PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים לפרדו ארוך 2002

yakovvaknin1
31-12-14, 22:57
ערב טוב התחדשתי עם טויוטה פרדו ארוך 2002 דיזל. קשה לי מאוד המעבר מטרופר בנזין ב10 שנים האחרונות צריך להתרגל לאדישות של הדיזל. שאלה .לדעתי הבולמים בטויוטה מקוריים הם גם קשים מאוד ולא נעימים הרכב גם אף פעם לא עשה שטח .מה ההמלצה לבולמים ולהגבהות.[בטרופר היו לי ספייסרים פה הבנתי שצריך להחליף גם קפיצים לצורך הגבהה? עלויות?]בלי להשתולל יותר מדי כי אני עושה שטח פעם בכמה חודשים. ומה עושים עם צלצול נוראי של הרכב רק שאני מאיץ הוא שותק ושוב מצלצל תודה מראש יעקב

yakovvaknin1
05-01-15, 21:48
כמה אהבה יש לאף אחד אין תשובות? תודה מראש

דניאל מאירי
06-01-15, 12:06
יכול להמליץ לך לקפוץ ל"מתלם" בראשון לציון - שם יבדקו ויסבירו לך כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול.
דניאל

bechoril
12-01-15, 09:43
קודם כל תתחדש יעקוב, קנית רכב מהטובים שקיימים בקטגוריה, אם לא ה...
לגבי הצליל: קשה לדעת רק מהתאור שלך ואם יש לך ספק תשווה עם פראדו אחר. למנועי d4d יש רעש מאוד אופייני וצריך להתרגל אליו, כשהטורבו פתוח לא שומעים את הרעש הזה. צריך פשוט להתרגל לזה...
לגבי הבולמים, סט של אולדמן או בילשטיין יעשה את העבודה ויתן לך 2.5 אינצ' גובה נוסף. חדש, יעלה לך כ 6000 שח לא כולל התקנה וכיוון פרונט. אכן כמו שאמרת, צריך להחליף 4 בולמים ו 4 קפיצים להבדיל מהטרופר שבו יש מוט פיתול במקום קפיץ.
אני אישית הגבהתי ממש לאחרונה את שלי וההבדל הוא מטורף, גם בהתנהגות הכביש וגם בהתנהגות השטח. גם אני קניתי את הדגם של 2002 וסביר להניח שגם אצלך מותקנים הקפיצים והבולמים המקוריים שכבר די עייפים וגמעו לא מעט קילומטרים.
אני אישית השגתי סט הגבהה יד 2, יש קבוצות בפייסבוק כמו "מועדון טויוטה" שאם תשאל תקבל לא מעט הצעות לסטים משומשים להגבהה. אני ממליץ לך לבדוק באספיר, הם יבואנים בלעדיים של בילשטיין, ויש להם סדנא מקצועית ומאושרת לשיפוץ בולמים. ניתן לרכוש מהם קפיצים חדשים ובולמים משופצים. אין הבדל באיכות בין חדש למשופץ!! המחיר לבולם משופץ אצלם כזכור לי הוא 500 לאחורי ו 700 לקדמי.
אני את ההתקנה של הסט עשיתי לבד, זה די פשוט. ושילמתי על כיוון פרונט 270 שקלים נוספים.

בהצלחה.

yakovvaknin1
12-01-15, 22:22
ערב טוב תודה על המידע. אבל אני באמת לא רוצה להיכנס כרגע להשקעות אולי מאוחר יותר אבל בינתיים אני ממש סובל מהנסיעה בכביש הרכב קשה מאד . אני מרגיש שירדתי מולוו למזדה גם בנוחות וגם בסחיבה מקווה שבהמשך ארגיש אחרת אבל גם בטרופר לא השקעתי הרבה כסף בבולמים ובכל זאת נהניתי מרכות ויציבות להפליא נראה לי ששמתי שם בומים בשקל וחצי לא זוכר כבר אולי מונרו רק שהיו לי צמיגים bf 50/50 בני חצי שנה ולא יכול לזרוק עכשיו עוד 4000 לצמיגים אז נאמר שאני לא רוצה להגביהה כרגע האם אני עדיין חייב להחליף קפיצים בשביל רכות? ויציבות? ואם לא איזה בולמים כדאי לשים שלא יכאב להחליף אותם אחרי שנה או יותר . אגב הצלצולים הנוראים האלה במחשב של טויוטה הראה מזרקים חשמלית תקינים אבל מישהו אמר שאולי צריך לשים שייבות משהו כזה למזרקים או להשקיע בשיפוץ וזהו.אגב אמרו לי שארגיש תהבדל בתצרוכת בכיס יחסית לטרופר בנזין .היום תדלקתי מלא לאחר מיכל קודם עשה פחות מ1/6 איזה חיסכון זה ? שוב תודה מראש יעקב

bechoril
13-01-15, 08:22
אם הרכב שלך עושה 1/6 אכן יש לך בעיה... תבדוק מסנן אוויר אם צריך, תחליף מסנן סולר (מקורי) ותעשה טיפול שגרתי אם צריך. שוב, את הרעש כדאי להשוות עם פראדו אחר או ללכת לאיש מקצוע שמכיר את הרכב הזה ספציפית. הרכב אמור להיות חזק מאוד, לצוןרך העיניין, לעלות את העליות של ירושלים ב 130 בלי קושי.
בכדי לפתור את בעיית הקשיחות יתכן ומספיק להחליף רק בולמים. אם אתה הולך על הכיוון הזה, תשאל את היבואן אם אתה יכול לשים בולם שמתאים להגבהה ואז כשתחליט להגביהה תצטרך לקנות רק קפיצים. לדעתי לא צריכה להיות בעיה לשים בולמים ארוכים יותר.

joedavni
13-01-15, 12:54
יעקב תתחדש. אם הבולמים הנוכחיים תקינים, ואתה מחליף אותם באחרים, אז אני מעוניין לקנות אותם. מספרי: 0544899545

-->