PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עצה בנוגע להתנהלות מול בעל מקצוע

asypeer
02-01-15, 16:21
סיפור מעט ארוך, אבל חשוב לי לספר את כל הפרטים.
מדובר במקרן קול של הרמן קרדן שאמי רכשה לפני כשנה וחצי וכמעט לא היה בשימוש, עלה איזה 1500 ש״ח.
http://homeavdirect.co.uk/harman-kardon-sb15-sound-bar-2-1-speaker-package

מדובר דגם שמגיע עם סאב אלחוטי ששוקל לפחות 20 קילו. קצת אחרי סוף תקופת האחריות (מפתיע..) המגבר החל להיכבות אחרי שימוש של 7-5 דקות.
הופניתי ע״י חבר פורום (שאותו אני מאוד מעריך ואין בפוסט זה כוונה להמעיט מכוונותיו הטובות והכנות!) אל מעבדה שמתמחה בתיקון מגברים ושאר מוצרי סטריאו.
שוחחתי עם המעבדה בטלפון לפני שהבאתי להם את המכשיר, תיארתי את הבעיה ושאלתי האם להביא את הסאב בנוסף ליחידה שנכבית, נאמר לי שלא (שמחתי כי זה ממש כבד..)
המגבר הוכנס לתיקון, אחרי שבועיים התקשרו ונאמר לי שהוחלפו קבלים בספק הפנימי ושילמתי 380 ש״ח, בחשבונית נכתב כי לתיקון אחריות של 3 חודשים.
הגעתי לביתי בכדי לבדוק את העסק לפני ההחזרה להורים - גורנישט. אותה בעיה ואף החמרה - הכפתור של הווליום ברמה הכי נמוכה מעלה את הווליום לרמות בלתי נסבלות (או שקט או עוצמה גבוהה, אין אמצע) ושוב מתבצע כיבוי אחרי כמה דקות.
שוב חזרתי למעבדה, שטחתי את הבעיה ונאמר לי שיבדקו. אחרי חודש (!) אספתי את המגבר בפעם השניה, נושא הווליום תוקן אך עדיין המגבר נכבה (ז״א חזרנו לנקודת ההתחלה..) במעבדה כשבדקנו היחידה (ללא הסאב) עבדה תקין.
בבית אחרי הרבה ניסיונות (מקורות שונים, עוצמות שונות, ראוטר מכובה..) הגעתי לתובנה שהבעיה מתרחשת רק כאשר הסאב (אלחוטי כן?) דלוק - בקצה השני של הסלון..
ז״א - היחידה עובדת כשאין סאב מחובר (נשמעת נורא ללא באסים) אך מהשניה שהסאב נדלק - תוך כמה דקות היחידה נכבית שוב. איכשהו היחידה ״יודעת״ שיש סאב כמה מטרים ממנה ומשהו (אולי במנגנון של השידור?) מזהה שיש סאב וגורם ליחידה לשדר אליו. כנראה ששם הבעיה. במעבדה (אליה הכנסתי את היחידה בפעם ה3, הפעם התעקשתי להביא את הסאב) לא ממש האמינו לי ורק אחרי שהראתי להם בעיניים הם מודים שאכן זה כך ולא יודעים מה לעשות (טוענים שהחליפו קבלים בסאב וזה גם לא פתר)
יש לציין שהייתי *מאוד* סבלני לכל אורך התקופה: לא ניג׳סתי לגבי התיקון, לא התעצבנתי,התקשרתי פעם בשבוע וברוב המקרים שביקשתי לדבר עם הטכנאי השיחה נותקה בהעברה, מיילים ששלחתי לא נענו. מעולם אף לא הזכרתי את נושא התשלום והאחריות או האשמתי מישהו במשהו.
יש לציין שהגעתי למעבדה שנמצאת במרכזה של עיר אחרת כ4 פעמים ( למזלי אני עובד די קרוב).
מאון לאון, הסאגה נמשכת כבר 4 (!) חודשים...
אתמול שוב הייתי במעבדה. הטכנאי היה מאוד נחמד אבל די אובד עצות. הבעלים אפילו לא דיבר איתי, יותר נכון התעלם מקיומי. המצב כעת זהה למצב מלפני 4 חודשים (אולי 5? מי זוכר..) מינוס 380 ש״ח (זה כבר לא הכסף, שילמתי, זה העובדה שיש אנדרטה לא שמישה בסלון)
מה אתם ממליצים לעשות?

