PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה מאוד מפחידה בדודג ראם

'Abu 'D
29-12-14, 02:09
אולי אתם תוכלו לעזור לי כי המוסכניקים טוענים שהכל בסדר
זה התחיל לפני שלושה שבועות אבא שלי נסע ברכב (דודג ראם 2011) במהירות של כ 80 קמ"ש ופתאום הרכב מתחיל לקפץ מצד לצד ברמה מטורפת תתארו לכם מכונת כביסה בשיא הסחיטה שלה ובלי הבלוק מעליה הרכב פשוט רקד מצד לצד
חשוב לציין שלא היו בורות בכביש לא היה פנצר והכל תקין
ואחרי כמה ימים זה קרה לו שוב פעם במקום אחר המוסכניקים אמרו לו שכנראה יש באזור "זליגת קרינה" מאיזשהו מקור מתח בכביש וזה מה שגרם למחשב ברכב להשתבש חשוב לציין שזה לא קרה באותו מקום
והפעם השלישית קרתה לי בנסיעה במהירות של כ 110 קמ"ש בכביש 1 ואני אומר לכם רק במזל לא עשיתי תאונה ממש פחד אלוהים מאוד קשה לי לתאר את ההרגשה של זה
וזה רק עניין של זמן עד שתקרה תאונה בגלל התקלה הזאת
אז אני פונה אליכם בכדי שתעזרו לי לעלות על התקלה כי לפי המוסך הכל תקין ואני מפחד לנהוג ברכב הזה כשהו לא צפוי

Bernard
29-12-14, 06:35
נשמע לי כמו Death wobble.
קורה בכל מיני כלי רכב עם סרן חי קדמי.. גם אצלי היה בריינג' הראשון, בזמן ניסויי ההגבהות

הנה.
מצאתי אפילו אחד בדיוק "עליך"..
https://www.youtube.com/watch?v=3IRg4bo47i4

- - - Updated - - -

והסבר יותר מפורט..
http://www.kevinsoffroad.com/how-to-fix-your-own-death-wobble/

tom1105
29-12-14, 08:26
תרגיש טוב עם עצמך... זה קורה בכל רכב עם סרן חי מקדימה (רנגלר , wj , רינג' ישן) בדרך כלל זה מגיע אחרי הגבהות או גומיות שנגמרו.
יש פתרונות ויש מעקפים.
יש כל כך הרבה רכיבים שיכולים לגרום לזה (גומיות , חופשים , איזון מושלם של גלגלים, כיוון פרונט רציני וכו').
המעקפים זה פשוט לשים בולם הגה רציני .
אני ממליץ לתקן ולא לעקוף...

'Abu 'D
29-12-14, 09:17
הרכב לא הוגבה או שופר הכל מקורי יכול להיות שזה רק בלאי כמו שאמרתם

חנן גולומבק
29-12-14, 09:19
אולי בעיה בברקסים ?

boaz avrahami
29-12-14, 09:24
פעם במקום אחר המוסכניקים אמרו לו שכנראה יש באזור "זליגת קרינה" מאיזשהו מקור מתח בכביש וזה מה שגרם למחשב ברכב להשתבש חשוב לציין שזה לא קרה באותו מקום

מי זה המוסכניק הזה?
הוא מפסיד קריירה ביצאת צדיק או בערב מספרי סיפורים.
מהיכן אתה בארץ?
מוסך סביר פלוס או מכון פרונט נורמלי יפתרו לך את הבעיה בקלות.
אם נדע מהיכן אתה יהיה קל להמליץ לך על מישהו מקצועי באזורך

eysham
29-12-14, 09:45
אולי אתם תוכלו לעזור לי כי המוסכניקים טוענים שהכל בסדר
ז
ואחרי כמה ימים זה קרה לו שוב פעם במקום אחר המוסכניקים אמרו לו שכנראה יש באזור "זליגת קרינה" מאיזשהו מקור מתח בכביש וזה מה שגרם למחשב ברכב להשתבש חשוב לציין שזה לא קרה באותו מקום

נשמע לי כמו פיתוח נשק חדש של התעשיות הצבאיות.
אולי זה בכלל סודי ולא כדאי לפרסם את זה בפורום...

