PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקישות בדיפ': כיצד מזהים, מה ההשפעה וכיצד מתקנים?

otom
24-08-05, 21:03
שלום לכולם,
אתמול רכשתי פג'רו דיזל ארוך ידני 1997
בבדיקה נאמר לי כי יש נקישות מהדיפרנציאל,
1. איך בודקים את זה?
2. האם דיפרנציאל שזקוק לשיפוץ לא מעביר את כל עוצמת המנוע לגלגלים ולמעשה הרכב
לא ינצל את כל כוחו? ( או שאני מדבר שטויות)
3. איך מתקנים?

תודה

אלון_ק
25-08-05, 04:26
רגע של מנהלות:
1. ערכתי לך את הכותרת. "דיפרנציאל" איננה כותרת שאומרת לנו הרבה על תוכן ההודעה וזו בדיוק מטרת הכותרת. אין צורך להתקמצן במילים, תן כותרת שתתאר היטב את התוכן.
2. הזזתי לך את ההודעה מפורום CJ לכאן, כי פאג'רו זה לא בדיוק CJ. הוא גם לא סופה, לנדרובר, סוזוקי או טויוטה, לכן ההודעה הועברה. זה די בנאלי, לא?

תשקיע בנו את המאמץ המינימלי. אתה תקבל את זה בחזרה, מבטיח.

לשאלותיך:
1. מקשיבים ומנסים לזהות תחת אילו תנאים נשמעת הנקישה. האצה, האטה, תמיד, סיבובים, רק כשהנעילה מופעלת וכו'. כל פרט כזה עוזר לך - ולנו - לצמצם את הרכיבים הפועלים או הרלוונטים לפעולה ברגע נתון, כך שקל יותר לבודד את הבעיה למשהו נקודתי.
ספציפית למקרה שלך, חסר לנו יותר מדי מידע. וודאי כשמדובר במכון בדיקה שיותר מעניין אותו לכסות על עצמו מאשר לתת דיאנוזה אמיתית. הנקישה - באם קיימת כלל - עשויה להופיע ממגוון רחב של חלקים (דיפרנציאל איננו חלק יחיד) ועשויה להופיע גם מחלקים שאינם מהדיפרנציאל, אבל בבדיקה חפוזה נדמה שכך. בקיצור, חסר מידע.

2. אתה דווקא חושב מאוד בהגיון וגם די צודק במצבים מסויימים, אבל עדיין חסר לך מידע. אם אתה מעוניין להבין קצת יותר טוב איך דיפנציאל פועל, כאן יש לא מעט מידע:
http://www.jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm
אם קראת את זה, אתה יכול להבין שהתשובה לשאלתך משתנה בהתאם לחלק הפגום; שבר בפיניון לדוגמא, יגרור חוסר תנועה מוחלט, בעוד סטליט שבור עשוי פשוט לתקוע את המערכת ולגרום למצב של נעילה קבועה. "מה יקרה" זה משחק של ניחושים שיש בו רק עובדה אחת: חלק פגום בדיפ' יגרור אחריו נזק לא קטן ובמקרה של מיצובישי, גם לא זול.

3. תלוי בתקלה. לרוב מדובר בהחלפת החלק הפגום או כיוון חלק, אבל אני חושב שיש איזושהיא בעיה עם דיפ' של מיצובישי בנושא (הבעיה איננה טכנית, אלא נושא של חלפים). אני לא בטוח בנושא הזה אז אני אשאיר את זה למשכילים ממני.

otom
25-08-05, 10:36
אלון שלום,

קיבלתי את הערותך המנהלתיות , אני חדש באתר הזה ועדיין לא הבנתי לאיזה פורום הועברה ההודעה.
1. הרעש מופיע בשני מקרים, בזמן נסיעה אם אני עוזב את הגז ולאחר מכן לוחץ שוב נשמעת נקישה. בנוסף בזמן נסיעה בכביש משובש או כניסה לבור יש רעש מהסרן האחורי.
ברצוני לציין כי הבולמים והקפיצים תקינים.
2. האם ידוע למי מחברי הפורום על מוסך אמין ומקצועי באיזור חיפה שיכול לאבחן את הבעיה.
תודה, שמעון

עמי
25-08-05, 11:24
נשמע לי דווקא כמו חופש במוטות הרדיוס או משהו בסגנון. איזה מתלה אחורי יש בפג'רו? מוטות רדיוס ופנהרד? מוטות רדיוס וזרוע A?

otom
27-08-05, 15:57
האמת אין לי מטשג איזה מתלה יש בפג'רו

otom
27-08-05, 15:57
מושג

-->