PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי שטח מומלצים להיילקס

איתי ש
30-12-14, 21:55
אהלן חברים,

אני מחפש המלצה לצמיגי שטח מלאים לטויוטה היילקס 98'.
תודה מראש לעוזרים!

ד ו ר ו ן
30-12-14, 22:27
מידה?

איתי ש
30-12-14, 22:39
מידה 245/75/16

ד ו ר ו ן
30-12-14, 23:04
אני לא חושב שיש דבר כזה צמיג טוב לרכב ספציפי, למעט התאמת המידה הנכונה.

אני עם סט שלישי של BF/KM2, ומאד מרוצה, אמנם במידה 31, אבל כמו שכתבתי, לדעתי יותר משנה האם הדגם הספציפי מוצלח.

השאלה לגבי המידה היתה כי אם היית עדיין עם מידה 205/16, האפשרויות מאד מוגבלות.

איתי ש
31-12-14, 10:18
הבנתי..
אם ככה אז שאלה שונה- יש לי אופציה לקנות צמיגים של Maxxis שהם יצור סיני ויחסית יותר זולים או לקנות צמיגים שהם ביצור גרמני (Bfgoodrich)/אנגלי (Dunlop)/יפני (TOYO וכדומה) שהם במחיר יותר יקר, השאלה עד כמה יש הבדל אם זה יצור סיני או לא ועד כמה אורך החיים באמת משתנה ביניהם?

ד ו ר ו ן
31-12-14, 10:28
מנסיון ארוך טווח, ואם אתה נהג סביר ולא משתולל, אתה יכול לצפות לאורך חיים כמעט כפול.
זה נכון ברוב המקרים גם לגבי עמידות לתנאי שטח.

מצד שני, גם המחיר בהתאם.

אני לא הייתי מחשיב דאנלופ באותה קטגוריה עם טויו או BF.

דאנלופ החזיקו אצלי חצי ממה שהחזיקו BF, או MTR

איתי ש
31-12-14, 11:39
אחלה, תודה על העזרה!

נמרוד
31-12-14, 11:55
בליגה העליונה של הצמיגים מבחינת עמידות ואחיזה בשטח, מנסיוני האישי:

BFG KM2 (שיש במידה שלך )
Goodyear MTR/K (שאני בספק אם יש להשיג במידה שלך בארץ)
General Grabber SRL (קונטיננטל)

בקיצור, כל מה שעולה סביב 900-1000+ שקלים לצמיג... יש המון צמיגים שעולים פחות וברובם היום טובים למדי, אבל הצמיגים היקרים נותנים לך שקט נפשי לשלוש-ארבע שנים, ולטעמי זה שווה את זה.

יש כאן סקירת שוק אמנם מלפני שנתיים אבל הרוב רלוונטי -

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2784 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2784)

ומדריך ג'יפולוג לצמיגי שטח (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1403-jeepolog-archive)

איתי ש
01-01-15, 12:27
תודה.

דניאל מאירי
01-01-15, 13:03
מקסיס מיוצר בסין - האומנם ?

zerez
01-01-15, 13:31
נדמה לי שמקסיס זה קוריאני

גיל אסרף
01-01-15, 17:30
מקסיס חברה טייוואנית שמייצרת גם בסין כיום.

arnonmg
04-01-15, 23:06
קופר STT או STmaxx
לא תצטער ואם תעבור על פורומים בחול תגלה שמי שניסה BFG וקופר ממליץ על הקופר בייחוד שטח מלא
הגרבר לא משתווה - עדיף יוקוהומה...
אין לי אינטרס אבל אני ניזון מפורומים בחול ובעניין צמיגי שטח אני קורא המון חוודים טובים על קופר
תבדוק בעצמך
ובהצלחה...

Arnonmg

גיל אסרף
05-01-15, 08:22
אני מצטרף להמלצה על ה קופר. צמיג מעולה והמחיר שלו הרבה יותר משתלם מהBfg.
הSTmaxx אמור להיות יותר שקט מהstt אם זה חשוב לך.

יובל48
05-01-15, 09:36
אני מקווה שאתם מודעים להנחיה שקיבלו מכוני הרישוי
בעניין מידות צמיגים שלא מופיעות בספרי האוטודאטה?

גיל אסרף
05-01-15, 10:02
ההנחייה ההיא שהם מקבלים כל שנה.. כן מודעים .

arnonmg
05-01-15, 11:16
ההנחיה היותר מטרידה היא של משטרת התנועה עם הבליטה של הצמיג מהמרכב...

