PDA

צפייה בגרסה מלאה : פוקוס 2010, 1600 בנזין - transmision malfunction

shmil
10-01-15, 17:47
זה מה שהמחשב כותב, ותוקע את הגיר בהילוך ראשון.
גיר אוטומטי, לא DSG ולא רובוטי.
האוטו (של אשתי) עם 107 KKm.
ניסיתי בצהריים להוציא תקלות עם ה-ELM327 ותכנת scanXL. כלום, לא מזהה תקלות. קורא נתונים, לא מזהה תקלות.
אחרי משחק של נסיונות הורדת תקלות דרך הממשק, ניסיתי לנסוע וכאילו הסתדר.
עכשיו - זוגתי נסעה, ואחרי כ-20 ק"מ, התקלה חזרה לה - והודיע על תקלה. כיבוי והדלקה - ושוב האוטו נוסע.

הכרות עם התקלה למישהו?

אמיר ב.א
15-01-15, 15:44
שמיל - תתנחם בזה שאתה לא היחיד ...פתחו class action בגלל שיש כלכך הרבה תלונות בנושא...

אם תקרא , לחלק מהם הפתרון היה לעשות FLASH לתוכנת ניהול של הגיר , וזהו.(לא הייתה תקלה מכנית)

http://gotaclassaction.com/class-action-investigation-ford-investigated-for-faulty-transmission-in-focus-and-fiesta-vehicles/

http://www.focusfanatics.com/forum/showthread.php?t=295408

shmil
15-01-15, 21:03
אה...
גם התחברתי לסורק מקצועי במוסך של חבר, כזה שקורא קודים של גיר, והיו תקלות - P0815 ו-P0816.

למעשה - תוקן. כיוון שחוץ מעבודה רגילה גם האייפון שלי מצא דרכו לשירותים (פנימה) :), עוד לא היה לי זמן לעדכן.
אעדכן בקרוב מה היה ואיך תוקן.

אמיר ב.א
15-01-15, 21:42
שמיל - באותה ההזדמנות ,

לא זוכר אם שלחתי לך בסוף מדריך לפוקוס ,

בכל מקרה , כאן יש את מה שאתה צריך, אמנם 2004 , אבל רוב הדברים דומים :

http://workshop-manuals.com/ford/focus_2004.75_07.2004/mechanical_repairs/1_general_information/100_service_information/100-00_general_information/description_and_operation/about_this_manual/

ומתוך המדריך הנ"ל ,
הקודים של התקלה בגיר :

<tbody>
P0816: Downshift switch circuit
*
Gear selector lever.
*
Transmission control module (TCM).
*
Circuit(s).

*
REFER to WDS.

P0882: Supply voltage too low
*
Battery.
*
Charging system.
*
Circuit(s).

*
REFER to WDS.

</tbody>

shmil
16-01-15, 10:06
הקישורים שצירפת, למיטב הבנתי, מתייחסים לפורד אמריקה, ששונה לגמרי מהפורד פוקוס המוכר כאן, אפילו בתורתו החיצונית.
הקישור השני, מתיחס כנראה לגיר של 2012 ואילך, שהוא גיר שונה.

בכדי לקצר את הסיפור - הייתי אמור להגיע לדיאגנוסטיקאי של פורד במוסך היבואן, אבל הם היו בהשתלמות, ואף עובד אחר במוסך המרכזי פה לא הביןעל מה מדובר.
היה נראה לי שהבעייה היא בכרטיס (שתמונתו מצורפת), שנמצא בתוך ידית תיבת ההילוכים, בתוך הקונסולה שבתא הנהג, שם נשפך לזוגתי תה לפני כשלושה שבועות, והדבר נודע לי רק אחרי נסיונות להבין איך פתאום נולדה התקלה.
הסיבה שחשדתי דווקא בתקלה חשמלית היתה העובדה שאם היית מדומם ומניע מחדש, לפעמים התקלה היתה נעלמת, מה שמעיד, לטעמי, על תקלה חשמלית ולא מכאנית בדרך כלל. כשנודעה עובדת שפיכת התה, כבר היתה קרבה ממשית לוודאות :)

בעצה עם יואב HITOY, ששמחזיק רכב דומה, החלטתי פשוט לעבור ולחדש את ההלחמות של הכרטיס.
מאז, טפו, כבר עברו 5 ימים והכל שקט.

952499525095251

אמיר ב.א
16-01-15, 10:56
נישמע כמו הרפתקה מעניינת :)

שמיל - למיטב הבנתי , הקישור ששלחתי הוא של הדגם האירופאי , ולא האמריקאי , מצד שני , ט"לח.

תסתכל בקישור שממנו הגעתי למדריך ששלחתי , כתוב שזה הדגם האירופאי :

http://workshop-manuals.com/ford/

asypeer
16-01-15, 14:38
שמיל לא סגרתי לך בזמנו את נושא הFSM?

Sent from my Ass

tallevi
16-01-15, 15:50
לפי מה שאמיר העלה, P0816, מצביע בדיוק על זה. בכל אופן, בטח כבר ביררת לגבי כרטיס חדש...

טל.

shachar
16-01-15, 15:57
סערה מכוס תה...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

shmil
16-01-15, 17:27
אמיר , הוורקשופ הוא של האירופאי, 2004, ונכון. שני הקישורים האחרים ששמת בפוסט השני לא. (השני, לא הרביעי).

אסף, לא לא סגרת, כי אינני דובר רוסית או פולנית, וגם לא קורא אותם.

טל, לא צריך כרטיס חדש, כתבתי שחידוש ההלחמות פתר הבעייה. בשום מקום, אגב, לא מצאתי שכתוב שהכרטיס שצילמתי הוא ה-TCU.

שחר, כשבאוטו נוסעת אשתך, כל חריגה היא סערה, גם אם מכוס התה שלה... :)

raanan
17-01-15, 15:40
שחר, כשבאוטו נוסעת אשתך, כל חריגה היא סערה, גם אם מכוס התה שלה... :)
אם כך, רצוי שבהקדם תחליף לרכב אפור ומשעמם אך אמין ....
(כך אני בכל אופן נהגתי .
החלפתי לה את הזבלה פורד פוקוס 2007 גהה מנוע 2000 בסובארו B4 2006 ועכשיו שקט בגיזרה ...)

רענן

shmil
04-09-16, 10:59
רק לידיעה - כבר פתרתי:
עברה שנה וחצי, והופ, ראה זה פלא - שוב תקלת מחשב, שוב טרנסמישיון מאלפאנקשין. לא ניתן להניע.
חיבור מחשב - כלום. אין קוד תקלות.
עם פתיחת סוייץ נוספת והפעלת קודנית - לפעמים יש תקלה ולפעמים אין.
חשיבה מהירה מצביעה לכיוון של תקלת ממסר קודנית.
ניתוק ממסר אלחוטי של הקודנית ליד המצבר, וראה זה פלא - כבר כמה ימים שאין תקלה.
נפלאות ההתקנות בישראל.....

-->