PDA

צפייה בגרסה מלאה : (חוויותי עם אלבר) מה מקובל בשוק העבודה... רכב פרטי במקום ליסינג?

asafk
10-01-15, 20:11
הסיפור בקצרה הוא שיש לי רכב ליסינג של העבודה. אני משלם שווי שימוש וזהו.
הבעיה היא שמדובר בגרוטאה, קיה פורטה 2012 עם רשימת ליקויים ארוכה שאלבר מעדיפים להתעלם מהם, רכב שקיבלתי במצב מוזנח ובחודשיים האחרונים נתקעתי איתו פעמיים.
נגיד שלא נורא להתקע אם זה על חשבון שעות העבודה הרגילות אבל היום זה עבר את גבול המקובל מבחינתי, עם שירות מתחת לכל נורמה מקובלת של אלבר (תחכה שש שעות עם כל המשפחה במגרש חניה בטמפרטורה של בערך 0 מעלות ואוטו שלא מניע זה בסדר מבחינת אלבר. מבחינתי לא. אז אחרי 5 שעות, עם שקיעת השמש על הרי יהודה, הקפצתי חבר שייקח אותנו הביתה והשארתי את נבלת הקיה בשטח). בקיצור רכב ליסינג זה טוב ונחמד אבל אם אי אפשר לסמוך עליו ועל החברת ליסינג... מה זה שווה?
גם לא כיף לי להתעסק ולריב עם נותני שירות שלא אני בחרתי. עברתי את הגיל למלחמה בטחנות רוח.
אז חשבתי. וחישבתי. להחזיק רכב חדיש ולהחליף אותו כל 3 שנים יעלה לי בסביבות 3000 שקל בחודש כולל הכל לפני דלק. נשאלת השאלה מה מקובל בשוק העבודה לתת לעובד שמגיע לו רכב אבל מעדיף להחזיק רכב בעצמו. אני מנסה לברר כאן האם לגיטימי לדרוש עוד נגיד 3000 שקל לנטו (או יותר? הוצאות? החזר דלק? ) ושישמרו את הנבלה של אלבר עם השרות הגרוע שלהם לעצמם.
מישהו מכיר את המספרים?

אסף.

asypeer
10-01-15, 20:23
אסף,
זה מאוד תלוי כמה ק״מ אתה עושה בשנה והאם הרכב גם משמש אותך לנסיעות במסגרת העבודה.
קשה לי להאמין שמעביד ייתן 3000₪ לנטו (זה הרי כמעט כפול מבחינת עלות מעביד)
הייתי במצבך לפני שנתיים והמעביד שלי לא נתן לי אלטרנטיבה שוות ערך (היו לי הרבה נסיעות ברחבי הארץ שלא רציתי לעשות עם הויטרה ולא היה ״ רכב פול״ בחברה)
לדעתי כשיש ילדים ומשפחה אז רכב ליסינג עם כל הרעות החולות שלו (שווי שימוש שעולה כל כמה זמן, פגיעה בהפרשות לפנסיה) הוא עסקה טובה כשאין הגבלת ק״מ.
לגבי זה שרכב 2012 עושה צרות -
נהוג להחליף רכבים כל 3 שנים או כל x ק״מ ולהוציא את הנבלות למגרשים.
אני לא יודע מה גודל החברה שבה אתה מועסק, אבל הייתי מערב את מי שאחראי על הרכב ללחוץ ולהחליף את הרכב.
אגב, בחברות מסוימות (בדרך כלל גדולות) נהוג לתת אחזקת רכב למי שבוחר כן להשתמש ברכבו האישי. ישלמו לך את הביטוח והטסט ובטח עוד דברים.

Sent from my Ass

boaz avrahami
10-01-15, 21:07
הם יתנו לך בערך את העלות שלהם וגם זה במקרה הטוב.
ז״א הסכום שנקבת לברוטו.
הוצאות ישארו מן הסתם עליהם.