אסף

ukiuki
02-01-15, 16:50
לא כל כך מצליח להבין מה מקור הבאסה שלך.
לי נראה שטיפלה בך מעבדה מקצועית שאכן עשתה את המיטב המקצועי על מנת לעזור לך. מה לעשות שיש לפעמים תקלות מוזרות או חריגות שאפילו הטובים ביותר יכשלו בהן (כנראה ככה לומדים ונעשים מקצועיים יותר).

אז העולם אכזר התקלה לא נפתרה והמעבדה הרימה ידיים. אז לא ענו לך על מייל או הבעלים לא טיפל בך אישית אלא רק הטכנאי....

תגיד, אם התקלה הייתה במסגרת האחריות היית גם עובד מול אותה המעבדה? כנראה שלא. היית מוסר את המערכת לתיקון אצל המעבדה של היבואן.
ותאמין לי שהיבואן היה פותר לך את הבעיה כיוון שחייב להיות לו גיבוי מהיצרן עצמו.

מה שלא ברור לי הוא מה מונע ממך כעת לתת את המערכת לתיקון אצל היבואן. הוא עדיין מחוייב לתקן אותה. אז זה יעלה לך כסף. כמו שעלה לך אצל אותה מעבדה.

אגב, זכותך לעניות דעתי לבקש את כספך חזרה מאותה מעבדה אם כל מהשהם עשו זה לתקן משהו שלא היה מקולקל.

asypeer
02-01-15, 17:13
העולם אכזר? באסה? מאיפה כושר ההסקה הזה?
כנראה שישנם בעלי מקצוע שברגע ששילמו להם אז פה נגמרת הנחמדות ולקוח שחוזר אחרי תיקון לא מוצלח הוא כנראה נודניק שלא מצדיק התייחסות או גרוע מכך - ניתוק של הטלפון בפנים (בכמה הזדמנויות..)
אני לא מבין את הנימה המלגלגת, במקום להיות ישראלי צעקן שהכל מגיע לו כי הרי הוא שילם. ישבתי בשקט חודשים. אם לא הייתי יוזם - המגבר כנראה עדיין בערימה ממתין לתיקון. אז על מה הלגלוג? שציפיתי לרמה מינימלית של שירות?
שלא פרסמתי את שם העסק או את העיר שבו הוא נמצא? שלא רצתי לפייסבוק?
לא רציתי ללכת לניופאן כי קיבלתי המלצה והמעבדות של חלק מהיבואנים זה סנדלרים (לפחות בנתניה..).
אולי זאת טעותי כי כנראה זה משול להכנסה של טויוטה פריוס למוסך מדרכה בטייבה לדיאגנוסטיקה.
יש דברים שלא כולם יודעים לתקן ולא ידעתי שהדרעק הזה מורכב כל כך. מה לעשות-טועים.
האם עלי לנסות ולבקש את כספי בחזרה (או לפחות את חלקו כי הבדיקה היא גם 150₪) ? לדעתי כן.
האם אצליח לקבל שקל מכספי בחזרה? לדעתי לא לאור העובדות בשטח.
מה שאומר שתיקון במעבדה נוספת יהפוך את הסיפור ללא משתלם.

השאלה היא איך להתנהל מולם או שזה אחד מהמקרים שצריך לשחרר וזהו. אי אפשר לתקן ובוא נזרוק עוד מוצר חדש לזבל.
אגב, אם יש למישהו מושג לגבי המעבדות של ניופאן או יחידה זהה לטובת בדיקה. אשמח לשמוע.

