PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות גימגום בסובארו טנדר

u.v.
27-12-14, 21:30
שלום.
ברשותי סובארו טנדר 4×4 1800... אני היד השניה, הסובארו לא עברה עדיין 100 אלף במנוע המקורי. לפני כמה חודשים התחילו גימגומים מוזרים. בזמן הנסיעה כאילו בלחיצה על דוושת הגז המנוע לא מקבל מספיק בנזין.. זה קורה בעיקר בסוף פנייה ימינה. האוטו עבר שיפוץ קרבורטור והוחלפה משאבת דלק. המוסך לא מוצא את הבעיה (מוסך מרכזי סובארו ירושלים ) לי יש הרגשה שזה משהו שקשור למערכת החשמל אבל אין לי באמת מושג. אני בא יותר מתחום האופנועים. האם יש מוסך מומלץ שעש לו נסיון רב עם סובארו טנדר באיזור ירושלים? אשמח לכול עזרה. אני נורא אוהב את האוטו אבל מתחיל להתיאש.

תודה רבה
יובל

rob
04-01-15, 22:26
האם מגמגם גם בשטח בעליות או ירידות חדות?

u.v.
04-01-15, 23:03
לא נסעתי איתו בשטח מעולם. בשביל זה יש אופנוע (: כמו שתירתי. לרוב זה בפניות ימינה אך יש מצב שזה קורה גם בישר. בעליות בירידות. זה לא ממש משנה. פתחתי את הכובע מפלג. המצב שם ניראה לא משהו ביכלל. חשבתי לעשות את זה לבד הבעיה שאני לא אדע איך לכוון את ההצתה

rob
05-01-15, 07:12
אם התופעה של הגמגום תלויה בזוית של הרכב אז הייתי בודק את המצוף במאייד.
אם הגמגום קורה גם בעמידה אז מגוון האפשרויות רחב הרבה יותר.

האם בסרק המנוע עובד טוב?

u.v.
05-01-15, 07:56
המאייד אבר שיפוץ, המצוץ הוחלף. בעמידה זה לא קורה כלל. לא חייב להיות בזווית. יכול להיות גם בנסיעה איטית ישרה.

freedom
05-01-15, 08:44
בוקר טוב היה לי את הבעייה שאתה מתאר בטנדר 1600 וזה היה המפלג תקפוץ לחשמלי שיחליף לך
בהצלחה

u.v.
05-01-15, 16:26
ואיפה תיקנת?

rob
05-01-15, 21:26
הבדיקה הכי פשוטה היא להרים מכסה מנוע במקום חשוך כשהרכב מונע, הבדיקה הזו תבדוק אם אין לך בריחה של ניצוץ דרך אחד מכבלי ההצתה.
הבדיקה השנייה מצריכה כבר פירוק זריז, תפתח את המכסה של המפלג ותבדוק אם אין חופש ברוטור ואם כל המגעים (גם של הרוטור וגם של הבית שלו) נקיים.
הבדיקה השלישית כבר מצריכה ציוד בדיקה שלא נמצא בכל בית, אקדח תזמון הצתה, זה ייתן לך אינדיקציה האם מקדם ההצתה שלך עובד כראוי.

אחרי שלושת הבדיקות האלה, אנחנו חוזרים למערכת הדלק (אותה אמרת שבדקת) אתה יכול לבדוק ספיקה ולחץ של משאבת הדלק
או לפרק ולוודא תקינות של המאייד.

