PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא פלזמה לחיתוך מחו"ל

elitkh
09-01-15, 11:53
אני מעוניין לקנות מכשיר פלזמה לחיתוך. מכיוון שמחירים בחו"ל זולים משמעותית מאלה בארץ אני שוקל לקנות בחו"ל. אמורה להיות בעיה להעביר את זה במכס (מחיר של 300-400 $ כולל משלוח לפלסמה משולבת TIG) או בעיית תקינה שתדרוש אישור של מכון תקנים?

boaz avrahami
09-01-15, 12:49
תצטרך תקן לחיבור לחשמל.
אל תיכנס לזה כי אם תעצר לביקורת לא ישתלם לך לשחרר את זה כנראה

elitkh
09-01-15, 13:40
מה זה אומר תקן לחיבור חשמל? אם למכשיר יש תקינה אמריקאית\ארופאית זה לא מתאים לארץ?

טל חסיד
09-01-15, 14:15
ככל כלי עבודה לא משלמים מיסים,רק מע"מ. חלק מכלי העבודה נידרש אישור מכון תקנים. בדוק מה פרט המכס של הכלי ושם רשום בדיוק איזה אישור נידרש או לא.
אפשרות נוספת היא לפנות בכתב להנהלת המכס בירושלים אם השאלה לגבי הפרט מכס שאותו הם מסווגים+אישורים, יש לצרף קטלוג של המוצר והתשובה שלהם היא זו שתשמש אותך בעת השחרור.

טל

טל חסיד
09-01-15, 14:21
ככל כלי עבודה לא משלמים מיסים,רק מע"מ. חלק מכלי העבודה נידרש אישור מכון תקנים. בדוק מה פרט המכס של הכלי ושם רשום בדיוק איזה אישור נידרש או לא.

טל

asafk
09-01-15, 14:45
בגדול לא נדרש מכון התקנים אם מדובר בייבוא אישי (חוק הגנת הצרכן לא תופס). כשיש ממיר מתח כן נדרש אישור, וזה היוצא מהכלל, אבל לא ממש מקפידים.

אסף

Bernard
09-01-15, 14:53
לפני כמה שנים, שלוש וחצי, חבר הביא לי רתכת שקניתי בארה"ב.
זו רתכת 220V שעלתה בערך $900.
הוא הביא אותה במזוודה ועבר במסלול האדום (התעקשתי) - בדקו שהקבלות אוטנטיות (היום זה לא בעייה בשבילם), לקחו מס קנייה (אם אני זוכר נכון) ושלחו אותו לשלום.
אין מכס על דברים כאלה..

-->