PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחנה הידרואלקטרית

חנן-ג'יפולוג
28-12-14, 13:42
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/28/7b4c00cdff59d9542f74f250a4de9925.jpg

חנן-ג'יפולוג
28-12-14, 13:43
12356

nirs
28-12-14, 13:47
גם אצלנו ההורים קיבלו עבודה אבל..
הבן שלי החליט ללכת על דגם של תחנת כוח גרעינית (ולא זה לא יפעל).

asafk
28-12-14, 15:21
קטן עליך תחנה גרעינית.

אסף.

boaz avrahami
28-12-14, 16:16
חנן,
גם אתה בתור מהנדס אלקטרוניקה צריך ללכת על תחנה גרעינית ( ויש לי גרעין לתת לך)....

הידרואלקטרית זה לאנשים ללא רקע טכני

חוצמזה זה מקסים!

נמרוד
28-12-14, 16:47
מספיק להגיע לסף גרעיני.

אני הייתי צריך לבנות מכרה.

עידו לוריה
29-12-14, 15:14
תעשו תחנת כוח על הגזים של הילדים , זה ירוק ולא מסריח .

עידו

חנן-ג'יפולוג
29-12-14, 22:23
סיבוב ידני של המניפה, אפילו די איטי, מדליק בארדואינו נורה ומפעיל ממסר וזמזם.

האמת שזה תיחמון, נקרא לזה "המחשה", כי להגיע למתח שמפעיל לד באופן עצמאי, צריך לסובב את המניפה די מהר, במהירות שאופיר לא מצליחה להגיע אליה.
אז חיברתי ארדואינו ובניתי תוכנה שתדליק לד, זמזם וממסר כשהמתח מהמניפה עולה מעל 100מיליוולט.

הצעתי לאופיר שנגרום למערכת להשמיע "בית גוברין שולטטטתתתים", או לכתוב על מסך "אירית המורה התותחית", בכל פעם שמישהו יסובב את המניפה. הרעיון נפסל על הסף.

חנן-ג'יפולוג
10-01-15, 20:33
http://youtu.be/ZiIbsBulxq0

חנן-ג'יפולוג
10-01-15, 22:05
עבודה במדעים<br />
<br />
<br />
מהי תחנת כוח הידרואלקטרית? <br />
תחנת כוח הידרואלקטרית היא תחנה שמייצרת אנרגיה חשמלית מאנרגיה קינטית של מים נופלים. תחנות כאלו ממוקמות בתחתית של סכר גדול או במורד נהר. <br />
המים הנופלים מסובבים טורבינה או גלגל כפות שמסובבים גנרטור שמייצר חשמל.<br />
<br />
בדגם שלי גלגל כפות מסובב גנרטור שמייצר חשמל שמפעיל נורה וזמזם. <br />
<br />
יש לציין שמדובר בהמחשה ולא בתחנה אמיתית ועקב המגבלות של הפעלה בתוך כיתה זרם המים אינו חזק מספיק בשביל לסובב באופן חזק ומהיר מאוד את גלגל הכפות ולכן הגלגל מסתובב לסירוגין והמתח החשמלי שנוצר ממנו לא מפעיל באופן ישיר את הנורה והזמזם אלא נכנס לבקר (ארדואינו) שמפעיל את הנורה והזמזם כאשר הוא מקבל מתח שגבוה מ25 מילי וולט. (מדובר בפועל במתח מאוד נמוך). <br />
<br />
החומרים שהשתמשתי בבניה של הדגם:<br />
<br />
<br />
דיקט ועץ לגלגל הכפות ולמסגרת.<br />
<br />
מאוורר חשמלי ממנוע של רכב. באופן רגיל הוא מקבל חשמל ומסתובב. ביישום הנוכחי אני משתמשת בו הפוך כשהסיבוב שלו מייצר חשמל. עיקרון זה נכון לכול מנוע חשמלי באשר הוא. <br />
<br />
משאבת מים של מתיזים למגבים של הרכב, להעלאת המים מהתבנית אל גלגל הכפות. <br />
<br />
ספק מתח של מחשב שולחני להספקת המתח למשאבת המים. <br />
<br />
בקר (ארדואינו) למעשה זהו מיקרו מחשב שניתן לתיכנות בכול מחשב ביתי ולבצע פעולות שונות. <br />
<br />
זמזם. <br />
<br />
<br />
הערה: הפעלת הדגם גורמת להתזת מים לצדדים לכן כדאי ורצוי לתת מתח לבקר בלבד ולסובב באופן ידני את גלגל הכפות ולהתנסות בו כשהוא מייצר חשמל.<br />
<br />
בונים: חנן ואופיר אורלוב. <br />
<br />
מציגה: אופיר אורלוב.<br/>

nirs
11-01-15, 13:37
👍
כבוד להורה המשקיע.

boaz avrahami
11-01-15, 15:11
קודם כל סחטיין על ההשקעה ווגם לטלי על הסובלנות שתעשה כאלו דברים במטבח החדש...

הלכת רחוק בשביל לשלב את הארדואינו....
אני חושב שאני הייתי מבסס את זה על דינמו של אופניים מחובר לגלגל מונע מים ומדליק נורת ליבון קטנה או אפילו לד.
ככול הנראה שזה היה מצריך משאבת מים עם ספיקה גדולה משיש לשפריצר.
תכלס, נכון שאתה נהנית יותר מהילדה?

חנן-ג'יפולוג
11-01-15, 23:28
התחנה הוצגה היום.
אופיר תקבל ציון של מאה, פלוס בונוס. המורה הבטיחה מראש 120 אם אופיר תצליח להדליק נורה, אבל מסתבר שזה לא ניתן להזנה במערכת המחשב הבית ספרית.

חוץ מאופיר עוד ילד אחד הדליק נורה, בעזרת לוח פוטוולטאי.

שאר הילדים בנו דגמים סטטיים שלא מייצרים חשמל.

התחנה של אופיר תעבור לתצוגת קבע במעבדת המדעים הבית ספרית.

מאוורר של רדיאטור היה לי בבית. דינמו של אופניים לא...
אחרי שהתקשקשתי קצת עם המאוורר ועם משאבת שפריצרים שחיברתי לצינור בגינה בלחץ בריא, ולמדתי מזה כמה אנרגיה צריך להשקיע בשביל להפעיל לד מסכן, אני מעריך שבשביל להפעיל דינמו כזה שבאמת יפעיל נורה בכוחות עצמו היה צריך שפריץ מאוד בריא, וגם אם הייתי מוצא משאבה מתאימה וזמינה, לא היה לי ספק כח מתאים בשבילה. ומה עם החיבור הפיזי של גלגל הכפות לדינמו? ובניית ציר לגלגל הכפות? הכול היה מסתבך, ומה בעצם היה משתפר?
גם ככה ניסיתי להפעיל משאבת הזנת דלק בריאה עם הספק, והוא התפגר עד לריסט וחיבור חזרה למשאבת השפריצרים.

אז יצא הרבה יותר קל לעבוד עם הארדואינו. לייצר 25 מיליוולט זה הרבה יותר קל, מסתבר, מלייצר שלושה וולט.

בהחלט, נהניתי יותר מהילדה. [emoji6]

erezgur
12-01-15, 11:54
יפה מאוד.
כבר הרבה שנים בתי הספר נוהגים לתת תעסוקה להורים, אבל אתה לקחת את זה ל אקסטרים...

Sent from my Nexus 4

-->