דרור ברלי
29-12-14, 09:56
תרגיש טוב עם עצמך... זה קורה בכל רכב עם סרן חי מקדימה (רנגלר , wj , רינג' ישן)

אז זהו, שלא בכל רכב עם סרן קדמי חי.
יש לזה קשר למבנה מערכת ההיגוי. במקרה של ג'יפים, זה נפוץ יותר בדגמים עם סרן חי וקפיצי סליל ומערכת הגה עם מוטות "Y" דוגמת ה-XJ, ZJ, WJ, רנגלר JK ופחות בג'יפים הישנים עם קפיצי עלים מקדימה.

כאמור - גם אם הרכב לא מוגבה, יש לא מעט גורמים לזה. מומלץ לטפל לעומק.

'Abu 'D
29-12-14, 10:25
ושכחתי לציין שלא מזמן עשו ריקויל לתיבת הגה והחליפו שמה משהו לפי טענתם.
אני נמצא בחדרה אבל לגבי איפה אפשר לטפל אפשר גם באזור המרכז

eysham
29-12-14, 10:30
ושכחתי לציין שלא מזמן עשו ריקויל לתיבת הגה והחליפו שמה משהו לפי טענתם.
אני נמצא בחדרה אבל לגבי איפה אפשר לטפל אפשר גם באזור המרכז

אני מהמר שלא חיזקו משהו כמו שצריך...

'Abu 'D
29-12-14, 10:54
נשמע לי כמו פיתוח נשק חדש של התעשיות הצבאיות.
אולי זה בכלל סודי ולא כדאי לפרסם את זה בפורום...
זה מה שאמרו לאבא שלי. לי ולו זה נשמע הזוי וחירטוט

boaz avrahami
29-12-14, 10:54
או שתחזור למוסך שעשה ריקול או שאמליץ לך על ארנון מלאכי, מוסך אינדורו בפרדס חנה.
הוא מקצועי וקרוב אליך.

הניחוש המושכל של אייל בתגובה הקודמת עושה שכל.

'Abu 'D
29-12-14, 11:00
תודה לכולם הארתם לי את העיניים. חשוב לציין שחזרנו כמה פעמים למוסך ואתמול הוא (המוסכניק) בדק את הרכב וגילה שחסר שמן בתיבת הגה (יכול להיות זו היתה הבעיה)
הרכב הוא רכב חברה אז תהיה קצת בעיה לשנות מוסכים

eysham
29-12-14, 12:21
תודה לכולם הארתם לי את העיניים. חשוב לציין שחזרנו כמה פעמים למוסך ואתמול הוא (המוסכניק) בדק את הרכב וגילה שחסר שמן בתיבת הגה (יכול להיות זו היתה הבעיה)
הרכב הוא רכב חברה אז תהיה קצת בעיה לשנות מוסכים

הרכב הוא רכב חברה. החיים שלך ושל אבא שלך לא...

boaz avrahami
29-12-14, 12:59
יש לך חופש במערכת ההגה או המתלים וגם בולם ההגה כנראה לא במיטבו

המשוטט
29-12-14, 13:49
אז זהו, שלא בכל רכב עם סרן קדמי חי.
יש לזה קשר למבנה מערכת ההיגוי. במקרה של ג'יפים, זה נפוץ יותר בדגמים עם סרן חי וקפיצי סליל ומערכת הגה עם מוטות "Y" דוגמת ה-XJ, ZJ, WJ, רנגלר JK ופחות בג'יפים הישנים עם קפיצי עלים מקדימה.

כאמור - גם אם הרכב לא מוגבה, יש לא מעט גורמים לזה. מומלץ לטפל לעומק.
ספר את זה לגלאדיאטור שעבדתי איתו ...

רעד כמו צרקסי :eek:;)

Bernard
29-12-14, 19:37
לא נשמע לי שחוסר בשמן בתיבת ההגה יגרום לזה.

חופשים במחברים.
אצלי היה קשה למצוא את החופש הסורר, משום שהכוחות המופעלים הרכב וגורמים לתופעה, הם עצומים.
אתה מנדנד ומנדנד ולא מרגיש שום חופש.
בסופו של דבר (כשהרכב על הריצפה) שימוש בלום רציני (תוך סיבוב ההגה), התברר שאחד הברגים של מוט הפנהארד לא היה מחוזק מספיק.
אם לא היתה שום הגבהה, המקומות המועדים האחרים הם חיבורי מוט ההיגויי (התפוחים) ומוט השפור, זה שמחזיק את גלגלים מקבילים.

