PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות על תוכנות לגיבוי המחשב?

נמרוד
01-01-15, 13:19
עבור המחשב הראשי בבית.

במחשב יש טרה של דיסק, מתוכו 564 מגה בשימוש.

יש כונן חיצוני של טרה.

משתמש היום בגיבוי של וינדוז 7 אבל הוא כבר מזמן סתם את כל הטרה גיבוי, ולא ברור לי למה. (אם מישהו יודע לעזור בקטע הזה אשמח כמובן)

יש תוכנות פשוטות ואמינות שאתם יכולים להמליץ עליהן, שיצרו גיבוי שמתעדכן אוטומטית של כל תיקיות המידע?

asypeer
01-01-15, 14:11
תבדוק אם הגיבוי אינקרימנטלי (רק דלתאות) ייתכן ונסתם לך כי כל גיבוי הוא דיסק בפני עצמו?

Sent from my Ass

אמיר ב.א
01-01-15, 17:57
אופציה ראשונה :

Paragon Backup

יש לך כאן מדריך קצר -

https://www.youtube.com/watch?v=VwVrBogfaoY

אופציה שנייה :

Cobian Backup

אופציה שלישית :

Macrium Reflect

כמו שנאמר - תבחר גיבוי אינקרמנטלי.

erezgur
01-01-15, 18:09
יש לא מעט דגמים של דיסקים חיצוניים המגיעים כבר עם תוכנת גיבוי - ייתכן ויש לך אחת כזו על הדיסק שלך ...

בכל מקרה, מלבד הפתרון של תוכנת הגיבוי המובנה במערכת הפעלה שהזכרת, תוכל לבדוק את SyncToy (תוכנת עזר מבית מיקרוסופט) המאפשרת בצורה יעילה וקלה להגדיר זוגות של תיקיות לסנכרון + מדיניות. בעזרתה תוכל להגדיר תיקיות שאותן תרצה לגבות במחשב אל מול תיקיית מטרה בדיסק החיצוני ולהגדיר שכל שינוי במקור ישוקף גם לגיבוי (יש להקפיד לבחור במדיניות שתאפשר סנכרון חד כיווני). בעזרת ה- Scheduler להגדיר הפעלה קבועה של הסנכרון אחת ליום למשל.

ישנם כלי גיבוי חינמיים נוספים, בדקתי בעבר מספר כלים עבור גיבוי אחד המחשבים בביית שבשימוש הילדים ולבסוף החלטתי להשתמש ב- SyncToy, לא זוכר את כל השיקולים אבל מצאתי שחלקם לא תמכו טוב בחלונות 8.

דרך אגב - את תיקיית היעד בדיסק החיצוני תוכל להגדיר כתיקייה דחוסה ובכך לחסוך מעט מקום בדיסק החיצוני (על חשבון קצת ביצועים, אבל זה פחות משמעותי לדיסק גיבוי חיצוני).

אם יש מספר מחשבים בביית ורק כונן גיבוי בודד - אפשר לחשוב על פתרון של חיבור הדיסק לראוטר (אם הוא תומך בחיבור דיסקים) או פתרון אחר להגדרת דיסק משותף ברשת הביתית ושכל מחשב מגבה אליו את הקבצים שלו (לתיקיה נפרדת, כמובן). אני ממליץ בכל מקרה על יותר מדיסק גיבוי אחד, כך שלפחות מדי פעם הקבצים החשובים ביותר נשמרים גם על מדיה נוספת שלא צריכה להיות זמינה ברציפות.

ארז גור

עירא
01-01-15, 21:15
+1 ל- Cobian backup
פשוט. להפעלה, רצה ברקע באופן חלק.

SharonEden
01-01-15, 21:50
מה לגבי גיבוי לענן (שונא את המונח הזה)?

הבעיה עם גיבוי לדיסק אחר זה שהוא לא מטפל בקטסטרופה אמיתית. מה קורה אם נשרף החדר?
מבחינתי הדבר הכי חשוב שיש בבית זה התמונות של המשפחה (מלבד המשפחה עצמה).

בזק נותנת היום גיבוי חינם לכל לקוחותיה ללא הגבלה.
אני משתמש בתוכנה שנקראת CrashPlan. התוכנה מאפשרת בחינם גיבוי מהמחשב שלך לכל מחשב אחר שיש לך גישה אליו (גם מרוחק). בנוסף הם מאפשרים גיבוי בלתי מוגבל לשרתים שלהם בענן (אמרתי כבר שאני שונא את המונח הזה?) במחיר של 5 דולר לחודש.

עירא
01-01-15, 22:08
לפרנואידים ממליץ גיבוי משולש.
1. לדיסק נוסף במחשב או צמוד אליו
2. למחשב או התקן אכסון נוסף ברשת הביתית שנמצא פיזית רחוק מהמחשב המדובר. (אם אפשר במקום מוסתר מה טוב)
3. גיבוי על שרת מרוחק.

התוכנה שהמלצתי עליה מטפלת ב1,2
לגבי 3 ממליץ על שירות בתשלום בשם carbonite

SharonEden
01-01-15, 22:55
לפרנואידים ממליץ גיבוי משולש.
1. לדיסק נוסף במחשב או צמוד אליו
2. למחשב או התקן אכסון נוסף ברשת הביתית שנמצא פיזית רחוק מהמחשב המדובר. (אם אפשר במקום מוסתר מה טוב)
3. גיבוי על שרת מרוחק.

התוכנה שהמלצתי עליה מטפלת ב1,2
לגבי 3 ממליץ על שירות בתשלום בשם carbonite

יש גם 4: פעם בחצי שנה אני מעביר דיסק נייד לבית של אמא. לך תדע, אולי יפול טיל על הבית שלי ועל השרתים המרוחקים בארה"ב בו זמנית.

amir_shai
01-01-15, 23:00
מה לגבי גיבוי לענן (שונא את המונח הזה)?

הבעיה עם גיבוי לדיסק אחר זה שהוא לא מטפל בקטסטרופה אמיתית. מה קורה אם נשרף החדר?
מבחינתי הדבר הכי חשוב שיש בבית זה התמונות של המשפחה (מלבד המשפחה עצמה).

בזק נותנת היום גיבוי חינם לכל לקוחותיה ללא הגבלה.
אני משתמש בתוכנה שנקראת CrashPlan. התוכנה מאפשרת בחינם גיבוי מהמחשב שלך לכל מחשב אחר שיש לך גישה אליו (גם מרוחק). בנוסף הם מאפשרים גיבוי בלתי מוגבל לשרתים שלהם בענן (אמרתי כבר שאני שונא את המונח הזה?) במחיר של 5 דולר לחודש.

+1 ל CRASHPLAN
לא חייבים לענן. אפשר לגבות למחשבית אחרים וגם מרוחקים (אצל ההורים למשל).
הגיבוי מוצפן כך שאין בעיה לגבות גם למחשבים מחוץ לבית.

אני עובד איתם מספר שנים וכבר יצא לי יותר מפעם אחת לעבור מחשב (לאחר שהלך דיסק או פשוט שידרוג למחשב אחר) ולהמשיך לעבוד במחשב החדש כאילו לא עברתי מחשב. ישנה יכולת לאחר החלפת מחשב להגדיר שהמחשב החדש לוקח את התפקיד של הישן והגיבוי ממשיך כאילו לא עברת מחשב.

לגבי SYNCTOY, אצלי עשה בעיות. זה לא מפתיע לכלי מבית מיקרוסופט.

-->