היה לי היילקס יפיפה 14 שנה עם צמיג 31/10.5 עד ששוטר אחד נטפל למראה שלו והייתי צריך להוסיף כנפונים מכוערים
זה היה לפני ארבע שנים בערך
את היילקס מכרתי לפני חודשיים

Arnonmg

דרור ברלי
05-01-15, 11:41
אז אחרי שדחפו אותנו לרכוש כנפונים יקרים או לייצר כאלה בעצמנו, עכשיו יש הנחיה חדשה להיטפל דווקא לרכבים עם כנפונים כי זה רמז לחריגות מבניות למיניהן...

נגמרה הפשיעה, נגמרה השחיתות, אין יותר רוצחים, אנסים, גנבים, פדופילים, מטרידים מינית, משחדים ומקבלי שלמונים למיניהם, והמערכת מלאת עזוז ומוטיבציה להשקיע זמן ומשאבים על מנת להתעמר באזרחיה הנורמטיביים.

לרשעות של הממסד הישראלי אין גבולות, ומשרד התחבורע הוא ראש וראשון לרשעים. מי ייתן קללה ומררה ומגפה ומכאובי תופת ומחלות חשוכות מרפא על ראש כולם, מהשר שבשפיץ דרך כל מנכ"ליו, סמנכ"ליו, ראשי אגפיו, פקידוניו ובוחניו ועד אחרונת מחלקות התה שבתחתית שרשרת המזון של המשרד הזה. המקום הזה רקוב.

ואחרי שהוצאתי קיטור, לעצה מעשית יותר: רוצים לשנות דברים? תתפקדו לליכוד או לכל מפלגת גנבים מושחתת אחרת שיש לה סיכוי לזכות בבחירות ולשלוט ולקראת הפריימריס תצביעו בהמוניכם למושחת התורן שיבטיח לכם על קרח לפזר לכל הרוחות את משרד התחבורע, לפטר משם את כל ה"מומחים" ולכתוב את כל הכללים מחדש. אשרי המאמין...

מין הסתם גם זה לא יעזור, אבל באמת שאין דרך אחרת לעשות ולשנות משהו, אז לפחות תדעו שניסיתם... המדינה הזו צועדת בבטחון לקראת משטר טוטליטרי ואני כבר התייאשתי.

arnonmg
05-01-15, 11:50
כמה קיטור בשביל צמיגים ...

Arnonmg

גיל אסרף
05-01-15, 12:05
זה לא הצמיגים, זה העיקרון.
לא נותנים לחיות פה בשקט, המשטרה נטפלת לאזרח הקטן כי רק עליו יש לה כוח.
ובמקום להקצות משאבים לכיוון של בדיקה ואישור שינויים כאלה ואחרים (במידה והם לא מהווים ליקוי בטיחותי) מחפשים במדינה הזאת רק איך להפוך את כולם לעבריינים.
הייתי רואה את זה מקרוב כל יום בעבודה הקודמת שלי.
אנשים שבאים להגיש תלונה על גניבה/ פריצה / וכו׳ נתקלים בחוסר אונים מוחלט של המשטרה. העיקר שמשטרת התנועה עובדת שעות נוספות, מצלמות מס מהירות פרוסות בכל הארץ וכל אחד שמעשן פה ג׳וינט הוא עבריין מסוכן.
בג״ץ אומר שאסור להרוס בתי מחבלים ומצד שני מתיר פינוי יישובים של יהודים.

יש הרבה דברים מדהימים במדינה הזאת, אבל דבר אחד אין וזה צדק.

והפיתרון הוא החלפת השלטון.
להוריד מהצמרת את כל העסקנים, המושחתים ואוכלי החינם.
לא ליכוד ולא עבודה ולא בית יהודי.
להקים מפלגה שתייצג את האינטרסים האמיתיים של העם.
בכל הבחינות.

אבל הבעיה שבשביל להיבחר במדינה הזאת צריך כסף, והרבה כסף.
ומפלגה שאמונה על צדק ושלטון נקי כפיים לא יכולה לקבל מימון מאף גורם חיצוני (זה שחיתות)
ולכן לעולם לא תעבור את אחוז החסימה. שלא לדבר על החלפת שלטון אמיתית.

arnonmg
05-01-15, 12:18
מתהווה פה מפלגת גיפאים ...
תרכיב רשימה ואני מתפקד למפלגה
כמה חברים יש בפורום?

נשמע פשוט לא?

