PDA

צפייה בגרסה מלאה : מותחנים חליפיים , מדומם שנוזל , תיבת הגה מזיעה ועוד... היילקס 96

ytk
31-12-14, 22:12
שלום,

מספר שאלות לגבי טיפול בדברים הנ"ל:
-אני מחליף רצועות מנוע בגלל חריקות מחרישות אוזניים, הרצועות של BANDO מיפן . על הדרך חשבתי לבדוק את המותחנים שלהן ואם הם תקולים אז להחליף גם אותם, בחלפים כאן יש רק טיוואני(BWR) , מקורי עולה פי 4 , האם יש שם מוכר וטוב לחליפיים? לא מצאתי בחיפושים.
-מדומם שני שאני מחליף ומתחיל לנזול מהחיבור בין הסולנויד לחלק פלסטיק העליון שלו( הוא רגיל שחם לו ,לא?) אולי הלחץ גבוה מידי? ושוב האם יש שם מוכר וטוב? מקורי כמובן עולה פי 4 לפחות.
-המחזיר שמן בציר של תיבת ההגה מזיע מאז שאני זוכר אותו, לאחרונה הוא מזיע קצת יותר... האם חייבים לפרק התיבה מהרכב כדי להחליף? יש מוצרים שמפורסמים ברשת שמתחייבים לעצור את הנזילה ע"י "ניפוח" האטם. שווה ניסיון?
-שם טוב לתושבות מנוע וגיר חליפיות?
ושאלות כלליות:
למרות חיפושים מעמיקים באינטרנט לא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית לגבי מדוע עודף הסולר מהמזרקים חוזר למיכל ולא נכנס מיד בחזרה למשאבה? האפשרויות: שיתקרר כי:1) לסולר חם יש סיכוך פחות טוב וזה לא מומלץ למשאבה 2)שיפור צריכת הדלק מסיבה שקשורה להיותו קר יותר. האפשרות שאם נשאב אויר שיוכל לחזור למיכל ולא "יתקע" בלופ .

יש לי רכב לחלפים לרכב אחר שברשותי . אין לי אפשרות פרקטית להניע את הרכב (ירד מהכביש בגלל תאונה) למראית עין רוב המכלולים שלמים. בתקווה החלקים השונים יפורקו מהרכב ויאוחסנו. המנוע והגיר מלאים בשמן שהיה בהם כאשר הרכב תפקד. האם כדאי לרוקן ולמלא מחדש לצורך איחסון? שימון חיצוני?

תודה רבה ,
יואב

חנן-ג'יפולוג
01-01-15, 00:43
הסולר חוזר למיכל גם בשביל להתקרר (מתאדה מעל 60 מעלות) וגם להיפטר מאוויר/גזים.

טל חסיד
01-01-15, 08:35
אתה שואל מספר שאלות לגבי איכות חלקים, חלק טוב באיכות בדרך כלל יקר יותר. כל החלקים שאתה מחפש , תושבות מנוע וגיר רק מקורי טיוטה מחזיקות פי 5 זמן ואיכות הנסיעה ברכב שווה את זה כל מה שיש חליפי מתפרק די מהר במיוחד אם מהמנוע נוזל שמן או סולר, לגבי הסולנאיד כנ"ל רצועות זה בסדר לא מקורי וגלגלות רוב החילפיות הם אם מיסב שעשוי "מקלקר" ואני לא צוחק מחזיק מעט זמן. הפתרון גלגלות אם מיסב שניתן להחלפה אם טבעת c קליפס החסרון צריך לחרוט בכוסא למרכוז לא תסתדר צור איתי קשר, לגבי מחזיר השמן בציר של התיבה לפעמים מצליח ולפעמים לא תלוי ברמת השחיקה של הציר ואם יודעים לעשות את העבודה בדרך כלל לא מצליח.

טל

ytk
03-01-15, 21:36
תודה על התשובות המפורטות. אני כבר מבין שברוב החלקים זה או תחליפי זול או מקורי, לפחות כאן...
האם בגלגלות המקוריות ניתן להחליף המיסב? או שצריך למצוא כאלה מתאימות?

ytk
10-01-15, 22:36
95044

ytk
10-01-15, 22:55
בנוסף, היום שלפתי את המצת חימום הזה(של ניפון דנסו) שהוכנס לפני בערך שנה. מדוע הוא נראה כל כך מג'וייף? מדוע שרוף בקצה? האם ניתן ללמוד מהמצב שלו משהו על מצב המנוע ? יש לציין שהרכב לא מעשן ואין כרגע בעיות סחיבה , אני מוסיף כ 3 ליטר שמן לכל 10000 ק"מ.

אשמח גם להמלצה למקום שיש לו התמחות (או נסיון)בלשלוף מצתים תקועים, עדיף באזור אצבע הגליל אבל כל מקום בדרך למרכז גם מצויין.
תודה רבה,
יואב

95045

גלעד .ג.
10-01-15, 23:21
מה זה תקוע? ההברגה שחוקה? הראש שבור?
תעלה תמונה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
11-01-15, 00:17
, אני מוסיף כ 3 ליטר שמן לכל 10000 ק"מ
זו צריכה לא מעטה בכלל.
אני מכיר צריכה של שליש/רבע מזה.

זיף
11-01-15, 08:51
לגבי גלגלות- http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/81583-%D7%9E%D7%99%D7%A1%D7%91%D7%99-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%AA-%D7%9E%D7%96%D7%92%D7%9F-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-97?p=553019#post553019

לי עד כה אין איתן בעיות עם התחליפיות). הן גם מגיעות עם Cקליפ שאפשר לפתוח ולהחליף את המיסב, מה שלא היה בקודמות.
לגבי תושבות- כמובן מקוריות. עולם אחר.

ytk
11-01-15, 20:05
תמונות של המצתים התקועים (באיכות ירודה ,סליחה)
למצת מס 1 (בתוך המנוע) זה נטחן הראש בשנה שעברה

את המצת השני שלפתי אתמול והשארית תקועה בפנים , היא לא יוצאת גם כשהמנוע בפעולה . השארית כן קצת בולטת לתוך ההברגה אבל לא הצלחתי למשוך אותה. האם יש סכנה שבסוף זה ישתחחר ויעוף לי בתא המנוע? אולי אני צריך להבריג את הראש הזה בחזרה כדי להמנע מזה.

לגבי צריכת השמן, המנוע לא מטפטף שמן אבל כן קצת מזיע מהאטם מכסה שסתומים ואולי גם מהמחז"ש האחורי, למנוע יש 450000 ק"מ , לאחרונה עברתי להשתמש ב15w40 Tection Global של Castrol. לדעתי בשמן הקודם הצריכה הייתה נמוכה יותר, מה שכן עם המעבר לשמן של קסטרול הייתה תחושה מסויימת של שיפור בסחיבה.

את המיסבים בגלגלות אחליף, תודה לעונים,
יואב
9508195082

ytk
14-01-15, 18:06
ועכשיו לתמונות שבאמת עולות:
95223.
המצת שחולץ, הרבה ג'יפה ושרוף בקצה בן פחות משנה
95224
מצת שחולץ בלי האלקטרודה שנשארה תקועה אבל הרכב נוסע

95225
מצת נוסף שתקוע (מצטער על האיכות הנוראית)
95226מותחני הרצועות. יש סרטונים שמראים שניתן להחליף את המיסב גם בגלגלת המקורית "המסומררת". יעבוד?

אשמח לדעתכם: לגבי מצב המצת הראשון, האם ניתן לחלץ את המצתים האחרים?

תודה רבה,
יואב

-->