בחברות גדולות יש לרוב יותר מספק ליסינג אחד והרבה מנופי לחץ.
אצלנו יש 3 ספקי ליסינג וכל אחד מהם מחזיק אצלנו נציג במשרד של הקצין רכב.
אפרופו אלבר, ברכב החדש ( חודשים) קיבלתי בפעם הראשונה רכב שלהם.
בשישי האחרון התרגזתי על הווישרים כשהייתי באשדוד ותאמתי כניסה למגרש שלהם באשדוד.
היו באמת מאוד נחמדים ושרותיים אבל אחרי 3 זוגות וישירים מחורבים שלא ניגבו היטב התיאשתי ונסעתי לחנות חלפים וקניתי שם.
זה לא יצא מכיסי אבל קצת הבנתי את הבעיתיות איתם. רק חיזקת לי את התחושה

IlanHadar
10-01-15, 21:42
אסף,

אני מכיר טוב את המספרים, קיה פורטה זה בערך 3,000 ש"ח בברוטו, תלוי במעביד.

אם אתה משלם רק שווי למס מצבך טוב..

אילן

יונתןמצפה
10-01-15, 21:48
אסף, לדעתי אם תדאג להתקע עם הרכב בתדירות קצת יותר גבוהה (תוודא שזה קורה בשעות העבודה) הבעיה תפתר לבד.
לא נשמע שצריך באמת להתאמץ כדי למצוא על מה לתקוע את הרכב הזה...

klam
10-01-15, 22:27
תלוי מי המעסיק וכמה אתה חשוב לו.
אני ירדתי מהליסינג והמעסיק משלם לי 1.6 שח לק"מ ברוטו + ביטוח וטסט. זה יוצא בערך 3K לחודש נטו.

אמיר ב.א
11-01-15, 20:27
אסף ,

אצלי לפני כמה שנים היה אותו המצב ,

קיבלתי עוד 3000 ש"ח לברוטו שלי.

asafk
11-01-15, 21:15
תודה לכולם על המידע.. נראה אם ישתפו איתי פעולה..

אסף.

ניר ל
12-01-15, 10:30
אני ביקשתי בזמנו לשדרג את הרכב על חשבוני,
פניתי למחלקת הכספים ושאלתי כמה כסף אצטרך להוסיף אם אבחר מאזדה 5 לעומת הפוקוס שהייתה לי, הם פנו לקצין הרכב שערך להם חישוב מאד יפה עם השוואה של עלויות הליסינג לחברה, עלות הדלק הממוצעת שלי וההפרש הצפוי בין אלו לבין מאזדה 5.
אחרי שקיבלתי את החשבון - הודעתי למחלקת הכספים שאינני מעוניין ברכב ושברצוני לקבל את עלות הרכב לברוטו - עפ״י החישובים שלהם. לא נותר להם אלא להסכים...
אם לא קיבלת רכב חדש, אתה לא מחוייב להחזיק אותו עד תום חוזה הליסינג ורשאי לוותר עליו בכל עת.

Tomer Gal
13-01-15, 04:42
בדרך כלל השווי שימוש של רכב חברה נזקף למס.
הוצאות לרכב פרטי לא.
אתה כנראה לא תצליח לקבל עוד 3000 לנטו (אלא אם ממש מעריכים אותך) אבל בהוצאות שימוש נהוג לחשב מעבר לדלק גם בלאי ככה שאתה מקבל (נדמה לי שככה נהוג) 1.5 שקל לקילומטר. ומעבר לעלות הרכב עצמו אתה עצם מגדיל את הנטו בכך שאתה מוותר על הרכב - פחות מס.

asafk
22-06-15, 22:11
אני רק אעדכן אתכם שבסוף גיליתי שבקילומטרז' שאני עושה לא משתלם להשכיב סכום כסף ולהחזיק רכב פרטי, לפחות בינתיים כדאי לי כלכלית להמשיך ולהחזיק בנבלה של אלבר. אבל בהחלט אני משאיר את האופציה פתוחה.