Sent from my Ass

yes1952
02-01-15, 18:00
אסי ערב טוב
מאחר ואתה מחפש תשובה אז החלטתי לעזוב עקרונות ולענות לך(אתה יודע -העקרונות שלי מול מעטפת המקום)
בוא ונחלק את הבעיה לשני חלקים
כסף ומוצר
יש לך מוצר שאחד החלקים בו לא עובד-אם יתקנו את החלק שלא עובד האם זה מספיק חשוב שלאמא שלך יהיה מכשיר תקין ועובד והיא תהיה מרוצה?
אם התשובה היא כן-גש למעבדת היבואן ותתקן(אם אפשר)שם-
חלק שני
לפי התאור שלך-לא קיבלת תמורה וטיפול נכון מצד המעבדה-הדבר היחיד שמסתמן מהם זה שהם הודו שאינם יכולים לטפל בבעיה
עכשיו בוא ונעזוב את האגו בצד(כמו שאני עשיתי שנכנסתי לפורום לענות לך)ונסתכל בעובדות הפרושות לפנינו כפי שהצגת אותם,
לקחת חלק למעבדה,לדבריהם הם החליפו חלק וגבו תשלום-התיקון מבחינתך לא צלח,
תוצאה סופית שילמת ולא קיבלת את התמורה לתשלום
כאן יש לך שתי אפשרויות
לפרסם את שמם במדיה ולתת לכוחות השוק לעשות את שלהם אם בכלל,
אפשרות שנויה,לפנות לבית משפט לתביעות קטנות ולהנות מכך שלא הרמת ידיים והנך עומד על היותך צרכן נבון שצריך לקבל שרות או את כספו חזרה,
--אני רציני לגמרי---
אם הנושא כל כך מפריע לך-תגיש תביעה
אם לא?תניח למקרה ותמשיך הלאה ושהכסף ישמש להם לתרופות
מה לעשות שלא כולם הוגנים?גם אנשים שאנו חושבים שהם חברים טובים מסבכים אותנו בתום לב עם בעלי מקצוע שלא תמיד מתנהלים בשיא ההגינות
אך הם חושבים שהם הצדיקים הגדולים ביותר,
שבת שלום (אני חוזר להתחמם תאחורי המסך)
יוסי

asypeer
02-01-15, 21:18
יוסי תודה, אין ברצוני לפגוע בפרנסתו של איש. זה חשוב להבהיר.
הכי קל הרי לרשום את שם העסק ולהתחיל להרגיש טוב ש״הכנסתי לו״. (אם אתה מכיר את ״סטטוסים מצייצים״ בפייסבוק, שם קוטלים עסקים חדשות לבקרים, בצדק או שלא)
אין לי ספק שהם בעלי מקצוע טובים בתחומם. השאלה היא, מה הכלל בתחום הזה שאתה מביא מוצר לתיקון, מישהו משקיע שעות עבודה וחלקים ועדיין המוצר לא תקין.
בתחום הרכב קיים שמחליפים חלקי ומחייבים גם אם הבעיה לא נפתרת (קרה לאבי בקינג, החליפו במורשה חלקים באלפי שקלים ולא פתרו את בעיית מפריד החלקיקים)
פה מדובר בכמה מאות שקלים אמנם ועלות החלקים שהוחלפו זניחה, רק שעות העבודה הן העלות של המעבדה (נשים בצד את התקורות)
נכון לאתמול, המגבר עדיין שם ונאמר שינסו להחליף עוד קבלים. במידה וזה לא יפתור את הבעיה נראה מה ניתן לעשות. נקווה שיצליחו הפעם, אם לא פשוט נשחרר את זה ונזרוק לפח. חבל תכלס.

Sent from my Ass

GodsFather
02-01-15, 21:38
למה המעבדה לא פונה לייעוץ עם המעבדה של היבואן/יצרן/ גוגל ?

האם חתמת איפשהו או סיכמו איתך איפשהו שגם כשלון עולה כסף ואם כן האם נקבו בסכום ?

הזמן שלך גם יקר וגם תביעה היא זמן יקר, האם זה שווה לך ?

asypeer
02-01-15, 21:45
אמיר, לשניה לא אמרתי שאני תובע. הזמן שלי יקר יותר מה300₪ האלה.
כשאתה מוסר רכב לתיקון, אתה חותם על משהו? וכשאתה מוסר טלויזיה? למיטב זכרוני לא.
יש אחריות ל3 חדשים על התיקון בחשבונית. העניין הוא שהמכשיר מעולם לא ממש תוקן (הבעיה בתיאור התקלה לא נפתרה..)
לגבי גוגל - גם אני ניסיתי עם פורומים בחו״ל - ללא הצלחה.
לגבי יצירת קשר עם היבואן, רעיון טוב. חבל שליבואן אין אינטרס פה..
לסכם עם מעבדה מה אם לא תצליחו לתקן זה קצת פרנואידי..מחשבות מובילות למציאות ;(