במקרים של הגבהות, כל ה"מנוף" על המכלולים גדול יותר ויש יותר "גמישות" ואז באמת צריך בולם-הגה "רציני" יותר - יש כאלה שמתקינים שניים ו"סוגרים את הסיפור" - לא נשמע לי שזה המקרה שלך.

בקיצור, לא מדע טילים - לחזק (חזק) את החיבורים או להחליף אתת הגומיות/תפוחים, אם התבלו.
ובהחלט לא להזניח - הבעייה לא נעלמת.. להיפך.

אלדדge
29-12-14, 22:26
בוא נעשה לך את זה פשוט זה קורה בטנדרים גדולים אמרקאים הרבה וגם לי זה קרה בפורד ב 2 רכבים שונים
להלן הדברים שצריך לבדוק

1. לבדוק בולם הגה
2. לבדוק תיבת סקטור ומוט סקטור
3. לבדוק מצב תפוחים של ההגה
4. לבדוק זרוע פיטמן אם היא מחוזקת
5. לעבור על כול מערכת ההיגוי כול גומיה וחיבור לחזק לבדוק

בסוף כיון גלגלים ופרונט לא יזיק

כמובן לבדוק מצב גלגלים - צמיגים

רוצה מוסך טוב של מכשירי תנועה ?
בת"א מוסך מרכזי לשעבר דרך השטח לדבר עם גלעד אדם ישר ומכונאי מעולה

Bernard
29-12-14, 22:53
אני דווקא הייתי מתחיל עם הפנהארד.
זו, תפקידה להחזיק את הסרן "ישר" ולמנוע תנועות צידיות - היא הבעייה העיקרית.. לדעתי.

'Abu 'D
30-12-14, 02:10
תודה שוב פעם על הידע שלכם
היום האוטו היה במוסך והמוסכניק לא מכיר בכלל את התופעה הזו (death wobble) אז שלחתי לו סרטון של f250 שמראה בול את התופעה בזמן אמת גם מבפנים וגם מבחוץ וזה פעם ראשונה שהוא נתקל בזה, לא נורא קורה
אז מפאת הזמן הוא טוען שצריך לחקור את האוטו לעומק ולגלות ממה זה נובע וזה עשוי לקחת יום שלם אז מחר אבא שלי הולך לשם בשביל שיגלו את הבעיה ואז יתקנו אותה אני יעדכן אתכם מה קרה בסוף
ושוב פעם תודה מכל הלב

boaz avrahami
30-12-14, 02:30
כל הכבוד לך שאתה מתעקש ללמד את המכונאי הזה מכונאות.
רוב האנשים שאני מכיר כבר היו מתיאשים ממנו והולכים לאחד מנוסה.
אני מקווה שהוא משלם לך על השעור הזה ולא להיפך [emoji6]

אם הכסף יוצא מכיסך אז אין סיבה לדעתי לשלם לו על יום בדיקה.
למכונאי מנוסה אמור לקחת 5-10 דקות לאתר את החופש/ מקור הבעיה ואז לחזק או להחליף חלק יקח את הזמן הנוסף כתלות בממצאים

Bernard
30-12-14, 03:39
אם כבר בעניין לימוד, "תציע" לו שמישהו יניע את הרכב ויסובב את ההגה מצד לצד (לא בפראות ולא סיבוב מלא - רק שיזוזו מכלולי ההיגויי והמתלה הקדמי) ופשוט לשים יד על המחברים למיניהם (לא במסלול התנועה, שלא תיקטע איזו אצבע) - מהר מאוד הוא ירגיש מה זז, שלא צריך לזוז.

כמו שאמרתי, לי לקח קצת זמן לאתר את התזוזה המקרוסקופית של מוט הפנהארד (בחלק של הסרן) ולתת חיזוק נוסף (לכאורה היה מספיק מחוזק - לפי מד המומנט).
אצלי התןפעה התרחשה אחרי כניסה למהמורה, במקום מסויים מאוד בכביש המוביל למוסך ורק שם.
חרשתי את המקום הזה איזה 40 פעם ביום לשחזר את התופעה, שקרתה במהירות מסויימת וכניסה עם הגלגל הימני למהמורה, עד שנפתרתי ממנה...
כבר חשבו שאני יורד מהפסים, עד שהצלחתי לשחזר את התופעה.

