PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרייבשאפט אחורי מחוזק לסמוראי - כדאי, לא כדאי?

shonor6
31-12-14, 14:57
אהלן. לאחרונה התחדשתי בסמוראי שנת 87, וכרגע הג׳יפ בתהליך של יישור קו אצל מורי. יש חופש רציני בדרייבשאפט האחורי והוא דורש החלפה. דרייבשאפט אחורי מקורי עולה 1,000 שקל והוא משומש, ואני לא בטוח כמה הוא יחזיק. חדש מחוזק עולה 1,600 שקל ויחזיק לנצח. עכשיו אם זה היה הפרש של 200-300 שקל לא הייתי מתלבט בכלל, אבל מדובר בהפרש של 60%. מורי אומר שאם מחליפים, לא להחליף למחוזק תהיה טעות. ככלל אני מסכים עם הרעיון, אבל זה הפרש גדול במחירים ובעוד כשנה - שנה וחצי כשאשתחרר אהיה יציב יותר כלכלית ואוכל לאפשר את זה לעצמי בלי בעיה. נכון לעכשיו הג׳יפ הוא רכב שני לטיולים, ואני לא מתכנן על עבירות אקסטרים כרגע. למרות שעוד לא התנסיתי בזה ואין מניעה שאני אתאהב בתחום בעתיד.
מה דעתכם?

נ.ב
באופן מפתיע חיפוש בפורום לא הניב תוצאות רלוונטיות...

ishc
31-12-14, 17:28
אני שברתי גם מחוזק אז יחזיק לנצח זה בעייני המשתמש. בגדול אני באותה דעה עם מורי.

six 4 life
31-12-14, 18:00
מה המניעה לשפץ את שלך?

יונימוג אדום
31-12-14, 18:11
יש לי עבורך דרייבשאפט של סמוראי 89 תקין במחיר של 500 ש"ח .
עלול להיות שהפלנץ לא יתאים , למיטב זכרוני בדגם 87 ומטה התושבת שונה במקצת , חייב בדיקה .

אילן - 050-5249686

זרקו
31-12-14, 20:02
מחוזק.
לא הייתי מתלבט.
אם הרכב מוגבה או שאתה מתכוון להגביה אותו, אזי בכלל עדיף - כך גם הוא יכול להיות ארוך יותר.

shonor6
31-12-14, 20:48
באותה ההזדמנות אני מגביהה אותו ב 2 אינץ׳ - קפיצים ובולמים של EFS.

GodsFather
31-12-14, 22:06
בדר"כ הוא אמור להיות החוליה החלשה והנכונה יותר מאשר לשבור ציריה או קורונה/פיניון (סוג של פיוז). אבל, כשדבר כזה מסתובב, הוא מגלח את הרכב ולכן המחשבה מאחורי זה כ"פיוז" אינה נכונה וכבר ראיתי תוצאות של דברים כאלה.

בקיצור, מצטרף להמלצות לחזק. תבקש שיפרוס לך לתשלומים. כשתשתחרר גם ככה תרצה לטוס לחו"ל ותחסוך כל שקל ;)

shonor6
31-12-14, 22:11
טוב, קיבלתי את הטיעונים. מחוזק it is.

GodsFather
31-12-14, 22:24
רק תגיד למורי שאת הרווחים יחלק עם החברים בשרשור ;)

Giora
02-01-15, 00:07
אין סיבה שדרייבשאפט ישבר ובמיוחד מחוזק אלא אם אתה לא יודע לנהג ואין לך ניסיון בשטח ויחד עם זאת לנסות ""לעבור"" מכשול שהרכב שלך מלכתחילה לא עובר. לשבור דרייבשאפט = לא "לעבור".

Giora
02-01-15, 00:12
ומחזק את דעת חכמים ממני פה למעלה, אם כבר, אז כבר. 600 שקל זה לא מה שירושש אותך, גם אם אתה חייל. בסופו של יום ההפרש נמוך יותר מעוד דרייבשאפט רגיל שתצטרך להחליף כשתשבור את החדש.

GodsFather
02-01-15, 08:37
גיורא, הרישא של התגובה שלך אינה מוסיפה לענ"ד... כל שכן אם אינך מכיר את צחי ששבר ונסיונו.

יונתןמצפה
02-01-15, 09:23
ובכל זאת לי יש שלאה-
מי כאן שבר דריישפט מקורי שמחובר לצלב מקורי, ברכב עם מידת גלגלים שלא עולה 235?

GodsFather
02-01-15, 09:36
אני הבחנתי בבלאי מואץ שהופסק עם חיזוק הדרייבשאפט

gmike
02-01-15, 09:38
ולי יש עוד שאלה, דרייבשאפט מחוזק, מה בדיוק מחוזק בו? צלבים יותר גדולים? צינור יותר עבה?
ויונתן- תשובה מהניסיון שלי, עם צמיג 31 וגם מנוע עם יותר סוסים: כשזויות העבודה נכונות, הדרייבשאפטים הסטנדרטיים מחזיקים מעמד ושורדים יפה מאוד(אצלי צלבים מקוריים) אז....