אני עוד חייב לציין לרעה את אלבר.... אחת מהבעיות שהתלוננתי עליהן מיום שקיבלתי את הרכב, היא הצמיגים האחוריים - מקוריים של האוטו מ 2012, גמורים לחלוטין, שעברו טסט בלי בעיה למרות שהתלוננתי עליהם שהם רועשים ומאבדים אוויר, ועברו טיפול 75000 כשבמוסך של אלבר טרחו לציין שהם תקינים... צמיגים עם 75000 ק"מ.. תקינים.
אז בשבוע שעבר התפוצץ לי אחד מהם בנסיעה, כביש ת"א- אשדוד, מהירות מותרת 110 קמ"ש, אני חוזר מעקיפה, מאחורי משאית כבדה. בום.
לא נעים בכלל. אבל בכלל לא.
עכשיו הסכימו להחליף את הצמיגים שבינתיים כבר נהנים מ82000 ק"מ מפנקים על כבישי ישראל... תודה רבה באמת. (גם זה לא היה קל, ועד שהצלחתי להגיע לזה שיחליפו לי את הצמיג המפוצץ עברתי עוד כ 400 ק"מ על הצמיג אופניים החליפי). אבל שלחו לפנצ'ריה שני צמיגים שונים. "זה בסדר על סרן אחורי". הפעם החלטתי להתעקש איתם, הסברתי להם שלאור התוצאות הלא נעימות של הרשלנות שלהם אני לא סומך על שיקול הדעת שלהם בנושאי צמיגים, שיארגנו צמיג זהה לזה ששמו לי במקום זה שהתפוצץ גם על הגלגל השני. אחרת אני לא מרכיב את הצמיג החדש. נראה מה ילד יום...

הבעיה האמיתית שלי, וכאן אני משתף אתכם כי יש כאן הרבה בעלי רכבי ליסינג - שהבטיחות שלנו, החיים שלנו ושל בני משפחותינו, נתונים בידיים של "בעלי מקצוע" רשלנים. לי התפוצץ צמיג ישן ובלוי במהירות תלת ספרתית ויצאתי מזה. מה היה קורה לנהג אחר בסיטואציה הזו? כמה רכבי ליסינג שחוסכים עליהם את ה100 שקל שעולה צמיג, נוסעים בתור פצצה מתקתקת בכבישים?
בקיצור - אל תסמכו עליהם. תתעקשו שהרכב יהיה תקין, זה החיים שלכם. אני ויתרתי כי לא היה לי כוח להתווכח, זו היתה טעות. למדתי ממנה, עכשיו אני מתכוון לא לוותר להם גם על יחידת ההגה החשמלי שיש בה חופשים ולא על המתלים הבלויים שגורמים לרכב לשייט. למדו ממנה גם אתם. אל תפקירו את החיים שלכם בידיים של אנשי חברות הליסינג, בטח לא של אלבר. קחו אחריות.

אסף.

asypeer
22-06-15, 22:17
אסף, אני לא יודע אם ציון שמה של חברת הליסינג הוא דבר נכון. אחרי מספר שנים עם רכבי ליסינג מחברות שונות - הם לא שונים מהאחרים. הרכבים הללו הרי יעופו למגרשים בקרוב אז איפה בדיוק האינטרס של החברה לשים לך זוג צמיגים חדשים מאחורה (בציניות כן?) או כל מיני טיפולים שוטפים שאלוהים יודע היכן מבוצעים ועם אילו חלקים. מצבן של חברות הליסינג לא בשיא בלשון המעטה והן מנסות לחסוך איפה שאפשר, גם במחיר הבטיחות שלנו. וזה מבלי להזכיר את האנשים שרוכשים את הרכבים האלו שחלקם עוברים חיים לא קלים ואפילו לא מטופלים כראוי.

Sent from my Ass

asafk
22-06-15, 22:19
כל מה שאני כותב הוא אמיתי, ומבחינת אלבר גם אין עם זה בעיה - הם חושבים שכל מה שתיארתי כאן הוא ממש בסדר. הם חושבים שהרכב תקין לחלוטין ושהשירות שלהם נפלא.
אז אם להם אין עם זה בעיה, לי בטח אין עם זה בעיה.

ולגבי האנשים שורכשים את הנבלות האלו... תנחומיי. מראש.