Arnonmg

דרור ברלי
05-01-15, 13:39
תוציא את המשטרה מהמשוואה.
המשטרה רק עושה את מה שהשלטון מורה לה לעשות.
אזלת היד וחדלות המעש בנושא הפשיעה מוכתבים מלמעלה. מדיניות ברורה ומוצהרת של שר חדל אישים שמחמם כסא על חשבון הציבור ותו לא.
גם ההיטפלות לאזרחים תמימים על עניינים של מה בכך כמו צמיגים או כנפונים מוכתבת מלמעלה.

אם מחר יופלץ חוק שברחוב צריך ללכת רק אחורנית ומי שעומד מחוייב לעמוד על הראש, המשטרה תיאלץ לאכוף אותו.

ההנחיות של משרד התחבורע בנושאי צמיגים ושינויי מבנה לרכב הן למכוני הרישוי, והמשרד מתכוון לאכוף את ההנחיות הללו באמצעות מפקחים סמויים וביקורות פתע. סוג של הוראה ברורה לראות בכל רכב 4X4 באשר הוא חשוד מיידי בשינויי מבנה לא חוקיים ולהכשיל בסיטונות. פשוט להכשיל.

המשמעות שלהן היא שמכוני רישוי רבים מסרבים ויסרבו לקבל ג'יפים בכלל לביצוע מבחן שנתי. למה להם להסתבך?... ואלה שכן יקבלו, יראו בכל רכב עם כנפונים חשוד מיידי ומפחד חרב הסגירה שהמתהפכת מעל לראש, הבוחנים ימציאו לו "סרנים מורחבים/לא מקוריים" ושאר המצאות פרי הדמיון הקודח, כדי שהמפקחים יראו שהם מכשילים בסיטונות כנדרש.

כל זה כי אפשר וכי הם יכולים וכי נורא קל להפעיל כוח להשחית וסנקציות על אזרחים נורמטיביים - ולא כי קרתה ולו תאונה אחת שהתרחשה בגלל צמיגים שבולטים 3-4 ס"מ וכוסו בכנפונים. אני מרשה לעצמי לנחש בביטחון רב אם לא להכריז בוודאות של 99.9% שאין למשרד התחבורע שום מידע מוסמך על תאונות שכאלה.
זה לא מפריע לו להמשיך ולשחק בקקה, פשוט כי הוא יכול וכי זה הרבה יותר קל ונוח לו, במקום לפתור בעיות הרבה יותר חמורות בכל נושאי תקינות כלי רכב על הכבישים והשחיתות במכוני הרישוי.

ויודעים מה? במדינת ישראל, כמו באמנות, הרי אין דבר כזה שאין דבר כזה. כאן הכל יכול לקרות ולכן יש גם מצב שהכל הפוך על הפוך. שידם של המאכערים (המקושרים היטב במסדרונות משרד התחבורע הרקוב) נמצאת גם בהנחיה הזו, מתוך כוונה ברורה שתוצאתה המיידית תהיה עליית תעריפי ה"עמלות" שאותם מאכערים גובים עבור שירותיהם.

גיל אסרף
05-01-15, 14:51
המשטרה=השלטון מבחינתי.
ברור לי שהכל מוכתב מלמעלה.

אני פשוט נתתי דוגמאות מנושאים שהיו קרובים אלי.

arnonmg
05-01-15, 17:56
ושוב לעניין הצמיגים...
הרשות המחוקקת שלנו נעדרת הבנה ואמפתיה לספורט המוטורי - באמת עצוב
הרשות המבצעת עושה כמיטב יכולתה וטוב שכך - חשוב לשמור על פרופורציות בייחוד כשזה נוגע לבטיחות - אחרי הכל הכבישים משמשים את כל האזרחים - גם את אלו שסולדים מרכבי שטח
אני מפנה אצבע מאשימה ליבואנים והזכיינים שמבצעים הליך תקינה מזורז וחסר מעוף - לא מכילים את כל מידות הגנטים וצמיגים שהיצרן מתיר
עוד יותר חמור המצב כאשר נדרש אישור יבואן מורשה לביצוע שינוי כזה או אחר!!!
בעניין הזה היבואנים שלנו חלשים מאד בלשון המעטה.
שינוי צריך להתחיל בכך שהיבואנים והגיפאים יעבדו יחד כדי לאפשר קיום של שוק שיפורים חוקי ובטיחותי
בימינו כשלכל ג'יפ יש בקרת יציבות וכו׳ השיפורים הנפוצים כמו הגבהות ובולמים יכולים להתנגש עם מערכות הבטיחות ומבלי לדעת גיפאים מסכנים את עצמם, ילדיהם ומשתמשים אחרים בדרך
הלוואי והיתה כתובת לנושא הזה אצל כל יבואן
אלבר יעשו בשכל אם יביאו מארהב לא רק דגמי טויוטה מתחרים אלא גם עם קריצה ודיגומים לשטח

Arnonmg

טל חסיד
08-01-15, 08:51
דרור לא רואים טוב את המסמך, אתה יכול עוד פעם לסרוק ולעלות אותו.