מיכאל.

שגיא S
02-01-15, 12:44
צלבים מקוריים זה שמיים וארץ לעומת התחליפיים. מחזיקים פי 5 יותר זמן בערך.

zerez
02-01-15, 14:22
אז אני אשאל את מה שהבנתי.
יש מי שמרכיבים צלבים חלופיים זולים שנשברים ואז מציעים דריישפט מחוזק?

גילוי נאות - לא מכיר סמוראי.

יונתןמצפה
02-01-15, 14:23
והתגובות האחרונות מחזירות את הדיון הזה לשאלה ההיסטורית:
מה עדיף, רכב מאוזן, משופר בטעם עם גישה מסורתית למכלולים כמה שיותר מקוריים, או רכב שעבר שינויים קיצוניים שבו המכלולים המניעים הוכלפו כמעט כולם והמצב בו רחוק מאוד ממה שהמהדנס הקטן עם העיניים המלוכסנות כיוון?
אני לא טוען ששיפורים כאלו זה רע, אבל יש להם מחיר וזה הוצאה של הרכב מאיזון.
השבירות הללו שמדובר עליהם, דריישפט, ציריות, צלבים, מוטות הגה/רדיוס וכד'- האם קרו לרכבים קרובים לסטנדרט או כאלו שהאיזון בהם כבר מזמן לא דומה למה שיצא מהמפעל?
צחי, כששברת דריישפט (מחוזק...) מה עוד היה שונה ברכב חוץ מהדריישפט?
המעלה שבו זה קרה היה זרון נכון? לא מעלה עם עבירות קיצונית לכל הדעות. סמוראי סטנדרטי עם נהג סביר היה עולה שם בלי יותר מדי דרמות.
נכון שיש את הפאקטור של טעות נהג אבל גם כשזה קורה אני יטוען שרכב ששומר על גאומטריה דומה לסטדרט יהיה הרבה יותר עמיד.

ומי מבטיח שדריישפט מחוזק יהיה בנוי בצורה מדוייקת שמתאימה לגיאומטריה של שאר הרכב?
ברור שזה אפשרי אבל מכיוון שבמדינתינו אנו חיים, אני בכלל לא בטוח שמכון דריישפטים כזה או אחר ייתן שקט נפשי כזה המזכיר את המקור.

gmike
02-01-15, 15:18
טוב, זה ברור שרכב "משופר" מאבד מהאמינות שלו בעקבות כל השינויים. אין לאף אחד מאיתנו את יכולות הפיתוח והבדיקה שיש ליצרן רכב.
וכן, לוקח זמן וגם ניסוי וטעייה כדי להביא אותו למצב מאוזן, ויש שיגידו שהתהליך הזה בעצם לא נגמר, בגלל זה כדאי גם להנות מהדרך...

shonor6
02-01-15, 15:29
יונתן, אפשר להבין את ההיגיון מאחורי הטיעון שלך, אבל מצד שני אפשר לטעון שהמהנדסים חייבים לעמוד במגבלות של תקציב , זמנים או תקנים למשל, בעיות שמי שמשפר את הרכב לא צריך להתמודד איתן.

יונתןמצפה
02-01-15, 17:17
יונתן, אפשר להבין את ההיגיון מאחורי הטיעון שלך, אבל מצד שני אפשר לטעון שהמהנדסים חייבים לעמוד במגבלות של תקציב , זמנים או תקנים למשל, בעיות שמי שמשפר את הרכב לא צריך להתמודד איתן.

פותח השרשור בהחלט הביא את הטיעון של בעיית תקציב כגורם מכריע.
היצרן (כל יצרן) נותן אחריות על מכלולי הרכב.
להחליף חלק כל שני וחמישי כי הוא תוכנן זול היה עולה לו ביוקר.

shonor6
02-01-15, 17:35
אני פתחתי את השרשור, אבל היות והשלמתי עם הסכום שאצטרך להוציא התקציב 'לא רלוונטי' - יצרני רכב חייבים להגיע לעלות מסויימת בייצור כדי להגיע לרווח ידוע מראש על כל יחידה. אם מלכתחילה כל סמוראי היה מגיע עם דרייבשאפט מחוזק הוא היה יקר יותר מהמתוכנן.

gmike
02-01-15, 17:48
תמשיך לחפש משומש, 1000 שקל זה הרבה! מחיר סביר זה באזור 600 שקל. אפשר גם לבדוק את האופציה של קנייה באיביי.
כתבת שיש חופש רציני-איפה? אם בצלבים-מחליפים וזהו, אם בסליפ יוק(החלק הזחיח שמאפשר לו להתארך ולהתקצר) אז אפשר לחיות עם זה, אם הכסף לוחץ והחופש לא מאוד גדול. אפשר גם להחליף רק את הסליפ יוק, בטוח יעלה פחות מ1000 שקל..