Sent from my Ass

GodsFather
02-01-15, 22:00
לסכם עם מעבדה, כמו עם כל בעל מקצוע זה עניין לגיטימי והרבה מאד בעלי מקצוע אפילו מדגישים זאת לפני תחילת עבודה. ממש כמו שהם דואגים לגבות על "בדיקה בלבד" או "ביקור בלבד". גם במוסכים מסויימים מציינים זאת. זמן זה כסף לשני הצדדים.

ליצרן יש את האינטרס הכי מובהק, אפילו שניופאן בסה"כ גם ירצו בטובתך - צור קשר עם היצרן. מספר סידורי של המוצר, תאר את התקלה. אולי יקח קצת זמן אבל אני מאמין שמשם תבוא הישועה. אגב, זה משהו שהמעבדה אמורה לעשות ולא אתה אבל כבר הבנו שמהם לא יצא כלום.

וחפש גם סיוע באתר הזה - www.fixya.com

גילוי נאות - אני עובד שם (ואשמח לדעת אם האתר עזר לך או לא).

Bernard
02-01-15, 22:09
תראה...
עם כל הכבוד והסימפטיה... לבד מהתיאור שלך על הניתוקים וחוסר התייחסות נאותה מצד הבעלים, לא נראה לי שיש פה איזה התנהלות מקצועית לא טובה.
הגיע מוצר עם בעייה ומתחילים לנסות לתקן..
אם היית אומר שקבלת הרגשה שסתם ניסו "לדחוף לך דברים" או שלא עשו כלום וגבו כסף... זה היה סיפור אחר לגמרי..
ניסו לטפל בבעייה - השקיעו זמן וחלקים ו... לא הלך.
יבואו המקפידים ויגידו שלא נפתרה הבעייה=כסף חזרה... יש בזה משהו אבל בעולם האמיתי... אין 100%..
לדעתי.

אבל עזוב לרגע את "צריך עצה בנוגע להתנהלות מול בעל מקצוע" - לא אמרנו שבג'יפולוג יודעים הכל?
אין לאף אחד רעיון מה גורם לתופעה?
אין איזה רעיון, שיוכל לעזור למעבדה ההיא (שלא נראה שהיא מנסה לנפנף אותך) לפתור את הבעייה?

asypeer
02-01-15, 22:10
מכיר, אפילו יש לי את האפליקציה. על שירות הלקוחות של הרמן קרדן קראתי ולא דברים טובים, הבנתי שהחברה נמכרה והמותג איבד מאיכותו הידועה של פעם. מעין אקאי משודרג.
הביקורות על המגבר באמזון מאוד מעורבות. גם הבעיה שלי חוזרת שם (מכשיר נכנס לסטנד ביי אחרי כמה דקות..) כמה פעמים.
בלי קשר נבדוק אתכם;)
תודה

Sent from my Ass

סולי
02-01-15, 22:46
Sometimes you loose.. but don't loose the lesson.

להבא תלמד לא לשלם את כל הסכום לפני שיש תמורה לאגרה.

asypeer
02-01-15, 22:51

את כל ה380₪..? סה״כ מדובר בתיקון מגבר..

Sent from my Ass

Bernard
02-01-15, 23:16

נו, בחייאת...
מה רצית שיגיד להם, חכו שנייה, אני קופץ הביתה, מחבר הכל ובודק איזה יומיומיים, לראות אם הכל תוקן?
אמרו לו סידרנו, הכל בסדר מצידנו, סע לשלום - שילם מה שצריך, הגיע הביתה וראה ש... לא בדיוק.

boaz avrahami
03-01-15, 01:16
זה מקרה קלאסי שבו כולנו היינו יכולים ליפול או שכבר נפלנו בעבר.
אני אגב אשמח אם תפרסם את שם המעבדה גם לשלילה כי היא קיבלה כאן המלצה חיובית ( רמת השרון?!).