תודה טל

arnonmg
08-01-15, 18:36
מה המצב טל...
עדיין עם היילקס?
מתי אתה בא ללבון לראות את הרכש החדש?

Arnonmg

דרור ברלי
08-01-15, 20:04
כך המסמך הגיע אלי לטלפון. תאמץ קצת את העיניים, הכל ברור. ומרתיח כרגיל.

המשמעות בעברית צחה היא שאם יש לך כנפונים, אתה חשוד.
על משקל שאם תחבוש קסקט לבן של נייקי, יש לשוטר יסוד סביר לחשוד בך כ"חייל" של משפחת פשע.

תזכורת: מדובר באותם כנפונים שהשוטרים והבוחנים עצמם דרשו עד לא מזמן שתרכיב על האוטו.

דרור ברלי
08-01-15, 21:42
לעניין צמיגים. מה שאני כותב כאן יכול להתאים יופי לטור "ברלי עצבני" ואני יודע שאני הולך לעורר כאן מהומה אבל לא אכפת לי. אני יודע שרבים ירימו גבה ויחשבו שעברתי צד ואני מצדד ברשויות - אבל לא, ממש לא. בחיים לא. פשוט נמאס לי להיות שעיר לעזאזל בגלל כמה עבריינים מועדים.

בלי להפנות אצבעות למישהו ספציפי או לקרוא לאנשים ולמכוניות בשמם המפורש, כולנו יודעים במה ובמי מדובר.
אנחנו רואים את הכלים הללו בכבישים וגם בשטח. האמת? הם מרשימים. רק בשבוע שעבר נסעתי ליד אחד כזה, על צמיגים בקוטר 40 אינץ', לא פחות (כי 37' זה כבר לחלשים ו-35' מיניאטורי זה לילדות עם קוקיות) סרנים שהורחקו אל מחוץ למרכב, מתנוסס בגובה של סמי טריילר, וכמובן שכל שאר המכלולים, החל ממתלים ועד לבסיס גלגלים ושינויים בשילדה עצמה, כבר מזמן לא קשור לרכב הסטנדרטי. וכל זה, בפקק באמצע האיילון. בין המכוניות הרגילות. מכסה המנוע של המפלצת הזו, שהיתה פעם ג'יפ רגיל לגמרי, כל כך גבוה עד שהנהג לא רואה בכלל את הפרייבט שנוסע לפניו בפקק.

אחרי שתי דקות הפקק השתחרר, והמפלצת כמובן רצה בקצב התנועה. כן, זה נראה מגניב. אבל אחרי שהתמוגגתי, זה קצת הפחיד. בינינו, אתם בטוחים שאתם רוצים שדבר כזה ייסע לידכם 100 קמ"ש על כביש ציבורי? אתם מרגישים בנוח אם רעייתכם תיסע בפרייבט הקטן שלה עם הילדים כשדבר כזה רץ מאחוריה?
הרי זה רכב שמקומו בקטגוריית האקסטרים של ליגת העבירות, או בתחרות טופ-טראק-צ'אלנג', שייעודו טיפוס על קירות או מצוקים או השד יודע מה במסגרת תחרותית ובתנאים מבוקרים, ולכו תדעו אם נבנה בצורה מקצועית ובטיחותית (אולי כן, אולי לא, מי יודע? אין שום אפשרות לבדוק ולוודא) האם יבלום כמו שצריך?... האם יצליח לפנות כמו שצריך?... האם צמיגי הענק לא יפרקו אותו לחתיכות ויצאו לטייל עצמאית תוך כדי מעיכת ורמיסת כל מי שמסביבם?....

אני לא בדקתי ברשיונות של האוטו הזה, אבל אני לא אתפלא אם צמיגי הענק "רשומים ברשיון". כולנו יודעים איך רכב כזה עובר טסט ואיך שינויי המבנה נרשמו ברשיון שלו ואני יודע - וכולכם יודעים - שהוא לא לבד ולא היחיד.