אסף.

opl
22-06-15, 22:28
עבדתי גם עם לא מעט חברות, מעט מאוד עם אלבר. לכל חברה או סניף יש פנצרייה שאיתה הוא עובד ולה הוא מאשר החלפות צמיגים על סמך במילה של הבעלים (לרוב בתוספת תצלום) כרגע אנחנו שוכרים משלמה טנדר כבר כמה שנים. מעולם לא עשו בעיות כשביקשנו להחליף צמיגים שנראו לנו כשחוקים (כבר סט שני) וכשהפצרייה בדקה את הצמיג הרזירבי מיוזמתה ואמרה לחברה שהוא גם נדרש להחלפה אף אחד לא מצמץ. מוזר שככה חברה מוכנה לשחק בחיים של הלקוחות שלה ומוזר עוד יותר שאתה נתת לה.

קונסטון
22-06-15, 22:30
קודם כל אסף...נהוג להגיד ברכת הגומל?
צמיג שמתפוצץ זה אסון לרוב הנהגים ומי שבסביבה, ורק מיומנות נהיגה שלך יצאת מזה בשלום (קרה לי לפני 20 שנה וחוויה מפחידה..אני המזל לא המיומנות)
בהצעות מחיר לליסינג תפעולי מחברות ליסינג שקיבלנו למספר רכבים, הייתה חברה מציעה עם 4 צמיגים בתקופת הסכם של 5 שנים וק"מ מוערך 30K לשנה אחרות לא כללו, זה תואם למה שחווית בעניין אי המענה להחלפה...ואגב עניין ה 6 שעות זכור לי מהצעות המחיר...כנראה יש אחידות...במקרה הטוב
אבל נקודה חשובה לגבי אחריות על טיב, איכות , אמינות ובטיחות צריכה להיות במעקב ולא "הרדמה" מאחר והאחזקה על הליסינג אז לא צריך כלום במיוחד כשצי הרכב לא מגיע למספר שמחייב קצין רכב.

boaz avrahami
22-06-15, 22:31
אלבר בהחלט בולטים לרעה מכל החברות שהיו לי. אני כרגע עם רכב שלהם.
הבעיות שנתקלתי בהם היו בתחום תאומי טיפולים, מגבים ושרות לא יעיל.
מצד שני, לפני חודש היה לי בורג בצמיג חדש יחסית ( רכב עם 30000 קמ).
מילאתי אוויר עם קומפרסור יומיים עד שהתפניתי להגיע לפענצרמכר שפסל את הצמיג ואילץ אותם להחליף לחדש סיני( מקורי היה למיטב זכרוני מישלן). והעביר את הזוג המעורב קדימה בלי שהייתי צריך לבקש.
נכון שיש לנו מחלקת רכב חזקה ונציג אלבר קבוע שנמצא אצלם אבל דווקא בעניין הזה הצמיגאי הוא זה שמחליט ואם הוא פוסל צמיג הרכב לא זז משם.
צמיגאי שישים צמיגים מעורבים על סרן אחורי לוקח על עצמו סיכון רציני לפרנסתו.
לדעתי פה האשם הוא דווקא הצמיגאי

asafk
22-06-15, 22:32
אלירן, אני מודה שזו היתה טעות שלי לא להתעקש. אבל אני בשלב שבו אין לי כוח למלחמות בטחנות רוח. יש לי גם ככה יותר מדי דברים לעסוק בהם. אז עצמתי עיניים וסתמתי את האף וקיבלתי את חוות הדעת שלהם, כי הרי הרכב שלהם. אבל הצמיג שהתפוצץ היה יופי של שעון מעורר מבחינתי, ולכן אני משתף את הסוגיה גם אתכם.

בועז, הבעיה היא שבוחן בטסט (כנראה מכון טסטים שהוא הזונה של חברת הליסינג) העביר את הצמיגים הבלויים. ואחר כך בוחן במוסך בטיפול 75000. זה אפילו לא הגיע לצמיגאי עד עכשיו. אבל באמת, זה לא המקרה הפרטי שלי שאני רוצה להעלות, המטרה כרגע היא להעלות את המודעות של כולנו לזה שאי אפשר לסמוך על מישהו אחר שידאג שהרכב שלנו יהיה בטיחותי.

