PDA

צפייה בגרסה מלאה : זרם מים חלש בבית קרקע ישן - יש פתרון זול?

omribe
04-01-15, 15:36
לאחרונה נכנסנו לגור בבית קרקע ישן.
זרם המים במקלחת חלש יחסית (במיוחד המים החמים), לא זרזיף, אבל חד משמעית לא חזק מספיק.
לחץ המים בברז המים בגינה חזק מאוד, לכן אני מניח שהבעיה היא בצנרת בדרך למקלחת.

קיבלתי שתי הצעות מבעל מקצוע:
1. ניקוי הצנרת בלחץ אויר - 1200 ש"ח.
2. בניית צנרת מים חמים חיצונית ישירות מדוד השמש למקלחת - 2200 ש"ח.

יש פתרונות זולים יותר? אולי כאלה שניתן לישם בעבודה עצמית?
הדמיון שלי מצביע על איזשהו חומר שאפשר לשפוך לתוך הדוד, וימיס את כל מה שסותם את הצנרת, כמו סודה קאוסטית. יש חיה כזו? או שאולי כמות גדולה של סודה קאוסטית זה הפתרון?

עמרי

נמרוד
04-01-15, 15:38
בבתים ישנים מאד במוקדם או במאוחר עוברים לצנרת עוקפת חיצונית, לא הכי אסטטי בעולם, אבל הכי בטוח והכי זול, ואת זה מן הסתם אתה יכול לעשות לבד.

omribe
04-01-15, 15:44
אין לי ניסיון עם צנרת...

אני מניח שלהריץ צנרת על קירות הבית זה לא בעיה.
אבל - איך מתחברים לדוש במקלחת? צריך לחצוב בקיר, לא? איך יודעים איפה לקדוח?

ובכל זאת, אפילו לבינתיים עד שיהיה זמן לעשות משהו כמו שצריך, יש פתרון אינסטנט של חומר כלשהו שיכול לעזור?

אמיר ב.א
04-01-15, 16:27
אין חומר שיכול לעזור.

מתחברים לדוש במקלחת , בעזרת התפצלות בצורת T ,

כלומר , אתה לא צריך בשום מקום לפגוע בקו הקיים , לא צריך לחצוב בקיר במקלחת , החיבור הוא חיצוני לקיר.

אלא רק להוסיף מעקף , למשל עם צינור SP , לצאת מהמקום שהמים מגיעים , להתחבר בסוף לדוש ,

בוצע אצלי בבית הישן ועובד יופי.

Saar
04-01-15, 16:32
כל פיתרון ניקוי על בסיס הצנרת הקיימת יוביל מהר מאוד לנזילות בבית ישן...

דקל מ
04-01-15, 17:24
כמה שאלות הלחץ מים בשאר הבית תקין?
גם חם וגם קר ?
בדקת שהטלפון או הראש גשם לא סתום בלכלוך ?
תן תשובות לשאלות הללו ואולי אני יצליח לתת לך עצה
גילוי נאות
אני אינסטלטור במקצועי

DANI1
04-01-15, 17:49
ערב טוב
לפני שאתה מתחיל להוציא כסף תבדוק בדוד יש בכניסה של המים הקרים שסתום בטחון ואל חוזר .
תסגור את המים בשעון הראשי ,תנתק את צינור המים הקרים ותראה אם יש לחץ מים ,היה וכן ,תפרק את האל חוזר יתכן והקפיץ תפוס והוא לא נותן למים להכנס בלחץ לדוד ,ולכן אין לך לחץ מים חמים ,

אפשרות נוספת היא לחבר לצינור של המים החמים שיוצא מהדוד ,מקור מים קרים ולבדוק ,אם יוצא לחץ של מים בברזים של החמים ,אז האל חוזר לא תקין
עוד אפשרות ,אם לא יוצא לחץ של מים קרים בדוד ,יתכן שהצנרת סתומה ,וכדאי להעביר צינור נפרד מהשעון לדוד.
יש עוד אפשרויות לבדיקה ,תתחיל עם זה ,עדכן עם זה עזר
DANI 1

טל חסיד
04-01-15, 17:58
אם הבית ישן בדוק מה מצב הדוד מים יכול להיות שהוא מלא באבן וסותם את היציאה של המים החמים ולכן הלחץ נמוך. גם לי היתה בעיה כזו בבית ישן וניפתרה ע "י ניקוי הדוד

טל

DANI1
04-01-15, 18:30
אם הבית ישן בדוק מה מצב הדוד מים יכול להיות שהוא מלא באבן וסותם את היציאה של המים החמים ולכן הלחץ נמוך. גם לי היתה בעיה כזו בבית ישן וניפתרה ע "י ניקוי הדוד

טל
אין סיכוי לדוד סתום יציאת חמים חמים היא בחלק העליון של הדוד.
DANI 1

טל חסיד
04-01-15, 19:13
אין סיכוי לדוד סתום יציאת חמים חמים היא בחלק העליון של הדוד.
DANI 1

זו עובדה. אומנם מדובר בדוד מים שוכב . יצא ממנו כמות שסתמה חצי מהדוד באבן. לאחר הניקוי חזר לחץ המים להיות נורמאלי.

טל

mugi8675
04-01-15, 19:16
אם אתה חדש במבנה, יתכן שעל הצינור מחובר חסכם? בדירה שאני משכיר (לאחרים) זו הייתה הבעיה...

doronbe
04-01-15, 20:41
בית קרקע ? שובר לחץ לא תקין או לא מכוון ?

-->