אין מצב בעולם שהצמיגים הללו רשומים לו ברשיונות כחוק! כלומר עם אישור מסמכות רשמית כלשהי. אין הרבה מקומות בעולם אם בכלל, כולל ברוב הסטייטים של ארה"ב שדבר כזה הוא STREET LEGAL ולא מנוייד לשטח וממנו על גבי נגרר ייעודי.
כן, אני מבין ומזדהה עם רצונו של חובב עבירות קיצונית בעל יכולת כלכלית הולמת לבנות לו את כלי חלומותיו. אבל במסגרת מירוץ החימוש, תחרויות של מי יותר גדול ומי יותר עשיר ומלחמות האגו המטופשות שמתנהלות בקרב קבוצת משוגעים לדבר שיש להם הרבה כסף ועוד יותר הרבה חוצפה, בהתחלה "רק" מנוצלות פרצות לגיטימיות בחוק וכולנו מנידים ראש, קורצים עין ומעבירים הלאה. אחר כך כבר עוברים על אותם חוקים במצח נחושה. והתוצאה - נוסעים על כביש ציבורי כלי רכב שאף אחד לא יודע כיצד יתפקדו בסיטואציות שאינן טיפוס על קירות, קריעת דיונות או חציית ביצות - והמכוניות האלה כבר לא רק לא חוקיות אלא באמת לא מתאימות בשום פנים ואופן לנסיעה על כביש ולא תשכנעו אותי שכן. כי זה לא.

כל זה לא מעניין את בעליהם. הם מצפצפים. על החוק ועלינו. כמובן שעל הדרך הם מזיינים את כולנו, שנוסעים ברכב שטח משופר קלות/בטעם ובאופן חוקי, ממש כפי שאותה חבורה שמארגנת היום אירועי "ספורט מוטורי" לא חוקיים תוך כדי רמיסת והשחתת הטבע, השארת טינופת, הפגנת נורמות התנהגות של ניאנדרטלים שוכני מערות והכל תוך צפצוף ארוך ומתמשך על כל חוק ונורמה של סדר ציבורי, תסגור מחר לכולנו את תחביב הטיולים ונהיגת השטח - לתמיד.

נציגי החוק לא טורחים להבדיל בין סופה או רנגלר על 40 אינצ'ים לבין סופה או רנגלר על 31' או 32' ובין תחרות פיראטית לבין תחרות חוקית ומאושרת - ובעיניו כולנו כבר חשודים, כולנו מתוייגים כעבריינים. כמה מאותגרי תשומת לב כבר לא יכולים להסתפק בסתם רוביקון או היילקס או האמר. הם מוכרחים 40 אינץ' בגלגל, סרני משאית ושינויים מאולתרים ומרחיקי לכת במערכות בטיחותיות כמו שילדה, הגה ומתלים ולא מפריע להם לעבור על החוק ביודעין ובאופן בוטה - ובגללם, לנו מחטטים בכנפונים ואותנו מכשילים בטסט. פשוט כי אפשר. כי בעיני החוק ג'יפ זה ג'יפ וכולנו אשמים.

כמובן הייתי רוצה לראות כלי רכב שכאלה מופנים לבדיקת מעבדה, מוכיחים יכולת לעצור כמו שצריך ולפנות כמו שצריך, ומקבלים רישוי חוקי ואמיתי על הכל, כל השינויים, עד האחרון שבהם, באופן רשמי באמת ולא בקומבינה. זה עדיין לא קורה כאן וכנראה גם לא יקרה וזה חבל, אבל אני לא מוכן להפוך לשעיר לעזאזל בגללם ולחשוש מכל שוטר על הכביש כשאני נוסע בג'יפ חוקי לחלוטין. עד כאן!!!

מדינה נורמלית אנחנו אולי לא, אבל מדינת חוק אנחנו כן. לפחות מנסים להיות. החוק אולי לא תמיד צודק, אבל הוא לא נמצא כאן כדי שיהיה צדק אלא כדי שיהיה סדר. לכן אני מצפה, מה מצפה, דורש! מגורמי החקיקה והאכיפה להשקיע את מרצם בטיפול בעבריינים האמיתיים ולהניח לנו. אחת ולתמיד.

arnonmg
09-01-15, 00:14
קיבלת פעמיים לייק

Arnonmg

גיל אסרף
09-01-15, 00:18
+10!!!

-->