בקיצור.
להזיז את ההגה ופשוט למשש/להרגיש את המחברים - להתחיל עם מוט הפנהארד - הוא נושא בעומס/אשם העיקרי בתופעה (זה וכובד הסרן - קורה גם כשמחליפים לגלגלים גדולים/כבדים יותר.. הרבה יותר כמו מ-"29 ל-"33.5 - מקצין את כל החופשים).

tom1105
30-12-14, 08:16
כל הבדיקות צריכות להתבצע על הרצפה , לא על הליפט...

boaz avrahami
30-12-14, 08:40
אני דווקא ממליץ להתחיל עם מה שהשתנה לאחרונה.
החליפו תיבת הגה אז לבדוק שהיא מחוזקת לגוף, שהפיטמן סגור היטב ושהדראג לינק מהודק לפיטמן.
אם לא אלו אז פנאהרד, חופשים בזרועות וכו,
אפשר לבדוק הכול על הליפט למעט אולי חופש בתפוחים.
ואם זה מוסך מורשה יצרן אז הייתי פונה למנהל הטכני של היבואן ומערב אותו.
שידע על הרמה של המוסכים שלו.

אגב, מכון כיוון פרונט בינוני פלוס יתן לך את הפתרון גם וזה לא נחשב מעבר מוסך אולי אצלך בחברה...

OFF-RoaD
30-12-14, 08:58
אם כבר בעניין לימוד, "תציע" לו שמישהו יניע את הרכב ויסובב את ההגה מצד לצד (לא בפראות ולא סיבוב מלא - רק שיזוזו מכלולי ההיגויי והמתלה הקדמי) ופשוט לשים יד על המחברים למיניהם (לא במסלול התנועה, שלא תיקטע איזו אצבע) - מהר מאוד הוא ירגיש מה זז, שלא צריך לזוז.

כמו שאמרתי, לי לקח קצת זמן לאתר את התזוזה המקרוסקופית של מוט הפנהארד (בחלק של הסרן) ולתת חיזוק נוסף (לכאורה היה מספיק מחוזק - לפי מד המומנט).
אצלי התןפעה התרחשה אחרי כניסה למהמורה, במקום מסויים מאוד בכביש המוביל למוסך ורק שם.
חרשתי את המקום הזה איזה 40 פעם ביום לשחזר את התופעה, שקרתה במהירות מסויימת וכניסה עם הגלגל הימני למהמורה, עד שנפתרתי ממנה...
כבר חשבו שאני יורד מהפסים, עד שהצלחתי לשחזר את התופעה.

בקיצור.
להזיז את ההגה ופשוט למשש/להרגיש את המחברים - להתחיל עם מוט הפנהארד - הוא נושא בעומס/אשם העיקרי בתופעה (זה וכובד הסרן - קורה גם כשמחליפים לגלגלים גדולים/כבדים יותר.. הרבה יותר כמו מ-"29 ל-"33.5 - מקצין את כל החופשים).
נשמע כאילו הייתה זליגת קרינה דרך הבור בשביל...

Jacob80
30-12-14, 09:09
אני חייב להודות שהקטע עם זליגת הקרינה גדול. צריך להיות מאד יצירתי כדי להמציא דבר כזה, או שהוא בדיוק ראה לפני זה את המערכון של אסי וגורי עם החייזרים.
בכל אופן, נשמע שאין למוסכניק שלך מושג והוא מגשש באפילה ועוד יום במוסך סתם יעלה עוד כסף. כדי שידעו לתקן את התקלה כדאי שתדע לשחזר אותה בנוכחות המכונאי. בדרך כלל קל לשחזר את התקלה, נטסעים במהירות של 80 קמש לערך ודואגים שאחד הגלגלים (ימין או שמאל ) יכנס לבור בכביש או מהמורה, וכשזה קורה ממש לא צריך להילחץ אלא להחזיק את ההגה ישר ולהוריד מהירות בלי בלימה פתאומית. כשהרכב מגיע ל 20 קמש בערך זה פוסק.