אסף.

zerez
22-06-15, 22:57
לי היה מקרה דומה לפני כמה שנים, כשעוד החזקתי רכב ליסינג.
ביקשתי מקצין הרכב אישור בכתב שהצמיגים תקינים כדי שאוכל להראות לבוחן בניידת משרד התחבורה.
הרכב קיבל באותו היום 4 צמיגים חדשים.

boaz avrahami
22-06-15, 22:59
אתה טוען שצריך להגיע לצמיגאי ברכב ליסינג.

המוסך והמכון טסטים הם חותמת גומי.
כל הצמיגאים שאני נתקלתי בהם היו מקצועיים מאוד וכשהם קבעו פסילה הליסינג לא התווכחו איתם

asafk
22-06-15, 23:13
בדיוק.

אסף.

opl
23-06-15, 06:47
אולי פספסתי אבל, איפה קצין הרכב שלך בסיפור הזה?

nirs
23-06-15, 07:36
קיימים מחשבונים בהם אתה מזין פרטי שכר + קמ בשנה + סוג רכב ומקבל תשובה מדוייקת האם התענוג שווה וכמה יעלה.

asypeer
23-06-15, 07:44

חברה מחויבת בקצין רכב רק מעל מספר מסויים של רכבים (20?)

Sent from my Ass

shyy
23-06-15, 07:58
בועז, הבעיה היא שבוחן בטסט (כנראה מכון טסטים שהוא הזונה של חברת הליסינג) העביר את הצמיגים הבלויים. ואחר כך בוחן במוסך בטיפול 75000. זה אפילו לא הגיע לצמיגאי עד עכשיו.
אסף.

אצלי התחיל רעש מהמעצורים שבוע לפני הטסט אמרתי שאני אמתין לטסט בטח יפסלו את האוטו ויבצעו החלפה . להפתעתי הגיע נציג של מכון הטסטים לקחת את הרכב ואחרי שעתיים חזר מהטסט כשיר למרות שאמרתי לו על המעצורים.
יום אחרי זה התקשרנו לחברה אמרנו שאין מעצורים באו עם גרר לקחו תיקנו והחזירו אחרי שהוחלפו דיסקיות ורפידות מקדימה.

אומי5
23-06-15, 11:10
לי היה מקרה דומה לפני כמה שנים, כשעוד החזקתי רכב ליסינג.
ביקשתי מקצין הרכב אישור בכתב שהצמיגים תקינים כדי שאוכל להראות לבוחן בניידת משרד התחבורה.
הרכב קיבל באותו היום 4 צמיגים חדשים.

זו השיטה, עבד לי בצבא לגבי האמר שנסע באלכסון (ומאז בעוד כמה מיקרים)
בחברת אבטחה כשרצו שאקח אקדח הביתה באופן קובע (אין לי כספת, בואו תראו את הדירה ותחתמו שאפשר להשאיר שם אקדח)
ובטח יעבוד גם באלבר.....

לגבי מי שקונה מליסינג, אם ככה הם מטפלים בבטיחות, תחשבו מה קורה עם שמנים.... אפשר לקנות רכב ולעשות לו ברקסים וצמיגים, אבל נזק למנוע בגלל שמן דפוק אי אפשר להחזיר אחורה.

klam
23-06-15, 13:32
לי עבדה שיטה אחרת: שנתיים ו 80K ק"מ אחרי שקיבלתי רכב ליסינג חדש, רציתי להחליף צמיגים. חברת הליסינג (במקרה הזה אוויס), סירבה.
החלפתי 4 צמיגים (קונטיננטל), על חשבוני והגשתי להנהלה את החשבונית על 1500 שח. היתה קצת מהומה, אבל מאז, בכל שלושת הרכבים הבאים, אף אחד לא צייץ והחליפו לי מתי שביקשתי.

