ) הסיבה שאני מחזיק ג'יפ שהוא אוטומט חוץ מזה שבשטח זה נוח זה גם בגלל שהדגם הזה פה בארצנו מאוד נדיר!

מוריס

lizard
23-08-05, 14:08
אני מודע לבעיית הבלמים והבלימה של המנוע.
ניסיתי לנסוע בשטח עם הילוכים, אמנם לא הרבה וכנראה בגלל חוסר נסיון, וההרגשה שלי היא שיש לי בעיה עם זה.

אני עוד לא החלטתי כלום. עוד אין לי בכלל ג'יפ :?
אבל וזה אבל גדול, אני רוצה רכב שטח אוטומט. השיקול הוא האם לשנות את הCJ לאוטומט או לקנות סופה.
נכון לעכשיו אני מעדיף לקנות CJ ובמהלך יישור הקו להתקין עליו גיר אוטומט, עוד לא החלטתי אם זה יהיה הTH700R4 או אולי TH350. קניתי ספרים בנושא ואני מקווה לקבל תמונה פרטנית יותר אחרי עיון בספרים.

הסיבה שבגללה אני בכל נכנס לזה היא שכרגע נראה שהחלפת הגיר זה האלמנט הכי יקר במקצה שיפורים שאני מתכנן לג'יפ. (אם זה שיפור או לא זה נתון לוויכוח 8) )

מי התקין את הגיר האוטומט אצלך? היו בעיות בטסטים?
העדפה שלי היא ל700R4, בהחלט יש לו נתונים טובים יותר מאשר הTH350. אבל אם יש סיכוי כלשהו שזה יוריד לי את הרכב מהכביש אז זה לא שווה.

six 4 life
23-08-05, 14:38
מה שיקרה זה נורא פשוט.

-אתה תקנה סיקס גרוטאה בסכום נמוך.
-אתה תקנה מפירוגים גיר אוטומט שאין לך שום אינדיקציה מה עבר עליו, או בקיצור- גרוטאה.
-אתה תכניס אותו למוסך שיעשה לך את כל ההתאמות.
-אתה תשלם הרבה כסף על העניין הזה.
-ואז, כשתתחיל באמת לנסוע בו, תבין שהוא אוכל לך 1 ל4, ותנסה למכור אותו במחיר שהוצאת עליו ועל הגיר במשך חצי שנה, ואז תתיאש ותמכור אותו במחיר זנות- או לחילופין תעמיד אותו.

"לא, לי זה לא יקרה."
תאמין לי שאני לא היחיד כאן שחושב שזה בדיוק מה שיקרה לך. מנסיון. תתחיל להתאפס על עצמך.

או שתחליט שאתה משקיע סכום ראשוני ויפה ברכב מוכן כמו שאתה רוצה (סיקס טוב עם גיר אוטמט, סופה ישנה עם גיר אוטומט)
או שלא יהיה סוף טוב להרפתקאה הזו שאתה מתכנן לעצמך.

לא בקטע שלילי.
אתה חי בחלומות.
אין לך עדין ג'יפ, ואתה כבר הופך כאן חצי אתר כדי לבדוק אפשרות הסבה לאוטומט.

ולא במישור השטחי אם ההסבה אפשרית או לא אפשרית כדי לדעת אם לקנות או לא לקנות,
אלא במישור המתוסבך של מה מתאים למי ולמו ובכמה כסף ומאיפה להביא ובלה בלה בלה...

אז אם היה לך את הרכב ביד, הייתי אומר למה לא. שישאל ויתעניין, זה טוב.
אבל בחיית דינקום, כמה אפשר לדבר על תאוריות וחישובים על משהו שעדין אין לך?

רוצה ג'יפ אוטומט? תביא קודם ג'יפ! אחרי זה תדבר על הסבות למינהם!

בקיצור ולדעתי-
אתה מתחיל מהסוף להתחלה.
תהפוך את הסדר.
קנה ג'יפ
תתחיל לנסוע עליו
אחרי זה תחליט מה אתה רוצה ממנו.

-ארז 8) -

osi90
23-08-05, 14:54
מה שיקרה זה נורא פשוט.

-אתה תקנה סיקס גרוטאה בסכום נמוך.
-אתה תקנה מפירוגים גיר אוטומט שאין לך שום אינדיקציה מה עבר עליו, או בקיצור- גרוטאה.
-אתה תכניס אותו למוסך שיעשה לך את כל ההתאמות.
-אתה תשלם הרבה כסף על העניין הזה.
-ואז, כשתתחיל באמת לנסוע בו, תבין שהוא אוכל לך 1 ל4, ותנסה למכור אותו במחיר שהוצאת עליו ועל הגיר במשך חצי שנה, ואז תתיאש ותמכור אותו במחיר זנות- או לחילופין תעמיד אותו.

"לא, לי זה לא יקרה."
תאמין לי שאני לא היחיד כאן שחושב שזה בדיוק מה שיקרה לך. מנסיון. תתחיל להתאפס על עצמך.

או שתחליט שאתה משקיע סכום ראשוני ויפה ברכב מוכן כמו שאתה רוצה (סיקס טוב עם גיר אוטמט, סופה ישנה עם גיר אוטומט)
או שלא יהיה סוף טוב להרפתקאה הזו שאתה מתכנן לעצמך.

לא בקטע שלילי.
אתה חי בחלומות.
אין לך עדין ג'יפ, ואתה כבר הופך כאן חצי אתר כדי לבדוק אפשרות הסבה לאוטומט.