גם צינורית וואקום פתוחה יכולה לגרום לתופעה שאתה מתאר

אמיר מ
05-01-15, 21:36
זה כבר שירשור שני בנושא וכנראה על אותו רכב. גם קבל לא תקין (שיושב על המפלג) יכול לגרום לתופעה שדומה לסתימות דלק וגמגומים. תחליף ותבדוק. לא יקר.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

צביקה קרבורטור
01-03-15, 18:32
שלום.
ברשותי סובארו טנדר 4×4 1800... אני היד השניה, הסובארו לא עברה עדיין 100 אלף במנוע המקורי. לפני כמה חודשים התחילו גימגומים מוזרים. בזמן הנסיעה כאילו בלחיצה על דוושת הגז המנוע לא מקבל מספיק בנזין.. זה קורה בעיקר בסוף פנייה ימינה. האוטו עבר שיפוץ קרבורטור והוחלפה משאבת דלק. המוסך לא מוצא את הבעיה (מוסך מרכזי סובארו ירושלים ) לי יש הרגשה שזה משהו שקשור למערכת החשמל אבל אין לי באמת מושג. אני בא יותר מתחום האופנועים. האם יש מוסך מומלץ שעש לו נסיון רב עם סובארו טנדר באיזור ירושלים? אשמח לכול עזרה. אני נורא אוהב את האוטו אבל מתחיל להתיאש.

תודה רבה
יובל

יובל והחברים נותני העצות בגיפולוג, שימו לב בבקשה למה שהדגשתי באדום !
הכתובת רשומה על הקיר ,ואתם מחפשים את המטבע מתחת לפנס משום מה !
שימו לב ואני מצטט.."בלחיצה על דוושת הגז, המנוע לא מקבל מספיק בנזין(נחנק לא מאיץ בהתאם ללחיצה??!!),זה קורה בעיקר בסוף פניה ימינה...
למרות ודווקא בגלל שהרכב עבר שיפוץ קרבורטור(למה, בגלל הבעייה המוזכרת או בגלל תופעה אחרת שהשתפרה ואז נוצרה בעייה חדשה, שלא הייתה קיימת מלכתחילה) ובנוסף הוחלפה גם משאבת הדלק, וגם המצוף !!
אם נבדקה תחילה לחץ דלק, ונמצא כלא מספק, למה בוצע נקוי קרבורטור, ואם החשד היה במצוף לא מכוון, למה לא הסתפקו בהחלפת /כוון מצוף, ולא בהחלפה מיותרת של משאבת הדלק, שבדיעבד לא פתרה את הבעייה??!!
האם בוצע ברכב שיטת מצליח ?
חומר למחשבה !
בברכה
צביקה

רמי רווה
01-03-15, 19:16
בעבר היה לי טנדר סוברו עם תקלה דומה

1 ציר המפלג עקום.
2 משאבת דלק חשמלית ( נמצאת מתחת לרכב ליד מסנן הדלק.
3 כמובן שזה לאחר שנבדקו מערכת החשמל (פלטינות חוטים וכוהל) וקרבורטור תקין.

u.v.
02-03-15, 09:07
יובל והחברים נותני העצות בגיפולוג, שימו לב בבקשה למה שהדגשתי באדום !
הכתובת רשומה על הקיר ,ואתם מחפשים את המטבע מתחת לפנס משום מה !
שימו לב ואני מצטט.."בלחיצה על דוושת הגז, המנוע לא מקבל מספיק בנזין(נחנק לא מאיץ בהתאם ללחיצה??!!),זה קורה בעיקר בסוף פניה ימינה...
למרות ודווקא בגלל שהרכב עבר שיפוץ קרבורטור(למה, בגלל הבעייה המוזכרת או בגלל תופעה אחרת שהשתפרה ואז נוצרה בעייה חדשה, שלא הייתה קיימת מלכתחילה) ובנוסף הוחלפה גם משאבת הדלק, וגם המצוף !!
אם נבדקה תחילה לחץ דלק, ונמצא כלא מספק, למה בוצע נקוי קרבורטור, ואם החשד היה במצוף לא מכוון, למה לא הסתפקו בהחלפת /כוון מצוף, ולא בהחלפה מיותרת של משאבת הדלק, שבדיעבד לא פתרה את הבעייה??!!
האם בוצע ברכב שיטת מצליח ?
חומר למחשבה !
בברכה
צביקה