GodsFather
23-06-15, 13:35
קיימים מחשבונים בהם אתה מזין פרטי שכר + קמ בשנה + סוג רכב ומקבל תשובה מדוייקת האם התענוג שווה וכמה יעלה.

אשמח לאחד כזה שנותן תוצאות מציאותיות.

asafk
23-06-15, 14:44
הוא חושב שאני מבלבל את המוח.

אסף.

boaz avrahami
23-06-15, 14:48
מי מבין יותר, קצין או מהנדס רכב?

asafk
23-06-15, 15:06
מבחינתו אני עוד עובד. ובאמת אני לא הסוגיה כאן. רוב הנהגים לא מזהים צמיג בלוי או רועש. רוב הנהגים לא מרגישים נקודות מתות בהגה החשמלי.

אסף.

GodsFather
23-06-15, 15:11
הם גם לא צריכים להרגיש. הנהג הנורמטיבי לא אמור להיות אשף מכונאות ותחזוקת רכב. הוא אמור להגיע מנקודה X לY ולפעמים גם חזרה. בשביל כל המסביב יש בעלי תפקידים ייעודיים.

אם הם לא עושים את העבודה או עושים את העבודה בצורה מרושלת/מושחתת - צריך לטפל בזה ולהראות לעולם גם "למען יראו ויראו".

אלבר/שלמה ושאר מרעין בישין, מלאים בביקורות כאלה. שיטת "מצליח" עובדת להם נהדר, והם גם חזקים מאד נגד האזרח הקטן.

במקרה הם נפלו על אחד שיודע אז הם גם כנראה יעשו מה שתגיד להם בסופו של דבר אבל שינוי במדיניות לא יהיה...

אסף ד.
23-06-15, 15:42
קודם כל אתה יכול להוריד את המחשבון הזה, להבין בדיוק איפה אתה עומד:
prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/27382274.xls

נושא הליסינג בייחוד תחזוקתו הם נושא שחוק עד לעייפה, וכולו עומד על כדאיות כלכלית של חברות הליסינג.

קח לדוגמה את רכב ה מאזדה 3 שהיה מאוד פופולארי בזמנו, היו שתי שנים ברצף שמחיר הרכב ברמת האיבזור של הליסינג לא השתנה... תחשוב לרגע, איזה נזק כלכלי נגרם לחברת ליסינג בעלת צי של ~ 5,000 רכבי מאזדה שכל רכב שווה 80,000 בממוצע שמחיר המחירון יורד נאמר ב -1000 ש"ח כי מר מחירון הוריד, 10,000 רכבים כפול 1,000 ש"ח זה 10 מליון ש"ח כי מר מחירון הוריד, מקרה מעניין מאוד...

עכשיו תמשיך לשמן מנוע ששמים, למה לשים גלון סינטטי ב - 150 ש"ח אם אפשר לשים ב - 35 ש"ח שמן קנולה משובח? כמה חסכנו על הצי?זוכר? 5,000 רכבים זה חצי מליון ש"ח להחלפת שמן של הצי...
רפידות בלימה? אז עוצר קצת פחות ה - סיני הזה, אבל קצת פחות מול משאית זה תוצאה בינארית של אפס או אחד, כשאתה ברכב.
שמן גיר? לא נורא, אז ילך הגיר עוד 3 שנים אצל "הרוכש מהליסינג".
צמיגים? למה מישלין בטיחותי ויקר אם אפשר סיני זול?
קפיש?

הנה התנאים שהמדינה נהנית משורותי חכירה... על חשבון משלם המיסים, תציץ בסעיף אשר בנספח א' 7, שם הלקוח ימתין עד שעתיים ע"פ החוזה.. איזה יופי לנו - קישור (http://takam.mof.gov.il/doc/hashkal/horaot.nsf/0/c9e02cd11083e3adc2257482002e6485/$FILE/%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%AA%20% D7%A8%D7%9B%D7%91%20%D7%97%D7%9B%D7%95%D 7%A8%20(%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D 7%92)%20%2011.3.5.doc)

לסיכום, הבטיחות היא גמישה מאוד, סובייקטיבית משהו...ושכל אחד יפעל כמיטב הבנתו.

-->