ולא במישור השטחי אם ההסבה אפשרית או לא אפשרית כדי לדעת אם לקנות או לא לקנות,
אלא במישור המתוסבך של מה מתאים למי ולמו ובכמה כסף ומאיפה להביא ובלה בלה בלה...

אז אם היה לך את הרכב ביד, הייתי אומר למה לא. שישאל ויתעניין, זה טוב.
אבל בחיית דינקום, כמה אפשר לדבר על תאוריות וחישובים על משהו שעדין אין לך?

רוצה ג'יפ אוטומט? תביא קודם ג'יפ! אחרי זה תדבר על הסבות למינהם!

כל מילה בסלע!

Bulldog
23-08-05, 15:44
ועוד מילה אחרונה על עלויות.
הפרוייקט חומש שלי כבר מגרד את ה3.5 עוד מעט 4 שנים.
אחת הסיבות העיקריות לכך היתה תמיד חוסר תקציב. השנייה חוסר זמן.
שיפוץ מ"א" ועד "ת" של ג'יפ יכול לקחת 3-4 חודשים בתקציב של 60 עד 100 אלף ש"ח.
וזו בהנחה שיש לך את כל הכסף ואת כל הזמן הזה פנוי.
מצד שני אתה יכול לעסוק כל פעם בחלק אחר ולהישאר תמיד עם רכב נוסע (בשאיפה).
מעבר לסכום קניית הג'יפ שהוא יכול לנוע בין 20ל25 אלף (כי אתה לא רוצה לקנות גרוטאה) ואפילו יותר (כי מצאת משהו מושקע במחיר הגיוני) אתה עדיין זקוק לעוד 30000 ש"ח. (כי לא מדובר פה על יישור קו סטנדרטי)
יש לך את הזמן ואת התקציבים לזה? (אל תתטרח לענות, זו שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך)
עומר

UNIX
23-08-05, 16:03
לדעתי ההצעה של נמרוד היא הטובה ביותר ,
תקנה איזה גרוטאה עם מנוע גמור , תקנה מנוע (כולל ההזרקה) וגיר קומפלט של ואנדורה או סונומה ,
אני מעריך את זה כ 10000שקל (במקרה הגרוע) ועוד 3000 שקל התקנה במוסך ,
כי כנראה תצטרך התאמות למינהם של תושבות וכו ' , את ההכנסה של המנוע לרשיון
תשאיר למוסך לעשות ( תחפש מראש מוסך שיסכים לעשות את זה)
ויש לך שילוב מושלם של רכבת כוח , עכשיו תתחיל לדאוג לכל השאר .

moriseven
23-08-05, 17:12
מיכאל הגיר אצלי בג'יפ מקורי מסוג קריזלר דגם 999 לפי מה שהבנתי מחימושניק שזה אותו גיר כמו של הסופה, הגיר הוא גיר שלושה הילוכים, TH700R4 הוא גיר ארבעה הילוכים ובגלל זה גם טל החליף הוא החליט שחסר לו הילוך בשיוט בכביש.

מוריס

lizard
23-08-05, 17:36
אם זה אפשרי אז זה בהחלט יכול להיות שיקרה.

בכל מקרה, כרגע זה באמת לא רלוונטי, פשוט מגיע לי סכום כסף לא קטן בתחילת שנה הבאה וחשבתי לעשות איתו את הפרוייקט הזה.

כמובן שיש כמה נשמות טובות שדואגים לי בקשר לזה שאין לי ג'יפ בכלל. הסירו דאגה מליבכם.
יש מועמד ובתקווה תוך חודש וחצי הוא אצלי בחנייה.

lizard
23-08-05, 17:40
זה לא רק ה4 הילוכים. ממה שקראתי הגיר הזה ממש טוב לג'יפים.
אבל כמו שנאמר, הוא של GM.

קראתי בJEEPTECH שאין טעם להתקין TH350 על מנוע לא של GM כי המתאמים יקרים מידי.
השאלה היא האם יש טעם להתקין את הTH700R4.
הבעיה איתו היא שהוא מאוד ארוך וזה אומר לשנות כל מיני דברים שאין מצב שהבוחן בטסט לא ישים לב אליהם.

Bulldog
23-08-05, 17:57
שים לב, הרבה גירים אמריקאיים נועדו לעבוד מול סרנים קידמיים עם ביצה בצד שמאל, צד נהג.

lizard
23-08-05, 18:04
אוקי תודה.
מצאתי ברשת כבר 2 מאמרים על שינוי הגיר לCJ. מאחר והם מארה"ב אז אני מניח שאין בעיה מיוחדת עם הגיר והביצה של הסרן. לפחות הם לא הזכירו את זה שם.

בכל מקרה, תודה לעונים.
השירשור הזה התפתח כלפי כיוון לא צפוי ולדעתי מיותר.

לסיכום עד כמה שהבנתי:
1. CJ8 משנת 89-91 מקביל מבחינה מכאנית לCJ משנת 86.
2. אני שרוט 8)

ארז
24-08-05, 18:32
מה שמדהים שאתם עדיין מנסים לענות ברצינות לקשקשן הזה....
סוג של אדיוטים.

Bulldog
24-08-05, 19:47
ארז, מנסים להעלות אותו על דרך הישר.
אוטו, יישור קו, שיפורים.

asafk
24-08-05, 21:45
http://www.cj-8.com/

אסף.

-->