GodsFather
02-01-15, 21:27
תמיד יהיה את זה שאצלו הכל עובד בסדר והוא עובר הכל וכו וכו.

בסופו של יום, אתה שם יותר עומס על מכלול שלא תוכנן לכך. בין שבירה לעמידות הפער מצטמצם, וכמו במקרה שלי, הבחנתי בבלאי מואץ. לא שברתי אבל החלפתי צלבים יותר מהנורמה. KOYO-LB, אם זה אומר משהו למישהו.
סלעים, נעול כפול, 235 בפריסה רחבה, יחס העברה עמוק. משהו חייב ללכת. גם הציריה באיזשהו שלב הלכה, אבל שם הייתה ברוטליות ודרייבשאפט מחוזק. כשהוצאתי אותה ראית את השיניים שלה מעוותות לחלוטין.

בתשובה לשאלה מה זה מחוזק - צלבים גדולים יותר (צלבים תואמי סיקס במקרה שלי) שהם גם עמידים יותר ביחס לרכב וגם מאפשרים זוית עבודה טובה יותר. לרוחב הצינור לא שמתי לב אבל כן הייתה הארכה של הסליפ-יוק בעקבות ההגבהה שלי.

gmike
03-01-15, 01:09
koyo lb לא אומר לי הרבה, אני יודע שמורי מחזיק אותם, והרכבתי כזה פעם, לא זוכר מה עלה בגורלו..
יש הבדל מאוד גדול באורך חיים של צלבים. הייתה לי תקופה של GMB, צלב זול אבל מיוצר ביפן(אם להאמין למה שרשום על הקופסה) המקוריים עולים פי 5, אבל גם שווים פי 5.
צלבים יותר גדולים זה כמובן יותר טוב, אבל האיכות חשובה לא פחות.
השיקול שלי להישאר עם מקורי:
1.מחזיק צלב ספייר 1 שמתאים לכולם
2.יותר קל להשיג גל הינע משומש סטנדרטי מאשר לייצר חדש בהזמנה.

zerez
03-01-15, 11:11
אני פתחתי את השרשור, אם מלכתחילה כל סמוראי היה מגיע עם דרייבשאפט מחוזק הוא היה יקר יותר מהמתוכנן.

ואולי אם כל סמוראי היה מגיע עם דריישפט מחוזק אז משהו אחר היה נשבר?
למהנדסי סוזוקי יש יעד מחיר אבל גם יעד איכות וסוזוקי ידועה באמינות.
אני לא הייתי רץ להרכיב דריישאפט מחוזק לרכב שהוא סטנדרטי או כמעט סטנדרטי, אני כן הייתי שואל למה הדריישאפט נשבר.

GodsFather
03-01-15, 19:37
רשמנו למעלה - פיוז כדי לא לשבור ציריה ואו קורונה פיניון.
מצד שני, כשדרייבשאפט נשבר בזמן תנועה, זה יכול להרוג או לכל הפחות להזיק מאד לרכב.

ראיתי נזק של דרייבשאפט שנשבר (מרכזי אמנם אבל עדיין), במזל לא היו רגליים בטווח פעולה שלו, אחרת הן היו נקטעות.

GodsFather
03-01-15, 19:38
את החור בפח הרכב אפשר היה לסתום עם פח חמוצים גדול

איש
08-01-15, 15:26
גל הינע מקורי עם צלבים מקוריים בלי לחשוב פעמיים . ( לדעתי בחברה העלות היא 1000 שח )
צלבים מקוריים של koyo בלבד !

לגבי חופשים , כל חופש בזכר נקבה (סליפ יוק) הוא לא תקין, חופש ברכבת הכוח הוא דבר שאסור להתפשר עליו ולחיות איתו.
כל חופש כזה גורם למתקפים חזקים על שאר המכלולים שהם יקרים בהרבה מגל ההינע , ויגרור עלוית ניכרות בעתיד .
מעבר להרגשה הנוראית בנהיגה ברכב .
צלבים תחליפיים הם זבל טהור ומסוכן לרכב .

גל ההינע המקורי מחזיק את ה235 בקלות .
בלאי מואץ בד"כ נובע מחופש בקורנה פניון שרוב הכלים סובלים ממנו , עקב חוסר ידע או רצון בביצוע כיוון כזה כהלכה .
חופש כזה משמיד גל הינעה בצורה יעילה ומהירה .
כמו כן חוסר גריז/גריז מלוכלך יבש בסליפ יוק, גם יגרמו לבלאי מואץ .
כדאי להקפיד על גרמושקה תקינה וגירוז במדית הצורך בסליפ יוק .

כמובן שגם איזה נעילה או שתיים לא יזיקו ויוסיפו כמה שנים יפות לגל הניע .

-->