שלום צביקה, ותדוה על התגובה, האם אתה רומז שלדעתך זה משהו בכיוון מצוף?
אתן עוד כיוון, עם אני עושה את הפניה כשאני עם קלאץ' לחוץ האוטו לא מגמגם, אני יכול להתגעגע עוד 100 מטר והכול יהיה בסדר, אבל ברגע שאני אתם גז הוא שוב יגמגם. לפעמים זה קורה גם עם פניה לצד שני וממש לעיטים רחוקות ישר. חייב לציין שהאוטו אוכל הרבה דלק (300 ק"מ למיכל). בקשר למצוף? עשה אצלי שיפוץ קרבורטור ושמו אצלי משאבת דלק תחליפית. מאז לא ניכנסתי יותר למוסך ואני מחפש מישהו שיטפל לי או שאטפל לבד בכול מה שאפשר.

- - - Updated - - -

בעבר היה לי טנדר סוברו עם תקלה דומה

1 ציר המפלג עקום.
2 משאבת דלק חשמלית ( נמצאת מתחת לרכב ליד מסנן הדלק.
3 כמובן שזה לאחר שנבדקו מערכת החשמל (פלטינות חוטים וכוהל) וקרבורטור תקין.

1.ממה ציר מפלג יכול להתעקם ומכיין שמפלג עמוד באופן סטטי הבעיה אמור לחזור על עצמה באופן רציף לא?
2. משאבת דלק? נכנסתי למוסך עם משאבת דלק מקורית ועם הבעיה ויצאתי עם משאבת דלק תחליפית והבעיה.

צביקה קרבורטור
15-03-15, 21:36
שלום צביקה, ותדוה על התגובה, האם אתה רומז שלדעתך זה משהו בכיוון מצוף?
אתן עוד כיוון, עם אני עושה את הפניה כשאני עם קלאץ' לחוץ האוטו לא מגמגם, אני יכול להתגעגע עוד 100 מטר והכול יהיה בסדר, אבל ברגע שאני אתם גז הוא שוב יגמגם. לפעמים זה קורה גם עם פניה לצד שני וממש לעיטים רחוקות ישר. חייב לציין שהאוטו אוכל הרבה דלק (300 ק"מ למיכל). בקשר למצוף? עשה אצלי שיפוץ קרבורטור ושמו אצלי משאבת דלק תחליפית. מאז לא ניכנסתי יותר למוסך ואני מחפש מישהו שיטפל לי או שאטפל לבד בכול מה שאפשר.

- - - Updated - - -

שלום רב !
צר לי על האיחור בתגובתי!
אינני יודע אם בעייתך נפתרה או לא!
בכל מקרה הכתובת רשומה על הקיר והדגשתי זאת בציטוט שצרפתי !

1.ממה ציר מפלג יכול להתעקם וומכיוון,שמפלג עומד,באופן סטטי ,הבעיה אמור לחזור על עצמה באופן רציף לא?
2. משאבת דלק? נכנסתי למוסך עם משאבת דלק מקורית ועם הבעיה ויצאתי עם משאבת דלק תחליפית והבעיה.

צר לי על האיחור בתגובתי!
אינני יודע אם בעייתך נפתרה או לא!
בכל מקרה הכתובת רשומה על הקיר והדגשתי זאת בציטוט שצרפתי !
אם הבעייה החלה לאחר החלפת משאבה לתחליפית, חזור למוסך שביצע את ההחלפה, ודרוש להרכיב חזרה את המשאבה המקורית !
לגבי תצרוכת הדלק, פנה אלי ללא שום התחייבות מצידך, ואנסה לבדוק לכוון ולסדר את בעיית תצרוכת הדלק, ובמידת הצורך לפתור גם את בעיית הקרטועים בסיבובים, במידה והיא לא תחלוף, לאחר החזרת משאבת הדלק המקורית. פנה אלי טלפונית, לטלפון הרשום בחתימה, וזאת כפי שציינתי, ללא שום התחייבות מצידך
בברכה
צביקה

-->