היו לי 4 גראנד צירוקי ואף אחד מהם לא חסך ממני את התענוג...

JustDoB
30-12-14, 10:41
בוא נעשה לך את זה פשוט זה קורה בטנדרים גדולים אמרקאים הרבה וגם לי זה קרה בפורד ב 2 רכבים שונים
להלן הדברים שצריך לבדוק

1. לבדוק בולם הגה
2. לבדוק תיבת סקטור ומוט סקטור
3. לבדוק מצב תפוחים של ההגה
4. לבדוק זרוע פיטמן אם היא מחוזקת
5. לעבור על כול מערכת ההיגוי כול גומיה וחיבור לחזק לבדוק

6. תחליף מוסך.
ברצינות - גם ההמצאה ההזויה הזו של זליגת הקרינה הקוסמית דרך חור שחור בעקמומיות המרחב והזמן וגם לא נראה שמבין את ה א-ב של חופשים במערכת ההיגוי והמתלים.
חליק.

Sent from my XJ

asafk
30-12-14, 12:27
לפחות הוא מבין קצת פיזיקה קוסמית. לא הרבה מוסכים מתמצאים בזה.

אסף.

- - - Updated - - -

וגם לא הייתי פוסל גירוש שדים. שווה לנסות.

אסף.

שלומי
30-12-14, 12:51
גש למכון פרונט - זו העבודה שלהם...

'Abu 'D
31-12-14, 09:56
אוקי אז ככה נמצאה התקלה והיא: בולם הגה גמור
אין לי מושג איך לא עלו על זה בפעם הראשונה אבל העיקר שגילו מה דפוק

boaz avrahami
31-12-14, 10:15
לדעתי בולם הגה רק מחריש את הבעיה האמיתית שהיא חופש איפה שהוא. קשה לתת דיאגנוזה בהתכתבות וגם לא ממש סומך על המוסכניק שלך שהוא בודק כראוי

Bernard
31-12-14, 20:06
לדעתי בולם הגה רק מחריש את הבעיה האמיתית שהיא חופש איפה שהוא. קשה לתת דיאגנוזה בהתכתבות וגם לא ממש סומך על המוסכניק שלך שהוא בודק כראוי

+++

כבר הזכירו פה, ש"פתרון"/טלאי לבעייה יהיה החלפת בולם - יש כאלה שפשוט מתקינים שניים.
אני מהמר שהבולם "הלך"/"נגמר" בגלל הבעייה העיקרית ולא שהוא ה(גורם ל)בעייה.

תחשוב על בולם ההגה כמו על בולם זעזועים - תפקידו לבלום את התנועה.
אם בולם הזעזועים לא "מגובה" בקפיץ המתאים (כמו קפיץ רך מאוד שמאפשר תנועה יתרה), הבולם "יילך".
כך גם בבולם ההגה - אם יש יותר מידי תנועה של המכלולים (כמו למשל שאחד המכלולים לא מחוזק כמו שצריך), בסופו של דבר "יילך" בולם ההגה.
החלפתו תשפר לטווח קצר אבל גם החדש "יילך"...

אבל אולי לא...

tzagi
01-01-15, 06:30
בולם הגה לבד לא יגרום לDEATH WOBBLE
אני שם כסף על הTRACK BAR-פנהרד בלשון ברנרד, בעיה כרונית בדודג'
אגב, בארה'ב קיים קיט שיפוץ מתכוונן ממש בזול ואין צורך להחליף את כול המוט עצמו.

http://www.lukeslink.com/

tzagi
01-01-15, 06:36
בולם הגה לבד לא יגרום לDEATH WOBBLE
אני שם כסף על הTRACK BAR-פנהרד בלשון ברנרד, בעיה כרונית בדודג'
אגב, בארה'ב קיים קיט שיפוץ מתכוונן ממש בזול ואין צורך להחליף את כול המוט עצמו.

boaz avrahami
01-01-15, 08:49
יש לי הרגשה שזה מעניין אותנו יותר משזה מעניין אותך...

94737

http://youtu.be/H805kD6MF58

lizard
01-01-15, 09:12
נחמד מאוד. הם קוראים לפנהרד בשם אחר.

-->