PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסור נימה

NRG
04-01-15, 03:56
צריך מסור נימה
א. המלצות על סוג והערות רלוונטיות שצריך לדעת
ב. מישהו מוכר מסור שכזה יד שנייה?

תודה
ניר

Sent from my iPhone using Tapatalkהא

mugi8675
04-01-15, 19:25
לי יש של פוקס (Fox) מוצר איטלקי שאני מתאר שיוצר בסין דווקא. היתרונות שלו הן שיש לו ציר גמיש שפועל כמו דרמל ושיש לו אביזרים לחיבור מסוריות ללא פין (כלומר הוא דואלי, עם ובלי פין). אני חושב שהוא מהזולים שבשוק. מסורים כאלו שוקלים למעלה מ- 15 ק"ג ורועדים. גם הטובים. כדאי לחבר לשולחן מסיבי, או לקלוב אותו באופן זמני לאחד כזה. מסוריות חבל לקנות בארץ. הן מאוד יקרות. אפשר לקנות ב- eBay או בגרמניה אצל האיש הזה: www.laubsaegen247.de (http://www.laubsaegen247.de/). על איך מתאימים מסורית לחומר, כיוון החיבור וכו' יש המון מידע ברשת ובמיוחד ב- Youtube.

יצחק

NRG
04-01-15, 20:31
תודה רבה על האינפורמציה. בהחלט מעניין. עד איזה עובי של עץ קשה ניתן לחתוך עם הפוקס דרמל

Sent from my iPhone using Tapatalkהא

mugi8675
04-01-15, 21:42
המסור הספציפי חותך עד 55 מ"מ, אבל זה תלוי במסורית, כי הפסיעה של המסור (הדרך מלמעה למטה שהוא עושה בכל מחזור) היא 19 מ"מ. יש מלא סוגים של מסוריות שאתה צריך לבחור את המתאימה לעובי כזה, לדיוק הנדרש (שפני השטח בשני הצדדים לא ישברו כך שהגימור יפה) ושגם לא תשבר לך מהחום
.
נראה לי שבלבלתי אותך קצת עם הציר הגמיש. פוקס ודרמל הם מותגים שונים. למסור נימה שאני מדבר עליו יש, בנוסף למסור עצמו, יציאה המסובבת ציר גמיש (Flexible Shaft) שהוא כמו מולטי-טול של דרמל, כלומר ניתן לחבר אליו ציוד של המולטי-טול של דרמל. זה די שימושי, אבל אפשר לנתק אותו, זה מחובר בהברגה פשוטה.

יצחק.

-->