לעצם העניין, שילמת סכום גבוה על
אבחון שגוי בזמן בלתי סביר והחלפת חלקים בעלות של שקלים בודדים.
בשורה התחתונה, לדעתי, המעבדה לא עמדה בציפיות אבל חייבה בסכום כאילו המוצר תוקן ועל כך אין מחלוקת גם מצידם.

לדעתי אינך צריך לשאת בשכר הלימוד והכשלונות של הטכנאי שלהם שפעל על חצי אוטומט והחליף לשווא רכיבים.
עלות הבדיקה מיועדת למנוע מצב שהם עבדו ונתנו איבחון ובסוף החלטת שלא לתקן.
לכן האבחון לרוב מתקזז ממחיר התיקון אבל גם אם לא, האם לשלם על אבחון לא מקצועי?
אני חושב שמדובר בעסק לא רציני ובלי תודעת שירות ושאינו מקפיד שביעות הרצון לקוחותיו ואולי קצת מזלזל בהם אפילו.

מחובתך לשמור על האינטרס של הגולשים ולהוסיף את נסיונך לצד ההמלצה הקודמת שהם קיבלו כאן.
מזל שהתעצלתי כי אחרת אולי גם אני הייתי מבזבז אצלם כסף.
עכשיו כבר לא אגיע אליהם.

מה הייתי עושה במקומך?
בסכום הזה כנראה שהייתי עושה רק רעש ויוצא מתוסכל או שולח את אימי הפנסיונרת להגיש תלונה במועצה לצרכנות או תביעה קטנה אם יש עילה לפי הטופס של המעבדה עליו חתמת....

בחברה שבה אני עובד עש מעבדה לציוד מחשוב וכך נוהגים אצלנו במקרים דומים.

יוש
03-01-15, 13:28
עם/בלי קשר,
ממליץ לתיקוני ושדרוגי סטריאו על יאיר פורמן.
הבן אדם תותח על בתחום ומכוון בגדול לציוד קצה איכותי - HIGH END
, יכול להיות שלא יתפנה לעיסוק בציוד "פשוט".
בכל מקרה, אפשר לבדוק איתו ומומלץ מאד אם יש ציוד סאונד איכותי שצריך תמיכה טכנית.

snirjeepdreamer
03-01-15, 20:10
קצת בכיוון אחר,
אם הגעת למסקנה שהבעיה מתבצעת כתוצאה מהחיבור האלחוטי, האם ישנה אפשרות של חיבור הסאב בחיבור קווי ?
אם כן, וניתן לברור בין המצבים, אולי עדיף לחבר קווי ולראות אולי זה פותר את הבעיה ולהמשיך להשתמש במוצר.

ואגב לגבי כל תחום ה- Wireless ,
בענפים מקצועיים, בכל ענף, תמיד בהינתן האפשרות יעדיפו שימוש בתשתית קווית ולא אלחוטית.
גם מערכות מתקדמות שכל 3 שניות קופצות תדרים ובעלי אמינות יציבות גל גבוהה משתדלים היכן שניתן לעבוד קווי.

שניר

asypeer
03-01-15, 20:12
קצת בכיוון אחר,
אם הגעת למסקנה שהבעיה מתבצעת כתוצאה מהחיבור האלחוטי, האם ישנה אפשרות של חיבור הסאב בחיבור קווי ?
אם כן, וניתן לברור בין המצבים, אולי עדיף לחבר קווי ולראות אולי זה פותר את הבעיה ולהמשיך להשתמש במוצר.

ואגב לגבי כל תחום ה- Wireless ,
בענפים מקצועיים, בכל ענף, תמיד בהינתן האפשרות יעדיפו שימוש בתשתית קווית ולא אלחוטית.
גם מערכות מתקדמות שכל 3 שניות קופצות תדרים ובעלי אמינות יציבות גל גבוהה משתדלים היכן שניתן לעבוד קווי.

שניר

הלוואי שהיה ניתן..
זה היה חוסך לי הרבה כאב ראש. לסאב אין שום כניסה. אולי ניתן לאלתר משהו אבל לא בתצורה המקורית.

Sent from my Ass

שלומי
06-01-15, 23:24
אולי בזה המעבדה (הסודית :-) ) תוכל לעזור , ככה תצא מהם מרוצה.

-->